Weeitêlad ff 99 Fa. il. NiPüwland farbovit fjiÖ Sl a a Jbiders dan elders De buurtvereniging T. en O. kreeg een geheel nieuw bestuur Hcrgensche Kunsthandel ^JotzoHino huis hou? poe? eten Boorsma-textiel Lieïdadigheidstentoonstelling It.K. Vrouwengilde Van de Redactie VRIJDAG 25 OKTOBER 1963 39c JAARGANG No. 42 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef óeroiezen^ Filmavond op Elkshove' KUNSTKRING Bergen-Schoorl N.V.V. gaf toneelavond Uit het schetsboek van Jan Sluyters Humanistisch Verbond te Bergen ingewa •k Ontbijt- en Diner Sets Baddoeken Sets Keukendoeken Sets Vaat- en Stofdoeken Sets Damclub Bergen SCH00RLSE GEMEENSCHAP Agenda <~Pro}eóóor (^.récfkel DE DUINSTREEK Redaktie en administratie: dry. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg. Schoorl, tel. (02209) 268. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v., Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52 Abonnementsprijs: f 6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. m.m. Vraag en Aanbod 15 ct. m.m. met een minimum van f 1,50. Woning- en vakantieruil 15 ct. per m.m. Familieadvertenties 15 cent per m.m. In een tamelijk rustige ver gadering gehouden in het ver enigingsgebouw van T. en O. aan de Kogendijk, hebben vrij dagavond j.l. de talrijk ter ver gadering gekomen leden, een parig hun adhesie betuigt met het nieuwe bestuur ,dat door de in het leven geroepen Commis sie van Bijstand, op de verga dering van 27 september 1.1. is geformeerd. Voor het eerst in het acht tienjarig bestaan van de buurt vereniging, neemt thans een vrouw plaats achter de be stuurstafel. Als voorzitter van T- en O. werd met grote meer derheid van stemmen gekozen de heer M. de Beurs. De ove rige bestuursleden zijn mevr. Koet-tenBroek en de heren J. Wellerdieck, J. van Veen, J. van Alfen, J. de Beurs en D- Boots. Het dagelijks bestuur is ge vormd uit de heer De B'eurs, voorzitter, J. Wellerdieck. se cretaris en mievr. Koet, pen- ningmeesteresse. De voorzitter de heer S. van Wonderen opende de vergade ring en gaf daarna onmiddellijk het woord aan de secretaris, die een uitvoerig verslag gaf van de vorige bewogen vergadering. Daarna bracht het erelid en oud voorzitter van T. en O- ver slag uit van het werk van de Commissie van Bijstand. Omdat het bestuur enbloc meende af te treden, aldus de heer Win kel, heeft de Commissie van Bijstand haar werk zo snel mo gelijk verricht i.v.m. de urgente werkzaamheden die in het be lang van de vereniging moeten doorgaan. Bijna alle leden van de Commissie van Bijstand heb ben zich beschikbaar gesteld voor een bestuursfunctie. Daar na zijn we in overleg getreden met het aftredende bestuur. Spr- trok hieruit de conclusie dat de wens in de vereniging leeft, dat T. en O. moet blijven bestaan. Spreker stelde dan ook de vergadering voor, hun stem en hun steun aan het nieuwe bestuur te geven. Het bevreemde de demissio naire voorzitter, de heer van Wonderen, dat de heer Winkel, niet nogmaals in het nieuwe bestuur zitting heeft. Hij is de grote steun van T. en O- Wan neer men wenst dat de buurt- Aparte collectie in onze speciale afdeling. vereniging blijft bestaan had ik graag gezien dat de heer Winkel in het bestuur was ge komen. Voorts bracht de spr. zichzelf wegcijferende, dank aan de aftredende bestuursle den en in het bijzonder aan de heren J. Wolf, W. van 't Kaar, en Verweij, voor hun enorme arbeid al die jaren verricht in het belang van T. en O. In antwoord op het gezegde over het niet deelnemen in het bestuur door de heer Winkel, antwoordde de oprichter van T. en O-, dat hij meent in een de mocratisch land te leven en dat men na 15 jaren aan de ver eniging zijn beste krachten te hebben gegeven, zeer zeker vrij is, om de jongeren in staat te stellen