99 99 Triumph - Internationaal O. O- V. /\}oozè-Joanna mazfranè m St, stil, het is vertrouwelijk BOORSM A-TEXTIEL X X X X X X X X X X X X X X X X X X k: KONINGINNEDAG 1964 Schoorl Gekostumeerde optocht X X X X X X SCHOORLSE GEMEENSCHAP 30 VRIJDAG 10 APRIL 1964 39c JAARGANG No. 14 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef 50 jaar slagerij De Ruijter PETTEN Burgerlijke Stand SCHOORL LOOP DER BEVOLKING Ingekomen en vertrokken personen. SCHOORL Wij lazen BERGEN Uitstekende voorstelling Jeugdcircus "Elleboog» LIJSTINZAMELING BEJAARDENTOCHT Triumph aan de spits, Triumph bij AGENDA: ZONDAGSDIENST ARTSEN <~Pro}e6óor (^.régkel Weekllaa Dit nummer bestaat uit 8 pag. DE DUINSTREEK Redaktie en athMiuMaB'Ba: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 26! en b.g.g. 223. Giro 65 2167 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. mm Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. Er bestond voor deze vergadering maar bitter weinig oelangstelling; zelfs nadat het Schoonse kwartier tje was afgelopen telden we nog slechts een 16-tai leden. De voor zitter de heer v. d. Garde sprak in zijn welkomstwoord dan ook zijn spijt over de slechte opkomst uit. De leden moeten komen zei hij, men moet niet alles alleen aan het bestuur overlaten. Hij begroette verder de hr. Vermaas, de wnd. di recteur van de Federatie en de oud secretaris, de heer Blankestijn. De notulen werden vervolgens conform vastgesteld waarna de voorzitter overging tot het doen van enkele mededelingen. Hij toonde zich verheugd dat men meer subsidie van de Gemeente had gekregen en vertelde verder dat binnen niet al te lange tijd de weg naar Hargen aan Zee een feit zal zijn. Er zijn hier veel te wei nig toegangen tot het strand zei hij, elders worden miljoenen be steed om recreatie te scheppen en hier hebben we dit voor het grij pen. Aan de voorbereiding voor 't aanbrengen van trottoirs wordt ge werkt, maar de heer v. d. Garde wees erop, dat men de medewer king van die mensen nodig heeft langs wiens perceel het trottoir komt te lopen. Ook releveerde hij aan de radio uitzending „Op de koffie" waarin het zoeklicht op Schoorl was ge richt en waarbij gratis reclame voor Schoorl is gemaakt. Dit is goedkoper dan bij Radio Veronica die voor 3 minuten reclame liefst ƒ1200 vroeg. Ook wees hij op het vele afval dat om de huizen ligt, hij vond dit een anti-reclame voor ons dorp en vroeg de aanwezigen deze rommel op te ruimen. Ook werd door de voorzitter ge wezen op het nog steeds nijpende parkeerprobleem. De V.V.V. en de Middenstandsvereniging hadden destijds de Raad geadviseerd een noodparkeerterrein aan te doen leggen maar zo zei hij, ondanks dat de Raad en de Wethouders het hier mee eens waren heeft de burge meester net zo lang gepraat dat het er niet van gekomen is. Als men besloten had om tot aanleg van een terrein over te gaan, dan hadden wij er nu een gehad. Enkele gedeelten uit het jaarver slag heeft U reeds in de vorige edi tie kunnen lezen. De heer Duyne- veld wees er naar aanleiding van het gememoreerde dienaangaande op, dat het voor de gasten bij slecht weer moeilijk is zich bezig te houden. De V.V.V. moet een re creatiemogelijkheid scheppen zei hij; in het gemeentehuis staan enorm veel schilderijen, mogelijk kunnen we hiervan een tentoonstel ling houden? De heer v. d. Garde bleek hier niet zo erg voor te zijn. De tentoon stelling van werken van Jan van Scorel was indertijd ook geen suc ces vond hij. De heer Jonkers zou graag een sporthal gerealiseerd zien, hierin zouden dan allerlei binnensporten kunnen worden beoefend. Uit het jaarverslag bleek, dat er een nadelig saldo bestond van j 128,55. De kas was door ae oe- trciienue commissie