99 NIET EEN BRIL, MAAR DE JUISTE BRIL SCH00RLSE GEMEENSCHAP DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 39c JAARGANG No. 33 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Bergens Harmonie gaf zomeravondconcert FOTO- en FILMCAMERA'S Foto Dick van Berge Geslaagde wandelpuzzeltocht Bekende artiesten in Duinvermaak Wij lazen Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen Landelijke Rijverenigingen op Berger zomerfeesten BRAMEN ZOEKEN GECOSTUMEERDE OPTOCHT IN BERGEN AAN ZEE. Lampionoptocht V.V.V. Groet-Camperduin Tentoonstelling St. Jan ter Duin PETTEN WATERSTANDEN 22 23 24 25 26 27 28 9.32 10.07 10.31 11.15 □□□aaoaaDoac ZONDAGSDIENST ARTSEN tteekttad Dit nummer bestaat uit 4 pagina's DUINSTREEK Redaktie en administratie: drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bei gen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 12 ct. p. mm. Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. Donderdagavond jl. gaf Bergens Harmonie onder leiding van diri gent Kees Blokker, die tevens voor het laatst i.v.m. zijn benoeming als muziekleraar aan het gemeentelijk muzieklyceum te Arnhem de diri geerstok zwaaide - een zomeravond concert in de muziektuin aan de Hoflaan. Een talrijk aandachtig luisterend publiek, kreeg een opmerkelijk zui ver uitgevoerde Sonatine nr. 8 te horen. Ook de liefelijke wals Chant du Soir, en de uit drie de len bestaande Suite bewerkt door den Arend, kregen een precisieuze interpretatie. Na een kleine pauze, dat ditmaal goed was gezien, met het oog op het steeds voorkomend verschijn sel dat - als de pauze te lang duurt men de muziektuin verlaat - gaven de blazers The Bullfighters van G. Kottaun; Judex van Goudnod-van Leeuwen; Scenes from the Coun trysides van J. Harvey; Land of hope en Glory van E. Elgar en de march van Sousa „The fairest of the flair" met veel animo en mu- ziekkennis ten gehore, dat door de luisteraars met een warm applaus werd beloond. Voor de 67 jaar bestaande Ber gense Harmonie is het heengaan van hun jonge dirigent Kees Blok ker een tegenvaller. Onder zijn lei ding heeft Bergens Harmonie een beschaafde muzikale hoogte bereikt. Dit laatste concert in de muziek tuin was daarvan een overduidelijk bewijs. Breelaan 13 MOOIE AFDRUKKEN van al Uw films. VELUWEKAMP EN ZEILKAMP Het Veluwekamp van de KJVO op de Veluwe is uitmuntend ge slaagd. De zestien deelnemers heb ben prachtig weer getroffen en de geest onder de jongens en meisjes was voortreffelijk. Vele tochten werden gemaakt in de omgeving van Doornspijk en naar verdere doelen. Het zeilkamp, dat onder leiding van mej. Sevenhuysen stond is met slecht weer begonnen, maar op het ogenblik dat we dit schrijven, ge nieten de dertien deelnemers vol op van het prachtige weer en zei len naar hartelust op het gezellige meer van Paterswolde, waar ze van de instructrice hun eerste zeilles- sen krijgen of die van het vorig jaar voltooien. CULTURELE AVONDEN In afwijking van de circulaire, die de leden en donateurs ontvan gen hebben, is de eerste avond vast gesteld op zaterdag 26 september. Dit staat in verband met de be schikbaarstelling van de zaal. De eerste lezing wordt gehouden door de cineast Simon de Waard, die ons zal voeren naar