kSunUght „honkj tonk Speciaal voor de paasdagen: d 'O „DE DUINSTREEK" VRIJDAG 12 APRIL 1963 Tweede blad Plattelandsvrouwen Zakenmensen Sunlight FAMILIE ZE EP DE MILDE, ZUIVERE ZEEP gezellig ansen Ina Guichelaar Abonneert u op dit blad P. BEELDMAN DE JONG'S LUXE BAKKERIJ tel. 205 Gymnastiekvereniging ,Olympia' Bovenvermelde vereniging gaf dit jaar haar uitvoering op 6 april in „De Rustende Jager". Zoals altijd was de zaal goed bezet, toen tijdens het spelen van de Olympische hymne de vaandel- groet werd gebracht en alle deel nemers zich aan het publiek pre senteerden. De voorzitter van „Olympia", de heer Alf. Leysen, wekte in zijn welkomstwoord de aanwezigen op, de vereniging zoveel mogelijk financieel te steunen, aangezien men graag een lange mat zou aanschaffen, die echter 1000,— kost. Ook oud papier is welkom, even een seintje aan het bestuur en het wordt opgehaald. De uitvoering is dit jaar nogal aan de late kant, zo zei de heer Leysen, maar de strenge winter noopte het bestuur, de oefeningen tijdelijk stop te zet ten. Het gymnastieklokaal kan op slechts beperkte schaal worden verwarmd en daarom achtte men het niet verantwoord, de lessen voort te zetten. Voorts wees de voorzitter op de mogelijkheid, die voor een ieder, ongeacht leeftijd, openstaat om lid van de vereni ging te worden. Hierna begon het programma, onder de vakkundige leiding van de heer Schuit. De kleuters beten de spits af, en het is bewonderens waardig hoe goed de heer Schuit de kleintjes in de hand had. Ook iets verder in het programma de den de kleuters weer hun best, nu met een bankoefening. We zagen vervolgens vele goed uitgevoerde oefeningen op het paard, bank en springkast, uitge voerd door de jongens en meisjes A en B. De vrije oefeningen wa ren evenmin vergeten, de meisjes C gaven een goede demonstratie op de brug, terwijl het gedeelte voor de pauze werd besloten met een kostelijke uitbeelding van het bekende: ,,In een groen, groen knolleland". De oudere dames en heren wa ren hierna aan de beurt met oefe ningen op de brug, kast en met vrije oefeningen, waarna een tien tal senioren dames op charmante wijze toonde, dat ze de gymna stiek nog niet waren verleerd. Tussen de bedrijven door zong Alf. Leysen Jr. enkele populaire liedjes, waarbij hij zichzelf op de gitaar begeleidde. Aan het einde van de avond dankte de voorzitter de heer Schuit voor zijn belangrijke aan deel in het welslagen van de uit voering en bood hem een ge schenk onder couvert aan. Samenvattend mogen we wel opmerken, dat er door iedereen met enthousiasme is gewerkt, en behoudens enkele schoonheids foutjes werden de oefeningen cor rect uitgevoerd. Met een geslaagde verloting en een gezellig bal werd de avond besloten. Over het algemeen zijn de avonden, die de Plattelandsvrou wen organiseren wel goed voor bereid, maar op 30 mrt. werd alles in dit opzicht overtroffen door de propagandastichting voor con sumptieaardappelen. Een com plete keuken met een echte kok erin, een diaprojectieapparaat, een filmprojector en een bandrecorder stonden al klaar, toen de dames de zaal van „De Roode Leeuw betraden. Mevr. Bergh heette een ieder van harte welkom en sprak haar vreugde uit over de deze keer wel zeer goede opkomst. Een dame en drie heren van de propagandastichting namen hierna de touwtjes vakkundig in handen. De heer Oversier vertelde eerst iets over het te behandelen onder werp. De aardappel, een van de hoofdbestanddelen van onze maaltijd, wordt practisch dagelijks door ons gezin genuttigd. Het is voor de huisvrouw echter moeilijk, om een keuze te maken uit de tal loze soorten die haar in de groen tewinkel worden aangeboden. In de winkels is niet altijd te zien tot welk ras de aardappel behoort, en