Dansinstituut HARMS Puro' PRESBURG houdt OPENBARE BEKENDMAKING GEMAKSSCHOENEN KERKDIENSTEN V.V. SCHOORL INGEZONDEN STUKKEN Familieberichten GEMEENTE BERGEN Nh. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat gelegenheid wordt gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken op dinsdag 14 januari 1964 te 16 uur, in het wijk- gebouw, Karei de Grootelaan 27 te Bergen Nh. De controle op de reactie zal plaatshebben op dinsdag 28 januari a.s. op dezelfde tijd en plaats. De oranje inentingsboekjes moeten worden medegebracht De Entgemeenschap te Bergen Nh. Burgemeester en Wethouders der gemeente Bergen Nh. maken bekend, dat voor huisvestings-aangeleger.heden de betreffende Wethouder en ambtenaar tot nader order uit sluitend te spreken zullen zijn op de eerste maandagavond in de maand, telkens van 19.30 tot 21.30 uur ten Gemeen- tehuize. Buiten deze tijd kan men zich over huisvestings-aange- legenheden alleen schriftelijk tot Burgemeester en Wet houders wenden. Bergen Nh., 7 januari 1964. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. de Ruiter, burgemeester W. de Vries, secretaris Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Instituut Loudelsweg 44 Burgerlijke Stand BERGEN Draag de zo ELEGANTE LANGESTRMT70,ALKMAAR de.huid smetteloos zuiver De heer Hopman gehuldigd Installatie van de heer D. Blom RONDHOUT A en X CURSUS IN HUISH. ZIEKENVERPLEGING UITSTEKEND LIBRE-SI'EL TIJDENS HET VIERDAAGS VAN REENEN INVITATIETOERNOOI IN DE „OUDE PRINS" Talrijke toeschouwers en liefheb bers van de biljartsport hebben in het hotel café restaurant „De Oude Prins" vier dagen achtereen met grote aandacht en vaak in adem benemende spanning de prestaties gevolgd van acht super libre-klas- se spelers t.w. A. van Ham, H. Foeken, Egmond aan Zee, IJs brand Feeke en Erik Hulshof, Ber gen, P. Liefting, Castricum, Kees Kramer, Alkmaar, Jaap Bregman Heemskerk en N. Kiekens, Bever wijk. Deze acht spelers hebben bij het publiek dat uit Bergen en om streken kwam, wel heel sterk de aandacht op zich laten vestigen door de vaak briljant gespeelde partijen. Er heerste dan ook tijdens dit toernooi veelal ademloze stilte bij de toeschouwers, die gefascineerd naar het geklots van de gemaakte caramboles luisterden en herhaalde lijk op voortreffelijk biljartspel werden getrakteerd door de deel nemende spelers, die met diepe con centratie serie na serie op het bil jartlaken legden. P. Liefting ongeslagen win naar. Op de eerste dag leverden Hulshof, Liefting en Bregman de beste pres taties. Ys Feeke en Kees Kramer behaalden ieder 2 matchpunten. terwijl men voor Kiekens, Van Ham en Herman Foeken een nul moest noteren. Des avonds stootte Ys Feeke de hoogste serie (41"4) van de eerste dag, een serie die ook in het ge hele toernooi de hoogste zou blij ven. De tweede dag van dit uitste kend gespeelde biljarttoernooi won Van Ham zijn drie te spelen par tijen resp. van Hulshof, Bregman en Kiekens. Vooral in zijn partij tegen de sportieve Bregman, waarin Van Ham in zeven beurten en in een snel tempo 500 caramboles maak te, waaronder een serie van 286, was fantastisch. Zijn partij-moyen- was 71.42. Piet Liefting met zijn onverzettelijke wil, won zijn beide partijen