Hongarije. Onge twijfeld zal dit onderwerp veel be langstelling ondervinden. Nadere bijzonderheden volgen te zijner tijd. naarmate de dag ouder werd, ver beterde het weer en konden de talrijke toeschouwers, waaronder vele buitenlanders, genieten in de zon van dit sierlijke schouwspel van paard en ruiter, perfecte rij kunst en de goede verstandhouding tussen mens en dier. Er heerste dan ook op dit wijde terrein, met de duinen als achtergrond, een pret tige bedrijvigheid, 's Morgens wer den in verschillende klassen dres- suurproeven afgelegd, die door de jury met uiterste nauwkeurigheid werden afgenomen. Na de parade die 's middags werd gepresenteerd onder leiding van instructeur de heer Th. Swart, wer den de prijzen uitgereikt aan de ruiters met de beste dressuurresul- taten. Zij vielen ten deel aan: Ring 1 kl. B 1. 1. C. Visser van Bijaart met Lora 97V2 pt. 2. K. Lute Z.R. met Watrika 97V2 pt. 3. Mej. C. Bakker K.R. met Rakker 96 pt. 4. Mej. M. Schrama met Bobby K. R. 94 pt. 5. J. Prins met Bernette Z.R. 94 pt. Ring 2 kl BI. 1. D. v. d. Oord, Ju dith K.R. 99 pt.2. J. Blank endaal Bini K.R. 98 pt. J. G. Haan Aniü B.R. 971/2 pt. 4. D. Crok, Flisia ZR. 95 pt. 5 en 6 mej. C. Frikkee Bon te Sternee en D. Olie, Verge B.R. met 94 pt. Ring 3. Kl. B.L. 1. A. Hollenberg K.R. 99V2 pt. 2 P. Koot Urana Stern 94'/2 pt. 3 H. Akker man, Peter B.R. 92 pt. 4 en 5 J. Kwantes, Frits Beiyaart en R. Mas- sar, Sprakel K.R. 9D/2 pt. Ring 4: Kl. B 2. 1 T. IJff, Sefried Z.R. 103 pt. 2 S. Knip, Rince B.R. 100 pt. 3 C. Evenblij, Abijdfel ZR. 99V2 pt. 4. mej. M. Kok, Samanda Z.R. 99 pt. 5 H. Out, Pierin Heiloo 97V2 pt. Ring 5 kl 1 en hoger: 1 mej. C. van 't Veer, Rolda Z.R. 108 pt. 2 mevr. T. Knip-Beets, Vera B.R. 107 pt. 3 P. Bruin, Norman Heiloo 107 pt. 4 D. Crok, Cardoes Z.R. 1031/2 pt. 5 D. Kwantes, Frits Beijaart 103V2 P- Ring 6: Pony's. 1 Greetje Velt, 2. N. Stern, 3 Marijke Los, 4. Tineke Köhne, 5 Gerrit van Keulen. Ring 7, Pony's: 1 R. Bol, 2. K. Har- tog, 3. K. Nestering, 4 Janny Koene 5 Albert Rozee. Ring 8 Pony's: 1 A. v. Son, 2 J. Haverhals 3 J. Blan- kendaal, 4. B. Brugman. Viertallen: 1 Sternee 104 p. 2 K.R., Kleine pony's 103'/2 pt. 3. K.R. gro te pony's 88V2 pt.. Viertallen 1 Z.R. 105 p. 2 Heiloo 100V2 p. 3 Beijaart 88 pt. Achttallen: 1 Z.R. 99 pt. 2. B.R. 96V2 pt. 3 K.R. 95 pt. 4 Sternee 9B. Springen kl. B. en L.: 1 mej. J. Frans, 2 G. Haan, 3 K. Klaver, 4. 5. Glastra, 5 mej. M. Kok Voorts gaf de heer T. Velt uit Bergen een demonstratie met zijn oude Westfriese speelwagen bespan nen door twee prachtige paarden, waarvoor hij een hartelijk applaus kreeg. De ponyclub Sternee demon streerde dat men al heel jong het vertrouwen van zijn ponypaardje kan winnen en er de beste vrienden mee kan worden. Ook mej. Hoek van Etemee gaf met haar twee paarden Avina en Puck een duide lijk voorbeeld van wat men na veel geduld en oefenen met landbouw- paarden kan bereiken. De laatste wandelpuzzeltocht waar aan 130 wandelaars deelnamen, is een prettige seizoensluiting gewor den van een reeks wandeltochten die VW Bergen t.b.v. gast en Ber- genaar organiseerde. De eigenlijke attractie verbonden aan deze wandelpuzzeltochten, was het raden naar het juiste aantal bonen in