Vupu valhelmen BEA wint het pleit ^kotfrsa föitsa V.V. SCHOORL FOTO DICK VAN BERGE Algemeen Welzijn Burgerlijk» Stand BERGEN Dwars door de Himalaya Foto Mr, Opi. D. W Pastoor BOEIENDE LEZING IN „ELKSHOVE" voordeel voor V.V.V. 3. Eén partij is onbeslist, maar deze is zeker re mise en misschien winst voor Schoorl. Dus zeker een uitslag die moed geeft voor de volgende wed strijden. De gedetailleerde uitslag is: 1. J. van Loo-F. Faber x/tK> 2. H. Diderich-H. van Geelen 01 3. M. Slot-F. Bosch 10 4. F. Schoen-H. Lansen afgebr. 5. Jb. de Boer-R. Adema Va 6. F. de Boer-R. Faber y2Va 7. H. A. Dorré-P. Korver 10 8. H. Meedendorp-L. Lampe K-Va 9. R. Bakker-J. de Ruiter 01 10. T. Meedendorp-K. Hulskamp 0—1 I'rorramma 9 februari a.s. slotte nog drie maal - de overi gens uitstekende Schoorlse doel- verdediger - wisten te passeren door doelpunten van Bakker (2) en Marquering. Schoorl die niet uit de greep van Berdos vandaan kon komen, verliet met een 4-0 neder laag het speelveld. VROUWEN WERELDGEBEDSDAG Vrijdag 14 februari, de eerste vrij dag in de lijdensweken zullen over de gehele wereld christenvrouwen van verschillende naties en rassen bidden voor de noden der wereld. De liturgie is samengesteld door ds Madeleine Barot, werkzaam te Ge neve bij de Wereldraad der kerken. Wij hopen dat er ook velen in Schoorl zullen zijn, die dit uur wil len samenkomen in de Herv. kerk, des avonds om kwart over 7. Zoas jullie wete benne dur in vroeger taie niet zoveul automobie le en stoomfietse weest as nou. De meinse gonge toe nag niet zo oftug nei ut buiteland, ze namme de fie- lesepee en toerde hil Nederland in de rondte. In die taie hadde ze ok nag ten- dems, kenne jullie die nag? Dat ware van die twaipursoons fietse weerbai de voorste kirrel zun aigen ut rambam trapte en de aar rmt ze biene op ut stuur lagge. Hier in Skorl hadde je ok twei joons die mit mekaar an de reed gonge op die memer; we zelle ze maar Knelis en Wullum noeme. Elleke zeumer gonge ze op de tendem de netuur in, maar Wullum was nagal zweerleivug om niet te zegge dik en assie un bogt neme most den raakte ze buik in de knel. Ok was Knelis nagal bangeluk van aard hei, temeste toentertaid. Maar toe ze op un keer deur de mooie Veluwe toerde hadde ze effies ruild want veul bogte ware deer toe niet op dat zandweggetje. Nou was Wullum wild op brame hei en die dinge kejje deer zo plokke. Toe ze den ok langs un braambossie kwamme zaide Wullum: „Je moste effies stoppe mezeun want kaik us wat un faine brame as hier zo groeie. „Wel nei man, die dinge benne niet te vrete", zaide de be stuurder. „En je moete niet janke want om zes uur moete we in Zwol le weze en deerom magge we wel v/at antrappe." Afain, ze raie nag effies en zon der dat Knelis ut merrukt laat Wul lum zunaigen zaggies van ut voer- tuigtuig zakke. Hai gaat op ze plat- tegat bai de braamstruike zitte en eet ze buik vol. Knelis hep niks in de gate en raid stomweg deur. Wel moppert ie of en toe. „Meins, meins wat trapt dat kreng zweer. Je doene dur zeker niet veul an Wullum en late main maar mar- tele in dat rotzand." Maar ja hai dorst zun aigen niet om te draaie want den wassie mit ut hille katje vallen. Dus trapte Knelis al grommend deur tot ie op de grote weg komt. „Kaik", zaide die „deer hejje die prutsloot ok weer" azzie bai ut Zwarte Wafer komt vlakbai Zwol le. Hai vindt ut oplest raar dat ie hillegaar gien weerwoord kraigt en azzie bai de spoorbome stoppe moet en ofstapt nou meinse hai skrikt zun aigen wezeloos. Gien Wullum. As un haas is ie toe trugreden, is nag twei keer verdwaald maar