Bronchi letten BEA wint het pleit FOTO DICK VAN BERGE v... Optiek ^Icoiltsc ftlitse Lezing over aardgas Foto Mr. Opt. D. W. Pastoor Kampioenstentoonstelling FEUILLETON door Henk van Heeswijk 25 Terwijl ze het las kreeg ze een kleur. Toen schudde ze haar hoofd en gaf het briefje aan hem terug. Maar hij weerde haar af. „Bewaar maar, als getuigschrift voor je volgende school. Als je nog eens weg zou gaan. Anders voor later, in je huis, als je getrouwd bent, een „document humain". Leuke jongens hebben we hier wel op school, niet? Maar het is warempel nog de waar heid ook. „Wie heeft dat moois bedacht?" vroeg Bea. Van Schagen haalde zijn schouders op. „Dat gekrab bel kan van iedere jongen zijn. Wie wieet, is het wel van een van mijn eigen kroost- Ze zijn er toe in staat." „Ik vind het helemaal niet leuk De man schoot in een lach. „Maar dk wel. Omdat het de waarheid is. Ach ja achteraf bekeken geloof ik, dat ik er veel te veel op los getimmerd heb. Als ik zie, hoe het bij jou in de klassen gaat.je mag het best we ten. ik ben af en toe jaloers op je braven „Meneer van Schagen, u maakt me verlegen.ik weet echt niet, hoe het komt.ik werk zo volgens be paalde methodenik Hij wuifde met zijn hand. „Laten we er niet verder over praten en ons gelukkig prijzen, dat Elshoven ge vonden is door juffrouw van Laar. En nu gaan we theedrinken 'thuis. Als we nog langer blijven, is Miep in staat om me te halen Toen Bea met Van Schagen de kamer binnenging, lag er een brief van de burgemeester. Bea scheurde hem open en las dat ze onmiddellijk bij hem werd ver wacht. Privé. Dus thuis, begreep Bea- Ze pakte haar fiets en reed naar het gemeentehuis- Maar nog voor ze binnenging, begreep ze, dat ze naar de burgemeesterswoning moest; ze werd toch privé bij hem verwacht? Nadat ze aan de woning gebeld had, werd ze door de keurig in zwart en wit geklede Jannie binnengelaten. Ze lachte het meisje vriendelijk toe en liep meteen door naar de salon. „Je had het indertijd over een huisje, hier", zei Tes- selaar na de begroeting. „Wel, vorige week is de wedu we Draaders overleden, zoals je weet. Die woonde in het huisje aan het Moleneinde, dat lage bedoeninkje." Bea knikte. „Ja, ik ken het wel." „Luister nfu eens goed. Ze heeft een zoon en een doch ter. De zoon belde me op en zei, dat hij het wilde vei> kopen. Of ik er iemand voor wist- Ik heb gezegd, dat ik waarschijnlijk een gegadigde had. Stel je nu in ver binding met een makelaar bulten Elshoven. Want ik heb zo het idee, dat Sangelaar dat huisje wil hebben. Voor een personeelslid Van hem. Het is niet groot ik ben er vanmiddag even heen geweest en ik heb het bekeken. De sleutel is namelijk nog steeds op het ge meentehuis. Er zijn maar twee kamprs en een keuken. En boven een zolder. Meer niet. Nu ja, een lilliput- schuurtje. Achter het huis- Het gebouwtje is stevig ge noeg, maar moet wat opgeknapt worden. Heb je. heb je voldoende géld om het te kopen?" Bea dacht even na. Ze had een bescheiden kapitaal tje op de bank staan, dat ieder jaar aangroeide met de pachtsom Van haar boerderij. Maar ze had geen idee, wat dat huisje zou moeten opbrengen; drieduizend, vier duizend. Ze keek Tesselaar aan. „Wat denkt u, dat het me gaat kosten?" |Hij haalde zijn schouders op. „Meer als