flessen, die zich bij de posten 3 en 5 bevonden. De route was ditmaal door Henk Jellema, door Bergens mooie dreven uitge zet. Het eindpunt, het openlucht- aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd- Zaterdag jl. hielden de Lande lijke Rijverenigingen N. H. Midden o.l.v. de vertegenwoordiger van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelijke rijverenigingen, de heer P. J. Borst m.m.v. de Com missie van Zomerfeesten „Bergen", een ruitersportdag op de gemeente lijke landerijen aan de Kerkedijk, waaraan deelnamen Heiloo e.o., Sternee, de Kennemers, Beemster, Zaanse ruiters met hun ponyclubs. Vergeleken bij het vorige jaar, toen de ruitersportdag verregende, waren de weersomstandigheden nu uitermate gunstig. Al hing er dan 's morgens bij de aanvang van de dressuurproeven een dreigende be wolking over dit concours hippique, Wegens slechte weersomstandig heden werd verleden week in pa viljoen „Duinvermaak" onder aus piciën van VVV-Bergen een zomer avondshow gegeven waaraan Wil- leke Alberti, Don Mercedes met zijn band, Ilonka Biluska, Peter Oran (goochelaar), Jos Brink (conferen ce) en de eerste prijswinnaar van de talentenjacht in het openlucht theater - op uitnodiging van de VVV - Jan de Wildt optrad. De bij het publiek zeer geliefde Willeke Alberti, trad het eerst voor het voetlicht en oogstte met haar popu laire liedjes een hartelijk applaus. Don Mercedes wist imet zijn band de talrijke aanwezige jongeren in een uitgelaten stemming te bren gen. Ilonka Biluska, die erg laat op het appèl verscheen, zong haas tig en vermoeid een 3-tal liedjes. Peter Oran verrichtte verschillen de goocheltrucjes en de uitsteken de amateurzanger Jan de Wild,t had veel succes met zijn operette liederen. Een onbekend talent uit GESLAAGDE ZOMERRIT. Negenentachtig chauffeurs star ten vanaf de Breelaan voor de laat ste zomerrit van dit seizoen. Het was een carrousselrit niet alleen kaartlezen en de weg vinden, maar ook werd er scherpe speurzin ve- eist door tijdens de rit het huisje boompje, hek en paaltje, dat door Karei Colnot op het formulier was getekend, te herkennen. Na het be ëindigen van de rit moest de deel nemer dan nog zijn laatste opdracht vervullen door in restaurant „Duin vermaak" zijn tekentalent (vrije expressie) te ontplooien. Mevr Smit die deze nieuwe intelligentie-test en de route van het traject had uit gestippeld, had er een echte gezel- ligheidsrit van gemaakt. DAT LIEP GOED AF Op de kruising Belkmerweg-Bur- gerweg aan de Burgervlotbrug waar voor 2 weken terug een ern stig ongeval plaatsvond met dode lijke afloop is weer een ongeluk gebeurd dat wondergoed afliep. De 15-jarige mej. A. v. D. die dit ge vaarlijke kruispunt per fiets over wilde steken verleende geen voor rang aan een Duitse personenauto. De auto had gelukkig een matige snelheid, zodat door snel remmen een ernstige botsing kon worden voorkomen. Mej. A. v. D. kwam dan ook vrijwel met de schrik vrij, zo dat zich een en ander beperkte tot materiële schade. Naar ons werd medegedeeld zul len tot en met 31 augustus a.s. we der bramen mogen worden gezocht in een gedeelte van het bij het P. W.N. in beheer zijnde Noordhol lands Duinreservaat, bied van Wijk aan Zee tot Egmond