n Gemeenteraad Schoorl Gemeenteraad Bergen BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN Nh. KERKDIENSTEN 55286 7 EEN MEISJE WERD AANGERAND GERONIMO LULU GEMEENTE BERGEN Nh. SPREEKUUR VAN DE BURGEMEESTER W1 in» TH. VELDMAN Foto Mr. Opi. D. W. Pastoor Aan de abonnees ere pening Voetbalver. „Schoorl" De burgemeester van de gemeente Bergen Nh. maakt bekend, dat hij verhinderd is op 3 oktober 1963 spreekuur te houden. De burgemeester voornoemd, L. J. de Ruiter VERVOLG VAN PAG. 1 Uiteraard werden naar aan leiding van deze belangrijke voorstellen vele discussies ge voerd. De heer de Leeuw vond de maatregelen die B en W voorstond nogal ingrijpend, en vond het niet juist dat men de burgers nog meer onder druk van de belasting zette. De heer Pastoor vond dat deze verho gingen vooral de kleine man zouden treffen en was tevens van mening dat sommige ver hogingen nogal rigoreus zijn. De heer Dekker stelde, dat Schoorl een recreatieve gemeen te is, en juist door deze status is volgens hem het tekort ont staan. Andere gemeenten met 'n gelijk aantal inwoners voeren een totaal ander fiscaal beleid. Het gemeentelijk personeel en de vervoermiddelen zijn daar veel minder talrijk dan bij ons, aldus de heer Dekker, die er verder op wees, dat Schoorl in de zomermaanden een bezetting heeft van 20.000 mensen. Wij moeten eerst (intern gaan be zuinigen en de gemeente moet geen kleine klusjes pro deo voor de burgers meer opknappen. Hij drong er op aan te bezuinigen waar dit mogelijk is en sprak verder een woord van dank tot de heer Witte voor 't vele werk dat deze aan de becijfering heeft gehad. De heer Koele- waard was met zijn fractiege noot van mening dat de ver hogingen terug zouden slaan op de werkende bevolking en pleit te voor een hogere Rijksuitke ring aangezien de overheid in deze schromelijk tekort schiet. De heer Sleking vond dat de subsidie aan de VVV's terugge bracht diende te worden tot het oude bedrag en was het niet eens met het verlenen van meer subsidie aan de Volksmuziek school. Hij wees op de zijns in ziens onevenredig pedagogische manier van lesgeven op de school. Verder achtte hij het be drag dat de kampeerhouders be talen voor het ledigen van de vuilnisemmers veel te laag. De heer Kaag was het niet eens met de voorgestelde handhaving van de verhoogde subsidie aan de VVV. Als men daar geld te kort heeft moet de contributie maar omhoog. De heer Sleking antwoordde hem dat de gemeen te wel veel profijt trekt van de VVV, gezien de in de gemeente kas vloeiende leges. Burgemeester Bergh zag zich hierna voor de taak gesteld al le sprekers van repliek te die nen. Ook B en W vonden het geen plezierige aangelegenheid, zo zei hij, maar we zijn na een bezoek aan Haarlem tot de con clusie gekomen dat we niet an ders kunnen handelen dan zoals wij de raad nu voorstellen. Op Symbool li van perfectie en distinctie PRECISION J. Oldenburglaan 3, Bergen Horloger-Ju weiier ^—i "iTiiii'imi kleine bedragen bezuinigen heeft geen zin, en zo er in die richting iets te bezuinigen zou zijn geweest, dan zouden G.S. ons hier op zeker hebben gewe zen. Maar wat is de oorzaak van alle im(oeilij,kheden, vroeg de heer Bergh zich af. Ener zijds het feit, dat wij een re creatiegemeente zijn, en ander zijds het feit dat de Overheid schromelijk te kort schiet. Na de oorlog zijn de eisen heel anders geworden en oen, na in de jaren 50 nog met een nood- regeling gewerkt te hebben, ein delijk in I960 de nieuwe wet op de financiële verhoudingen tus sen Rijk en Gemeente tot stand kwam, is er veel veranderd. In de jaren '56 tot '60 hebben wij als aanvullende