tweeduizend zeker niet. Maar ja, je zult het wel wat moeten op knappen." Het bedrag Viel haar mee. „Dat heb ik zeer zeker in contanten," zei ze rustig. ,Nou, hier is de telefoon. Ik heb al een makelaar op gezocht- In Harderwijk. Dat komt gemakkelijk uit, want daar woont ook de zoon, dliie het wil verkopen. Bel die man op en geef hem opdracht. Moleneinde 12 is het adres." Bea deed het zonder dralen. Met rustige stem gaf ze door de 'telefoon haar instructies en de makelaar deel de haar mede, dat ze met een paar dagen wel bericht zou krijgen. Binnen een week kwam de koop tot stand: het kost te haar achttienhonderd gulden. Nadat ze bij de notaris de koopovereenkomst had getekend, telde ze het geld, dat ze had laten overkomen, in contanten uit. Daarna reisde ze met het koop-contract terug naar Elshoven. Die avond besprak ze de verdere plannen met de bur gemeester. „Je kunt de plaatselijke timmerlieden en schilders niet passeren. Ik zou zeggen: Ga naar Vro lijk, de timmerman, neem hem mee naar het huisje en bekijk het met hem- Zeg hem, hoe je het wilt heb ben en laat hij een begroting maken. Als die naar je zin is, moet hij maar een vergunning voor de verbou- wirig vragen, dan zal ik er voor zorgen, dat die spoedig mogelijk wordt verleend." Elshoven is een kleine gemeente, waar iedereen on geveer alles van een ander weet. Binnen enkele dagen wtas het gerucht ook doorgedrongen tot Miep van Scha gen, dat Bea van Laar het leegstaande huisje van de weduwe Draaiers had gekocht. Miep had er eerst om gelachen, toen men het haar vertelde. „Je hebt je wat wijs laten maken. Ben je mal. waar moet een dorpsschooljuffertje de centen vandaan halen om zo'n huisje te kopen?" Maar toen ze het later van verschillende kanten hoorde, moest ze wel aanne men, dat het zo was. Dus klampte ze Bea meteen aan, toen deze uit school kwam. „Hebt u dat huisje gekocht aan het Molen einde?" voeg ze. Bea knikte rustig, maar zei geen woord. „Waarom?" Bea zuchtte- „Mevrouw van Schagen, dat is een pri- vé-aangelegenheid. Ik hoef u toch geen tekst en uitleg te geven van mijn doel en laten buiten de school? „Ja, maar wat moet u met dat huisje? Gaat u het verhuren?" Bea schudde berustend het hoofd. Ze zou en moest natuurlijk het naadje van de kous weten. „Als het op geknapt is - dat is een kwestie van enkele weken - dan ga ik er zelf wonen," antwoordde ze op kalme toon. „Gaat u dan trouwen?" vroeg Miep, steeds meer ver baasd. „Ik ga daar alleen wonen", antwoordde Bea gelaten. Miep schudde haar hoofd en viel op een stoel neer. „Bedoelt u, dat. dat u hier wieg gaat?" „Ja,mevrouw van Schagen. Ik meen, dat ik u dit al zei op de eerste dag, dat dk hier in pension kwam." Ze schudde niiet-begrijpend haar hoofd. „Maar dat kan toch niet? Dat mag toch niet? Dat vin|dt Sange laar noodt goed „Daar heeft meneer Sangelaar niets over te zeggen. En al zegt u me nju voor de zoveelste keer, dat het schoolbestuur bedisseld beeft, dat de ongehuwde on derwijzeres bij u in pensdon moet, dat lap ik Vierkant aan m'n schoen- M'n privéleven is m'n persoonlijk eigendom en zolang er op ethische en zedelijke gron den niets op mij aan te merken is, kan geen schoolbe stuur mij wat gebieden of verbieden. Zodra het klaar is, mevrouw van Schagen, ga ik daar