supermarkt schoudercarbonade 2.39 ribcarbonade 2.59 haascarbonade 2.79 bloemkool ex£ XT James Grieves pond geschrapte worteltjes per kilo 29 varkens frikando 3.59 Cox d'orange ex,ra puik beste aardappelen 5 kilo 89 supermarkt pak roomboter voor 1.09 j Iglo braadkuikens p. stuk 950 gr. 3.29 V.Z. ZUURKOOLFABRIEKEN I mannelijke arbeidskrachten vrouwen en meisjes 5 4 r A. G. ABB0 Spercibonen Croquetten r we ek-ei srdeU nootmuskaat Salade jr Wf kwaliteit De Antoon Coolen Keur-omnibus Slot Assumburg Voor kleine oplagen Drukkerij Volkers Leegwater de Was geen probleem meer zo schoon, zo droog met volautomatische wasmachines en centrifuges j Callantsoog krijgt groot bungalowpark Edammerkaas 40 500 gram id VO( V E£n J Pruimen ananas jam per pot ^1*^PLEIN tonic, cola, sinas met" ruim parkeergelegenheid familiefles prachtige als extra verrassing bij aankoop van vers vlees W ARMENHUIZEN vanaf 15 jaar voor de zuurkoolcampagne en Burgerlijke Stand BERGEIK laat u geheel vrijblijvend inlichten door kiloblik Diepvries 4 stuks grote bus nu Av fl tl? rundvlees per bakje e 500 GRAM 500 gram 500 GRAM 500 gram FABRIKANTEN VAN HET GROENE ZAKJE MET DE BESTE KWALITEIT VRAAGT: voor de afdeling kleinverpakking. Aanmelden aan de fabriek (Fabrieksstraat 70) of telefonisch onder no. (02269) 291. Op zaterdag 26 september zal in de bekende reeks Omnibus-uitga ven van de N.V. De Arbeiderspers verschijnen de Keuromnibus van Anton Coolen, waarin de volgen de boeken zijn verzameld: De Goe de moordenaar; Hun grond ver waait; De man met het Jan Klaas- senspel; De vrouw met de zes sla pers. De omvang van de omnibus is méér dan 500 pagina's en de prijs 5,95. Hier volgen enkele uittreksels De Goede moordenaar is het verhaal van een grote lobbes van een vent die getrouwd is met een nietig, onaanzienlijk vrouwtje. De man pleegt een moord en moet zijn straf uitzitten. Het achtergeble ven vrouwtje dat de reputatie heeft niet helemaal goed snik te zijn, ver dedigt hem zó hardnekkig tegen de dorpsbevolking, dat men hem al gauw „de goede moordenaar'' gaat noemen. De roman is daardoor met name ook het boek geworden van de vrouw, die, wachtende op haar man, vele levens moet leven, maar die hem vergeeft met de grootste genade waarover een mens kan be schikken. Hun grond verwaait Johannes van Goch is een keuter boer, die met berekening en overleg door zijn huwelijk twee kleine be drijfjes weet samen te smelten tot een iets grotere bedoening. Dan ko men er kinderen: Lodewijk, Bertus en Friedus. Deze zoons vormen een deel van zijn toekomstplannen: uit breiding, land bijkopen, een écht boerenbedrijf bezitten. Een keuter boer leeft echter altijd aan de rand van de ondergang, elke misoogst is een onmiddellijke bedreiging van zijn naakte bestaan. Dan ziet Jo hannes zich een voor een zijn steun pilaren ontvallen. Lodewijk wil priester worden en gaat studeren, en ook al blijkt hij geen roeping te hebben boer worden kan hij niet meer: hij gaat naar kantoor in de stad. Bertus voelt zich niet aange trokken tot het werk op het kleine eigen bedrijf, ook hij gaat naar de stad, als fabrieksarbeider. Wanneer ten slotte de jongste zoon met de noorderzon naar België vertrekt om daar het nevelachtige beroep van „koopman in textiel" en „con ferencier" uit te oefenen, blijft de oude man ontgoocheld achter. Wel komen de jongens, de een na de an der terug, maar zijn vrouw sterft en Johannes van Goch beseft bit ter, dat er van zijn verwachtingen niets terecht is gekomen. De man met het Jan Klaassenspel is een romantische novelle. In het leven van de stugge gesloten Nol- da en haar vader, die deze eigen schappen in nog sterkere mate be zit, komt plotseling de figuur van een reizende poppenspeler. Nolda's vader staat sterk afwijzend tegen over de man, en blijft dat doen. Hij vindt hem een fantast, die dan bovendien nog drinkt, zogenaamd om inspiratie op te doen, voor zijn spel. Maar Nolda komt in de ban van de man met het Jan Klaas senspel. Hierdoor ontstaat grote verwijdering tussen vader en doch ter. Op meesterlijke wijze leidt An toon Coolen de lezer naar een tra gische