dus is ook het kopen hiervan een kwestie van vertrouwen. Er zijn zo n 80 rassen, die uiteraard alle maal verschillende eigenschappen hebben. Het is noodzakelijk, te letten op de goede sortering op maat. Ook moet men zich geen groene, zieke of misvormde knol len in de handen laten stoppen. Ook bij aardappelen is goedkoop vaak duurkoop, van de goedko pere gooit men veel weg, zodat men uiteindelijk beter een iets duurdere soort kan kopen. Ons nationale volksvoedsel is een leverancier van veel voedings stoffen. Hij bevat zetmeel, eiwit, kalk, ijzer en de vitamines B en C. Men geeft dikwijls de aardappel de schuld, als men dikker wordt, maar gebakjes e.d. zijn hier meest al de oorzaak van. Er wordt aan de bewaring van de aardappel veel zorg besteed, er zijn in Ne derland een groot aantal aard appelbewaarplaatsen, die van alle moderne snufjes zijn voorzien. Verder werden van de meest voorkomende rassen de kook- eigenschappen op het scherm ge projecteerd, en toegelicht door de heer Oversier. De kookkwaliteit wordt o.m. beïnvloed door de grondsoort en de weersgesteld heid tijdens de groei. De leveran cier is verplicht, om van iedere partij aardappelen die hij wil ko pen een monster te nemen en dit zelf te proberen voordat hij de partij verkoopt. De lichtbeelden die op het scherm werden geprojecteerd, slo ten precies aan, bij hetgeen de heer Oversier over de lippen kwam. Hierna was het woord en de daad aan chef-kok Van Dijk. De heer Van Dijk vertelde de dames veel wetenswaardigs over de ver schillende lekkere hapjes die men van aardappelen kan maken en gaf hiervan enkele voorbeelden. Vooral met aardappelpuree maak te de kok enkele heerlijke scho tels op. Door Mevr. Bekink wer den ook andere mogelijkheden met de aardappel gedemonstreerd. In de pauze werden de dames vergast op deze heerlijkheden, die evenals de koffie, gratis werden aangeboden. Hierna werd de film ,,De gou den schil" vertoond, die ons mee nam op een reis door het leven van de aardappel. De vragen die vervolgens werden gesteld, wer den door de heren vakkundig be antwoord. Wij hebben de indruk, dat deze avond wel bijzonder bij de dames in de smaak is gevallen, zowel let terlijk als figuurlijk. Mevr. Bergh dankte de propagandisten dan ook hartelijk voor hun interessant en verzorgd betoog. De voorzitster deelde verder mede, dat de volgende bijeen komst op 24 dezer en de laatste avond van dit seizoen op 29 mei zal worden gehouden. Op 14 mei maakt men het jaar lijkse uitstapje, ditmaal gaan de dames niet zo ver van huis. In Egmond wordt een klooster be zichtigd, waar zijderupsen worden gekweekt; de nonnen winnen deze zijde zelf en maken er prachtige handwerken van. Ook aan een pottebakkerij wordt een bezoek gebracht, terwijl later op de dag een rondvaart door de Schermer zal worden gemaakt, dit op uit nodiging van de afdeling aldaar. Met het zingen van het Noord hollands lied werd deze leerzame avond besloten. ,De laatste eer' Voor de algemene vergadering die de begrafenisvereniging „De laatste eer" op 8 april had belegd, bestond weinig belangstelling. Buiten het bestuur en de dra gers waren slechts enkele leden aanwezig. De voorzitter, de heer Damiaans betreurde de slechte opkomst, maar zag hierin ook, dat men in het bestuur veel vertrou wen stelt. De notulen werden zonder com mentaar aangehoord. Er waren geen ingekomen stukken, zodat men kon overgaan tot het voor lezen van het jaarverslag. 