Ueekilad 99 •t Fa. 1. Nieiiulantl EEN BOEIEND JAZZ-FESTIJN KELTUM PLEET Aqutda K* M* Gerritsen WANDELPUZZELTOCHT Grote deelname aan laatste zomerrit FOTO DICK VAN BERGE VERREGENDE RUITERSPORTDAG SCHOÖRLSE GEMEFNSCHAP LAMPIONOPTOCHT BERGEN VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1963 39e JAARGANG No. 33 Verschijnt te Berflen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d Hoef Ruim zeshonderd belangstel lenden waren zaterdagavond in de grote zaal van paviljoen ,,Duinv<ermaak" getuige van een zeer gevarieerde jazzshow, die door de kwaliteit van de gebo den muziek de bezoekers drie en een half uur wist te boeien. De beide organisatoren, de V.V.V. Bergen en de Modern Music Alkmaar, willen met dit eerste „Jazzfestijn Bergen" een begin maken van een traditie, een jaarlijks terugkerend eve nement. Dit zei de heer mr. A. A. Duyvis namens het V.V.V. bestuur in zijn openingswoord, waarna de heer Groentjes na mens de MMA er aan toevoeg de, dat het primair de bedoeling is dit jazzfestijn in de openlucht te houden, enkele dagen te laten duren en ook internationale mu sici aan te trekken. De avond begon met Dixie- landmuziek van de Zaanse „Dixie-mixers", een zevenmans formatie die een frisse kijk op de veelal doodgespeelde dixie- landjazz bleek te bezitten. Voor al de ritmesectie van het orkest waarin een pianist ontbreekt, maar een ban joist is toege voegd, was bijzonder op dreef. De sprong van jazz 1923 naar jazz 1963 kwam op naam van de leider van het pianoloos trio, dat hierna het podium betrad'- tenorsaxofonist Dick Voogelen- sang. De ultra-moderne jazz, door dit MMA-huiscombo perfect uit gevoerd, deed het publiek ge fascineerd toeluisteren naar het subtiele „Summertime" waarin naast Voogelensangs lyrische solo de prachtige begeleiding v. Frans Ronday en de ritmische precisie van drummer Joop Koo ger opviel. Hetzelfde trio, ver sterkt met gitarist John Schuur man, begeleidde vervolgens de DURFINE EDELSTAAL als „coming star" aangekondig de Shirley Zweerus,een vocalis- te die alleen in staat bleek te zijn enige bluesnummers te ver tolken (daarbij zichzelf op de piano begeleidend). Ze deed dit echter met een voortreffelijke blues-feeling en een op de zaal overslaand enthousiasme. Ze stoorde zich niet aan de ver warring bij de begeleiders te weeggebracht door haar voort durende tempowisselingen. Het programma vóór de pau ze werd besloten door het kwar tet Louis van Dijk. Pianist Van Dijk bracht de aanwezigen keer op keer in extase door zijn ra zend knap, technisch volmaakt pianospel. Bovendien sloeg zijn enthousiaste speelwijze over op zijn medecomboleden. Carl Schulze viel op door de subtiele benadering van het moeilijk te pespelen muziekin strument de vibrafoon. Hoogte punt was het slotnummer: „As softly as in a morning sunrise" door Louis van Dijk getrans formeerd |in een barokachtige melodie. In hoog tempo en met een volmaakte precisie nam pi- pianist Van Dijk keer op keer loopjes met Bach. Na de pauze was het „miss Bossa Nova" Rita Reys die het publiek met „Love for sale", „Sefhisticated Lady" en vooral „Desafinado" veroverde. Jam mer was het dat de begeleiders alleen maar begeleiders bleven, er waren geen soli van pianist Pim, bassist Ruud Jacobs of gi tarist Wiim Overgauw te beluis teren. Het grote „Afro-Cuban" or kest „Les Queseros" o.l.v. Si mon Dekker besloot met hart verwarmende Zuid-Amerikaan se klanken het Jazzfestijn Ber gen. GOED GESLAAGDE Maandagavond werd de laatste Bergense VVV-wandelpuzzle- tocht