99 99 Speciale pinkster aanbieding KELTUM PLEET \i Jlnders dan elders Kapsalon URSEM BOORSM A-TEXTIEL-BERG EN K. M. Gerritsen VRIJDAG 24 MEI*1963 39c JAARGANG No. 20 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Vereniging Sportraad Bergen Jaarverslag. Dit eerste jaarverslag omvat de periode april 1961 t.e.m. dec 1962. Nadat de heren van Schaik, Roozendaal en v. d. Ploeg begin 1961 inleidende besprekingen hadden gevoerd met de burge meester en notaris Munting, kon laatstgenoemde een acte van op richting concipiëren. Hierdoor kwam de vereniging Sportraad Bergen tot stand met als leden bovengenoemde heren. Voorts werden alle Bergense verenigin gen uitgenodigd als lid toe te treden. 11 April 1961 vond de oprich tingsvergadering plaats; 13 le den traden toe. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter de heer J. P. T. van Schaik, secretaris de heer M. v. d. Ploeg, penningmeester de heer J. Roozendaal en vervol gens de leden mevr. J. Bos Eys- sen-Spangenberg, de heer J. Ele- ma en de heer C. L. Min. In de eerstvolgende vergadering werd als zevende bestuurslid gekozen de heer H. A. J. de Wit. Nadat de statuten waren vast gesteld werd hierop bij K. B. van 19 maart 1962 Koninklijke goedkeuring verkregen. Het dagelijks bestuur kwam vier maal in vergadering bijeen. Het vergaderde bovendien twee maal met de gemeentelijke Com missie van Lichamelijke Opvoe ding en Sport. In deze commis sie hebben zitting de burgemees ter, twee raadsleden, de consu lent voor de Lichamelijke Op voeding, een medicus en het da gelijks bestuur van de Sportraad DURFINE EDELSTAAL veel mogelijk zal kunnen vol doen. Veel werk zal daartoe nog moeten worden verricht. Tegen slagen zullen niet uitblijven. Laat u niet ontmoedigen, ein digt de secretaris van de Sport raad zijn verslag. Het gaat om de lichamelijke gezondheid van de Bergense jeugd. Eendrachtig samenwerkend zal er steeds weer een oplossing worden ge vonden en daarbij is de wijsheid van een Salomo nodig. Het Dorpshuis gaf openbare les Maandagavond gaven de leer lingen van de balletklassen, o. l.v. mevr. Alberts, muzikale be geleiding mevr. Kamermans, de judoërs, o.l.v. de heer Kuilman, de ballroomdansers o.l.v. de heer J. Harms, allen behorende bij de Stichting „Het Dorpshuis" een openbare les voor een talrijk pu bliek in de dancing van „De Rustende Jager". De presidente der Stichting mevr. Bakker, opende deze bij eenkomst, verheugde zich over de grote belangstelling en zei, dat i.v.m. de enorme groei van het dorpshuiswerk, een groter Dorpshuis dringend nodig is. Mevr. A. Vliegendthart-Ver- hoef, directrice van de Stich- Modeshow Bonneterie Bonneterie „Bergen-Alkmaar" heeft een aantrekkelijke mode show gehouden in de voorzaal van „De Rustende Jager", die voor dit bevallig en elegant schouwspel te klein bleek te zijn, want verschillende bezoekers moesten genoegen nemen met een plaats in de serre. Wel een bewijs dat beide zaken bij het vrouwelijk deel van de inwoners uit deze omgeving, een grote be langstelling hebben. De uitgebreide collecties ja ponnen en Pakjes van fijn mou- seline, naast katoen, wollen, Draion en zijden yersey, werden in een vlot tempo door vijf char mante mannequins geshowd en op bijzonder prettige en zaken- kundige wijze gepresenteerd door mevr. Hauber. Terwijl voor de pauze mantel pakjes, japonnen, jurken, sier lijke jurkjes voor teenagers en een stroom van voortreffelijke damesmodecreaties in allerlei dessins de bezoeksters