ain- deluk is ie den tog bai Wullum an kommen die nag altaid bai de braamstruike ze buik lag vol te lade. Knelis had in zun ientje dar- tig kilometer reden en hai haigde en proestte puur. Wullum most bar lache maar ut hep nag puur rookt tusse die twei. Maar aindeluk benne ze weer op de tweipursoons fiets stapt en benne ze verder zon der kleerskeure in Zwolle ankom men. Knelis voor de tweide keer den. Op vrijdag 14 februari zal de voor drachtkunstenaar Otto Sterman naar Schoorl komen om in „De Roode Leeuw" een avondprogram ma van voordracht en verhalen te verzorgen onder de samenvattende titel „Alleen voor blanken." Nu het de laatste winterseizoenen niet is voorgekomen dat een voor drachtkunstenaar voor de vereni ging optrad zal deze afwisseling van onderwerp wel in de smaak vallen van de leden en belangstel lenden In de voordrachten zal voelbaar zijn dat rassendiscriminatie nog niet tot het verleden, behoort en dat de strijd van de gekleurde volkeren voor gelijke rechten nog steeds voortgaat. Maar de vrolijke noot en de humor zal zeker in het gebode- ne niet ontbreken. Het ligt in de bedoeling vóór de pauze enkele voordrachten te ge ven en de tijd na deze onderbre king te vullen met verhalen uit Cu- ragao, Haïti en Afrikaanse landen. Voor Foto en Film Breelaan 13 Bergen Speciaalzaak UITSLAGEN KLAVERJASDRIVE De maandelijkse klaverjasdrive in café „De Band" van Nic. Jonk, had den weer een vlot verloop. Er wa ren elf tafels en de zeer mooie prijzen vielen ten deel aan de vol gende koppels: 1. W. Butter-Vis 5631; 2. v. Duin- J Butter 5350; 3. Nannes-Jonker 5117; 4. Kramer-Kroon 5087; 5. v Twuijver~v. Twuijver 5036; 6. 1 esselaar-Tesselaar 5026; 7. mevr. Koorn-mevr. Jasper 4879. Buiten de prijzen vielen; 8 Berkhout-Schipper 4752; 9. Pronk -Pronk 4725; 10. Echtp. Schreiner 4708; 11. de Vet-Smit 4544; 12. Boe- kel-Nannes 4536; 13. Jonk-Zoon jr. 4295; 14. Teuwisse-Koortens 4229; 15. Reitsma-Souwer 4225 16. Echtp. den Das 4211; 17. Echtp. Zoon 4178 18. Mevr. de Vet-Selhorst 4113; 19. Echtp. Nieuwland 3905; 20. v. Baar- Koorn 3565; 21. S. Duin-Bos 3484; 22 (troostprijs) Sevenhuysen-Stolk 3460. Na afloop was er nog een gezel lige sfeer mede door de verjaar dag van de kastelein. SCHOORLSE BRIDGECLUB Uitslag van de gespeelde wedstrijd op 3 februari: Lijn A: 1 Thomassen-Half 5P/2 p. 2 Mevr. Arpeau-Goet 51V2 P- 3 Bekker-Beeldman 46 p. 4 Mevr. Thomassen-Haasbroek 44 p. 5 Kaandorp-Berkhout 41 p. 6 de Jong-Buirgering 35V2 P- 7 Dapper-de Wit 34 p. 8 Mosch-Half 32'/2 p. Lijn B: 1 Nieuwland-Roos 49' !t p. 2 Schipper-de Hart 48 p. 3 Lensing-Heystek 47V2 p. 4 Mevr. Birnie-v. Twuyver 43 p. 5 Mej. Haring-Hummeling 40'A p. 6 Mevr. Timmermans-Stenneberg 37V2 p. 7 Mevr. Bouman-Nieuwland 35 p. 8 Ens-Ens 35 p. Lijn C: 1 Goudsblom-Brouwer 29 p. 2 Mevr. Kuiper-Partners 27'A p. 3 v. d. Oort-de Wit 26 '/2 P- 4 Fam. Hoogschagen 23 p. 5 Houtkoper-Repko 22V2 P- 6 Mevr. Klinkenberg- Timmerman 21K P- SCHAAKCLUB SCHOORL Woensdag 29 jan. j.l. vond de ont moeting plaats tussen Schoorl en V.V.V. 3 uit Alkmaar. Het was de 2e wedstrijd voor Schoorl in deze Winter in de Bondscompetitie. De eerste was reeds in oktober tegen Sehaaklust 2 uit Andijk gespeeld. Schoorl verloor met 2V2 tegen 7 punt. en onlangs had Sehaaklust verloren van V.V.V. met 4 tegen 6. Met deze gegevens was het voor uitzicht voor Schoorl niet rooskleu rig. Maar het resultaat viel mee, de voorlopige uitslag is 4-5 in het 2.36 uur Schoorl-Purmerland 12 uur Schoorl 3-Duinranders 3 2.30 uur Duinranders jun.