ff Aandacht Ill NACHT-KLEDING Boorsma Textiel V s ma GERARD BRUSHED NYLON NACHTHEMDEN 13.90 SCH00RLSE GEMEENSCHAP &S VRIJDAG 24 APRIL 1964 39e JAARGANG No. 16 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef 1 De heer J. BROERSMA ter aarde besteld Uitgebreid programma vereniging Bergen van de Oranje- BURGELIJKE STAND hartveroverenae AGENDA: <~Pro}eóóor (ElréqWel ïv Ueekêlod Dit nummer bestaat uit 8 pag. DE DUINSTRE1EÜ Aandacht verdienen de woorden van de burgemeester met betrek king tot de hotelaccomodatie in on ze gemeente, welke te vinden zijn in zijn jaarrede 1963 (II), opge nomen in „De Duinstreek" van 31 januari 1963. De burgemeester zegt daar: „Een uitbreiding met een nog betere hotelaccomodatie dan nu voorhanden is lijkt mij voor de ontwikkeling in opgaande lijn een gebiedende eis. Ook voor het gemeentebestuur is hier een taak weggelegd, die op z'n minst een stimulerend karakter moet hebben. Mr. Sluis is voorshands de enige geweest die hierop heeft gerea geerd. Hij vroeg zich af, of Bergen niet onvoldoende geoutilleerd is voor zakien als cultuur, kunst en toerisme. Ook is er z.i. gebrek San werkelijk moderne hotelaccomoda tie." Ik neem aan dat de opvatting van de burgemeester ook die van het college van burgemeester en wet houders is en dat de onderscheiden politieke groeperingen, die zich tot dusver over de hotelaccomodatie nog niet uitspraken, deze aangele genheid in studie hebben. Bergen leeft van het toerisme. Ook in mijn vorige artikelen heb ik dit duidelijk gesteld. Eén van de mogelijkheden om het toerisme te bevorderen is het scheppen van een betere hotelaccomodatie als thans voorhanden is. Een andere mogelijkheid is voor onze gemeente, door middel van de V.V.V., public relations te be drijven en deze organisatie daartoe een ruime subsidie ter beschikking te stellen. Voor motivering hiervan verwijs is naar mijn artikelen in dit blad in de maand november van 1963. lage ronde hals zondet mouw ROSE EN BLEU maten S. M. L. ALLEEN VRIJDAG en ZATERDAG ALKMAAR: HOEK HOUTTIL BERGEN: PLEIN 17 Ten aanzien van de hotelaccomo datie kan de vraag worden gesteld of dit inderdaad zo'n dringend pro bleem is als uit de woorden van de burgemeester moet worden op gemaakt. Hebben we hier geen be hoorlijke hotels genoeg? De algemene welvaart waarin wij leven heeft de eisen, welke men ook aan zijn recreatie-mogelijkhe den en recreatiemiddelen stelt, aan zienlijk verhoogd. Op meer luxe en comfort komt het hierbij aan. Beziet u maar eens de recreatie middelen, zoals kampeertenten, ca ravans, jachten, kruisers en daarbij behorende meubilair. Het ene is nog luxeuser dan het andere. Ook ten aanzien van de luxe en het comfort in hotels en pensions wor den steeds hoger eisen gesteld. Ka mers zonder warm en koud water; zonder bad of douche; ook van niet- voldoende afmeting, voldoen niet meer aan de eis van deze tijd. Wil Bergen de goede naam behouden die zij als recreatie-oord heeft, dan dient aan de hotelaccomodatie ter dege aandacht worden besteed, om dat de eisen van de gasten zich in opgaande lijn bewegen. Met dit verschijnsel heeft men in een ande re tak van recreatie, n.l. het bios coopbedrijf, reeds jaren geleden te maken gehad en de theaters van le klas meubilair en filmprojectie doek voorzien. Een uitermate kapi taal-intensieve aangelegenheid. De woorden van de burgemeester „uitbreiding van een nog betere ho telaccomodatie als thans voorhan den is", zou men kunnen betrek ken op de thans bestaande bedrij ven, doch ook op nieuw te bouwen hotels. Ik betreur het dat de eis, die de burgemeester „gebiedend" noemt, verzandt in een vage terminologie. Ik had zo graag iets concreets ver