BIJ-VERWARMING A. G. ABBO llonky Tonk Banketbakkerij Ter Burg DRUKWERK DE AUTOBUSTOCHT VAN DE V.V.V.'s x x V. V. V. Noord-Kennemerland v.v.y.SS^ Hoera wij gaan SZ)r ocjiótery „Centrum" v ffl Voor de alom bekende verf vai „Pieter Schoen Zaandam", Klaverjasdrive Volkers Leegwate jfiPW* X- mki\ - F X X X X X X DROGISTERIJ ANNEX WIJNHANDEL X X X X X X EN ROOKARTIKELEN X „WESTERKIMME" V.V.V. SCHOORL DE LEEUW VAN SCH00RI 1 openen wij onze X Maandag 29 april a.s., 3 uur n X :xx5c xxx^ A Ücxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^i KOOP NU voor uw slaapkamer enz. ELKE zaterdag li D IN V N Deze keur met de s „The Unit Four". E fsj P. DUIN - Schoorl 10-jarig bestaan van de muziekschool „De Egmonden" Dirigent: Meichert Schuu rman. De Schoorlse VVV hield op 17 April j.l. haar voorjaarsvergade ring in de zaal van de heer P. Duin. Er was maar weinig belang stelling; nog geen 30 leden had den acte de presence gegeven, maar wellicht hield de voetbal wedstrijd NederlandFrankrijk de leden aan hun radio gekluis terd. De voorzitter van de VVV, de heer v. d. Garde, heette alle aan wezigen in het algemeen en bur gemeester Bergh en het erelid de heer Blankesteijn in het bijzonder welkom. De notulen werden vervolgens zonder commentaar aangehoord; er waren geen ingekomen stukken te behandelen, zodat de voorzit ter spoedig tot het doen van enige mededelingen kon overgaan. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat na een lange tijd van praten en schrijven met de ANWB. deze instantie richtingborden nabij Schoorldam heeft geplaatst. De heer Van Teulingen is verder be reid gevonden om voorlopig voor een jaar als contactman voor de VVV op te treden. De evenemen tenlij st zal in het seizoen wekelijks of eenmaal in de veertien dagen verschijnen, en op deze lijst zul len ook de evenementen worden vermeld die in de omtrek plaats vinden. De heer v. d. Garde betuigde voorts zijn instemming met het installeren van een recreatiecom missie in de gemeenteraad, en sprak de hoop uit, dat deze in stantie niet langs de VVV heen zal werken. Zoals de lezer wellicht nog weet, is op de najaarsvergadering der VVV het idee geopperd, de hut van Teun de Jager te doen herrijzen. Hieraan wordt momen teel druk door de heren Goettsch en Jonkers gewerkt. Bij de bespreking met de NH ADO is gebleken, dat er, althans dit jaar, niets komt van een bus verbinding tussen Schoorldam en Camperduin. Vervolgens kwam het jaarver slag ter tafel, dat aan alle leden is toegezonden. Elders in dit blad vindt U hiervan enkele uittrek sels. Een ieder bleek vol lof te zijn voor het vele werk dat de se cretaris had verzet bij het samen stellen van het uitgebreide ver slag. Bij de behandeling van de re kening van baten en lasten over 1962 bleek er een voordelig saldo te bestaan van ruim 1800,bij een totaal aan baten en lasten van 12.162,16. De kascontrole commissie had alles in orde be vonden; de aftredende heer Boe kei van deze commissie werd door de heer Mol vervangen. Over de jaarlijkse bindings- tocht konden nog geen medede lingen worden gedaan, aangezien de commissie nog niet bijeen was geweest. Overigens bleek er in de vergadering weinig liefhebberij te bestaan om zitting te nemen in de commissie die de bindingstocht organiseert. Na discussie bleken mevr. Mol en de heer Butter hier toe bereid. De rondvraag, die hierop volg de, leverde weinig spectaculairs op. O.m. attendeerde de heer But ter op de zeehengelwedstrijden, die door de ORKA VA zijn ge organiseerd, en waarvoor een fraaie prijs, nl. een werpmolen ter beschikking is gesteld. De heer Wardenaar informeerde naar de zomerevenementen, maar hierover is nog niets bekend. Om tien uur sloot de heer v. d. Garde deze rustig verlopen ver gadering. JAARVERSLAG VVV-SCHOORL. Dezer dagen heeft het bestuur van de VVV Noord-Kennemer land het jaarverslag 1962 aan haar leden toegezonden, en het leek ons dienstig hieruit enige re gels aan te halen. Na