wonen. Dan kan ik tenminste m'n meubeltjes, die nu al meer dan een jaar in Amsterdam opgeslagen liggen, weer gaan ge bruiken. Ik heb u al gezegd, dat ik te zelfstandig ben om lang bij adderen te blijven. Als het klaar is, zal ik het op prijs stellen, als u en uw man eens een avondje komen buurten." En meteen draaide ze zich om en ging naar haar kamer. Miep in de grootste consternatie achterlatend. Die avond, tijdens de broodmaaltijd, bemerkte Bea, dat Van Schagen ook al op de hoogte was, maar wij selijk zei hij niets. Miep zat met een gezicht van zes weken slecht weer te kijken en af en toe viel er een hatelijkheid je uit haar mond tot Piet haar op een ge geven ogenblik scherp aankeek en toen zweeg ook Miep verder. wend, dat stilte en rust onwezen lijk aandoen, dat de mussen haar ontwend raken, niet verdragen kunnen. In een vroegere, rustiger tijd kon de spreuk bedacht worden: „Muziek is de schone vervulling der stilte." Dat kon een grondslag zijn van een muzikale opvoeding, een mu zikale kuituur. In onze tijd zou men iets moeten bedenken als „Muziek is het tot ordening en nuancering brengen van geluiden." Veel van onze moderne muziek is te beschou wen als de verklanking van onze rumoerige, rommelige, brutale en schrikwekkende samenlevingssfeer. En deze lawaaierige maatschappij biedt onze jeugd bepaald geen prettige grondslag om op voort te bouwen. De neiging om ook maar mee te doen met het lawaaimaken, om luidruchtig en druk-daverend door het leven te stormen, wordt al vroeg verstrekt. De branie op zijn luid-ronkende brommer, de drummer met zijn luid-rinkelende en knetterende drumstel zijn voor vele jongeren het benijdt voor beeld. Toch sluimert in elk mensen kind een zekere muzikaliteit, d.w. z. een behoefte om geluiden te be heersen en te hanteren als uitdruk kingsmiddel. De baby, de kleuter luistert graag naar rinkelende bel len, komt van nature tot lallen, neu- rieën, zingen, klappen en tikken, tot ontwikkeling van het prille ver mogen om daarmee iets uit te druk ken. Het tot ontwikkeling brengen van deze menselijke wezenstrek, van dit menselijk vermogen, kan het leven verrijken, omdat het de kansen vergroot om, wat in een mens leeft, tot gelding, tot uitdruk king te brengen. Wie zingen en muziekbeoefening al vroeg mag le ren, krijgt iets mee dat het hele verdere leven kan vermooien en een genezing brengende factor kan verhelderen. En dat 'n tegenwicht, vormen, voor de zenuwen van de Voor Foto en Film Breelaan 1 3 Bergen mensen in onze steeds rumoeriger, daverende wereld. U begrijpt natuurlijk allang dat deze beschouwing moet uitlopen op een pleidooi voor volksmuziekbe- oefening, op de Volksmuziekschool. Niemand wil natuurlijk ook maar iets afdingen van particuliere mu zieklessen. Wie voor zijn kind zul ke lessen betalen kan, moet het ze ker doen. Maar zeker is, dat het volgen van klassikale lessen een element van gezelligheid en saam horigheid schept, dat in wezen toch ook inharent is aan muzikaliteit, aan muziekkultuur zeker. En even zeker is het dat in het georganiseer de verband van een muziekschool les gegeven kan worden op niet al gemeen gebruikte, bespeelde instru menten. Zonder de „samenbunde ling" van een muziekschool zou op al die verschillende