in ome oevon- aen en in piaai.s van ae neer van leunngen wem mevr. Haugn in de Kascontroiecommissie oenoema. iNa ae pauze wem net punt „oe- spremng reciametoein aan ue orue gesieia. merniee was men gauw Klaar wam er wem uieuegeueeiü ata aneen ae aaium, zy apin De- Kenu was maar aai net reisaoei nog niet was vasigesteiu. rsij ae DespreKing van het zomer- programma werd uoor ae voorzit ter oekenü gemaaKi dat er met zo veel. evenementen zuilen worden georganiseerd ais vorig jaar. ue öchager dansgroep, het dansorkest „De Uienhoop de Padvinders drumband en andere attracties heb ben ons enorm veel geld gekost, zei de heer v. d. Garde. Daarom zullen alleen de traditionele evene menten worden gehouden maar wel is het voor y9 procent zeker dat er een groot vuurwerk zal wor den aangeboden. Bij de rondvraag stelde de voor zitter nogmaals 't parkeerprobleem aan de orde. Hij stelde de verga dering voor aan het Gemeentebe stuur een brief te richten waarin werd gevraagd alsnog het geplande parkeerterrein te realiseren en wel op korte termijn. Naar aanleiding van een gemaakte opmerking zei de heer v. d. Garde dat de recrea tiecommissie nog nooit een bespe- king met de V.V-V. heeft gehad. De commissie houdt zich zeker bui ten de V.V.V. zei hij. De heer Koe- lewaard bestreed dit, de commissie is volgens hem gerust bereid met de V.V.V. dit probleem te bespre ken. De heer Duyneveld vond dat er toch wel gebrek aan contact is tussen het Gemeentebestuur en de verenigingen, terwijl hij verder op merkte dat er indertijd voor de Jan van Scoreltentoonstelling te weinig reclame is gemaakt. Ook wees hij erop dat er in het voor- en nasei zoen veel open ruimte is in Schoorl en hij verzocht het bestuur de mo gelijkheid van het openen van een ski-school eens in overweging te nemen. De heer Butter zei het jammer te vinden dat het informatiebureau in januari en februari dikwijls ge sloten is en de voorzitter zegde hem toe hiervoor te trachten een oplossing te vinden. De heer Jonkers wees erop, dat men door het ontbreken van een verplichte gastenregistratie in Schoorl niet over correct cijferma teriaal beschikt om de basis te vor men voor een juiste gastenstatistek. Op vrijwillige basis lukt dit niet en hij vond dat de sterke arm er maar aan te pas moest kom|en. De heer Koelewaard wees erop, dat men wel degelijk verplicht is op te geven hoeveel en welke vreemdelingen men huisvest, bij overtreding hiervan is de politie gerechtigd proces-verbaal op te ma ken. Maar zei hij, de gemeente is nogal soepel. Nadat de heer v. d. Garde een ieder nog een goed seizoen had ge wenst werd de vergadering geslo ten. De gelukkige prijswinnaars wa ren van de ƒ10,gratis vlees of vleeswaren: Elisabeth Druiven te Groet; Hopman, Schoorl; Dr. Brust, Groet; Wed. Stam, Groet; de Boer, Schoorl Corry Nooy, Groet; Wed. Snip, Camperduin. Gratis een metworst hadden; Krul, Nooy, Jongbloed, Vriesman, Stam, Blom, Sheignette, Van Loe- nen, Kleverlaan, J. Louter Kaag, J. Hagen, Bakker, Honing en Min- kema. PADVINDERSGROEP „JAN VAN SCOREL". Een Heitje voor een Kar weitje. Misschien hebt U onze jongens bezig gezien? Misschien hebben ze bij U hun dienaten aangeboden; hebben ze bij U hun karweitje op geknapt en hun heitje ontvangen? Wel, blijkbaar zijn onze padvin ders bijzonder ijverig en hulpvaar dig geweest. Want onze nog klei ne groep welpen heeft ƒ83,25 bij elkaar gebracht. Goed gedaan, jon gens! En U Schoorlaars, hartelijk be dankt voor uw spontane medewer king en gulle hand. W. Koeman GESLAAGD Onze plaatsgenote mej. Mary v. d. Vlies slaagde te Utrecht voor het eerste gedeelte van Kleuterleid ster. over de maand maart 1964 Geboren te Schoorl: Elisabeth Anna Maria d.v. P. C. Louter