gewezen te hebben op het slechte weer in het afgelopen sei zoen stelt de secretaris, dat de vacantiespreiding nog steeds te wensen overlaat. In het hoogsei zoen komt men ruimte tekort, ter wijl de bezetting in het voor- en naseizoen veel te wensen over laat. Ofschoon de juiste cijfers nog ontbreken, mag worden aan genomen, dat er door ongeveer 40.000 personen 280.000 over nachtingen werden gedaan, waar van in tenthuisjes 64%, in jeugd herberg en kamphotels e.d. 20J/2 in gemeubileerde wonin gen 8%, in pensions 5J^% en in hotels 2.7% van deze overnach tingen werden door buitenlanders geboekt, die voor 62% uit Duits land afkomstig waren. Naar de sociale herkomst van de gasten gerekend, is 75% onder te bren gen bij de groep handarbeiders, 10% bij de groep van hogere em ployés en 15% bij de groep zelf standigen. Het aantal leden der VVV be droeg op 31 December 1962 rond 300, terwijl er een lichte terug gang in het ledenaantal valt te bespeuren. Men kan niet aan de indruk ontkomen, dat een aantal gevallen van uittreding berust op de gedachte van „Ik merk zo wei nig van de VVV", of „Zonder lid van de VVV te zijn, krijg ik toch wel gasten". De secretaris wijst er echter op, dat dank zij bemiddeling van de VVV, één week verhuur in voor- of nasei zoen, de contributie reeds com penseert. Ook bedankt men vaak bij het aanbieden van de contributie kwitantie, terwijl men wel in het daarachter liggende jaar dankbaar gebruik van de diensten der ver eniging heeft gemaakt. Dit is wel licht een voordelig zaakje, maar bepaald unfair, en allerminst voor navolging vatbaar. Men wijst er in het verslag op, dat, als men cri- tiek heeft, men eerst op een ver gadering zijn stem moet verhef fen en eens een bezoek brengen aan het nieuwe Informatiebureau, om persoonlijk te zien hoeveel werk daar verricht wordt. Ook aan de propaganda werd in het afgelopen jaar veel aan dacht besteed, niet alleen werden folders aan aspirant-gasten en stedelijke VVV's gezonden, maar ook werd door middel van adver tenties in enkele dagbladen be kendheid aan Schoorl gegeven. Men releveert voorts aan het tot standkomen van het informatie bureau dat begin Juli werd ge opend. Door de informatrice werden ca. 3500 poststukken behandeld, 1500 aanvragen mondeling en 1150 telefonisch afgedaan. Het komt nog te dikwijls voor, dat de verhuurde periodes niet aan de informatrice worden doorgege ven, terwijl tevens wordt opge merkt, dat in de nazomer, als er nog vraag is naar vacantieruimte, de bedrijven reeds veelal zijn ge sloten. Met betrekking tot de georga niseerde evenementen merkt het bestuur op, dat er gezocht wordt naar attracties die aansluiten op de geaardheid van Schoorl. Er werden in het afgelopen seizoen de volgende evenementen georga niseerd: puzzelwandeltochten, kin derspelen en een lampionoptocht, terwijl ook de duinwandelingen worden aangehaald. Met de VVV Groet-Camper- duin, de Federatie, de gemeente, de Rijkspolitie en het Staatsbos beheer werd ook dit jaar weer bijzonder goed samengewerkt, zo besluit het verslag. VIERING van de bevrijdings dag te Schoorl Op zaterdag 4 mei a.s. zullen we als gewoonlijk de doden her denken, die voor de bevrijding van ons land gedurende de twee de wereldoorlog zijn gevallen. Daartoe wordt de burgerij ver zocht medewerking te verlenen aan de volgende maatregelen: 1. Van des avonds 18 uur tot zonsondergang (dat is tot ongeveer 20 uur 10) de vlag halfstok te hangen. 2. Om 19 uur 30 aanwezig te willen zijn op de Gemeente begraafplaats, waar bloemen zullen worden gelegd op de graven van de drie Engelse piloten, die tijdens de oorlog in onze omgeving door de be zetters werden neergeschoten en hier begraven liggen. 3. Zich omstreeks kwart voor 8 te verzamelen op de hoek van de Rijksstraatweg en de Smeer laan. Vandaar zal te voet en in volkomen stilzwij gen getrokken worden naar het monument te Zijpersluis. Tegelijkertijd komt van de Zijpe een stoet eveneens naar het genoemde monument. De burgemeesters van onze ge meente en van de Zijpe zul len aan de voet van het mo nument, namens de burgerijen, kransen leggen. 