99 99 BOORSMA - TEXTIEL ALS HET KWIK STIJGT KELTUM PLEET SCHAGER DANSGROEP En nu de RESTANTEN Prijzen zijn geen prijzen meer, nu bijna voor niets K. IVL Gerritsen Demonstratie politiehondendressuur SCHATGRAVERIJ Vierdaagse Nijmegen SCHOORLSE GEMEENSCHAP Agenda BERGEN VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1963 39e JAARGANG No. 30 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef \ms Burgerlijke Stand Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor WATERSTANDEN 4 9.13 9-35 5 9.47 10.16 6 10.27 10.56 7 11.06 U.35 8 11.46 12.13 9 12.27 12.55 10 1.09 1-36 Weektlai DE DUINSTREEK Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg. Schoorl, tel. (02209) 268. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v., Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef24 52 Abonnementsprijs: f 6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. m.m. met een minimum van f 1,50. Woning- en vakantieruil 15 ct. per m.m. Familieadvertenties 15 cent per m.m. Als het kwik van de thermo meter stijgt, en vijf en twintig tot dertig graden Celsius aan wijst, komit er beroering onder de inwoners van dichtbevolkte steden en maken ze zich gereed, om de hitte die boven de stad hangt en de straten en stegen bezwangert, te ontvluchten Wanneer dan zo'n hogedruk- gebied samenvalt met de vakan tie van de bouwvakkers, dan veroorzaakt dat een ware volks verhuizing en ziet men in lange rijen het benzine-slurpend ver voermiddel langs de wegen gaan of men trekt per trein of per fiets naar één van onze Noordhollandse badplaatsen, om zidh Van hun overtollige kle ding te ontdoen en de koelte en de verfrissende zeewind rond 't vege lijf te laten spelen, of een duik te nemen in de eeuwigdu rende eindeloze branding. Daarna werpt men zich op 't strand, waar dan de zonnestra len vrij spel hebben op de glan zend bruine mensenhuiden. Dat ligt daar dan, gewend aan het op een kluitje wonen in een gro te stad, lekker dicht naast el kaar, ui'tgevloerd op het bran dend zand. Een gordijn van zonnewarmte trilt dan over deze lange uitge strekte kleurige, menselijke zandbedekking, waarvan de out siders gebakken en geroosterd onder vandaan komen. Niet allemaal liggen ze zo. Er zijn er onder, die ondanks de zonnehitte, met zichzelf bezig zijn. Een paar mooie slanke goed gevormde strandnimfen flane ren langs me en trekken de aan dacht door het elegant tonen van de laatste modecreaties in strandkleding. Achteloos leunend tegen een reddingsboot van de Alkmaarse Reddings Brigade, staat een prachtig bruin gebronsd en fors gebouwd mannenfiguur en het is alsof de jonge Griekse God van licht en muiek, Apollo, zoon van de nachtgodin Leto, pein zend naar de horizon staart in de hoop zijn drijvend geboorte eiland Delos, aan de horizon te zien verschijnen. Vervolgens zoek ik me een weg door het labyrinth van touwen, haringen, windschermen en kui len, waarin soms ordeloos en nonchalant menselijke lichamen liggen te rusten. Aan de bouw van de zandkui len kan men zien wie de meeste aandacht besteedt aan de groot te en de afwerking daarvan. Daarin zijn de Duitsers beter bedreven dan de Hollanders. Tussen al dat echte bruin en bruin, a la tien minuten, loopt een klein heertje in korte brui ne khakibroek, wit shirt met korte mouwen, witte armen en benen en bolhoed op Een excen triek vreemjd verschijnsel tussen al deze zonneaanbidders en bid- sters, maar hij deed mee en trok zich nergens wat van aan. Hij was echt. Over heel dit bedrijvig strand- gedoe, van