tegen Kiekens en Herman Foeken, die het gehele toernooi niet in vorm was en bovendien nog met pech had te kampen Die vrijdag eindigde de stand met Liefting 8 pnt. gevolgd door voor Optiek Hoflaan 2 - Bergen Bregman en Van Ham ieder met 6 pnt., Hulshof en Feeke elk 4 pt en Kiekens puntloos. De derde dag verloor Andre van Ham van een sterk spelende Ys- brand Feeke, die daardoor zijn kans op de tweede plaats sterk verminderde. De dapper spelend Jaap Bregman moest in Feeke ook zijn meerdere erkennen. Kees Kra mer won van Kiekens en Kiekens wist in zijn partij tegen Herman Foeke, zijn eerste winstpunten in de wacht te slepen. De laatste dag van het Van Re- nentoernooi wist Kees Kramer door een spannende partij tegen Foe ken de zesde plaats op de rang lijst te veroveren. In zijn 15e beurt scoorde hij 219 car. Foeken die op 469 car. stond, miste daarna een gemakkelijke stoot, zodat Kramer met 39 car. de partij eindigde. Van Ham kon niet op tegen de sterk spelende Piet Liefting en hij verloor, Ysbrand Feeke die zich, na een zwak begin, volkomen her stelde won van Kiekens en kwam daardoor op de tweede plaats. Erik Hulshof won van Kramer, maar verloor van Bregman en kwam op de vijfde en vierde plaats. Piet Liefting bleef onbetwist de sterk ste in dit toernooi en eindigde on geslagen. De eindstand is als volgt: 1. P. Liefting 14 - 296 - 21.60 2. Y. Feeke 10 - 414 - 24.84 3. A. van Ham 8 - 286 - 26.75 4. J. Bregman 8 - 142 - 15.27 5. E. Hulshof 6 - 312 - 21.57 6. C. Kramer 4 - 219 - 18.94 7. H. Foeken 2 - 168 - 19.83 8. N. Kiekens 2 - 183 - 17.00 Dit toernooi dat tot in de puntjes was georganiseerd, stond onder su blieme leiding van wedstrijdleider de heer Tom Kurten. De waarnemend district voorzitter de heer W. Dekker, dankte allen die meegewerkt hadden aan het welslagen van 't toernooi. De heer W. de Vries reikte de prijzen uit aan de spelers in tegenwoordigheid van burgemeester L. J. de Ruiter die aan het einde van dit biljartge- beuren nog blijk gaf van zijn be langstelling. INSCHRIJVING en SCHOLIERENCLUBS voor zaterdagmiddag Ook gelegenheid voor PRIVé LESSEN Inlichtingen en inschrijving dagelijks aan het Bergen Tel. 2144 Geboren: van 23 tot 30 december Alida Gerardina Maria, d.v. A. F. van de Kamer en M. J. T. Bakkum, St. Adelbertuslaan 10. Ditte Lise- lotte, d.v. H. W. Hofmeester en M T. Jol, Alkmaar. René, z.v. B. L. de Hond en J. O. Raat, te Koedijk. Ernest Johannes, z.v. S. Selleger en J. M. I. Schnabel, Rondelaan 4. Hieronymus Jacobus, z.v. B. J. Al en A. C. Noort te Alkmaar. Ondertrouwd: geen Gehuwd: Willem F. Stomps en Anna M. Ad miraal, van Borselenlaan 5b. Adrianus J. Treur en Cornelia A. Goudsblom, Emmalaan 5. Johan Hanekroot en Pe,tronelle Tromp, Rosmalen, Jan v. Delftstr. 