PRESBURG GEMAKSSCHOENEN RENATA -schoentjes vet/loten winstpunt Wij lazen FANFARECORPS „DE VRIENDSCHAP" Draag de zo ELEGANTE van en het leed is geleden! Ook verkrijgbaar in GROTE MATEN Voor uw kinderen hebben wij de medisch - verantwoorde LANGESTRMT 70, ALKMAAR TWEEDE BLAD DONDERDAG 23 JULI 1964 Openbare School voor Uitgebreid Lager Onderwijs, Bergen Wij stellen onszelf zedelijk normen: tot zover is moraal verantwoord, maar ga je verder, dan is het in strijd met de begrippen en ongeschreven wetten, die we ons zelf gesteld hebben. Christus zegt ons, hoe we moeten leven, hoe we dat hebben in te stellen. En nu bedoel ik natuurlijk niet zozeer de Mozaïsche wetten, meer in het bizonder het gebod der liefde. Ik denk bijvoorbeeld aan, de Bergrede. Neemt u dit alles niu eens tezamen: de levenshouding, die God ons heeft uitgestippeld, onze op voeding, ons zelfrespect, onze eerbied voor al wat leeft en meer in het bizonder voor de naaste; wij zijn immers allemaal schepselen Gods? Tenslotte ons begrip huma nisme, wat tussen haakjes helemaal geen monopolie is van de buitenkerkelijken, maar verankerd ligt in het christendom; en tenslotte onze Wilskracht, onze etische normen en nog tal van andere ismen, diie tezamen een zekere beschaving kweken, waardoor de samenleving onderling draaglijk en zelfs aangenaam kan worden Dan blijft er gelukkig van het oerinstinot niet veel meer over hoeiwel ik nooit zal ontkennen, dat het bestaat en zolang er twee mensen op de wereld leven zal blijven bestaan. Maar het speelt praktisch geen rol meer, als wij maar die zekere etische trap bereikt hebben." Tom Talingen, die naast de pastoor zat, had niet veel gesproken, doch zich voornamelijk bepaald tot luisteren. En weer was hij waarschijnlijk de enige, die begreep, wat Roedie met haar woordenschermutseling bedoelde. Bij haar leefde het oerinstict ten opzichte van hem. Dat voelde hij deze avond opnieuw. Hoewel -niemand iets gemerkt had, wist hij wel zeker, dat ze hem inwendig vervloekt had om zijn geschenk en dat ze er in het minst niet dankbaar voor was. Hoe jammer, dat er met dit vrouwtje niets te bereiken viel Als hij maar eens een eerlijke kans had. Dan zou hij zijn charmes openlijk ontplooien en welke vrouw was er tot nog toe tegen bestand gebleken? Geen enkele toch zeker? Die kans kreeg Tom Talingen in 'het jaar 1960, één dag na de verjaardag van de oudste zoon, die op de H.B.S. in de naburige stad leerde. Op die gedenkwaar dige aprildag werd Dolf Borger dood thuis gebracht. Een hartverlamming had, tijdens een bespreking met de bur gemeester in het gemeentehuis, een ontijdig einde ge maakt aan het succesvoile leven. Negen en vijftig jaar was hij geworden. Gestorven in het harnas, zei de bur gemeester, die 's avonds zijn deelneming kwam betuigen in huize Borger. HOOFDSTUK 8 Voor Roelie Borger was de schok ontzettend. Hoewel ze de laatste jaren vrijwel geheel langs elkaar heen leefden en het sporadisch voorkwam, dat hij haar slaap kamer betrad, voelde ze zich nu radeloos van ellende. Zonder zich van de meisjes wat aan te trekken schreide ze