BEA Bfoncni letten ^kczUse ^Hitse SCHOORL IN 1963 Snuif en wrijf OPENING TWEEDE BLAD VRIJDAG 10 JANUARI 1964 wint het pleit brandweerkazerne Je hewwe van die taie, dat alius zomaar teugeloupt, hewwe jullie dat ok wellus? De leste dage is ut weer bar, vooral guster. Je moete wete, damme vrou gouw jarug is ei en dus most ik wel nei Skorl om wat for dat meinsie te koupe. De kindere benne nag te klain en te kladdug om wat voor moeder uit te zoeke, dus gong ik alliendug. Nou kenne je voor zukke zake wel nei stad gaan, maar je moete de plase lukke middenstand ok us wat ver- diene leite, dat is temeste main standpunt. Afain, ik had net un strot cente wonnen van de voebalpoel, dus ik hep puur wat insloegen. Je moete je waifie in ere houwe vind ik, we benne hier niet in Arabië, dus je hewwe dur maar ientje. Nou wete luilie wel dat ik un automobiel hep ei, en die had ik stalt op de Peer- demarrukt. Ja dank je wel oor, de auto raid nag altaid, alliendug hew ik lest un paar nuwe bande koupe moeten, Franse bande, die kleve beter op de weg, al stinke ze den ok nag nei knoflook, temeste dat zait main garasjehouwer. Afain, ut was gezellug in ut durp, ik hep puur wat taid verkletst mit dien en daar en ut was al skemerug dar ik mit me pakkies bai mun ver voermiddel an kwam. Ik zet me pakkies op de motorkap en zoek nei me sleuteltjes. Die vond ik niet. ik hep al mun zakke wel tien keer nazocht, maar louw sleuteltjes. Ut liep al teuge zesse, me vrou zou dur ete wel klaar hewwe en nou niet omdat ik onder de plak zit oor, nei, nei, maar ik wier wel un tik keltje zemelappug. Dur zat niks aars op den alle winkels weer na te loupe om te vrage of ze deer ok autosleuteltjes vonden hadde. De pakkies nam ik allegaar maar weer mee, want die kenne je toch zomaar niet stele leite. Afain, ik bin alle zake weer langs gaan en dat benne dur puur meer den vair- tug jaar leden. Gien meins hau sleutels zien, no ja en deer stane je den? De leste kirrel weer ik al haigend en puffend ankwam was zo vriendeluk om mit main de strait of te zoeke of ik de sleutels soms strooit had, maar hoe we ok mit onze neuze op de grond liepe te loere, niks te vinde. Afain we loupe zo in de richting van de Peerdemarrukt en deer zien ik un kirrel am me wage skeure. „Hei, grote guil, wulle je wellus mit je kladdugge pote vam me auto ofblaive!" skriw ik maar hai zait: „Kalium vader. Je had je auto un tikkeltje raar neerzet en ik kon dur net niet uit komme mit me vracht- wage. Gelukkig ware jouw deure los' en kon ik jouw auto van de handrem zette. Je magge aars wel derus beter op je sleuteltjes lette me zeun, zait ie nag, „die zitte nag in ut ketaktslot. Afain, je begraipe wel dat ik mun aigen doodskaamde en ik ben den ok mit me steert tusse me biene wegrej en. Me vrouw hep nou un soortement stikkebuultje voor me maakt weer de autosleuteltjes in zitte en dat dreig ik nou omme nek. Ut is aars wel lastug azze je je aigen versko ne moete, maar ja, dat doene we toch maar ien keer in ut jaar. Aan het begin van het nieuwe jaar is het misschien goed om eens de gebeurtenissen in uw herinnering terug te roepen, die Schoorl in de afgelopen 24 maanden hebben be zig gehouden. Laten we beginnen met eens een blik te werpen op de activiteiten van onze beide V.V.V.'s. Bij de voorjaarsvergadering van de Schoorlse V.V.V., die op 17 april werd gehouden, werd bekend ge maakt, dat de heer van Teulingen in het vervolg als contactman zal optreden. Verder betuigde de voor zitter in deze vergadering zijn in stemming met het installeren van 'n recreatiecommissie in de Schoorl se Gemeenteraad en sprak de hoop uit, dat deze instantie niet langs de V.V.V. zal heenwerken. In het afgelopen seizoen heeft de Schoorl se V.V.V. weer voor de nodige ont spanning gezorgd. De bekende Sebager Dansgroep gaf twee voor stellingen, het Schager dansorkest „De Uienhoop" verleende