passeer den, werd dee prachtige show in een muzikaal passend jasje gehuld door mevr, Corry Moréé- Dol. Na de pauze werden door de onvermoeid doorwerkende man nequins in een wat kalmer tem po en rustiger stijl de neglice's Deze commissie dient de leden van de gemeenteraad van advies op het gebied van de lichamelij ke opvoeding en sport. Wensen en verlangens van de Sportraad worden via deze commissie aan het gemeentebestuur kenbaar gemaakt. Vijf maal kwam de Sportraad in vergadering bijeen. Op 11 april 1961; 27 juni 1961, 26 okto ber 1961, 28 februari 1962 en 6 november 1962. De op één na laatste vergade ring had een spoedeisend en ver trouwelijk karakter, Hierop ge attendeerd door een onzer leden, de heer Veldt, hadden B. en W. van Bergen contact opgenomen met de heer Schrooder, Groe- neweg, over de aankoop van 12 ha grasland, te bestemmen voor Sportpark. De aanwezige leden toonden zich zeer enthousiast. Het advies aan B. en W., uitgebracht luid de dan ook zeer gunstig. Aan gedrongen werd op de nodige voortvarendheid, gezien de pre caire situatie waarin zich de Bergense sportwereld bevindt. In zijn vergadering van 23 ok tober 1962 besloot de gemeente raad tot aankoop. Hiermee is de eerste stap gezet op de lange weg, die zal moeten worden af gelegd. De weg zal bezaaid zijn met voetangels en klemmen. Er zullen vele en moeilijke beslis singen moeten worden genomen. Velerlei belangen zullen tegen elkaar moeten worden afgewo gen. De Sortraad Bergen alls over koepelend orgaan van alle Ber gense sportverenigingen, zal hierbij een belangrijke taak heb ben. De Sportraad zal zijn in vloed moeten aanwenden, opdat beheer, opzet en exploitatie van het toekomstige sportcomplex aan de gerechvaardigde verlan gens van alle gebruikers (scho len, clubs en particulieren) zo- ting, kondigde daarna het pro gramma aan, dat werd geopend met de jongste balletklassen, die een alleraardigste poppendans ten beste gaven. De even oudere leerlingen dansten in hun eigen gemaakte balletjjurkjes in een dartel ritme een Russische dans en vooral de romantische dans ,de dans van het aanzoek" werd op serieuse wijze elegant en gra tievol vertolkt. Leden van de dansgroep o.l.v. de heer Harms demonstreerden een potpourri van oude dansen, correct van uitvoering. Marjolin Bartels geen onbekende voor Bergen, trok door 't zingen van een Frans en Engels liedje, zich zelf begeleidend met de gitaar, sterk de aandacht door haar be schaafd zingen, goede uitspraak en voordracht. Na de pauze gaven judoërs in de finale om de strijd van het kampioenschap van Bergen uit- siekend werk te zien. De prijzen vielen ten deel aan Irma Go- vers, Jonny Water, Renee de Bruin, G. v. d. Berg, Hoebe, Helsdingen, C. Dames, Blauboer, K. Timmer, Radsma en v. Wie- ringen. De stijlprijs voor goed gedrag en oplettendheid tijdens de lessen in het dorpshuis, kreeg Ronald Briefjes die een jaar zijn uiterste best zal moeten doen, om de fraaie wisselbeker te be houden. Bij OP 'T PLEIN bent U van een le klas bediening verzekerd. Telefoon 2104 Op charmante wijze reikte de directrice de prijzen rut aan de winnaars en deelde een reeks van geschenken uit aan de leer krachten en medewerkers aan deze geslaagde openbare les. Tenslotte richtte mevr. Bak ker woorden van waardering tot de directrice mevr. Vliegendt- hart en Itet haar dank vergezel len met 'n bloemenhulde, waar voor alle aanwezigen haar een ovatie brachten. en strand en sportkleding ge toond waaronder