Voor zover het betreft het ge- aan Zee geldt de toestemming voor het terrein dat ten westen van de Van Oldenzorghweg is gelegen. In het gebied onder Bergen die nen bezoekers zich te beperken tot het gedeelte dat is gelegen ten zui den van de Straatweg naar Bergen aan Zee en ten westen van de Ver brande Panweg. Uiteraard blijft van kracht de re geling dat een ieder van een toe gangskaart moet zijn voorzien. theater waar het draaiorgel de op de prijsuitreiking wachtende wan delaar wat verstrooing bracht. Geestig en onderhoudend reikte tenslotte de heer Jellema de prij zen uit aan de winnaars, die ten deel vielen aan 1. Jutta Waillinger uit Duitsland (electrische koffiemo len), 2. Marina Tromp, Bergen (platenbon), 3. Mevrouw v. d. Bor den, Delft (een koek) en de Ber- genaren 4. Hans Maarten Parriger (koek), 5. P. Bakker (koek), 6. Hanny Parriger, 7. Mevrouw Dijk- huissen, 8. Mej. M. Bakker, 9. Nico Punt, 10. Meta Meijer, 11. Mevrouw Figée allen een waardebon). De oudste deelneemster mevrouw G. Veenstra eveneens uit Bergen kreeg de poedelprijs. VW Bergen kan met tevreden heid op de door haar georganiseer de wandeltochten terugzien. Bergen, Han Wellerdieck (was het talentenjacht?) zong verdienstelijk een 3-tal liedjes. Conferencier Jos Brink praatte het programma aan een. Een avond die echter niet in de schaduw kan staan van de vori ge zomeravondshow. PROCES TEGEN GEM. BESTUUR De Bergense kunstenaar Jan de Leeuw is een proces begonnen te gen het gem. bestuur van Bergen. Het betreft de brandgevaarlijke situatie van de houten noodwoning, naast zijn perceel met riet gedekt, zodat de Leeuw geen brandverze kering kan sluiten. Mr. Schenke- veld Jz. heeft geprobeerd een pro ces te voorkomen maar had geen resultaat. De Rechter moet nu be slissen in dit zeldzaam voorkomen de geval. De vorige week organiseerde de Commissie van Zomerfeesten te Bergen aan Zee een gecostumeer- de kinderoptocht. De oorzaak van de geringe deelname is, dat de va kantie-kinderkolonie „Jong Neder land" die ieder jaar met een groot aantal kinderen deelneemt aan de ze optocht dit jaar wegens gebrek aan personeel gesloten is. Ondanks het kleine aantal deel nemende kinderen (22) was de kwaliteit bijzonder goed. Een aller aardigste groep vormden Susan ter Hoef, Loes en Annelies v. d. Ak ker, Eric en Henk v. d. Berg, die figuren uit „Ik ben imet Catotje naar de botermarkt gegaan" voor stelden. Zij kregen dan ook een welverdiende eerste prijs. De even eens zeer kunstzinnig verklede groep „Prikkebeen" (Rutger Oos terhuis) met zijn lieveheerbeestjes, vormden een artistiek kleurig trio, en kregen de tweede prijs. Rebecca en Kees Ingwersen won nen als de Flintstones de eerste prijs en Dik Worm en zijn vrien den de tweede prijs, als propagan disten tegen bos- en straatvervui- ling onder het motto „Opgeruimd staat netjes". De jury bestond uit de dames mevr Koppenol en mevr. Koelmeijer. Het draaiorgel van de heer Mieldijk uit Alkmaar, zorgde vO'Or een gezellige muzikale omlijsting. DE LEEUW BEDANKT ALS LID K.C.B. De Bergense kunstenaar Jan de Leeuw, welke vanaf de oprichting van het K.C.B. werkend lid is ge weest, heeft bedankt. De Leeuw verlangt een gericht Internationaal Kunstbeleid van