(MD®™® A. G. ABBO KOORN's TEXTIEL Liefde op de Hoge Veluwe Abonneert U op dit blad „DE DUINSTREEK" VRIJDAG 14 JUNI 1963 T weede blad SKORLSE FLITSE SCHOORLS GEMBNÜO kOOIt HEREN ZAKGARNITUUR DE LEEUW VAN SCHOORL WIMAAR AVRO STERRIT Haar eer was stuk gemaakt n» f4.95 Vakantie aanbieding Hewfwe jullie ok allegaar lek ker in 't sontje zeten zundag? As je in 't zaizoenwerruk zitte j hewwe je wel wat aars te doen, maar het was puur warrem in het lauwtje. As je deslierte auto's en stoomfietse bekaike die nai kamp gonge, begraip je niet, weer of ze vandaan komme. Ik heb me eigen aars puur kwaad maakt op een paar van die lui die net doen of Skorl van hullie is. Ze raie met een poeha deur het durp en lette helegaar niet op de borde van vaiftig kilome ter, die deer toch niet voor lol'le- medol neerzet benne. Die brom- nozems make der ok een potje van, ze hewwe zeker nooit hoort dat je op zo'n knalding niet har der raie magge in de bebouwde kom. Ze ragge en rosse maar raak en dat er nag gien dooie valle benne is een wonder. Je zagge wel mense mit klaine brakkies die om de paar meter de kant in vliege moste, aars ware ze derbai weest. De plisie most aigeluk meer op zukke din- ge lette maar ja, we hewwe een I lange gemeente en de tute kenne niet overal tegelaik weze. Ze moste nodig een voetpad langs de Hereweg make leite, der moet dan wel puur wat ontaigend worre en suks. De Skorlse raad wil ok wel maar de riolering hep ok een skep geld kost en Keule en Ake ben ok niet op ien dag bouwtt. Je kenne aars puur best rnerke dat we weer zo zoetjesan op de zeumer an- koerse, elke week rolle der meer toeriste binme. De taid dat men se aliliendig voor de metuur hier kwammle is wel voorbai docht ik, of het moste de jonge joons en maide weze. Ze hewwe main wellis zaid dat ze deraigen sei- ves puur verveulde en dat hier aigeluk niks te doen is. Ik hep hulie zaid dat ze hier gien nachtklups of zuk gesnor vimde kenne en dat de VVV's bar hun best doene. Ze organisere wan- deltochte, skatgraveraie en lam- pioenoptochte en voor hupsaké eventjes mot je hier niet weze. Ze kenne elleke week mit me neer Jonkers de duine in en den lere je dinge weer je nooit van hoort hewwe. De VVV is gien raikeluisinstelling en pluk nou maar es vere van een kikker. Aigeluk zou het van de parti- keliere kant komme motte maar ja, wie steekt ze cente deerin? Op de plaas weer het barakke- kamp staan hep zou best een soortement lunapark of suks maakt worre kenne. Je moete daneris kaike hoeveul mense of der den nai Skorl komme zoue. Dat zou puur wat centjes in het laatje brenge docht ik en ok voor de gemeente. Miskien ken ne ze den van de vermakeluk- haidsbelasting een wandelpad langs de Hereweg make laite. Je hewwe ok mense die wulle Skorl landeluk houwwe, zo van een boer die zue paip rookt met ze arreme op een knoestig hek- kie. Zukke mense hore aigeluk in de taid van Teun de Jager thuis. Je moete met je taid mee gaan aars ben je bokkiezoek en zoeke ze are contraie. Ik skai er nou maar mee uit want Volkers zait teugen main „je teute zo maar deur, kirrel". As ik een are keer weer wat op mun lever heb, leze jullie het wel. Een genoegeleke zundag en denk om de brommers. Ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan van de Kon. Bond van Zangkoren en Oratorium verenigingen en het veertig ja rig bestaan van de AVRO, heeft deze omroepvereniging 'n zang concours georganiseerd waar voor ook Schoorls Gemengd koor had ingeschreven. Het koor kwam op 8 juni, na een voor spoedige reis met 2 bussen van van fa. Schalkwijk te Hilver sum aan en na te hebben inge zongen kwamen de dames en he ren omstreeks 10 uur aan de beurt om hun kunnen aan de jury te laten horen. Onder di rectie van de heer Venneker zong men eerst het verplichte nummer „Green Broom", een ballade bewerkt door Benjamin Britten, gevolgd door „Heer Je- WILT U VADER NU EENS IETS ANDERS GEVEN Koop dan bij ons een speciaal o.a. met flesopener Ook in AFTER SHAVINGS zijn wij goed gesorteerd. Hereweg 21 Schoorl sus heeft een Hofken" dat door de dirigent als vrij nummer was gekozen. Een fraaie derde prijs was de beloning voor Schoorls Gemengd koor, het behaalde 369 punten terwijl de winnaar in de ze afdeling, een koor uit Val- kensw'aard, 391 punten kreeg toebedeeld. Nadat de uitslag bekend was gemaakt, vertrok men om mid dernacht weer uit de radiostad. Uiteraard werd onderweg even „opgestoken" zodat men tegen 3 uur Schoorl bereikte en zich moe maar voldaan ter ruste be gaf. Zoals U j.l. zaterdagavond op de T.V. heeft kunnen zien is de heer J. Salis uit Camperduin winnaar geworden van de ster- rit van de AVRO, die op 8 juni werd verreden. De deelnemers aan de rit moesten het jubileum van de AVRO op de een of an dere wijze op hun auto uitbeel den en de fam. Salis heeft dit op zulk een originele wijze gedaan dat zij hiermee de eerste prijs verwierf. Deze bestond uit een zeilboot, die ook op de TV te zien was, zowaar reeds bemand door mevr. en de heer Salis. In AVRO's televizier werd onze plaatsgenoot een kort interview afgenomen en hij vertelde hier bij, geïnspireerd te zijn geweest door de vooroorlogse term' „luis tervinken" die hij zinnebeeldig op zijn Volkswagen had aange bracht. Wij wensen het echtpaar Salis veel geluk met het door hen behaalde resultaat. UIT DE RECHTSZAAL De juffrouw die getuige was zag er uit als een lucifer, en zelfs de grootste leugenaar zou niet durven beweren dat zij ook maar iets had van wat de Ame rikanen zo treffend sex appeal noemen. Per slot van rekening echter kon zij daar zelf ook niets aan doen. En aangezien haar permanente sacharijnigheid vermoedelijk een gevolg was van het minderwaardigheids complex, dat op zijn beurt waar schijnlijk was veroorzaakt door haar volkomen gebrek aan char me, dat men haar eigenlijk ook 'n zekere mate van stroefheid in haar doen en laten niet kon ver wijten. Zo dachten de buurwe duwen er evenwel niet over. Zij hadden maling aan Freud en de de hele rataplan en vulden hun dagen met voortdurend gescheld op de getuige, die voor de groe ne tafel stond te zweren als een levend geworden vouwelijke woestijn. De buurweduwen schudden hun hoofden met onschuldige ge baren. Zij trachtten de rechter wijs te maken dat zij blanke zwanen waren, maar volgens de getuigen waren zij niet anders dan grauwe gieren, die aasden op haar eer en goede naam. „Al vier keer hebben zij mijn eer stuk gemaakt", getuigde zij kla gerig, „maar de vijfde keer zeg ik: dam haal ik er de politie bij in". Welnu, de politie was er bij in gehaald. En die had ook de tweede getuige opgeduikeld, een smalle jongeman, die na het af leggen van de eed met twee vin gers omhoog bleef staan, alsof hij nog op de bewaarschool zat. Doe dat handje maar weg", zei de officier. Deze getuige hing een om standig verhaal op over de ket ting die net van zijn fiets liep toen de scheldpartij op 'n hoog tepunt was. Hij wilde zelfs met alle geweld onder ede verkla ren waar hij de fiets had ge kocht en hoeveel last hij nu al van die ketting had gehad. Maar de politierechter beteugelde de hollende woordenstroom. De jongeman had te verklaren wat hij had gehoord en verder niets Nu dat was dan ook genoeg. Niet alleen hadden de buurwe duwen op grove wijze elk Voor VADERDAG SCHEERAPPARATEN TONDEUZES DRAAGBARE RADIO'S Wij hebben ze voor U Hereweg 182 - Schoorl FEUILLETON 18 door Henk van Heeswijk „He, Stien, dat is niet aardig. Ik kan het toch ook niet helpen?" „Dat