nomen. Aan morele steun heeft men vaak niet genoeg. Wanneer ik in mijn vorige artikelen mededeelde dat de besturen van gemeenten waar de industrialisatie moet wor den bevorderd, kapitalen investe ren, en op andere wijze financiële steun verlenen, dan zou ik nu met een duidelijker uitspraak van de burgemeester gelukkiger zijn ge weest, al moet ik hier terstond aan toevoegen dat de woorden „op z'n minst" hoop geven dat financiële steun ook niet uitgesloten is. Ten aanzien van de bestaande be drijven, die aan modernisering den ken, moet eventueel door finan ciële steun van de gemeente de mogelijkheid hiertoe worden gebo den. Ten aanzien van de vestiging van nieuwe hotels zijn ook verschillen de vormen van financiële medewer king door de gemeenten te beden ken. Dat zodanige vestiging dient te worden gestimuleerd is in het ge hele economische belang der ge meente. Voor zo'n modern hotel met een exclusief restaurant annex floor show is Bergen m.i. thans wel rijp. Barend Bergenaar. In het St. Elizabeth ziekenhuis te Alkmaar overleed de vorige week de heer J. Broersma, oud-lid van de gemeenteraad en oud-voorzitter en later ere-voorzitter van Bergens V.V.V. Met de heer Broersma is er een markante en strijdbare fi guur van ons dorp heengegaan. Ja renlang heeft hij gestreden voor de vooruitgang van het dorp en zijn V.V.V. De heer Broersma werd in Har- lingen geboren, waar hij als aan nemer zijn werk verrichtte. Nader hand vestigde hij zich in Alkmaar als specialist in waterbouwkundige werken, werkzaam voor de Rijks waterstaat aan de Zuiderzeewer ken bij de afsluitdijk. Hij was in de kring zijner collegae een gezie ne figuur en had zitting in de ar bitrage-commissie van de aanne mersorganisatie. Later vestigde hij zich in Bergen, werd in 1948 secre taris van de V.V.V. en daarna in 1952 tot voorzitter van deze ver eniging gekozen. Groot zijn zijn verdiensten geweest, als we denken aan de schuldenlast die de V.V.V. toen droeg, die in zijn bestuurs periode werd afgelost - en ook nog een nieuw V.V.V.-kantoor wist te stichten. In mei 1963 trad hij als voorzitter af en werd tot erevoor zitter benoemd. De teraardebestel ling vond vrijdagmiddag 1.1. plaats op de Algemene begraafplaats aan de Kerkedijk. Achter de met bloemen bedekte baar volgen familie en vrienden, het bestuur van VVV-Bergen en de raadsleden mevr. mr. E. Broek man-Vriesman, wethouder Van Rees-Vellinga en mr. S. Sluis. Na mens Bergens VVV sprak aan de groeve mr. P. J. Zomerdijk, voor zitter van de vereniging en be treurde het verlies van deze oud strijder voor de belangen van VVV. Ook het oud-raadslid de heer P. C. Briefjes memoreerde de goede hoedanigheden van de overledene, die aldus spr. in het harnas is ge storven. Tenslotte dankte een zoon van de overledene de sprekers en de talrijke aanwezigen die gekomen waren om zijn vader de laatste eer te bewijzen. school en de Ursela-school (totaal 160 leerlingen) die aan de boom- plantfeestdag deelnamen. Dit jaar waren het 150 leerlingen van de Van Reenenschool en de Christe lijke school, die in optocht voor afgegaan door de jeugddrumband van Bergerïp Harmonie*, naar de Sparrenlaan togen om daar hun sparretje waaraan etiket met naam te planten, onder toezicht van de mensen van het bosbeheer en de plantsoenendienst. Deze keer wees adjudant Ver duin de kinderen op het belang van een mooi recreatiegebied en het prachtige werk dat zij gaan vervullen, waarven over enige tijd de resultaten zullen zichtbaar wor den. Spreker stimuleerde de jeugd door hen er op te wijzen liefde voor de natuur en voor al wat leeft en groeit eerbied te hebben. Na het plantwerk marcheerde men op het streng voortgebrachte