Openbare bekendmaking Prijswinnaars Sint-Nicolaas-aktie Bergen BIOSCOOP „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN (NH.) Het geheim van het leven Arsenicum en oude kant KERSTFEEST Filmavond B.S.V. Populaire ZANGAVOND in „Elkshove' Burgerlijke Stand BERGEN V.V. SCHOORL i&ms VAN WEEK TOT WEEK. Foto Mr. Dpi. D. W. Pastoor RAADSVERGADERING SCHOORL Burgemeester en wethouders der gemeente Bergen Nh. maken bekend, dat het wekëlijkse spreekuur voor huis- vestings-aangelegenheden niet gehouden zal worden op maandag 16 en 23 december 1963. Telefonisch plaatsbespreken onder nr. 3762 van 11.12 uur VRIJDAGZONDAGDINSDAGAVOND te 8.00 uur FREDRIC MARSCH - BEN GAZARA - INA BALIN in een boeiende doktersroman 14 jaar Een verhaal over jonge idealistische dokters, die leven en dood in hun handen hielden ZATERDAG- - MAANDAG - WOENSDAGAVOND te 8 uur ZONDAGMIDDAG te 2.30 uur CARY GRANT - PRISCILLA LANE - JEAN ADAIR in een vrolijk moordverhaal 14 jaa.' Een verrukkelijk verhaal van twee oude tantes die moorden uit aardigheid Onder toezicht van notaris mr. J. Munting zijn de prijzen getrokken van de St. Nicolaasactie van de Bergense middenstand. Deze actie ten bate van de Ned. Blindenbi bliotheek is een groot succes ge worden. Doordat er beduidend meer gekocht is bij de Bergense midden stand kon een nog groter aantal prijzen beschikbaar worden gesteld. Van alle bij garage Koster geëta leerde artikelen zijn nu 10 stuks per artikel verloot. Dus 10 wasma chines, 10 rotan ameublementen, 10 toilettafels, 10 Sola cassettes enz. Bij verschillende zaken in het dorp hangen de complete trekkingslijs- ten. V Bovendien ontvangen alle prijs winnaars persoonlijk bericht. Aan de Ned. Blindenbibliotheek kon door de Bergense midden stand een bedrag worden overge maakt van f 7.500,hetgeen een welkome aanvulling van de zo hoog nodige middelen betekend. Wasmachines: 1. J. v. d. Wijk, Lijtweg 33, Bergen. 2. Mevr. Ooijevaar, Dorpsstraat 12, Bergen. 3. Mevr. v. Pappelendam. Matth. Wiegmanweg 15, Bergen. 4. M. A. Nieuwenhuyzen-Verwey, Guurtjeslaan 18, Bergen. 5. P. Win der, Oude Bergerweg 11, Bergen. 6. Mej. R. Gieling, Graadt van Rog- geweg 1, Bergen. 7. D. Koning, Dorpsstraat 64, Bergen. 8. Mevr. Baas, Dorpsstraat 68, Bergen. 9. E Keesman, Russenweg 21, Bergen. 10. C. Th. Leijen, Kerkedijk 43, Ber gen. Rotanmeubelen 1. J. Pepping, Dorpsstraat 116, Ber gen. 2. N. Dingerdis, Oosterweg 39, Bergen. 3. Mevr. Bakker, Kogendijk 36, Bergen. 4. J. P. van Dam, Ruï nelaan 6a, Bergen. 5. R. Klaver, Ruïnelaan 11, Bergen. 6. J. J. Stiensma, Bergerweg 4, Bergen. 7. Jac. Kloos, Pension Jacoba, Dorps straat 82, Bergen. 8. Mevr. M. G. Wit-Flack, Eeuwigelaan 62, Bergen 9. Mjevr. Lowijs-v. d. Woude, Teug laan 25, Schoorl. 10. G. van Rees- wijk, Zwarteweg 14, Bergen. Toilettafels: 1. I Min, Natteweg 3, Bergen. 2. M. de Waard, Loudelsweg 13, Ber gen. 3. Mevr. v. d. Klugt, Dorps straat 3, Bergen. 4. S. Rood, Matth. Wiegmanweg 1, Bergen. 5. A. B. Huyskes, Nieuwlandersingel 55, te Alkmaar. 6. K. Hondius, Karei de Grotelaan 7, Bergen. 7. M. J. den Hollander, Raadhuisstraat 6, Bergen 8. C. Jaring-Klaver, W. de Zwij gerlaan 194;, Alkmaar. 