bijdrage onge veer 2 ton extra ontvangen doch met deze nieuwe regeling is dit afgelopen. De helft van de ge meenten in ons land zag zijn inkomsten achteruit gaan en de nieuwe wet heeft noch voor Schoorl, noch voor andere ge meenten een oplossing gebracht. De recreatiegem,eenten, zo ging de heer Bergh verder, trachten al jaren bij de departementen begrip te vinden voor de bij zondere positie waarin zij zich bevinden, maar ook de huidige minister blijkt op dit punt heel zuinig te zijn. Verder was de spreker van mening dat alle in woners van Schoorl moeten mee betalen aan de verhogingen, on geacht of men iets met het vreemdelingenverkeer te maken heeft of niet. Over de subsidies van de V VV's merkte de heer Bergh op, dat alle recreatiegemeenten sub sidie geven aan deze verenigin gen en dat Schoorl echt niet te veel betaalt. De heren van de Volksmuziekschool, zo ging de burgemeester verder, zijn geen onderwijzers, en hen is niet ge leerd met kinderen om te gaan. De school is een culturele in stelling van de eerste orde en G. S. hebben daar ook begrip voor. Na nogmaals de raad verzocht te hebben de voorstellen van B W aangaande de belastingver hogingen te aanvaarden, gaf burgemeester Bergh in tweede instantie het woord aan de heer Sleking. Spr. wees o.m. op het feit, dat sommige gemeenten re creatiegebieden ontwikkelen die oor Optiek Hoflaan 2 - Bergen miljoenen kosten. Hiervoor is wel degelijk geld beschikbaar en de heer Sleking vroeg zich af waarom dit hier njet kon. De heer de Leeuw meende dat de Volksmuziekschool nog in zijn kinderschoenen staat en dat er in ieder bedrijf fouten worden gemaakt. Nadat ook de andere leden van de raad over de kwesties het hunne hadden gezegd gingen zowel het college van B' en W als de raad in co mité om zich over de kwestie te beraden. Na hervatting van de vergadering werden door de heer Kaag de volgende beslis singen van de raad bekendge maakt: 1. De straatbelasting wordt niet met 20 maar met 15 verhoogd. Voor wat betreft de reini gingsrechten, de hondenbe lasting en de begraafrechten gaat men accoord met de voorstellen. Het verhogen van de gemeen telijke opcenten van 150 tot 250 wordt door de raad ver worpen; zij besluit de bedra gen tot resp 110 en 150 terug te brengen. Met de subsidies aan de VVV en de Volksmuziekschool gaat de raad accoord, terwijl ook de voorstellen v.w.b. de rio lering, het voetpad en het sportveldencomplex wordt aangenomen. Na de behandeling van deze be langrijke punten werd de agen da verder afgewerkt. Men ging accoord met enkele suppletoire begrotingen en met het voorstel voor het verlenen van mede werking aan de R.K. school te Catrijp voor het leggen van li noleum en het aanbrengen van schooknieubelen. Ook het voor stel tot overdracht van enige percelen boezemwater aan het Hoogheemraadschap werd na enige discussie aanvaard. Het volgende agendapunt behelsde de behandeling van een beroep schrift wegaanlegbelasting, dat was ingediend door de hr Koele- waard, die er o.m. in stelde dat belastingplichtig zijn wier huis te rekenen vanaf de inwerking treding van de verordening (11 -62) gebouwd wordt. B en W stelt hier tegenover, dat de raad in 1957 een verordening op de heffing van een wegaanlegbe lasting vaststelde. Nadat deze wet bij K.B. was goedgekeurd, Ter vermijding van de hoge in cassokosten verzoeken wij onze kwartaal- en jaarabonnees het verschuldigde abonnementsgeld voor resp. het vierde kwartaal 1963 en het boekjaar 1963/1964 vóór 1 oktober a.s. te voldoen op gironummer t.n.v. fa. Volkers Leegwater te Schoorl. Na 1 okt. krijgt U een kwitantie aangeboden, verhoogd