12. Overleden: Cornelia Gravestein, echtgen. van G. Hop, 82 jaar, Hoflaan 4. Pieter van der Vliet, 89 jaar, Bree- laan 53. Geboren: 30 december6 januari Johannes Cornelis, z.v. J. J. Ber ger en G. M. Ruijter, Groeneweg 6. Marcel Ferdinand, z.v. J. G. Kok en J. G. Bousma, Doorntjes 8. Yvonne Margaretha, d.v. C. J. Mul en M Meester, Loudelsweg 55. Ondertrouwd: geen Gehuwd: Jackie H. Nouhan en Catharina R. Hattum, Amsterdam, Manenburg straat 28 I. Overleden: Eduard B. Geerken, 32 jaar, tim merman, Wieringerwaard, Waling- weg 15. van en het. leed is geleden! NATURA ARTIS MAGISTRA Natura artis magistra De waarheid laat zich nimmer smoren Kom, luister eens met twee paar oren. En ga de schoonheid achterna. Gij vindt haar in de wijde dreven In bos en veld, in polder, duin. De hele wereld is Gods tuin, Natura artis magistra Waarin wij blijde mogen leven. De waarheid laat zich nimmer smoren Ik laat nogmaals de waarheid horen: Natura artis magistra. Jan Visser NUTSSPAARBANK ALKMAAR Bij de Alkmaarse Nutspaarbank werd op 31 december van het afge lopen jaar een belangrijke mijlpaal bereikt. Door bijschrijving van een bedrag van f 1.135.000,aan rente over 1963 op de spaarrekeningen, heeft het gezamenlijk spaartegoed voor 't eerst de som van f40.000.000 overschreden. In het jaar 1963 zijn bij de Spaar bank verschillende records gebro ken. Zo bereikte het spaaroverschot voor het eerst het bedrag van f 4.000.000,namelijk het verschil tussen de inleggingen (f26 miljoen) en de terugbetalingen f22 miljoen). Het spaarderskapitaal van veertig miljoen gulden behoort toe aan ruim 40.000 spaarders. Hieruit is ge makkelijk af te leiden, clat het ge middelde spaartegoed per spaarder thans f1000,bedraagt. Ruim 40.000 spaarders hebben te zamen een kapitaal van veertig mil joen gulden opgebouwd bij de Nutsspaarbank. Een indrukwekkend stuk bezitsvorming. Feitelijk zou er nog bijgeteld moeten worden de waarde van eigen huizen etc. die vele spaarders hebben gekocht; vaak aanvankelijk met een hypo theek van de Nutsspaarbank, die daarna geleidelijk aan werd afge lost. Ook dat is bezitsvorming bij uitstek. Bestuur en directie van de Nuts spaarbank verheugen zich er over, dat in deze tijden, waarin in het al gemeen van een gunstig spaarkli- maat kan worden gesproken, de ruim honderdjarige spaarbank in Alkmaar en omgeving, in het bij zonder ook in de gemeente Bergen, steeds meer burgerrecht verkrijgt. Ter gelegenheid van het berei ken van bovenvermelde mijlpaal wordt aan iedere nieuwe spaarder een verjaardagkalender uitgereikt. (Ingezonden mededeling) Zoals U reeds in de vorige editie van dit blad heeft kunnen lezen, herdacht de heer Hopman dezer dagen het feit dat hij 40 jaar gele den in dienst trad bij de Scboorlse brandweer. Dit is wel waard om even stil bij te staan en dit ge beurde dan ook in café Honky Tonk op 30 dec. Nadat diegenen die de opening van de brandweerkazerne hadden bijgewoond 't gezellige ca fé van de heer Duin hadden be treden en van een kopje koffie wa ren voorzien, nam de burgemeestei als eerste van een lange rij van sprekers het woord. Spr vond het een verheugend teken, dat ook de dames van de brandweermannen aanwezig waren, en stond o.m. stil bij de belangrijke plaats die ook de echtgenote van een brandweerman inneemt. De heer Fehres vroeg hierna het woord. Spr. verklaarde reeds lang contact met de Schoorlse brand weer te hebben en dat hij vooral wijlen de heer Kwinkelenberg zeer had gewaardeerd. Zijn waardering was trouwens even groot voor de heer Hopman, die zich ook met hart en ziel aan de brandweer heeft gewijd. Hij wenste de Schoorlse brandweer van harte geluk met hun nieuwe kazerne en drong er bij