V ioa ^/rLaHando I /-V/// bij '8 bij zijn 25-jarig jubileum op 1 juli j.l. Stichting Nutsspaarbank Alkmaar Ds. R. G. J. Timmers deed zijn intrede in Zuid-Zijpe. Predikantenplaats was maar kort vakant Neem een abonnement Burgerlijke Stand Wereldfaam Nederland geniet op velerlei ter reinen een uitstekende reputatie in de wereld - niet in de laatste plaats op muziekgebied. Zowel de ernstige als de lichte muziek kennen een aantal begaafde en toegewijde dien aars van Nederlandse huize, die het tot wereldfaam hebben gebracht. In het rijk der Lichte Muze denken wij daarbij aan MALANDO, die de ze zomer in het warme huidezonne tje van de grote pubüciteit wordt gezet. Vijfentwintig jaar lang heeft de orkestleider Malando muziek ge speeld waarop ontelbare miljoenen mensen van alle leeftijden, rangen en standen hebben gedanst. Vijfen twintig jaar lang heeft de kompo- nist Malando dansmuziek geschre ven van grote internationale allure. Wist U - om slechts enkele voor beelden ite noemen - dat de (on langs overleden) Koning van Grie kenland de Malando-tango „Ole Guapa" tot de mooiste melodieën uit de lichte muziek rekende, en de Nederlandse componist naar aan leiding hiervan een prachtige aan bevelingsbrief zond? Wist U, dat Malando in 1959 de „Oscar Mon diale de l'Accordéon" verwierf, d. w.z. de hoogste onderscheiding op dit gebied in een vooraanstaand muziekland als Italië? Dat er in Ja pan twintigmaal zotveel grammo foonplaten van Malando verkocht worden dan in eigen land, en dat de Japanse vereniging van gram- mofoonplatenhandelaren onze Ma lando daarvoor een massief bronzen beeld, de „Legendarische Boog schutter'', toekende? Dat Malando in het tango-land Argentinië tot de beste tango-komponisten ter wereld wordt gerekend? Hij is er nooit geweest, in Ar gentinië. Waarom niet? „Och", ver telt hij als terloops, ,het is er eigen lijk nooit van gekomen, 't Is zo'n onderneming, hè, en mijn vrouw en ik zouden er toch tenminste wel een paar maanden willen blijven. Ik heb het gewoon te druk, maar ik hoop er binnenkort écht eens naar toe te gaan." Wat de liefhebbers van Malando's temperamentvolle muziek altijd verbaast, is de lakonieke rust en de oer-Hollandse ironie van zijn bijna- verlegen manier van spreken. Bui tenlandse impressario's en uitgevers die Malando nog niet persoonlijk kennen, verwachten ook altijd een drukdoende en Spaans-uitziende muzikant op hun kantoren, maar er stapt een kloekgebouwde Hol lander binnen met lichte ogen en het voorkomen van een marineof ficier in burger. Wat zijn eigenlij ke naam en geboorteplaats betreft zou dat ook best kunnen: Arie Maasland werd in Rotterdam gebo ren. Hij is ook op ieder moment van het jaar bruingebrand, want Malando vangt overal wel een uur tje zon, hetzij in de tuin van zijn riante huis in Hilversum, hetzij op de terrasjes van de buitenlandse steden waar het Orkest Malando regelmatig optreedt. Komponist en orkestleider. Ja, dat beroemde orkest Malan do! De geschiedenis daarvan is nauw verweven met de loopbaan van Malando als komponist. Allicht want Malando schreef zijn num mers in de eerste plaats om ze zelf uit te voeren. Het begon officieel met een vijfmans-ensemble, op 1 juli 1939. Arie Maasland (geb. op 26 mei 1908) was toen 31 jaar. en had al tien jaar beroepsmusiceren achter de rug. Muziek had hem van kind af in het bloed gezeten. Zes jaar: pianoles bij de bekende Rot terdamse koordirigent Jan Kriek, die de loopbaan van zijn oudleer ling met belangstelling en voldoe ning heeft mogen volgen. Als Arie op de HBS in Den Haag zit (de familie Maasland was er in 1919 heen verhuisd) sticht hij al een or kestje. Even nog lijkt het erop of Arie Maasland nimmer Malando zal worden, want zijn vader