9. Mevr. Blokker, Oude Bergerweg 52, Ber gen. 10. D. Klemkerk, Jan Apel- doornweg 21, Bergen. Handmixers: 1. Mevr. C. Bakker, Prins Hendrik laan 11, Bergen. 2. B. Boersma, Jb Weijandweg 25, Bergen. 3. H. Stoel- Roos, Buerweg 1, Bergen. 4. W. Schmidt, Komlaan 18, Bergen. 5. C. de Reus, Nw. Bergerweg 28, Bergen. 6. M. C. Nijdam, Pr. Bern- hardlaan 17, Bergen. 7. P. de Waard Loudelsweg 45, Bergen. 8. J. Bos- in de wereld van de witte jassen. Een verhaal van kleine en grote drama's en verwikkelingen, achter de schermen van een groot zieken huis. Het gaat in wezen om het conflict tussen een jonge generatie dokters, die zich vol ambitie en ijver op de problematiek van de nieuwe geneeskunde werpen en een oudere generatie die min of meer verlamd of afgemalen, in de papier molen van de dagelijkse sleur alles maar bij het oude willen laten. Deze film geeft een aangrijpend beeld van humor en tragiek in een ziekenhuis. Aanvang 8 uur. Leef tijd 14 jaar. Zaterdag-, maandag- en woens dagavond vertoont het projectie doek een verrukkelijk verhaal van twee oude tantetjes die moordden uit liefhebberij „Arsenicum en oude kant" is een lichtzinnig moor- verhaal waarin de gekste situaties voorkomen, die onder bezielde lei ding van Frank Capra, een van de vrolijkste films is van deze tijd. Ook al ligt de kelder bij de twéé tantetjes vol lijken. Aanvang 8 uur. Leeftijd 14 jaar. Eijssen, Maesdammerlaan, Bergen. 9. Greta v. d. Ham, Kogendijk 37, Bergen. 10. Gerrit Modder, Ooster weg 49, Bergen. Sola cassettes: 1. S. Tjallingii, Kerkedijk 36, Ber gen. 2. A. van der Berg, Leo Gestel- weg Bergen. 3. Mevr. Glorie-Jagers Loudelsweg 11, Bergen. 4. Mej. M. Dijkstra, Nw. Bergerweg 24, Ber gen. 5. J. Verburg Meerweg 5a tc Bergen. 6. J. J. Wittebrood, Col- notweg 108, Bergen. 7. F. Schouten Kerkedijk 8, 8. Mevr. Schoorstra, Gr. van Roggeweg 15 Bergen. 9. H. J. Jonker-de Vries, Russenweg 2 Bergen. 10. A. J. Wittebrood, Jb Weijandweg 9, Bergen. Elektrische wandklokken: 1. D. Spoelstra, Natteweg 72, Ber gen. 2. J. Rood Middengeestweg 9, Bergen. 3. Mevr. A. van Berge, Dr. van Peltlaan 2. Bergen. 4. Mevr. Bekius-Ros, Mosselenbuurt 16, Ber gen. 5. G. A. M. Winder-Koster. Colnotweg 5, Bergen. 6. J. Amoreus Nesdijk 21, Bergen. 7. C. Hoeben Dorpsstraat 71, Bergen. 8. Mevr. L. Bakker-Bult, Dr. van Peltlaan 66 9. M. Koopman, Kogendijk 80, Ber gen. 10. A. M. v. d. Kroon, Bree- laan 54, Bergen. Tweepersoons dekens: 1. A. G. Boot, Kerkedijk 88, Bergen 2. F. Keiler, Buerweg 24, Bergen 3. Mevr. Ruiter, Antoniusstraat 7, Bergen. 4. G. Hoogvorst-Ens, Dorp straat 11. 5. Mevr. Met, Achterweg 27, Alkmaar. 6. D. Stenneberg-Bult Middenpad 3. 7. J. P. Grooteman, Stroomerlaan 9. 8. J. Schotten, Ko gendijk 33. 9. M. A. Tijten, Lijtweg 13. 10. H. Tevel-Huizer Van Ree- nen, Broekbeeklaan 10. Fototoestellen: 1 A. Buijs, Tuindorpweg 39. 2. H. van Wonderen, Kogendijk 50. 3. J. Kamminga, Zuidlaan 34. 4. Mevr. P. G. Boltjes-van Dam, Russenweg 8. 5. Mevr. van Zijl, Ruïnelaan 13. 6. M. Langereis, Wilhelminalaan 7. 7. Els Bijwaard, Loudelsweg 71. 8. C. Kopperol, Zeeweg 16, Bergen aan Zee. 9. Mevr. A. de Lange, Lijtweg 17. 10. Ko v. d. Klundert, Molen- krochtlaan 27. Elektrische straalkachels: 1. A. Bakker-van Tiel., Kruisweg 16 2. Mevr. Boorsma-v. d. Molen, Prinsesselaan 24. 