instrumenten, piano, gitaar, fluit, klarinet, hobo, cello, viool enz. in onze dorpen geen les gegeven kunnen worden. Muziek is een van de middelen om uitdrukking te geven aan wat in de mensen, in de samenleving „leeft" aan gevoelens, aan spannin gen, aan rust en onrust. En muziek, vocale en instrumentale muziek, drukt dat zeker in veel gevallen uit in „gezamenlijk doen". Denk maar aan het zingen van het volks lied, aan gezang in kerken en scho len, aan zingen bij verjaardagen en feestjes en danspartijtjes, aan mu ziek bij optochten en andere fees telijke stoeten. Muziek is een on misbaar element van het openbare en ook van het persoonlijke en fa miliaire leven. Daarnaast bestaat zeker ook, bij een aantal van onze kinderen een diepere, meer geprononceerde aan leg om innerlijke roerselen in mu ziek en zang tot uitdrukking te brengen. Er zullen later voor velen een wezenlijker vreugde in muzi kale vorm gestalte geven, kunnen geven. We mogen hen de kansen om hun muzikaliteit te ontwikkelen niet onthouden. De muziekscholen in ons land, die van Alkmaar en Bergen - School zeker niet minder, vervullen in dit geheel een belang rijke functie. Ze scheppen de mo gelijkheid honderden kinderen de eerste beginselen van de muziek bij te brengen, de meer begaafden op weg te helpen en mede een basis te leggen voor een nieuwe Nederland se muziekkultuur. Met de medewerking en welwil lende belangstelling van vele ouders en ouderen is voor onze jeugd, op groeiend in een lawaaierige en dik wijls nodeloos luidruchtige wereld, zeker toch nog een gelegenheid om muzikaliteit te ontwikkelen, om De in het afgelopen jaar steeds wassende stroom van goede berich ten over aardgasvondsten in Ne derlandse bodem heeft ook het Gas bedrijf alhier aanleiding gegeven zich te oriënteren over de mogelijk heden die zulks voor onze gemeen te in de toekomst gaat inhouden. Werd er aanvankelijk aan gedacht alleen in de eigen kring van het gemeentebestuur 'n deskundige uit eenzetting te doen geven, bij nader inzien komt het wenselijk voor een en Hoflaan 2 - Bergen zang en instrumentaal spel te be oefenen, om vreugde te beleven „aan de ordening en nuancering van geluiden", om eigen innerlijk tot uitdrukking te brengen door zelf voortgebrachte geluiden, muzikale geluiden, door muziek dus. Ook in de toekomstige samenleving, over tien, twintig, veertig jaar, als wij ouderen plaats hebben gemaakt voor de jeugd van nu, moet in die wereld de mogelijkheid aanwezig zijn, om gezamenlijk in zang en muziek eenheid in verscheidenheid te beleven, om vreugde en eerbied tot uitdrukking te brengen, om zangkoren, muziekkorpsen, bands, combo's (en hoe ze dan nog meer zullen heten) te „bemannen", om de liederenschat van vroeger en nu door te geven, om de kleintjes ge rust te stellen door een slaap- en een kinderliedje, enz. Zonder dat we het ons altijd bewust zijn ver vult de muziek een onmisbare func tie in ons leven. Wetende dat er een tijd geweest is dat de Nederlanden de bakermat der Europese muziekkultuur vorm den, beseffende - wat ik poogde aan te tonen - dat muziek, door hec ordenend en nuancerend vermogen hetwelk het helpt ontwikkelen, de mens in zijn geestelijke groei sti muleert, mogen we een ernstig be roep doen op ouders en gemeente bestuurders om de Volksmuziek