-Schoorl jun. 12 uur Egmondia b-Schoorl a Opstelling jun. W. de Maree - K. Hooiveld - A. Willet rood - W. Mundt - B. de Boer - KL Mereboer - G. Butter - C. Oud - J. de Boorder - R. Butter H. de Jong - Res. KI. Half en C. Duinevc-ld. Leider W. Verhagen. Asp. a: W. Nieuwland - W. Ruis - S. Bredewoud-H. van Iwaarden - G. de Jong - KL Medema - W. Half - P. Medendorp - F. Half - S Duin - P. Wiedijk. Res. H. Vol kers. Leider R. Koning. Denken jullie er om, wie niet kan voetballen dat die even afbe- richt doet. Zondag gingen de asp. a met 9 jongens weg. Dat is toch geen voetballen meer hè? BERDOS WON VERDIEND Op het sportterrein aan de Nes- dijk vond een ontmoeting plaats tussen Bergen en Schoorl, twee ploegen die elkaar een plaats in de bovenste regionen betwisten. In de aanvang van de wedstrijd lag er in de spelkwaliteiten maar wei nig verschil. In beide doelgebie den speelden zich soms kritieke situaties af. Na 15 minuten spelen kopte Houtenbos voor de thuisclub onhoudbaar in na een scherpe lis tige voorzet van Bakker. Na de rust, die met een 1-0 voor sprong van Berdos inging, verhoog de de thuisclub het tempo aanzien lijk, hield bezit van het midden veld, bouwde herhaaldelijk aanval len op, zodat de groenwitten ten- TIJDELIJK GLASFIBER f 19,75 Leder binnenwerk J. BUSKER, tel. 2435 27 januari tot 3 februari Geboren: Petronella Brigitta Maria, d.v. A. P. Blom en S. Zijlstra, Berkenlaan 8; Ester, d.v. V. G. de Blocq van Kuffeler en M. N. E. Roeters van Lennep; Henriëtte Adriana Fran- cisca, d.v. H. H. W. van Engelen en H. K. Beers, beiden te Heerhu- gowaard; Reinier Johannes, z.v. J M. Kleverlaan en A. M. Kunst Filarskiweg 25. Anna Margaretha, d.v. C. Wijn en G. van der Woude, beiden te Egmond aan Zee. Ondertrouwd: Cornelis Hopman, 27 jaar, maga zijnbediende te Bergen, Herenweg 45 en Joke L. Heese, 20 jaar, zon der beroep, Alkmaar, Emmastraat 49 Gehuwd: geen Overleden: Cornelis Kokkes, 58 jaar, rijtuig poetser, Matthieu Wiegmanweg 5. Hubertus H. van der Werf, 60 jaar directeur bouwmaterialenhandel Parkweg 27. Pieter Mulder, 78 jaar, Breelaan 53. HENRI TEN HOLT GERIDDERD Verleden week is de tachtig jaar geworden schilder Henri ten Holt, door H. M. de Koningin onderschei den en benoemd tot Ridder van Oranje Nassau. De onderscheiding werd uitgereikt door de burge meester van Bergen. De Nederlandse Himalaya-expe- ditie onder leiding van Prof. Dr. C. G. Egeler en Dr. T. de Booy heeft de hoge Nilgiri beklommen, een van de moeilijkste toppen, die 7031 meter hoog is. De expeditie had ten doel de sa- rriensteliing van De Blauwe Berg te bestuderen en was tevens een alpi- nistische krachttoer, omdat deze reus nog niet eerder was beklom men. Twee prachtige kleurenfilms, op genomen door de Fransman Lionel Terray, die ook de twee Andesfilms van de 2 vorige expedities maak te, zullen u een blik doen werpen op dit machtige gebied. De hoogst interessante tocht langs de pel grimsweg naar de tempels van Muktinath en naar de geheimzin nige stad Mustang in het land van de lachende Bothia's vormt een be langwekkend onderdeel van de film. Het is ons gelukt op zaterdag 22 februari de voordracht over deze tocht te laten houden. De lezing is in „De Rustende Jager" te Bergen. Van verschillende kanten bereikte ons het verzoek de lezing te laten houden in dit seizoen. De buitenge wone kosten van deze voordracht noodzaken ons de toegangsprijs voor deze avond enigszins te verho gen, maar we hopen dat dit voor niemand een beletsel mag zijn de prachtige kleurenfilms en de boeiende lezing bij te wonen. Kaarten en plaatsbespreking als -gewoonlijk in de Haan's boekhandel te Bergen. De