99 ft Zilveren medaille voor de heer I'. Illokker a farbovrt k speciale aanbieding strandpakjes jj Huidverzorging R.K. Verkennersgroep ,St. Lambertus' opende Hordehol. KELTUH PLEET PUROL X BONNETERIE BREELAAN 27 - BERGEN H FOTO DICK VAN BERGE Elasfi-Chic jeugdige gratie elasti CHIC f 16.50 B00RSMA-TEXTIEL SCH00RLSE GEMEENSCHAP BERGEN VRIJDAG 5 JULI 1963 39c JAARGANG No. 26 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Bij 35-jarig jubileum inqewandsklachten.fi.25 Erik Hulshoff Operette uitvoering zangklasse ,,T. en O. H Denje week: f 6,95 f 9,75 f 14,50 ^c>e yc xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx! iiims Geslaagd Kollekte voor blinden Geslaagd voor toelatingsexamen M.M.S. Machineschrijven en Stenografie K* M* Gerritsen DURFINE EDELSTAAL zacht-zuiver-gezond Puistjes drogen in met Purolpoeder Bevorderd Triumph elasti Triumph presenteert ^QtlbcL Weektlad DE DUINSTREEK Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg. Schoorl, tel. (02209) 268. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v., Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52 Abonnementsprijs: f 6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. m.m. met een minimum van f 1,50. Woning- en vakantieruil 15 ct. per m.m. Familieadvertenties 15 cent per m.m. In intieme kring ten huize van de heer D. Blokker aan het Spaanse Pad werd zijn vader, de heer P. Blokker, voorzitter van de gymnastiekvereniging Be Quick, in tegenwoordigheid van het bestuur van deze ver eniging en de burgemeester van Bergen de heer L. J. de Ruiter, in gezelschap van de gemeente secretaris de heer W. de Vries, gehuldigd in verband met zijn vijf en dertigjarig voorzitter schap van de vereniging. In zijn toespraak tot de jubi laris zei de burgemeester: U hebt vijf en dertig jaar het voor zitterschap bekleed van de ver eniging Be Quick maar daarvoor was U al jaren werkend lid. Fei telijk hebt U veertig jaar lang de lichamelijke opvoeding ge propageerd en heden ten dage geeft U op uw twee-en-zeven- tigste jaar nog les aan de be jaarden in ,Elkshove'. De ouder dom wordt hier niet bepaald door de jaren maar door de geest. U bent in die veertig jaar een populaire figuur in Bergen geworden. U hebt verantwoor delijkheidsgevoel en als zulke mensen zich blijven inzetten voor de taak die hen is opge dragen, moet het gemeentebe stuur ze gaan feliciteren. Ook bij de hogere instanties heeft dit weerklank gevonden. Het heeft H. M. de Koningin be haagd u de eremedaille in zil ver van de Orde van Oranje Nassau toe te kennen. Zo heel gewoon zonder tam tam, in alle eenvoud werd Piet Blokker door burgemeester de Ruiter deze onderscheiding op zijn jas gespeld, wat hem vol komen verraste. Deze gewone Berger jongen, die aan 't Jacht pad werd geboren in het jaar 1891, in het huisje waar thans tuinman Jansen woont, tegen woordig Filarskyweg, en dat aan een uitgestrekt weiland grens de, deze Berger jongen werd evenals zijn tijdgenoten door de meesters Francken, van Hoorn en juffrouw v. d. Oord op de la gere school onderwezen. Na zijn schooljaren verrichtte hij allerlei bezigheden, ging met wijlen Piet Blokker de textiel koopman, de boer op, ventte met de bakkerskriel op zijn nek door een uitgestrekte wijk v. School- laan, Studler van Surcklaan, de Meerweg en vandaar dwars door de Meer langs dijken en over aamhekken naar Bart Hof en vervolgens naar de Hoeverweg waar hij dan ail ventende zo terug naar Bergen tippelde voor de som van vijfentwintig cent per dag. Ook in beginjaren bij de P.T.T. marcheerde Piet