4. Van 19 uur 45 tot dertig se conden voor 20 uur zullen de klokken van alle kerken lui den. 5. Van 20 uur af tot twee minu- nuten daarna zal op de her denkingsplaats volkomen stil te in acht genomen worden. Iedere inwoner wordt drin gend verzocht ook elders in de gemeente deze plechtige stilte in acht te nemen. Met nadruk wil ik nogmaals verzoeken gedurende de stille tocht niet te praten, noch op de tocht van de Smeerlaan naar Zij persluis, noch op de terugweg naar het uitgangspunt. Men stoort anders de wijding, die van deze voettocht uitgaat. Is de 4e mei de dag van bezin ning en herdenking der doden, de 5e mei is bestemd voor de viering van de bevrijding. We doen dat bescheiden. 's Avonds om 8 uur wordt door de toneelvereniging „Ons Genoe gen" in de zaal van „De Rustende Jager" opgevoerd „Gevaarlijk snoepgoed". Entree 0,50. Geen voorverkoop van kaarten. Eveneens om 8 uur en ook te gen een entree van 0,50 zonder voorverkoop van kaarten wordt door de Harger toneelvereniging „De Komedianten" in het Vereni gingsgebouw te Catrijp gespeeld „Hoogheid, Uw kameel staat voor". Het bestuur van de Schoorlse Gemeenschap meende, gezien het feit, dat de viering op een zondag valt, geen verdere festiviteiten te moeten organiseren. R. P. Goettsch. Nog even een berichtje, dat door de Paasdagen is blijven lig gen, over ons plaatselijk bejaar dentehuis. Voor de bewoners van „Wes- terkimme" hebben de heren Sle- king en De Leeuw op 8 April een filmvoorstelling georganiseerd, waaraan de bejaarden veel plezier hebben beleefd. Door de heer De Leeuw werd het vertoonde des kundig van het nodige commen taar voorzien. Men begon bij het gemeente huis waarvan het interieur werd bekeken. Verder via Aagtdorp naar Bergen en terug over Aagt dorp naar Schoorldam. Ook hier werd aan verschillende plekjes 'n bezoek gebracht. Via de Laanweg kwamen we weer in het winkel centrum van Schoorl terecht, waar we in verschillende winkels een kijkje namen. Ook Groet en Camperduin werden bezocht, terwijl we ten slotte weer in „Westerkimme" terechtkwamen. Het aardige van een film, die in eigen omgeving is opgenomen, is, dat er zoveel bekende gezichten op voorkomen. De bewoners van „Wester kimme" hebben er dan ook bij zonder van genoten en mevrouw Doorn dankte de heren hartelijk voor de mooie avond. Met het vertonen van een ko misch filmpje werd de voorstelling besloten. Schoorl 1Bergen 1 31 In een zeer matige wedstrijd heeft Schoorl deze ontmoeting gewonnen. Reeds na 5 min. doel punt de linksbuiten van Bergen met een schitterende kopbal. Schoorl kon er niet „in" ko men' en ware het niet, dat in deze periode de verdediging stand hield, Bergen had de score ver hoogd. Tot een kwartier voor de rust bleef Schoorl hopeloos naar vorm zoeken. Toen ging het plot seling. H. Mooy maakte gelijk met medewerking van de Bergen- doelman: 11. Nog voor de rust scoorde B. v. Twuyver 21. Na de thee een overwicht van Schoorl, maar stug verdedigen van Bergen voorkwam vooreerst doelpunten. De uitvallen van Ber gen waren niet ongevaarlijk en in valler doelman I. Minkema moest al z'n kunnen tonen, wat hem pri ma afging. De strijd liep ten einde toen bij een Schoorl-aanval de bal tot driemaal toe werd ingescho ten, toen B. Hof aan alle onzeker heid een einde maakte door 31 te scoren. Na de nederlaag van St. Adel- bert is alles nog mogelijk en heeft Schoorl het heft in eigen hand. Duinranders 2 moest wederom in Schoorl 2 zijn meerdere erken nen. Rust ging in met een 01 voorsprong voor Schoorl, waarvan J. Butter de oorzaak was. Na de rust wist Duinranders in buitenspelpositie gelijk te ma ken, doch nog voor het eind signaal maakte R. Vis er 12 van. Verdere uitslagen: Schoorl 3St. Adelbert 3 28 Schoorl AR.K.A.F.C. C 1—1 Egmondia CSchoorl B 03 Alkm. Boys 1Schoorl C 32 Programma a.s. Zondag: Schoorl 1W.B.S.V. 1. 