bestemde zijn zoon voor een kantoorloopbaan. De toekomstige orkestleider zit wel gemoed doch verveeld enige tijd achter een bureau, wordt dan be kropen door de lust om architekt te worden. Inderdaad hééft Malan do enige bouwkundige tekenlessen gevolgd, maar beslist géén „arhci- tektuur gestudeerd", zoals in het verleden telkens over hem werd verteld. „Ik zette voornamelijk mu zieknoten op mijn tekenpapier vermeldt Malando," ik droomde mijn Tango's nog!" Niettemin is die passie voor architektuur hem lang bijgebleven: nog het vorig jaar maakte Malando een maquette van het beroemde Hilversumse stadhuis en bood het de Burgemeester aan. Het kreeg een mooi plaatsje in de Expo-Hall! The Jumping Jacks Zes jaar lang, van zijn 21ste tot zijn 30ste, was Arie Maasland lid van het Sertet ,The Jumping Jacks' Zijn op 't laatst bijzonder grondige studie van muziektheorie, arrange ment, accordeon en piano kon hij in dit voortreffelijke ensemble steeds aan de praktijk toetsen. Bin nen enkele jaren tijds werd hij een erpert op het gebied van de La tijns-Amerikaanse dansmuziek, en het waren vooral de tango's met hun dwingende ritmiek en fraaie melodische mogelijkheden, die hem bijzonder aantrokken. In 1935 zette Malando zijn Opus 1 op papier: de tango „Annie", opge dragen aan zijn toenmalige ver loofde en thans al bijna dertig jaar mevrouw Maasland. Van de daarop volgende komposities werd „Ole Guapa" (Op. 5) uit 1937 Malando's beroemdste, de tango waarop hij in feite zijn eerste grote faam bouw de. In datzelfde jaar 1937 speelde Arie met The Jumping Jacks in de „Kosmopoliet" in Rotterdam, een leerzame en vruchtbare periode, want hij leerde er voor een groot en wisselend publiek te spelen en onmiddellijk te reageren op de meest uiteenlopende verzoeken uit de zaal. Toen hij derhalve in 1939 de leiding nam van het orkest Ma lando, ondernam hij geen financieel waagstuk, maar had voldoende er varing en al voldoende erkenning als vakman om te weten dat hij met hard werken zou kunnen sla gen. Het eerste orkest Malando In feite werd op 1 juli 1939 met de oprichting van 't Kwintet, voort gekomen uit The Jumping Jacks, de basis gelegd voor het huidige orkest Malando. De eerste Orkest leden waren Rinus de Recht (sax en klarinet), Ben Roodenhuis (viool en klarinet), Koos Knoop (trompet) en Pim van der Tuin, die echter korte tijd later wegens andere verplichtingen werd ver vangen door de bekende pianist Manny Oets. Malando zelf speelde accordeon en slagwerk, maakte alle arrangementen en nieuwe kompo sities en moest natuurlijk zorg dra gen voor de bepaald niet gemak kelijke zakelijke kanten van het jonge orkestleidersschap. De komposities Na het sukses van „Olé Guapa" was de komponist Malando sinds de oprichting van zijn orkest met dub bele ijver aan het werk gegaan. Jaar in, jaar uit vloeide de ene me lodie na de andere uit zijn pen. We doen een greep uit de bekend ste: Bonita Nina, Guapita, Senuelo, Ave Cantore, Sabiendas, Cielo Nu- blado, Winita, Plaza de Toros, El Picador, de paso-doble Flor de Pa sion, Porque te vas, de z.g. klokjes tango Campanillas, de wals Désir d'Amour, de Engelse wals My song of Love, de beguine Herinnering, de mambo Ay, ay, ay, de rumba Cha cha mia, Noche de Estrellas niet te vergeten uit 1947 en de in 1962 ge schreven licht-klassieke Suite Cas- tellana voor 18-mans orkest, dat eind mei van dit jaar nog door het Promenade orkest werd uitgevoerd. Het Tango Rumba orkest Direkt na de oorlog had Malan do uiteraard voldoende eigen re pertoire om weer van start te kun nen gaan. Hij kreeg een aanbieding voor „Extase" in Amsterdam, waar het nieuwe Orkest Malando 2I/i> jaar optrad, onderbroken door een driemaandelijkse toernee (met o.a. Lou Bandy) voor