WttlMad 99 99 V.V.V.-bestuur en leden solidair Snuif en wrijf V.V. SCHOORL aatdei BOORSMA-TEXTIEL, DRUKWERK SCHQQRLSE GEMEENSCHAP NIET EEN BRIL, MAAR DE JUISTE BRIL 54 DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 39e JAARGANG No. 42 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef Intocht St. Nicolaas Voetbalver. Berdos Wim Broekman Damclub „Bergen" De Laanweg te Schoorl afgesloten wegens werkzaamheden de riolering Nationale Reclasserings collecte Corsettenhuis DE BOER WALA CORSETTERIE aan kijk naar j p HcH Kijk niet verder, kijk bij BOORSMA-TEXTIEL en U slaagt! VOOR ZONDAGSDIENST ARTSEN Geslaagd E.H.B.O. cursus Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen roleóóor (^régWel 2de deel dit nummer bestaat uit 8 pagina's DE DUINSTREEK Redaktie en administratie drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bei gen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. f 1,75 per kwartaal. Advertentieprijs 15 ct. p. mm Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. Het bestuur herkozen Er was voor de Algemene leden vergadering van de VVV-Bergen, die vrijdagavond j.L in het Grand Hotel 'Atlantic' gehouden werd grote belangstelling. Op deze vergadering waarin be langrijke besluiten werden geno men heerste een milde sfeer bij de leden tegenover het bestuur. De statuten werden gewijzigd en ver nieuwd, de contributies aanmerke lijk verhoogd en de VVV-aktivitei- ten krijgen een meer commerciële basis, maar het belangrijkste van de vergadering was, dat het huidige bestuur, dat anderhalf jaar lang Bergens VVV-problemen had be studeerd, in zijn geheel werd her kozen. Deze waardering van de le den, als dank voor hun serieuze ar beid in het belang van Bergens ge meenschap, was hier zeer zeker op zijn plaats. Herdenking De voorzitter de heer Mr. P. J. Zomerdijk herdacht in zijn ope ningswoord de overleden ere-voor- zitter van de VVV, de heer J Broersma, die jaren lang op de bres heeft gestaan voor de toeris tische belangen van de VVV, een harde werker, aldus de voorzitter, die de strijd niet schuwde. Ook de onlangs overleden wethou der E. J. van Rees-Vellinga werd herdacht. De vergadering hield staande voor beiden, in alle eer bied een minuut stilte. Voorts gaf de voorzitter een kort overzicht van het werk van het VVV-bestuur en haar commissies, sinds zij in mei 1963 werden ge kozen. De arbeid van de economische commissies zijn bijzonder belangrijk geweest. De klachtencommissie heeft op bijzonder goede wijze geregeld. De vereniging moet een commerciële grondslag krijgen. Voor de verlenging van het sei zoen, meent het bestuur te moeten veronderstellen, dat de gevoerde propaganda van grote betekenis is geweest. Er wordt straks een begin gemaakt met het marktonderzoek. Er zullen contacten worden gelegd met reisbureaus. De verhouding tussen de vereniging en het ge meentebestuur is uitstekend. „Het toerisme gaat een grote vlucht nemen, en er zal straks geen plaats meer zijn voor goedbedoeld, amateurisme; daarbij dient men re kening te houden, dat het toerisme, de slagader van het dorp Bergen is." De voorzitter betreurde het, dat er nog altijd leden zijn, die denken dat zij teveel betalen. Nieuwe statuten De nieuwe statuten werden prak tisch onveranderd goedgekeurd. Ze zijn in een beknopter vorm gegoten en overzichtelijker geworden, A en geven grotere betekenis aan de eco nomische commissies. Ze werden dan ook eensgezind goedgekeurd. Ook de nogal drastische contributie verhoging werd betrekkelijk zonder tegenstand aanvaard. De verhoging betekent, dat een groep midden standers vijftig procent meer gaat betalen, de gemeubileerde groep verhuur acht procent van de om zet in de maand augustus (onge veer honderd procent verhoging), terwijl de hotels en pensions (lo gies met ontbijt), vijftig procent meer gaan betalen dan verleden jaar. Voorts stelde het bestuur voor de leden die na 1 januari