voor rijwielen en bromfietsen naar; Der Kinderen Fa. 1. Nieiiwland DE HAAN's Boekhandel PRESBURG brengt „schatjes" van meisjesschoentjes Schoorlse IJsclub Honda Garage P. Bood Zeer geslaagd concert „Schoorls Gem. Koor TWEEDE BLAD VRIJDAG 1 MEI 1964 LEDENVERGADERING Schoorldam. Telef. 384 Schoorl Telefoon 346 NATUURLIJK ZIJN OOK WIJ A.S. DINSDAG BEVRIJDINGSDAG (de dag, die alle andere feestdagen mogelijk maakt) GESLOTE Programma voor de herdenking der bevrijding in 1945 Dir. Corn. Jonker nam afscheid Onder directie van de heer Klaas Venneker gaf Schoorls Gemengd Koor j.l. zaterdagavond een con cert in „De Rustende Jager". Door de sopraan Aukje Broers en de pia nist Simon Hali werd medewerking aan dit concert verleend. Het was voor onze plaatselijke nachtegalen een goede generale repetitie aan gezien ongeveer hetzelfde program ma de volgende maand voor de radio zal worden gezongen. Voor het koor was het ook in een ander opzicht een bijzondere avond, de heer Jonker, die bijna 40 jaar het koor heeft geleid nam afscheid als directeur en gaf de dirigeerstok over aan Klaas Venneker. Voor het concert waren alle gor dijnen, doeken en wat dies meer zij van het toneel verwijderd zodat het geluidsvolume van het koor volledig tot zijn recht kwam. Door het koor werd eerst onder directie van Klaas Venneker het Exultate Deo van Scarlatti, het Ave Verum van di Lasso en Can tate Domino van Hassler gezongen. De sopiaan Aukje Broers gaf vervolgens een uitvoering van 3 Engelse liederen waarna de pia nist Simon Hali een gave vertol king gaf van de Sonate in A. gr. terts Op. 120 van Franz Schubert. Het gedeelte voor de pauze werd verzorgd door het koor dat bijzon der geslaagde vertolking gaf van „Heer Jezus heeft een hofken" en „Een karretje op de zandweg reed'. Hierna zong de sopraan liederen van Engelse, Duitse, Nederlandse, Franse en Italiaanse origine die door Aukje Broers vooraf van een verklaring werden voorzien. Simon Hali speelde hierin op virtuose wijze enkele Roemeense volksdan sen van Bela Bartok en twee com posities van de Spaanse componist Albeniz. De waardering van de toe hoorders had een toegift tot gevolg, een gaaf gespeelde sonate van A. Seler. Het laatste werk van het concert „Christus is opgestanden" van Alphons Diepenbrock vormde het hoogtepunt van de avond. Het was tevens de laatste keer dat Corn. Jonker voor zijn koor stond. Dat het publiek vooral het laatste werk zeer op prijs had gesteld bleek wel uit het langdurige ap plaus dat de vorm van een ovatie aannam. Uiteraard waren er na af loop van het concert velen die de scheidende dirigent toespraken. Tijdens het concert had de heer Kuyk de voorzitter van de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumver in Nederland al afscheid van de heer Jonker genomen. De eerste die na het concert de rij van sprekers opende was de heer Hoogvorst de voorzitter van het koor. In de 37 jaar dat U ons koor hebt geleid t zei de heer Hoog vorst, is ontzettend veel gebeurd. We zijn begonnen met een koor van 80 leden maar dit aantal is ook wel eens tot 30 gedaald. Als we met een zo miniem aantal zan gers een concert moesten geven rie pen we wel eens de medewerking van de Groeter Cabaretgroep in om toch nog de avond gevuld te krijgen. Aan de andere kant heb ben we op vele concoursen meestal het hoogste aantal punten behaald en daarnaast ook vele le en ere prijzen in de wacht gesleept. Ik denk hierbij vooral aan de gouden medaille die we indertijd tijdens het concours in Krasnapolsky kre gen. 37 Jaar is een lange tijd zo wel voor een dirigent als voor een koor maar het spijt ons zeer dat wij nu afscheid moeten nemen. U heeft ons koor v op een zeer hoog peil gebracht en dit peil heeft U kunnen handhaven. Gelukkig heb ben we in de heer Venneker een goede opvolger van U gevonden 'en ik hoop dat wij U nog dikwijls op onze repetitieavondien mogen be groeten. Namens Schoorls Ge mengd Koor bood de heer Hoog vorst vervolgens een fraai in Ba- rok-stijl uitgevoerd