2.30 uur. S.V.W. 3Schoorl 2, 2.30 uur. Limmen 4Schoorl 3, 12 uur. Schoorl jun.-R.K.A.F.C. jun. 12 u. Go Ahead ASchoorl A, 10 uur. Foresters DSchoorl B, 10 uur. Schoorl C—H.S.V. F. Zat. 3 u. Ons weekendkoekje: Schoorlse Duintjes Gevulde koekjes Zaterdag 27 april, aanvang 8 uur tDe Rustende Jager VOOR NAAR DRUKKERIJ Als de muziekschool „de Eg- monden" een uitvoering geeft, is het altijd een Egmond's feest. Ditmaal echter spande het de kroon. Drie stampvolle zalen, een enthousiast publiek en muzikale prestaties waar men van opkijkt. Hoe is het mogelijk dat Meichert Schuurman zijn jeugdige leerlin gen tot zulke buitengewone pres taties opvoert. Zelfs het kleinste kind volgt nauwlettend zijn aan wijzingen. Er is een eenheid tus sen uitvoerenden en dirigent, zo als men zelden ziet. Het is dan ook de zeer speciale sfeer die deze dirigent weet te scheppen door zijn grote liefde voor de mu ziek en zijn grote muzikaliteit, die hij overbrengt op zijn leerlingen. Na een succesvolle avond op 16 April voor ouden van dagen, volgde op 17 April de Jubileum avond, waarop bij de aanvang Burgemeester A. G. Bakker zeer waarderende woorden sprak tot de heer Schuurman. Als no. 1 stond op het programma het sprookje „Mickey Mouse viert Carnaval" o.l.v. Ineke v. d. Net. Buitengewoon van aankleding en uitvoering. Verschillende nummers werden daarna door het orkest ten ge hore gebracht w.o. temperament volle zigeunermuziek. Op buiten gewoon beschaafde wijze bracht Ineke v. d. Net „La Petite Valse" ten gehore. Noemen we ook de verdienstelijke bijdragen van Jos- je Hooning, de Klavierschippers, de Minetta's enz. De „Parkita's" gaven ook een zeer geslaagde uit voering van guitige liedjes. Medewerking werd verleend door het Gemengde Koor „Zang- lust" uit Groot-Schermer. Dit koor dat in de afd. Uitmuntend heid zingt, staat onder de bekwa me leiding van Jan Willems, die tevens solist is. Prachtig klonk „Guapita" van Maladofans, en het ,,Hör' mein Lied Violetta", door het orkest begeleid, waarlijk geen eenvou dige opgaaf. Jan Willems zong op uitstekende wijze „Dormi" door hemzelf gecomponeerd. Ook op buitengewoon beschaafde wij ze het beroemde „Largo" van Handel, „Donauwellen" voor koor en orkest, prachtig! Als afsluiting van deze mooie avond klonk de „Italiaanse fan tasie" voor koor en orkest, met als solist Jan Willems. Het zou te ver voeren uit te weiden over de vele blijken van hulde, die Meichert Schuurman ontving van vele kanten. Noemen wij slechts de gehele opera ,,La Bohème" op de plaat, met Tebaldi als soliste. De uit gever van zijn muziekwerken schonk een prachtig schilderij, voorstellende een Spaans muziek feest; boeken over het leven van beroemde componisten van de leerlingen. Alles te noemen is te veel. La ten we volstaan met te zeggen, dat dit 10-jarig bestaan een groot festein is geworden, dat zijn be sluit vond op een feestavond op 20 April met bal na. Maart je N. Zwaan gaat op 8 mei naar en door de bloeiende Betuwe en daarna in de richting G'ebbeberg. Ouwehands Dierenpark en vandaar naar Amsterdam. Vertrek Camperduin 7 15 uur. Schoorl 8 uur (Raadhuisplein). Prijs per persoon f 15,— (Koffie. Koffietafel en dinée inbegrepen). OPGAVE voor deelname voor 1 mei 1%3 bij: S. ORIJ, Heereweg 383, Camperduin, P. KOOPMAN, Heereweg 288. Camperduin, TH. VEGTER, Heereweg 259, Groet, Mevr. TIMMER, Heereweg 107, Schoorl, W. BUTTER, Oorsprongweg 8, Schoorl, Mevr. MOL, Slotlaan 27, Schoorl, JOH DE LEEUW, Rijksweg, Schoorldam. J. BEELDMAN, Café, Aagtdorp. J -/V, X komt toch ook een kijkje neme", en een glas wijn bij ons proeoen A. KRUIT - HEEREWEG 232 - GROET HEEREWEG 182 - SCHOORL - TELEF. 628 weer Foto Jonker, Egmond aan Zee en vakkundige voorlichting naar HEREWEG 21 - SCHOOR: 80 cent per 250 gram 2 ons voor f 1, Hereweg 38 Telefoon 32 SCHOORL v/h C. Oldenburg Laanweg 35 - Telef. 268 - SCHOOF

De Duinstreek | 1963 | | pagina 5