droomerige nachtkleding, kleurrijke badpak ken en badjassen, Terlenka deux piés, exclusieve blouses, truien met pantalons en prachtige en sembles. Tenslotte werden alle mede werksters aan deze uitstekend geslaagde modeshow door mevr. Hauber nog eens extra genoemd, waarvoor ze door de talrijke aanwezigen een dankbaar en een warm applaus oogsten. TWEE KUNSTENAARSDOR PEN VERSTEVIGDEN HET CONTACT. Reeds enkele jaren onderhoud het kunstenaarsdorp Bergen een uitwisseling met het Belgische kunstenaarsdorp Sint Marten Laem. Vrijdagavond arriveerden de Belgen met de burgemeester en schepenen van dit dorp in Ber gen, waar ze ten gemeentehui- ze werden begroet door burge meester L. J. de Ruiter, alsmede door de heer J. Blaauw, direc teur van gemeentewerken. Zaterdagmorgen hield burge meester de Ruiter, in teëenwoor- heid van zijn wethouders, raads leden en de bekende schrijver Anthony van Kampen, een korte instructie over de werkwijze van het gemeentelijk apparaat in ons land. Na dit samenijn stapte het gezelschap in de bus voor een rondrit door en langs de gren zen van Bergen terwijl de heer J. Blaauw op onderhoudende en deskundige wijze de Belgische gasten een uitgebreid en helder beeld gaf van de ruimteindeling en bestemming van Bergens grondgebied met de daarbij ko mende zorgen aan onderhoud. Startend vanaf het raadhuis ging de tocht naar Bergen aan Zee, vandaar door het prachtig duingebied tot de grens van Eg mond, om daarna langs de He renweg, Voert, Sluislaan, Lou- delsweg, Tuindorp, Nw. Berger- weg, dr. van Peltlaan, Prins Hëndriklaan, Oldenburglaan, via de Breelaan door Schoorl, naar Schoorldam en langs het Noord- hollands kanaal tot Alkmaar, via Jan van Scorelkade en Berger- weg naar het startpunt terug te keren. 's Middags werd ten aanschou- we van een talrijk publiek, een tentoonstelling van schilderijen geopend van Vlaamse kunste naars door Zijne Excellentie H. R. Vleeschhouwer, gevolmach tigd minister, consul, generaal van/ België. Na eerst ingeleid te zijn door burgemeester de Rui ter. De tentoonstelling van La- tems Kunstleven v. 1900 tot he den is geopend tot 31 mei a.s. en een bezoek ten volle waard. Het middagprogramma werd besloten met een diner voor ge nodigden in het „Park Hotel". Zondagmiddag j.l. gaf de heer Jo van Eetvelde, organist aan de Sinte Michielskerk te Gent, een orgelconcert. Alvorens de Belgische gasten huiswaarts keerden, werd hun een koffiemaaltijd aangeboden. DE HEER J. BLOM VIERDE ZIJN ZILVEREN JUBILEUM Onder grote belangstelling vierde de vorige week donder dag de heer J. Blom zijn vijf-en- twintig jarig jubileum als amb tenaar van de Burgerlijke stand en chef bevolking. In het raadhuis werd deze sym- patieke ambtenaar, die zijn loop baan te Warmenhuizen begon, op hartelijke wijze gehuldigd en toegesproken door burgemeester L. J. de Ruiter, Adjudant der Rijkspolitie de heer J. Verduin, gemeentesecretaris de heer W. de Vries, de heer J. Blaauw, di recteur van gemeentewerken en de heer W. Schotten, die namens alle collega's de jubilaris geluk wenste en mevr. Blom bloemen en een fruitmand overhandigde. Van burgemeester de Ruiter mocht de heer Blom een envelop met inhoud in ontvangst nemen. voor Optiek Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Dames nylon regenjassen 19,95 (Marine - groen - bruin) Dames Astralon vesten 29,95 Zeer apart model - Chic Jongens- en meisjes sporttruien 18,75 (rechtstreeks uit Italië) Ultrason kousen 4,95 4,50 3,95 