a.s. zich aan melden, een inschrijfgeld te laten betalen van vijftig gulden. Van ver schillende zijden kwamen hiertegen bezwaren. Toch werd tenslotte dit voorstel met algemene stemmen aangenomen. Duidelijk kon men op deze vergadering constateren dat leden en bestuur begrip voor el kander tooonden. Klachten Tijdens de rondvraag kwamen al lerlei klachten naar voren o.a. van de heer Proost, die de ontsiering van het dorp door de vele borden (bromborden) in het centrum van het dorp misplaatst vond. Mevrouw Waage wilde een commissie in stel len voor het controleren van hui zen, waarin volgens haar verschil lende gasten een primitief onder komen vinden. Deze wijze van ver huur doet Bergen geen eer aan. De heer Meijer merkte op dat zijn Duitse gasten enthousiast waren over de recreatieve omgeving van Bergen, maar zich ergerden aan de onreinheid op het strand te Bergen aan Zee. De heer Dalladaux vindt dat Ber gen haar naam als logeerdorp geen eer aan doet, vanwege het vele la waai dat er tijdens het seizoen ge produceerd wordt. De heer v. d. Klugt acht de klachtencommissie van de VVV niet actief genoeg. De leden dienen hun klachten in, maar horen verder niets. De heer J. v. Alfen uitte zijn grieven i.v.m. de stiefmoederlijke bedeling van Tuin en Oostdorp door de VVV. De heer P. Beijneveld vond dat het gemeentebestuur van Bergen, de vervuiling van het dorp in de hand werkt door de vuilnisdienst te verbieden tuinvuil mee te nemen. Het gevolg hiervan is dat dit tuin vuil nu langs de bermen en in het bos wordt gedeponeerd. In Alkmaar is dat beter geregeld. Spreker denkt dat Alkmaar zijn algemene rechten hoger stelt dan Bergen. De hr. J. Versteegh vroeg inlich tingen omtrent de toeristendienst van de Europese Spoorwegen, en merkte op, of de mogelijkheid be staat, dat de bussen van deze dienst ook Bergen kunnen aandoen. Ver volgens maakte hij het WV-be- stuur een compliment over haar VVV beleid i.v.m. de vele artikelen, die in diverse dag- en weekbladen verschenen. Al de vragen werden door de he ren J. Duyvis, Mr A. A. Beuvy en de voorzitter op bevredigende wijze beantwoord. (Ingezonden mededeling) -erkoudheid van neus. op 28 november Op zaterdag 28 november zal de intocht van Sint-Nicolaas in Bergen plaatsvinden. De te volgen route met aankomst bij het raadhuis des middags half drie alsmede diverse festiviteiten voor de jeugd, zijn reeds uitgestippeld. De jaarlijkse lijstcollecte wordt gehouden in de periode van 19 tot 24 oktober. borst Berdos kreeg gelijk spel (1-1) Purmerland, dat de vorige week zondag de gast was van Bergen, heeft gedurende de gehele wed strijd het beste van het spel gehad, zowel in de aanval als in de ver dediging. Met de uitslag 1-1, mag Berdos dan ook tevreden zijn. Al direct startte Purmerland met goed opgebouwde en gevaarlijke aanvallen, zodat de thuisclub alle zeilen moest bijzetten om zijn te genstander in bedwang te houden. Na twintig minuten spelen, liep keeper Kuin te ver uit zijn doel, met gevolg dat de rechtsbinnen van Purmerland van grote afstand in 't verlaten doel kon schieten (0-1). Na de rust die met een 1-0 voorsprong voor Purmerland inging, kwam een kwartier later Berdos goedkoop aan een doelpunt doordat de links back van Purmerland, na slordig terugspelen, in eigen doel schoot (1-1). Beide ploegen probeerden nog de volle winst naar huis mee te nemen, maar de stand bleef onge wijzigd. de uniformen worden uitgereikt. Door het volgen van een aantal cursussen kan men daarna nog de rangen 2e en le klas bereiken. De werkzaamheden van de colon ne bestaan o.a. uit: Het verlenen van eerste hulp bij ongeluk, het vervoer van slachtoffers naar wo ning of ziekenhuis. Medewerking verlenen bij de Roode Kruis-collecten, kerstacties en bloedtransfusieavonden, het ver voer van patiënten naar en van de Henry Dunantboot en het Henry Dunanthuis en nog vele andere ta ken, waarvan nog genoemd kan worden de