Uakit&d 19 99 BrülS KELTUM PLEET V. „DE DUINSTREEK" WORDT GROTER Bergens bonte avond een succes POPULAIRE ZANGAVOND FOTO DICK VAN BERGE „BEA WINT HET PLEIT" J K. M* Gerritsen 7 llfelüÜen jeugdpuistjes SCHOORLSE GEMEENSCHAP BERGEN VRIJDAG 12 JULI 1963 39c JAARGANG No. 27 en niet verbrand PIGMADEREvfl GESLAAGDEN VAN DE „BOSSCHOOL" Noord-Hollands Philharmonisch Orkest J PUROL-POEDER WATERSTANDEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN DE DUINSTREEK Verschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg. Schoorl, tel. (02209) 268. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v., Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52 Abonnementsprijs: f 6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. m.m. met een minimum van f 1,50. Woning- en vakantieruil 15 ct. per m.m. Familieadvertenties 15 cent per m.m. Nu ook lezers en adverteerders in Petten en Burgervlotbrug. Dat „De Duinstreek" de laatste weken belangrijk aan actualiteit en leesbaarheid heeft gewonnen, behoeft nau- wekelijks enig betoog. Door ons blad van A. tot Z. te lezen hebt U dat zelf wel ontdekt. Een en ander was het gevolg van een belangrijke mechanisatie in de manier van ver vaardigen van de krant. Hierdoor wordt het ons thans ook mogelijk onze lezerskring uit te breiden. Omdat in Petten e.o. een dergelijk populair familie blad ontbreekt willen we trachten „De Duinstreek" in bovengenoemde plaatsen even gezien te maken als in de andere plaatsen \*an ons lezersgebied. Elders in dit blad vindt U een rubriek advertenties uit de nieuwe plaatsen. Bovendien willen we trachten een aparte rubriek sport en ander nieuws op te nemen van Petten e.o. Vanaf deze plaats wensen wij onze lezers in Petten en Burgervlotbrug veel genoegen met „De Duinstreek". Redaktie Tien Bergense verenigingen hebben onder goede weersom standigheden in het openlucht theater, gezamenlijk onder aus piciën van Bergens V.V.V., een grote Berger Bonte avond ge geven. Gymnastiek, ballet en toneel wisselden elkander regelmatig af en wisten de ongeveer 300 bezoekers te boeien en hun ogen te laten verlustigen aan kleur rijke aankleding en het passen de decor. Dit bonte programma was samengesteld door de heer K. Boot Sr., tekst en liedjes van Jan Timmer en conference van Wim Vlaar. Deze tien Bergense verenigingen hebben dan ook hun beste beentje voorgezet om de toeschouwers een zo prestig mogelijke avond te bezorgen. Ze zijn daarin volkomen geslaagd, want het steeds opklaterend ap plaus beWees dat deze avond voorstelling ten zeerste werd gewaardeerd. De presentatie van alle medewerkenden aan deze avond was groots van opzet en de samenzang o.l.v. mevr. Corry Morée-Dol met pianobe geleiding van mevr. Schutte- Dunk zuiver en gaaf. De verrichtingen van beide gymnastiek verenigingen nil. Be Quick en DIO waren rytmisch en correct. De koorvereniging „Bergen" zong een 4-tal liederen zuiver en met overgave o.l.v. de heer O. Bootsma. Bergens Harmonie o.l.v. Kees Blokker, begeleidde verschillen de programmanummers en gaf tijdens de pauze een klein con cert in de concertbak. De jeugddrummers o.l.v. de heer Groen gaven gestoken in hun prachtige uniformen aan dit spel een feestelijke sfeer. Leden van de toneelvereniging „St. Jan" speelden de schetsen „Gratis advies" en „De ridder zonder vrees". In eerstgenoem de schets waren de dames mevr. T. Wijbenga-Tiebie