ritme van de drumband naar het St. Jans gebouw, waar de kinderen op een filmvoorstelling getrakteerd wer den en hen een attractie werd aan geboden. BOOMPLANTFEESTDAG. Waren het 't vorige jaar de leer lingen van de Van Brederode- Het is weer bijna 30 april, Konin ginnedag, de dag waarop heel Ne derland zijn jarige Vorstin beju belt. Vlaggend en feestvierend Neder land geeft dan weer op ondubbel zinnige wijze uiting aan zijn ge voelens van trouw aan het Huis van Oranje en Nederland. De Oranje Vereniging Bergen or ganiseerde voor deze dag weer een groot aantal evenementen. Om 8.45 uur v.m. wordt onze nationale driekleur op het Plein gehesen tijdens de reveille en alle Bergenaren worden verzocht ook op dat tijdstip de vlag te hijsen om het dorp een feestelijk aanzien te geven. Daarna om 9.00 uur is de aubade voor het raadhuis door Bergens on volprezen ien onmisbare Harmonie met zang door meisjes der Lagere Scholen. De altijd attractieve kin derspelen vangen om 10.00 uur aan in de Stationsstraat voor jongens en meisjes van de le, 2e en 3e klas sen der Lagere scholen. Om 13.30 uur kunnen de 4e, 5e en 6e klassen hun krachten meten tijdens nieuwe spelletjes, zoals zelfbedieningswedstrijd, voetbaltrai" ning, skelterrace enz. Het bestuur van de Oranje Ver eniging verzocht ook ons be kend te maken dat vanaf 14 april jl. de inschrijving voor de kinderspelen geschiedt op alle Bergense Lagere Scholen. Een autopuzzeltocht is in het vele lanen en paden tellende Bergen al tijd een spectaculair evenement. Om 14.30 start in de Boslaan (bij huisno. 3) een oranje autogezellig- heidsrit. De deelnemende automo bilisten moeten hun voertuig op stellen in de Prinsesselaan met de neus van de auto in de richting Boslaan. Het belooft een spannende rou- tebeschrijvingsrit te worden, met opdrachten, controles e.d. terwijl ook de geluksfactor niet ontbreekt! Een speciale prijs is beschikbaar voor de in het kader der oranje feesten mooist versierde auto. Vóór-inschrijving bij het V.V.V.- kantoor op het Plein. Leden Oranje Ver. ƒ1,per auto, niet leden 2,50 per auto. Bovendien vindt men in het programmaboekje een inschrijf- biljet. Om 13.30 kan het voetbalmin- nend publiek terecht op het BSV- terrein waar diverse bedrijfselftal- len strijden om de Oranje wissel beker. Het spreekt vanzelf dat de bekerhouder, de fa. D. Smit, met hand en voet de beker zal verde digen. Ook de kleuters komen aan hun trek. Voor hen is er om 14.30 uur op het terrein naas de brandweer kazerne aan de Karei de Groote laan een poppenkastwedstrijd. Na de reeds vermelde kinderspe len is er om 4 uur n.m. in de Sta tionsstraat een ringstekerij op po- nies. Het avondprogramma wordt in geluid met een rondgang door de padvindersdrumband. Het concert m de Ruïnekerk vangt aan om 20 uur. Mevrouw Lea de Boer, de be kende harpiste, zal met Bergens Klein Vrouwenkoor (goede wijn behoeft geen krans) dit gratis con cert verzorgen. Om 20.30 uur dansen in feest stemming op het parkeerterrein achter het NHADO kantoor. Mede werking verleent het bekende dans ien stemmingsorkest „The Musical Friends" en het Alkmaarse zange resje Marjolein Bartelts. Ook is er een twistwedstrijd met als prijzen bioscoopbonnen terwijl tijdens de ze wedstrijd Miss Twist 1964 geko zen zal worden. In rest. „De Dikke Boom" (Schra- ma) is om 21.15 uur de spanning zeker voelbaar tijdens de prijsuit reiking van de voetbalwedstrijden en de autorally. Een feestelijk be sluit van een Koninginnedag waar- op een „Elk wat wils" programma wordt gebracht. Op 1 mei a.s. brengt de Oranje Vereniging de film „Wederzijds". Een panorama van het wereldge beuren tijdens de regeringsperiode van Konngin