bedoel ik niet, suffie. Natuurlijk is het jouw schuld niet. Maar luister nu eens: voor zover ik het heb kunnen bekijken, heb je vanavond een goeie indruk gemaakt. Op de oudjes en op de jongens. Loop nu niet te hard van stapel, he? Dat is beter. Neem jij dat nu eens aan van je moppie, wil je?" Hij trok haar dicht tegen zich aan. „Je weet wel, dat ik je niets kan weigeren. Maar ik wil je toch nog één vraag stellen, mop." ,.'t Zal wel wat wezen, maar kom er maar mee voor de draad." „Houd je zoveel van me, Stien dat je het met me aandurft?" Ze lachte. „Misschien. Ik heb je ordertje liefde nog steeds op zicht. Mag ik het nog een paar dagen houden om het te be kijken?" Hij zoende haar heftig. „Meid, ik ben dol op je. Morgen zal ik werk hebben, let jij eens op mijn woorden? Morgen!" Karei had blijkbaar een vooruitziende blik want de ochtend post bracht hem een kort briefje van de firma Spaander en Berg, ondertekend door de personeelschef, waarin hij werd verzocht naar Amsterdam te komen voor een onderhoud. „U gelieve te vragen naar de heer Reinders." Karei zat verbluft te kijken naar de enkele regels en slaakte toen een indianenkreet. waarop zijn moeder haastig kwam toelopen om te vragen, wat er aan de hand was. Hij liet de brief lezen, maakte een rondedans in de gang met zijn moeder en ging toen naar boven om een ander pak aan te trekken en zich pico bello op te knappen. Een kwartier later zat hij in zijn wagen op weg naar Amsterdam. En gedurende de hele rit over dacht hij wat de oorzaak kon zijn' dat Spaander en Berg nu plotseling wel interesse voor hem hadden. Enfin, dat zou hij spoedig vernemen. Precies elf uur arriveerde hij op de gracht, waar het kantoor was en zag tot zijn vreugde een gaatje, waarin zijn Volkswagen precies paste. Dit wordt een geluksdag, dacht hij tevreden, terwijl hij de stenen trap opliep. De juffrouw van de receptie keek hem even aan en zei: „U bent hier al eens een keer geweest, nietwaar?" Karei deed alsof hij schrok. „Als je me nou... heb ik zo'n on gunstig uiterlijk, dat iedereen mij terstond herkent?" Het meisje glimlachte. „Dat is het niet, meneer, maar ik kan goed gezichten onthouden. Loopt u de gang maar door. Laatste deur rechts. De naam staat erop." „Dank je wel... eh... hoe zei u ook weer dat uw naam was?" Ze schudde haar hoofd. „Als u aangesteld wordt, hoort u die spoedig genoeg. Veel succes, meneer." „Dank je, zus. Duim maar een beetje voor me. Ik heb het wel nodig." Reinders de personeelschef herinerde hij zich van het vorige onderhoud nu een kleine drie jaar geleden. De man trad hem te gemoet en ze drukte elkaar de hand. „Dat noem ik nog eens vlug. Gaat u zitten, meneer Welsenaar. Een sigaret of een sigaar?" Toen ze rookten, vervolgde de chef: „Ik heb vernomen, dat u enige weken geleden hier solliciteerde als vertegenwoordiger, omdat u niet meer reist voor de heer Ganzevoort. Meneer Spaander senior heeft persoonlijk inlichtingen over u ingewonen, nen, volgens mij telefonisch en die inlichtingen waren dusdanig, dat men besloot u niet aan te nemen. Klopt dat?" Karei knikte „Inderdaad." ,(Ik vernam dat pas enkele dagen later. De oude heer Spaander is nogal conservatief en wil zoveel mogelijk alles zelf beslissen. Dat is natuurlijk heel mooi, maar er zit ook een ge vaarlijke kant aan. Ik heb naar de redenen gevraagd, waarom men u niet wilde aannemen en die redenen vertelde men mij: U was brutaal geweest tegen een paar klanten. Nu is in eerste instantie mijn vraag juist? Of is dat de spreekwoordelijke stok, waarmee men de eveneens speekwoordelijke hond slaat? Ex cuseer deze beeldspraak." Karei knikte. „Beiden is juist. Ik heb indertijd herrie gehad met twee van de vervelendste en lastigste klanten. En