Wetk&lad Gemeenteraad Bergen .Artisjok' Zaterdagmorgen a.s. te 9 uur dan zijn prijzen geen prijzen meer Ziet voor dit alles de etalages a N X X X X X X X X X X X X BERGEN SCH00RISE GEMEENSCHAP 44 DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1964 39e JAARGANG No. 31 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef ONBEKEND TALENT fê}(ï.oemsietku-nst GRANDIOOS VUURWERK FOTO- en FILMCAMERA'S Foto Dick van Berge Loterij V.V.V.-BERGEN gestart GROTE BELANGSTELLING WANDELPUZZELTOCHT BURGELIJKE STAND SCHOORL KINDERKLEDING, BLOUSES, PY AM A'S 4C DAMES- en KINDERVESTEN, pullovers Restanten baddoeken, sporttruien, pantalons Tot ziens bij c^etiba AGENDA: ZONDAGSDIENST ARTSEN CPro£eó<>or (^régWel Dit nummer bestaat uit 6 pagina's ..DE DUINSTREEK" Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bei gen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. mm. Vraag en Aanbod 15 ct. mm Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. In een vlot tempo werd de vori ge week vrijdagavond door de ge meenteraad de agenda afgewerkt. Besloten werd op verzoek van mej. A. G. Wielart, onderwijzeres aan de openbare Van Br ederode- school aan haar, eervol ontslag te verlenen i.v.m. haar voorgenomen huwelijk. Voor reparaties aan de transport leiding van de centrale verwarming van de brandweerkazerne werd een bedrag van ƒ1650,— beschikbaar ge steld. De heer J. Valkering hoopte dat dit de enigste voorziening aan de centrale verwarming zou zijn en dat het niet zo zal gaan als met het raadhuis, dat men van de ene ver andering in de andere vervalt. Mevr. E. P. Broekman achtte het beter geheel nieuw materiaal aan te schaffen in plaats van herstellen en opknappen. Voorts ging de raad accoord met het voorstel compensatie-huurver hoging 1964 en enkele wijzigingen in het ambtenarenreglement. Vervolgens zal dit jaar de ge meenteraad een plan bereiken van de eerste fase van de herziening van het rioleringsstelsel. Er zal een nieuwe verordening komen op het heffen van een recht voor het ma ken van aansluitingen aan het ge meentelijk rioleringsstelsel. De oude verordening van 1 mei 1957 dient te worden gewijzigd, door het recht te verhogen (ad 75:,itot ƒ100,—. Mevrouw Broekman vindt deze verhoging wat te bescheiden. In verband met de ontwikkeling van de loon en prijsstijging in de toe komst, is zij voor een drastische verhoging. Burgemeester L. J. de Ruiter deel de mede dat de plannen voor her ziening van het rioleringsstelsel in een vergevorderd stadium verke ren. Het voorstel werd tenslotte aangenomen. Het dempen van de sloot ten noorden van de Dreef had aller instemming. Het verwonderde de heer W. J. Ploeger alleen maar, dat bij de aanleg van het Plein, daar niet eerder aan gedacht is. Tevens accepteerde de raad het voorstel van B. en W. tot de nood zakelijke aanleg van de randweg Dreef-Koninginneweg derde fase partieel uitbreidingsplan N. O. Dr. van Peltlaan en doortrekken en verbeteren Koninginneweg en aan leg Landweg. De totale kosten werden begroot op ƒ950.000,—, resp. ƒ207.000,— voor de randweg, ƒ279.000,voor de Ko ninginneweg en ƒ464.000,voor de Landweg. De eerste investering komt ten laste van het provinciaal wegen fonds. De twee andere uitgaven, via het gemeentelijk grondbedrijf. Dit alles teneinde 'n meer rechtstreek se verbinding te krijgen tussen Alkmaar-Schoorl via Bergen. Voetpaden Mr. S. D. Sluis informeerde of er langs de Koninginneweg voetpaden worden aangelegd, dit met het oog op de bewoners van „Elkshove", tevens vroeg hij of het college van plan is de tweede weg vanuit Ber- gerweg over de ijsbaan naar Schoorl aan te leggen. De heer J. J. N. M. Woudstra zag de Koninginneweg, de naam „voor- rangsweg" liever ontnemen, omdat deze weg bij de kruisingen, niet overzichtelijk is. De heer Ploeger zei, dat de voet paden voor de bejaarden op het terrein „Elkshove" moeilijk begaan baar zijn door haar oneffenheden. Wanneer deze voetpaden verbeterd zijn, hoeft men geen gebruik meer te maken van de Koninginneweg. De burgemeester