spelende en sparte lende kinderen in een voor-zee tje, van sluimerende opa's en oma's, in de met hun rug naar de zon gekeerde strandstoelen, straalde de zon met een gulheid, alsof ze haar tekort aan zonne warmte van de laatste seizoenen wilde inhalen. Jan Timmer VAN WEEK TOT WEEK. Vanaf vrijdag 2 augustus tot en met donderdag 8 augustus presenteert de directie van ,,De Rustende Jager" de geschied kundige film „De Langste Dag" (The longest Day), die de inva sie in Normandië en de verdere penetraties in Europa laat zien. Een overweldigende strijd, te land, ter zee en in de lucht, die tenslotte eindigt in een overwin ning van de geallieerde legers. Aanvang 8 uur. Zondagmiddag te 2.00 uur. Leeftijd 14 jaar. BERGEN van 22 tot 29 juli 1963 Geboren: Ruth, d.v. M. A. van Rijn, 33 jaar predikant en N. van Roosendaal, Breelaan 110. Ondertrouwd: Andries H. Postmus, 18 jaar, zon der beroep, Wdrmerveer, Wandel weg 93 en Marjon G. Roem, 18 jr., zonder beroep, Buerweg 17, Bergen. Gehuwd: Adrianus G. Roobeek en Elizabeth de Vos, Emmalaan 1. Simeon P. ten Holt en Henriëtta M. Schmidt, Nesdijk 9s. Overleden: Lammerdina Ditmars, 82 jaar, Dr. van Peltlaan 24. Jacobus V. H. Ul- jee, 62 jaar, Nijmegen, Graafseweg 73. Aaltje Boekestein, weduwe van W. C. Beeldman, Jan Oldenburg- laan 32. DURFINE EDELSTAAL GESLAAGD Ook dit jaar hadden de cur sisten die opgeleid werden aan de avondschool weer veel suc ces. Elf cursisten namen deel aan 't mondeling middenstands examen 'te Schagen en tien wa ren zo gelukkig het diploma in de wacht te slepen. De gelukki gen waren de dames mevr. Schoo, mevr. Smit te Bergen, J. Menooy, Schoorl, M. Vermeulen M. van Zanten, C. ter Hofstede, S. Schermerhorn, D. Sietsma en G. Vel allen te Bergen. TENTOONSTELLING Onze oudplaatsgenoot Jos Viës- ter opent zijn tentoonstelling bij Grand Hotel Atlantic vrijdag avond om 8 uur. De opening zal geschieden door de schrijver Wim Zaal. VERLICHTINGSAVOND Een van de mooiste avonden in het seizoen in Bergen is wel de traditionele verlichtings avond, welke dit jaar zal wor den gehouden op woensdag 7 augustus a.s. Geheel Bergen is op deze avond verlicht, vele tui nen, bomen, gevels en hele la nen zijn omgetoverd in een sprookjesbos. Veel behoeven wij er niet over te schrijven want wie het eenmaal gezien heeft zal dit evenement vast niet over slaan. Evenals vorige jaren ver wachten wij dan ook weer dui zenden kijklustigen. En nu maar hopen dat het mooi weer blijft. SCHOORL voo, Optiek en HoSaan 2 - Bergen Op 29 juli j.l. vond achter het café van de heer Slijkerman te Catrijp een demonstratie plaats van politiehondendressuur door de O.T.V. uit Den Helder. De belangstelling voor deze demon stratie die om 7 uur zou begin nen bleek in het begin zo slecht te zijn, dat rrten besloot om de 4 honden en hun begeleiders nog een helf uurtje op non-actief te stellen. Om half acht tenslotte verwelkomde de speaker van de vereniging, de heer Blokker, de circa 150 aanwezigen en stelde ae dieren en hun bazen aan het publiek voor. Eerst gaf men een demonstra tie aangelijnd en niet aange lijnd volgen. De riem van de hond mag nooit strak staan, zo zei de heer Blokker, anders lijkt het er nog op dat de hond met de baas uitgaat dan andersom. Iedere hond kan dergelijke een voudige dingen in enkele maan den tijds worden geleerd. Vervolgens werden de dieren uitgenodigd om over een geïm proviseerde heg te springen en over een houten schutting te klimmen. Ook deze oefeningen bleken de dieren volledig te be heersen. Hierna