met 20 ct. incassokosten. Het gebeurt nog wel eens dat zo'n Kwitantie dan terugkomt met de mededeling „wordt gegireerd". Vaak gireert men dan het oude bedrag, zonder de incassokosten. Hier moet dan weer een navordering over ko men, wat vaak niet begrepen wordt en wat voor ons weer ex tra administratie met zich mee brengt. Ter vermijding van zulke misver standen is het dus het beste dat U het abonnementsgeld vóór 1 okt. a.s. per giro voldoet. Voor de kwartaalabonnees is dat ƒ1,75 en voor de jaarabonnees ƒ6,85. Indien Uw betaling geschiedt door automatische overschrijving van Uw giro- of bankrekening verzoeken wij U deze instanties mee te delen dat onze giroreke ning het nummer 552867 heeft, voor zover dat nog niet bekend is. Mogen wij op Uw medewerking rekenen Bij voorbaat onze har telijke dank. besloot de raad in 1962 een ge heel nieuwe verordening vast te stellen. De bedoeling hiervan is om wegaanlegbelasting te hef-* fen van de gebouwde eigendom men, welke na 1-1-57 geheel nieuw gebouwd zijn of worden. Een strikte uitlegging van de tekst gaat tegen de bedoeling in. hegeen ook blijkt uit de vo rige verordening, waarvan de nieuwe zij het dan niet for meellouter een voortzetting is. Inwilliging van het verzoek van de heer Koelewaard zou volgens B en W een onbillijk heid betekenen jegens de overi ge aangeslagenen, en het college letst dan ook voor om de aan slag te handhaven. De heer de Leeuw vond het een onbillijke belasting en hij achtte het juridisch aanvechtbaar, ter wijl de heer Sleking de wijze betreurde waarop het verzoek schrift werd behandeld. De heer Koelewaard zelf, die ondanks het feit dat hij geen stemrecht had toch volgens de gemeente wet zijn mening kenbaar kon maken, vreesde dat in de toe komst meer mensen moeilijkhe den zouden ondervinden op dit gebied, en hij antwoordde op de desbetreffende vraag van de hr. Sleking, dat zijn bezwaarschrift bleef gehandhaafd. Wethouder Kaandorp zei dat het hem te genviel dat een raadslid zo iets doet, maar de heer Koelewaard verklaarde dat een ieder het recht heeft om bezwaarschrif ten in te dienen, ongeacht of hij nu wethouder of raadslid is. Na nog enige discussie werd het voorstel in stemming gebracht, en hieruit bleek dat het voor stel van B en W om het voorstel niet in te willigen wordt aan vaard. Nadat in sneltreinvaart nog een tweetal agendapunten zijn afgehandeld, komt de rondvraag aan de beurt. Mevr. Jansen vraagt of het mogelijk is om het huisje „Het Centrum" te Groet van gemeentewege aan te ko pen; de heer Bergh antwoordt dat men dit reeds had gepro beerd, maar dat dit op enkele moeilijkheden was gestuit. De heer de Leeuw pleitte voor het afsluiten van de Duinvoetweg voor brommers, niet alleen in zomer maar ook 's winters. De hr. Bergh beloofde hieraan iets te zullen doen. De heer Koele waard merkte op dat het uit zicht van de toegangswegen tot de hoofdweg vooral in Groet onvoldoende is. Hij pleitte voor het korthouden van de beplan ting, aangezien er door onvol doende zicht enkele ongelukken zijn gebeurd. De heer Bergh be loofde ook hier zijn aandacht aan te Izullen schenken. Naar aanleiding van vragen van de heer Pastoor merkte de heer Bergh op dat de overdekte bus haltes beplakt worden met re clamemateriaal. Dit is strafbaar en in enkele gevallen heeft de politie dan ook proces verbaal op moeten maken. Verder niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter om half een deze zeer geanimeerd verlopen raadsvergadering. Woensdagavond j.l. kwam de ge meenteraad o.l.v. burgemeester L. J. de Ruiter in zitting bijeen. De heren Tromp en Schouten (beiden KVP) hadden bericht van verhin dering gezonden. De vergadering, die een vlot ver loop had de agenda werd binnen het uur afgehandeld werd bijge woond door een aantal dames van de Volkshogeschool. Nadat de notulen van de vorige vergadering waren vastgesteld, vroeg de heer J. Dinkelberg (Mid- denblok) het woord over een inge komen stuk, dat behelst de vergoe dingen voor de raadsleden, vanaf 1 juli 1963 te verhogen tot ƒ18, per raadsvergadering. De heer Din kelberg vond het niet opportuun in de gegeven omstandigheden nu men vecht voor 4 of 5% loonsverhoging, de presentiegelden met 20% te ver hogen. Spr. geloofde niet dat de raadsleden nu precies zouden zeg gen: Daar zit iknu juist op te wach ten! Hij wenste aantekening tegen gestemd te hebben. Voorts werd er besloten een crediet beschikbaar te stellen van 23.785,voor de ver bouwing van de door de gemeente onlangs gekochte kolenloods van de heer J. Akerboom, bestemd voor stallingsruimte voor het gemotori seerd materiaal van de diverse ge meentediensten, en de bestaande schuifdeuren van de garage aan de Kerkedijk te vervangen door een stel draaideuren. Het deed de heer Ploeger (PVDA) genoegen, dat de gemeente nu eindelijk eens voor haar bedrijf een goed onderkomen heeft. Vervolgens werd er de voorkeur aan gegeven de onderhandse aanbe steding van het bouwrijp maken van de tweede fase uitbreidingsplan Nesdijk-Bergerweg te gunnen aan het aannemersbedrijf N.V. Gebr. Min te Bergen, voor de prijs van 172.000,Op dat gedeelte van het plan wat reeds bouwrijp is werden bouwtereinen aan de Nesdijk ver kocht aan de heer J. Louter en mej. Stam en twee bouwterreinen aan de Bergerweg aan de heren D. J. Pieters en H. K. Smidt voor de prijs van ƒ22,50 per m2. Het verzoek van het RK school bestuur om t.b.v. de bouw van een 4-klassige school de grond aan de Prins Hendriklaan in eigendom over te dragen werd ingewilligd. Mevr. Zeiler - Kouwenaar (Middenblok) vraagt zich af of dit wel de juiste plaats is voor een school. De bur gemeester antwoordt haar dat B en W in overleg met het schoolbestuur dit de beste plaats hebben gevon den. Voorts zal op verzoek van de directeur van Rijksgebouwendienst te Haarlem de gemeente Bergen een complex gebouwen mogen hu ren voor de Europese School, waar voor een oppervlakte van plm. 6000 vierkante meter door de gemeente is aangewezen ten zuiden van de Kerkedijk, en ten westen van de Zuurvensweg. Hiervoor is reeds lang overleg gepleegd omdat het nog verscheidene jaren zal duren aleer de lessen in de werkelijke school voortgezet worden. Ten aan zien van de beide barakken en de planning van de overige noodge bouwen is een en ander in nauw overleg met de gemeentelijk plano loog, de heer Zuiderhoek te Baarn, tot stand gekomen. De nieuwe huurvergoeding voor de Christelijke kleuterschool werd vastgesteld op 1705,Extra cre- dieten werden verstrekt voor de aanschaf an meubilair hoofdenka- Van Brederodeschool, en aanschaf van leer- en hulpmiddelen ver- keersonderwijs openbare Ulo school resp. 550,en 375, Besloten werd met de Stichting Waarborginstituut voor de Tuin bouw in Noordholland een overeen komst aan te gaan, waarbij de ge meente zich verplicht 3/8 gedeelte te vergoeden van de verliezen wel ke de Stichting eventueel zal lij den, op een met inachtneming van de bepalingen harer statuten ver leende borgstelling t.b.v. een bank instelling die ter verbetering van de tuinbouw aan de heer N. Tromp te Bergen een crediet heeft verstrekt. De heer J. Valkering juicht het toe, dat deze credietversterekking is gekomen. Het bestuur van de Stich ting St. Lambertusgroep