V.V.V. GROET-CAMPERDU1N jeugdige gratie Boorsma-textiel VRIJDAG 27 MAART 1964 39e JAARGANG No. 12 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X xx: X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Paviljoen Minkema Gemeenteraad Schoorl Paviljoen Minkema NAJAARSVERGADERING Paviljoen Minkema Paviljoen Minkema BOERENKAPEL „DE VRIENDSCHAP" Paviljoen Minkema <T)rc}eóóor réc/ket presenteert SCHOORLSE GEMEENSCHAP Paviljoen Minkema Weekêtad DUINSTREEK" Redaktie en administrate»: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. mm Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. PALMZONDAG GOEDE VRIJDAG PASEN Als 't hosanna heeft geklonken, De Heiland verder gaat, Om Zijne Boodschap te verkondigen, Ontmoet Hij valsheid, haat De farizeërs, schriftgeleerden, Gebruikten het verraad Door Judas werd het aangeboden, En zo 't gewoonlijk gaat, Liet men hem na de kruisiging staan, Wat ging 't berouw hen aan Aan 't schande-kruishout vastgenageld, Bespot, bespuwd, gehoond, Werd deze God-mens doodgemarteld Voor goeddoen door het volk beloond Maar toen 't voorhangsel in de tempel Vanéén reet, en de ganse aard In duisternis gehuld werd, Gods toorn werd geopenbaard, Toen kwam de angst over hen allen, Die dit onschuldig bloed, Vergoten hadden aan het kruis, Drong 't door in hun gemoed, Dat waarlijk Hij was Godes Zoon, Des Vaders afgezant, Die 't mensdom wilde voeren Naar 't Eeuwig Vaderland. Maar God is machtiger dan zij Die d' euveldaan bedreven, Hij wekte onze Heiland op Tot eeuwig leven. Geen mensenhaat, geen domheidsmacht, Kan ooit Gods Liefde keren, Hij is de Heer der Heren. Het lijden is aan 't Kruis volbracht, Maai God verbrak de duistere nacht Door Zijne goedheid, machtig, groot, Hij schiep uit Liefde 't morgenrood, 't Is Pasen Mensen, juicht voortaan. De Heer is waarlijk opgestaan Eere de Vader, ere de Zoon, God zij geprezen op Zijn Troon! PASEN 1964 Maartje N. Zwaan Mens durf te leven het is korter dan U denkt Voor de woensdagavond j.l. ge houden raadsvergadering was veel publieke belangstelling. Er bleek iets niet in oirde te zijn met de verlichting in de raadzaal, ondanks het feit dat enkele personen zich onvervaard met een schroeved taai er op de lichtschakelaar wierpen bleef het boven de groene tafel uon- ker en moesten in allerijl burtau- lamperj wordfen aangevoerd. Burgemeester Bergh deelde mede dat de heer de Leeuw door ziekte was verhinderd de raadszitting bij te wonen. De notulen en ingekomen stuk ken werden in oen vlot tempo af gehandeld waarna de raadsleden in de gelegenheid werden gesteld hun algemene beschouwingen over de begroting 1964 te houden. De heer Dekker merkte hierbij onder meer op, het jammer te vin den dat de gehele problematiek van de recreatiegemeentien niet door dringt bij de ambtelijke kringen in Den Haag. Hij vroeg B. en W. dan ook te blijven hameren op een herziening van de Rijksbijdrage aan onze gemeente. De heer Dekker was bang dat de begroting die aan G. S. ter goed keuring is aangeboden terug zal komen met een heel stel op- en aanmerkingen en met waarschijn lijk de suggestie, de gemeentelijke belasting nog verder omhoog te brengen. De KVP fractie zal hieraan ech ter geen medewerking verlenen zei hij. Ook pleitte hij er voor, dat de aangekochte en nog aan te kopen bouwterreinen worden gere serveerd voor eigen inwoners en voor jonge mensen die willen trou wen. Onze gemeente mag geen te huis worden van uitsluitend be jaagden. Verder sprak de heer Dekker zijn vreugde er over uit dat er een 2e voetbalveld voor de V.V. Schoorl in het verschiet ligt maar hij vond het jammer dat de zustervereniging „Duinranders" met een tekort aan speelvelden kampt. Ook drong hij aan op de aanleg van een behoor lijke parkeergelegenheid in Schoorl en wees op de moeilijkheden waar mee het Witte Kruis te maken heeft voor wat btereft de huisves ting van een wijkverpleegster en een magazijn. De heer Pastoor meende dat het tekort op de begroting moet wor den gezien als een tekort aan mo gelijkheden in de gemeente in het tempo dat deze tijd vereist te ont wikkelen. Wellicht zei hij, kunnen de kustgemeenten gezamenlijk iets bereiken. De ontwikkeling van agrarische naar recreatiegemeente is steeds duidelijker merkbaar zei hij verder, maar hij drong er niet temin op aan dat men ervoor zou wakerv dat alle boerderijen zouden verdwijnen. Ook vroeg hij B. en W. de mogelijkheid te onderzoeken of de bouw van de z.g. Bogaerswonin- gen in Schoorl verantwoord zouden zijn, terwijl hij ok wees op het feit dat de situatie der Damsloot drin gend om een oplossing vraagt. Nadat beide sprekers uitvoerig door burgemeester Bergh waren beantwoord drong de heer Koele waard erop aan dat de behandeling van de begroting in den vervolge VLIEG ER EENS UIT Prima verzorgde diners Kindermenu's f 2, in een openbare raadszitting zou geschieden. De burgemeester zegde toe de mening van de raad in deze een»; te peilen. Uit het rapport van de Commis sie van Onderzoek naar de begro ting bleek dat aan een architect op dracht was gegeven tot het maken van een schetsontwerp voor de bouw van een nieuwe Kleuter school te Groet. Het wachten is echter nog steeds op een urgentie verklaring van de zijde van de in spectie van het kleuteronderwijs. Ook werd gevraagd of er al plan nen bekend zijn voor de bouw van een nieuw Raadhuis. Geantwoord werd dat te zijner tijd de Raad terzake een voorstel kan bereiken. Hierna kwam de verpachting van het terrein aan de Hargervaart aan de orde. B. en W. stelden de raad voor accoord te gaan met haar voorstel aan de heer A. W. Linde man te Beverwijk voor de tijd van drie jaar een terrem te verhu ren ter lengte van ongeveer 1575 meter gelegen \aan de Hargar- vaart voor de somma van f4050, per jaar. De heer Koelewaard drong er op aan, dat er toiletten en wasgele genheid zouden worcfen aange bracht waarmee de heer Sleking instemde. De burgemeester zegde beide he- dep toe er zijn aandacht aan te zul len schertken. Hierna ging de raad een kleine 3 kwartier in comité om o.m. de antecedenten v. de heer Lindeman aan een onderzoek te onderwerpen, Na hervatting van de openbare ver gadering bleek dat de heer Koele waard het voorstel van B. en W. in stemming gebracht wenste te zien en aldus geschiedde. De voor- en tegenstemmers bleken ieder 5 te bedragen len zoals de Gemeente wet voorschrijft werd het voorstel aangehouden tot de volgende ver gadering. Vervolgens ging de Raad accoord met het doen, van enige grondaan kopen te Bregtdorp en Hargen en werden, nog enkele hamerstukken afgehandeld. In de rondvraag zei de heer Koelewaard dat in opdracht van B. en W. enige dagen geleden een sa lonwagen is weggesleept van het erf van de heer Krul te Groet. Hij betreurde het dat het College voor dit geval niet grootmoedig haar toestemming had gegeven dat de wagen kon blijveni staan. De heer Bergh verklaarde dat hij de opdracht aan Gemeentewerken om de wagen weg te halen met een bloedend hart had gedaan maar zei hij, als we dit ene geval wel toe staan krijgen we moeilijkheden met anderen die wij een vergunning hebben geweigerd. De heer Koelewaard wees erop, dat te Enschede op het initiatief van burgemeester Thomassen een speciaal terrein voor dit soort wa gens was aangewezen waarop de heer