de militairen in Indië. Goodwill-Ambassadeur Malando's dikke plakboeken ge tuigen van honderden amusante en ontroerende gebeurtenissen. Naast een briefje dat hem in een grote dancing in de vingers werd gestopt (wilt U zo vr. wezen om voor mij te spelen de Sabeldans maar een beetje vlug a.u.b. want we moeten naar huis, moeder heeft de piepers op staan), een adressering aan .Ma lando, ergens in Nederland', met een Kerstgroet van de bemanning der Piet Hein in de Koreaanse wa teren, afgewisseld met een plech tige brief op vorstelijk papier van de Griekse koning, en vele andere herinneringen. Want van alle honneurs, die wij Malando in zijn jubileumjaar zo van harte zien toekennen, moeten wij vooral beklemtonen dat het in het grillige vak der Lichte Muze een briljante prestatie is om 25 jaar lang en zo onaantastbare reputatie en een zo grote naam als die van Malando te kunnen handhaven. Jaar op jaar nieuwe successen, en nieuwe muzikale vondsten. Malando's kracht is juist, dat hij miljoenen dansers en luisteraars op smaakvolle wijze tot liefhebbers van Zuid-Amerikaanse dansmuziek gemaakt heeft, hen „door de me lodie heen" iets heeft laten proe ven van een andere wereld dan de sleur van alle dag. Om niet te spre ken van Malando als „goodwill- ambassadeur" voor Nederland in het buitenland, een funktie die hij op schitterende wijze via plaat en persoonlijk optreden dagelijks uit oefent. Jubileum LP van Malando en zijn orkest. Ter gelegenheid van Malando's 25-jarig jubileum op 1 juli 1964, heeft zijn platenmaatschappij de N.V. Phonogram een speciale 30 cm langspeelplaat van Malando en zijn orkest laten verschijnen onder de titel: Malando's beroemdste tango's. Drie van het twaalftal tango's in dit album zijn van Malando's eigen hand, t.w. Ole Guapa, Noche de Estrellas en Con Sentimiento. Onnodig te zeggen dat deze jubi- leum-LP in een rijk geillustreerd album geleverd wordt. Het Philips album draagt het nummer PL 12925 II SPEL IN DE ZOMER Laatst overkwam het ons, dat er iemand voor ons reed, die de weg zocht, die niet precies wist welk rijvak hij moest kiezen en die op het kruispunt aarzelend rondkeek, niet wetend welke richting hij moest inslaan. Wie iedere dag een vaste route van het huis naar het werk rijdt en omgekeerd, rijdt meestal met eenzelfde groep weggebruikers op, die alle de weg op hun duim ken nen en met wie hij samen het spel speelt. En dan komt er ineens zo'n spelbreker. Maar is het wel een spelbreker? Is het niet eerder zo, dat deze man het spel wel wil meespelen, maar het niet kan? Is het dan niet vol komen dwaas zulk een dwarsrijder bij voorbaat als spelbreker te be schouwen, d.w.z. ons te ergeren. Deze dwarsrijders zijn meestal toeristen, mensen die het verkeer in onze stad of de wegen in ons dorp niet kennen. Zij aarzelen te recht, omdat zij de weg niet ken nen en zij zelf voelen zich mis schien wel het meest opgelaten, omdat u, zij het onbewust, toch achter hen aan jaagt. Is het u zelf in het buitenland nooit gebeurd, dat u de weg kwijt was en dat u, met een gevoel van hopeloosheid, straat in, straat uit maar bleef doorrijden? We hebben het wel gepresteerd, dat we dan voor een stoplicht gehaast uit de auto sprongen om aan de man ach ter ons, zo goed of zo kwaad moge lijk in de vreemde taal, te vragen ff waar we heen moesten. Die ons overigens keurig terecht hielp. Daar de zomer de tijd van het toerisme is, moeten we er rekening mee houden, dat er meer vreem delingen zich in het verkeer bevin den. Wat tolerantie kan dan geen kwaad en meestal verliezen we er niets mee, omdat we even later toch weer bij de file moeten aan sluiten. Het is goed, ook als we zelf naar het buitenland gaan, om dan de verkeersregels van dat land