het brandweerpersoneel op aan, om die mensen zo spoedig mogelijk te hel pen. die door brand in nood zijn, want zo. zei de heer Fehres, hier gaat het uiteindelijk om. Hierna sprak de heer Hopman enkele woorden. In een humoris tisch toespraakje releveerde de ju bilaris aan enige gebeurtenissen in het verleden en drong er bij zijn opvolger op aan om vooral zijn per soneel menselijk tegemoet te tre den. De heer Hartog, Commandant van de Alkmaarse brandweer wenste Schoorl hierna geluk met haar mooie brandweerkazerne en ook de heer Blauw, chef van de brandweer uit Bergen bleek hierover vol lof te zijn. Opperwachtmeester Heystek van de Rijkspolitie dacht wel dat de ka zerne aan alle eisen voldeed en wees er verder op, dat Schoorl trots mag zijn op zijn enthousiast en ef ficiënt werkend Brandweercorps. Nadat nog een kopje koffie was gedronken, werd afscheid genomen van de heer Hopman. Burgemeester Bergh merkte hierbij o.m. op, blij te zijn dat het gemeentebestuur in dertijd in de heer Hopman een waardig opvolger van de heer Kwinkelenberg had gevonden. In uw 40-jarige loopbaan bij ons plaat selijke Brandweercorps zit een stuk toewijding en trouw, zei de burge meester, U hebt indertijd primi tieve omstandigheden meegemaakt maar U heeft zich telkens aan al le omstandigheden kunnen aanpas sen. U heeft zich een uitzonderlijk goed Commandant getoond, zo be sloot de heer Bergh en het verheugt me bijzonder U hiervoor het on derscheidingsteken voor 40 jaar trouwe dienst aan te bieden, dat U is verleend door de Nederlandse Vereniging van Brandweercomman danten. Onder applaus speldde de heer Bergh vervolgens de medaille op de revers van de jubilaris en overhan digde hem de bij de medaille beho rende fraai gecalligrafeerde oorkon de. Ook mevrouw Hopman werd" in de huldiging van haar man betrok ken en kreeg van de heer Bergn een bloemstuk aangeboden. De heer Adr. Kroon, de onder commandant verklaarde hierna dat het voor hem moeilijk was om .u; zoveel jaren te hebben samenge werkt afscheid van de heer Hop man te moeten nemen en overhan digde de jubilaris een prachtige fruitmand. De heer Hartog bood naast zijn goede wensen een Alkmaars kaasje aan en de heer Blauw liet zijn wei gekozen v/oorden van een kist si garen vergezeld gaan. De heer War denaar, die sprak namens de buurt vereniging overhandigde een kistje sigaren en een portefeuille. De burgemeester besloot de rij van sprekers en zei te hopen dat de heer Hopman nooit het contact met de brandweer zou verbreken. Ook hij bood sigaren aan waarna een ogenblik werd gepauzeerd. Hierna werd de heer Blom als Com mandant van de Schoorlse brand weer geïnstalleerd. als Commandant van de Schoorlse brandweer. Na de huldiging en het afscheid van de heer Hopman werd de heer D. Blom geïnstalleerd als Com mandant van de Schoorlse brand weer. Burgemeester Bergh merkte in zijn „inauguratiespeech" o.m. op dat de combinatie: Hoofd van de dienst Gemeentewerken en Com mandant Brandweer zijns inziens ideaal is en hij achtte het voor de gemeente Schoorl een voorrecht, dat deze combinatie in de persoon van de heer Blom kon worden ver wezenlijkt. Hij bood de nieuwe chef een fluwelen kussen aan, waarop de distinctieven van een