3. Mej. S. G. van der Meulen, Eeuwigelaan 3. 4. A. J. de Wolf, W. Pyrmontlaan 5. 5. F. Zanden,, Paardemarkt 2, Alk maar. 6. Mevr. Houtenbos, Midden pad 2a. 7. Hennie de Bruin, Oud- burgerweg 10. 8. J. C. Grootes, Rus senweg 24. 9. R Visser, Jb. Weijand weg 10. 10. G. Worm. Hertenlaan 2. Elektrische koffiemolens: 1. J. J. Langendijk, Oosterweg 55. 2 Mevr. Blokker, Oude Bergerweg 52 3. Mevr. Ooijevaar, Dorpsstaat 12. 4. S. Roos, Dorpsstraat 1. 5. J. P. Grooteman, Stroomerlaan 9. 6. N. P. Bijl, Natteweg 50. 7. A. P. Gie ling, Jb. Weijandweg 39a. 8. C. W. E. Bakker-Smits, Paulineweg 19, Bergen aan Zee. 9. J. Genisus, Lou delsweg 12. 10. Mevr. Spee, Mar grietlaan 6. voor Ouden van Dagen en Invaliden in de Oude Prins. Zeer zeker zullen de bejaarden en invaliden die verleden jaar het Leger des Heils kerstfeest in „De Oude Prins" hebben meegemaakt, weer naar dit feest uitzien. Zij zijn van harte welkom. Maar U was er verleden jaar misschien niet bij en het is toch óók voor U. Het kerstfeest is maandag 23 de cember om 3.30 uur in restaurant „De Oude Prins". Kunt u slecht lo pen of is u invalide dan wordt U met een auto gehaald en weer thuis gebracht. Wij verwachten graag zo spoedig mogelijk uw aanmelding j met naam en adres met de mede- deling of U gehaald moet worden. Het adres is Breelaan 5, Bergen. DAMCLUB „BERGEN" De stand in de onderlinge com petitie van groep A luidt: L. W. van Hattum 10 gesp. 19 pnt. D. Buisman 10 - 14 pnt. J. Stam 8-11 pnt. J. Bliekendaal 10-11 pnt. H. Kruizinga 10-8 pnt. P. Beukers 7-7 pnt. J. de Rover 10 - 7 pnt. C. Tromp 9-6 pnt. P. Mie nes 10-5 pnt. P. Boot 8-4 pnt. Groep B: K. van Hattum 10 - 18 pnt. G. Roosloot 11-18 pnt. J. de Moor 10 - 14 pnt. N. Erkamp 10 - 14 pnt. N. Veld 9-10 pnt. P. Franzen 10-8 pnt. G. Erkamp 8 - 7 pnt. K. Span 10-3 pnt. A. Tromp 8-3 pnt. L. Dongelmans 10-2 pt P. Hopman moest wegens ziekte zich terugtrekken. KERSTSURPRISE Wij maken een serie leuke KINDERFOTO'S in atelier of aan huis. FOTO DICK VAN BERGE Breelaan 13. Tel. 2001. Bergen Gisteravond hield de Berger sport vereniging voor haar leden een filmavond in café restaurant „De Oude Prins." Het bestuur had voor deze avond de filmdienst van de Nederlandse Sport Federatie laten komen, die in de namiddag voor de jeugdleden van de ereniging de prachtige kleu renfilm van het Jeugdvoetbaltoei - nooi te Boekarest en de auto-sport film „Roemrijke jaren" vertoonde. Laatstgenoemde film die de Grand Prix van 10 achtereenvolgende ja ren (1920-1930) liet zien, wekte bij de jeugd veel enthousiasme, voor al wanneer de racewagens met gie rende snelheid de bochten van het parcours namen, 's Avonds presen teerde de N.S.F. voor junioren en senioren de bijzonder mooie kleu renfilm van de Olympische Spel >n van Rome, (1960) waar 16 dagen lang de beste sportbeoefenaars en sters van 87 landen bijeen kwamen. Deze prachtige Italiaanse film, war.r voor regisseur Romolo Marcellini d tekst schreef en Mario, Lezandrei voortreffelijke muziek schreef, uit gevoerd door het Italiaans Sym- phonie Orkest o.l.v. Carlo Savina met Hollands gesproken commen taar van Bob Spaak en Jan d Troye, viel bij de in grote getale