Blokker kilo meters achtereen en deed, weer of geen weer, plichtsgetrouw zijn dienst voor een salaris van negen gulden per week. Toen de ouders van Piet aan het Spaanse Pad gingen wonen, zijn vader was doodgraver en windgever tijdens het orgelbe- spelen in de Ruïnekerk, kwamen ze in een klein paradijs terecht, omringd door bos dat de Berge- naar „Het Blokkersbosje" noem de en waar nachtegalen in de lente en voorzomer een verruk kelijk belangeloos concert ga ven. Waneer dan de schooljeugd daar wilde spelen vroeg men eerst daarvoor vergunning aan ae Blokkers. school beoefend waarvan Piet Blokker waarschijnlijk wel één van de sterren was, werd toen tertijd reeds in de oude dorps school beoefend. Toen in het jaar 1920 de Ber ger Sportvereniging werd opge richt, die naast voetbal ook gym nastiek propageerde, ontstond er na enige tijd een splitsing tussen beide afdelingen en werd Be Quick opgericht. Een van de eerste gymleraren was de heer Lichér en als voorzitter werd Piet Blokker benoemd. Nadien hebben in latere jaren over de hoofden van de leden van Be Quick commando's geklonken van verschillende sportleraren o.a. de heren v. Zoonen 20 jaar, J. Schuit 8 jaar, Ch. van Vleu ten 5 jaar. Thans heeft mevr. de Moor al enige jaren de leiding over deze vereniging. Als er perioden kwa men dat Be Quick zonder lei ding kwam te staan, nam de heer Blokker dat over. Hij was niet alleen een goed voorzitter maar ook een goed gymnastiek leraar. Voor de bewoners van „Elkshove" geeft hij twee maal per week (elke les een half uur) gymnastiekles. Deze sport en de heer Blokker zijn onafscheide lijk aan elkaar verbonden. De gymnastiekvereniging Be Quick is onder leiding van haar voorzitter gegroeid tot een ver eniging van circa 300 leden. Een grote vereniging die zijn groei voor een groot deel te danken heeft aan de eenvoudige en de sportieve leiding van hun voor zitter, die heel gewoon en zon der pretenties, al die jaren on verstoord doorging en door zijn verenigingsliefde een prachtig voorbeeld is geworden voor vele leden en bestuurders van hui dige verenigingen. Een voor beeld dat navolging verdient en dat dan ook thans is beloond met de onderscheiding, die niet iedereen ten deel valt. (Ingezonden mededeling) inqewa (actieve kooldragées) bij maag-en NATIONAAL KAMPIOEN (Libre kl. biljart) Vrijdag, zaterdag en zondag jl. werd te Beuningen, in het land van Maas en Waal, de bil jartwedstrijden libre klein bil jart gespeeld om het kampioen schap van Nederland. Dit span nende gebeuren werd gehouden in hotel „De Vrijboom" te Beu ningen, onder auspiciën van de K.N.B.B. Het is onze plaatsgenoot Erik Hulshoff gelukt na veel concen tratie de hoogste" eer uit dit drie daagse kamp te halen. Hij deed dit ongeslagen met de hoogste serie van 249 car. en een alge meen moyenne van 22.38. Tijdens de prijsuitreiking richt te het bondsbestuurslid de heer Nagelmaker zich in een prettige speech tot de kampioen Huls hoff, prees zijn fraai spel en stel de hem tot voorbeeld aan de andere deelnemers door te zeg gen dat dit succes is bereikt door aanhoudende voorbereiding en oefening. Bergen heeft hierdoor zijn 2e Nationale biljartkampioen ge kregen. Onlangs was het de heer IJsbrand Feeke die het Natio nale biljartkampioenschap 2e kl. 38/2 kl. biljart_kader, verwierf te Zierikzee. De stand van de drie eerstge- plaatsten zijn: 1. Hulshoff 12. 249. 22,38. 2. v. d. Louiw 8. 197. 17,44. 3. Bies 6. 148. 