antwoordde dat in de overeenkomst was besloten, geen voet of voetpaden langs de Koninginneweg te maken. Ten aanzien van de slechte voet paden bij „Elkshove" zal het col lege deze situatie nog eens nader bezien. Wat de tweede randweg betreft, zou deze binnen vijf jaar worden gerealiseerd. Het college overweegt echter, om eerst de derde weg (oos telijke randweg) te projecteren en deze zo mogelijk eerder dan de 2e weg aan te leggen en te kijken of éeze weg een betere aansluiting heeft op Schoorl. Het is nu zo, dat de tweede weg ten oosten van Bergen naar Schoorl nog moeilijkheden biedt. Men heeft n.l. in Schoorl nog geen definitieve plannen waar aansluiting met Ber gen plaats zal vinden. Voorts werd besloten tot aankoop van gronden met opstallen in par- tiedl uitbreidingsplan Bergen-nrd. van de heer D. Honig, voor de som van ƒ40,085,werd medewerking verleend voor aanschaf van leer en hulpmiddelen voor de christelijke school; voor de bouw van een fiet senstalling t.b.v. de St. Anthonius- school voor ulo; voor verduistering materiaal t.b.v. de Berger School vereniging en werd besloten de 10 procent subsidie van ƒ17.624,52 te verlenen voor de restauratiekosten van de Sluismolen. Verkoopcentrum KCB perma nent? Over het in de raad behandelde agendapunt „Garantie t.b.v. ver koopcentrum KCB" dat in de A.H. winkel op het Plein is onderge bracht deelde burgemeester de Rui ter mede, dat men op aandrang v. ministeriële en provinciale zijde plannen heeft deze bijzonder fraaie expositie-verkoopruimte 'n perma nent karakter te geven. Wel luidt in de overeenkomst tus sen Albert Heijn en het KCB, dat met ingang van 31 augustus a.s. de overeenkomst telkens voor een maand verlengd zal moeten worden tenzij een van de beide partijen met inachtneming van een opzeg termijn van tenminste veertien da gen schriftelijk heeft afbericht. Toch was de voorzitter verheugt dat de gehele raad en het college achter dit verkoopcentrum staat. De belangstelling voor de verkoop gelegenheid van Bergens kunste naars is bijzonder groot. Er zijn da gen dat er duizend mensen deze expositie bezoeken. Het verkoop centrum beantwoord dus volkomen aan het gestelde doel. Wij zullen ons uiterste best doen dit conti nueren en alles in het werk stellen om deze unieke gelegenheid zoveel mogelijk te benutten. De raad ging dan ook eenparig accoord met het voorstel van bet college om het KCB een gemeente lijk garantie te verstrekken van ƒ2000,te verrekenen met de ver koopprovisie ter bestrijding van de kosten ƒ2600, De heer Ploeger merkte op dat de verkoop van kunstwerken een bevredigend verloop had. De heer Woudstra zei dat zijn fractie blij was met dit experiment van het KCB. De KVP ging ac coord met de garantieverlening van J2000,mits dit het uiterste limiet is. De heer J. J. Dinkelberg zegt dat Albert Heijn dit pand nu wel be schikbaar heeft gesteld, maar, in dien hij hierover weer de beschik king wil hebben en men de ver koop van de kunstwerken niet heeft kunnen opvoeren, zodat 't gewens te resultaat nog niet is bereikt, wat dan? Mr. Sluis zei dat de overheid thans in deze de goede weg bewan delt. Dit verkoopcentrum werkt sti mulerend voor kunstenaar en pu bliek. Als wij hiervoor wat kunnen doen, moeten wij dit werk steunen. Rpr. hoopte dat het zou slagen. Wethouder Van Rees-Vellinga be treurde het, dat de KVP een li miet van ƒ2000,gesteld had. Spr. hoopte niet dat het nodig zou zijn, maar wanneer de inkomsten van dit verkoopcentrum teleurstellend zijn, hoopt de wethouder toch weer op die uiterste limiet terug te ko men. route die op interessante wijze, door twee twaalfjarige Bergense jongens n.l. Harry Daalder en Joop Haak, was uitgestippeld, zo op het oog een gemakkelijke route, maar waarbij men toch nog even het hoofd moest gebruiken. Bijna alle deelnemers kwamen tenslotte bij het eindpunt, het openluchttheater terecht, waar zoals gewoonlijk het draaiorgel van de heer Wieldijk uit Alkmaar „De Kameel" voor een prettige verpo zing zorgde. De heer H. Kelder en de heer J. Kelder