Wilhelmina. Een grootse film die niemand mag mis sen. Kaartverkoop en gratis plaats bespreking op 1 mei. Voor leden (1 kaart gratis en 1 introducé a ƒ1, van 10.00-11.30 uur en voor niet-le- den (entree 1,50 p. p.) van 11.30- 12.30 uur. Op 4 mei de herdenkingsdag voor de gevallenen in de tweede wereld oorlog, vangt de stille tocht aan om 19.30 uur vanaf het parkeerterrein aan de Karei de Grootelaan, waar- ne de plechtige herdenking plaats heeft op de begraafplaats. De middag van 5 mei brengt een asfalttekenwdstrijd voor de jeugd. Aanvang van dit kleurig evenement om 14.00 uur in de Hoflaan. Op gave tot deelname kan geschieden bij sigarenmagazijn „Plein 13". Afgaande op het succes van vorig jaar organiseerde men ook nu weer een fietspuzzeltocht door mooi Ber gen. Start van de A- en B-rit, resp voor deelnemers van 16 jaar en ouder en van 12-16 jaar, om 19.00 uur in het Van Reenenpark. Routebeschrijvingsritten met tijd en routecontroles. Een reglement word bij inschrijving uitgereikt; bij de stalrt ontvangt men controle kaar en routebeschrijving. Twee bijzonder leuke ritten die weer de nodige spanning en ont spanning zullen brengen op een feestelijke bevrijdingsdag. Aanmelden voor de A- en de B- rit tc 4 mei a.s. bij sigarenmaga zijn „Plein 13" op het Plein a ƒ2,50 per persoon. Deelname mogelijk p. persoon of per paar. Tenslotte zal Bergens Harmonie des avonds vrolijke klanken ten ge hore brengen in het centrum. In het keurig verzorgde program maboekje 1964 van de Oranje Ver eniging dat in de laatste week van april weer huis aan huis wordt be zorgd, staan alle bijzonderheden omtrent feestelijkheden en herden kingen vermeld. FM-ZENDER ROERMOND IN BEDRIJF Met ingang van dinsdag 21 april jl. is de FM-zender in Roermond in bedrijf gesteld. Tegelijkertijd zul. len de FM-zenders te Mierlo wor den uitgeschakeld. Het programma Hilversum I wordt dan uitgezonden op 88,2 MHz (kanaal 4)het programma Hilversum 2 op 90,9 MHz (kanaal 13). PTT OP 30 APRIL Op 30 april a.s. (Koninginnedag) zal PTT de diensten uitvoeren als op zondagen Er zullen die dag geen postbestellingen worden utigevoerd en in de nachten van 29 op 30 april en 30 april op 1 mei rijden geen na chtposttreinen Ook voor de telegraaf- en tele foondienst geldt de zondagsdienst. I ANGEDIJKER CABARET GAF GOEDE OPVOERING Het Langedijker cabaret gaf een uitvoering onder de titel „Lach en vergeet", een cabaretvoorstelling in een matig bezette schouwburgzaal van ,De Rustende Jager". Deze voorstelling was aangeboden door de Drogisterij Schuyt-Conijn uit de Stationsstraat te Bergen aan 't co mité Ouden van Dagen Bergen. De heer Schuit kon dan ook voor de voorstelling de voorzitter van het comité de heer A. A. Tros de gehele opbrengst ƒ356,overhandi gen. Na deze sympathieke geste bracht het artistiek sextet t.w. Gerie Bur ger, zang, Guus Bloemen, schets, Piet Wolfswinkel, zang, Klaas Schuit, schets, Gert Goudsblom, schets en Wim Burger piano, vlot en met vaart een uitstekend geva rieerd programma. De onverbeterlijke creatie van Gert Goudsblom als babysitter, het droog komische spel van Klaas Schuit, de prachtige gezongen duet ten en solo's van verschillende ope retteliederen door Gerie Burger en Piet Wolfswinkel, de serieuze be trouwbare pianobegeleiding van Wim Burger, hebben de bezoekers een paar prachtige en vrolijke uren bezorgd, dat met een spontaan ap plaus werd beloond. De heer Tros dankte namens het comité de artisten voor hun be langeloos optrdeden en hoopte dit cabaretgezelschap nog eens in Ber gen terug te zien. FRAAIE PRESTATIES. Op een kapconcours te Haarlem voor jeugdige vakmensen tot de leeftijd van 20 jaar, behaalde de zoon van de