Mooier - Beter - Sterker (met en zonder naad). FILMS van WEEK TOT WEEK Vrijdag, zondag en dinsdag avond draait in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager" een film getiteld „Moordverhaal", waarin niet minder dan de Ita liaanse sterren Vitorio Gassman, Silvana Mangano en Alberto Sordi de hoofdrollen vervullen, van een ingewikkelde moord zaak, waarbij drie echtparen zijn betrokken die allen geen vol doende alibi hebben. Ze worden tenslotte door 'bet intelligente speurwerk van de commissaris uit de gevangenis ontslagen en keren terug naar huis, met een onvergetelijke herinnering aan het schone Monte Carlo, waar dit verhaal zich afspeelt. Aan vang 8 uur. Leeftijd 14 jaar. Maandag, woensdag en don derdagavond is er de film Sap pho, de Venus van Lesbos, een film vol verwikkelingen en met spannende taferelen en intriges, spelend in een tijd van ruw ge weld en woeste uitspattingen in het oude Griekenland. Fraaie staaltjes van leeuwendressuur en mooie meisjes komen in dit fascinerend verhaal voor. Aan vang 8 uur. Zondagmiddag te 2.30 uur. Leeftijd 14 jaar. Roland Holst avond De jaarlijkse contact-avond v. de Stichting A. Roland Holst Fonds te Bergen, op zaterdag 25 dezer, zal een bijzonder karak ter dragen in verband met de 75-ste verjaardag van de stich ter. In verband hiermede heb ben de Staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Weten schappen, mr. Y. Scholten en de Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, dr. M. J. Prinsen het voornemen ken baar gemaakt de te bieden ma nifestaties bij te wonen. Op verzoek van vele leden wordt bij de toegangskaarten een inhoudsweergave in de Ne derlandse taal verstrekt of toe gezonden van ,La voix humaine' een tragedie lyriue van Francis Poulenc en Jean Cocteau. Naar wij vernemen zijn voor deze bijzondere avond, tijdens welke ook de dichter Roland Holst zelf het woord zal voeren nog plaatsen beschikbaar. BERGER LUCHTPOST Aan de wedvlucht vanaf St. Chislain, werd met 190 deel ge nomen. De afstand was 255 km. Wind N.W. Los om 7 uur. De eerste duif streek om 10-52-27 neer. 1. M. Zuidema, 2. J. Pluister, 3. G. Kooy, 4. P. Schaaper, 5. G. de Waard, 6. Th. Houtenbos, 7. H. Wijers, 8. G. Overpelt, 9. A. Staadegaard, 10. C. Pijper, 11 P Tiebie, 12. A. Mink, 13. N. v. d. Kamer, 14. P. Brakenhoff, 15. B. Dobben, 16. A. Heukels, 17 J. Out. 18. W. Kuin, 19. D. Kok, 20. J. Wellerdieck. Vrijdagavond inkorven voor Tergnier. DE MOLENKROCHT bijna zeker van kampioenschap Het tennisteam van De Molen krocht is met nog 1 wedstrijd te spelen, bijna zeker van de titel. Zondag 26 mei a.s. zall hierover worden beslist in de wedstrijd tegen H.T.C. ufit Den Helldetr, welke wedstrijd te Bergen om 12 uur begint. Zondag j.l. werd te Enkhui zen gelijk gespeeld (4-4). Hoe wel deze wedstrijd dus geen overwinning opleverde is het één van de beste en prettigste wedstrijden geweest. Er werd behoorlijk igespeeld in een spor tieve en gezellige sfeer. Opval lend was dat de heren hun sin gles verloren, terwijl de dames Ursem en de Jong weer overtui gend wonnen. Ook de herendub- bel ging verloren, terwijl de da- mesdubbel de balans weer in evenwicht bracht. Na het eerste gemengd dub bel stond de Molenkrocht zelfs achter met 3-4. Maar mej. de Jong en Schneider sleepten in de laatste partij nog een gelijk spel uit het vuur door hun ge mengd dubbel met liefst 6-1, 6-1 te winnen. Zondag a.s. valt dus de beslis sing, waarna dan eventueel nog 2 zware promotiewedstrijden op het programma staan. Nieuwe opleiding aan de Alkmaarse Huis houd- en Industrieschool Bij voldoende deelname zal op de Alkmaarse Huishoud- en In dustrieschool begin september een aanvang gemaakt worden met een nieuwe opleiding, nl. de Vooropleiding voor Verzorgende Beroepen. Deze 1-jarige V.V.B.