hete tranen van intens verdriet en maakte ze zich verwijten, dat ze niet beter op zijn gezondheid had ge let. Het was zo erg, dat Jopie resoluut de dokter belde en deze met vijf minuten in huis was om haar een kalmerend spuitje te geven. Uitgeput van de con sternatie werd ze naar haar kamer gebracht en daar hielp Jopie haar naar bed. Er moesten evenwel tal van dingen op korte termijn in orde gemaakt worden en dus belde Jopie naar het kantoor en vroeg Talingen. Deze liet zijn werk in de steek, spoedde zich naar de woning en begon alle voor bereidende maatregelen te treffen, die noodzakelijk wa ren met het oog op de komende begrafenis. De volgende dag was de woning herschapen in een chapelle ardente. Roelie was volkomen apatisch en liet alles over aan de meisjes en Talingen, die overigens wel zo verstandig was om zoveel mogelijk op de achter grond en alles, wat niet beslist in de woning moest geschieden, in zijn katoorvertrek verrichtte. Dank zij de spuitjes van dokter Wals en de wilskracht, die langzamerhand terugkwam, verrichtte ze haar taak, trouw geholpen door de meisjes, die allen met roodom- rande ogen rondliepen en drukte handen, luisterde naai betuigingen van deelneming en las de kaartjes, brieven en andere schriftelijke condoleanties, die van heinde en ver kwamen, waardoor ze eigenlijk pas een goede kijk kreeg op de grote bekendheid en populariteit, die haar man bij zijn leven had genoten. Eigenlijk moest ik dankbaar zijn voor al die genegen heid en toewijding, die men ten toon spreidt, dacht ze, maar het zegt me allemaal niets. Dolf komt daardoor biet meer in leven en ik kan nooit meer aan hem goed maken waarin ik tekort ben geschoten. Het zelfverwijt knaagde in haar en maakte haar vertwijfeld. Doch dan dacht ze aan haar kinderen. Ik houdt een taak over dacht ze dan. Ik moet nu alleen mijn kinderen opvoe den tot achtenswaardige mensen. Mijn zoon zal een flmt- ke kerel moeten worden en mijn dochters voorbeelden van deugd. Dat is de erfenis, die Dolf me heeft nagela ten. Ik aanvaard hem en zal alles doen om mijn aa tot een zo goed mogelijk einde te brengen. Drie dagen na de uitvaartdienst realiseerde Koelie zich pas, dat nu alleen nog de zaak van Dolf was over gebleven. Die moest natuurlijk voortgezet worden en Talingen zou daar wel voor zorgen. Terwijl ze in ge dachten zijn naam noemde, kwam er een bittere smaak in haar mond. Ze stak een sigaret op ze rookte m deze dagen pakjes achter elkaar en dacht na. Ze moest hem voorlopig maar op zijn plaats laten. Nie mand beter dan hij kende de zaak- Nog beter dan Dolf. Ze zou wel uitzien naar een geschikte opvolger. Ze zou het bedrijf natuurlijk kunnen verkopen. Van de opbrengst zou ze zeker behoorlijk kunnen leven, want Dolf had haar kort geleden nog gezegd, dat hij er met ieen paar jaar mee ophield. „Dan gaan we nog een beetje van het leven genieten, Roel", zei hij in een van zijn vertrouwelijke buien. „Misschien maken we dan samen nog eens een tweede huwelijksreis." Niet weten de, dat de dood als het ware al op de drempel van het huis stond te wachten. Die derde