opgekomen leden bijzonder in de smaak. Alvorens men met de ver toning begon, ihchtte de voorzitter van B.S.V. de heer Klaasen, zich tot de heer M. de Bruin die zijn vrije tijd belangeloos als trainer aan de vereniging geeft. Daarom bood hij hem en mevr. de Bruin, namens de leden geschenken aan en sprak zijn waardering uit over de grote activiteit die hij geheel pre tentieloos voor B.S.V. verricht. BERDOS-BERGEN 0—0 Een groot aantal toeschouwers waren naar het sportterrein aan de Nesdijk getogen in de hoop bij de derby Berdos-Bergen wat sfeer en warme te kunnen vinden op deze nogal kille zondagmiddag. Zij zijn daarin wel wat teleur gesteld, want twee maal drie kwar tier hebben beide clubs ook maar iets te zien gegeven dat aanspraak op behoorlijk voetbal kon maken. Bergen dat in het begin van de wedstrijd nogal veelbelovend start te zakte later af en was niet in staat voor het doel der gastheren gevaarlijk te worden. Keeper Kuin en zijn achterhoede behoefden zich daarvoor niet in te spannen. Daar entegen was de jeugdige voorhoe de van Berdos gevaarlijk, maar zij strandde op de op volle toeren wer kende achterhoede, waar keeper Vonk resoluut en krachtig ingreep Niettegenstaande het een sportief duel was, kwamen er geen boeiende en hartverwarmende momenten in het spel voor. Er werd te weinig met het hoofd gespeeld, waarschijn lijk speelde de zenuwen een rol. Beide ploegen hebben elkander maar weinig toegegeven. Het gelijke spel, was dan ook wel voor beide partijen bevredigend. Onder voorzitterschap van burge meester Bergh kwam de raad op 11 december j.l. bijeen om een agenda van een 16 tal punten te behande len. In eeste instantie werden de notulen vastgesteld, terwijl ook de ingekomen stukken geen commen taar opleverden. Ook werd door de Raad accoord gegaan, zij het dan na enige discussie, met het voorstel tot vaststelling van een Verorde ning tegemoetkoming studiekosten van het gemeentepersoneel. Aan de orde was vervolgens hei voorstel van B. en W. tot vaststel ling van 'n salarisverordening voor het gemeentepersoneel. De heer Koelwaard vroeg dien aangaande waar het verschil in sa lariëring door werd veroorzaakt dat bestond tussen de schoolschoon- maaksters van de school te Schoor] en Groet. Gisteravond gaf het Bergens Brandweermannen- en vrouwen koor in de bijna geheel bezette eetzaal van „Elkshove" een popu laire zangavond onder leiding van mevr. Corry Moré-Dol. Een uitgebreid programma van liederen met knap geschreven ar rangementen van de dirigente, dar telde feestelijk en vrolijk over de hoofden van de talrijke gasten en bewoners van dit tehuis. De heer J. M. Brouwers, secreta ris van de Commissie van Tijdsbe steding opende met een kort harte lijk woord van welkom. De beide koren, die afwisselend een uitgebreid programma van 26 liederen ten gehore brachten, de den dat op een wijze dat bewon dering afdwong. Het mannenkoor dat ook over uitstekende zangstem men beschikt, kon gisteravond niét dat bereiken, dat we van hen ge wend zijn. Griep en verkoudheid waren hiervan de oorzaak. Enke le door hen gezongen liedjes o.a. „Moon river", het kostelijke „Ik heb mijn wagen volgeladen" en Parijs, kwamen toch wel boven het gemiddelde