beeldhouw werkje aan dat zoals wij inmiddels hebben gezien een goede plaats in de tuin van de scheidende dirigent heeft gekregen. Ook de echtgenote van de heer Jonker werd in de huldiging be trokken waarna een viertal fraaie bloemstukken werd overhandigd namens het Gemeentebestuur, de Schoorlse Gemeenschap, de Mid denstandsbond len de heer Goettsch. Burgemeester Bergh was de twee de spreker. U bent voor Schoorls Gemengd koor een bijzondere diri gent geweest, zei de heer Bergh, en in Uw dirigentschap is een groot stuk menselijkheid verweven. Uit dankbaarheid voor datgeen wat U gegeveh is, heeft U Uw gaven uitgedragen en heeft U veel men sen zowel in als buiten Schoorl gelukkig gemaakt. U heeft Schoorl oen koor gegeven dat ver uitgaat boven de grootte van onze gemeen te en namens het gemeentebestuur dank ik U hiervoor hartelijk. Ik hoop, dat in de verre toekomst als de heer Venneker afscheid neemt als dirigent, de burgemeester van dan dezelfde woorden tot de heer Venneker zal richten als ik nu tot U heb mogen doen, zo besloot de burgemeester. Hierna kwam de opvolger van de heer Jonker, de heer Klaas Venneker aan het woord. Ik geloof, zei de heer Venneker, dat ik als broeder in de kunst meer nog dan ieder ander in staat ben te beoor delen welke prachtige erfenis ik nu overneem. En ik ben blij dat ik hiertoe in staat ben gesteld. Ik dank U hartelijk voor alle steun en toewijding die ik van U heb ondervonden sinds U mij mijn eer ste pianolessen gaf. U kunt ervan overtuigd zijn, dat ik al mijn krach ten zal inspannen om het koor op dit peil te houden. Ook de erevoorzitter van Schoorls Gemengd Koor, de heer Goettsch sprak lovende woorden tot de schei dende dirigent en wees ook op het vele werk dat deze voor de Schoorl se Gemeenschap heeft gedaan. Nadat een spontaan „Lang zal hij leven" was aangeheven nam de heer Jonker zelf het woord. Veel dingen die ik had willen zeggen zijn al gezegd, zei hij en als U mij nu vraagt, hoe vind je het dat je bij het koor weggaat dan antwoord ik dat ik dit met opge wektheid doe. De historie heeft al meermalen aangetoond dat menige dirigent veel te lang aanblijft en als hij dan, oud geworden, moét vertrekken dan is in vele gevallen de vereniging de dupe. Ik ben dankbaar dat ik U zoveel jaren heb mogen leiden en vraag mij af waai de tijd is gebleven. DE DUINSTREEK Toen ik hier 37 jaar geleden zou beginnen zeiden mijn vrienden: „Ga je naar Schoorl? Man, daar kan geen vereniging bestaan!" Maar aan de grote vriendschap en ook aan mijn eigen koppigheid is het te danken dat het koor mo menteel in zulk een goede conditie is. Terwijl hij zich tot de burge meester richtte zei de heer Jonker; Ik dank U,bijzonder voor het prach tige bloemstuk want ik heb ook andere tijden gekend waarin er veel tegenwerking van de zijde van het Gemeentebestuur voor kwam. Maar gelukkig is het getij gekeerd en heeft ook de gemeente het belang van een goede zang vereniging ingezien. Tot slot wekte de heer Jonker het publiek op, de concerten van het koor te blijven bezoeken aangezien ook een zanger de stimulerende werking die van de toehoorders uitgaat slechts node kan missen. Na een geslaagde verloting bleef men in intieme kring nog geruime tijd gezellig bijeen Het bestuur van de Schoorlse IJs club had op 23 april jl. een leden vergadering belegd in de zaal van de heer van 't Hof te Groet. De vereniging telt momenteel bijna 1000 leden en hiervan waren er slechts een twintig komen opdagen. De voorzitter, de heer G. de Boer vond het een kwalijke zaak dat er zo weinig belangstelling was maar hij zei te hopen dat de kwaliteit van de aanwezigen goed was. Hij vertelde dat de afgelopen winter niet zo streng was geweest dan zijn voorganger toen de baan liefst 68 dagen voor het publiek kon worden opengesteld. In de winter 1963-'64 waren er slechts een twin tigtal ijsdagen geweest zei hij. Ver der merkte hij op, dat de ijsbaan is geëgaliseerd en van een prima ver lichting is voorzien. In het begin had men