school in stand te houden en in haar strijd om het bestaan te on dersteunen. De muzikaliteit van on ze jeugd, van nu en van de toe komst ligt in onze handen. Latere geslachten zullen vragen, wat deed deze generatie. Schiep ze de kansen om iets goeds, n.l. muzikaliteit van zoveel kinderen te ontwikkelen? Laten we niet te klein blijken voor een grote taak; de toekomst der Ne derlandse muziek. W. Koeman. breder gehoor hierin te betrekken. Wij hebben, daartoe aan de voor genomen bijeenkomst een openbaar karakter gegeven en willen ieder die hiervoor interesse heeft dan oor, gaarne uitnodigen tegenwoordig te zijn. De bijeenkomst zal worden ge houden op woensdag 26 februari a.s., des avonds 8 uur in de zaal van hotel De Roode Leeuw. De heer J. G. de Voogd, tot voor kort verbonden aan de Vereniging van exploitanten van Gasbedrijven, zal een inleiding over dit onder werp houden. Burgemeester en Wethouders van Schoorl, BERGH, burgemeester BELONJE, secretaris. Voor de leden van de Konijnen en Pluirrtveefokvereniging „De Duinstreek" zijn het drukke dagen geweest. Niet alleen werd het af gelopen weekend een drukbezoch te tentoonstelling van konijnen in „De Rustende Jager" gehouden maar ook vond op 6 februari een keuring van de dieren plaats. Een drietal keurmeesters liet haar spie dende blikken over de konijnen gaan en het resultaat van hun be vindingen treft U aan het slot van dit artikel aan in de vorm van de namen van de eerste 10 prijswin naars. Op 7 februari werd de tentoon stelling geopend. De voorzitter van de Schoorlse konijnenfokkers, de heer H. Bredewout heette naast burgemeester Bergh en de prov. secretaris ook de oprichter van de vereniging, de heer Meyer, welkom. Deze heeft in 1944 toen hij uit Den Helder naar Schoorl moest evacu eren de eerste stoot gegeven tot de oprichting van de vereniging. Ver der merkte de voorzitter op dat de vereniging groeide .en bloeide, vooral van de zijde van de jeugd is er momenteel veel belangstel ling voor de konijnenfokkerij. Hierna nam burgemeester Bergh het woord. Hij wenste de vereni ging geluk met haar twintig jarig bestaan en hoopte dat deze kam pioenstentoonstelling veel belang stelling zou trekkeen. De heer Bergh vond het fokken van konijnen een plezierige vorm van vrijetijdsbe steding en hij wenste de fokkers dan ook een goede toekomst toe. Vervolgens reikte de burgemees ter de prijs voor het beste konijn van de tentoonstelling uit aan de heer S. de Boer en werd de ten toonstelling door de heer Bergh voor geopend verklaard. Hierna begaven alle aanwezigen zich naar de grote zaal waar hon derden konijnen en enkele cavia's een goed onderkomen hadden ge vonden. Niet alleen de Schoorlse fokkers hadden hun dieren ter be oordeling ingezonden, ook waren er inzendingen uit o.m. Den Helder, Hilversum, Hillegom en 's Grave- land. Gedurende het weekend hebben velen de gelegenheid aangegrepen om de talrijke soorten konijnen' te bewonderen en het bestuur van de vereniging stond de bezoekers met raad en daad terzijde. De winnaars van de hoofd-ere- prijzen waren tenslotte; 1. Vlaamse Reus, S. de Boer uit Schoorl 2. Wener Blauw, J. Bee- repoot, Zaandam. 3. Blauw Marter, mevr. Schmalz, Schoorl. 4. Vlaam se Reus, G. Haagsema, Twisk. 5. Vlaamse Reus, S. de Boer, Schoorl. 