dag kwam ze om twaalf uur ook plmse- ling tot de ontdekking dat haar zoon nog steeds thuis was Natuurlijk, de eerste dag na de begrafenis.de meisjes waren toen ook niet naar school geweest, doen Werd het toch weer tijd en dat zei ze ook tegen haar nu zoon. De jongen ilepelde in zijn soep en schudde zijn hoofd „Ik ben niet meer op school, mam," antwoordde hij ,Ik heb gisteren mijn boeken ingeleverd en werk nu op kantoor bij oom Tom. Tenslotte ben ik de stamhou der, zei oom Tom, en dus hoor dk op kantoor. Zodra ik meerderjarig ben, moet ik de zaak toch overnemen. Roelie voelde zich verstijven en een hevige woede welde er in haar op- Zo, dus meneer de procuratiehou der had dit al in zijn eentje bekokstoofd, zonder haar die in feite nu de eigenaresse was, er in te kennen_ Dacht hij soms de directur te worden? Of waande hij zich al als zodanig? Daar zou zij dan wel eens spoedig een stokje voor steken. Haar stem was ijskoud, toen ze antwoordde: „Nu je vader dood is, rust op mij, als je moeder de taak om te beslissen, wat er gebeuren zal met de zaak. Mijn beslis- sing is, dat je vanmiddag onmiddellijk weer naar school gaat. Ik zal de directie opbellen en zeggen, dat het een misverstand was. In eerste instantie ga je je diploma's halen. Daarna zullen we wel verder zien." De jongen had misschien ternauwernood geluisterd en schudde enkel met zijn hoofd. „Oom Tom zegt, dat ik op kantoor moet zijn, dus ik ga naar kantoor." Roelie beheerste zich met ijzeren wilskracht, temeer omdat Jopie binnenkwam met de aardappelen. De rest van de maaltijd werd vrijwel zwijgend genuttigd en toen de meisjes de tafel hadden afgeruimd, stond Roe lie op, liep naar Jan en greep hem stevig bij de schou ders. „Het wordt je tijd om naar school te gaan. Pak je fiets en rijd naar de stad. En( geen tegenspraak meer, anders breng ik je zelf met de wagen." „Maar mam, oom Tom heeft gezegd. Nu was er een einde aan haar zelfbeheersing. Ze gaf de jongen een fikse draai om de oren en schreeuwde hem toe: „Ik heb malling aan die vent, verstaan? Ik ben je moeder en ik alleen zal beslissen, wat er gebeurt en niemand anders. Vooruit, naar de garage. En een beetje vlug, want anders krijg je nog één" De jongen was totaaal ontzet. Slechts in zeer uitzon derlijk gevallen werd er geslagen en hij kon zich niet meer herinneren, wanneer dit voor het laatst gebeurd was- Want slaan moest een uiterste strafmaatregel blij ven in het gezin Borger. Roelie verkondigde in het be gin van haar huwelijk, dat een dergelijke opvoedigsime- thode ouderwets en ondeugdelijk was. Werkt meestal tegengesteld. Wij doen het op een andere, betere ma nier. Vandaar, dat er vrijwel nooit gemept werd en de jongen dus geheel van zijn stuk gebracht was en iedere keer de hand aan zijn wang bracht, die begon te gloeien Zonder verdere tegenstand liep hij naar de garage, stapte naast zijn moeder in en binnen tien minuten was men op de plaats van bestemming. Met een paar woor den legde Roelie uit, dat hier sprake was van een mis verstand. „Natuurlijk blijft hij op school, meneer. Te genwoordig is het een