gehouden, uitgestippeld door en onder leiding van de heer H. Jellema. Van de hon derd vier en zeventig deelne mers was er niet een die het lastige vragenformulier fout loos kon beantwoorden. Zeven deelnemers waren er die 1 fout maakten. Dit zei de voorzitter van de V.V.V., mr. J. P. Zomerdijk, tot de wandelaars die in paviljoen „Duinvermaak" bijeen waren ge komen, waar de voorzitter de troostprijzen in de vorm van wandelkaarten uitreikte aan de dames R. van Oosterum en A. Rubenkamp, de drie gezus ters A. M. P. Brennikmeijer, mej. Adrie Heetum en de heer P. A. Brennikmeijer. Nellie Klaasen (Egmond aan Zee) Pieter Sluis (Amsterdam), kre gen een waardebon van ƒ2,50, aangeboden door de Berger Win keiiers. De zusjes Tjitske en Mieke Sluis (Amsterdam) ieder een waardebon van ƒ5,Mieke en Dick Sluis (Bergen) resp. de vijfde en de vierde prijs. Lies Sluis (Bergen) derde prijs (by- outeriedoosje). N. Klaasen (Eg mond aan Zee 2e prijs (een sier schoenlepel) en Frank van het Hek (Egmond aan Zee) de elek trische koffiemolen. Voorts kreeg men nog twee films n.l. „De Gouden Landen" en de Alpenrally 1958 te zien, aangeboden door de Shell. Het was vooral de jeugd die aan deze wandelpuzzletocht deelnam. KELLNERCOSTUUMS volgens Horeca-voorschrift in kamgaren en Terlenka De commissie van Zomerfees ten „Bergen" organiseerde vrij dagavond 1.1. haar laatste zen merritten van dit seizoen, waar aan door honderd en negen e- quipes werd deelgenomen. Deze zomerrit was door de hr. D. Smit op aangename en pret tige wijze uitgestippeld en ging van start vanuit het van Ree nenpark, zijn weg verder zoe kend door de dorpen Bergen en Schoorl en de omgeving daar van, over een lengte van 30 km. De verschillende opdrachten, verbonden aan deze rit, b.v. de origineelste tekening maken of de kortste weg zoeken door een gedeelte van een op kaart ge brachte route van deze rit, maakte dit alles tot een gezel lig evenement. De equipes nummers 103, 40 en 21 werden door de tekenju- sma en de heer Folgers, be- ma en de heer Folgers, be kroond met een prijs. De voorzitter van de Com missie van Zomerfeesten, de hr. A. Verhoeven, bracht tijdens z'n openingswoord in de dancing van ,,De Rustende Jager" woor den van dank aan de heer D. Smit voor het vastleggen van de route, de Vrijwillige Brand- I weer, en voorts allen voor hun onmisbare medewerking. Daarna werden door de heer Verhoeven de prijzen uitge reikt aan de snelste rijders, de heren J. de Greeuw en Teilink. De drie foutloze rijders in de A. klasse waren 1. de heer van Wijck uit Noord-Scharwoude, 2. I D. Glastra (Bergen), 3. K. de Vries (Heiloo), 4. v.d. Pierk m. 1 strafpunt (Haarlem), 5. G. v.d. Ham, eveneens 1 str.p. (Heiloo) In de B. klasse vielen de eer ste vijf prijzen bij 1. de heer J. Borst (Heiloo), 2. J. J. Smit (Krommenie), 3. P. v. d. Giesse (Heiloo), 4. K. Ooiman (Ber gen) en 5. J. Kroon (Amster dam), allen met 30 strafpunten. GESLAAGDE LAMPIONOPTOCHT Een lang lint van brandende lampions, gedragen door de kin deren van zomergasten, startte zaterdagavond j.l. begeleid door de jeugddrumband van Bergens Harmonie, vanaf het Plein voor een rondgang door het dorp. De staart van de stoet werd beslo ten door de drumband van de r.k. padvinders, die met vrolijk trompetgeschal honderden gas ten in rijen langs de weg trok. Na de optocht kreeg iedere deelnemer nog een klein ver rassing en kon de Commissie van Zomerfeesten, die dit feest op uitstekende wijze organi seerde, tevreden zijn met de plotselinge