De zomerwoningen te Schoorl en wat daarmee samenhangt ociHoien winstpunt TWEEDE BLAD VRIJDAG 3 JULI 1964 Goed geoutilleerd garagebedrijf RIJKE Quick-service voor Simca en Chrysler CONCERT Bergens' Klein Vrouwenkoor H.S.V. „VISLUST" WIJ LAZEN Zoals U in het verslag van de laatste raadsvergadering hebt kun nen lezen, is door de Schoorlse Gemeenteraad de seizoenwoonver- venverordening 1964 vastgesteld die in de plaats kwam van de verou derde zomerwoningverordening 25. In deze nieuwe verordening, die liefst 119 artikelen telt zijn enkele wijzigingen op de oude verordening aangebracht. Wellicht is het dien stig om deze voor de inwoners van Schoorl zo belangrijke verordening eens onder de loup te nemen. Artikel 1 omvat een aantal defi nities. De begrippen zomerhuizen en zomerwoningen die tijdens de Raadsvergadering nogal eens met elkaar werden verwisseld zijn in dit artikel omschreven. De zomerwoning is een perma nent seizoen woonverblijf dat ge plaatst is op het erf van een wo ning en waarvan de vertrekken worden beschouwd als nevenver- trekken van deze woning. Het zomerHUIS is een permanent seizoen woonverblijf dat geplaatst is op het erf van een woning of op een bij die woning behorend ter rein dan wel op een afzonderlijk terrein en zij is (dit in tegenstel ling tot de zomerwoning) een op zichzelf staande wooneenheid. De zomerwoningen mogen slechts worden opgebouwd op de erven v. de woningen welke daartoe bij een goedgekeurd uitbreidingsplan of volgens andere normen zijn aan gewezen. Ook moeten zij gebouwd worden op een afstand van ten minste 4 mtr. achter de voorgevel rooilijn en op een afstand van ten minste 4 mtr van die woning. Het door de zomerwoning in te nemen oppervlak van het achter de ach tergevelrooilijn gelegen erf gedeel te mag niet groter zijn dan 20% van dit gedeelte terwijl de wonin gen van de openbare weg af toe gankelijk moeten zijn over een strook grond van tenminste 1 mtr breed. De bruto-oppervlakte mag niet minder dan 20 m2 en niet meer dan 30 m2 bedragen zo staat er in artikel 11 te lezen. De kleinste uit wendige horizontale afmeting mag voorts niet minder dan 3 mtr. be dragen- In de verordening worden nogal wat eisen gesteld aan de zomer woningen ook al voor wat betreft het inwendige gedeelte. Men ver eist dat elke zomerwoning een toe gangsportaal bevat, een woonver trek van tenminste 10 m2 terwijl als er geen afzonderlijke slaap ruim te aanwezig is, deze oppervlakte 12m2 moet bedragen. Ook de hoog te (2.20 mtr.), de breedte van de trap (50 cm) zijn nu vastgesteld terwijl ook wordt vereist dat vol doende daglicht kan toetreden. In dien de kookgelegenheid uit een afzonderlijke keuken bestaat dan dient deze een vloeroppervlak van tenminste 3 m2 te krijgen, terwijl de keuken voorzien dient te zijn van een aanrecht met gootsteen, een doelmatige opslagplaats voor een kooktoestel en een bergkast. Van alle vertrekken moet de ven tilatie in orde zijn. Verder dient men de zomerwo ning aan te sluiten op het waterlei dingnet, terwijl de w.c. binnen de woning bereikbaar moet zijn. (Dus geen hokjes met een hartje in de deur achter in de tuin.). Ook zijn de eisen genoemd waaraan de aan sluitingen op het electriciteits- en gasvoorzieningsnet moeten voldoen. De buitenwanden moeten bestaan uit steen terwijl aan de bouw van de binnenmuren, de vloeren en de plafonds en ook aan de dakbedek king speciale eisen zijn gesteld. Zo als U dus wel begrepen zult heb ben is de zomerWONING een ge bouw dat als nevenvertrek van het hoofdgebouw kan worden gezien, men kan dus b.v. de keuken ge bruiken die bij het woonhuis be hoort. Het zomerHUIS daarentegen is een volledige seizoenwooneenheid en daarom worden hieraan ook veel hogere eisen gesteld. In de veror