te Bergen heeft een bedrag ineens van 435,15 en een renteloos voorschot van f 1.740,06 verleend, hetwelk in 10 jaarlijkse termijnen zal moeten worden terugbetaald. Het voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 28 februari '63 tot het verstrekken van een rente loos voorschot aan de heer H. de Vries, exploitant van het zee-aqa- rium te Bergen aan Zee, deed mevr. Zeiler-Kouwenaar vragen of er een mogelijkheid bestaat de vermake lijkheidsbelasting er uit te krijgen. Telefonisch plaatsbespreken onder nr. 3762 VRIJDAG ZONDAG DINSDAGAVOND te 8.00 UUR KIRK DOUGLAS - CHRISTINE KAUFMANN E. G. MARSHALL in Een explosie van hartstocht, die een stad in beroering bracht. 18 jaar 14 jaar ZATERDAG MAANDAG WOENSDAGAVOND te 8.00 uur ZONDAGMIDDAG te 2.30 uur Niemand was trots en onoverwinnelijk als (De Laatste der Apachen) met CHUCK CONNORS - KAMALI DEVI - ROSS MARTIN Het woord voor aktie en avontuur is GERONIMO Alleen op donderdag 3 okt. te 8.00 uur: NADJA TILLER - HILLEGARD KNEFF - O. E. HASSE 18 jaar Een der opzienbarendste films der laatste tijd. LULU betekent de ondergang van elke man Dit is geen vermaakcentrum aldus spreekster maar een culturele in stelling, dat door vele studerende jongelui en scholen bezocht wordt. De voorzitter antwoordde dat men zich hierover nader zal beraden. Vervolgens deelde hij mede, dat de plaats die de heer Steinz in de diverse commissies bezette, door de heer J. v. d. Rest zal worden inge nomen; de gemeente garant staat voor de som van f 300,voor het bekende kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeentereke ning 1961 werden benoemd de he ren N. F. A. de Graan, F. Schouten en J. v. d. Rest. Tenslotte werd, ondanks dat de heer Dinkelberg het beter vond dit in een volledige vergadering te doen de wederinvoering van de rond vraag m. 7-6 stemmen afgewimpeld. „DE GOEDKOPE GROENTEHAL" Gistermiddag heropende boven genoemde zaak de geheel gemo derniseerde hal aan de Dorpsstraat te Bergen. Deze groentenzaak, die ruim 25 jaar door de heer G. Schek- kerman Sr. werd bedreven, is thans overgegaan in handen van zijn zoon P. Schekkerman die evenals zijn vader jarenlang in de groentehan- del, zijn klanten langs de weg be diende. Het winkel-installatiebedrijf „Wen- gé" uit Den Haag heeft aan dit win kelinterieur een ruimer aanzien gegeven. Langs de wanden zijn nieuwe stellingen en een diepvries kast aangebracht voor de verkoop van eventuele andere produkten. Bij de heropening mochten de heer en mevrouw Schekkerman zich in een grote belangstelling verheugen. Vele bloemstukken getuigden van warme sympathie voor de familie Schekkerman, die er prijs op stel len hun klanten behoorlijk te be dienen. KLAVERJASCLUB ,OUDE PRINS' Blijkens een advertentie in dit nummer start bovengenoemde ver eniging woensdag a.s. weer met haar clubavonden. Mocht U interes se hebben dan bestaat daartoe alle gelegenheid want er kunnen nog nieuwe leden geplaatst worden. PETTEN. Marian Doorn kreeg speldje Verbond voor Veilig Verkeer De verkeersschool die een week in Petten heeft gestaan en waar van acht scholen in deze gemeente hebben geprofiteerd, is weer ver trokken. Woensdagmiddag waren de schoolkinderen uit St. Maartens brug de laatsten die een bezoek aan deze verkeersschool brachten. On der hen bevond zich de 11 jarige Marian Doorn, die de verkeersre gels zo goed in praktijk bracht, dai zij als enigste van de acht scholen een speldje kreeg van het Verbond voor Veilig Verkeer. Wethouder de heer C. Kok, dank te namens het gemeentebestuur de instructeur de heer M. de Later cn zijn assisstent de heer W. Hasselaar voor het