eerste vereiste, dat men diplo ma's bezit. Hij leert gemakkelijk, dus er is geen enkele reden om hem niet te laten doorleren.' Om kwart over twee was ze weer terug in het dorp en parkeerde haar wagen voor het kantoor. Ze groette de meisjes in het grote lokaal boven de opslagplaats en liep meteen door naar het privékantoor, waar Tom Talingen thans zetelde- Zonder aan te kloppen opende ze de deur, ging binnen en bleef bij zijn stoel staan. Hoewel hij haar onaangekondigde binnenkomst met 'n kort wenkbrauwenfronsen beantwoordde, was hij wel zo veel heer, dat hij onmidelllijk opstond en zijn hand uit stak. Doch Roelie negeerde de hand en wees naar het kantoortje ernaast. „Eruit," zei ze met van woede tril lende srtem. „Daar is jouiw plaats.' „Maar mevrouwbegon hij, doch ze bleef met uitgestrekte vinger staan. „Er uit! herhaalde ze. „Dolf ligt ternauwernood in zijn graf, of je hebt zijn plaats al ingenomen. Wie gaf je daar toestemmig voor?" „Maar het spreekt toch vanzelf, dat ik voorlopig de leiding in handen neem, Roelie Ze kreeg een hoogrode kleur. Met gedempte stem, zich nauwelijks kunnende beheersen, antwoordde ze ,Als je het flog één keer waagt me bij m'n naam te noemen, bel ik de politie en laat je hier weghalen, zo waar ik hier sta. En nu voor de laatste maal: er uit, of ik imaak een schandaal, zoals dit dorp nog nooit gehad heeft." Hij keek haar nog enige ogenblikken aan, haalde zijn schouders op en pakte een aantal bescheiden, welke hij wilde meenemen. Maar Roelie conmandeerde. „Laat lig gen. Vanaf dit ogenblik ben ik hier de baas, begrepen? En jij zetelt daar, zolanjg ik dat nog verkies. En dat zal niet lang meer zijn. Daar kun je op rekenen. Ver dwijn." in „De Duinstreek" van 22 juli 1932, Houdt uw vakantie in eigen land gaat vrij kamperen aan Holland's strand geniet van duinen, bosch en hei, beziet de Amersfoortse kei; maakt tochtjes naar het IJsselmeer, glij jolig bij de duinen neer; bezoekt een, niet te duur, pension ga lekker braden in de zon. Kom voor een week naar „Scorel" toe, daar wordt je nooit de duinen moe, daar vindt je bossen, strand en zee, daar voel je rust en stille vree. Theater dancing is er niet, 't Is hier natuur wat men u biedt. Komt mensen, luistert naar m'n wijs dan ga 'k een weekje naar Parijs. Nico Splinter dat bij de „assistent dienstgeleider" op bepaalde uren kosteloze rij wielplaatjes konden worden afge haald; burgemeester van Fridagh er zijn burgerij aan herinnerde dat het verboden was om een paard te geleiden als men zich op een rij wiel voortbeweegt; de gymnastiekver. „Olympia" deel nam aan een turndag te Egmond aan Zee; bij M. van Teulingen de limonade ƒ0,45 kostte „per heele flesch"; de ondervolgende, ook nu nog van kracht zijnde in de betreffende editie was afgedrukt: BESCHERMT HET NATUURSCHOON. Rookt niet, stookt gééne vuurtjes en werpt niet onachtzaam lucifers e.d. weg in de duinen, bosschen, heide, beplantingen enz. Eéne vonk kan onherstelbare schade aanrich ten! PUZZELWANDELTOCHTEN V.V.V. SCHOORL Vorige week donderdag organi seerde de WV Noord-Kennemer- land weer een