Voor de lekkerste boterham AFSCHEIDSPREDIKATIE Met één beker Pastachoca maakt U stapels heerlijke boterhammen. Keuze uit twee smaken: Pastachoca ,,melk", romig-zacht, en kort van structuur dus „stevig" smeerbaar; Pastachoca „puur", de pure tractatie voor liefhebbers van bittere chocolade! Pastachoca „melk" en „puur" zijn ideaal voor het bakken van chocoladecake. En bij het garneren van toetjes bereikt U er een smakelijk en feestelijk resultaat mee! Eén eetlepel Pastachoca "puur" in een beker warme melk, of twee eetlepels Pastachoca „melk" in een beker warm water, en U hebt een heerlijke chocoladedrank! Pastachoca „melk" in bekers van 350 gram - Pastachoca „puur", in bekers van 500 en 250 gram Een Frlesche Vlag product van Ds. R. v. d. Berg te Bergen Voor een stampvolle kerk, gevuld met lidmaten, belangstellenden en ai '.evaardigden van andere 7 rken er bestuurscolleges, hield o van dei Berg vorige week zondagavond zijn af scheidspredikatie. Onder de aanwezigen merkten we op: Bur gemeester de Ruiter en wethouder Zonjee, namens de Hervormde Kerk de predikanten Ds. Visser en ds. Bekius, vergezeld van de heer Groenejveld, Kapelaan Hoogeveen van de R. K. Kapel in Koedijk, de consulent der Ger. Kerk, ds. Tissink uit Noord-Scharwoude, ver tegenwoordigers van de Ger. Ker ken te Alkmaar, St. Pancras en Schermerhom. Komende tot zijn onderwerp _0 us. v. d. Berg de aandacht van zijn gehoor voor de tekst uit 2 Cor. 13 5 en wees er op, dat men als Christen voortdurend zelf onderzoek moet toepassen. Men dient examinator en examinandus in één te zijn en dat niet van an deren, maar van zichzelf. Komen wij in deze haastige tijd wel aan zelfonderzoek toe? Wilt u een ga rantie, dan is er Paulus. Kijk niet naar mij, maar op uzelf. Wij leven temidden van een crisis der zeker heden, doch de enige die ons daar uit redden kan is Jezus Christus. In Bergen wordt veel verhuurd. Naast de hotels en pensions ver huurt men kamers en soms zijn ganse huis om zijn uithoek te ne men in een schuurtje of kippehok. Doet men dit van ganser harte? Neen, het is een beperking die men zich oplegt voor een bepaald doel. Mien offert zijn vrijheid daartoe voor een tijd op, doch wie Jezus in zijn hart en hoofd heeft ontvangen leeft voortdurend in vrijheid en in blijdschap. We nemen thans afscheid van Bergen, maar vergeten zullen we het niet. Ouderling Krul deelde na het einde van de predikatie mee, dat Ds. v. d. Berg ruim 500 maal was voorgegaan in de Dienst des Woords en bood zijn beste wensen aan in de wens: Wat de toekomst brengen moge, U geleid' des Heren hand. Ds. Tissink vertelde dat ds. v. d. Berg in deze vijf jaren geen bij eenkomst der classis had overge slagen, en dankte voor de wijze waarop hij de evangelisatie-plan nen had behartigd. Ds. Bekius deelde mede dat hij indertijd door de heer Grootjes was uitgenodigd om samen met zijn echtgenote kennis te komen maken op de eerste avond van dien aard. Nadien hebben we vele contacten gehad bij de besprekingen over „het boekje van de achttien", dat de gesprekken behandelt gezien in het licht van de oecumene. Op de 23e juni zal er wederom een bijeen komst zijn in de Ruinekerk, waarin opnieuw over de oecumenische op vattingen zal worden gesproken. Ik heb ds. v. d. Berg afgeraden te vertrekken. Hier zijn de kerkmen sen gewoonlijk wat lichter, doch in Bodegraven heeft men de repu tatie ietwat zwaarder te zijn. Dat is op zichzelf een overgang, doch de mens vermag niets tegen de waar heid. Ds. v. d. Berg beantwoordde de sprekers en bracht daarna 'n woord woord van dank aan de koster, de organist en de heer Nijdam, die de groep Koedijk verzorgt. Hij sprak de wens uit dat hij in de toekomst vanaf deze kansel de gemeente nog eens zou mogen toespreken. Na het einde zongen de aanwezi gen spontaan het psalmvers „Dat 's Heren zegen op U daal", waarna ds. v. d. Berg over de gemeente zijn priesterlijke zegen uitsprak. Een onvergetelijke periode van werkzaamheid in de Ger. Kerk te Bergen werd daarmee afgesloten. 3 MOGELIJKHEDEN f

De Duinstreek | 1964 | | pagina 6