13,82. Uit deze stand blijkt wel, dat de heer Hulshoff onbetwist de sterkste speler is geweest en vol komen verdiend kampioen van Nederland Hoofdklasse libre is geworden. Onder grote belangstelling van de jeugd, gaf het zangklas je van de buurtvereniging T. en O. zaterdag een middag- en avondvoorstelling van de ope rette „De Sneeuwkoningin" in 6 bedrijven door A. H. L. o.l.v. mevr. H. Doornbos-van Gro ningen. Dit aardige sprookje waar in een jongen (Kay) door een sneeuwkoningin is ontvoerd en door zijn zuster (Gerda) met behulp van een toverfee, ka bouterkoning en onderdanen en de vier winden 'weer wordt op gespoord, werd door de jeugdi ge T. en O-ers op verdienste lijke wijze ten tonele gebracht. De koorzang was zuiver en gaaf, alleen struikelden wel eens enkele jeugdige solisten over hun nogal moeilijke muziekpar tij. Dit werd grotendeels ver goed door de serieusheid en het enthousiasme waarmede zij zich van hun taak kweten. Aan de artistieke en kleurige aankle ding van deze operette was bij zondere zorg besteed. Dit spel waaraan heel wat maanden van voorbereiding en studie aan vooraf is gegaan, had meer belangstelling van de ouders der medespelende kin deren verdiend. Zij hadden zeer zeker in grote getale bij deze opvoeringen aanwezig moeten zijn om te laten blijken dat zij dit goede werk respecteren. Nu was er hoegenaamd geen be langstelling voor. Aan het einde van het zesde bedrijf werd er dankbaar en langdurig geapplaudiseerd en dankte de voorzitter van T. en O. de heer S. van Wonderen mevr. Doornbos voor het vele werk en het geduld dat zij heeft gehad om tot deze prestatie te komen. Namens de buurtver eniging overhandigde hij haar een fruitmand. Ook mevr. Wok- ke haar trouiwe assistente, kreeg een stoffelijk blijk van waarde ring. U Gistermiddag werd onder gro te belangstelling door de heer H. H. v. d. Werf voorzitter van het Stichtingsbestuur de r.k. Ver kennersgroep St. Lambertus het horde hol, een aangebouwd ge deelte van het clubhuis aan de Lijtweg, officieel geopend. Na zijn toespraak waarin spr. zei dat hij verheugd was dat deze aanbouw met steun van de gemeente Bergen d.m.v. rente loze voorschotten, de firma Hou- tenbos en ileden van de KAB tot stand is gekomen. Hij reikte de sleutel over aan akéla N. Brand, die na deze ontsluiting van het nieuwe gedeelte in een korte toespraak de voorzitter van het stichtingbestuur de heer v. d. Werf en mevr. Worm een oorkonde overhandigde met de handtekening van Z.K.H. Prins Bernhard en beiden het insigne van dankbaarheid opspelde. Na de plechtige inzegening van het gebouw door aalmoe zenier Spiekerman richtte hij het woord tot de initiatiefnemer van deze onderneming, groep leider en Hopman van de Ver kennersgroep de heer J. J. Bur- geitinjg voor zijn doorzettings vermogen en zijn vele uren vrije tijd die hij daadwerkelijk aan de uitbreiding van het clubge bouw heeft besteed. Een kleurig levendig mozaiek door de heer Burgering met artistiek talent vervaardigd naar een schilderij in een van de lokalen en brengt van Henk v. d. Idserd domineert daar een aparte sfeer. In het hordehol hangt het originele van v. d. Idserd. Een hieraan ver bonden tentoonstelling van boet seer, tekenkunst en handenar beid gaf de bezoeker een in druk van het goede werk dat wordt verricht in vrije tijd o.l. v. de leiders en (sters) van de V erkennersgroep. In het hordehol zijn vier nes ten gebouwd die voor verblijf plaatsen van welpen zijn be doeld. Deze uitbreiding van 't clubhuis is Weer een belangrij ke stap in de goede richting van het r.k. jeugdv erk. VAN WEEK TOT WEEK. Wie zich een paar uur wil amuseren in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager" en