dening wordt bij afd. C. hieraan ruime aandacht besteed. De zomer huizen mogen slechts worden ge bouwd op terreinen die hiervoor zijn bestemd. Het bruto oppervlak mag niet meer dan 45 en niet min der dan 30 m2 bedragen. De huizen moeten heel wat meer ruimte heb ben dan de woningen, het woonver trek moet onder meer 12 m2 vloer oppervlak hebben en een slaapver trek van 6 m2. De hoogte van de vertrekken moet gemiddeld tenminste 2.30 m2 bedragen terwijl ook hier weer eisen worden gesteld v.w.b. de trappen, het binnentreden van het daglicht, het aanwezig zijn van een goede ventilatie en de grootte en inrichting van de kookgelegenheid. Ook wordt vereist dat het zomer huis een badruimte en een stook plaats bevat. De constructie van de huizen is uiteraard ook aan bepa lingen gebonden. De buitenwanden moeten qua con structie gelijkwaardig zijn aan mu ren van steen terwijl ook de bin nenwanden de vloeren en daken, de goten en de rookkanalen in de verordening aan een nader onder zoek worden onderworpen. Op de eigenaar van het zomerhuis rust verder de plicht er voor te zorgen dat op het huisje, naast de hoofd ingang duidelijk leesbaar zijn naam wordt vermeld. Ook de kamp- en tenthuisjes wor den in de verordening aan een na dere beschouwing onderworpen. Een KAMPhuisje is een perma nent seizoenverblijf dat geplaatst is op een terrein waarop de kam- peerverordening van toepassing is. Een TENThuisje is daarentegen een demontabel seizoenverblijf dat geplaatst is op een kampeer- of bungalowterrein in de zin van de kampeerverordening. De kamphuisjes mogen slechts verrijzen op terreinen die hiervoor zijn aangewezen terwijl ook hier van weer de grootte, bouwhoogtl en indeling zijn vastgesteld. De tenthuisjes mogen ook slechts geplaatst worden op terreinen die hiervoor zijn aangewezen voor zo ver de terreinen onder de kampeer verordening vallen en voor zover dat terrein is voorzien van centrale watertappunten en privaten. In de verordening staat precies aan wel ke eisen ook deze bouwsels moeten voldoen. Bij artikel 111 lezen we verder dat voor het bewonen van een sei zoenwoonverblijf een afzonderlijke schriftelijke vergunning van B. en W. vereist is. Het bewonen of doen DE DUINSTREEK bewonen zonder deze vergunning is verboden. Volgens de verordening loopt het zomerseizoen van 16 maart t.m. 15 oktober en het is niet toegestaan om buiten deze periode een tent huisje te hebben opgericht. Bij de overgangsbepalingen lezen we ech ter, dat op sommige kampeerter reinen de seizoenwoonverblijven zowel 's winters als 's zomers op gericht mogen zijn mits rondom het betreffende terrein een beplanting aanwezig is die aan de door B. en W. te stellen eisen voldoet. Wel, wij hopen dat U door bo venstaande, uiteraard summiere uittreksels uit de verordening enig inzicht in deze ingewikkelde mate rie hebt gekregen. Zo niet, dan zult U ongetwijfeld bij de directeur Gemeentewerken de juiste gege vens kunnen verkrijgen. Tenslotte danken wij de heer Blom voor het ter beschikking stel len van de voor dit artikel beno digde stof en voor de kundige uit leg ervan. Vorige week vrijdag heeft de heer C. Rijke te Heiloo de garage in gebruik gesteld die hij had over genomen van de heer W. van Reenen. Ter gelegenheid hiervan werd een receptie gehouden waar bij het niet toeging zoals meestal bij zulke gelegenheden de gewoon te is. Er werden geen linten door geknipt, geen sleutels aangeboden en er werden ook geen speeches gehouden. De heer Rijke, die zoals bekend dealer is van de Simca en Chrysler automobielen wilde alles zo gewoon mogelijk laten verlo pen. Op de receptie waren aan wezig de verkoopleiders van beide automerken en de inspecteur van de Shell-Nederland N.V. Als be drijfsleider zal optreden