-opleiding is speciaal bestemd voor meis jes, die van $lan zijn een verzor gend beroep te kiezen, zoals zie kenverpleging, kraamverzorg ster, gezinsverzorgster, bejaar denverzorgster. Om tot deze cursus te kunnen worden toegelaten moet men evenals voor de Kinderverzorg ster- en Inasopleidingen in het bezit zijn van het diploma van assistente in de huishouding. Dit kan op een huishoudschool na 3 jaren behaald worden als hier 6 klassen lagere school aan voor af gingen of na 2 jaren indien eerst 2 jaren ULO of 2 klassen VGLO werden gevolgd. In de VVB opleiding wordt les gegeven in de volgende vakken: ziekenverzorging, anatomie, gezondheidszorg, EHBO, maat schappelijke gezondheidszorg, handenarbeid, tekenen, muziek en zang, bloemen schikken, huis houdelijke vakken, Nederlands, administratie en rekenen, actue le onderwerpen, maatschappe lijk inzicht, Engels, opvoedkun de - kinderverzorging, lichame lijke oefening, beroepsoriëntatie. Tijdens het schooljaar gaan de leerlingen 3 maanden in de prak tijk, nl. in inrichtingen zoals be jaardentehuizen, verpleeginrich tingen, centra voor kraamver- zorging of gezinsverzorging. Gedurende de praktijk dragen de meisjes een uniform en ont vangen ze zakgeld, kost en in woning. Het valt toe te juichen dat voor deze categorie van meisjes die na het behalen van het di ploma assistente in de huishou ding nog te jong zijn om met de beroepsopleiding te beginnen een overbrugging tot stand is ge komen, die hun beter voorbe reidt voor het doel, dat zij zich hebben gesteld. HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS Evenals voorgaande jaren or ganiseert de afdeling Bergen Nh van he|t Nederlandsche Roode Kruis, ook dit jaar een donor avond. Door een medisch team van de bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis zal op woensdag 12 juni a.s. in de openbare lagere van Reenenschool aan 't Spaan se pad weer bloed worden afge nomen Personen tussen de 18 en 60 jaar, die geen geelzucht hebben gehad, kunnen zich als donor opgeven bij één der onderstaan de adressen. Mevr. A. C. Blok-v. Wachen, Bergerweg 38; J. Schotten, Ko- gendijk 33; J. Velink, Kerkedijk Wij doen een dringend beroep op U zich als donor op te geven, teneinde de medische weten schap mede in staat te stellen mensenlevens te redden. U kunt hierbij door weinig te geven veel goed doen. Het bestuur ZONDAGSDIENST ARTSEN Ueekttoi DE DUINSTREEK Redactie en administratie: Drukkerij Volkers Leegwater, Laanweg 35, v/h C. Oldenburg Schoorl,tel.(02209) 268, giro 552867 Bankt Hoornse BankN.V. Bergen Agentschap te Bergen: De Haan s Boekhandel, Stationsstr., Tel. 2452 Abonnementsprijs: f 6.85 per jaar f 1.75 per kwartaal Advertentieprijs^: 12 ct. per m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. per m.m. met een minimum van f 1.50 Woning- en Vacantieruil 15 ct. m.m. Familie-advertenties 15 ct. per m.m. exclusieve dames- en herenkleding Langestraat 16-18 Alkmaar Hoflaan 2 - Bergen Voor betere textiel Ruinelaan 18 - telefoon 2532 BERGEN 26 mei Dr, POOT Dorpsstraat 30 Telefoon 2423 SCHOORL 26 mei Dr RISSELADA, Tel. K 2209-360

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1