het K. C. B. in „De Duinstreek" van 22 augustus 1930; dat de Commissaris van de Konin gin op 12 augustus van dat jaar een bezoek aan Schoorl bracht, waarbij in het bijzonder aandacht werd besteed aan de verbeterde wegen; dat de aanvang van de lessen van Schoorls Kinderkoor was bepaald op 25 augustus; dat ons plaatselijk fanfarekorps 't in 1930 best maakte zo schreef de toenmalige verslaggever; onder leiding van directeur Andersen behaalde „De Vriendschap" de eerste prijs in de derde afdeling fanfare en de eerste prijs in de erewedstrijd; dat op 28 augustus van dat jaar de de heer P. Blankestijn 25 jaar in dienst was bij de Ned. Spoorwe gen; dat er bij de heer Ton te Bergen voor een kwartje een damestas te koop was. De jaarlijkse lampionoptocht die door de VVV werd georganiseerd, is ook dit jaar weer een groot suc ces geworden. Ondanks het minder fraaie weer zijn duizenden vakan tiegangers op de been geweest. De gasten die in Groet verblijven wer den door de feestelijke klanken van de Hoogovenharmonie uit hun hui zen gelokt en naar de opstellings plaats achter het kampeerterrein „De Paardenhemel" gedirigeerd. Degenen die in Camperduin hun vakantie doorbrengen marcheerden onder leiding van de Alkmaarse harmonie „Excelsior" naar het ver zamelpunt. Het is een volgende keer wel licht dienstig om het muziekcorps dat uit Camperduin naar het ver zamelpunt gaat zo mogelijk eerder te laten vertrekken zodat de Groe- ters niet, zoals nu het geval was een kwartier moesten staan wach ten. Nadat de beide stoeten tot 1 grote waren getransformeerd trok men door een klein gedeelte van de dui nen naar Groet. Uiteraard mar cheerden ook veel kampeerders mee die grote spandoeken droegen waar op de naam van hun terreinen ver meld stond. Bij de Kerkbrink werd de stoet ontbonden. Beide korpsen gaven tot besluit van het evenement nog een taptoe op de hoogte van de N.H. kerk die door 4 schijnwerpers was verlicht. Naast enkele marsen werden ook een tweetal werken uit Valerius Gedenckklanck ten gehore gebracht terwijl het geslaagde concert met het Wilhelmus werd besloten. Namens de evenementencommis sie sprak de heer Schotvanger een woord van dank tot de beide korp sen, de Rijkspolitie en het Kerk bestuur. Na afloop kregen alle kinderen een traktatie aangeboden die be stond uit een lolly en een zand- schepje die gratis door Centrakrui denier Peperkamp ter beschikking waren gesteld. Dat de bejaarden niet met de han den in hun schoot behoeven te zit ten heeft de hobbyclub van St. Jan ter Duin wel bewezen. Het afgelo pen weekend hebben de „Vlijtige Liesje" van het bejaardencen trum, zoals op het aanplakbiljet stond vermeld een tentoonstelling van door hun vervaardigde werk stukjes gehouden in de recreatie zaal. Uit het tentoongestelde bleek wel, dat de dames ook hier weer het meest actief zijn; het merendeel van de artikelen bestonden uit naai- brei- en borduurwerken. De schep pingsdrang van de mannelijke be woners van het bejaardentehuis laat blijkbaar wel iets te wensen over hoewel ook enkele zeer ver dienstelijke schilderijen, penteke ningen en beeldhouwwerkjes tot de geexposeerde artikelen behoor den. Alles kon door de bezoekers worden gekocht; van de baten die ten