men is niet altijd gelijkmatig gehumeurd. Die middag was ik bizonder prik kelbaar. Laten we zeggen: als gevolg van persoonlijke om standigheden. Beide klanten belden meneer Ganzevoort op en vrijdags spraken we over deze kwestie. Hij gaf me de raad in het BABYDOLLS, leuke dessins Hereweg 36, Schoorl. Telefoon (02209) 640 vervolg zoiets te vermijden en ik beloofde dit. Meer is er niet over gesproken." „Gaat u verder, meneer Welsenaar." „Een week of drie later nodigde meneer Ganzevoort mij uit voor een belangrijke bespreking, zoals hij dat noemde. Ik kon blijven eten en daarna konden we dan praten. Ik was evenwel verhinderd te blijven, maar na een uur of negen zou ik wel in de gelegenheid zijn voor deze bespreking. Daarmee ging hij accoord. Dat ik niet aanwezig kon zijn om negen uur, was force majeure, want ik kreeg een ongeluk en lag enkele dagen in het zieken huis. Daar kreeg ik maandags al per aangetekend schrijven ont slag met onmiddellijke ingang en zonder vermelding'van redenen. De personeelschef knikte. „Juist, dit alles hebt u toen aan een der firmanten verteld, nietwaar? En u gaf toen als mening te kennen, dat het ontslag was verleend op zuiver privé gronden." „Ja meneer, dat is inderdaad het geval, maar ik kan het niet bewijzen. Ik kreeg vooral het laatste jaar de indruk, dat hij een huwelijk tussen mij en zijn enige dochter niet in de weg zou staan. Vandaar, dat hij me van tijd tot tijd uitnodigde vrijdags avonds te blijven dineren, wat ik in de meeste gevallen deed. Ina Ganzevoort is een dame en ik mocht haar wel. Misschien zou het inderdaad op een huwelijk tussen ons zijn uitgelopen, als ik niet onverwacht kennis had gekregen aan een ander meisje. En u begrijpt, met alle respect overigens voor deze jongedame toen bestond Ina Ganzevoort niet meer voor me." Reinder lachte smakelijk. „Ik kan het me voorstellen. Juist, meneer Welsenaar. Ongeveer zoiets kreeg ik ook te horen, niet met alle finesses, die u me nu vertelt. Maar in grote trek ken kwam het er toch wel op neer. Goed. En nu de kern van van deze affaire. U zult waarschijnlijk met enige bevreemding mijn schrijven gelezen hebben. Eerst geen interesse en daarna een oproep. Laat ik beginnen met u te zeggen, dat er zich omstandigheden voor deden - waarop ik straks nader terugkom - die mij deden nopen om het een en ander omtrent u te gaan controleren. De directie vroeg mijn oordjeel over een be paalde... eh... aagelegenheden zal ik het even noemen. Voor ik daarover mijn visie gaf, wilde ik bizonderheden. Ik ben dus aan het snuffelen gegaan. Bizonderheden ga ik niet noemen, want die doen hier niet terzake. Wat ik te weten gekomen ben in Uchelen, komt ongeveer overeen met wat u mij vertelde. De wereld is klein, meneer Welsenaar, en als je zaken doet be wandel je wel eens wegen, die feitelijk aan het begin een bordje vertonen met verboden toegang". Maar komaan, dat doet hier verder niet meer aan toe of af. Om kort te zijn, meneer Wel senaar: ik ben door de directie gemachtigd u mede te delen, dat u bij ons in dienst kunt treden tegennader overeen te komen salaris. Dit zal in het begin gelijk zijn met dat, wat u verdiende bij de firma Ganzevoort. Bevalt u ons, dan zullen we samen nog eens babbelen over honorarium, onkosten vergoeding, omzetpro- visie en getallenbonus. Wat mij betreft, kunt u per 16 september aanvangen. U bezoekt evenwel uitsluitend de klantenkring van de firma Ganzevoort. Ziet u kans nieuwe klanten te werven, dan is dit ons natuurlijk welkom, maar het gaat in de eerste plaats om de klanten, die u in het verleden bezocht voor de firma Ganzevoort. Gaat u daarmee accoord?" Karei aarzelde even. Voorzichtig antwoordde hij: „Uw aanbod is natuurlijk