dit culturele werk voort te zetten. Tevens merke spr. op, dat 't nieuwe bestuur overeen gekomen was, de heer M. de Beurs, het voorzitterschap van de vereniging in handen te ge ven. Hierna overhandigde de schei dende voorzitter in een rede vol beeldspraak zijn opvolger de voorzittershamer en verlieten de oude bestuursleden hun plaatsen achter de bestuursta fel, die door de nieuwe be stuursleden werden ingenomen. Na de pauze werden o.l.v. de nieuwe voorzitter, in een geani meerde vergadering waaruit bleek, dat er wel degelijk be langstelling en animo heerst onder de leden voor hun ver eniging, de nieuwe planen be sproken. Ten eerste zal het bij na traditioneel geworden Sint Nicolaasfeest doorgang vinden. Men is daarvoor reeds druk be zig. De toneelclub is met haar repetities begonnen Het orgaan van T. en O. zal herverschij- nen, kortom het raderwerk van T. en O. dat de laatste tijd dreigde vast te lopen, zal met vernieuwde kracht weer op gang gebracht worden. De nieuwe voorzitter drong dan ook bij de leden aan op een nauwe samenwerking, begrip en een goede verstandhouding onderling- Tot leden van de kascommis sie werden benoemd mevr. Doornbos van Groningen en de heer J. Schotten. 15 November zal het bestuur in een algemene vergadering de leden een voorlopige begro ting voorleggen. De Commissie van Vrijetijds besteding te „Elkshove" is haar winterprogramma reeds begon nen. De heer Ton Witmer, le raar aan de Berger Schoolver eniging, die het 1.1. zomersei zoen bekend is geworden door het vertonen van zijn voortref felijke dia's in pensions en res taurants te Bergen over „Ber gen in alle jaargetijden" en daarmede veel succes oogstte, opende de voijige week daar mede het winterseizoen. Gisteravond vertoonde het Voorlichtingsbureau voor de Voeding afd. vis, alvorens inge leid te zijn door de heer Scher- penzeel, een drietal films o-a. verse mosselen, Schot is te boord en Vieren maar, waarin men een duidelijk beeld kreeg van het zware werk en de ge varen die de zeelieden omrin gen. Vooral 'de laatste film was spannend en de talrijke bejaar den, die dit ruwe visserswerk op een kolkende zee met span ning hebben gadegeslagen, zul len nimmer gedroomd hebben op hun leeftijd in volle zee met windkracht 9, zoiets van nabij te hebben meegemaakt. Een hartelijk applaus was dan ook de beloning voor de heer Scherpenzeel en zijn doch ter die hem bij de filmverto ning assisteerde. De presidente der Stichting mevr. De Graan-Groot dankte namens de bewoners van .Elks hove', de heer Scherpenzeel v. deze interessante avond. Vrijdagavond j.l. hield de Kunstkring Bergen-Schoorl van het N.V.V. voor haar leden en donateurs een toneelavond in de schouwburgzaal van ,,De Rus tende Jager." Men had hiervoor uitgenodigd het gezelschap „De Radiostad Comedie", dir- Maar ten Kaptein. Zij brachten het exclusieve dames- en herenkleding Langestraat 16-18 Alkmaar blijspel in drie bedrijven ,,Als tante komit logeren", door T. Dudley, een blijspel dat meer de naam van klucht" verdiend. Een dwaas verhaal, waarin de schrijver zijn fantasie op de loop heeft laten gaan en flauw vallende en doodgewaande vrou wen, een lukraak revolverschie- tende tante, een hups, char mant, gestraald filmsterretje en 'n kostelijke veldwachter (Rien van Nunen) in voorkomt, die de geheel bezette schouwburg zaal deed schateren van de lach door zijn knappe creatie als de gemoedelijke dorpspolitie. Ook de andere artisten t.w. Maar ten Kaptein, Hella Faasen, Rita het dienstmeisje, Jeanne Ver straten, Jetty Cantor en Hans Veerman maakten van deze dwaze vreemde geschiedenis 'n kostelijke vertoning. Aan het slot werden de vrou welijke speelsters in de bloeme tjes gezet- Schoorldam. Telef. 