te ken nen. Ook het Verbond voor Veilig Verkeer geeft deze regels uit. Het kan u helpen in een ander land vlugger te vatten waarom men zich daar in het verkeer wat anders ge draagt dan bij ons. Laat het u niet afschrikken als u de regels eens niet zo goed kent af als u meent ze niet zo goed te hebben onthouden. De hoofdzaak is, dat u een goed weggebruiker wil zijn en dat u, als u het niet weet, oplet hoe het verkeer loopt. Dan merkt u, dat u zich gemakkelijker aanpast dan u had verwacht. Dat kan zowel de Duitse verkeerspleinen betreffen als de Zwitserse voorrangsregels of de Belgische verkeerslichten. Het verkeer is een spel en nu kunnen wel de regels verschillen, maar het spel moet overal gespeeld worden. Dit geldt ook voor de vreemde lingen, die uw eigen verkeerspad kruisen. Help hen zich zo goed mo gelijk aan te passen en het spel mee te spelen. Het is daarbij altijd een goede regel om inschikkelijk te zijn. Nieuwesloot 50, Alkmaar Uit het jaarverslag van de Nuts spaarbank Alkmaar blijkt, dat de uitkomsten met betrekking tot het bepaalde spaarovershcot bijzonder gunstig genoemd kunnen worden. In het jaar 1963 bereikte het spaar overschot namelijk voor het eerst in de geschiedenis van de spaarbank een bedrag van meer dan 4 miljoen gulden. Op de spaarbankboekjes werd aan spaargelden ingelegd 26.486.141,43 v.j. 22.527.219,56) en terugbe taald ƒ22.421.976,53 (vorig jaar ƒ19.747.799,69), zodat ƒ4.064.164,90 (v.j. ƒ2.779.426,87) meer werd in gelegd dan terugbetaald. Per 31 december 1963 werd aan rente over 1963 op de spaarreke ningen bijgeschreven 1.135.437,53 (v.j. ƒ995.274,01). Met inbegrip van de bijgeschreven rente nam het to tale spaarderskapitaal in 1963 toe met ƒ5.199.602,43 tot ƒ40.041.473,47. Het aan de spaarders toebehorend spaartegoed heeft hiermede voor 't eerst de som van 40 miljoen gul den overschreden. In de laatste zes jaren werd het aan de spaarders toebehorende spaartegoed vrijwel verdubbeld. Het bedroeg per 31 december in de jaren 1958 20.900.000,— 1959 23.900.000, 1960 27.500.000,— 1961 ƒ31.000.000,— 1962 34.800.000,— 1963 ƒ40.000.000,— In 1963 werden 4.872 nieuwe spaarboekjes uitgereikt, terwijl 2.772 spaarbankboekjes geheel wer den afbetaald. Het aantal nieuwe boekjes overtrof het aantal ingetrokken boekjes met 2.100. Het aantal spaarrekeningen steeg aldus in 1963 van 38.689 tot 40.789. Hiermede werd het respectabele aantal van 40.000 spaarbankboekjes in de loop van het verslagjaar be reikt. Het gemiddelde tegoed per spaar der, de schoolspaardertjes buiten beschouwing gelaten, steeg in 1963 tot 1.103,83 (v.j. 1.014,55). Het aantal boekingsposten van in leg en terugbetaling nam in 1963 toe met ruim 13.000 tot 189.531. Met betrekking tot de bijkantoren wordt allereerst vermeld, dat op 29 april 1963 het bijkantoor te Hei- loo voor het eerst voor het publiek kon worden opengesteld. De spaarbank opende hiermede haar derde bijkantoor in de omge ving van Alkmaar. Het is duide lijk, dat hiermede de spaarders woonachtig in Heiloo meer dienst betoon kan worden geboden. Het is dan ook inmiddels gebleken, dat de vestiging in de gemeente Heiloo door zeer velen bijzonder wordt gewaardeerd. Sedert de ope ning van dit kantoor vermeerderde het aantal spaarders te Heiloo met 526 tot 2.737. Het aan deze spaar ders toebehorende spaartegoed steeg van 1.978.794,26 tot 2.462.441,20. Het spaarderskapitaal van het bij kantoor te Castricum steeg in 1963 van ƒ3.569.263,42 tot ƒ4.375.594,87, het aantal spaarders te Castricum steeg van 4.292 tot 4.595. Voor het bijkantoor te Bergen steeg het spaarderstegoed van ƒ3.514.309,39 tot ƒ4.148.549,84. Het aantal spaarders van dit bijkantoor nam toe van 3.135 tot 3.430. Uit deze cijfers blijkt, dat