Voor de lekkerste boterham Pastachoca „melk" Een uitstekende combinatie van volle melk en eerste klas cacao! Romig- zacht van smaak, kort van structuur dus: „stevig" smeerbaar. In bekers van 35C jram. Pastachoca „puur" De pittige chocoladebelegging met de puur-natuursmaak van bittere cho colade. In bekers van 500 en 250 gram. Ook ideaal voor het maken van choco lademelk, het garneren van toetjes en het bakken van chocoladecake. Een Friesche Vlag product PETTEN^ VARA AFD. VERGADERDE DE LEKKERSTE EN VOORDELIGSTE CHOCOLADEBELEGGING VOOR DE BOTERHAM! wmmtK»* SPORTVERENIGING HAD DUITSE GASTEN OP BEZOEK. Voor de Paasdagen arriveerde in Petten 65 sportvrienden uit Lan- gerfeld. Nadat zij door de voorzit ter de heer D. Manneveld waren welkom geheten werden alle men sen bij hun pleegouders onderge bracht. Eerste Paasdag werden er wedstrijden gespeeld tussen de „Sportgemeinde 06" en de „Sport vereniging Petten". In de morgen uren speelden de pupillen een aar dige wedstrijd die echter geen doel punten opleverde. Daarna kwamen de junioren aan bod. Daar het hier een sportuitwisseling betrof was dit elftal zeer verzwakt. Wisten de jon gens tot de rust aardg stand te hou den, na de thee gingen zij door de knieën en moesten tenslotte ver liezen met 6-0. In de middaguren speelde een aspirantenploeg die ongeveer van gelijke kracht was. Het werd een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarbij eerst de Petten- ploeg met 2-0 voor stond, maar kort voo liet einde de winst moest laten aan de gasten 5-3. Daarna kwam sds sluitstuk een elftal waarin ze ven spelers van het eerste elftal meededen. Dit treffen werd een vlugge en aantrekkelijke ontmoe ting en waarbij het al spoedig dui delijk werd dat er weinig krachts verschil was. Wel waren de gasten technisch beter maar voor het doel minder produktief. Na de rust kwam Petten aan een voorsprong door de Graaf, na goed voorberei dend werk van Burger. Kort voor tijd scoorden de gasten echter een tegcnpunt, zodat ook dit treffen gelijk eindigde. In de avonduren was in „Het Wa pen v. Petten" een gezellige avond georganiseerd, waarbij de Mocking Birds voor de muziek zorgden. De voorzitter van de reiscommis sie, de heer D. Verduin, prees hier het sportieve spel van de gasten en dankte alle mensen die de gasten hadden opgenomen, waarbij extra dank werd gebracht aan mevr. G. Geensen. Aan de voorzitter van de Sportvereniging 06 overhandigde hij voor het clublokaal een foto van het kleedgebouw op het sport veld, een vorzittershamer en een tegel met het Wapen van Petten. Na dankwoorden aan de jeugdlei ders, die allen een kaasje kregen, mochten hun vrouwen een lepeltje in ontvangst nemen met het Wapen van Petten. Verder was er voor el ke speler een speldje van de Sport vereniging en kregen de spelers van 't eerste elftal plus de scheids rechter een kaasje bij de aanvang van de wedstrijd, De voorzitter van de „Sportge meinde 06", de heer F. Clever, dankte voor de prima ontvangst. Men had al vele malen een sport uitwisseling meegemaakt, maar dit in Petten had alles overtroffen. Ik kan hier geen woorden voor vin den. Deze hartelijke opname, de prachtige sportplaats, hebben op ons een onvergetelijke indruk ge maakt. Wij hopen u straks in onze stad aan de Wupper eenzelfde in- -druk mee te geven. Hij overhandigde namens zijn ver eniging een grote wimpel en een voetbal, terwijl er voor de vrou wen van de jeugdleiders uit Pet ten bloemen