werden ver schillende kleine voorwerpen in het gras neergelegd die door de honden moesten worden opge spoord. Uiteraard had het ene dier hier langer mee werk dan het andere, maar na enkele mi nuten hadden ze toch allemaal de spullen te pakken. Ook werden enige bewakings- en transportoefeningen gede monstreerd. Hiertoe stak een van de heren zich in een z.g. bijtpak. Zo'n pak weegt 50 kg en de drager ervan kan zich moeilijk bewegen. De honden die op hem werden afgestuurd beten zich zo vast in de mouwen van de pseudo-vluchteling, dat ze alleen na herhaalde comman do's loslieten. In de pauze vertelde de heer Blokker ons iets over zijn ver eniging. Het is een zuiver parti culiere instelling die geheel voor egen rekening en rsico op veel plaatsen in Noordholland de monstraties geeft. Men leidt honden op voor het zeer strenge politiecertificaat en na het beha len hiervan komen de dieren in de praktijk terecht. De heer Blokker zei ook nog dat hij zich ergerde aan de tal rijke aanwezigen die zich buiten het terrein hadden opgesteld om zo gratis de demonstraties te volgen. In de seizoenplaatsen is de belangstelling voor onze ac tiviteiten niet zo groot dan el ders in de provincie, merkte de heer Blokker op. In Winkel b.v. waren bij de laatste demonstra tie een 600 belangstellenden. Na de pauze werden nog en kele oefeningen gedemonstreerd en tot besluit werden alle dieren nog eens aan het publiek ge toond. De aanwezigen hebben bijzonder van het gebodene ge noten; dit was wel te merken aan het applaus. Rest ons nog te vermelden dat de fa. A. Kroon weer de geluids installatie verzorgde en dat de volgende demonstratie waar schijnlijk op 10 augustus op het voetbalveld in Schoorl zal wor den gegeven. Zaterdagmorgen a.s. te 9 UUR precies, ruimen wij DE LAATSTE KOOPJES. DE voorraad is beperkt, en U vindt de goede ren uitsluitend uitgestald in de ETALAGES. OOK VOOR RESTANTEN Ruïnolaan 18. TeLef. 2532 Bergen voor deze schatgraverij hadden aangemeld. De jongste groep mocht het eerst aan de slag. Er waren hier 12 prijzen voor beschikbaar. De le prijs werd niet gevonden. De 2e was voor Ellie Taap uit En schede. De 3e prijs voor Marian Opdam uit Schoorl De 4e voor Jan van Dijk uit Den Hoorn. De 5e voor Gerben Wassenaar uit Leeuwarden. De 6e v. Kees Nap uit Amsterdam. De 7e voor Ger Veldhuizen uit Driebergen. De 8e voor Carla Albrecht uit Amsterdam. De 9e voor Sjoerd Martens uit Breukelen. De 10e voor Albert Noorman uit Die ver. De 11e voor Sjouk van Dijk uit Den Hoorn en de 12e voor Andrea Mol uit Schoorl. Vervolgens kwamen de jonge ren van 10-14 jaar aan de beurt. Deze jongelui vonden alle prij zen. 1. Sonja Slaauit, Amster dam. 2. Anke Munk, Schiedam. 3. Gerrit Rietveld, Schoorl. 4. El lie Rijlaarsdam, Amsterdam. 5. Nico Visser, Opmeer. 6. Marga van Wees, Amsterdam. 7. Piet van Steenbergen, Amsterdam. 8. Benny Zeudema, Klazinaveen. Verder waren in de vakken voor de kinderen van 6-9 jaar en voor die van 10-14 jaar hon derd houtjes verstopt, die recht gaven op een reep Zodoende konden deze deelnemers naast de prijzen nog een tweehonderd tal repen winnen. Tenslotte konden de ouderen aan het graven. Van de 10 prij zen welke voor deze 30 personen disponibel waren kon de laatste Grote belangstelling voor de op het speelduin te Schoorl Ongeveer 430 personen namen enthousiast deel aan de schat graverij op het speelduin bij café Honky Tonk aan de Duinvoet- weg 'te Schoorl. De Schoorlse V.V.V., die dit evenement orga niseerde, had halverwege op het duin 'n drietal vakken gemaakt, waarbinnen de prijzen waren verscholen. De deelnemers wa ren n.l. verdeeld in drie catego rieën, de kinderen van 6-9 jaar; de kinderen van 10-14 jaar en de 15-jarigen en ouderen. De prachtige weersomstandig heden waren er waarschijnlijk de oorzaak van dat circa 400 kinderen en 30 ouderen zich niet worden opgespoord. De overige prijzen gingen naar: 1. mevrouw Wassenaar uit Leeuwarden. 