Bergh beloofde iets dergelijks ook voor Schoorl onder ogen te zien. Hierna volgde sluiting. Op dinsdag 24 maart vond in de zaal van de heer G. Minkema te Camperduin de najaarsvergadering van de V.V.V. Groet-Camperduin plaats. De opkomst van de leden was slecht, slechts een 32-tal van hen had acte de presence gegeven. Uit de mededelingen die de voor zitter, de heer Sleking deed bleek wel, dat er momenteel reeds meer aanvragen zijn dan vorig jaar om deze tijd. Men drong er bij de leden op aan, toch vooral verhuurde pe riodes op te geven aan het infor matiebureau, terwijl men ook vroeg mede te werken aan de samenstel ling van de gasternstatistiek. Bij een bespreking met dr. Kedde de inspecteur van de Volksgezond heid was komen vast te staan dat de vervuiling van het strand niet veroorzaakt wordt door invloeden vanuit de Noordzee; de inspecteur kon hiervoor geen verklaring vin den. Zoals bekend heeft de V.V.V. indertijd de geredde mijnwerkers van de ramp te Lengede aangebo den een vakantie met hun gezin in Groet te komen doorbrengen. De mijnwerkers hebben geantwoord dat zij graag in juli naar Groet zouden komen maar aangezien aile beschikbare ruimte om die tijd al bezet is bood de V.V.V. de mijn werkers aan om in mei te komen Thans is bericht ontvangen dat de geredden al zoveel aanbiedingen uit het buitenland hebben gehad dat zij van dit aanbod geen gebruik kun nen maken. Enige discussie ontstond toen de brief van de ORKAVA aan de orde kwam die op de najaarsvergadering niet in behandeling is genomen om dat zij te laat was binnengekomen. Zoals bekend hebben de kampeer terreinhouders destijds het V.V.V.- bestuur enjige voorstellen aangaan de de contributieverhoging gedaan die op de betreffende vergadering niet zijn behandeld. „Deze kwestie is nu niet meer aan de orde" zei Gebakken paling Piepkuiken - Nasi Goreng Pannekoeken etc. de heer Sleking. De kampeerterrein- houders hadden hun lidmaatschap opgezegd maar bleken wel bereid donateur van de V.V.V. te worden. Door verandering van de statuten is dit onmogelijk geworden aangezien hierm is komen, vast te staan dat iemand die een bedrijf heeft nooit donateur kan worden. Hoe een en ander zal jflop(en kwam niet duide lijk naar voren; wel hoopte de heer lSeking dat alles nog goed zal ko men. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat vooral de bouw- vakweken, en de schoolvakanties goed bezet waren geweest, terwijl er ook nog op werd aangedrongen dat m|jn douchegelegenheid in de vakantieverblijven aanbracht. Vervolgens werd de rekening en verantwoording van de penning meester over 1963 voorgelezen en hierbij bleek dat er op 31 december van het vorig jaar f3469,16 in kas was. Voorts had het bestuur voor gesteld haar te machtigen een an dere contributieregeling vast te stellen. Na stemming bleek dat de verga dering tegen het bestuursvoorstel was om van leden die meerdere bedrijven bezaten van elk bedrijf de basiscontributie te vragen. In de financiële commissie werd de heer S. Ory benoemd terwijl deze commissie alle financiële beschei den in orde had bevonden. De datum voor de reclametocht is wel vastgesteld nl. op 29 april, het doel van de reis is nog niet be kend. Voor het zomerprogramma ver wees njeni naar de fraai uitgevoer de V.V.V.