goede komen aan de kas van de hobbyclub worden weer nieuwe grondstoffen aangeschaft. De leid ster van het geheel is mevr. Dap per, die in haar werk trouw door de directrice wordt terzij degestaan. Aan de tentoonstelling was een verloting verbonden waarvoor de prijzen gratis door de plaatselijke middenstand ter beschikking waren gesteld. Ondanks het mooie weer was er veel publieke belangstelling. Misschien is iets dergelijks ook iets voor het bejaardentehuis „Wester- kimme"? Uitslag verloting op 16 aug. Rode loten. 1. Deken 366; 2. Per manent 403; 3. Electrische kruik 94; 4. Kilo rostbief 402; 5. Tulband 53; 6. Schaal fruit 81; 7. Drie bekers 171; 8. Kam bananen 170; 9. Worst 412; 10. Taart 51; 11. Groene tas 318; 12. Asbak set 101; 13. Tulband 369; 14. Doos zeep met odeur 247; 15. Lepeltje 40; 16. Kam bananen 323; 17. Lepeltje 330; 18. Doos zakdoe ken 41; 19. Maja zeep 406; 20. Kam bananen 379; 21. Lepeltje 342; 22. Varkensfricandeau 254; 23. Blik ananas 407; 24. Zes kopjesdoeken 368; 25. Fles limonadesiroop 29; 26. Tablet chocolade 404; 27. Kam ba nanen 65; 28. Pot Abrikozen 39; 29. Pot jam 52; 30. Worst 374; 31. Blik fruit 411; 32. Blikvruchten cocktail 216; 33. Waardebon ƒ10,- 363. Veel dank aan de diverse win keliers door hun spontane hulp en de medewerking van het publiek. De opbrengst is rond de ƒ600, De prijzen dienen zo spoedig moge lijk afgehaald te worden aan „St. Jan ter Duin." de start. Het eindpunt was weer als altijd het WV gebouw, waar zich inmiddels de Boerenkapel had opgesteld o.l.v. de heer K. Balk. Na ongeveer een uur kwam men met de volgende winnaars uit de bus: 1. Inge Lieskamp, Nijmegen; Joke Schipper, beiden met 10 straf- punten; met 11 strafpunten 2e pr. Regien Lieskamp, mevr. Schager en Lia Schipper; 3. F. Picod met 13; 4 mevr. Schager met 18; 5 J. Dek kers met 21; 6 mevr. J. Snip met 22; 7 mevr. Sarapof met 24; 8 Mary v. d. Vlies, v. Heusden, P. d. Vlies van Buuren, M. den Das, Jantine Groen, allen met 27; 9 F. Snip en E. Rijntjes met 28; 10 Gerda Kater, mevr. Lieskamp, L. v. d. Torre, H. v. d. Grijp; 11 mevr. Anneveldt, mevr Barneveld, P. Breed jr. met 30; 12 W. Lieskamp, E. v. d. Grijp, M. v. Schaik, mevr. Kuiper, Betty v. Hof met 31. AGENDA: Bibliotheek v. d. veren. „Algemeen Welzijn": Geopend: iedere dinsdagavond van 7 tot 8 uur in het Oude Raad huisje te Schoorl. R.K. Bibliotheek: zondags van 10 tot 12 uur v.m. VLOT DRIJFT AF IN ZEE. Op de camping in Petten heerste maandag vrij veel consternatie toen bleek dat twee Duitse gasten met een vlot zee hadden gekozen en al spoedig uit het zicht verdwe nen waren. Aanvankelijk hoopte men nog dat Ze terug zouden ke ren maar toen ze in de namiddag nog niet terug waren sloeg men alarm en werd de politie gebeld. Deze kon echter de verheugende mededeling doen dat zijn collega in Callantsoog net gebeld had dat ze daar veilig waren geland. De he ren hadden van 's morgens half ne gen tat 's midags half twee op zee gezwaklt en waren door de vloed en de z.o. wind afgedreven. ORIëNTERINGSRIT GESLAAGD. De feestcommissie van de VVV had voor de gasten en andere be langstellenden een oriënteringsrit uitgeschreven waaraan 48 auto's en motoren en 17 bromfietsers deelna men. De rit voerde