wonnen resp. de eerste en de tweede prijs (koffiemolen en kunstvoorwerp), mevrouw Daalder uit Bergen won de derde prijs en mevrouw Kelder-Daalder uit Em- meloord de vierde. Nida Wittebrood en Ab Wittebrood de vijfde en de zesde prijs (allen waardebonnen en de poedelprijs ging naar mej. W. A. Bornhuis uit Bergen. Mr. dr. A. A. Voute bestuurslid van VW Bergen reikte met prettige woorden de prij zen uit en dankte gast en Berge- naar voor hun enthousiaste deelna- in openluchttheater Morgenavond 7 augustus wordt in het openluchttheater o.l.v. de be kende radio en t.v. reporter Wil lem O. Duys, een auditie gehouden waaraan verschillende onbekende talenten van de kleinkunst hun ar tistieke gave op vocaal en instru mentaal gebied gaan debuteren. Het programma dat bijeengepraat en gepresenteerd zal worden door Willem O. Duys, bevat een grote verscheidenheid van kunstuitingen. De jury bestaat uit de dames mevr. Kertens, mej. Dina van Berge, en de heren Paul van Bekkum, Peter Piekos en H. Zaal. ODE AAN KENNEMERLAND Hoe heerlijk ligt de nieuwe dag In 't stralendlicht der zon. Van al het schone om ons heen De levenwekkend' bron De bloempjes aan de duinenrand, Eertijds door God geplant, En ginder een schoon vergezicht Op 't uitgestrekte land. Daarachter onze duinenrij De onmetelijke zee, In 's werelds grote symphonie Klinkt 't eeuwig ruisen mee O Kennemerland eertijds gewrocht Door 's Heren eigen hand, Ik heb u lief met hart en ziel, Mijn schoon geboorteland! Maartje N. Zwaan Een duizendkoppige menigte heeft de vorige week aan de Prins Hen driklaan genoten van een grandioos vuurwerk, dat de VVV Bergen haar gasten presenteerde. Onder ideale weersomstandighe den werd dit vuurwerk ontstoken, dat zich in een grote verscheiden heid van kleuren aan de avondhe mel ontvouwde. Knallende vuurpij len, vliegende schijven en schotels, gillende keukenmeiden, afgewisseld door imposante grote stukken (de gymnast aan de rekstok, was een kostelijke vertoning), ontlokten bij een dankbaar publiek kreten van bewondering. Breelaan 13 MOOIE AFDRUKKEN van al Uw films. Maandagmorgen jl. is de loterij, waarvan de baten ten goede komen aan de VVV-Bergen, gestart. Het eerste lot werd gekocht door bur gemeester L. J. de Ruiter, dat hem door het algbmeen plaatsvervan gend bestuurslid van VVV, de heer J. Duyvis werd overhandigd. Het bestuur van VW, dat met alle ijver de belangen van haar leden behartigd, en allerlei evene menten organiseert om het de gas ten tijdens hun vakantie in Bergen zo aangenaam mogelijk te maken, hoopt dan ook dat de gasten en de Bergenaren deze lotenverkoop zo veel mogelijk zullen steunen. Door deze loten te kopen heeft men kans op waardevolle en aan trekkelijke prijzen. Voor hen die het toenemend toerisme met ge mengde gevoelens gade slaan, zij vermeld dat het bestuur van de VVV-Bergen, als een van haar be langrijkste taken ziet, te streven naar het behoud van de intimiteit en charme van het dorp en haar onvolprezen natuurschoon. AVONDSCHOOL BERGEN. Deze week namen 17 cursisten van de Imo-cursus Bergen deel aan de te Schagen gehouden mondelin ge examens voor het Middenstands diploma. Hiervan zagen 16 cursisten hun moeite van een jaar studie be loond met het behalen van het be geerde diploma. De gelukkigen waren: J. H. Braam te Schoorl; D. de Graaff, R. Harms, A. Jonkers, mevr. Min-de Jong, R Min, K. Mol, G. Nieuwland Schoorl; D. v. d. Oord, A. Stoop, C. Tim- mers, W. de Vet, P. v. Westen, R. Westra, C. Zwakman en P. Zwak- man, allen uit Bergen. Maandagavond organiseerde Ber gens VVV haar derde wandelpuz- zeltocht in dit seizoen, waarvoor grote belangstelling bestond. Niet minder dan 222 wandelaars - een recordaantal - volgden een is de zaak die Uw bloemen- groet over de gehele wereld verzorgt. Deze zaak vindt U in de STATIONSSTRAAT No. 19 IN BERGEN. TELEFOON 3985. Geboren: Helena Maria, d.v. P. J. Kooijman en C. A. Duineveld; Anja Sipkje, d.v. J. Kampen en R. Veen; Jolan- da Anna, d.v. A. J. Hoogvorst en J. A. A. Vogelpoel; Marco, z.v. K. Schut