opklaring in de weersgesteldheid, die door haar vriendelijke medewerking dit feest echt deed slagen. Rreelaan 13, Bergen. Tel. 2001 Mooie grote AFDRUKKEN tfan al uw films CAMARA'S Nieuwste modellen Zaterdag j.l. werd door de Commissie van Zomerfeesten te Bergen met medewerking van de streek Noordholland-Midden van de landelijke Rijverenigin- gen een officiële wedstrijd van de Koninklijke Nederlandse Fe deratie van Landelijke Rij ver enigingen gehouden op de ge meentelijke terreinen aan de Kerkedijk. De aanhoudende regen, die met kleine tussenpozen prak tisch de gehele dag rijkelijk uit de hemel viel, kon de organi satoren van dit ruiterfeest niet beletten diiit feest door te la ten gaan. De hoop dat het weer beter zou worden is echter de bodem ingeslagen, zodat ten slotte de heer P. J. Borst, ver tegenwoordiger van de Lande lijke paardensportdag moest zwichten voor de spelbreker Pluvius, die met krachtige stortregens begon te werken en de meest enthousiaste bezoeker verdreef van dit paardenspel, zodoende een vroegtijdig einde makend aan deze dag, waaraan zoveel voorbereiding was voor afgegaan. De afzetting van het terrein, waarop dit sportgebeuren plaats vond, was dit jaar o.l.v. de nieu we voorzitter van de Kennemer Ruiters, de heer J. A. Haver- hals, op uitstekende wijze ge organiseerd en gaf een intieme prettige indruk. Niettegenstaande de slechte weersomstandigheden en het gladde terrein werden er 's morgens uitstekende proeven in rijvaardigheid afgelegd door de deelnemende rij verenigingen Beyaart, Sterneo, Zaanse rui ters, Beemsterruiters, Heiloo eo. en Kennemerruiters. Bij de nieuwelingen in klasse N was mej. D. Hoek met Avi- na nummer één. 2. J. Kwantes met Frajifs (Beyaart), 3. J. Hoedjes met Radja (Kennemer ruiters), 4. A. van Son met Si- mona (K.R.) In) klasse B voor beginners werd mej. de Bruin nummer 1 met Atos (K.R.), 2. K. Groene- boom met Tsitsje (Zaanse rui ters) 3. J. Groeneboom met Ids (Z.R.), 4. P. van Petten met Brigitte (Sterneo). Ring 2e klasse B 1. P. Fran sen met Silvo (K.R.), 2. J. Raat met Theolita (B.R.), 3. D. Klem- kerk met Joke (KR.), 4. J. Ak kerman met Peter (B.R.) Ring 3, klasse B.: 1. mej. C. van 't Veer met Rolda (Z.R.), 2. K. v. d. Meer met Zarewitsch (Sterneo), 3. J. Blankendaal m. Silverking (K.R.), 4. mej. K. Klemkerk met Katja (K.R.) In ring 4 klasse L. en M. (licht en midden) was de Beemster- ruiter K. de Jonge met Roland no. 1. 2. D. Kwantes met Frits (B.R.), 3. mevr. van Duin Veldt met Olanda (K.R.), 4. J. Haan met Maestro (B'.R.). Ring 5, Shetlandpony's klasse A. en B.:l. J. Haverhals met Tilly (K.R.), 2. Margriet Uit en thuis met Dorus (Sterneo), 3. R. Bol met Smooky (K.R.), 4. F. Karstens met Tineke (B. R.). Ring 6, achtallen: 1. Kenne merruiters, 2. Zaanse ruiters, 3. Beyaart, 4. Beemsterruiters. Viertallen: 1. Heiloo e.o., 2. Zaanse ruiters. Viertallen pony's: 1. Sterneo, 2. Kennemer ruiters. Klavertje drie'. 1. Beyaart, 2. Kennemer ruiters, 3. Sterneo, 4. Zaanse ruiters. In de namiddag werd weer begonnen met het afwerken van de tweede helft van het pro gramma - het eigenlijke feest - dat letterlijk in het water viel. Verschillende nummers, o.a. het kampioenschap klasse B., indi viduele dressuur, klavertje drie, het optreden van de pony-club Sterneo, dat de goede ver standhouding liet zien tussen de jeugdige berijder en zijn pony, werden verreden. Na de grote parade, waaraan tachtig paarden en twintig po ny's deelnamen o.l.v. instruc teur de heer Th. Swart, wer den