door de gemeen te Zijpe langs St. Maartensbrug, Schagerbrug en Oudesluis. Vandaar ging het via 't Zand weer op Pet ten aan. Bij de auto's en motoren waren de eerste zes winnaars: 1 Frenger met 0 strafpunten, 2 C. de Hoop met 2; 3 B. v. Dok met 6; 4 Bates met 6; 5 Otter met 16; 6 Kossen met 21. Bij de brommers waren de win naars: 1. A. W.Blo kker met 3; 2 Gebr. Zwakman met 4; 3 J. Brou wer met 14; 4 A. Vos met 15; 5 J. Beets met 27; 6 C. Barten met 40. WANDELPUZZELTOCHT De feestcommissie van de VW had weer een wandelpuzzeltocht uitgezet. Ook nu was er weer veel belangstelling voor dit evenement. Ruim 200 deelnemers kwamen aan ANTWOORD AAN DE HEER DINKELBERG In antwoord op uw schriftelijke vragen betreffende het openbaar maken van het advies-Prins inza ke een ontwerp voor een gemeen schappelijke regeling tér beharti ging van belangen der gemeenten, delen wij u het volgende mede Na overleg met de Colleges van B. en W. heeft de burgemeester v. Oudorp, namens zijn collega's van St. Pancras, Koedijk, Heiloo en Bergen zich tot de Commissaris van de Koningin in deze provincie ge wend om nader overleg te plegen aangaande de procedure met be trekking tot het advies van prof. Mr. W. F. Prins. Dit advies was niet geheim, doch bevond zich in een ontwerp-stadium. De definitie ve tekst zou door de Raden der onderscheiden gemeenten t.z.t. wor den vastgesteld zodra de Colleges de overtuiging waren toegedaan, dat het een positieve bijdrage kon betekenen in de bestuurlijke situa tie van Noord Kennemerland. De door de dagbladen gepubli ceerde bijzonderheden zijn niet on juist, doch waren, voor zover ons bekend, niet afkomstig van ge noemde gemeentebesturen. Het kwam ons als onjuist voor de Raad in te lichten op vrijdag 31 juli jl. na een publicatie van donderdag 30 juli jl. zonder overleg met de besturen der andere gem. Wij zijn van oordeel, dat ons be leid geenszins in strijd is met de besluiten, die de Raad heeft geno men in antwoord op het besluit van de Raad der gemeente Alkmaar om grenswijziging te bewerkstelli gen. Er bestaat voor ons geen enkele aanleiding om op het besluit tot af stand van een aan Alkmaar gren zend gebied terug te komen. Met nadruk willen wij er nog eens op wijzen dat wij dit als de finale begrenzing tussen onze ge meenten beschouwen en dat wij ons tot het uiterste zullen verzet ten tegen iedere verdere aanslag v. Alkmaar op de toch al te smalle groenstrook tussen onze gemeenten. Het gemeentebestuur van Alk maar is gaarne op het besluit van de Raad onzer gemeente ingegaan en het gezamenlijk voorbereiden van een uitbreidingsplan voor ge noemd gebied achten wij een posi tieve benadering van intergemeen telijke vraagstukken, waarvan wij gehoopt hadden dat ook het advies- Prins een bijdrage zou kunnen le veren, doch waaraan de o.i. ontij dige publicatie afbreuk heeft ge daan. LAAG WATER TE CAMPERDUIN Uitsluitend voor vissers en verkeer langs het strand bestemd. (Hoog water pl.m. 6 uur vroeger) 11.51 12.27 1.04 9.56 10.32 11.05 11.39 12.13 12.49 1 26 BERGEN Zondag a.s. Dr. LUIF Nw. Bergerweg 1 Tel. 3130 SCHOORL Zondag a.s. Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 aDDOOC

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1