uit. Het vrouwenkoor daarentegen gaf haar deel in het programma zo goed, dat het een scherp contrast vormde met de mannenzang. De potpourri van Engelse liedjes, Ramona, Para- diso om maar enkele te noemen, werden zuiver gaaf met een verras send fijne klankvorming gezongen. Mevr. R. Nooy (sopraan) zong glas- zuiver het bekende „Danswijsje' Ook het dameskwartet met „Kleine witte wolk", gaven hiervan een uitzonderlijke vocale vertolking. Aan het slot van de avond dank te de heer Brouwers in een gees tige speech namens de Commissie en de bejaarden. van 2 tot 9 december 1963 Geboren: geen Ondertrouwd: Henk Schroder, 24 jaar, semi-arts, Amsterdam, de Lairessestraat 48 II en Francina S. A. van der Torren, 22 jaar, lerares handwerken, Ber gen, Bergerweg 14. Jean P. van Son, 30 jaar, bankem ployé, Bergen, Eeuwigelaan 45 en Bonnie S. van Laer, 23 jaar, zon der beroep, Bergen, Eeuwigelaan 45. Jackie H. Nouhan, 24 jaar, decora teur, Amsterdam, Manenburgstraat 28 I en Catharina R. van Hattum, 21 jaar, zonder beroep, Amsterdam Manenburgstraat 28 I. Willem F. Stomps, 20 jaar, zonder beroep, Bergen, Zuurvensweg 13 en Anna M. Admiraal, 20 jaar, typiste Bergen, Russenweg 27. Gehuwd: geen Overleden Anna Louwa, weduwe van R. Wit tebrood, 84 jaar, Nachtegalenlaan- tje 9. Anna Rol, weduwe van P. Huigen, 81 jaar, Jan Oldenburg- laan 3 a. Maria van der Zei, wedu we van M. Bart, 83 jaar, Kerke- laan 9. Gerrit W. Kuijt, 68 jaar, Breelaan 41. Programma voor 15 december 2.30 uur Schoorl 1-Oosthuizen 1 2 uur Duinranders 2-Schoorl 2 12 uur Asp. Schoorl-r.k. AFC Opstelling asp. a als vorige week. Jongens denken jullie erom als je niet kunt spelen af te berichten voor vrijdagavond bij de heer Vol kers, telefoon 223. Laanweg 31. Vorige week was het ook weer slecht. Spelers die niet komen zijn niet waard lid van de vereniging tezijn. Houdt de kleuren van je vereniging hoog, speel sportief en kom Burgemeester Bergh vermoedde dat kwam doordat de school te Schoorl groter was maar kon de heer Koelewaard verder niet van repliek dienen. Ook werd een verplaatsingskos tenregeling voor het gemeenteper soneel vastgesteld en werd door de heer Kaag rapport uitgebracht over de bevindingen van de Raadscom missie bij onderzoek van de ge- meenterekening 1961. Verder werden aan de afd. Schoor! van de ver. Het Witte Kruis een extra subsidie toegekend van 2236,- terwijl de subsidie voor Het Witte Kruis en het Wit Gele Kruis, bei den te Alkmaar werd bepaald op 50% van de Rijkssubsidie. Ook werd door de Raad ingestemd met het voorstel om aan de Stich ting voor Moederschap en Kinder- hygiëne in Noordholiand ten be hoeve van de zuigelingen en kleu terzorg te Groet een subsidie te verlenen van f 270,-— Het volgende agendapunt ontlok te enige discussie. B. en W. stelde n.l. aan de Raad voor een crediet van f 17.760,-- te verlenen voor het aanbrengen van een C. V. in de o 1. school te Groet. De heer Koelewaard vroeg of het College reeds de bevoegde instan ties over deze aangelegenheid had den gepolst en drong aan op een spoedbehandeling. De heer Pastoor vroeg wie de calculatie had gemaakt en vroeg ook, of de mogelijkheid bestond dat meerdere bedrijven konden in schrijven. De