van haar fameuze puzzelwandeltochten waaraan door 177 tippelaars werd deelgenomen, nl. 124 gasten en 53 Schoorlaars. Er waren 22 prijzen beschikbaar gesteld die na afloop door de heer v. d. Garde werden uitgereikt aan: Gasten: 1. mevr. Lots, Geleen; 2. Elsje Lots, Geleen; 3. de heer Vos, Amsterdam; 4. mej. Pilkes, Groot- Schermer; 5. mevr. Liet, Almelo. Schoorlaars: 1. R. Vis; 2. H. de Jager; 3. R. Bergh; 4. de heer Hil- gevoort; 5. J. Groet; 6. A. Gutter, 7. C. J. Paarlberg. Wegens vakantie van de dirigent heeft het corps ook vakantie geno men en wel tot 6 augustus. De repetities worden voorlopig gehouden in de brandweerkazerne in de Laanweg en wel op donder dagavonds. „De Vriendschap" mag zich verheugen in een goede be langstelling en beschikt over een prima directeur nl. de heer Luy- ting. De muziek die gekozen wordt is niet zwaar, het zijn leuke mars jes, wat boerekapelmuziek enz. Het bestuur zou nog gaarne zien dat er enkele nieuwe leden na de vakantie bij kwamen. Er ligt b.v. nog een altsaxophoon stil en een bugle en trompet enz. Geeft U op als lid bij de heren J. Meeden- dorp, Jo de Leeuw of bel onze drukkerij op. Het is er leerzaam en gezellig. Echt vrienden onder el kaar die graag wat muziek maken. Dus tot donderdag 6 augustus al lemaal, want er moet dan gere peteerd worden voor een bepaalde gelegenheid. DE DUINSTREEK De volgende leerlingen van de openbare school voor ulo te Bergen zijn geslaagd voor Diploma B met middenstandsdiplo ma: Harm Simons (Bergen) Diploma B: Erik Bleeker en Lex Coppoolse (Bergen), Chris Hooijer (Schoorl). Diploma A met middenstandsdiplo ma: Sytze Dijkstra, Cora de Waal, Gerard Worm, Annie Kof man, Jan Kuindersma, Hans Moerbeek, (Ber gen), Sander Jansen, Jan Stroomer (Bergen aan Zee), Siepie Schip pers (Schoorl). Diploma A met wiskunde: Guus Colnot, Fred de Graan, Harrie Pe ters, Kees de Wit, Sietze Louwrink Zeger de Ruiter, Egbert Schoema- ker, Nico Schuursma, Nico Schuyt, Loes de Geus (Bergen), Cees Duy- neveld, Miki Schekkerman (Schoorl) Dickie de Vries Schoorl- dam), Gerrit J. Buitenhuis (Ber gen aan Zee). Diploma A: Niels Jansen Jaap Kos ter, Margreet de Boer, Hilda Brou wer, Adrie Sloot, Coby Verburg (Bergen), René Hendrikse (Groet) Van de 36 candidaten van deze school behaalden 2 geen diploma. Bevorderd werden Van klasse I naar klasse II: Dick v. d. Born, Willem Buiten huis, Jan van Exter, Kees Haring huizen, Dick Helsdingen, Kees Koel Bert Mesman, Paul Mundy, Wouter Mundy, Kees Nanne Walter Nies- sen, Jos van Rees Vellinga, Nico Ris, Theo Schotvanger, Kees Vries man, Hans Zwaan, Fred van Wes ten, Henk de Groot, Kees Koster, Jan Luteyn, William Mackay, Coby de Beurs, Ankea Gerritsen, Nellie de Geus, Hanna Koppijn, Elly Leij- en, Annemarie Musch, Anneke Ruis, Hanneke Schmidt (v.), Hetty Schuddeboom, Gé Andrea Tromp, Marijke Zwakman, Truus Straat. (Niet bevorderd 23). Van klasse II naar klasse III Dolf de Beurs, Henk Brouwer, Piet Groot, Fred Kuitwaard, Henk Musch, Martij n van Schaik, Bob Slijboom, Bob van Wonderen, Ro land Briefjes, Ronald Dorré, Lau rens Groenendijk, Simon