en M. C. T. Dapper; Caro line, d.v. C. W. Hensbergen en D. A. Blom. Elders geboren: Reinder Ruurd, z.v. H. Rossing en A. Disselsma; Mathilda Datonatia Theresia, d.v. B. Hoekmeijer en C. E. M. Veldt. Overleden: Helena Maria Schotte, e.v. P. J. Kelder, 75 jaar. Ingekomen personen: Elisabeth Rus van Avenhorn naar Heereweg 169; Maria J. Tersteege van Bergen Nh. naar Heereweg 169; Annetmarie E. Y. Schreuder van Sneek naar Burg. Peecklaan 24; Anna Breed van Heiloo naar Har- gerzeeweg 10; Jan Schoen van Ber gen Nh. naar Bergaendstraat 5; Adrianus E. Tijm van Warmenhui- zen naar Teugelaan 29; Jannetje de Vries, w.v. J. Smit van Bloemen- daal naar Molenweg 14; Johanna E. M. Bruijnzeels van Dordrecht naar Heereweg 173; Wijbo R. de Brock en echtg. van Alkmaar naar Achterweg 35; Catharina H. Kaan dorp van Berkel Nb. naar Ouden dijk 1; Petronella Vliet Vlieland, w.v. J. de Jong van Amsterdam naar Duinweg 15; Bernard van den Brink van Rotterdam naar Wagen- makersweg 5; Wilhelmina C. van Straaten van Harenkarspel naar Heereweg 169; Pieter J. den Das van Hilversum naar Teugelaan 17. Vertrokken personen: Maria J. van den Berg van Bic- kerslaan 5 naar Heerhugowaard; Adrianus C. A. Weerdenburg van Heereweg 183 naar Alkmaar; Louis E. Bigler en gezin van Laanweg 24 naar Alkmaar; Sophia G. Schipper w.v. J. Bommezij van Achterweg 35 naar Alkmaar; Rudolf Stam van Omloop 45 naar Victoria (BC) Ca nada; Jannie A. Bergsma van On derweg 3 naar Wassenaar. V.V SCHOORL Programma voor zaterdag 2.30 uur Pupillen Schoorl-Go Ahead Programma voor zondag 2.30 uur r.k. AFC 6-Schoorl 2 12 uur Schoorl a-r.k. AFC c. PUPILLEN: A. IJssels, R. Leen, J. Vet, B. Butter, P. Roos, F. Bootsma, R. Hooier, N. Mooi, T. Teeuwisse, J. Kiriotma, J. Rotte veel. Res. P. Ruis, J. Ens. Leider: P ussels JUN. 2: K. Hooiveld. KI Half. B, Minkema, H. Zuidema, W. Niesen, G. J. de Witte, R. Bakker, C. Dui- neveld, T. Medendorp, P. A. Hooi veld, P. Medendorp. Leider R. Hooiveld. Vertrek 1.30 uur per fiets. ASP. a: W. Nieuwland, W. Ruis, S. Bredewoud, G. de Jong, KI. Me- dema, W. Half, S. Duin, F. Half, P. Wiedijk, H. Volkers. H. v Iwaar- den. Res. Sj. Minkema. Leider Ko ning. in „De Duinstreek" van 11 april 1930 dat: De heer A. C. Kroon de Radiozaak aan de Molenweg van de heer N. Schuyt heeft overgenomen. De V.V.V. Noord-Kennemerland op 4 april haar ledenvergadering hield waarbij slechts 19 leden ac te de presence gaven. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat men een batig saldo had van J13,43V2- Men aan de zomerfeesten 1929 ƒ16,20 had overgehouden. De houder van het Informatiebu reau, de heer Zuurbier, een ver goeding kreeg van 75,per jaar. De nieuwe Zeeweg, waarover de heer Steyn een bespreking heeft gevoerd met het bestuur der VVV nog steeds op afdoening wacht. Het Gemeentebestuur 14 parkjes hout te koop aanbiedt. Onder auspiciën van de Culturele Raad Noord-Holland gaf het be kende Nederlandse Jeugdcircus „Elleboog" o.l.v. de heer J. J. Pijn akker uit Amsterdam in één van de lokalen van „De Zwarte Schuur" voor ruim honderdvijftig kinderen een uitstekend geslaagde voorstel ling. De voorstelling werd bijgewoond door cursisten van de Volkshoge school ,,'t Oude Hof" die des avonds, de dag der voorstelling, over dit jeugdig spel van durf en concentratie, onderling van gedach ten hebben gewisseld over de vraag of het goed is, dit romantisch kin derspel te stimuleren en bij ver schillende clubhuizen aan te beve len. Men moet deze jeugdige artisten aan het werk zien met het presen teren van de verschillende num mers, zoals Madame Janet met de dressuur van haar menselijke paardjes en pony-paardjes, die zich gracieus rond de piste in allerlei figuren bewegen, de