en mevr. A. Veldman-Molenaar als de twee vrouwen kostelijk. In de ande re schets was de heer T. Bloed jes met zijn tegenspeelster bij zonder goed op dreef. Bergens Mannenkoor o.l.v. mevr. Corry Morée-Dol zong het bonte avondlied en het B. M. kwintet oogstte met zijn popu lair programma een stormach tig applaus. De balletgroep „Rytmica" o.l.v. de heer K. Boot Sr. met piano begeleiding van mevr. Schutte- Dunk en hun jeugdige balleri na's Marjan Voorthuis en An- nechien van der Meyde brach ten met hun aankleding en be koorlijke dansen, kleur en fleur aan deze avond. Bergens Accordeonvereniging o.l.v. dirigent Wim Cornelissen speelde op uitmuntende wijze de vier dansen van Rudolf Wurth- ner. De vlaggenparade met zang van Bergens Mannenkoor met balletdans, vormde met alle me dewerkenden een indrukwek kend slot van deze Berger bon te avond. IN HOTEL „HEDDES". De vorige week gaf Bergens Brandweerensemble m.m.v. de soliste mevr. M. Hauber, onder leiding van mevr. Corry Morée- Dol op uitnodiging van hotel „Heddes", een populaire zang avond voor 38 dames uit Am sterdam en de Zaanstreek, die voor de Stichting 1940-1945 de gasten waren van dit bekende hotel. Dit ensemble dat nu al enige jaren onder bekwame leiding staat van Corry Morée-Dol, be schikt over uitstekende zang stemmen, die in de betrekkelijk korte tijd van haar bestaan, een grote hoogte heeft bereikt op het gebied van populaire zang kunst. Het zou eentonig worden al de programmanummers onder de loupe te nemen. Ze werden al len zuiver en met overgave ver tolkt. Enkele nummers verdie nen echter wel speciaal ge noemd te worden o.a. „The Exo dus song" onberispelijk en gaaf gezongen, het prachtige melo dieuze ,Moon River', Moonlight and Roses, met vloeiende ver rukkelijke solo van de heer J. Blauw en het wel zeer muzikaal gezongen slotnummer „Santa Marina". Mevr. Hauber zong voor de pauze „La feuille morte" fijn en ontroerend, „Het meisje in de kiosk" en het „Hoedje" kregen een uitstekende voordracht. Na de pauze zong ze met haar mooie altstem „Non je regrette rien" en gaf daarna een persi- fage van „Mijn Ideaal", waar mee ze veel succes oogstte. Bergens Brandweerensemble heeft de dames van de stich ting 1940-'45 een onvergetelijke avond van goede zangkunst ge bracht. Het was de sociale ver zorgster Mej. Middeldorp die namens de groep dames de di- rigente Corry Morée-Dol en Mevr. Hauber bloemen overhan digde. Een klein gezellig bal besloot de avond. (Ingezonden mededeling) Tube 2.95 - Flacon 7.50 en 2.95 De volgende leerlingen uit de zesde klas van de „Bosschool" (de lagere school der Berger Schoolvereniging) zijn voor het toelatingsexamen van H.B.S. of gymnasium enz. geslaagd. Voor de R.H.B.S.: Dick Krui- senga te Alkmaar, Bram Char- bon, Joost de. Groot, Gerard Smit en Ivo Witmer, allen te Bergen. Voor het Murmellius-gymna- sium: Carla de Boer, Hermie Pa- riger, Ingrid Rijs, Renee Schel- tema en Anneke Wortelboer al len te Bergen. Voor de M.M.S.: Dineke Dol- lekamp, Marjolein Martius en Hedwig van Schie, allen te Eer gen. Marijke Fakkert en Joke Groet beiden uit Schoorl. Voor de M.U.S.: Marian Buck- man te Bergen. Voor de r.k. ULO: Hedwig v. Poecke te Alkmaar. Geen der leerlingen werd af gewezen (drie leerlingen doen nog examen). ZWEMDIPLOMA BEHAALD De volgende leerlingen uit de hoogste klassen van de Bos school hebben tijdens het school zwemmen