2. Hans Kleis uit Loosdrecht. 3. de heer Botsinga uit Assen. 4. P. Groenhuizen uit Am|sterdam. 5. Kees Limmen uit Schoorl. 6. D. Suvaal uit Amers foort. 7. E. Root uit Koog aan de Zaan. 8. Kees Koster, Zaan dam. 9. P. Lemstra uit Wormer. Door de 13-jarige Magda Bel lis uit Groet is de vorige week met succes deelgenomen aan de Vierdaagse. Ondanks haar jeug dige leeftijd is ze erin geslaagd het begeerde kruisje te bemach tigen. Met enkele leden van de Alkmaarse Wandelsportvereni ging „De Jeep" liep ze de route vanuit de Keizerstad naar Eist, Wychen, Groesbeek en Cuyk en wel elke dag 30 km, volledig uit. Zoals vele tippelaars in die dagen kreeg ook onze jeugdige plaatsgenote last van blaren maar dankzij het vakkundige EHBO-personeel langs de route heeft dit verder geen moeilijk heden opgeleverd. Bij haar thuiskomst trof zij een erepoort aan, die door de gas ten van de fam. Bellis was ge maakt en na wat op verhaal te zijn gekomen, zocht de wande laarster moe maar voldaan het bed op. Gefeliciteerd Magda Het tweede optreden van de Schager Dansgroep in dit sei zoen is een groot succes gewor den. Niet alleen waren er za terdag j.l. veel mee1" belangstel lenden en werkte het weer bij zonder mee, maar ook het pro gramma was veel uitgebreider dan de vorige keer. De groep bestond weer uit 9 paren die met veel enthousiasme een 16- tal oude en Westfriese dansen ten tonele bracht. De pianiste merv. Heider-Brommer werd dit keer bijgestaan door de ac cordeonist de heer J. Deutekom, terwijl ome Gert Pater de ver schillende dansen op zijn eigen humoristische wijze toelichtte en aan elkaar praatte. Nadat het gezelschap was wel kom geheten door de heer van Teulingen, de contactman van de Schoorlse V.V.V., begon men met het programma. Er werden o.a. uitgevoerd de „Boereskos", de „Vlinderdans", „Swart leit je skere" en andere dansen. Bij het dansen van de beken de ,Veleta" werd het publiek uitgenodigd mee te doen en uiteraard was hier wel liefheb berij voor. Naast vele toeristen zagen we ook enkele Schoorlse ingezete nen op het podium verschijnen. Na de pauze ging men weer verder met het demonstreren van o.m. „de Erteplukker", de „Schaatsenrijderswals" en „De week van 3 t.e.m. 10 augustus Zaterdag 3, zondag 4 en maandag 5 augustus kermis te Groet met tal van attracties. Maandag 5 augustus bridgeavond v. de gasten en andere liefhebbers, uitg. van de Schoorlse Bridgeclub in café „De Roode Leeuw', des avonds om 8 uur. Dinsdag 6 augustus duinwandeling onder deskundige leiding, uitg. v. de V.V.V. Schoorl, vertrek van de Klimweg te Schoorl, 's morgens 9.30 uur. Uitlening van boeken in het Oude Raadhuisje van 7 tot 8 uur des avonds, door de vereniging „Alge meen Welzijn". Woensdag 7 aug. duinwandeling onder deskundige leiding, uitg. van de V.V.V. Groet Camperduin e.o., vertrek van de Kerkbrink te Groet om 2 uur 's middags. Hengelwedstrijden aan het Noord zeestrand bij paviljoen Minkema te Camperduin, georg. door de ORKAVA, uitg. van de V.V.V. te Schoorl en Groet Camperduin e. o>. Aanvang 's avonds 7.30 uur. Donderdag 8 augustus lampionop