in de regen de kleurige on derscheidingslinten uitgereikt aan de winnaars en ererondjes gereden. Na de stoelendans, ge reden en gespeeld door de ge- zamelijke pony-rijders, moesten de organisatoren van deze dag halverwege de tweede helft de vlag strijken voor de striemen de regen die iedereen van het veld verdreef. De regen, die la ter zelf werd verdreven door op klaringen, gepaard gaande met zonnige perioden. Veel belangstelling voor hondendressuur Bergen aan Zee Ruim vier honderd zomergasten waren woensdagmiddag j.l. in de El zenlaan te Bergen aan Zee ge tuige van een demonstratie van hondendressuur, van de Politie- hondendressuurclub „Honden trouw" uit' Alkmaar, georgani seerd door de commissie van Zomerfeesten, Bergen aan Zee. Niettegenstaande de stortbui en die zich over de hoofden van de toeschouwers ontlastten, is de demonstratie een succes ge worden. De straffe wind speelde de reukorganen van de honden wel eens parten, daar de lucht van het op te sporen voorwerp het zoeken extra moeilijk maakte. Het achtervolgen en bewaken v. verschillende duistere individu en, werd door de honden op uit stekende wijze getoond. De Alk- maarse Politiehonden-dressuur- club oogstte daarmee veel ap plaus. Het was een geslaagde demonstratie, die bij het pu bliek veel waardering vond. Aanstaande vrijdag is er groot vuurwerk aan zee, en woens dag 28 augustus sluit de com missie van zomerfeesten haar zomerprogramma, evenals ande re seizoenen, met een lampion optocht. SCHOORLDAM Tclef. 384 'Ams VAN WEEK TOT WEEK. Vrijdag, zondag en dinsdag avond draait in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager" de be roemde operettefilm ,,Die lusti ge Witwe" van Franz Lehar. Een amusant verhaal met oude, geliefde melodieën in een mo dern gewaad. Een film bruisend als champagne. Aanvang 8.30 u., alle leeftijden. Zaterdag, maandag en woens dagavond is er de vrolijke, kluchtige rolprent „De drie dol le tantes", een film die U de lachtranen over de wangen laat biggelen. Een verhaal van een groep aardige jongens, die toe valligerwijze een groepje aardi ge meisjes ontmoeten, die Dp weg zijn naar een vakantiepen sionaat. De strenge leiding, die er in dat pensionaat heerst, ge ven de jongens geen gelegen heid de meisjes nog eens te be zoeken, zodat ze een list verzin nen en gekleed als drie tantes en twee nichten in het hol van de leeuw komien. Tenslotte komt na veel narigheid alles toch weer goed door bemiddeling van een oom. Een doldwaas verhaal, dat de bezoekers anderhalf uur in een vrolijke stemming brengt. Aanvang 8.30 uur, zondagmid dag te 2.30 uur. Alle leeftijden. Donderdag verschijnt de veel besproken film „Boccaccio" op het witte doek, waarin grote sterren als Sophia Loren, Anita Ekberg en Romy Schneider de hoofdrollen vervullen. Een inte ressante film, die begint om 8.30 uur. Leeftijd 18 jaar. SCHOORL Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg. Schoorl, tel. (02209) 268. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v., Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52 Abonnementsprijs: f 6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. m.m. met een minimum van f1,50. Woning- en vakantieruil 15 ct. per m.m. Familieadvertenties 15 cent per m.m. Week 24 t.e.m. 31 augustus 1963 Zaterdag 24 aug. puzzlewandel- tocht, uitg, van de VVV Schoorl, Start 7.30 uur n.m. vanaf café „Honky Tonk", aanmelding voor de start bij voornoemd café. Maandag 26 aug. Bridge-avond voor de gasten en ook voor andere liefhebbers, uitg. van