een heerlijk vuurwerk van pittige melodieën, voorkomende in een verhaal rijk aan komische mis verstanden wil meemaken, gaat vrijdag, zondag en dinsdagavond naar de film Catarina Valenta en de zeven dwazen. Het is een film die u in een ware feest stemming brengt, een amusante dwaze geschiedenis, dat zich af- Voor keurig verzorgd FOTOWERK Speciaalzaak. Breelaan 13. speelt in „Hotel Alpenblick" te Klostermatt en waarvan ook zondagmiddag de deuren van de filmzaal geopend zijn. Aan- vanjg 8.30 uur. Zondagmiddag te 2.30 uur alle leeftijden. Zaterdag, maandag en woens dagavond draait de machtige fascinerende rolprent „Hercules verovert Atlantis". Een span nend verhaal van de strijd van de Griekse koning van Thebe, tegen Antinea de koningin van Atlantis. Tenslotte slaagt Her cules er in het geheim van de macht van Atlantis te ontdek ken en treedt dan na veel adem benemende avonturen als over winnaar uit de strijd. Aanvang 8.30 uur. 14 jaar. Donderdagavond 11 juli wordt op veelvuldig verzoek van het bioscoopminnend publiek twee voorstellingen gegeven. Aan vang 7.00 en 9.30 uur van de altijd maar weer verrukkelijke operette „lm weissen Rösl" met Peter Alexander, Walstr. Haas, Adrian Hoven, Gunther Philip en vele andere sterren in de hoofdrollen. Een nieuwe moderne en in een fris kleed gestoken film met meeslepende melodieën en vol sprankelende humor, die u een opgewekte vakantie in St. Wolf gang en enige uren van zorge loos genot bezorgen in de her berg „Am Wolfgangsee". Toe gang alle leeftijden. Aan de Herv. kweekschool te Amsterdam slaagde onze plaats genoot de heer J. P. Boorsma voor het eindexamen. In de week van 8-13 juli zal er evenals in de voorgaande ja ren in Bergen en Bergen aan Zee, een collecte gehouden wor den voor de blinden. Verlicht hun lasten en help ze een plaats te geven in de maatschappij. Mevr. N. Boorsma-v. d. Molen F. M. Miltenburg, M. Hilgeman, L. Busquet, I. van der Maas, G. Ge- lijns, Ch. W. M. Kroone, P. M. de Leeuw, Alkmaar; M. H. Langenberg M. Martius, A. de Graaf, G. Schuur man, B. F. Dollekamp, H. van Schie, E. L. Pieters, G. van Herwijnen, Bergen Nh.; D. A. Bruinsel, Cas- tricum; T. D. Eyssen, P. Tensen, J. M. v. d. Veen, N. C. de Beer, M. K. Boetes, E. G. A. van der Meer, M. E. L. Jansen, A. C. Buitenkant, M. L. Struyf en A. L. Noverraz, Hei- loo. J. H. Osinga, Hoorn. J. Groet en M. M. Fakkert, Schoorl. M. S. C. Beunke, Den Haag. J. Voorwinden, Oudorp. N. Kat, Oudorp. W. Schro der, Castrticum. K. P. Hoekinga, en C. M. M. Boogaard, Middenmeer. I. J. v. Bergen, Wormerveer. In de maand juni slaagden onder staande candidaten voor de Ver eniging Leraren te 's Gravenha- ge. Machineschrijven. Kath. V.G.L.O. Alkmaar, (hoofd de heer Rietveld). J. v. Gijlswijk, P. Rood, J. Kaan dorp, J. Mooy, A. Kroon, W. Ad miraal, Sj. Bolten, Fr. Rodenburg, P. Stadegaard, J. Roobeek, P. Spruyt, N. Mosch, C. Meyering, H. Dekker, P. van Hove, Kl. Stokman, J. Duin, T. Woltering, J. Scha- vemaker, A. Valkering, J. Brink hof, S. Seyts, J. Dekker, J. Vlaar, T. Kryenaar, K. Genet, N. Spie- rings, K. Schigt. Kath. Praktijkschool, Alk maar (hoofd de heer Leek) C. Vlaar, H. Schmitz, H. Wehne, P. Bruna, St. Wehnes, J. Dekker, C. Rodenburg, G. Huting, C. Buis, D. v. d. Velden, A. v. d. Kroon, H. Bilars, L. Martens, J. Zentveld, J. Sym, J. Baars, D. Borst, J. de Bruyn, F. v. d. Kamer, P. Karsten, J. Klinkhouwers, H. Kraakman, J. Leek, K. Rhode, R. Schagen, H. Schouten, B. Slijkerman, S. Stam, P. Weel, Arno v. Wees, Fr. van Boeckel, K. Kamp. Chr. V.G.L.O. (de