gewichtheffer met zijn bolhoed op, terwijl hij zijn spierballen toont, de Spaanse trap- penloper die geconcentreerd op de maat van de muziek, zich heel hoog in balans houdt, de zeehonden, de teddyberen, olifant, ezel, de aap, hoogstandjes makend op een steeds hoger wordende toren van tafels, de wipacrobaten, hoepelduiker, fiets- acrobaten, hogeschoolrijdsters en het sierlijke werk van de koord danseresjes, wel een van de hoofd nummers van het programma, die allen door de 12-jarige directeur Hansje Bommels, beschaafd, num mer voor nummer werden aange kondigd. Wanneer men dan de jeugdige toeschouwers ademloos ziet kijken en genieten van de prestaties van een even oudere jeugd, die met flair hun soms lang niet gemakkelijke toeren verrich ten en daarna dankbaar, buigend en stralend hiet applaus in ont vangst nemen, dan moet dit spel niet alleen lichamelijk opvoedend zijn, maar ook initiatief nemend en wilsvormend werken. Circus „Elleboog" heeft het jeug dige publiek, die allen ook nog op een glas limonade en een lolly ge trakteerd werden, een fantastisch mooie middag bezorgd. Niet meer in de gelegenheid zijn de in het blad „Schakels" onder staande onder uw aandacht te brengen, heeft het Comité Ouden van Dagen te Bergen gemeend dit alsnog te doen door middel van „De Duinstreek". Zoals bekend houdt het Comité Ouden van Dagen gedurende de week 20-25 april haar jaarlijkse huis aan huis collecte Een twin tigtal dames hebben zich hiervoor beschikbaar gesteld. Geen enkele woning zal worden overgeslagen en tot in de uiterste hoeken van het dorp komen de lij sten-loopsters U opzoeken. Zoals alles duurder wordt, zo ziet ook het Comité zich dit jaar geplaatst voor hogere uitgaven, maar gezien de mildheid van de Bergense bevolking, twijfelt het Comité geen ogenblik, of het be drag komt weer bij elkaar. De da tum van de uitgaansdag is gesteld op woensdag 13 mei. De route van de tocht is door een Commissie uit gestippeld en loopt vanaf Bergen richting Beverwijk, Velsen, Bloe- mendaal naar Zand voort. Na een oponthoud gaat de reis dan weer verder naar Alphen aan de Rijn, waar een bezoek gebracht zal wor den aan Avifauna. Het ligt in de bedoeling 's avonds in „Duinver- maak" de deelnemers een warme maaltijd aan te bieden. Men hoopt daar ongeveer om 6 uur te arrive ren. De kaarten voor de deelnemers worden allen weer thuisbezorgd, tewijl voor hen, die nog niet eer der mee geweest zijn en de 65- jarige leeftijd hebben bereikt, de gelegenheid wordt opengesteld, tij dens het aanbieden der lijsten zich hiervoor op te geven. Men dient er rekening mee te houden dat zij, die in de kosten kunnen bijdragen, dit naar vermo gen zullen doen. Evenals ieder jaar worden de deelnemers met zes touringcars vervoerd vanuit het Van Reenen- park. Dat dit alles geld kost, ligt voor de hand. Het comité rekent bij het aanbieden der lijsten dan ook op flinke bijdragen. Om de kas van ruime geldmiddelen te voorzien, heeft de heer Schuyt (fa. Schuyt- Conijn) zich beschikbaar gesteld met het bekende Langedijker Ca baret Gezelschap, op vrijdag 17 april belangeloos een cabaretavond aan te bieden in de schouwburgzaal van „De Rustende Jager". De en tree bedraagt ƒ1,50 p. p. Onnodig dit gezelschap bij u aan te beve len. Kaarten voor deze avond zijn uitsluitend beschikbaar bij de firma Schuyt-Conijn in de Stationsstraat en 's avonds aan de zaal. Aan de inwoners van Bergen de gelegen heid deze avond te doen slagen. P. M. Dit geldt voor alle dames die prijs stellen op een goed figuur. Gun U zelf de tijd om de schone tot in de perfectie doorgepaste modellen te zien, te pas sen, waarna U als her-boren de paskamer weer uit komt. PROBEER, NU, DOE HET MET: CORSETTEN CORSELETS