1962 is financieel gesproken, voor de vereniging een goed jaar geweest, terwijl het aantal leden thans 993 bedraagt. Er waren 27 teraardebestellin gen. Het bestuur kwam drie maal bij elkaar. De heer Bakker pleitte bij de behandeling van de rekening en verantwoording voor verhoging van de vergoeding die aan de secretaris-penningmeester wordt verleend. Dit punt zal op de eerst komende bestuursvergadering worden behandeld. De financiële commissie had al les in orde bevonden en voor het komende jaar werden de heren Koopman, De Zeeuw en De Jong gekozen als lid van deze commis sie. De heer A. Selhorst kon zijn bestuursfunctie niet meer voort zetten, zodat na stemming in zijn plaats de heer Sevenhuysen werd gekozen. Bij de rondvraag merkte de heer Klerk op, dat er te weinig dragers zijn. Door het bedanken van enkele leden komt men niet aan het aantal dat in de statuten van de vereniging staat aangege ven. Het bestuur was ook de me ning toegedaan dat het moeilijk zou zijn om voor deze functies mensen te vinden. Men hoopt voor dit probleem spoedig een oplossing te vinden. Ook werd in de vergadering aangedrongen op het verharden van het grintpad op de Algemene Begraafplaats. Dienaangaande zal contact met Gemeentewerken wor den opgenomen. Nadat de heer Klerk nog een compliment in ontvangst had ge nomen voor zijn aandeel in de keurige toestand van de begraaf plaats, sloot de voorzitter de ver gadering. v.v. SCHOORL Zondag speelde, na een zeer lange rustperiode, het tweede elf tal van Schoorl tegen V.Z.V. 2. De uitslag 8-—2 is overtuigend. Toch was V.Z.V. niet de min dere, maar door een verkeerde tactiek, te ver opdringen van de achterhoede, kreeg Schoorl steeds maar weer kans gevaarlijk door te breken. En als dan een speler als E. de Boer zulk een kans krijgt, betekent dit een doelpunt. Vijfmaal zagen we deze speler op precies dezelfde manier een doelpunt maken. Het zesde, dat ook van zijn voet kwam, ontstond uit een scrimage. Voeg daarbij nog 2 goals van H. Mooij en de acht is vol. V.Z.V. kwam direct na de rust hevig opzetten en maakte dan ook een tegenpunt, nadat het bi; de rust 50 was voor Schoorl. 7.1 stond het, toen V.Z.V. een pe nalty mocht nemen: 72. Met nog een doelpunt voor Schoorl kwam dus het einde met 8—2 Programma a.s. zaterdag: Berdos LSchoorl 1, zat. 5.30 u. Schoorl A-Zeevogels A, zat. 5.30. Maandag: Schoorl I-Berdos 1, 2.30 uur. Schoorl 2-St. Bavo 2. 12 uur. Go Ahead 4 Schoorl 3, 10 uur. St. Adelbert A—Schoorl A, 12 u. St. Adelbert B—Schoorl B, 1.15 u. brengt uw zaak of bedrijf onder de ogen JlfCT STUKKEN VOOR M MILDER, ZACHTER SCHUIM! Voor iedereen in huis is er nu SUNLIGHT FAMILIEZEEP.„Mmm... wat ruikt die lekker fris. En wat een lekker zacht schuim..." SUNLIGHT FAMILIEZEEP. Echt zeep om je goed èn lekker mee te wassen! mei be tpaasba^etx naat le paasdag: muziek 2e paasdagdansen /paasbaej Café ,,'t Harger Hoekje" GROET PONY- EN PAARDRIJDEN Zundapp combinetie Garage P. BOOD act aasba^en vetse. jij Extra f j aanbieding appelmoes slabonen doperwten 3 bl. voor 2,50 j Extra fijn Paasbrood Paastaarten Paasgebakjes Roomboterkoekjes Amandel Allerhande Een advertentie met een korte suggestieve tekst van de vele lezers van ons blad 1 1 F AM I LI F. 7 K E P C9 met medewerking van HlQ-HtbS p. duin - schoorl PONYRIJSCHOOL Prinsesselaan 54 - Bergen DE HAAN's LEESPORTEFEUILLES Vanaf heden nog een beperkt aantal leesportefeuilles, ook buitenlandse be schikbaar. Samenstelling; Buitenlandse portefeuilles: Margriet Der Stern Mimosa Quick Uitkijk Constanze (damesblad) Kuifje Neue Illustrierte Eva Paris Match Wereldkroniek Life Panorama Look Spiegel The Woman's Own De Post (damesblad) Televizier Robbedoes Time Vanaf f 0.60 Vanaf f 0.75 per week per week Thuis bezorgd Opgave De Haan's Boekhandel, Bergen. Stationstraat 3. DE KONING DER BROMFIETSEN IS Dorpsstraat 6 BERGEN TEL. 236 SCHOORL tomaten tuinkers champignons komkommer radijs sla spinazie postelein andijvie Ruime keus in paasartikelen en paaseitjes.

De Duinstreek | 1963 | | pagina 5