Voor de lekkerste boterham c: Tracteer Uw kinderen vaker op gezonde, heerlijke Pastachoca. De voordelige chocoladebelegging voor de boterham die ze zó lekker vinden dat ze er méér door eten! Er zijn twee smaken: Pastachoca „melk'Vomig-zacht, kortvan structuur dus: stevig" smeer baar. In bekers van 350 gram. Pastachoca „puur" voor lief hebbers van bittere chocolade! In bekers van 500 en 250 gram. Ideaal voor het maken van chocolade melk, het garneren van toetjes en het bakken van chocoladecake. Een Friesche Vlag product Rendier komt niet uit het ei BERGEN KINDEREN ETEN ER MÉÉR DOOR! Bezoekers van Ouwehands Die renpark die misschien niet zo goed op de hoogte zijn met de voortplan- tingsproblematiek van het dier, zou den kunnen denken dat het rendier uit een ei komt. Op deze gedachte zou men namelijk kunnen komen omdat precies achter het bordje „rendieren" sinds enkele dagen 'n nest ligt dat uitpuilt van de eie ren. Een aan en afvliegende aalschol ver is druk in de weer om het nest in een zodanige staat te brengen dat er binnenkort begonnen kan worden met broeden. Maar nog maals, het zijn echt geen rendier eieren. Dat zit zo. Bij de rendieren lopen allerlei vogelsoorten. Niet alleen aalschol vers, maar ook eenden, kraanvo gels, pelikanen en ganzen in alle mogelijke variëteiten. De broedse aalscholver heeft - toen ze haar eieren op de rendiervlakte had ge legd, vlak achter het bordje „ren dieren" - van heinde en verre alle mogelijke eiersoorten verzameld en op die manier een nest vol bij el kaar gekregen. Er zitten eenden eieren, ganzeneieren en misschien ook nog wel eieren van nog ande re soorten vogels tussen. De oppas sers hebben er elf geteld. De ren dieren storen zich niet aan de aan wezigheid van het nest op hun ter ritoir. Ze laten de aalscholver rus tig haar gang gaan en doen net of ze haar niet zien. Wanneer de vo gel straks haar „allegaartje" heeft uitgebroed zal ze nog raar staan te kijken met al die „zelfondergescho- ven" kinderen. NIEUWE AKTIVITEITEN VAN T. EN O. Bet ijverige bestuur van de buurt vereniging „Tuin en Oostdorp" dat het vorige jaar de plaats innam van het oude aftredende bestuur,, is sinds zij leiding geeft bezig het feitelijke doel van de buurtvereni ging, d.i. beschaafde ontspanning brengen aan de jeugd van T. en O.,, op bredere basis te organiseren. Nieuwe aktiviteiten heeft zij aan haar programma toegevoegd. Zo organiseert zij 1 maal in dé' maand voor kinderen van 5-10 jaar een feestmiddag in het verenigingsge bouw aan de Kogendijk. De eerste middag werd gehouden en voldeed aan de verwachtingen die het be stuur zich gesteld had. 120 Kinde ren hebben een paar uur genoten van meester goochelaar „Basta" uit St. Pancras. Zijn geheimzinnige ma nipulaties werden afgewisseld met accordeonmuziek van de heer J. v. Veen. De eerste dansavonden von den voor teenagers plaats op zater dagavond en. mochten zich in een grote belangstelling verheugen. Het plan voor de aanleg van een rolschaatsenbaan op het speeltuin- terrein is in voorbereiding. Het be stuur zal zich in verbinding stellen met het gemeentebestuur voor het realiseren daarvan. Dit plan uit het brein van mevr. Wellerdieck ont sproten is bedoeld om de rolschaat sende jeugd van Tuin en Oostdorp een veilige plaats te geven, zonder de gevaren van het snelverkeer. De toneelgroep van de vereniging zal 10 april a.s. voor haar leden in de schouwburgzaal De Rustende Jager de première geven van het onlangs geschreven blijspel ,,De Ridder van de Gouden Fez", in 3 bedrijven van de bekende schrij ver en tekstdichter Jan Timmer uit Bergen. 12 April geeft zij hiervan een uitvoering voor de T. en O - in haar verenigingsgebouw. PETTEN KRIJGT PRACHTIG BANKGEBOUW. Een van de belangrijkste mede delingen die de voorzitter van de Coöperatieve Boerenleenbank te Burgerbrug, de heer P. Francis, op de 60ste jaarvergadering deed, was ongetwijfeld het besluit van het be stuur van de bank dat men in Pet ten een groot bankgebouw zal stich ten. De plaats is al bekend. Het ge bouw zal verrijzen aan het Plein 1945, hoek Eriksstraat. Van het ge meentebestuur heeft men grond ge kocht voor de prijs van f 8,25 m2. Het wordt een gebouw met een bo venverdieping waar de kassier kan wonen, terwijl er dan beneden alle ruimte overblijft voor de bank. Met de grond en de centrale verwar ming zal het gebouw f 88000, gaan kosten.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 6