voorzitter antwoordde dat men de uitvoering in handen heeft gelegd van een installateur waar de gemeente reeds jaren prettig za ken mee doet. De heer Kaag vroeg wie het toe zicht op de aanleg zou hebben en toen de heer Bergh antwoordde dat de Dienst der Gemeentewerken dit toezicht zou uitoefenen vroeg de heer Dekker zich af of dit perso neel wel terzake kundig was. Vol gens spr. zou men beter een van dc grote oliemaatschappijen kunnen uitnodigen in deze te adviseren. Verder kwam aan de orde het voorstel tot het verlenen van een crediet van f 3.830,voor het aan brengen van voorzieningen aan de kleuterschool te Groet. De ouder commissie van deze school had zich tot het Gemeentebestuur gewend met het verzoek om het bij de school aangebouwde schuurtje bij het lokaal te trekken en een apar te opbergruimte te maken voor het speelmateriaal dat thans in het schuurtje is opgeborgen. In 't ver zoek van de oudercommissie wordt ook gesteld dat de beschikbare ruimte voor de kinderen momen teel dermate klein is, dat de ge noemde voorzieningen zeer noodza kelijk zijn. De school is nu onder gebracht in een houten keetje van 4x8.5 meter, waarvan 6 m2 door entree en toilet worden ingeno men. Voor de kachel, kasten en het aanrecht gaat ook nog ruim 3 mtr af, zodat er voor de 24 kinderen nog geen 25m2 overblijft. Dit is nog geen vierkante meter per kind, zegt de oudercommissie en de officiële voorschriften schrijven een ruimte van ten minste 2 vierkante meter per kind voor. Door ruimtegebrek blijft veel van het faaie speelgoed 'renteloos in de kast liggen, terwijl er in de school zelf geen kring spelletjes e.d. kunnen worden ge daan. De onderwijzeres van de kleuterschool, mevr. Leeuwenkamp heeft v-an dit barakje nog een zeer aantrekkelijk lokaaltje weten te maken en ware dit niet het geval, dan zouden de kindeen niet elke morgen zo opgewekt naar school gaan. B. en W. onderschreven de argu menten van de ouders ten volle en na enige discussie wordt er dan ook mee accoord gegaan. De heer Bergh merkte nog op, er naar te zullen streven dat de verbouwing van de school in de a.s. Kerstvakantie zal plaatsvinden. De aannemer heeft zijn volle medewerking toegezegd. Er werd vervolgens een wijziging aangebracht in het verleende kre diet voor de bouw van een ambts woning voor het Hoofd van de o.l. school te Schoorl, terwijl de Raad ook accoord ging met het voorstel tot het aangaan van enige leningen. In het volgende agendapunt stel de B. en W. de Raad voor over te gaan tot aankoop van 5118 m2 grond gelegen tussen de Sternweg en de Scholeksterstraat. Deze grond zou dan worden gekocht van mevr. H. Peeck voor een bedrag van f20.436,- Op dit terrein wil men dan de nieuwe school voor voorbereidend lager onderwijs stichten. De heer Bergh maakte bekend, dat hij op 12 december een eerste bespreking met de architect zou hebben over het maken van een tekening voor deze school, en hij vertelde verder dat de school een werk-speellokaal zou krijgen van 72 m2. Mevr. Jansen en de heer Sleking vroegen zich af of er wel rekening is gehouden met grotere toeloop, die de komende jaren voor de deur staan; dit in verband met de bouw van de 85 huizen, waarin naar men verwacht, veel