werden aangeboden. Voorzitter de heer D. Manneveld dankte tenslotte al diegenen die deze uitwisseling tot stand hadden gebracht. Gij hebt een groots werk verricht. En u bent eigenlijk nog maar halfweg, want straks met de Pinkster komt de organisatie van de reis naar Langerfeld. Laten de jongeren hier een voorbeeld aan ne" men, want gij moet eerlang onze plaatsen innemen. Daarna bleef men nog lang en gezellig bijeen. De tweede Paasdag maakten velen van het gezelschap een strandwandeling. Om half twee vond het vertrek plaats. Hier kre gen allen een lunchpakket mee en vertrokken de autobus en vijf luxe auto's weer naar Langerfeld, in Pet ten vele vrienden en vriendinnen achter latend. Op de ledenvergadering van de VARA afdeling Petten bleek dat het ledental iets was terug gelo pen. Had de afdeling eerder 200 leden thans is dit 187. De voor zitster mevr. M. Zwakman-Burger hoopte dat het ledental weer zal stijgen en heette speciaal welkom districtbestuurster mevr. A. G. Geertsema-Tensen. Uit het financieel overzicht van mevr. Hooyenga bleek dat de afde ling kerngezond is. Zij had echter te kennen gegeven dat zij voor het penningmeesterschap wilde bedan ken, maar zou graag bstuurslid wil len blijven. Mevrouw Zwakman dankte haar voor de goede verzor ging van de gelden en was blij dat zij nog enige tijd bestuurslid zou willen blijven. Want het wordt al moelijker om bestuursleden te vin den in deze tijd. De heer A. v. d. Vlies zal haar taak overnemen waarmee de ver gadering zeer ingenomen was. Voor het bezoeken van de dis- trictvergadering in Alkmaar op 18 april werden aangewezen de be stuursleden mevr. Hooyenga en J. Kouwenberg. Besloten werd om aan de leden te vragen of zij het op prijs zou den stellen om een bezoek te bren gen aan de studio te Hilversum. PAPIERACTIE EEN SUCCES De papieraktie die werd gehou den ten bate van de Sportvereni ging Petten is een succes gewor den. Met twee vrachtwagens van de firma Kuiper en Leeuwenkamp hebben enkele ouderen aangevuld met jeugdleden, in de morgenuren in het dorp ruim 5 ton papier in gezameld. Daar eên en ander goed was voor bereid en al het papier goed was gebundeld verliep alles ordelijk en netjes. In totaal had deze actie een bedrag van ƒ250,opgebracht. J. P. GEENSEN ZAL EERSTE STEEN GYMNASTIEKLOKAAL LEGGEN. Op vrijdag 1 mei a.s. des na middags om 3.30 uur, zal de eer ste steen worden gelegd voor het gymnastieklokaal te Petten. Dit zal geschieden door de heer J. P. Geensen, eerder hoofd van de openbare school alhier. Na afloop van de eerste steen legging is er in „Het Wapen van Peten" gelegenheid om het woord te voeren. OVERZICHT le KWARTAAL '64 NUTSSPAARBANK In de loop van de maanden ja nuari - februari - maart werd op de spaarbankboekjes ingelegd een bedrag van ƒ982.581,61 (v.j. was dit ƒ981.849,02) en terugbetaald ƒ987.805,84 (v.j. ƒ652.863,99) alzo minder ingelegd dan terugbetaald ƒ5.224,23 (v.j. ƒ328.985,03 meer in gelegd dan terugbetaald). Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij het begin van het jaar ƒ4.148.549,84, bedraagt thans ƒ4.143.325.61. Het aantal in de loop van het eerste kwartaal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 148 (v.j. 168). Ingetrokken werden 67 boekjes (v. j. 38). Het aantal in omloop zijnde boek jes, bij het begin van het jaar 3440, bedraagt thans 3511. Het aantal uitgegeven spaarbus- jes bedraagt thans 1.006.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 8