bijna 100 jaar be staande kapperszaak J. P. Beentjes aan de Dorpsstraat, de heer T. Beentjes, de eerste prijs, terwijl zijn zuster Elly Beentjes eveneens in de jeufdafdeling dameskappen een eerste prijs behaalde. Een fraaie prestatie voor deze twee jonge nakomelingen van een oud- kappersgeslacht. ST. JORIS WANDELTOCHT. Voor het vierde jaar organiseert de St. Lambertus verkennersgroep op zondag 26 april a.s. een twaalf kilometer lange wandeltocht door de bossen en duinen van Bergen. Er zijn voor dit evenement prij zen uitgeloofd, een wisselbeker voor de groep die de netste indruk maakt. De start is vanaf „De Bos hut" tussen 13 en 14 uur. Elke deelnemer krijgt een medaille of herhalingscijfer. van 13 tot 20 april 1964 Geboren: geen. Ondertrouwd; geen. Gehuwd: Johannes J. P. Roosenboom en Jo hanna Bruin, Dr. van Peltlaan 10s. Wilhelmus C. A. Schelvis en Guur- truida S. Rood, voorlopig Linden- straat 6, Velsen en Midden Geest- weg 9, Bergen. Frits Houtkooper en Janke E. van der Heide, Schermerhorn, Noorder vaart C 52a. Overleden: geen. Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bergen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1.75 per kwartaal Advertentieprijs 12 ct. p. mm Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. FASHION 1422/6 Beha voor elke gelegenheid. Licht en luchtig, met beugel. Dacron-nylon-cotton batist - zo gewassen, zo droog. Bovencups in nylon kant. Wit en zwart: 8,95 GIRDLE 7428 Zeer soepele girdle in LYCRA Jacquard. Voor een perfekte houding en een gracieus silhouet. Wit en zwart: 22,50 Ruïnelaan 18, Bergen. Tel. 2532 Vrijdag 24 april klaverjasdrive van de tafeltennisver. „Duintreffers" in café Slijkerman te Catrijp. Aanvang 8 uur. Zaterdag 25 april uitvoering van „Schoorls Gemengd Koor" in De Rustende Jager. Aanvang 8 uur Donderdag 30 april Koninginne- feesten (zie betreffend program maboekje). Bibliotheek van de ver. Algemeen Welzijn. Geopend: vrijdags van 3.30 tot 4 30 uur n.m. in het oude Raadhuisje te Schoorl. Bejaardensociëteit: woensdags van 2.30 tot 5 uur n.m. in het ver enigingsgebouw te Catrijp. R.K Bibliotheek Catrijp: geopend zondags van 10 tot 12 uur v.m Vrijdags van 7 tot 8 uur n.m. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN ZONDAG 26 APRIL 1964 Dr. LUIF Nw. Bergerweg 1 Tel. 3130 SCHOORL ZONDAG 26 APRIL 1964 dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360 LOTERIJ „BERGENS HARMONIE" Bergens Harmonie die tijdens de Oranjefeesten weer haar traditione le medewerking gaat verlenen, doet dit op 30 april in nieuwe blauwe uniformen. Dit muziekcorps hoopt docr het organiseren van een loterij, de on kosten van deze grote financiële uitgaaf te dekken en doet binnen kort een beroep op Bergen's inge zetenen door het kopen van een lot de vereniging te steunen. EEN ZWEEFDUIK Kitsch kreeg het geweldig zwaar te verduren daar op het eiland. Het beest jongleerde met hem dat het een lust was en hoe Kitsch ook schreeuwde of tegenspartelde, het mocht niet baten. „Humpf bla bla gr snoof het dier. „Och-och schei toch uit brr help me dan toch Knots waar zit je kwak-boem oeh wat ben ik misselijk", gilde Kitsch. Steeds maar door hollend kwam het beest eindelijk op een heuvel aan het ons welbekende binnen- meertje. Toen het dier het water zag, bedacht het weer iets nieuws voor Kitsch. „Mpj grauw grr zei het wat zeker zoveel betekende als: één twee drie, daar gaat ie d; i en met een laatste trap werd Kitsch het luchtruim ingestuurd. De trap wa geweldig goed berekend, want met een prachtige zweefduik be landde het slachtoffer precies in het water, dat een paar meter hoog opspatte.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1