zijn me dewerking terwijl ook de drum band van de Alkmaarse Padvinders vgo- veel vertier en lawaai zorgde. L'e wandelpuzzeltochten, de lam pionoptocht en de schatgraverij die al jaren op het programma staan waren ook nu weer een groot suc ces. Voor de eerste maal organi seerde men een autopuzzeltocht en wel op 9 augustus, waai bij bleek dat ook mensen die al jaren in Schoorl wonen en met veel bravour inschreven (zoals uw verslaggever) voor grote moeilijkheden kwamen te staan. Verder is wel gebleken dat het nieuwe informatiebureau aan de Duinvoetweg in een behoefte heeft voorzien. Bij deze vergadering was ook de heer Vermaas, de directeur van de Federatie aanwezig, die per 1 jan. j.l. op zijn lauweren is gaan rusten. Verder maakte de voorzitter op de- (Ingezonden mededeling) Uw -erkoudheid van neus. keel of borst weg met ze vergadering een aantal wensen kenbaar die het V.V.V.wezen koes ter ten aanzien van meer parkeer ruimte, het aanleggen van trottoirs in de kom van het dorp en de ont sluiting van het strand. Ook de V.V.V. Groet-Camperduin deed het afgelopen jaar weer van zich spreken. Op de voorjaarsver gadering, die op 21 april werd ge houden wees de voorzitter o.m. op de mogelijkheid tot het verkrijgen van een tegemoetkoming bij het aanbrengen van een badgelegenheid in pensions of gemeubileerde wo ningen. Ook in Groet en Camperduin wer den deze zomer weer verschillende evenementen georganiseerd, vooral de befaamde lampionoptocht, de puzzelwandeltochten en de schat graverij hadden weer veel succes. De najaarsvergadering van deze V.V.V. verliep nou niet zo rustig. Op de hieraan voorafgaande bijzon dere ledenvergadering lanceerde het bestuur enige voorstellen tot contributieverhoging waarmee na de nodige discussie en na de ver eiste stemming de vergadering in stemde. Een zestiental kampeerter rein houders was het met de gang van zaken niet eens en verliet de vergadering. Ook werd op deze ver gadering voorgesteld om de gered de mijnwerkers van de ramp te Longede een vakantieverblijf van 14 dagen aan te bieden waarmee de aanwezigen van harte mee accoord gingen. Naar wij vernemen hebben de mijnwerkers de uitnodiging aan vaard en zo zullen zij in het voor jaar 1964 enige weken in Groet verblijven. De afd. Schoorl van de ORKAVA ontplooide het afgelopen seizoen ook enkele activiteiten. Er werd 'n draaiorgel gehuurd dat in de con tra van onze gemeente vrolijke mu ziek ten gehore heeft gebracht. Ook organiseerden de kampeerterrein houders een viertal zeehengelwed- strijden aan het strand te Camper duin die uitblonken door de mini male vangst. De drie vrouwenorga nisaties in Schoorl hebben ook in het afgelopen jaar weer mooie en interessante avonden en uitstapjes georganiseerd, dit was ook het ge val met de Ver. Algemeen Welzijn. DE DUINSTREEK De plaatselijke toneelverenigingen gaven ook weer enkele uitvoerin gen en ondanks de invloed van de T V. blijkt ook voor het amateur toneel nog veel publieke belangstel ling te bestaan. Het fanfarekorps „De Vriendschap" heeft na een periode van inzinking nu ook weer zijn draai gevonden. Op een op 30 oktober gehouden vergadering waarbij overigens slechts een tiental leden acte de presence gaven, werd besloten het korps in een Boerenkapel te trans formeren, waarbij men vooral de jeugd hoopt aan te trekken. De Schoorlse IJsclub, die in de winter 1962-'63 maar liefst 68 da gen de ijsbaan voor het publiek kon openstellen, kan terugzien op een goed jaar. De financiële toestand van de vereniging is zeer rooskleu rig en ook heeft men een aantal voorzieningen op de ijsbaan kunnen aanbrengen. In het bestuur kwa men enkele mutaties voor, op de najaarsvergadering van 8 november traden de heren van de Garde, But ter en Breen af, hun plaatsen wer den ingenomen door de heren de Boer en P. M. en J. P. Berkhout De gymnastiekver. „Olympia" gaf op 6 april haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van „De Rustende Ja ger". Ook de vereniging „Hulp in Nood" en de begrafenisver. „De Laatste Eer" hielden haar verga deringen die overigens uitblonken door de slechte opkomst van de le den. Schools Gemengd Koor nam op 8 juni deel aan 't Nederlands Koor festival 1963 dat door de AVRO en de Kon. Ned. Bond van Zang- en oratoriumverenigingen werd gehou den. Onze plaatselijke nachtegalen konden beslag leggen op een eer volle derde plaats. De Schoorlse Reddingsbrigade gaf in het afgelopen najaar naast vele anderen gehoor aan de oproep van burgemeester Bergh om voor de vluchtelingen te collecteren en on derbrak hiervoor zelfs haar verga dering. Dit waren dan zo ongeveer de activiteiten die onze plaatselijke verenigingen aan de dag legden in 1963, tenminste van die verenigin gen die de pers uitnodigden om hun bijeenkomsten bij te wonen. In het begin van het zomersei zoen werd de Schoorlse Midget Golfbaan „De Duinrand" officieel door loco-burgemeester Kaandorp geopend; enige tijd daarna hebben enkele Schoorlse ingezetenen gepro beerd een Midget-golfclub in het leven te roepen maar door gebrek aan belangstelling van candidaat- leden moest de oprichtingsvergade ring worden verschoven en wel tot maart 1964. Door de Helderse ver. „Onze trou we vriend" werden eind juli en begin augustus te Catrijp en in Schoorl demonstraties gegeven van politiehondendressuur. Voorts concerteerde op 12 aug het Ardito blaaskwintet in de Ned. Herv. kerk te Schoorl, waarbij op viel dat het voornamelijk uit toe risten bestaande publiek applaud i- seerde, hetgeen in een kerk toch wel enigszins ongebruikelijk is en van weinig eerbied getuigt. Op 24 oktober leverde de scheeps werf van de fa. Kuiper N.V. te Schoorldam de kotter „Jannetje" af die voor de Arnemuider visser van Belzen was gebouwd. De drijvende bok van de fa. Goedkoop tilde het scheepje „even" over de dijk en zette het vaartuig netjes in het N.H.-kanaal, daarbij gadegeslagen door talrijke belangstellenden. De adjudant de Feyter, groeps commandant van de Rijkspolitie nam op 9 dec. afscheid van het college van B. en W. en de gemeen teraad. De heer de Feyter is op 1 dec. op eigen verzoek overgeplaatst naar Voorschoten; de Opperwacht meester Heystek treedt nu op als Groepscommandant. De organisatie Bescherming Be volking hield op 29 maart een voor lichtingsbijeenkomst waarbij enke le films werden vertoond en iets werd verteld over het werk van de B.B. Ook in de praktijk deed de B.B. van zich spreken, in de herfst hield men samen met de Brand weer een geslaagde oefening. Nu we het toch over de brandweer hebben, op 30 december werd de bi'andweerkazerne aan de Laanweg door burgemeester Berhg geopend en werd de heer Hopman als Com mandant opgevolgd door de heer Blom. Ook in 1963 zagen we in Schoorl enkele nieuwe winkels verrijzen, de heer Peperkamp te Groet open de op 22 mei zijn zelfbedienings winkel en op diezelfde dag stelde de heer Van 't Hof zijn herbouwde café restaurant „Duinoord" voor 't FEUILLETON door Henk van Heeswijk 21 „Hoe lijkt het jou hier?" informeerde Geesje. „Gaat wel. Je zult de Elshovenaren nog wel eens van een andere kant leren kennen, misschien. Nu ja, jij bent de vrouw van de burgemeester, dus zo onge veer „the first lady". Maar ik, armzalige dorpsschool juf. „Was je niet in Amsterdam op een school?" Bea knikte. „Ja. Maar daar ben ik vijf jaar geweest. Ik wilde ook wel eens wat anders. O, het is hier wel een interessant dorp. En de kinderen zijn schatten, als je weet, hoe je ze moet aanpakken. Als je ze mee hebt, kun je ze om je vinger winden." „De heer Sangelaar is voorzitter van het schoolbe stuur, nietwaar?" Bea's gezicht betrok even, maar ze liet verder niets merken. „Ja, dat klopt. Overigens. wat is de heer Sangelaar in Elshoven eigenlijk niet?" „Burgemeester", antwoordde