in de Overdekte te Alkmaar een zwemdiploma be haald: Diploma A (zwemproefIn grid Rijs en Coby Rijvordt, bei den te Bergen; Marijke Fakkert te Schoorl. Diploma B (geoefend zwem mer): Evita de Bood en Tineke van der Horst, beiden te Alk maar; Peter Bergsma en Anneke de Ridder, beiden te Bergen. Voor keurig verzorgd FOTOWERK Speciaalzaak. Breelaan 13. GESLAAGD Van de Van Brederodeschool te Bergen slaagden voor de h.b.s. te Alkmaar Greet je Boltjes, Klaske Ebb inga en Gijsbert Loujwrink; voor het Murmellius" gymnasium Marijke Reudink, Mar ja Verink, Mar jon Verkerk en Steven Reijers; voor de M.M. S te Bergen: Anja de Graaff en Mona Langenberg. Nieuw feuillleton: door Henk van Heeswijk. Uit de vele gunstige reacties op het vorige feuilleton is ons gebleken dat het gegeven en de verteltrant van de auteur Henk van Heeswijk wel in de smaak valt. Het nieuwe feuilleton is dan| ook weer van zijn hand en speelt zich ook af op de Veluwe. Dé schrijver, die zelf al jaren op de Veluwe woont, kent het Veluwse plat teland door en door en weet dat vele van de geschetste toestanden in het fictieve dorp Elshoven in werkelijk heid nog voorkomen. Het verhaal is een satyre op deze toestanden en met vaart sleept hij de lezers en lezeressen mee naar het blijde slot. Meer uit de inhoud vertellen lijkt ons niet nodig. Wij twijfelen er niet aan of U zult aan dit boeiende en span nende verhaal vele genoeglijke uren beleven. Redaktie BERGER luchtpost Oude duiven vanaf Tergnier. Afstand 450 km. Los om 7 uur. Eerste duif kwam aan 11-54. I. Joh. Pluister, 2. N. v. d. Ka mer, 3. M. Zuidema, 4. P. Bra- kenhoff, 5. H. Wijers, 6. G. Kooy, 7. G. de Waard, 8. A. Mink, 9. A. Staadegaard, 10. P. Schaaper II. J. Out, 12. Th. Houtenbos, 13. B. Dobben. Eerste vlucht jonge duiven vanaf Breda. In concours 300 duiven. Los om 7.30 uur. Eerste duif kwam aan om 9.20 uur. 1. P. Schaaper, 2. G. Overpelt, 3. C. Pijper, 4. M. Zuidema, 5 P. Tiebie, 6. G. Kooy, 7. G. de Waard, 8. H. Wijers, 9. B. Dob ben, 10. P. Brakenhoff, 11. A. Mink, 12. W. Houtenbos, 13. J. Pluister, 14. A. Staadegaard, 15 J. Out, 16. W. Kuin, 17. J. Wel- lerdieck, 18. N. v. d. Kamer, 19. Th. Houtenbos, 20. K. Guermon- prez, 21. J. Kuiter, 22. J. Kle verlaan. gaf voortreffelijk concert voor weinig publiek. Het Philharmonisch Orkest gaf een concert in Paviljoen „Duin- vermaak" dat oorspronkelijk in het openluchttheater gegeven zou worden, maar wegens de slechte weersomstandigheden, daarin niet kon doorgaan. De vrees dat de akoestiek van dit paviljoen niet bepaald ge schikt zou zijn, is ongegrond ge bleken want het voortreffelijk uitgevoerde programma, onder even voortreffelijke leiding van de dirigent Marinus Adam, is volkomen tot zijn recht geko men. Het was daarom jammer dat de belangstelling zo gering was. De muzikale prestaties van dit orkest verdienen volle zalen. Nu waren er slechts honderdvijftig bezoekers. Dit orkest dat het volgend jaar 150 jaar zal bestaan, heeft voor heen de namen gedragen van Schuttersorkest, Stedelijk mu- ziekorkest en Haarlems Orkest vereniging. Ze beschikt over uit stekende musici die met hun be kwame dirigent één geheel vor men. Het programma werd geopend met de Hongaarse mars van de Franse componist Hector Ber lioz (1803-1869) en bestond ver volgens voor de pauze uit de Ouverture Euryanthe van Carl Maria von Weber, het melodieus Andante Cantabilé