de heer Martin, terwijl de heer Ofman als chef-monteur is aangesteld. De verkoop van de Simca's, zei de heer Rijke, beweegt zich vooral de laatste jaren in een stijgende lijn. Dit merk neemt de 7e plaats van de heer van Reenen over te nemen. In de garage is wel zo het een en ander veranderd en hier bleek al weer dat ook in de automobiel branche de techniek niet stil heeft gestaan, want het bedrijf is voor zien van de meest moderne appara tuur. De Esso pompen zijn verdwenen en de pompen van de Shell ver schenen. Het schildersbedrijf van de heer Ofman aan de Teugelaan heeft het interieur van een nieuw verfje voorzien. Er is een testbank opgesteld die pas enkele weken ge leden op de vakbeurs werd ge ïntroduceerd, waarmee de complete ontstekingsinrichting kan worden gecontroleerd. Er is een wielbalan- cer die van de meest moderne snuf jes is voorzien en er is een crick die werkt op samengeperste lucht van 8 atmosfeer. Weegt uw auto l'/2 ton, geen nood, in 2 secon den heeft de crick uw vervoermid del op de gewenste hoogte getild, in op de lijst van verkochte auto's j Verder is er een gereedschapswa- over het eerste kwartaal 1964. Om gentje waarop alle soorten sleütels, nu onze cliënten te Bergen, Schoorl tangen enz. een plaatsje hebben ge en omstreken een rit naar Heiloo vonden, De monteur hoeft dus niet te besparen hebben wij besloten voor elke sleutel apart naar het toen dit mogelijk was, het bedrijf gereedschapbord te lopen, hij rijdt FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (9) Voorzichtig ontsloot ze de voordeur en schopte in de vestibule haar schoenen uit. Ze luisterde even, doch alles bleef stil. Zo zacht als ze kon, liep ze naar de keuken, die geheel verlaten scheen. Waarna ze even omzichtig de beide trappen beklom, die voerden naar de kamers der meisjes. Bij de kamer van Lenie bleef ze staan en luisterde. Ze hoorde gegrinnik en andere geluiden, die ze om bepaalde redenen herkende. Daar ze van alle sleutels duplikaten bezat, wachtte ze njog een ogenblik, drukte de deurkruk neer, doch de deur was natuurlijk op slot. Snel stak ze de sleutel er in, drukte de kruk opnieuw neer, opende de deur en stak meteen het licht op. Wat ze zag beantwoordde precies aan haar verwach tingen. Er was geen enkel gevoel van triomf in haar, ze was evenmin zenuwachtig of geschrokken. Ze stond daar, één pas in het vertrek, als een beledigde konin gin te kijken naar de twee mensen, die met hevig ver schrikte gezichten, het laken hoog opgetrokken tot hun kin, naar de onverwacht binnengekomen bezoekster keken. Roelie deed nog een paar passen verder en trok met één ruk het laken weg. Eén ogenblik keek ze nog en draaide zich om. Terwijl ze naar de deur liep, sprak ze op ijzige toon: „Ik verwacht jullie over tien minuten beneden in de kleine salon." Daar ha verdween ze, statig en zelfbewust de trappen afdalend, zonder enige voldoening over hetgeen ze ge zien had. Alleen maar hevig beledigd, dat men dit haar aangedaan had in haar eigen huis. Daarginds, in het bos bij het Wilhelminekanaal, dat was nog daar aan toe, maar hier misbruik makende van de afwezig heid van de familie. Dit was meer dan ergerlijk. HOOFDSTUK 6 In de kleine salon stak ze één lamp aan en zocht naar haar sigaretten. Natuurlijk in de wagen laten lig gen. Nu ja, dan rookte ze maar niet. Een klein kwartiertje later kwam het tweetal bene den en bleef bij de deur van het vertrek staan. Ze wenkte het tweetal naderbij te komen en zei toen: „Ik ga geen sermoen houden over misbruik van vertrou wen en dergelijke, omdat ik bij voorbaat weet, dat het aan jullie niet besteed is.' Ze wendde zich tot het meis je: „Pak je spullen in, en verdwijn. Morgenochtend kun je op het kantoor je geld halen. Ik geef je een half uur, daarna moet je vertrokken zijn.'