aanlokkelijk. Maar ik wil het spel eerlijk spelen. Mag ik vragen, waarom u persé van mij verlangt, dat ik de klanten van mijn vroegere werkgever bezoek?" Reinders knikte tevreden. „Ik ben blij, dat u deze vraag stelt. Het versterkt me in mijn mening, dat u de juiste man bent voor de plaats, die ik voor u op het oog heb. Mijnheer Welsenaar, de firma Ganzevoort heeft kontakt met onze zaak opgenomen. Er is een bespreking geweest en het resultaat daarvan zal spoedig bekend worden. In vertrouwen kan ik u wel meedelen, dat het resultaat van die bespeking het volgende is: de firma Ganzevoort wordt door ons overgenomen. De eigenaar heeft de wens te kennen gegeven zich geheel uit de zaken terug te trek ken." Karei was verrast. „Dan was mijn vermoeden dus juist, dat meneer Ganzevoort mij op het oog had als schoonzoon en toekomstige opvolger van de zaak?" Reinders schudde lachend zijn hoofd. „Het spijt me, meneer Welsenaar, maar ik moet uw ijdelheid een knap geven. Dat was niet het plan van de heer Ganzevoort. U begrijpt dat tijdens de besprekingen met de heer Ganzevoort ook de kwestie Welsenaar op de proppen is gekomen. Die bewuste vrijdag avond, toen u niet verscheen, had de heer Ganzevoort u willen vertellen van zijn plan om kontakt op te nemen met ons. En u willen vragen, of u er bezwaar tegen zoudt hebben om voor ons te gaan reizen. Met andere woorden: of u er mee accoord zoudt kunnen gaan, door ons min of meer „overgenomen" te worden, als ik het zo mag uitdrukken." Nu was Karei geheel perplex. „Maar Ina dan? Ik kreeg sterk de indruk, dat ze me graag mocht." „Dat klopt, meneer. Ze vond u inderdaad bizonder sym pathiek. Daarom was ze bij haar vader uw pleitbezorqer, omdat ze niet wilde, dat u na de overdracht van de firma aan ons op straat kwam te staan. Zij stond er op, dat wij genoeqen zouden nemen met het overnemen van alles, dus ook - en juist - ook u. Naar ik vernomen heb, is Ina Ganzevoort al ruim een jaar in het geheim verloofd met een employé van de in Suriname,"Hij keek rond op zijn bureau. „Kijk... hier is juist de aankondiging van de officiële verloving." Reinders overhandigde de bezoeker een kaart en Karei las de datum: 13 september. Toen schudde hij zijn hoofd. „Jeetje, wat heb ik in mijn hoofd gehaald..." „Toen u niet kwam opdagen, die vrijdagavond - meneer Ganzevoort kon natuurlijk van uw ongeluk niet weten - heeft hij in een ogenblik van woede uw ontslagbrief geschreven En toen kon hij zaken doen zonder er op aan te dringen ook de vertegenwoordiger over te nemen, begrijpt u?" De bezoeker zat nog steeds verwezen voor zich uit te kijken Wat kon een mens zich toch ontzettend vergissen. Maandenlang wes hij vast in de overtuiging geweest, dat Ina van hem hield en ja zou zeggen, als hij haar ten huwelijk vroeg. En al die tijd had hij er eveneens vast op gerekend, dat Pa Ganzevoort hem zou accepteren als zijn schoonzoon en opvolger in de firma. Om nu te horen, dat noch het één, noch het ander ooit in de bedoelig had gelegen Nog een geluk, dat hij Ina nooit om haar hand gevraagd had. Zijn aarzelen al die tijd, omdat hij er in die dagen helemaal niet op gebrand was zijn prettig vrijgezellen bestaan op te offeren, had hem gered en weerhouden van een eerste klas blunder. Om je dood te schamen. Maar wat drom mel, waarom nodigde de oude heer hem dan zo vaak uit om vrijdagsavonds te blijven eten?" „Meneer Welsenaar. Karei keek verschrikt op en zag het glimlachende gezicht van de personeelschef. Van de weeromstuit begon hij ook flauwtjes te lachen. „Sorry, meneer, maar ik moest dit even verwerken." „Dat is te begrijpen, Llisschien maar goed achteraf, dat u nooit over uw veronderstellingen gesproken hebt." Karei knikte. Zegt u dat wel." „Om