384 De avond werd geopend door de voorzitter de heer C. Over man en bijgewoond door de districtsbestuurders en de he ren Haye en Van der Meulen. Een verzoek van de burgemees ter 'n collecte toe te staan voor de slachtoffers in Griekenland werd welwillend toegestaan. „MEVO" NIEUWS' Op zaterdag 19 oktober werd het winterseizoen geopend door deze club met een vrije drive voor koppels in café Nieuwen- dijk. De opkomst was nog niet denderend te noemen, maar het aantal mooie prijzen was groot, dus werd met veel animo ge speeld. De winnaars op deze eerste avond van de vele taar ten, vlees, worst, sigaren, room boter, stukken kaas en vele wat kleinere prijzen werden deze keer 1. Mevr. Clement-mevr. de Vos 5201 pnt. 2. De heer Span-Chr. Hoving 4932 pnt- 3. De heer Cle- ment-P. Schaaper Jr. 4824 pnt. 4. Mej. Gré Briefjes-de heer P. Briefjes 4321 pnt. 5. Mevr- Pij- per-mevr. Jager 4296 pnt. 6. Mevr. Koorn-D. Koorn Jr. 4252 pnt- 7. fam. Klemkerk 4213 pnt. 8. Mevr. Borst-de heer Schaa per Sr. 4078 pnt. Tentoonstelling Stedelijk Museum Alkmaar Wie een schilder goed wil leren kennen moet niet alleen diens schilderijen bezien, maar ook eens bladeren in diens schetsboek. Immers daarin no teerde de kunstenaar spontaan wat zijn oog trof en legde hij snel en eerlijk vast wat de op welling van een gelukkig ogen blik hem ingaf. De tekeningen van deze ten toonstelling, afkomstig uit het atelier van Jan Sluyters, voor een deel nog nimmer geëxpo seerd, bevestigen de reputatie van zijn grote virtuositeit: hij maakt overal iets van, dat ze ker uiterlijk al bewonderens waardig is- Maar in zijn beste tekeningen stijgt hij toch ver uit boven alle oppervlakkig heid. Men late de unieke kans om met het werk van deze kunste naar nader kennis te maken niet voorbijgaan Zij die overdag geen tijd hebben, kunnen het museum bezoeken op woensdagavond (van 79 uur) of zondagmid dag (van 2-5 uur). Reeds zeven jaar organiseert het Humanistisch Verbond, ge meenschap Alkmaar, elk sei zoen een of twee samenkomsten te Bergen. Zondag 27 oktober a.s. is het weer zo ver. Dan verwachten we de leden uit deze omgeving, maar ook belangstellenden en geestverwanten in hotel „De Oude Prins'. Spreker is de heer P. Spigt uit Amsterdam, hoofdbestuurs lid van het Humanistisch Ver bond, die al eerder zijn gehoor in Bergen heeft weten te boeien en nu als onderwerp heeft ge kozen „Verdraagzaamheid". Het is een thema waarop hu- Ingezonden mededeling) (actieve kooldragées) bij maag- en inqewandsklachten.fi.25 manisten zich gaarne bezinnen. Ze menen n.l. dat ze, levend vanuit hun eigen levensovertui ging, toch niet de waarheid in pacht hebben. Ze geloven niet in een geopenbaarde waarheid, voor eens en al, voor de eeuwig heid gegeven. De mens is de eeuwige zoeker. Daarom zal hij willen luisteren naar de me ning van de ander. Daarom moet de humanist de verdraag zaamheid hoog stellen. Daar om zal hij gaarne luisteren naar wat de heer Spigt er over ge dacht heeft. Aan het probleem der ver draagzaamheid zitten natuur lijk vele kanten. Daarover dus zondag nog meer. Zie de adver tentie in dit blad. Alles in luxe cadeau verpakking Voor betere Textiel: BERGEN - RUINELAAN 18 - TELEF. 2532 De r.k. Vrouwengilde afd. Ber gen hield een tentoonstelling van handwerken in de serre van „De Rustende Jager". Deze jaarlijkse tentoonstelling van de door de dames zelfgemaak te handwerken werd geopend door de presidente van de Gilde, mevr. ïesfeldt-Pieters, die in haar ope- ning speciaal de aandacht vestigde op het vele belangeloze werk van de leden van het Gilde, dat aan dez tentoonstelling is voorafgegaan. Iedere eerste dinsdag v. de maand komen de dames bijeen ten huize van mevr. Roobeek-Briefjes, waar de werkstukken worden vervaar digd en verzameld. Het materiaal wordt ingekocht door