climax. De vrouw met de zes slapers een van Coolens laatste romans. Het is een plezierig verhaal, dat zich afspeelt rondom een middel eeuws kasteel, eigendom van de laatste (vrouwelijke) telg van een adellijk geslacht. Zij brengt hier haar zonnige jeugd door, beleeft er haar grote liefde met een verre neef, en keert vele jaren later als vroeg vergrijsde vrouw terug op het kasteel, alleen met een huishoud ster. Na een gruwelijke nacht ko men de gemeenteontvanger en vijf andere mannen om beurt de wacht houden in het holle en angstaan jagende gebouw. Deze zes .slapers' vertegenwoordigen zes uiteenlo pende mensentypen en mensenle vens. Het dorp ziet alles op een afstand gebeuren, leeft mee, ver moedt van alles, maar weet nooit het ware. En dat weten ook de zes slapers niet. Totdat de onthul ling bij de dood en de begrafenis van de kasteelvrouw eindelijk de sluier oplichten die over haar won derlijke eenzaamheid heeft gelegen. Het slot Assumburg te Heemskerk, dat al sinds 1933 in gebruik is als jeugdherberg en een tijdlang min of meer in vervallen staat heeft verkeerd, is nu grotendeels geres taureerd. Hierdoor is een enorme ruimte vrijgekomen, waardoor het gebouw meer mogelijkheden gaat bieden en meer funkties kan gaan vervullen dan jeugdherberg alleen. De gemeenschapsraad van het hard groeiende Heemskerk heeft dit steeds in het oog gehouden en maakt in samenwerking met de Ne derlandse Jeugdherberg centrale en monumentenzorg plannen om het befaamde kasteel als centrum van culturele activiteiten voor dit gebied te doen gaan leven. Aan het begin van dit jaar werd beraadslaagd hoe dit het beste tot ontwikkeling gebracht zou kunnen worden en men besloot een ruime kring van geïnteresseerden te raad plegen. Tot die kring behoorde on der andere de Culturele Raad Nrd.- Holland, Volkshogeschool Bergen, Vereniging voor huismuziek, Ne derlandse volksdans centrum, Ver eniging voor handenarbeid, Cen trum ludische vorming, landelijke stichting voor kunstzinnige vorming en Nederlandse bond voor amateur fotografie. In afwachting van de besprekingen besloot men te be ginnen met 2x per jaar een ten toonstelling van beeldende kunst te gaan houden. De eerst keer wer den hiervoor twee plaatselijke kun stenaars uitgenodigd, t.w. Nico Bet- jes, beeldhouwer, en J. Stam schilder. Deze tentoonstelling werd artistiek en was wat het bezoek cijfer betreft, een groot succes. Onmiddellijk werd naar nieuwe mogelijkheden gezocht. In de com missie die deze tentoonstellingen voorbereidt, viel toen de naam van de Alkmaarse beeldhouwer Willem Commandeur. Willem Commandeur die in 25 jaar hard werken een enorm oeuvre heeft vervaardigd en die naar de mening van deskundi gen nog niet de bekendheid geniet, welke zijn talent rechtvaardigt. De plannen werden uitgewerkt en zo zal dan van 9 oktober t.m. 5 no vember dagelijks van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur in het roman tische slot Assumburg het moderne werk van Willem Commandeur te zien zijn. Naast het beeldhouwwerk zullen tekeningen, aquarellen en oliever ven getoond worden. Op donder- dgavond 8 oktober om 20 uur wordt deze grote tentoonstelling geopend door de directeur van de Konink lijke academie van beeldende kunst de heer J. J. Beljon, die evenals <c:S Of het gehucht Groote Keeten ten noorden van Callantsoog nog eens even bekend zal worden als de an dere badplaatsen langs de Noord zeekust, valt moeilijk te voorspellen Maar het is wel waarschijnlijk dat dit onbekende plaatsje in de ko mende jaren tijdens weekends en vakanties heel wat badgasten zal trekken. In Groote Keeten is een omvang rijk bungalowpark, dat uiteindelijk tenminste 150 vakantieweekendhui- zen zal omvatten. Wanneer de hui dige bouwstop niet te lang duurt, zal het project binnen enkele jaren kunnen worden gerealiseerd. De eerste 34 woningen zijn al klaar en op het terrein van 16 hectare zijn inmiddels een kanovijver en sport velden voor tennis, basketball voetbal en volleybal aangelegd. Het initiatief om Groote Keeten re creatief te ontsluiten werd genomen Willem Commandeur lid is van het Europese