plaatsbespreking is als volgt: Maandag 10 februari van 9-12 voor S-kaarten (slechthorenden of -zien den). Maandag 10 februari van 2-4 voor C-kaarten. Dinsdag 11 februari van 9-12 voor A-kaarten. Dinsdag 11 februari van 2-4 voor B-kaarten. Vrije verkoop en plaatsbespreking daarna. Scholieren kunnen aan de zaal - voor zover voorradig - kaar ten krijgen tegen een speciale prijs (maximum leeftijd 16 jaar). Aanvang 8 uur precies. Zaal open half acht. Entree f 2,50. Donateurs f 1,75. vo„r Optiek en Hofl.Lit» Bergen Verleden week heeft mevrouw mr. E. P. Broekman-Vriesman, de bewoners van „Elkshove" twee en een half uur bezig gehouden met haar reis rond de wereld. Deze reis die bedoeld was het 11-daagse congres van de Platte landsvrouwenbeweging in Melbour ne bij te wonen, waar mevr. Broek man is afgevaardigde heen ging, heeft haar op de gedachte doen ko- man als afgevaardigde heen ging, dat zij van Schiphol naar Schotland over Canada naar New York vloog en San Fransisco, Honoloeloe, Va- nualevu - steden op de Hawai en Fidsji eilanden in de Grote oceaan - Sidney, Melbourne, Auckland, Wellington (Nw. Zeeland), weer Sidney over Nw. Guinea, naar de Filippijnen, Hongkong, Bangkok, Calcutta, Benares, Dehli, Karachi bezocht, zodoende een reis rond de wereld in 79 dagen makend. Op prettige en boeiende wijze vertelde mevr. Broekman over de hartelijke ontvangst tijdens het con gres door de plattelandsvrouwen van de diverse landen. Begeleid door prachtige dia's liet ze haar aandachtig en dankbaar gehoor, de rode rotsen v. de Rocky Mounties zien, het machtige New York, de schilderachtige Oosterse bevolking, de moskeeën en paleizen van Bena res, de heilige stad van de Hindoes, het baden in de heilige rivier de Ganges, het dunbevolkte Australië dat 235 maal zo groot is als Neder land, vertelde ze van het bedrijvige Hongkong, Bangkok met zijn prach tige tempels, kortom deze onder houdende lezing werd met zoveel genoegen gebracht, dat de bewoners van dit bejaardentehuis er nog een extra half uur voor opbleven. Het was mevr. De Graan-Groot, presidente van de Commissie van Tijdsbesteding, die mevr. Broekman hartelijk dankte voor deze buiten gewone interessante lezing. FEUILLETON door Henk van Heeswijk 24 HOOFDSTUK 21 Gerrit was de volgende morgen in, de eerste klas het toppunt van braafheid. Ze keek eens naar z'n linkeroog, dat een beetje gezwollen was- Zo, zo, vader van Zanten was klaarblijkelijk kort aangebonden en had er op ge timmerd. En niet zo mals. Want toen Gerrit in het speelkwartier opstond om mee te gaan naar buiten, zag ze zijn gezicht pijnlijk vertrekken. En meteen kreeg ze medelijden met hem. „Wacht jij even, Ger rit?" vroeg ze zacht. Toen de andere kinderen buiten speelden, stond Gerrit nog bedremmeld bij de muur. Ze kwam naar hem toe en tilde zijn kin op. Ze keek in twee blauwe ogen, die haar een beetje mistroostig aanstaarden. „Gerrit", zei ze zacht, hem met de arm om zijn hals terugbrengend naar een bank. „Ga eens zitten, jongen. Moet je eens goed naar me luisteren. „Jij kent bak ker Voerwoerd natuurlijk, he?" Gerrit knikte. „En ken je zijn hond ook?" Gerrit knikte nog eens. Hoe heet dat dier, Gerrit?" „Timmie, juf-" Ze ging op de rand van de bank zitten en streek hem eens over zijn haar „Wat denk je, dal er gebeurde, Gerrit, als jij Timmrie ging plagen?" Gerrit grijnsde even. „Ja, ik ben daar gek.het is een rothond als je maar even kss kss zegt, vliegt hij achter je aan." „Dus als jij hem zoudt plagen, dan beet Timmie?" z „Nou vast. Hij heeft Kees van de slager ook al eens gebeten, toen die hem een