Geesje ad rem en ze keek meteen verheerlijkt naar haar man. Bea schaterde het uit. „Die Gees nog altijd de zelfde. Maar dat is hij ook geweest, waarnemend dan. Je zult,als burgemeester, nog wel eens met hem te ma ken hebben. Over een half jaar moet je me maar eens zeggen, wat je van hem denk." De burgemester knikte. „Ik heb mijn oordeel over hem al gevormd.", antwoordde hij voorzichtig. „We zullen wel zien." Toen de koffie gedronken was, stond Tesselaar op „Jullie excuseren me wel, he? Ik moet nog wat wer ken. Me van alles een beetje op de hoogte stellen." „Maak het niet te laat," adviseerde zijn vrouw, toen hij wegging, en Bea zag, hoe Geesje haar man met een verliefde blik nakeek. Toen hij de dleur achter zich gesloten had, wendde de gastvrouw zich tot Bea en vroeg: ,Hoe vind je hem?' Bea lachte een beetje verlegen. „Tja, wat moet ik daarvan zeggen? Als ik antwoord: knap, dan word je misschien jaloers Geesje leunde achterover in de fauteuil en schudde haar hoofd. „Ik ben helemaal niet jaloers van aard. Maar je hebt gelijk. Hij is reuze knap. Niet alleen in zijn gezicht. Ook voor zijn werk." „Hoe lang zijn jullie getrouwd?" informeerde Bea. De gastvrouw bloosde en keek even naar haar be zoekster. „Een maand.. We zijn eigenlijk nog in de wittebroodsweken. Zie je, we waren al bijna twee jaar verloofd, maar er was nergens een huis tc vinden. Vader wilde er wel een bouwen, maar Jan vond het beter van niet. Ik solliciteer op het ogenblik, zei hij toen, en het is best mogelijk, dat ik een baan krijg in een heel ander deel van het land. Nou, eind februari wist Jan, dat hij een goede kans maakte om hier bur gemeester te worden. Als dat doorging, was het wo ningprobleem meteen opgelost. We waren al in onder trouw en toen de officiële benoeming kwam, zijn we enkele dagen later getrouwd. We hebben een kort reis je gemaakt naar Zuidfrankrijk en geweldig genoten. Ik was er nog nooit geweest. Maar we moesten weer te gauw terug naar Holland, omdat Jan voorberei dingen moest treffen voor hier. En nu zijn we er dan. Een geluk zeg, dat jij hier ook woont. Ben ik niet zo moederziel alleen." Bea lachte. „Je verveelt je zeker al.." Geesje knikte. „Ja. Na die verhuizing, toen het zo'n rommel was, ja, toen was er van alles te doen. Maar Jannie is een juweel Ken je haar? Ze is eer; boeren dochter, maar ze is geknipt voor dienstbode. Nu ja, ze doet zowat alles. Als ik eens stof wil afnemen, kijk! ze me kwaad aan en vraagt: Heb ik het niet goed ge daan, mevrouw? Vorige week zei ik: Ik wil zelf ook eens wat werk doen, maar toen zegt me dat wicht: Dat kan niet mevrouw. Dat doet een burgemeestersvrouw niet. Wat zeg je me van zoiets? Alleen m'n slaapkamer, die doe ik zelf, ondanks de protesten van Jannie. Stel je voor. Je zou de hele dag niets meer te doen hebben. Ik lees een beetje en ik maak eens een wandeling dooi het dorp. Maar je kunt niet de hele dag lezen en wan delen" „Heb je nog geen dorpsnotabelen op visite gehad?" „Gunst nee, niet ééntje „Dan mag je ze wel eens uitnodigen. Dat is zo de gewoonte hier in Elshoven. De mensen komen toch niet uit zichzelf. Laat eens kijken. mevrouw Vermaat, dat is de vrouw van de dokter. En dan de dominese, een oude vrouw, maar een schat Verder de vrouw van Hulshoven, dat is de direkteur van de Coöperatie." „Zeg, wacht even, dan schrijf ik dat allemaal op. Dat kan ik toch niet onthouden." Later op de avond vroeg de gastvrouw, „Zeg hoe is dat toen afgelopen met jullie boerderij?" Bea stak een sigaret op en keek voor zich heen. „Je weet dat mijn ouders in '44 omgekomen zijn bij 't bom bardement. Ik was net veertien jaar geworden. Oom Willem is toen op de boerderij gekomen, omdat hij het niet verantwoord achtte, dat ik bij hem in de stad kwam. Omdat het daiar zo erg was met het eten en zo. Wel, hij heeft de boerderij voortreffelijk beheerd. Och. vanouds