de bij kantoren in belangrijke mate tot het bereiken van het totale spaar overschot en de groei van het aan tal spaarders hebben bijgedragen. Het aantal spaarders, dat op de bij kantoren staat ingeschreven is reeds gegroeid tot 26% van het to taal aantal spaarders. Het aan hen toebehorende spaartegoed beloopt thans 27% van het totale spaar derskapitaal. In het verslag wordt er op gewe zen, dat de spaarbank door middel van decentralisatie haar oorspron kelijke doelstelling 'het bevorderen van de spaarzin' in Alkmaar en omstreken nog beter dan voorheen kan verwezenlijken. Gelet op de steeds toenemende uitbreiding van Alkmaar en omgeving als woonge bied wordt ook voor de spaarbank verdere decentralisatie nodig ge acht teneinde zich aan de groei van haar werkgebied te kunnen blijven aanpassen. Zuid-Zijpe. Het is de kerkeraad van de N.H. Kerk van Zuid-Zijpe vrij spoedig gelukt om voor de 3 kerk dorpen St. Maartensbrug, Burger- brug, en Petten een nieuwe predi kant te beroepen. Bijgestaan door de consulent, ds. Homan van Scha- gerbrug, heeft men getracht deze periode zo kort mogelijk te laten duren. En precies een half jaar na het vertrek van ds. Remmers naar Borne, vond zondag j.l. in de kerk te St. Maartensbrug de bevestiging plaats van ds. R. G. J. Timmers uit Hulst. Deze dienst werd geleid door ds. H. de Boer uit 's-Gravenhage, die ds. Timmers in het ambt beves tigde. Het is ivoor uw gemeente een belangrijke dag, aldus ds. De Boer. U verwacht van uw predikant dat hij over alle goede eigenschap pen beschikt en dat zijn vrouw te vens midden in het gemeente leven zal staan. En wat stelt de gemeente daar tegenover? Richt de aandacht op uw zelf, want u krijgt van hem wat u hem geeft. Ga vooral nuchter en zonder bedrog tegenover uw predikant staan. In de middaguren volgde in de N.H. Kerk in Petten de intrede van ds. Timmers. De kerk was tot de laatste plaats bezet w.o. vele kerkelijke autori teiten, burgemeester mr. D. Bree- baart en echtgenote, de beide wet houders de heren de Wit en C. Kok pastoor Bisschop van Burgerbrug en pater Wiegere. In zijn prediking had ds. Timmers als tekst gekozen Johannes 3 vers 14 21. „Al zo lief heeft God de wereld gehad, dat hij zijn enig geboren Zoon gegeven heeft, opdat een ieder die in Hem gelooft niet verloren ga maar eeuw ig leven hebbe." Zo aijn wij dan in deze gemeente met zijn wijde pol derlandschap gekomen, uit het ver re oude vestingstadje Hulst. Wij hebben de 80 jaar oude pastorie betrokken, die door uw hulp een verjongingskuur heeft ondergaan zodat hij voorlopig nog niet aan zijn A.O.W. toe is. En zo maken wij heden kennis met de bewoners uit deze gemeente. Daar waar in deze wereld mensen zijn, of ze nu blank of bruin zijn, men vindt overal een vat vol contrasten. Zij hebben de liefde van God niet verstaan. Maar Hij heeft zijn Zoon gezonden als een lichtstraal in deze wereld, op dat een ieder die in hem gelooft niet verloren gaat. Deze boodschap zullen wij uitdragen, ook hier in dit wijde polderlandschap. Tijdens de dienst zong het jonge kerkkoor enkele liederen. Ds. Hellendoorn sprak namens de classis Den Helder woorden van welkom. Noord-Holland heeft op kerkelijk gebied een slechte naam. Men spreekt wel van 'donker Nrd.