- Het meisje boog haar hoofd en verliet zwijgend het vertrek. Toen wendde Roelie zich tot de man die, zo zelfbewust als hij anders altijd was, met zichzelf geen houding wist. „Ga zitten, meneer Talingen, u begrijpt, dat wij ook nog niet van elkaar af zijn. Automatisch zakte de man neer en geleidelijk aan kreeg hij zijn zelfbeheersing terug. „Dit gaat u natuur lijk aan meneer vertellen, was zijn veronderstelling. Wat ik doe of niet doe, is mijn zaak" antwoordde ze op" kalme, doch koude toon. „Om te beginnen betaalt U Lena morgen een maand salaris uit. Dat is één. Verdei zorgt u er voor, dat ze binnen drie dagen uit het dqrp verdwenen is. Voorgoed. Hoe u dat in orde maakt, in teresseert mij niet. Ik wens haar, in dit dorp althans, nimmermeer te ontmoeten. Is dat goed begrepen?" „Daar zal ik voor zorgdragen, mevrouw. En verder?" Ze leunde, zich ten volle bewust van haar macht op dit ogenblik, achterover in de stoel en keek de man ge ringschattend aan. „Verder gaat u morgen weer aan u'w werk, alsof er niets gebeurd is. U zult er zelf voldoende belang bij hebben, dat over deze historie niets bekend wordt. Onnodig te zeggen, dat uw bezoeken aan dit huis voortaan beperkt zullen blijven tot de allernood zakelijkste." „Ook daarop kunt u rekenen. En verder?" „Dat is alles, meneer Talingen. De opdracht van m'n iman aan u, een extra oogje in het zeil te houden, hebt u behoor lijk letterlijk opgevat. Of beter gezegd: onbe hoorlijk. Ik heb u nooit vertrouwd, ondanks alle lof, die mijn man de laatste jaren over uw zelfverzekerde hoofd heeft uitgestort. Dat ik het aan het goede eind had, bewijst deze avond." De man begon even te lachen. „Mevrouw, vertelt u meneer vandaag of morgen maar, wat u hier gezien hebt. Per slot van rekening was het enige onbetame lijke, dat ik misbruik maakte van de gelegenheid, hier int huis dus. Dat verschaft u thans het wapen, waar naar u al die jaren zocht. Ik had mijn ogen ook niet in de zak, mevrouw en ik voelde precies aan, hoe uw ge voelens ten opzichte van mij waren. Ik heb evenwel altijd geprobeerd u te hoogachten en nimmer ook maar de geringste aanleiding tot kritiek gegeven. In de hoop, dat u me tenslotte met andere ogen zou aanzien." „Dan moet ik u in dit opzicht teleurstellen, meneer Talingen, omdat u hierin niet geslaagd bent. Dat ik met recht u niet vertrouwde, bewijst deze avond." Hij haalde zijn schouders op. U dramatiseert het ge beurde. Wat betekent per slot van rekening een vrijerij tje? Toevallig was u in staat ons hier te betrappen. Wanneer wij ons bijvoorbeeld ergens anders hadden be vonden „Bijvoorbeeld in het bos nabij het Wilhekninakaaal". sneerde ze minachtend. Talingen keek verrast op. ,,U bent zeer goed ingelicht, merk ik. Vandaar uw onverwachte komst vanavond vanuit uw vakantieverblijfplaats. Gebruik makende van het feit, dat meneer een bespreking had vandaag op het Departement van Sociale Zaken in Den Haag". Plotseling lichtte er iets in zijn ogen op en met een glimlach om zijn mond vervolgde hij: „Hoe zal meneer het opvatten, als hij te weten komt, dat u de hele tocht van Oisterwijk hierheen gemaakt hebt om in de avond, nadat u Lena weggezonden hebt, een tète a tète met mij te hebben in deze kleine kamer?" Het vlamde in Roelie op en gedurende enige ogen blikken wist ze geen antwoord. Ten slotte siste ze: „Je bent een schoft!" Hij grinnekte vergenoegd, kwam overeind en begon met zijn handen op de rug door het vertrek te lopen. „We kunnen deze affaire van tfwee kanten bekijken. De ene zijde hebt u al belicht. Nu kan ik het heel an ders gaan voorstellen. Laten we eens aannemen, dat u me, vóór u vertrok, een tip gegeven hebt: kom maan dagavond omstreeks tóen