is hij ook van boerenkomaf, nietwaar? Maar in '47 kreeg hij er genoeg van. Hij heeft toen een goede pachter opgedoken, ergens uit Groningen vandaan, en toen zijn wij naar Amsterdam gegaan. Dat was voor m'n studie ook gemakkelijker dan steeds dat heen en weer reizen. Ik ging toen naar de Kweek „En ik naar de H.B.S." viel Geesje haar in de rede. „Dat weet ik nog. Nadien heb ik nooit meer wat van je gehoord. Maar ik herkende je die dag van de installatie van je man meteen." Geesje lachte. „Ja, ik jou ook. Dat trekje, dat je vroeger ook al in je gezicht had, links bij je mond., dat was het Bea lachte een beetje. „Dat heb ik mezelf nooit kun nen afleren." „Maar vertel verder. Was het moeilijk op school?" „Welnee, ik heb altijd goed kunnen leren en oom Willem was een schaf. Hij was na de dood van vader en moeder mijn voogd maar hij was als een vader voor me. Ik mocht leren wat ik wilde, zei hij altijd, als ik maar m'n best deed. Nou, ik had geen moeilijkheden en s'aagde dadelijk. Nadien solliciteerde ik hier en daar en kwam op een school in de stad. Fijne collega's en een hoofd. geweldig. Enfin, meneer Hoogeboom dat is het schoolhoofd hier is ook een prima collega, hoor." „En hoe is het nu met de boerderij?" „O, die is nog steeds verpacht aan dezelfde man. Ik krijg prompt ieder jaar mijn geld. Een enkele keer ga ik er eens kijken. Meestal in de vakantie. Het is een flinke kerel en zijn vrouw is ook heel aardig. Ik moet er al tijd een nachtje blijven logeren en dan krijg ik steeds mijn vroegere kamer. Aardig he?" „In de vakantie ga je zeker altijd naar die oom Wil lem?" Bea's gezicht betrok Hij is een jaar nadat ik onder wijzeres werd overleden. Hartverlamming. Ik heb ei veel verdriet van gehad. Hij hij was het enige fami lielid, dat ik nog in de wereld had." „Gossie, Bea, dat is ook erg Nou je bent hier altijd welkom, hoor! Als je zin hebt, wip je maar aan. Ik zal het Jannie zeggen, dat ze je altijd moet binnenlaten. Wat kan een mens toch veel moeten meemaken. Eerst je ouders op één dag., en dan je oom ook zo onverwachts Bea zuchtte. „Ja, wat wil je? Zo is het leven. We hebben het niet in onze hand." Ze kneep haar sigaret uit en zuchtte nog eens alsof ze al die narigheid van zich wilde afzetten. „Zo, en nou jij, mevrouw de bur- gemeesteresse.. Hoe heb je die wonderman van je leren kennen?" Geesje bloosde. „O, we waren met vakant'e in Zee land. In Vrouwenpolder. Wel eens van gehoord? Na tuurlijk, je bent onderwijzeres. Een pracht van een badplaats, niet ver van Middelburg. Ik was toen twin tig. Daar ontmoette ik hem op het strand. Wel, ik was vroeger een geweldige flirt en ik speelde eerst zo'n beetje met Jan. Och, ik dacht: een aardige jongen vcor de vakantiedagen, hé? Hij werkt daar in de buurt er gens op een gemeentehuis. Studeerde hard om vooruit te komen. Dat vertelde hij me al na een paar dagen. Nu ja, hoe gaat dat? Toen we weggingen, gaven we elkaar een hand en ik was hem na een paar dagen ver geten. Maar op de een of andere manier was hij m'n adres te weten gekomen ik verdenk er altijd nog m'n broer van, dat die hem dat heeft gegeven en af en toe stuurde hij me een kaartje. Och, ik vond het wel leuk, een bewonderaar te hebben ver weg. Ik zond ook wel eens een kaartje terug. Het jaar daarop waren we weer in Vrouwenpolder en het leek wel, of hij al die maanden op me had staan wachten. Geleidelijk aan vond ik hem wel aardig en we zijn toen eens een avond uit geweest, naar Middelburg. Je weet wel, dat ik aan de ene kant graag fhrte, maar aan de andere kant een tikkeltje bang voor jongens was. Op school al. Hij wil de me die avond een zoen gven, maar ik ben hard weggelopen. En Bea schoot in een lach. „Die Geesje. bang voor een zoen. publiek open. De heer Kruit Ie Groet opende op 29 april zijn dro gisterij annex wijnhandel, terwijl de heer Bruin te Catrijp zijn zaak