de Schoorl- se Bridgeclub, in café ,De Roode Leeuw, aanvang 8 uur n.m. Dinsdag 27 aug. duinwandeling met deskundig leider, uitgaande van WV Schoorl, vertrek van de Klimweg te Schoorl om 9-.30 uur v.m. Uitlening van boeken in het Ou de Raadhuisje van 7 tot 8 uur n.m. door de vereniging „Alge meen Welzijn". Woensdag 28 augustus wandeling door de duinen onder deskundige leiding, uitg. van de VVV Groet- Camperduin e.o., vertrek van de Kerkbrink te Groet om 2 uur n.m. Vrijdag 30 aug. openbare klaver- jasdrive, uitg. van de VVV Groet Camperduin e.o. in paviljoen Kerkmeer te Camperduin, aanv. 8 uur n.m. Bibliotheek voor toeristen: in het r.k. verenigingsgebouw te Catrijp. Geopend: zondag 10-12; dinsdag 19-20 uur; vrijdag 19-20 uur. (Wijzigingen voorbehouden). Voor de avondwandeling met lampions die op 15 aug. j.l. door de V.V.V. werd georganiseerd, bestond bij onder veel belang stelling. Omstreeks acht uur verza melde men zich bij de Klimweg, en trok, voorafgegaan door de voorzitter van de V.V.V., de hr. v.d. Garde, de duinen in om via de Heideweg en de Schoorlse Zeeweg de Heereweg te berei ken. Hier werden de lampions aan gestoken en wachtte reeds het Alkmaarse Muziekkorps ^Ex celsior", dat ook een vorige maal reeds met succes aan de lampionoptocht haar medewer king verleende. Voorafgegaan door „Excelsior" begaf de kleu rig verlichte stoet zich naar het dorp om, via Laanweg, Brede- rodeweg, Burg. Peecklaan, Duinweg en Duinvoetweg het zandduin te bereiken. Alle deelnemers klommen met hun lampions het duin op en dit gaf een sprookjesachtig effect.De Alkmaarse musici hadden zich aan de voet van 't duin opgesteld en speelden tot slot van het zeer geslaagde eve nement nog enige vrolijke mar sen. Vrijdag 23 aug. groot vuurwerk te Bergen aan Zee, aanvang plm. 9 uur. Zaterdag 24 aug. dauwtrappen o.l. v. H. Jellema, 's morgens 6.30- 8.30 uur, kaarten bij de V.V.V. Standwerkersconcours, 's avonds 7.30 uur op het Plein bij de bus haltes. Zondag 25 aug. poëzie-avond met Gerrit Kouwenaar, H. C. ten Berge en Simeon ten Holt, 's a- vonds 8 uur in De zwarte schuur. Maandag 26 aug. open bridgedrive, 's avonds 8 uur in café-restau rant „Schrama". Dinsdagmorgen 27 aug. duinexcur sies van 9-11 uur o.l.v. de heer J. B. Verink, techn. ambt. bij het P.W-N., vertrek V.V.V. kantoor Bergen aan Zee. Dauwtrappen o.l.v. H. Jellema, 's morgens 7.30-9.30 uur. Kaarten bij de V.V.V. Dia-vertoning door Ton Witmer, 's avonds van 9.30-10.30 uur in het „Park hotel". Concert Bergens Harmonie o.l.v. C. Blokker, 's avonds 8 uur in de Maesdamrperhof (wijziging mogelijk). Woensdag 28 aug. Open klaverjasdrive, 's avonds 8 uur in café Nieuwendijk. Donderdag 29 aug. dauwtrappen o. l.v. H. Jellema, 's morgens van 6-8 uur en duinwandeling 's a- vonds 7.30-9.30 uur, eveneens o.l. v. H. Jellema. Kaarten bij de V.V.V. Vrijdag 30 aug. lampionoptocht, 's avonds in Bergen aan Zee. Zaterdag 31 aug. dauwtrappen o.l. v. H. Jellema, 's morgens 6.30- 8 uur, kaarten bij de V.V.V. Autorally „Rode Kruis". Start 's avönds 7 uur bij café Nieu wendijk. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN 25 AUGUSTUS Dr. LUGTEN Hoflaan 6, tel. 2700 SCHOORL 25 AUGUSTUS dr. RISSELADA Dr. Heringalaan 'Tel. 360 DE DUINSTREEK exclusieve \1\J dames- en herenkleding Langestraat 16-18 Alkmaar WIJ VERZORGEN PE. GEHELE STOFFERING VAN UW WONING, KEURIG EN BILLIJK. LEVEREN VE NIEUW STE WONINGTEXTIEL EN OOK ALLE AO- DELLEN MEUBELEN

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1