6. Wener Blauw, J. Beerepoot uit Zaandam. 7. Opaal Rex, mevr. Schmalz, Schoorl. 8. Hollander jjzergrauw, C. J. Zits, Den Helder. 9. Siamees kleurdwerg, J. Prtent, Weesp. 10. Hollander ijzergrauw, C. J. Zits, Den Helder. Ik weet niet hoe of ut mit jullie is, maar voor main is un knain un knain. Ut bin allegaar pittugge beisies mit dur glande ougies en dur wupsteertjes. Je hewwe dur die benne zo groot as honde en are kejje weer zo in je vessiezak meeneme. Op die tentoonstelling kejje ze allegaar goed bekaike, deer zatte zo'n paar honderd beiste in dur aizere hokkies nei al dat volluk te kaike. An elluk hokkie hong un brieffie en deer stond op hoe of ze allegaar hiete. No, voes- ters en rammë deer hewwe jullie zeker wellus van hoord hei, maar op die pamipiertjes stinge ok name as Pool Blauwoog, Klein Zullevur Midde Zwart Ram Oud en Dolle- naar. De keurmeisters hadde dir ok nag un hil verhaal opzet op die kaartjes den. Je konne den leze van; „Te wainug anslag op ze ouge", „Un tikkeltje uitstaande knieë", „hai hep un goeie achter hand" of zuks of zain. Ien van die manjes van de Knai- nefokkers hep main toe un beetje wegwais maakt hoe zo'n keuring gaat. „Kaik us hier", zaide die en hai graipt un loorus van un knain bai ze vette barsie, „Je hewwe knaine in alle soorte en mate en an elluk soort worre bepaalde aise stelt. Zoas deuze, hei, kaik die hep om elluk ougie un mooi randje, zine je dat? Op ze reg loupt un streip die gaat van ut midde nei ze steert en op ze zaikante hep ie twei vlekkies m|it elluk ien heer. Dut is un hil mooi beist en ut is de kunst om ze zo te kraige." Dat manje hep me nag veul meer zaid maar dat zei ik jullie maar be spare. Azze je dur meer van wete wulle gane je maar nei ien van de lede van de knaineklup. Ik hep aars wel begrepe datte je eerst un voester en un ram bai me kaar in un hokkie douwe moete en den kejje niks aars doen den of- wachte wat of dur van trecht kom men is. Hep zo'n voester den ien- mal jongt den gane je kaike wat of de gnapste is en deer fokke je den weer verder mee hei, net zo lang totdatte je un besie hep die alle spikkels en strepies op de goeie plaas zitte hep. Zo ziene je maar dat gelukkug niet alle knaine mit Kerssemus bloot op tafel komme. Maar de fok kers kenne nag zo dur best doen, moeder Netuur zei wel uitmake mit hoeveul strepe zo'n besie op de we reld komt. Want zo is ut toevallug og naggus un keer. SCHOORLSE BRIDGECLUB Uitslag van maandag 10 febr.: Lijn A: 1. Mevr. Arpeau-Goet 52 pt. 2. Fam. Kuyper 49 pnt. 3. Kaandorp-Berkhout 45Va pnt. 4. De Jong-Burgering 44 >4 pnt. 5. Dapper-de Wit 38 K pt. 6. Bekker-Beeldman 38 y, pnt. 7. Mosch-Half 37 pnt. 8. Thomassen-Half 31 pnt. Lijn B; 1. Thomassen-Haasbroek 51 pnt. 2. Mej. Haring-Hummeling 49 pnt. 3. Mevr. Bouman-Nieuwland 48 pt. 4. Ens-Ens 40)4 pnt. 5. Nieuwland-Roos 40 pnt. 6. Schipper-de Hart 38V2 pnt. 7. Mevr. Timmermans- Mevr. Stenneberg 34 o- pt. 8. Heystek-Lensing 34 y2 pt. Lijn C.: 1. Goudsblom-Brouwer 33 pnt. 2. v. d. Oort-de Wit 31)4 pt. 3. Mevr. Wiedemeyer-Kuiper 26 4. Fam. Hoogschagen 22 pnt. 5. Houtkoper-Repko 20)4 pnt. 6. Dames Klinkenberg- Timmernfan 16 pnt (Ingezonden mededeling) Hoestdrank in tabletvorm.95ct V.V. SCHOORL Programma 16 februari a.s. 2 uur Bergen 1-Schoorl 1 2 uur VZV 2-Schoorl 2. 