du Quater van Peter Iljitsj Tschaikowsky dat een zuivere, diepvoelende innerlijke muzikale belevenis werd. Daarvoor mochten diri gent en orkest dan ook een dankbaar extra applaus in onts vangst nemen. Het laatste programmanum mer van de vier voor de pauze gespeelde composities Balletmu ziek „Sylvia" van Leo Delibes, was machtig mooi en indruk wekkend. Na de pauze bestond het pro gramma uit ouverture „Die Fle- dermaus" van Johan Strauss; Aufforderung zum Tanz, van C. Maria von Weber en balletmu ziek uit de opera Faust v. Gou nod. Deze drie populaire muzikale werken werden zo fascinerend en meeslepend door strijkers en blazers, onder meesterlijke lei ding van Marinus Adam ver tolkt, dat het publiek hem daar voor staande, een langdurige ovatie bracht en hem drie maal terugriep. De V.V.V. Bergen heeft door het publiek in contact te laten komen met dit orkest, een goede keus gedaan en gast en Berge- naar een onvergetelijke avond bezorgd. DURFINE EDELSTAAL FORTENBOUWWEDSTRIJD Zaterdagmiddag jl. organiseer de de aktieve Commissie van zo merfeesten te Bergen aan Zee aan het strand een fortenbouw- wedstrijd die bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Er heer ste grote bedrijvigheid onder de jeugdige deelnemers tijdens het bouwen van de forten, die ze met aangespoeld wrakhout, zo stevig en sterk mogelijk trach ten te maken. Een vriendelijk kalm bruisen de zee wist wel raad met die grote stevige bouwsels, want 1 voor 1 dreigden de vlaggen in zee te vallen door de zelf bewuste kracht van de bran ding. De vlag die het langst bleef wapperen was van de groep grote jongens van vakantieko lonie „Jong Nederland". Ze kre gen de eerste prijs, Wim Sijp- heer en Bert Buizerd de tweede en de groep grote meisjes van ,Jong Nederland' de derde prijs. Als troostprijzen werden lam pions uitgereikt. Een leuk span nend zomerfeest, dat zich in een grote belangstelling van de zij de der badgasten mocht verheu gen. WANDELPUZZELTOCHT De wandelpuzzeltocht die de vorige week onder ideale weers omstandigheden door V.V.V. te Bergen werd georganiseerd is een succes geworden. Het groot ste deel van de 98 deelnemers wandelde de route foutloos en beantwoordde de op het deelne mersformulier gestelde vragen eveneens zonder fouten. De propagandacommissie van de V.V.V. had het eindpunt van de wandeltocht naar het open luchttheater gelegd met de be doeling gast en Bergenaar eens te confronteren met dit prach tig gelegen keurig opgeknapte theater, waaraan de technische commissie van de V.V.V. met behulp van leerlingen van de kweekschool wekenlang hebben gewerkt. Gosslings draaiorgel „De Ka meel" van de heer Wieldijk uit Alkmaar begroette in het open luchttheater de in groepjes ar riverende wandelaars met vro lijke melodieën. Mr. A. A. Bouvy, secretaris van de V.V.V. reikte op vlotte wijze de prijzen uit aan de da mes Ann Dunnehoy, Joke Brand W. van Kesseren, M. C. Hop man, Paiua Blankendaal en de beren Henk Houter, J. Kroon en S. J. Knip. KAMPEN K.J.V.O. OP DE VELUWE Van woensdag 24 juli tot za terdag (dag van aankomst) 3 augustus wordt het 26e kamp van de K.J.V.O. georganiseerd op de Veluwe op het kampeer- centrum Hareland. Jongens en meisjes van 12 tot en met 15 jaar kunnen daaraan deelnemen. Er worden tochten naar rivieren en steden gehou den, naar het Veluwemeer, waar wordt gezwommen, naar Elburg het oude stadje, terwijl de