de draad van ons gespek dan maar weer op te nemen," zo vervolgde de man achter het bureau, „tijdens de bespekingen bleek wel, dat de heer Ganzevoort al spijt had van zijn ondoor- dachte beslissing om u op staande voet te ontslaan. Enfin, we zijn het nu op alle punten eens. Waarschijnlijk zal de overdracht nog deze maand plaatsvinden." „Juist, meneer.' Karei knikte begrijpend. „Onder deze om standigheden is er natuurlijk geen enkel bezwaar meer om de oude klanten te gaan bezoeken." De ander stond op. „Meneer Welsenaar, u krijgt nog een schriftelijke bevestiging van uw aanstelling. Komt het u gelegen om op 16 september aanstaande aan te vangen?" „O ja, antwoordde Karei enthousiast, „al was het morgen." „Komt u dan die daq eerst even hierheen, omdat de oude heer Spaander kennis met u wilt maken. Dat is zo z'n gewoonte. En kom daarna even bij mij met uw reisplan. Ik weet graag, waar m'n vertegenwoordigers op een bepaalde dag zitten, ziet u?" „Het komt voor elkaar, meneer." De receptioniste keek belangstellend naar zijn opgewekte ge zicht. „Zo te zien bent u niet voor niets gekomen, veronderstel ik?" Karei knipoogde en bleef even staan. „Je raadt het, zus. Volgende week vangt de strijd om het bestaan aan in dienst van de firma Spaander en Berg. Als ik er aan denk, begint m'n jas al te zweten." Het meisje glimlachte. „Maar wat ik over u gehoord heb..." begon ze. „O, maar u moet altijd voorzichtig zijn met wat de mensen zeggen." Ze keek verbaasd. „Maar het was juist zoveel goeds!" Hij kneep een oog dicht. „Kijk dan maar dubbel uit, zus. Meestal valt het tegen. Tot ziens!" Een knappe jongen, dacht het meisje zuchtend, terwijl ze hem naoogde. En een vlotte. Zou hij verloofd zijn?' HOOFDSTUK 15 Stien accepteert het ordertje liefde Hoewel hij brandde van verlangen om Stien op de hoogte te stellen van het goede nieuws, voelde hij er niets voor om naar de Hoge Veluwe te rijden. Nou, vanavond was ook vroeg ge noeg. Dan werd het een leuke verrassing. Die middag bracht hij in zijn kamer door en stelde alvast een een reisplan samen. Na veel passen en meten had hij het zo voor elkaar, dat hij ongeveer eens in de twee maanden alle klanten één keer kon bezoeken, maar dan zou er ook niet veel stagnatie tussen moeten komen. Morgen zou hij het wel eens netjes overpennen. En dan moest Reinders het maar bekijken. voel voor hygiëne van de Kant van de eerste getuige in twijfel getrokken, maar bovendien had den ze gezegd: „de vlooien dan sen om je heen". Onwillekeurig keek iedereen in de rechtszaal naar de omgeving van de bele digde juffrouw, maar wij kun nen met de hand op het hart verklaren dat er niets rond sprong, hoewel even later ieder een zich heimelijk begon te krab ben. Maar dat zal wel suggestie zijn geweest. De belediging was bewezen. Maar er was nog een moeilijk heid. De juffrouw zei dat beide vrouwen hadden gescholden. De jongeman verklaarde dat hij de mond van de ene verdachte heen en weer had zien gaan op de cadans van de beledigende woorden. Van de andere dame had hij dat niet opgemerkt. Zo dat die moest worden vrijge sproken, wegens gebrek aan be wijs. Want één getuige is niet voldoende in onjs Nederlandse recht. De andere juffrouw kreeg vijftien gulden boete. „Wij zijn weduwen meneer de rechter, wij hebben het ook niet gemakke lijk" zeiden ze nog. De rechter wilde dat wel aan nemen, maar het kan nooit een rechtsgeldige reden zijn om, wat getuige noemde „dag en nacht liggen te schelden". De vrou wen gingen de zaal uit vol grom mende ontevredenheid. Maar de liuciferachtige getuige hipte er opgelucht achteraan. U hebt mij de kroon weer op het hoofd gezet, edelachtbare", zei ze dankbaar. Willy H. Heitling

De Duinstreek | 1963 | | pagina 5