uur naar mijn woning. Hier heb je de sleutel van de achterdeur." Gelijk haalde hij een sleutel te voorschijn en keek er kwasi-verbaasd naar. „Laat ik dat ding nu nog hebben ook? Toevallig, vindt u niet? Goed, Tom Talingen doet dit op zeer om zichtige wijze, omdat hij mevrouw Borger natuurlijk niet wil compromitteren, vat u? Ze hebben een prettig met het wagentje vlak bij uw auto hetgeen uiteraard ook een bespa ring op de post arbeidsloon ople vert. Natuurlijk is er een smeer- brug, terwijl het in de bedoeling ligt binnenkort een uitlijnbrug ach ter in de garage te plaatsen. Ook vindt men in het nieuwe bedrijf een hydraulische lagerpers en een kleppenslijpmachine. Al met al is er in Schoorl weer en modern uit gerust garagebedrijf bijgekomen waar niet alleen de Simca- en de Chryslerrijders maar ook de bezit ters van andere merken van harte welkom zijn, zo verzekede ons de bedrijfsleider. Zaterdag en zondag is er in het nieuwe garagebedrijf een show ge houden waarbij de diverse fonkel nieuwe Siimca en Chrysler auto's werden gedemonstreerd. Verscheidene bezoekers hebben plaats genomen in de grote zowel als de kleine auto's. De heer Mar tin vertelde ons dat er voor ƒ5000,- een gloednieuwe Simca kan wor den geleverd. Toen wij opmerkten dat wij, de Chrysler toch veel meer auto vonden kregen we te horen dat dit type ƒ16.000,kostte. Er is dus keus voor een ieder en voor elke beurs. Wij wensen de heer Rijke en zijn bedrijfsleider de heer Martin veel succes in zaken. uurtje met elkaar, dat wreed verstoord wordt door de onverwachte binnenkomst van Lena. Mevrouw is woe dend en ontslaat haar op staande voet en ze draagt Tom Talingen op er voor te zorgen, dat het meisje binnen drie dagen voorgoed uit het dorp verdwenen zal zijn, zodat ze haar mondje niet kan voorbijpraten. Nu mo gen, voor wat mij betreft, beide verhaaltjes bekend wor den in het dorp. Moet u eens opletten welke van de twee men dan wel zal geloven en welke niet." Roelie dacht na en kwam tot de conclusie, dat ze op het moment de verliezende partij was. Ondanks haar triomf. De dorpelingen kennende, belust op ieder schan daal, en zeker als de familie Borger daarin betrokken zou zijn, begreep zo, dat de voorstelling van zaken door Talingen als de meest voor de hand liggende zou worden aanvaard. Talingen betrapt met Lena Rooijak- kers? Die keurige man, waarop nooit dat aan te mer ken is, en de aardige Lena, die al vier jaar bij Roelie Borger werkte? Kom nou, dat geloof je toch zeker niet? En neem het Roelie eens kwalijk, dat ze op haar ma nier een beetje verliefd is geworden op de knappe Tom en gebruik maakte van haar mans afwezigheid om gauw even uit haar vakantieverblijf over te wippen voor een herdersuurtje met de procuratiehouder van haar man? Ze zijn toch zeker van dezelfde leeftijd? Aan Dolf zal ze ook zoveel niet imeer hebben, die man is on derhand al 55 Toch wilde ze zich niet gewonnen geven. „Ik ben, vanavond meer dan ooit, ervan overtuigd, dat je een zeldzame schoft bent. Daarom ben ik realist genoeg om te beseffen, dat jouw voorstelling van zaken als de meest aanvaardbare zal worden geaccepteerd, als het bekend zou worden. Met alle konsekwenties, die daar uit kunnen voortvloeien. We houden het zo, als ik ge zegd heb. En verdwijn nu alsjeblieft. Je verpest hier de lucht Hij boog, nog steeds met een zelfverzekerde glimlach om zijn mond. „We worden het samen nog wel een keer eens, Roelie Met een ruk kwam ze overeind, liep op hem toe en sloeg hem op de wang. „Voor jou blijf ik mevrouw Borger, wil je daar goed aan denken? Verdwijn! An ders sla ik je er uit!" De zich altijd, onder alle omstandigheden beheersen de Roelie, die nooit ook maar de geringste emotie in haar binnenste etaleerde, was nu