goede verkeersonderwijs wat de kinderen hadden genoten. Hij hoopte dat de verkeersschool nogmaals in deze gemeente zou ko men en dat het weer dan weer zo goed zou zijn als deze afgelopen week. Alle scholen hebben het n.l. buitengewoon goed getroffen. De ene dag nog beter dan de andere Ledenvergadering s.v. Petten Penningmeester W. de Waard nam afscheid. N. Zwakman 20 jaar secretaris. De ledenvergadering van de s.v. „Petten" afdeling voetbal was goed bezocht. Voorzitter Manneveld gaf een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar. Een tribune plaats biedend aan 200 personen is tot stand gekomen, verlichting rond het trainingsveld van 3000 wat. De vereniging is kerngezond. De donatie werd verhoogd tot 4,00 en (de entree op 50 cent per wed strijd. Voorzitter sprak woorden van waar dering tot de scheidende penning meester, die dit 33 jaar had ge daan n.l. 16 jaar bestuurslid en 11 jaar penningmeester. Hij kreeg een cadeau overhandigd. Ook de hqer N. Zwakman die 20 jaar secretaris was mocht een kistje sigaren in ont vangst nemen. Van de bridgetafels De uitslag van de bridgewedstrijd was als volgt: 1. C. v. Barneveld-J. P. Geensen 46 pt. 2. K. de Groot-W. Boontjes 39 pnt. 3 G. Rademaker- M. Nanne 38 )4 pnt. 4. P. Nanne-J. Bregman 36 )4; 5. J. Eriks-J. de Groot 35 pnt. P. P. Bosman-B. de Groot 34)4 pnt. 7. de familie Ver steeg 32)4; 8. A. v. d. Vlies-A. J. Flink 32)4; 9. Gebr. van Leeuwèn 29 punten. JEUGD- en WELPEN Programma voor zaterdag a.s. Schoorl 2 uur Schoorl pupillen-r.k. A.F.C. b. Opstelling: A. IJssels, R. Hooier, J. Vet, B. Butter, F. Bo'dtsma, P. Rqos R. Leen - N. Mooi -T. Teewisse - P. Ruis - J. Rotteveel. Reserves: J. Ens - G. Nijboer - H. Hooier. Jeugdleider P. IJssels. 3 Schoorl 3 uur: Schoorl asp. b-SVW asp. d. Opstelling: Sj. Minkema - M. Snift - O. Spoelstra - G. de Jong - H. Vol kers - W. Prins - B. Medema - T. Mereboer - S. Koolstra - H. Hooi veld - G. Voetee. Reserves: R. Bergh - H. Hoogvorst. Programma voor zondag a.s. 2.30 uur Vitesse asp. c-Schoorl a. Vertrek 1.30 uur per auto. Jeugdlei der de Koning. Opstelling: W. Nieuwland - W. Ruis G. Bredewoud - KL Medema - H. v. Zwaarden - R. Hilgervoort - W. Half - G. Duin - P. Meedendorp - P. Wiedijk - F. Half. Res. K. Koel. 10 uur: Alkm. Boys jun. 6-Schoorl jun 2. Vertrek 8.45 uur. Jeugdlei der: Hooiveld. Opstelling: A. Nieuwland Min kema - KL Half - H. Zuidema - K. Hooiveld - T. Meedendorp - K. de Witte - W. Niesen - -Q. Duineveld R. Bakker - P. A. Hooiveld. Res G. de Jong. 12 uur r.k. A.F.C. 3-Schoorl. Ven- trek 10.45 uur. Jeugdleider Verha gen. Opstelling: W. de Maree - B. de Boer - R. Butter - F. Siekman - KI- Mereboer - W. Mand - G. Bekker - H. de Jong - C. Oud - J. Schotten J. de Boorder. Res. K. Hooiveld. ZONDAG 29 SEPTEMBER BERGEN HERV. GEMEENTE in de Ruïnekerk 10.15 uur ds. Visser. 19 uur ds. Visser (H.A.) Zondagsschool klasse 4, 5 en 6 half twaalf. Klasse 1, 2 en 3 om 12 uur. Rehoboth-kapel 10 uur v.m. ds. C. B. Dekker, Breda Luchtmacht predikant. 7 uur zie Ruinekerk. GEREF. KERK 9.45 en 4.30 uur ds. R. de Boer uit Heerhugowaard. LEGER DES HEILS (Dorpshuis) Zondag 10 uur Samenkomst 11.30 uur Jeugdsamenkomst Donderdags 2 uur samenkomst voor vrouwen. SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL, GROET en CAMP. Schoorl 10.00 uur ds. C. M. de Jong (Doopbediening) Schoorl 11.15 uur Zondagsschool. DE CHRISTEN GEMEENSCHAP Bosmansweg 13, Schoorl 10 uur Mensenwijdingsdienst. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur v.m. Ds. A. J. van der Sluis EVANG. LUTH. GEMEENTE 10.15 uur Samenzang

De Duinstreek | 1963 | | pagina 2