in visattributen drastisch herbouw de. Kapper Roos breidde ook zijn be drijf uit en op 5 juni heropende de burgemeester de geheel gemoderni seerde kapperszaak. Ook de fa. Ley- sen te Schoorl bleek met zijn tijd mee te gaan, op 13 november her opende zij haar klein model wa renhuis dat een gedeeltelijke me tamorphose heeft ondergaan en waardoor men thans de beschik king heeft over 40 m2 verkoopruim te. Verder opende hurgemeester Bergh op 24 oktober de brood- en banketbakkerij van de heer Goed hart te Schoorl. Last but not least willen wij nog even in herinnering terugroepen da* op 1 april de leiding van „De Duin streek" in andere handen overging. De heer Oldenburg deed op die da turn het bedrijf over aan de heren Volkers en Leegwater. Door deze directie veranderde er veel. Niet alleen werd de afd. boek- en kan toorboekhandel opgeheven maar te vens werd er in de drukkerij een zetmachine geplaatst, waardoor het mogelijk werd dat het blad ook in Schoorl gezet werd. Dit had tot re sultaat dat het brengen van actueel nieuws nu ook tot de mogelijkhe den van 'n weekblad als „De Duin streek" is gaan behoren. Op de activiteiten die het college van B. en W„ de Gemeenteraad en de verschillende takken van dienst der gemeente Schoorl aan de dag hebben gelegd, hopen wij een vol gende keer terug te komen. Wij zijn van mening het hierbij te moeten laten, in dit overzicht zijn misschien niet alle gebeurtenissen de revue gepasseerd; het zij ons vergeven als wij iets over het hoofd hebben gezien. Op 30 dec. van het nu alweer voorbije jaar heeft burgemeester Bergh de brandweerkazerne aan de Laanweg officieel geopend. Er was bijzonder veel belangstelling, naast enkele Brandweerautoriteiten en de voltallige Schoorlse en Groeter Brandweren met hun dames waren ook het college van B. en W. en enkele raadsleden aanwezig. Nadat men zich in de garage had verzameld nam burgemeester Bergh het woord. Namens B. en W. heett; de heer Bergh een ieder van harte welkom, vooral diegenen die van buiten Schoorl waren gekomen. De heer Bergh deelde mede, dal men deze opening in de avonduren had doen plaatsvinden, omdat nu iedereen aanwezig kan zijn. Nu we op het punt staan, dit ge bouw in gebruik te nemen, zei de heer Bergh, gaan onze gedachten terug naar wijlen de heer Kwinke- lenberg die indertijd voor het rea liseren van een eigen „home" voor de brandweer heeft geijverd. Het vinden van een goede plaats voor dit gebouw was geen eenvoudige zaak, zo ging de heer Bergh verder maar op het advies van de heer Fehres, inspecteur van het brand weerwezen in Noordholland is het de Laanweg geworden. In september 1956 zijn we met de administratieve voorbereiding be gonnen terwijl drie jaar later de grond waarop de kazerne zou ko men, werd aangekocht. In april '62 kwam de laatste goedkeuring af ei, (Ingezonden mededeling) Hoestdrank in tablei vorm.95ct zo konden we ep 18 seotember r an dat jaar overgaan tot het legge i van de eerste steen. De kazerne is nu al enige tijd in gebruik maar doordat het meuK lair veel langer wegbleef dan wr- verwacht, konden we eerst nu het gebouw aan de Brandweer over dragen. De burgemeester besloot zijn speech met de hoop uit ie spreken dat de mensen van de Brandweer het gebouw met plezier zouden ge bruiken en dat men er in lengte van dagen trots op zou zijn. Hierna werd het gebouw door de aanwezigen bewonderd. Naast een ruime garage en een doelmatig in gerichte ops'agruimte hebben de heren bestrijders van de Rode Haan nu ook de beschikking over een ge zellig theorielokaal Toen iedereen het gebouw had bezichtigd, begaf men zich naar de, zoals de heer Bergh het noemde, „de iglo" van de brandweer n.l. het' café „Honky Tonk", waar de heer Hopman zou worden gehuldigd en waarbij deze jubilaris zijn commando zou over dragen aan de heer D. Blom.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5