tech niek van het kamperen wordt geleerd. Inlichtingen kunt u verkrijgen bij de leiders, de heren C. J. Kooge, Molenweg 9 te Groet en J. Dijkstra, Lijtweg 25 te Ber gen. Aanmeldingen kunnen ook ge schieden bij mej. Iet Sevenhuy- sen, Pieter Boendermakerweg 39 te Bergen. Verdere leiding wordt gevormd door mevrouw Kooge-Wester terp en de heer Schuil, terwijl mevrouw Schuil-De Leth als ge diplomeerd verpleegster in het kamp aanwezig is. Voor aangiften voor het zeil kamp kan men zich vervoegen bij mej. Sevenhuysen, die de lei ding van het zeilkamp heeft. Ook dit kamp duurt 10 dagen. (Ingezonden mededeling) f1.60 - Mr ZOMERZEGELS 1963 De V.V.V. te Bergen heeft een mooi resultaat geboekt met de verkoop van de zomerzegels. De opbrengst aan zegels was f 3131,32 en die van de kaarten etc. bedroeg f 307,95. Wij danken dan ook allen die hieraan heb ben medegewerkt. week 14 juli t.m. 20 juli 1963 Zaterdag 13 juli Show padvinders drumband, uitg. van de V.V.V. Schoorl bij cafetaria Bakker te Schoorl om 8 uur n.m. Zaterdag 13 juli oprichtingsbijeen komst van een Midgetgolfclub in zaal „De Rustende Jager" om 3 uur. Maandag 15 juli bridgen ook voor de gasten in zaal „De Roode Leeuw", 8 uur. Woensdag 17 juli lampionoptocht met muziek van het corps en de drumband „Excelsior". 8.15 uur vanaf voetbalveld „Schoorl". Zaterdag 20 juli optreden van het dansorkest „De Uienhoop" uitg. van V.V.V. Schoorl om 8 uur. Hedenavond 9.45 uur vuurwerk te Bergen aan Zee. Zaterdag 13 juli standwerkerscon cours op het Plein. Aanvang 's avonds 8 uur. Open bridge-drive elke maandag avond in café-restaurant „Schra- ma", georganiseerd door de Ber ger Bridge Club. Dinsdag 16 juli duinwandelingen onder deskundige leiding door 't Noordhollands Duinreservaat om 9 uur 's morgens, tijdsduur 2 uur. Start bij het V.V.V. gebouw te Bergen aan Zee. Deze wandelin gen worden in de maanden juli en augustus elke dinsdag geor ganiseerd. Woensdag 17 juli Tweede Berger Bonte avond in openluchttheater. Woensdag 17 juli Gecostumeerde optocht te Bergen aan Zee. Start 14 uur Witteweg. Woensdag 17 juli autopuzzeltocht. Equipe opgeven bij de V.V.V.'s te Bergen en Bergen aan Zee. LAAG WATER TE CAMPERDUIN Uitsluitend voor vissers en verkeer langs het strand bestemd. (Hoog water pl.m. 6 uur vroeger) 14 3.20 3.50 15 4.23 4.52 16 5.30 6.02 17 6.34 6.15 18 7.11 7.51 19 ft 15 8.59 20 9.07 9.40 in het tijdvak van 2 t.m. 7 juli Gevonden: Donkerblauwe nylon regenjas plastic poncho met rits - wieldop v. auto - geelachtig wollen damesvest - Simplex damesrijwiel - zilveren damesarmbandje - rode kinder schooltas met blauwe plastic jas - kettinkje van bloedkralen - wit le ren kinderschoen - zwart-grijs da mesvest - zwarte aansteker - wit le ren kinderschoentje. Verloren: Rode damesparapluie - watermeter - lichtbruine portemonnaie - ruiten boodschappentas met nylon jas en twee handdoeken - bruine porte monnaie - paar schoenen plus brui ne portefeuille inh. autopapieren, t.n.v. Gilman - grijs meisjesvest - nummerbord van motor no. U.H. 36- 09 - zwarte diplomatentas - blauwe sjaal met witte noppen - bruine portemonnaie/portefeuille inh. plus minus 100 gulden plus lipsleutel - zwart knipbeursje met sleutelbos. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN ZONDAG 14 JULI dr. LUIF, Oude Bergerweg SCHOORL ZONDAG 7 JULI dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1