symposion van beeldhou wers. Heemskerk verwacht, gezien de er varingen van de vorige maal en door de gelukkige combinatie kas teel-tentoonstellingsgebouw, van 'n breed publiek een groe belangstel ling. De tentoonstelling is georganiseerd met medewerking van de tentoon stellingsdienst van de Culturele Raad Noord-Holland. Enige gegevens over het slot As sumburg Het dateert uit de 13e eeuw. Het slot heeft de geslachten van de fa milie van Velsen en Assendelft tot in de 17e eeuw gehuisvest. O.a. heeft Jacoba van Beieren er ge woond. In de 18e en de 19e eeuw werd het bewoond door rijke pa triciërs o.a. door de familie's Wui- tiers en Deutz. Na 1867 is het sterk vervallen tot in 1911 de staat het herstelde en het tenslotte in 1933 in gebruik werd genomen als jeugdherberg. De jongste restaura ties hebben tot doel gehad het kas teel weer in zijn oude toestand te herstellen. X door het gemeentebestuur van Cal lantsoog dat aan tuin- en land schapsarchitect Jan Vroom in Glim men (Gr.) opdracht gaf een ter reinplan te maken. Aan de hand van dit plan wordt nu geboud door Sunclass Bungalows, Bouw- en ex ploitatiemaatschappij N.V. in Aer- denhout. Aan Vroom N.V., een uit- voerings-adviesbureau in Glimmen is opgedragen het bouwrijp maken van de grond, de aanleg van wegen en riolering, het gereedmaken van de sportvelden en de kanovijver en het aanbrengen van de beplanting. Dit onderdeel van het project is bijna helemaal geraliseerd. In de door architect P. M. Hoekstra ontworpen zes meter hoge bunga lows ontbreken de zijwanden en loopt het dak door tot aan de grond De artistiek boeiende bouwsels zijn van hout gemaakt, dat op maat ge voerd. V akantiestemming Architect Hoekstra huldigt het standpunt, dat men men zich in z'n buitenhuis direct in vakantiestem ming moet voelen, vandaar dat hij de sunclass-bungalows de merk waardige driehoekige vorm gaf. Hij heeft zich laten inspireren door de tent, die volgens hem ook land schappelijk gezien, ideaal van lijn is. Het bungalowpark Groote Keeten dat ruim 600 meter van zee ligt, zal worden omgeven door een bre de strook bebossing, oplopend tot breedten van 30 meter, terwijl aan de straten stroken beplantingen van twee tot tien meter worden aange bracht. Bij iedere bungalow hoort een terrein van 320 tot 400 m2. De kopers van de woningen krijgen bovendien de beschikking over de sportvelden en de kanovijver, die door de gemeente Callantsoog zul len worden onderhouden. Heel aanlokkelijk is, dat men op deze sportvelden vertier zal kunnen vinden, wanneer door weersom standigheden een verblijf aan strand minder aangenaam is. Verwacht wordt, dat het bungalow park vooral veel belangstellenden uit de grote steden van het Westen van het land zal trekken en dat ze behalve de vakantietijd, een groot deel van het jaar tijdens de week ends bewoond zullen zijn. van 14 september tot 21 sept. Geboren: Ronald Matthis Cornells, z.v. M. C. de Nijs en A. M. A. L. Toepoel, Cas- tricum; Lydia Phébe, d.v. H. Platt, en C. M. Bruin, Hoflaan 14. Ondertrouwd: Frits Jacobus Postma, 28 jaar, win kelier, Alkmaar, Stationsweg 11 en Grietje Anna Tilstra, 23 jaar, zon der beroep, Breelaan 11. Thomas Maria Dekker, 22 jaar, chef-snijder, Molenstraat 6 en Maart je Klaasje Kooistra, 19 jaar, zonder beroep, v. Blaaderenweg 18. Hendricus Corne lls Vrasdonk, 20 jaar, acteur, Kleine Dorpsstraat 1 en Catharina Jacoba van Wees, 19 jaar, zonder beroep, Breelaan 114. Cornelis Plomper, 25 jaar, expediteur, Prins Hendriklaan 15 en Nantje Marees, 22 jaar, ver koopster, Schoorl, Wagemakersweg 1. Getrouwd: Johan Theo Raat, 29 jaar, garage houder en Bregitta Annie Kuit- waard, 26 jaar, tandarts assistente, Omloop 14a, Schoorl. Overleden: Pieter Schouten, 62 jaar, echtgenoot van Trijntje Hoogvorst, Alkmaar, Rembrandtstraat 30. Jan Weijert Prins, 59 jaar, echtge noot van Pieternella Johanna Mid deldorp, Oosterweg 9. VERENIGINGSBLAADJES CIRCULAIRES ZANGBUNDELTJES enz. LEVEREN WIJ PRIMA VERZORGD STENCIL WERK. LAANWEG 35, SCHOORL. TEL. 268 en 223 Heereweg 182, telefoon 628, Schoorl.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 6