heer Oosterhof). Wanda Pieters, I. Passage, Mils Verwer, R. Jaspers, D. Morrien, R. Schmidt, M. Geluk, G. van 't Veen, A. Bronsveld, Janny Torenbeek, W. Balk, P. de Graaf, Mart. Zuidweg. Instituut Burdorf. Willy v. d. Velden, Guusje Smit te Bergen, Ria Visser te Heiloo, Marta Weil te Alkmaar, Joh. Blok ker te Bergen, Aaf Winkel te Hei loo, Ineke Wittebrood te Bergen, Lia Arrichem, Tini Brouwer bei den te Alkmaar, Nanda v. d. Bosch, Lida Dekker (blind), Lia Hoog moed, Dineke Schoen allen te Alk maar. STENOGRAFIE. Beeps de Koning, Bea Vroegop, Lia Broers, Rie Breed, Afke van Asperen, Gerrie v. d. Wissel. Alie Dalijberg, Truus de Vries, Nellie Lampe, Nel de Vries, allen te Alk maar. Ina Akkerman te Oterleek, Gerda v. d. Steen, Cobi Abbo, Geri Feikes, Mathy Houtenbos, allen te Bergen, Tini Kuiper te Oudorp, Wil ly Met te Oudkarspel, Gerda de Jong te Nieuwe Niedorp, Alie de Groot te Akersloot, Ria de Koning te Oterleek. (Ingezonden mededeling) Onze plaatsgenoot de heer P. Schekkerman, Dorpsstraat 86, scheidsrechter bij de afdeling Noordhalland is bevorderd tot scheidsrechter bij de K.N.V.B. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN ZONDAG 7 JULI Dr. LUGTEN, Tel. 2700 Hoflaan 6. SCHOORL ZONDAG 7 JULI Dr. BRUST. Telef. (02209) 288 GEEFT elegante beha met de nieuwe V-lijn die mooi separeert, met elastische zijstukken, 'n Droom van perlonkant. Onze gediplomeerde verkoop sters zullen U gaarne van dienst zijn. Voor hetere Textiel: Ruïnelaan 18, Bergen. Telefoon 25 32 Van 6 t.e.m. 13 juli Zaterdag 6 juli klaverjasdrive voor iedereen, uitg. van de tafelten nisvereniging „Duintreffers" in café Slijkerman te 8 uur n.m. Maandag 8 juli bridgeavond voor el ke liefhebber, uitg. van de Schoorlse Bridgeclub in café „De Roode Leeuw" te Schoorl om 8 uur n.m. Maandag 8 juli puzzelwandeltocht uitg. van de V.V.V. Groet, Cam perduin e.o., start 7.30 uur n.m. vanaf café Swart. Aanmelding voor de start bij café Swart. Dinsdag 9 juli duinwandeling onder deskundige leiding, uitg. van de V.V.V. Schoorl. Vertrek van de Klimweg te Schoorl om 9.30 uur v.m. Dinsdag 9 juli uitlening van boeken in het Oude Raadhuis van 7 tot 8 uur n.m. door de bibliotheek „Algemeen Welzijn". Woensdag 10 juli duinwandeling on der deskundige leiding, uitg. van de V.V.V. Groet, Camper duin e.o. Vertrek van de Kerk brink te Groet om 2 uur n.m. Woensdag 10 juli hengelwedstrijden aan 't Noordzeestrand bij Cam perduin, georg. door de ORKA- VA, uitg. van de V.V.V.'s te Schoorl en Groet, Camperduin e.o. Aanvang 7.30 uur n.m. Aan melding vóór de aanvang in pa viljoen Minkema te Camper duin. Donderdag 11 juli puzzelwandel tocht uitg. v. de V.V.V. Schoorl Start om 7.30 uur n.m. vanaf café Honky Tonk. Aanmelding vóór de start bij café Honky Tonk. Zaterdag 13 juli Show padvinders drumband, uitg. van de V.V.V. Schoorl bij cafetaria Bakker te Schoorl om 8 uur n.m. Tot 12 juli schilderijententoonstel ling in het KCB „Kranenburgh" Ring Bildender Künstler, Wup- pertal. Zaterdag 6 t.e.m. 9 juli kermis op het Plein. Zaterdag 6 juli Fortenbouwwed- strijd op het strand te Bergen aan Zee. Woensdag 17 juli gecostumeerde kinderoptocht. Woensdag 17 juli autopuzzletocht prijs f3,50 per equipe. Opgeven bij de V.V.V. Bergen en Bergen aan Zee. Woensdag 17 juli Tweede Bonte Bergeravond. Aanvang 7.45 uur in Op enluchttheater Maandag 22 juli 8 uur wandelpuz- zeltocht. Aanmelden bij het VVV kantoor. Woensdag 24 juli groot vuurwerk achter „Elkshove". Vrije toegang

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1