schop gaf." En wiat denk je dat Verwoerd zou doen, als jij helm plaagde?" „Verwoerd? De bakker? Die zou een end hout pak ken en me op m'n d.slaan. „Foei toch, Gerrit, wat een woorden. Heb je die bij meester van Schagen geleerd?" „Nee, dat niet., maar m'n, vader.." „We hebben het nu niet over je vader, Gerrit,' wend de Bea diplomatiek het gesprek, maar over jou. Dus Timmie van de bakker plaag je niet, want die bijt te rug. En Verwoerd plaag je ook niet, want die slaat te rug. Waarom plaag je dan juffrouw de Munk, Gerrit? En mij? Zal ik het je eens zeggen? Omdat wij juffrou wen zijn. Jij denkt ook: juffrouw de Munk bijt niet en juffrouw van Laar slaat niet. Die kan ik lekker trei teren, is het niet, Gerrit?" De jongen boog zijn hoofd voorover- „Ik zal het nooit meer doen, juf. U u bent altijd zo aardig, heel anders dan meester van Schagen.." „En is juffrouw de Munk dan niet aardig voor jullie? Voor jou?" Gerrit bleef zwijgen. Maar toen Bea ook niets meer zei, keek hij haar aan en stotterde, haar trouwhartig aankijkend: „Juf, ik zal het echt niet meer doen. Mag ik dan alsjebieft. „Goed, Gerrit, daar houden we het dan op. Je hand er op. Je bent een man en als een man iets belooft, dan geeft hij zijn hand erop." Aarzelend stak hij zijn zwarte knuist uit, maar Bea wilde ditmaal het vuil niet zien. Ze greep de jongens hand en drukte die stevig. „Zo, Gerrit, nu zijn we weei kameraden. Jij gaat na het speelkwartier weer in de rij van je eigen klas staan. En ik weet, dat juffrouw de Munk geen last meer van je zal hebben. Afgespro ken?" „Ik zal echt m'n best doen, juf. Ze knikte hem vriendelijk toe, streek hem nog eens over zijn haar en zei: „Opgemarcheerd, naar buiten- Ga maar spelen miet de jongens.' Op het plein zei ze tegen haar vrouwelijke collega: „Je krijgt Gerriit van Zanten strak weer in je klas. Je zult geen last meer met hem hebben Maar alle medewerking van Bea ten spijt, kon juf frouw de Munk de orde in 3 en 4 niet handhaven. Bea zag na een paar dagen duidelijk, dat de jonge vrouw dit geen week meer uithield. En wat zouden ze dan moe ten beginnen? 's Middags besprak ze het met Van Schagen. Hij luis terde en knikte. „Ik zal zeggen, dat jullie maar moeten ruilen. Meteen vanmiddag. Met die kinderen van jou zal ze geen last hebben, als ze hei tenminste een beetje verstandig inpikt. „Hij zuchtte. „Goeie, Bea, dat jij o sorry, dat ik u tutoyeerde Ze knikte hem lachend toe. „Hindert niet, collega, zeg maar Bea, hoor- We hebben elkaar in dezé dagen harder nodig dan anders." Hij schudde zijn hoofd. „Nee, laat ik het maar bij juf frouw van Laar houden. Als ik me thuis verspreek en Bea zou zeggen. Miep is toch zo jaloers Die middag keken de jongens en meisjes van 3 en 4 vreemd op, toen Bea zich bij hun rij plaatste. Ze zagen juffrouw de Munk met de kleintjes vertrekken en toen begrepen ze: We krijgen juffrouw van Laar: uit is het met de pret. Bea voelde de sfeer, doch ze zei alleen het hoogno dige. In de klas riep ze Gerrit van Zanten naar voren en gaf hem een krijtje in de hand. „Jij kent alle namen, nietwaar? Schrijf ze maar voor me op, op het bord Vanaf de eerste rij, van bovenaf aan beginnen en zo naar onderen. De kinderen op de laatste rij dus onder aan. Ga je gang maar." Toen wendde ze zich tot de vier banken met kinde ren, die een tikje bleek, in afwachting van de dingen die komen zouden met hun armen over elkaar zaten. Wie zich vanmiddag verder niet heel behoorlijk, maar dan ook heel behoorlijk gedraagt, krijgt een streepje achter zijn naam en dat betekent een halve punt lager voor gedrag