tocht in Groet en omgeving, uitg. van de V.V.V. Groet Camperduin e.o., met medewerking van de Kon. Hoogoven Harmonie en de Harmonie „Excelsior" uit Alk maar, aanvang 8 uur 's avonds. Na afloop Taptoe door de Kon. Hoogoven Harmonie. (Voor nade re bijzonderheden leze men de aankondigingen) Vrijdag 9 augustus autopuzzeltocht, uitg. van de V.V.V. Schoorl. Start 7.30 uur 's avonds vanaf de W. van Brederodeweg te Schoorl. Klaverjasdrive voor een ieder, uitg. van de V.V.V. Groet Camperduin e.o. in paviljoen Kerkmeer te Camperduin, 's avonds 8 uur. Zaterdag 10 augustus demonstratie politiehondendressuur door de po- litiehondendressuurvereniging O. T.V. te Den Helder, uitg. van de V.V.V. Schoorl, op het terrein van de voetbalvereniging „Schoorl" aan de Molenweg om 7 uur des avonds. Boeredans" van v. d. Ven. Ook bij het laatste nummer, de roem ruchte „Sientje laat me los" deed het publiek weer mee. De heer Pater vertelde tussen de dansen door in sappig Westfries veel wetenswaardigs over vroe gere zeden en gebruiken in het Westfriese land en maakte te vens van de gelegenheid gebruik om reclame te maken voor de folkloristische dagen die dit sei zoen in Schagen worden ge houden. Al met al is dit evene ment weer volledig geslaagd en hopelijk is er op 17 augustus, als de Skagers weer komen, even veel belangstelling. Na afloop spraken wij nog even met een medewerkster die ons vertelde dat de costuums die de dames en heren dragen allemaal worden opgehaald bij oudere in woners van het Westfriese land, vooral wat de dameskleding be treft. Ze noemde bijv. de hul let j es, de gouden en zilveren spelden, de rokken en onderrok ken. Wanneer u lezer soms nog zoiets heeft liggen waar u niets aan heeft, misschien wil u dit dan even schrijven aan mevr. Heider-Brommer, Schager dans groep, en dan komen ze graag even bij U om te praten. Van 3 tot 22 augustus tentoonstel ling „Kranenburgh", Hoflaan 22. Heieen Hille Ris Lambers en Jeanne Kouwenaar-Bijls, plastiek. „De Rustende Jager", Matthieu Wiegman, schilderijen en tekenin gen in de voorzaal tot eind aug. Van maandag 5 tot zondag 11 aug. tenniswedstrijden op het tennis park „De Molenkrocht", Kruis weg 14. Elke maandagavond om 8 uur Open Bridge drive in café restaurant „Schrama", georganiseerd door de Berger Bridge Club. Zondag 11 augustus zeeh engel wed strijd op het strand te Bergen a. Zee (zuidzijde), georganiseerd door de Berger Hengelsportver eniging „De Karper". Inschrijven bij J. W. Prins, Oosterweg 9. Tel. 3779. Zomerfeesten: Vrijdag 2 augustus Schager West friese dansgroep op het Plein. Aanvang 8 uur. Vrije toegang. Maandag 5 augustus wandelpuz- zeltocht. Aanmelden bij de V.V.V. op het Plein. Woensdag 7 augustus verlichtings avond in Bergen. Woensdag 7 augustus fortenbouw- wedstrijd te Bergen aan Zee. Aan vang 15 uur. Vrijdag 9 augustus groot vuurwerk in Bergen. Openluchttheater. Zaterdag 10 aug. Jazz-show M.M.A. (Modern Music Alkmaar). Aanvang 8 uur. Bij minder gunstig weer in het pavil joen „Duinvermaak". LAAG WATER TE CAMPERDUIN Uitsluitend voor vissers en verkeer langs het strand bestemd. (Hoog water pl.m. 6 uur vroeger) BIBLIOTHEEK VOOR DE TOERISTEN geopend: zondags tussen 10 en 12 uur; dinsdags tussen 19 en 20 uur en vrijdags tussen 19 en 20 uur in het Verenigingsgebouw te Cat rijp. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 4 AUGUSTUS 1963 Dr. LUGTEN, Tel. 2700 Hoflaan 6. SCHOORL 4 AUGUSTUS 1963 Dr. BRUST. Telef. (02209) 288

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1