Kootstra Hans Merwijk, Roy Meijer, Maarten Mulder, Jac. van Reenen, Fred Schotten, Kees Veer, Koos de witte Erna Half, Ineke de Reus, Madelei ne Leeuwenkamp, Margaret Rens, Elly Schaap, Annemarie Vos, (Niet bevorderd 8). Van klasse III naar klasse IV Jacob Jan Bakker, René de Boer (v.), Goosen Broersma, Arie de Geus, Arthur Hooijer (v.), Onno Jansen, John Kater, Jan Kool, Piet Kos, Harrie van der Linden v.), Jan Meyer, Kees Overman (v.) Sjaak Pietaet, Piet van Til, Martien Zee (v.), Bouke de Boer, Ben Kla ver (v.), Frans le Mair, Willem de Maaré (v.), Karei Musch, Paul Pe- sie, Ronald Ris (v.), Piet van Zoo- nen, Hans Eelzas, Liesbet Finken- sieper,, Rosalind Kwinkelenberg Marjan Sevenhuysen, Guurtje Vriesman, Hetty Wurkum (v.) An neke de Boer, Aaltje Simons (v.), Annemarie van Twuyver (v.) Ma- riëtte Voorthuysen,Liesbet Wisse (v). Niet bevorderd 11. Aan de Meisjes-Ulo-school van de Berger Schoolvereniging werden de volgende leerlingen bevorderd: Naar klas 2 Ingrid Bévort, Minke Boorsma, Carla Bosma, Heieen Bresters, En- nie v. d. Brink, Marian Buckman, Marianne Hofstede, Ingrid Ingwer- sen, Marjoke Kager, Mary Kiste- maker, Joke Kolster, Irma Manooy, Corrie Rijswijk, Hetty Schuijt, Ine- ka Schuijt, Yvonne Steensma, Mar griet Wezel, Joke Willig, Ingrid Baay, Ellen v. d. Berg, Hanny v. d. Beidt, Marja Bruinenberg, Elsje Haazalager, Sonja v. d. Hoff, Willy de Jager, Joukje Kroonenburg, Els Mantel, Sylvia Prins, Nellie Schenk Janneke Schoen, Nanda Trouw Ma rion Wokke, Annemarie Wonder, Marga Zander. Niet bevorderd: 8 leerlingen. Naar klas 3 Corry Baarsma, Tilly Bakker, Nita Bakker, Karin Dirksen, Vincent Geels, Afien Kruizinga, Lea Land man, Lidia Minkema, Mieke Nagel, Wally van Noord, Ina Rus, Jelly Taconis, Carla Volkers, Elsje v. d. Woude, Sonja Wiersma, Renée Be- lonje, Miriam Frank, Marijke Gel der, Voruny Korter, Astrid Krijt, Marja Samsom, Marian Schipper, Gerwin Schoos, Ineke Warnau Car la v. d. Weyden, Wanda Dekker. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Naar klas 4 Mieke van Amstel, Elly Blom, Hel- FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (11 la Davidse, Ingrid Elderson, Juusje Geels, Welmoed Hollenberg, Olga de Jager, Ineke Kars, Sylvia Lolang Hans Loman, Tineke Mense, Winni- fred Niessen, Henneliet Opdam, El- lo Poppes, Liesbeth Royaards, Guusje Taconis, Etha Kraan, Ineke Broekman, Marja van Buel, Anne- lies Jellema, Geertje Kroeb, Ingrid Legerstee, Marian Muller, Siene Muskee, Guda Schekkerman, Jet Sietsma, Mieke Timmerman, Anni- que de Waal, Ina Westdorp, Marjo ten Wolde, Micheline Wijtkamp, Tine Wennink. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Examens Alkmaarse Praktijkschool (Hoefplan) Zowel de 2e als de 3e klassen van de Alkmaarse Praktijkschool hebben hun examens beëindigd. Bij de onderstaande lijst zijn de diploma s 'machineschrijven' niet meer vermeld. De leerlingen der tweede klassen legden examens af, die leidden tot Ivio's Groot Sleutel Diploma. De leerlingen der derde klassen, voor het Diploma Winkelassistent, Kan toorassistent, Praktische Algemene