op het rapport en vanmiddag niet buiten spelen- Zo, eens kijken, wat er vanmiddag te doen is. „Ze keek op het rooster. „Zo, vaderlandse geschiedenis Jopie van Schagen, zeg jij maar eens hoe ver we wa ren." „Hoekse en Kabeljouwse twisten, juf". Bea knikte hem goedkeurend toe en bladerde toen in het geschiedenisboek. Waarna ze begon te vertellen. Toen Gerrit klaar was met de namen, knikte ze hem toe en Gerrit ging naar zijn bank. De kinderen luister den al gauw geboeid en als Bea een vraag stelde, kwa men er tien, twintig vingers tegelijk omhoog. Als de antwoorden naar haar zin waren, knikte ze tevreden. En zo verliep de middag zonder enige stoornis. Toen de bel voor het speelkwartier ging, keek Bea naar het bord: er prijkte nog geen enkel streepje. Ze keek rustig naar de kinderen en wees met haar hand over haar schouder. „Zullen we het vanmiddag zo houden jongens?" „Ja, juf", kilonk het als in koor- „Afgesproken. Dan gaan wte nu opstellen twee aan twee., juist." Die middag had Bea een lokaal vol brave kinderen en even voor de bel die middag voor de laatste maal zou luiden, keek ze nog eens naar het bord. Nog geen streepje. Ze nam demonstratief de bordewisser in haar handen en speelde er even mee. Toen keek ze kind voor kind en bank voor bank aan. „Wat denken jullie, zullen we het morgen proberen zonder de namen op het bord?" „Ja, juf!" klonk het weer eenparig. Bea deed of ze een beetje verlegen was. „Tja, maar zal het dan ook zo goed gaan als vanmiddag?" Ja, juf!" klonk het nogmaals. Ze strekte haar hand met de wisser uit naar hel meisje in de voorstebank en zei: „Gerda, veeg jij ze dan maar uit. Maar zo goed, dat ik niets meer zien kan, hoor" Veertien dagen later zei Van Schagen, nadat de laat ste kinderen 's middags de school hadden verlaten en hij zijn pijp stopte: „Ik begrijp er niets van, juffrouw van Laar.ik heb altijd de grootste moeite gehad met drie en vier. En nu moet je eenszien Sinds u er de scepter zwaait, zijn ze zo mak als lammetjes. En bij mij., in vijf en zes beginnen de belhamels ook al dc- kop op te steken-" Bea haalde haar schouders op en diepte een sigaret uit haar tasje. „Tja, wat moet ik daarvan zeggen? Ik heb zo m'n eigen methodes, en die faalden in Amsterdam ook niet „Ik vraag me wel eens af" vervolgde hij, terwijl hij haar vuur gaf en daarna de tabak in zijn pijp in brand zoog, ,of het uiterlijk en de sexe ook niet van invloed zijn. Ik begin oud te worden, ben lelijk - ik ben tussen haakjes nooit een Adonis geweest - en ben een man Maar U bent knap, jong en aantrekkelijk. Zou dat in vloed hebben op kinderen?' Bea leunde tegen een bank en trok aan haar sigaret. „Waarde collega, in Amsterdam hadden we een man van vijf en vijftig. Als je die in het donker tegen zou komen, was je hard weggelopen van schrik. Een gezicht om op te schieten. Maar z'n klas.hij had vijf Daar konden we allemaal een voorbeeld aan nemen. De kin deren waren allemaal stapel op hem. Als er verhoging was, vroegen ze aan hem: „He, meneer, kunt u niet met ons meegaan naar klas zes?" Dus daar zit het 'm ook niet in." Hij spreidde zijn handen uit- „Nou, ik weet het dan niet. Een geluk, dat u hier bent, nu Hoogeboom ziek is. Ik zou me geen raad weten „Kom kom. „Apropos, dat is waar ookHij diepte een verfom faaid papiertje uit zijn zak en gaf het haar. Dat pakte ik gisteren van een der jongens in mijn klas. Bea vouwde het open en las: „Meester Hoogeboom werkte m|eit atoom en meester Van Schagen probeerde het met slagen, maar juffrouw Van Laar speelt het zo wel klaar."

De Duinstreek | 1964 | | pagina 2