GAINES BEHA'S Ruïnelaan 18, Bergen Telefoon 2532 Het Oranje Comité te Schoorl organiseert op 30 april a.s. een gekostumeerde optocht voor de schoolgaande jeugd van Schoorl. Wij verzoeken daarom de ouders van de Schoorlse jeugd zo veel mogelijk hun medewerking te verlenen door hun kinderen mee te laten doen. Heeft U geen tijd of fantasie voor een kostuum, laat Uw kinderen dan b.v. autoped of fiets versieren. Er zal vooral op de originele ideeën gelet worden en het behoeft dus heus niet kostbaar te worden om Uw kinderen mee te laten doen. Na de optocht wordt de kinderen een middag aangeboden in „De Rustende Jager", waar ook de prijaen zullen worden uit gereikt. Nadere inlichtingen over tijd en plaats vindt U in het programma, dat U t.z.t. zult ontvangen. Wij hopen dat het een lange optocht zal worden en rekenen op Uw medewerking. HET ORANJE COMITÉ SCHOORL. JEUGDIGE BELANGSTELLING VOOR DE RUITERSPORT De Kennemer Rijsociëteit hield op een prachtig gelegen terrein in de Staatsduinen, onderlinge wed strijden. Er werden tijdens deze ruiter- wedstrijden in de verschillende af delingen uitstekende proeven afge legd. De sterk vertegenwoordigde jeugd, 31 deelnemers, lieten fraaie staaltjes van dressuur zien en heeft een groot aandeel gehad in het wel slagen van deze dag. De jury bestond uit de heren Krijgsman uit Amsterdam en D. Herenmaker uit de Beemster. De uitslagen van de jongeren luiden (dressuur): 1. Marjolijn Schrama me Anuska; 2. Kuneke Kiemkerk met Katja; 3. Liesbeth Dingemans met Peggy; 4. Ede Hor- nings met Peter; 5. Dick Klem- kerk met Katja. Van de 24 deelnemende senioren (dressuur en springen) werd B. Bosman de eerste; 2. Dr. Niebuurt, 3. Marjan van Gelder; 4. A. Hol- lenberg' 5. Joh. Wijdeman. Afd. zwaar: 1. Piet Bruin met Nor man 2. B. Nosman met Feder 3. C. P. Eecen met Frascati; 4. mevr. N. Bruin-Schoenmaker met Raoul; 5. Jb. Vrasdonk sr. met Bob. Springen met hindernissen: 1. mevr. Bruin-Schoenmaker (3 fou ten); 2. Jb. Vrasdonk (8 fouten); 3. Piet Bruin (12 fouten). Vrijdag 10 april „Algemeien Wel zijn" met een causerie met kleu rendia's over „De windmolen onze vriend" in hotel „De Roode Leeuw". Aanvang 8 uur. 13 April bijeenkomst Herv. Vrou wengroep in consistorie Ned Herv. kerk. Spr. de heer Kramer. Onderw.: Deze vrouw. 7.45 uur. Vrijdag 17 april 8 uur bijeenkomst KPJ in het verenigingsgebouw te Catrijp. Bibliotheek van de ver. Algemeen Welzijn. Geopend: vrijdags van 3.30 tot 4.30 uur n.m. in het oude Raadhuisje te Schoorl. Bejaardensociëteit: woensdags van 2.30 tot 5 uur n.m. in het ver enigingsgebouw te Catrijp. R.K. Bibliotheek Catrijp: geopend zondags van 10 tot 12 uur v.m. Vrijdags van 7 tot 8 uur n.m. BERGEN ZONDAG 12 APRIL 1964 Dr. LUGTEN Hoflaan 6 Tel. 2700 SCHOORL ZONDAG 12 APRIL 1964 dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360 EEN VREEMDE GEWAARWORDING. Op hetzelfde moment, dat Crég- hel in de herberg druk bezig was met de botjes, keek Kitsch sla perig om zich heen en voelde eens aan zijn hoofd. „Goeie grutjes wat nou pijn in mijn hoofd au Knots waar ben je Niemand antwoordde natuurlijk. Hij keek nog een poosje dom naar een botje, dat boven de grond uit stak en wist toen opeens weer hoe alles gegaan was. „Ha Ik snap 't", gilde de klei ne boef. „Waar is mijn mantel, waar is mijn hoed. Créghel natuur lijk Bah, de misselijke idioot. Ik zal Verder kwam hij niet. Onder hem bewoog iets en langzaam werd Kitsch opgetild. „Hou op met die flauwe aardig heden", krijste de boef en ging nog verder omhoog. „Grr Humpf Knor klonk het onder hem. ,Ben je helemaa-aal! Hou op!" probeerde hij nog eens en werd toen met een geweldige ruk opge tild.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1