door het dolle heen. Ze keek rond in het kleine vertrek, onitdekte bij de haard de koperen siervuurtang, liep erheen en greep het gevaarlijke wapen, waarmee ze begon te zwaaien. Dit alles imponeerde de man echter niet het minst. Hij wachtte, tot ze vlakbij was, greep toen bliksemsnel haar opgeheven arm en draaide die naar achteren, zo dat de tang kletterend op het zeil viel. Eén ogenblik hield hij haar dicht tegen zich aan, de machteloze arm nog steeds op haar rug en voelde haar hijgende borst op en neer gaan. Meteen liet hij haar los en schopte de tang een eind heen. „Ik kan je maken en breken, als ik wil", zei hij zacht -terwijil hij zijn das recht trok en zich verder even inr specteerd in een zakspiegeltje, maar daarvoor ben ik teveel heer, zie je? Mede daarom zal ik gebruik maken van de sleutel, die ik heb en via de achterdeur vertrek ken. Ik wi!l je onder geen enkele omstandigheid com promitteren, zie je? Ik stel veel te veel prijs op jouw en mijn goede naam. Maak je om Lena maar geen zorgen, die vertrekt uit het dorp, voorgoed. En houd verder je mond, dan doe ik het ook. Tot ziens en ver der veel plezier tijdens de vakantie." Het Bergens Klein Vrouwenkoor gaf op 25 juni onder directie van Klaas Venneker een concert in de Ned. Herv. kerk te Schoorl. De naam en faam van dit koor zijn genoegzaam bekend zodat het geen wonder was dat er voor dit concert veel belangstelling bewj stond. Een honderdtal minnaars van de zangkunst had zich in de kerk verzameld om naar „het puik der zoete kelen" te luisteren. Het met zorg samengestelde programma vermeldde zowel werken van mid deleeuwse als moderne componis ten. Voor de pauze zongen de dames werken van da Vittoria, Jacobus de Kerle, J. P. Sweelinck en Geza Frid terwijl een 17e eeuws Frans Kerstliedje dat door de dirigent was bewerkt dit gedeelte afsloot. Waren de nummers voor de pau ze nogal ernstig van aard, na de korte onderbreking kwam het lich tere genre aan de beurt. De da mes brachten onder meer compo sities van Bartelink, Slavenski en Bela Bartok ten gehore. Het publiek heeft zeer aandach tig naar de prestaties van de dames geluisterd. Zij beloonde na afloop van het concert het koor en haar dirigent met een gul applaus. Zondag jl. hield bovengenoemde visvereniging haar 2e wedstrijd te Zijdewind. Er waren 21 deelnemers en de vangst was 244 baarzen en 10 witvissen. Er waren 15 prijzen te winnen waarvan de eerste 10 waren: P. Pastoor met de grootste baars 26.6 om. 2. J. Wortel met 303,5 om. 3 H. Swan met 255.9 cm. v J. .de Leeuw met 226,2 cm. 5 A. van Rijn met 203.3 cm. 6 Barf met 199,1 om. 7 J. Blom met 190,1 cm. 10 Jacobs met 162,8 cm. Voor de prijsuitreiking werd C. den Das een aandenken overhan digd namens het bestuur en leden bij het vertrek naar elders. Twee mooie visboeken mocht hij, onder waarderende woorden van D. Pas toor, in ontvangst nemen, waarna den Das zijn dankwoord uitsprak. De volgende wedstrijd is een vrije op 26 juli. Deze geldt tevens voor de uitgeschreven wedstrijd van de Heinekens Brouwerij. Opgave bij D. Pastoor, Dorpsstraat 63 te Warmenhuizen en bij A. J. Schreiner, Kanaalkade 63 Schoorl- dam (tel. 544). Er zal gevist wor den te Kolhorn. Reglementen wor den toegezonden. in „De Duinstreek" van 11 juli 1930, dat de VVV Schoorl op 27 en 28 juli grote zomerfeesten organiseerd; hieraan zouden medewerken het fanfarekorps „De Vriendschap' de Rij vereniging West Friesland, Schoorls Gemengd Koor en Ber gens Mannenkoor; dat op de eerste dag van de zomer feesten de legende: „De Ratten vanger van Hameien" zou wor den opgevoerd; dat er verder een bal champêtre en een groot vuurwerk zou worden gehouden; dat de ligstoelen ƒ2,25 kostten.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5