10 uur Go Ahead 4-Schoorl 3 2.30 uur HSV-Schoorl jun. 2.30 uur Berdos 5-Schoorl jun. 2 10 uur DTS b-Schoorl b. Opstellingen: Jun. 1: W. de Mareé - R. Butter - B. de Boer - W. Mundt - A. Witte brood - La Pierre - G. Bekker - C. Oud - J. G. de Boorder - H. de Jong - KI. Mereboer. Vertrek 1.30 uur per auto. Jun. 2: A. Nieuwland - K. Hooi veld - KL Half - B. Minkema - H. Zuidema - W Nie9en - G. J. de Witte - C. Duineveld - P. A. Hooi veld - R. Bakker - T. Medendorp. Res. P. Medendorp. Vertrek 1.30 uur per fiets. Asp. B: Sj. Minkema - W. Prins O. Spoelstra - B. Butter - K. Me- dema - K. Koel - Jb. Mereboer - S. Kootstra - M. Snip - H. Hooiveld -H. Volkers. Vertrek 9.30 uur per auto. SCHOORL WON BILJART ONTMOETING TEGEN BERGEN. De één en vijftigste keer Zondag 1.1. werd na een jaar var. onderbreking, de traditioneel ge worden biljart-ontmoeting tussen Schoorl en Bergen hervat. Dit jaarlijkse biljartgebeuren dat in het jaar 1962 haar gouden jubi leum vierde in „De Rode Leeuw' is in het jaar daarop door verschil lende omstandigheden een jaar overgeslagen. Dit jaar werd het verlangen om weer op de oude voet voort te gaan sterker, zodat er door de spelers van beide dorpen besloten werd de bil- jartque weer uit het rek te halen en met nieuwe animo en ijver de oude sluimerende biljartgeest en rivaliteit weer tot nieuw leven te wekken. Deze één en vijftigste biljart- match vond dan ook zondag 1.1 plaats in De Rode Leeuw van de heer Timmerman te Schoorl, waar zes Bergenaren en zes Schoorl- naren elkander de eer betwisten op het groene laken en waar dan ook menig spannende partij op ta fel werd gelegd o.a. de partij van Swaag-Korver, waar de nestor der Bergense biljarters met een gemid delde van 8,43 speelde en zijn te genstander met aen verdienstelijk 5 goed partij gaf. Piet Timmerman bereikt in zijn partij tegen Din- gerdis het hoogst gemiddelde (9), terwijl Frans Dingerdis de eer ge noot de hoogste serie in dit toer nooi te maken (54). Van de 18 ge speelde partijen won Schoorl er 11 en Bergen 7. Schoorl eindigde zijn thuiswedstrijd met een voorsprong van 8 matchpunten. De uitslagen zijn als volgt; P. Timmerman (135) 135 34 20 3.97 Hulshoff 60) 58 34 9 1.70 Swaag (135) 116 28 16 4.14 Broersma (135) 135 28 27 4.87 F. Dingerdis (150)150 25 35 6.— v. Lienen 80) 76 25 13 3.04 Dekker (150) 146 26 23 5.61 R. Dekker 55) 55 26 8 2.11 Kos (120) 120 28 14 4.28 Korver 90) 80 28 6 2.85 P. Feld (135) 135 22 24 5.19 D. Duin 80) 62 22 10 2.81 Swaag (135) 135 16 34 8.43 Korver 90) 80 16 21 5.— Hulshoff 60) 57 26 8 2.37 Broersma (135) 135 26 44 5.19 Dingerdis (150) 43 15 13 2.86 Timmerman (135) 135 15 38 9.— Kos (120) 70 29 11 2.41 Duin 80) 80 29 11 2.75 Dingerdis (150) 150 23 54 6.52 Broersma (135) 110 23 18 4.87 Feld (135) 96 26 20 3.69 v. Lienlen 80) 80 26 13 3.07 Swaag (135) 102 29 18 3 51 Duin 80) 80 29 10 2.75 Kos (120) 79 24 12 3.29 R. Dekker 55) 55 24 7 2.29 Dekker (150) 124 31 29 4.— Timmerman (135) 135 31 22 4.35 Feld (135) 125 43 22 2.90 Korver 90) 90 43 18 2.09 W Dekker (150) 76 23 22 3.30 v. Lienen 80) 80 23 12 3.47 Hulshoff 60) 60 32 9 1.87 D. Dekker 55) 42 32 5 1.31 Volgorde der cijfers car., brt. h.s. gemiddelde.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 2