Brandweercommandant waren be vestigd en wenste hem geluk met zijn benoeming. De heer Adr. Kroon zei hierna, te hopen dat men plezierig met el kaar zou samenwerken en de heer Hartog bood ook de nieuwe Com mandant een goudgeel produkt aan van een Alkmaarse industrie. Nadat ook de heer de Groot, de Commandant van de Zij per Brand weer de heer Blom succes had ge wenst was het woord aan de nieu we Commadant. Hij zei o.m. dat hij zou trachten om het vertrou wen dat de gemeente in hem heeit gesteld niet te beschamen en hij hoopte niet alleen met de mensen van zijn eigen corps maar ook met (eiken en grenen) - In diverse lengten en dikten Geschikt voor timmerhout, zoals stijl- en goidinghout en daksparren. Verder paalhout van piket tot heipaal, steun- of staakhout, fruitschoren, takkenbossen, slieten van div. loof- en naaldhout, dam-, perkoen -en beschoei- ingspalen, brandhout enz. Bestellingen te zenden aan het kantoor van het Noordhollands Duinreservaat, Van Oldenbarneveldweg 40 te Bakkum (telefoon (02518) 2243). Voor Bergen: Jan Oldenburglaan 24 (telefoon (02208) 2412.) de collega's uit de omliggende ge meenten plezierig te mogen sa menwerken. Hierna sloot de heer Bergh met enige welgekozen woorden deze geslaagde avond. BERGEN ZONDAG 12 JANUARI HERV. GEMEENTE in de Ruïnekerk 10.15 uur ds. Visser Rehoboth-kapel 10 uur ds. W. A. B. Hagen, Kat wijk aan Zee. 7.00 uur ds. L. Lagerwey. GEREF. KERK 10 uur en 4.30 uur ds. R. van den Berg. SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL, GROET-en CAMP. Te Schoorl: 10 uur ds C. M. de Jong. 11.15 uur Zondagsschool. ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE v.m. 10 uur ds. A. J. v. d. Sluis Koffie na de dienst. REMONSTRANTSE KERK Fnidsen 37 10.30 uur ds. Tj. Hommes Tempeldienst Rozekruisers Genootschap 10.30 uur spr. de heer Th. Goud. Onderwerp: Het geheimenis van het Endura. UITSLAGEN KLAVERJ ASDRIVL Zaterdag had bij de heer Nic. Jonk (café De Band) wederom de maandelijkse klaverjasdrive plaats De opkomst was groot en de stem ming als van ouds zeer gezellig. Prijswinnaars waren. 1. Koorn sr.- Koorn jr. met 5659 pt. 2. Kramer- Kroon met 5297 pt. 3. Jonker-Ma- chielsen met 5287 pt. 4. Sevenhuy- sen-Stolk met 5152 pt. 5. Reitsma- Sauber met 5149 pt. 6. Dames Jas- pers-Koorn met 5134 pt. 7. echtp. den Das met 5033 pt. Buiten de prijzen vielen deze keer: 8. Bruin-de Vries 4936 pt. 9 Selhorst-Kwant 4902 pt. 10. echtp. Zoon 4796 pt. 11. Bakker-Admiraal 4709 pt. 12. Pronk-Pronk 4654 pt. 13. Berkhout-Bes 4620 pt. 14. Ligt- hard-Vlaar 4464 pt. 15. Faro-den Das 4428 pt. 16. echtp. Schreiner 4111 pt. 17. Duin-Zoon 3992 pt. 18. Glas-Krul 3854 pt. 19. Berkhout- Nannes 3109 pt De troostprijs was voor het kop pel Koortens-Teuwisse met 2934 p. Programma 12 januari 1964 Meervogels Jun.