-gids. De begroting 1964 is op een twee tal punten herzien; de Gemeente raad besloot haar subsidie tot een bedrag van f2000,te verhogen, terwijl men door de verhoogde contributie waartoe in de najaars vergadering werd besloten over meer liquide middelen beschikt dan aanvankelijk werd begroot. Bij de rondvraag bracht de heer P. Koopman Sr. het nog steeds heersende parkeerprobleem te Cam perduin aan de orde en drong er op aan, dat het glas op het strand werd weggehaald. Ook de strandtrap te Camper duin was weer een onderwerp van discussie. De heer Meedendorp ver telde dat er op de gemeentebegro ting een bedrag voor de strandaf- gang is uitgetrokken en dat men nu alleen op goedkeuring van Gedepu teerde Staten wacht. De heer Oud vroeg waarom het fanfarecorps ,,De Vriendschap" in de zomer geen rondgang door het dorp maakt, waarop de voorzitter antwoordde dat 't fanfarekorps nu een Boerenkapel is geworden en dat hij het niet uitgesloten achtte dat er in het a.s. seizoen een rondgang zou worden gemaak. Hierna volgde de buitengewone ledenvergadering. Het bestuur stel de de vergadering voor de haar in ziens verouderde statuten op en kele punten te wijzigen. De heer Sleking las de voorge- 28 en 30 maart a.s. ontvangt iedere 25e garderobe cliënt een aardige verrassing. stelde wijzigingen aan de vergade ring voor en deelde mede dat in principe de bestuursbevoegdheden onveranderd waren gebleven. Enige discussie ontstond over de status van de donateurs. Men stelde vast dat de donateurs op eert ver gadering geen stemrecht hadden en dat zij ook niet aan de discussies zouden mogen deelnemen. BEGRAFENISVERENIGING „DE LAATSTE EER" De beg ra fenisevlrediging „De Laatste Eer" hield woensdagavond eert ledenvergadering in de zaal van de heer Swart te Hargen.. Door ziekte van de voorzitter, de heer Damiaans werd de vergadering ge leid door de heer Vriendjes. Het bleek dat de vereniging thans 990 leden telt en; dat er het afgelopen jaar 26 begrafenissen door de ver eniging zijn verzorgd. De financiële commissie had de boeken in orde bevonden terwijl bij de bestuursverkiezing de heren Kuyper en, Koopman bij acclamatie werden herkozen. De heer Severshuysen bracht naar voren dat de verenliging nu eigen lijk een! uitvaartvereniging moet heten omdat men ook crematies verzorgt. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij de heer P. Bak ker. Deze pleitte er verder voor, dat er bij de begraafplaats een parkeerverbod zou worden inge steld. Verder niets meer aan de orde zijnde sloot de waarnemend voorzitter de vergadering. PADVINDERSGROEP JAN VAN SCOREL De leiding van de Schoorlse Pad vinderij deelt ons mede dat de ac tie „Een! heitje voor een karwei tje" op 2 |en 3 april zal worden gehouden. De welpen van „Jan van Scorel" beschikken nog niet over een uniform maar zij zullen in het bezit zijn van een boekje waarin het „Karweitje" en de beloning zullön worden geschréven. Nadat het karweitje is verricht wordt een zegeltje afgegeven dat zichtbaar bij de voordeur moet worden aan gebracht. De opbrengst van de actie komt ten, goede aan de „Jan van Scorelgroep". Het is al weer enkele maanden geleden dat het bestuur pogingen in het werk stelde om de muziek vereniging „De Vriendschap' weer nieuw leven in te blazen We mo gen zeggen Wt heden is dat aardig gelukt. Iedere week donderdag is er repetitie in de zaal van „De Rus tende Jager" ien er komt weer mu ziek uit de instrumenten. Er zijn weer een 6 tal jeugdige leerlingen bijgekomen, maar en daar gaat dit stukje over, de vraag luidt zijn er nog medrdere lief hebbers want er zijn nog wat in- strumlenten over. Wij noemen b.v. een saxophoon die om een speler of leerling vraagt. Stelt U zich eens in verbinding met de heer J. de Leeuw te Schoorldam en de heer Meedendorp, bloemenmagazijn en hoort er meer van. Als alles goed gaat zal het korps binnenkort weer in het openbaar optreden. U moet dan eens konden en luisteren naar de gezellig mu ziek die gemaakt wordt. TENTOONSTELLING