Vorming en/of het Middenstands diploma. Voor het Groot-Sleuteldiploma slaagden Kees Boekelaar, Bennie Eikenaar, Job van Essen, Rob Hartwich, Coen Jong, Kees-Jan Koster, Jack Na- Arie Oostendorp, Wim Renooy Dirk Schilp, Fred Schulp, Gerrit van d. Sluis, Fred Volkers, Ina Bakker, Hanneke Buisman, Petra Holman, Hanny Kolijn, Kathleen Lorié, Ani ta Moesman, Olga Rask, Aimée Sleutel, Lia de Vries, Rinus Groe- neveld, Ron Janneman, Gerrit de Jong, Kees-JJan Koster, Jack Na- rold, Cok Prins, Jaap Schuurman, Herman Slikker, Gerrit Visser, Wil ly Bosch, Rosaline Dekker, Henny v. d. Hoef, Ingrid Kleef, Tiny v. d. Linden, Els v. d. Pol,' Anneke Roe- coert, Marga Veenhuis, Els Verker- ke, Pauline Vink, Elly Snaterse, Jan de Jongh, Hans Velthuys, Inze Dekker, Jaap Folgers, Jetze Kruk, Jan v. d. Molen, Rein Roos, Leo Schats, Martien Schrieken, Steven Schurer, Hans Wardenburg, Cobie v. d. Berg Mieke Blaauboer, Ineke Blom Marian Bloothoofd Willy Bos Trudie Dekker, Leny Fraai, Anja Jacobi, Astrid de Jong, Ina Kuyper Beppie Mors, Ria de Ruiter, Nel Schrijver, Jacqueline Tol, Henk Ol- denziel, Geert Postma, Wilma de Waard, Rob Haan, Ingrid v. d. Kop pel, Liesbeth Tilstra, Hans Klant. Gerrit Visser, Gerda Nieuwenhuis. Voor het diploma Kantoorassis tent slaagden Ronald Boereboom, Ed Boetje, Pe ter Booy, Ruud Bussen, Pierre Cools, Rob Haan, Jacques Harden- berg, Rob Henneman, Hans Mou- wes, Ruud Schmidt, Bob Schuit, Bert Stok, Harry Voogt, Leo Voogt Wim Wanders. Rob Wit, Riet Droog Annemerie Herder Marjeta de Jong Ineke Kaay, Ingrid v. d. Koppel, Gerda Polak, Yvonne Preyer, Tine ke Rijkenberg, Ineke Snijder, Car la Vos, Rob Kaan, Hans Klant Har ry Louter, Gerrit Visser, Peter Vis ser, Frits Zuiderduin, Rita v. d. Beid, Els de Boer, Carla de Bruyn Marjon Dekker, Gerda Nieuwen huis, Els Poestkoke, Marjoke Rou- zen, Gonnie Schuyt, Marianne Smit Els Snijder, Janny Verburg, Ineke de Wijn, Jannie Molenaar. Voor het diploma Winkelassistent slaagden Ronald Boereboom, Ed Boetje, Ruud Bussen, Rob Haan, Jacques Hardenberg, Hans Mouwes, Ruud Schmidt, Bob Schuit, Bert Stok, Harry Voogt, Leo Voogt, Wim Wan- Wanders, Rob Wit, Riet Droog Mar jeta de Jong, Gerda Polak, Tineke Rijkenberg, Ineke Snijder, Carla Vos, Rob Kesselaar, Fred de Lan gen, Frans Niesen, Simon Peere boom, Jos Swidde Mart de Wit, Yvonne Celie Marianne Heemskerk Marianne Verhey. Voor het Middenstandsdiploma slaagden Ed Boetje, Peter Booy, Ruud Bus sen, Pierre Cools, Rob Haan, Jacq ues Hardenberg, Marjeta de Jong, Ineke Kaay, Ingrid v. d. Schmidt, Ineke Snijder, Bert Stok, Harry Voogt, Carla Vos, Willem Wanders ders, Rob Wit. De geslaagden zijn afkomstig uit Alkmaar en wijde omgeving. Het Diploma Practisch Algemene Vorming werd behaald door Riet Droog, Annemerie Herder, Marjetta de Jong, Inneke Kaaij, Gerda Polak, Yvonne Pryer, Ineke Snijder, Carla Vos, Ronald Boere boom, Ed Boetje, Peter Booy, Ruud Bussen, Pierre Cools, Jacques Har denberg, Hans Mouwes, Ruud Somidt, Bod Schuit, Bert Stok Har ry Voogt, Leo Voogt, Wim Wanders Rob Wit.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5