-Schoorl jun. I om 12 uur. H. S. V. Jun. 5-Schoorl jun. 2 om 2.30 uur. Schoorl asp a-Vitesse c 12 uur. Opstellingen: Junioren I: W. de Marée - F. Siek- man - K. Meereboer - B. de Boer - R. Butter - W. Mund - G. Bekker H. de Jong - K. Oud - C. Duineveld J. de Boorder. Leider: Teuwisse. Vertrek 11 uur per auto. Jun. Schoorl II: A. Nieuwland - B. Minkema - K. Half - H Zuidema K. Hooiveld - W. -Niessen - K. de Witte - R. Bakker - P. Mee- dendorp - T. Meedendorp - P. A. Hooiveld. Leider P. IJssels. Vertrek 1.30 uur per auto. Aspiranten A: W. Nieuwland - W. Ruis - S. Breederwoud - F. Half - K. Medema - G. de Jong - W. Half H. Volkers - S. Duin - H. v. Iwaar- den - P. Wiedijk. Leider: R. Koning Er is een Nederlands spreekwoord wat wel eens gebruikt wordt over de toekomst van de tegenwoordige jeugd o.a.: „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Zaterdag was er feest in Alkmaar in de Veiling hal voor de jeugd, daar kon de jeugd uitleven door de twist en rock en rol. Ik kreeg één dezer da gen1 de opmerking, ze zijn gek om daar hun dure geld aan te geven. Maar heus ik vind het niet zo gek als het wel lijkt, de jeugd moet toch uitleven? Of moet de jeugd zich op straat uitleven in de vorm van baldadigheid zoals raampje tikken bij een oude vrouw en deu ren open gooien enz. Men heeft hier in de gemeente raadsvergadering al eens gespro ken over een dorpshuis. Wat er steeds nog niet is. Zou deze wens voor onze toekomstige jeugd nog niet eens in vervulling kunnen gaan? Zou het oude raadhuisje van Groet niet gebruikt kunnen wor den? Is daar door de gemeenteraad al eens over gedacht? Hopende dat het dorpshuis gauw komt voor onze toekomstige jeugd. Met dank voor de plaatsing. Mevr. Bellis-Bakker Getrouwd Mr. A. F. KAMP en M. H. GERLACH Hertenlaan 4, Bergen Nh. j^tXXXXXXXXXX^ W 13 Januari 1964 hopen onze W Q lieve ouders Q Q H. SCHOTTEN Q y. C. SCHOTTEN-KLANKER y y hun 60-jarig huwelijksfeest V te vieren. Q XTot hun intentie zal op die (j dag om 10 uur v.m. een H. X Mis worden opgedragen. Hun dankbare y X kinderen, klein- en Q achterkleinkinderen A X Bergen Nh., Dorsstraat 49 X X Gelegenheid tot feliciteren X y van 3,00-6.00 uur n.m. in U Q Pension „Jacoba", Dorpsstr. f] X 82, Bergen Nh. X Heden is van ons heenge gaan onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgroot moeder GUURTJE BAS Wed. van Jacob Swaan in de ouderdom van 88 jaar. Heiloo: R. Nieuwland-Swaan A. Nieuwland Dirkshorn, Schagerwaard Jb. Swaan M. Swaan-de Boer Klein- en achterkleinkinderen Schoorl, 7 januari 1964 Huize „Westerkimme" Rouwbezoek vrijdag 10 jan. van 3-4 en van 7.30-9 uur in huize „Westerkimme". De teraardebestelling zal plaatsvinden op zatercfag 11 jan. op de Algemene begraaf plaats te Schoorl. Vertrek vanaf huize „Wes terkimme" 14 uur. Voor Uw belangstelling onder vonden bij ons 25-jarig huwelijks feest, zeggen wij U hartelijk dank. H. Roos S. Roos-Bullema Schoorl, januari 1964 Voor het medeleven, betoond na het overlijden van onze beste zus ter en Rudy's mamma, betuigen wij onze hartelijke dank. K. Stam Rudy E. de Greef-Stam G. de Greef Schoorl, januari 1964. De heer en mevrouw RISSELADA-HERINGA danken voor de vele nieuwjaars wensen en wensen allen een ge zegend 1964. Met hartelijke dank en weder kerige gelukwensen voor 1964 H. W. J. M. Poot, arts Mevrouw Poot-Hansen Bij voldoende deelname bestaat er weer gelegenheid tot het vol gen van een uitgaande van Het Witte Kruis. Gegadigden kunnen zich vóór 15 januari opgeven aan het Wijkge- bouw, Karei de Grootelaan 27, tus sen half twee en twee uur en tussen zes en half zeven. Het bestuur

De Duinstreek | 1964 | | pagina 2