en N. Peereboom; Bernar- dus Reinier, z.v. N. Roozendaal en A. M. Ruijter; Catharina Veronica Maria, d.v. J. T. Leijen en J. Kal- denbach; Elisabeth Anna Christina, d.v. A. B. Stadegaard en J. C. M. Verduin; Monica Jacoba, d.v. W. H. Castricum en P. W. Borkowski; Catharina Alida Maria, d.v. G. J. Bakker en C. Spaans. Elders geboren: Gerardus Cornells, z.v. G. C. Delis en P. Spaans; Louis David, z.v. C. L. Berkeveld en W. Mattemaker. Gehuwd: Joost Ivangh met Margreet Koning; Fredericus J. van Vegten wonende te Alkmaar en Anna M. Kramer; Leonardus J. M. de Werd wonende te Leeuwarden en Cunera A. M. Seignette. Overleden te Schoorl: Geertje van Bodegraven, e.v. P. J. Keuris, 76 jaar; Dina J. Koopman, w.v. J. Offers, 79 jaar. Wij verwachten U om de laatste restanten weg te halen Boorsma-Texiiei TELEFOON 2532, BERGEN Ruïnelan 18 Donderdag 6 augustus hotel „Her tenkamp", dia-show Ton Witmer. Aanvang 21 uur. Openluchttheater: Vrijdag 7 aug. talentenjacht o.l.v. Willem Duys. Aanvang 20 uur. Zaterdag 8 augustus Swiebertje en Bromsnor in openluchttheater. Aanvang 13.30 uur. Zaterdag 8 augustus dia-show in Grand hotel „Atlantic". Aan vang 21 uur. Zaterdagmorgen dauwtrappen o.l.v. de heer H. Jellema. Start 6 uur. Bergen aan Zee: Tot eind augustus iedere dinsdag morgen van 9-11 uur excursie door het Noord-Hollands natuur reservaat onder deskundige lei ding. Vrije deelname, met bezit van toegangskaart, verkrijgbaar bij de VVV-kantoren. Start van der Wijckplein te Bergen aan Zee alwaar begin en eindpunt. Zomerfeesten: Woensdag 12 augustus gecostumeer- de optocht te Bergen aan Zee. Start 's middags 13.20 uur aan de Witteweg. Zaterdag 8 augustus goochelaar en poppenspel. Aanvang 13.30 uur. Tentoonstellingen: „Kranenburgh". Van 8 tot en met 27 augustus. Jan van Herwijnen. Schilderijen en tekeningen. Rustende Jager: Kees den Tex. Tekeningen en schil derijen. Bergens museum (naast postkan toor) geopend van 10-12 en 2-4 uur. Ook 's avonds. Maandag 10 augustus kinderspelen met vele attracties bij de W. van Brederodeweg, aanvang 7.30 uur n.m. Vrije deelname (VVV te Schoorl) Puzzelwandeltocht, start 7.30 uui n.m. te Groet (VVV Groet Cam perduin e.o.). Dinsdag 11 augustus duinwandeling onder leiding; vertrek van de Klimweg te Schoorl om 9.30 uur v.m. (VVV Schoorl). Lampionoptocht voor kinderen, ver trek vanaf de Klimweg te Schoorl om 8 uur n.m. (VVV Schoorl). Woensdag 12 augustus duinwande ling onder leiding. Vertrek vanaf de Kerkbrink te Groet om 2 uur n.m. VW Groet Camperduin e.o. Donderdag 13 augustus lampionop tocht voor kinderen te Groet. Start 8 uur n.m. (VVV Groet Camperduin e.o.) Bibliotheek v. d. verg. 'Algemeen Welzijn'. Geopend iedere dinsdagavond van 7 tot 8 uur in het Oude Raad huisje te Schoorl. R.K. Bibliotheek zondags van 10 tot 12 uur v.m. EEN FRAAI SUCCES Onze plaatsgenote mevr. M. Schmalz-Vader, lid van de konij nenver. „De Sportfokkers te Ber gen wist haar talrijke successen met haar prima konijnenstam we derom met een pracht prestatie uit te breiden. Zij behaalde met een van haar dieren n.l. een Opal Rex Ram het predicaat .Algemeen kam pioen van Opmeer', d.w.z. het beste dier van alle konijnen. Voorwaar een pracht succes. BERGEN Zondag a.s. dr. POOT Dorpsstraat 30 Tel. 2424 SCHOORL Zondag a.s. Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 IN OVERTREDING Knots was met een grote boog op straat beland en zat afwezig voor zich uit te mompelen. In deze toe stand werd hij aangetroffen door de onderveldwachter, die de nacht dienst er op had zitten en juist op weg was naar huis. „In verregaande staat van dron kenschap", constateerde de veld wachter. „Uw naam?" „Knots" antwoordde Knots afwe zig. „Geen grapjes alsjeblieft" zei de dienaar der wet, „dat kan je een week extra kosten." Op hetzelfde moment kwam ook Kitsch onder luid gegil aansuizen. „Dat gaat te ver sprak de veld wachter ontdaan. Hij trok zich stra tegisch terug achter een muurtje en floot om assistentie.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1