de dames mevr. Roobeek en Schaaper. De baten van deze tot in de punt jes afgewerkte handwerken komen ten goede, deels aan de missie, de bewoners van „Elkshove" en deels voor de aanschaf van materiaal. Deze kleurige handwerkexpositie van truitjes, blouses, jurkjes, kleedjes enz. en de vele attracties daaraan verbonden mocht zich in een grote belangstelling verheugen. Er heerste een prettige royale sfeer op deze tentoonstelling. Het eerste tiental van de dam club Bergen speelde haar derde competitie-wedstrijd tegen A. de Heer 2 uit, in de Beemster. Ze brachten de volle winst naar huis (13-7), een overtuigende zege. De uitslagen van de onderlinge competitie luidden: Groep A: C. Troinp-H. Kruizin- ga 1-1, P. Boot-J. Stam 0-2, J. Bliekendaal-P. Mienes 2-0, J. de Rover-W. van Hattum 0-2, P. Beu- kers-D. Buisman 1-1. Groep B: J. Stam sr.-N. Veld 0 -2 L. Dongelmans-J. de Moor 0-2, K. Span-H. van Wonderen 2-0, N. Er- kamp-P. Franzen 2-0, G. Roosloot -K. v. Hattum afgebroken. ZONDAGSDIENST ARTSEN ZONDAG 27 OKTOBER BERGEN Dr. J. J. A. HODDE, Van Reenen- park 2. Tel. 2027 SCHOORL ZONDAG 27 OKTOBER Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 Nu wij al weer een half jaar met het weekblad ,,De Duin streek" draaien menen wij er goed aan te doen onze lezers te vertellen dat wij verheugd zijn over de prettige samenwer king tussen allen die met ons samenwerken om „De Duin streek" het beste blad te laten blijven voor Schoorl, Bergen en omstreken. Vooral zijn wij dankbaar voor de tips die de le zers aan ons geven ter verbe tering van ons blad. Wij van onze kant zullen ons best blijven doen het blad aan trekkelijk te maken- Wat betreft de verenigingen en andere instellingen die wel eens iets geplaatst willen zien in „De Duinstreek" het volgen de: U kunt in Bergen terecht bij de heer J. Timmer, Jan Oldenburglaan 34s; in Schoorl bij de heer C. Roos p.a. Heere- weg 240, tel- 725 en in Petten bij de heer N. Zwakman voor het afgeven van copie of uitno digen van vergaderingen e.d. Ook de drukkerij staat voor U klaar om; het op te nemen of door te geven aan onze verslag gevers. Telefoon 268 en zeer binnenkort nr. 223. Vrijdag 1 november filmavond te houden door de heer Sleking. Vertoond zullen worden: dia's van zijn reis naar Spanje, een kleurenfilm van Schoorl, Groet en Camperduin en een film van de reclametocht van mei 1963. Aanvang 8 uur n.m., café Beeld man, Aagtdorp. Vrijdag 1 november bibliotheek Al gemeen Welzijn. Openstelling van 3.30 tot 4.30 uur n.m. in het Oude Raadhuisje te Schoorl. Zaterdag 2 november klaverjasdri- ve in café „De Band" te Schoorl dam. BELANGRIJKE OPDRACHT Voorzichtig opende Kitsch de zol derdeur en gluurde naar binnen om te zien of de slaper ook teke nen van onrust vertoonde, doch Professor Créghel was zich nergens van bewust en snurkte dat het een lust was. „Goed zo," grinnikte Kitsch, ,geen vuiltje aan de lucht" en hij wenkte zijn dikke collega. „Kom volg me als de prof wakker wordt verroer je geen vin verstaan „Hm bromde Knots, „ik kan hem beter een paar klappen geven dan hebben we een hele tijd geen last van hem." „Niks-der-van, dit is een zaakje voor het vernuft, vooruit en op hun tenen slopen de beide onver laten naar binnen. De koffer stond naast het bed en Kitsch trok hem naar zich toe. „Misschien zit er wel iets lek kers in", zei Knots begerig. „Nou reken maar" antwoordde de ander, „maar niet wat jij be doelt. Hij opende het valies nam er een bundel papieren uit en begon ze haastig door te lezen „Opdracht mmm Prof. Créghel door direc teur dierentuin eh juistmoet eiland onderzoeken mooi over blijfselen dieren uit oudheid mm plaats bekend zie kaart hoge beloning Mooi zo, ik weet genoeg Kinderspel. Hi hi."

De Duinstreek | 1963 | | pagina 1