EN MODESHOW IN NOBELSCHOOL. Er was woensdag j.l. - evenals de dag daarvoor - grote belangstelling voor de tentoonstelling in de No- belschool aan de van der Lijnstraat te Alkmaar. Bijzonder groot was de belangstelling voor /de modeshow die door de meisjes van de Vor mingsklas en\ Inas (Inrichtingsas- sisterfte), met veel zwier en charme werd getoond ed waarop zij met recht trots kunnen zijn, want de Diners Recepties Jubilea Feestavonden Vergaderingen enz. OP DE TERUGWEG Zo liep de professor tezamen met Knots naar de boot. De dikzak ver moedde helemaal niet, dat het Crég- hel was die naast hem liep en dat zijn kleine collega buiten westen lag in de bottenkuil. „Hè, wat heb ik een slaap", klaagde Knots, „ik ben jaloers op die professor die ligt al lekker te slapen." „Dat dacht je maar", snibde Crég- hel boos. „Watte vroeg Knots ver baasd. Créghel bedwong zich en antwoordde: „Ik zei ja, dat is waar" Oh, eh, lachte Knots. „Ik dacht dat ik het verkeerd verstond". Toen stapten ze in de boot. Crég hel ging voorin zitten en Knots mocht weer roeien. Ze gingen deze keer niet naar de oever, maar ze roeiden het beekje op dat in het meertje uitmonne. Ze konden ze tot vlak achter de herberg komen. „Halt riep professor Créghel na een half uurtje, „leg aan, we zijn er!" elasti BELLA K f35.50 Opvallend slanker door straal vormige „elasti"-versteviging. Géén rits of baleinen. Vlinder licht en heerlijk modieus. Voor betere Textiel: Ruinelaan 18, tel. 2532, Bergen AGENDA: Vrijdag 3 april filmvoorstelling van het Nederlandsche Roode Kruis in „De Rustende Jager" fe Schoorl. 's Middags kindervoor stelling 4 uur. 's Avonds zal wor- der» vertoond „Levensmelodie" en een filmdocumentarie. 8 uur. Zaterdag 4 april Toneeluitvoering van de toneelvereniging „Ons Genoegen" in hotel „De Roode Leeuw" Opgevoerd wordt „Het is nooit te laat". Bal na. Aan vang 8 uur. Vrijdag 3 april klaverjasdrive van de voetbalver. „Duinranders" in café Slijkerman, des avonds om 8 uur. keurige en kleurige collectie pakjes jurkjes, dusters, strand- en nacht kleding - waarvan mej. Kortenbout, die de show presenteerde zei, dal sommig cteaties „griezelig mooi" zijn gemaakt - waren door de meisjes zelf vervaardigd en dat gaf aan de show een bijzonder fijn ka rakter. Zij kregen dan ook daar voor een warm applaus. In de leslokalen waren de werk stukken door de leerlingen vervaar digd en verkregen door naaldkunst stofviersieren en handenarbeid ten toongesteld. Ook hiervoor was veel belangstelling. De grote verschei denheid van artikelen, de veelzij dige leerstof v. allerlei vakken, ga ven de indruk dat 't onderwijs aan deze school op een hoog niveau staat. De prachtig geborduurde wand kleden van lerares mej. V Wit trokken bijzonder de aandacht. Fraaie tekeningen hingen in de gan gen en klassen. Ook de tentoonge stelde culinaire 'genietingen stonden in grote verscheidenheid op gedek te tafels. Alles wat maar enigszins verband houdt met het huishouden wordt op deze fraaie school onder wezen. Na het eten zult U weten Waar U het lekkerste hebt gegeten. CAMPERDUIN AAN ZEE Tel. (02209) 432 Men kan op de Nobelschool pri maire opleiding krijgen, studeren voor huishoudhulp, kleuterhulp, as sistente in de huishouding, een op leiding volgen voor inrichtingsas sistente (INAS), toetreden tot de vormingsklas en nog enkele cur sussen volgen. Voor nadere inlich tingen wende men zich tot de di rectrice, tel. (02200) 14201. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN le en 2e Paasdag Dr. HODDE Van Reenenpark Tel 2027 SCHOORL le eq 2e Paasdag: dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1