met veel kinderziekten te kampen; de aanvoer van water was niet goed en er is veel gesuk keld met luchtbellen in het ijs. Het is een verbetering gebleken dat het bestuur nu over een nieuw loket beschikt dat tevens dienst doet als opbergruimte. De notulen werden vervolgens conform vastgesteld. Ingekomen stukken waren er niet zodat de be- stuursuitbreiding aan de orde werd gesteld. Door het snel groeiende ledental vond men het beter dat het bestuur van 7 op 9 leden ge bracht werd. Dit ook al, omdat veel huidige bestuursleden over dag niet op de baan kunnen zijn. De heer Butter was van mening dat men met deze uitbreiding in hetzelfde schuitje zit, terwijl de voorzitter verklaarde dat hij het liefst mensen in het bestuur zag die boven de 50 waren en niet in de bouwvakken werkten. De heren Minkema en Blom had den voorts te kennen gegeven hun functie als penningmeester en se cretaris te willen neerleggen. De heer Minkema wilde nog wel in het bestuur blijven zei hij, maar oe heer Blom ambieerde in het ge heel geen bestuursfunctie meer. De voorzitter zei de houding van de beide heren te betreuren waar op de heer Muskee vroeg waarom zij dan wel wensten te vertrekken. De heer Minkema zei, dat het le- denal van de Schoorlse IJsclub is gegroeid van 300 tot 1000 en dat hij er alleen voor stond om de con tributie te innen. Ook merkte hij op dat hij bij sommige mensen 2 of 3 keer langs moest om te zien de contributie binnen te krijgen. Achteraf krijg je dan te horen zei hij dat je nooit geweest bent, je wordt gewoon voor Piet Snot gezet. De voorzitter vond dat de heer Minkema de zaak wat zwartgallig inzag, het werk heeft toch niet voor niets te gebeuren? Ook was de heer de Boer ter ore gekomen dat mevrouw Minkema wel bereid was het penningmees terschap op zich te nemen. Verder stelde hij voor om de penningmees ter in het vervolg ƒ300,per jaar als vergoeding te geven. Ook de heer Blom vertelde waar om hij niet langer bestuurslid wil de zijn. Ik heb geien tijd om r- A- matig op de ijsbaan te verschijnen zei hij en ik heb een gevoel van onbehagen als ik zie dat andere be stuursleden wel aanwezig kunnen zijn. De voorzitter zei het bezwaar van de heer Blom niet te kunnen accep teren waarop deze zich tenslotte bereid verklaarde secretaris te blij- vien tenminste zei hij, als de leden er mee accoord gaan dat ik voor namelijk achter de schermen zal werken. De heer Mol bracht hierna weer de voorgestelde vergoeding van de penningmeester ter tafel. Op deze manier gaan we dezelfde kant op als de Berger IJsclub zei hij en deze heeft op de rand van faillis sement gestaan. Na enige discussie zei de heer Minkema nu helemaal voor de eer te bedanken waarop de sfeer in de vergadering wat onprettig werd. De heer de Boer, die pas een half jaar voorzitter is, dreigde zelfs als zodanig te zullen aftreden. Er wer den over en weer nogal stekelige opmerkingen geplaatst; de heer Blom stelde voor een en ander nog eens op bestuursniveau te bespre ken. Maar de voorzitter bleek meer voor een schriftelijke stem ming te gevoelen en aldus geschied de. Voor de functie van penningmees- teresse stelde mevr. Minkema-Wil- deboer zich candidate, de heer Blom verklaarde zich bereid zich voor de functie van secretaris candidaat te stellen, terwijl uit de vergade ring nog enkele liefhebbers kwa men opdagen om de overblijvende bestuursfuncties te vervullen. Na de stemming bleek dat mevr Minkema tegen een vergoeding van ƒ300,per jaar als penningmees- teresse werd benoemd terwijl de heer Blom werd herbenoemd. Tot bestuursleden werden de heren Muskee en Bredewout Jr. benoemd waarop de rondvraag volgde. De heer Butter vroeg of de IJs club nu al statuten heeft, maar de voorzitter moest hierop ontkennend antwoorden. Er wordt aan gewerkt, zei de heer de Boer. Nadat de scheidende penning meester door de voorzitter was be dankt voor het vele werk dat hij voor de vereniging heeft gedaan werd deze nogal rumoerige ver- gadering gesloten. Coöp. Raiffeisenband „Schoorl" Maandagavond jl. vond de le denvergadering plaats van de Coöp. Raifeissenbank „Schoorl" in het lokaal van de heer Roos. Er waren maar weinig leden aanwezig toen voorzitter de heer Winder de vergadering opende. Hij betreurde dat ten zeerste. De bank mocht te rugzien op een goed jaar want de omzet was weer gestegen. De secretaris de heer Gutker las de keurig verzorgde notulen voor en deze werden onder dankzegging goedgekeurd. Voorzitter deed nog enkele me dedelingen over de rentevoet van de spaargelden. De heer Hoogvorst, de kassier, gaf een uitgebreid verslag met veel cijfers welke in de miljoenen lie pen, want de balans sloot op een bedrag van 4.463.687,87. Het leden tal was gestegen met 16 en kwam op 414 te staan. Het aantal spaar ders ging ook omhoog en kwam op 1470. Ook was er een vooruit gang in de rekeninghouders te con stateren. Zonder op of aanmerkin gen werd de rekening goedge keurd. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer W. Sevenhuy- sen en in de Raad van Toezicht werd de heer H. Koel herkozen. Er volgde nog een geanimeerde rondvraag waarna de voorzitter de vergadering sloot. batavus 1804-1964 Oosterweg 7, Bergen. Tel. 3505 Uw tiener-dochter kan het .niet weten. Zij was nog niet geboren toen u in 1945 de eerste nylon kousen in uw hand hield. Kou sen van een wonderlijk, nieuw materiaal elegant en o zo sterk. Weet u het nog? Die nylons zijn er weer! Even sterk als toen, maar, dankzij de door ons gevonden produktie- methode veel fijner en eleganter dan vroeger. Dit zijn kousen waar u heel lang plezier van zult hebben (bij draagproeven bleek, dat ze ge middeld twee tot drie maal lan ger meegaan). Ze zijn bijzonder elegant en heb ben een perfekte pasvorm. Ideaal voor wandeling en werk, voor boodschappen en voor school. In het Duet-merk met naad (olijf) naadloos (bleu) voor slechts 2.95 Stationsstraat 3 Vulpenhuis Bergen Maandag 4 mei: 5 uur nam.: Kranslegging op de graven der gevallen geallieerde piloten op de Algemene begraaf plaats. Pl.m. 7.45 uur: Vertrek van de deelnemers aan de stille tocht naar het monument te Zijpersluis vanaf de boerderij Kager. Verzoeke deze gang zwijgend te maken. Pl.m. 7.56 uur: Declamatie door C. Kaandorp. 8 uur: Twee minuten stilte. 8.02 uur: Kranslegging. 8.03 uur: Wilhelmus. Daarna défilé, waarna men zwij gend en ordelijk terugloopt naar de boerderij Kager. Eerst dan gaat ieder zijns weegs. Dinsdag 5 mei: Schoorl. Zaal „De Rustende Jager": St. Genesius, Ons Genoegen en de Komedianten spelen drie één acters nl. ,,En nog vele jaren", „Het gebeurde op een avond" en „FJen huis vol inbrekers." 8 uur n.m. bal. Entree ƒ1, Muziek van „De Metropolitans" onder leiding van Gerry Herman. Catrijp; Zaal „Verenigingsgebouw": St. Genesius speelt „Het nestje van 1 de antiquair." j Aanvang 8 uur n.m. Entree ƒ1, BERGEN □□□□□Dddnauc Zowel in het gracieuze als sportieve genre een keurkollektie waarmee tieners en twens echt in hun nopjes zijn. En... over de verrassend-lage PRESBURG-prijzen niet minder. Zie maar! Een apart en vlot flatje. Met speelse veter garnering, leuk hakje en „Marjan"-rubber- zool. Zeer licht en flexibel. In de nieuwe doré-kleur met licht schaduweffect. Maten: 31 12.50 32-36 13.50 Een charmant en modieus molièrtje. In sig- naalrood. Zijsluiting met zwart vetertje. Aardig zwart sierstiksel. Heerlijk licht en buig zaam. Met opbouwhakje en rubberzooltje. Maten: 31 12.50 32-36 13.50 Een exclusief en gracieus molièrtje. In sig- naalrood en met zwart-lak gemonteerd. Voor treffelijk van pasvorm. Licht en soepel. Met leuk hakje en ,,Marjan"-rubberzooltje. Maten: 31 12.50 32-36 13.50 Een zeer sportief flatje met elastiek sluiting, modern hakje en „Maryloe"- rubberzooltje. In beige of rood, met schaduweffect. Maten: 32 13.95 33-36 15.95 ALKMAAR: LANGESTRAAT 70 AMSTERDAM AIKMAAR HAARLEM - LEIDEN - DEN HAAG - BUSSUM - HILVERSUM AMERSFOORT - UTRECHT - ARNHEM - NIJMEGEN - BREDA - GRONINGEN

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5