- Holland', maar is dit wel zo. Men heeft hier afgerekend met de sleur van de kerkgang. Zij die nu nog komen, willen luisteren en gij zult bij hun vriendschap vinden van huis tot huis. Voor het jeugdwerk ligt er in deze gemeente nog een arbeidsterrein braak. Ook vond hij het contact met de badgasten in de zomer zeer be langrijk voor een predikant. Burgemeester mr. D. Breebaart sprak over de vier dorpen van de Zuid-Zijpe, want St. Maartensvlot- brug krijgt er 70 nieuwe gezinnen bij. Bijna allemaal mensen uit een andere omgeving. Burgerbrug is een oud dorp waar weinig veran derd. Terwijl Petten het oudste dorp is van onze omgeving. Het da teert al uit de negende eeuw. Ook daar kwamen nog maar voor kort twee of drie mensen ter kerke. Maar in dit nieuwe vierde dorp waait een andere geest. Hier is een structuur verandering aan de gang die nog niet tot staan is gekomen. Straks zullen hier 70 gezinnen ko men van Eurotom, terwijl R.C.N. en Philips ook vele woningen zul len bouwen. U komt hier met grote idealen, maar u zal ook uw tegen slag ondervinden. Burgemeester wees er op dat de contacten met andere mensen met een andere ge loofsovertuiging altijd zeer prettig is en dat dient ook in de toekomst zo blijven. Moge het u goed gaan in deze mooie gemeente. Namens de Ring Zijpe sprak ds. Bas uit Den Hellder namens de col lega's, waarbij hij Gods zegen vroeg voor het werk van deze predikant. Namens de Doopsgezinden sprak de heer W. Bouwes, die hoopte op een prettige samenwerking zoals die er was geweest met ds. Remmers. Pastoor Bischop van de r.k. pa rochie uit Burgerbrug heette ds. Timmers van harte welkom in de ze gemeente. Hij vond het heerlijk werken onder de Noordhollanders, Zij willen alles, maar moeten niets. Hier ligt nog een groot arbeidster rein braak. Ze zoeken een veilig baken en zien uit naar een licht punt. Gij moogt dit licht zijn op hun tocht naar de Heer. Moge het u gegeven zijn contact te hebben met deze zoekende mensen. Diaken Kok sprak namens kerk voogdij en kerkeraad. Wij hebben een moeilijke tijd achter de rug. De eisen die de kerkelijke autoriteiten stelden om deze vacante plaats be zet te krijgen waren niet mis. Dat heeft grote financiële offers ge vraagd. Maar we zijn voorbeeldig geholpen, ook door buiten kerke- lijken. De pastorie is opgeknapt wat ook weer offers vroeg. Ik wil van af deze plaats alle mensen zeer har telijk danken die hieraan hebben medegewerkt. Maar vooral ook ds. Homan komt een woord van lof toe voor het vele werk dat hij als consulent voor ons heeft gedaan. Hij wenste tenslotte ds. Timmers en zijn gezin een gezegende tijd toe in de Zijpe. Ds. Homan vond, dat hij als enigste opdracht had toen hij het consulentschap aanvaardde, om zo snel mogelijk te verdwijnen. Hij dankte mevr. Broersen-v. d. Veen die hem in deze tijd ter zijde had gestaan. Hij hoopte dat de keu ze van ds. Timmers goed was ge weest en dat ze prettig zouden sa menwerken. Ds Van Kooten sprak nog woor den van welkom namens de stich ting „Kerk en Recreatie". Tenslotte hoopte mevr. de Graaf- Paarlberg namens de Plattelands Vrouwen op een prettige samen werking. Ds. Timmers beantwoordde daar na op vlotte wijze alle sprekers, waarbij hij hoopte op een prettige samenwerking. met wat er in Schoorl en omstreken voorvalt en besproken wordt. op ,De Duinstreek' f 1,75 per kwartaal f 6,85 per jaar Drukkerij Schoorl - Laanweg 35 Telef. (02209) 268 en 223 BERGEN van 29 juni tot 6 juli Geboren: Johan Cornelis Evert, z.v. J. C. E. C. N. van Florestein Mulder, en C. M. A. Honig. Willem, z.v. M. Jim- mink en M. Satijn, Hoflaan 20. Gijsbert, z.v. H. de Jong en C P. E. Bedaard, Wollegrasweg 6. Ondertrouwd: Hendrikus Andreas Prinse, 29 jaar, technicus, Amsterdam, Wodanstraat 10 en Jansje Geziena Annie Har der, 27 jaar, schoonheidsspecialiste, Emmalaan 18. Gehuwd: Cornelis Johannes Maria de Waard en Marianne Katharina Franz, Eg. mond Binnen, Kleverlaan 2a. Gerrit Jacob Sijpheer en Nelly Bredmose Pedersen, Paulineweg 10 Robert Peter Johannes Selbach en Margaretha Maria Loos, Koedijk, Schelpdijk 347. Overleden: Jan Frederik Hampe, 87 jaar, echt genoot van S. Hoekstra, Noordlaan 17.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 6