mensen met jonge kinderen zullen komen te wonen. De heer Pastoor haakte hierop in door op te merken, dat de school reeds bij voorbaat te klein is, over enkele jaren zou men toch weer tot uitbreiding moeten overgaan. De burgemeester deelde mede dat er geen rekening kon worden gehouden met een toename van dc bevolking op dit moment althans. Volgens spr. moet men nu genoe gen nemen met slechts een lokaal, terwijl er bij een grotere toeloon om een urgentieverklaring zal wor den verzocht om tot een tweede lo kaal te geraken. Nadat nog enige sprekers hun visie op deze kwestie hadden ken baar gemaakt werd conform het voorstel besloten. Vervolgens werd een voorstel van B. en W. ter tafel gebracht dat eerst tijdens deze vergadering aan de Raadsleden werd uitgereikt. Het behelsde een verzoek dat van de Recreatiecommissie was binnenge komen en waarin werd gepleit vocr verhoging van de presentiegelden. Men motiveerde het voorstel met vast te stellen, dat de commissie elk jaar een dertigtal plaatselijke kampeerterreinen moet bezoeken en daar de leden voor het merendeel middenstanders zijn, die hiervoor tenminste een dag uit hun werk moeten breken, achtte B. en W. het wenselijk dat de presentiegelden van f 6,25 op f 25,per dag en f 15,voor een halve dag werden gebracht. De heer Sleking protesteerde te gen deze wijze waarop het betref fende agendapunt ter tafel was ge bracht en was de mening toegedaan dat de leden van de Recreatiecom missie hun taak vrijwillig op zich hadden genomen. De voorzitter merkte op dat het zelden gebeurt dat B. en W. zo laat met een voorstel komen. Maar dit kon moeilijk anders zei hij. Na enige discussie verzocht de heer Sleking over dit punt stem ming waaruit bleek dat alle Raads leden behalve de heer Sleking, in stemden met het beleid van het College. In de hierop volgende rondvraag pleitte de heer Koelwaard o.m. voor het aanbrengen van autoboxen in de woonkern „Groetinge" en wees op de slechte toestand van enkele wegen. De heer Sleking vroeg ophelde ring over het aanleggen van een autoweg naar zee, waarover in de najaarsvergadering van de Schoorl- se V.V.V. nogal concreet was ge sproken. De heer Bergh verklaarde hier van echter niets te weten. (Zoals U weet heeft toen de heer Butter gezegd dat hij op het congres van de ORKAVA te Lunteren van ge- zaghebbenden zijde had vernomen, dat de ontsluiting van het Noord zeestrand binnen de twee jaar een feit zou zijn). Verder deelde de heer Bergh nog mede dat er een gerede kans is dat Groet deze zomer de beschikking krijgt over de lang verbeide tele fooncel. Als er aan de PTT voor april 1964 voldoende materiaal zal worden toegewezen, dan doet men afstand van de indertijd gemaakte garantiebepalingen. De heer Koelewaard pleitte ver der voor het oprichten van een speeltuinvereniging in Groet en de heer Eecen wees op de slechte toe stand van de wegen nabij de in Aagtdorp verrezen caravanterrei nen. Vrijdag, zondag en dinsdagavond draait in de bioscoopzaal van „De Rustende Jager" de boeiende film „Het geheim van het leven" naar een roman van Arthur Halley. Het is een geschiedenis die zich afspeelt voor Optiek en Hoflaan 2 - Bergen

De Duinstreek | 1963 | | pagina 2