mogelijkheid om als hel per of helpster één of meer week- 1 tochten per jaar op de Henry Du nantboot mee te maken. Al deze taken, die in het belang van de zieke en gebrekkige mede mens worden verricht, eisen een geest van menslievendheid. Het voornemen een cursus E.H.B.O. te willen volgen, wijst echter reeds op de aanwezigheid hiervan, zodat na het verkrijgen van het diploma, een inschrijven als colonnelid een logische voortzetting is. Wij roepen dan ook alle belang stellenden op zich als nog als cur sist op te geven bij één der volgen de adressen Mevr. A. C. Blok-v. Wachen, Bergerweg 38. J. Schotten, Kogendijk 33 J. Velink, Kerkedijk 33 sprak in bejaarden- uis 'Eikshoeve' Boeiende reis door Griekenland De vorige week organiseerde de Commissie van Tijdsbesteding Elks- hove haar derde ontspanningsavond in dit bejaardencentrum. Men had hiervoor de heer Broekman uitge nodigd die een lezing met dia's hield over Griekenland en zijn be woners. Aleer de heer Broekman aan zijn lezing begon opende de heer J. M. Brouwers, secretaris van de com missie deze avond en bracht in her innering de plotselinge dood van de voorzitster van de commissie mevrouw N. de Graan-Groot. Spre ker gaf namens de bejaarden uiting van gevoelens van dankbaarheid je gens mevrouw De Graan voor de wijze waarop zij haar taak ver richtte. Het gemis van haar per soonlijkheid, het altijd gereed zijn, om op allerlei wijze steun aan de bejaarden te verlenen, is voor het bejaardencentrum een groot verlies. In een plechtig ogenblik van stilte herdacht men haar. Daarna vertelde de heer Broek man, terwijl hij zijn praatje met bijzonder mooie dia's begeleidde, over de stad Athene, die twee maal zo groot is als Amsterdam en de Griekse zeden en gewoonten van eilandbewoners, waarvan som mige eilanden hoofdzakelijk van de visserij leven. Ook merkte de heer Broekman op dat een groep studerende jonge ren, enkele jaren geleden het initi atief hebben genomen het toerisme daar te stimuleren, wat hen inder daad is gelukt. De eilanden Santo- rini en Lesves beginnen reeds een toeristisch karakter te krijgen. Voorts liet de heer Broekman vele tempels uit de oude Griekse tijd zien, en de romantische stad Delphi met de goed onderhouden kerk, waaraan meer aandacht be steed wordt, dan aan de miserabele woningtoestanden van de arme vriendelijke bevolking. Aan het einde van de lezing dankte de heer Brouwers voor de interessante lezing, en hoopte dat het niet bij één lezing zal blijven. In de laatste onderlinge competi tie was de heer P. Beukers wel de grote verrassing, want hij presteer de het, in zijn afgebroken partij te gen de meervoudige kampioen W. van Hattum te winnen. Van Hat- tum zag geen kans remise te ma ken. De andere uitslagen waren in groep A: J. de Meer-H. Kruizinga 0-2, J. Stam-J. de Rover 2-0, P. Beets-P. Beukers 0-2. De partijen W. van Hattum-D. Buisman, P. Mienes-J. Bliekendaal werden afgebroken. Groep B: A. Tromp-K. van Hat tum 0-2, C. Tromp-N. Veld 2-0, E. Stam-N. Erkamp 2-0, G. Roosloot- K. Span 2-0, P. Fransen-L. Dongel- man 2-0. De bondswedstrijd Bergen 1-Zaandam 3, die de vorige week gespeeld zou moeten worden, is we gens te kort aan spelers bij het Zaandams tiental uitgesteld. (Ingezonden mededeling) Dit jaar was de opbrengst f 1682,- Voor dit mooie resultaat dankt het plaatselijk comité alle gevers en ook de mewerksters van de U.V.V. (^^hatmani en heerlijk warm zijn onze DUSTERS PYAMA'S NACHTHEMDJES van het soepele brush nylon ONDERBLOUSES met bijpassend broekje RHEUMA onderkleding LANGESTRAAT 117 ALKMAAR PAYGLOP 23 ALKMAAR Degenen die vaak gebruik maken van de Laanweg te Schoorl dienen er rekening mee te houden dat deze weg wegens rioleringswerkzaamhe- den is afgesloten van 15 oktober tot ca. 15 maart 1965. Het doorgaand verkeer komende van Schoorldam richting Schoorl zal worden omgeleid over de Voorweg tot de driesprong bij Catrijp. Het verkeer uit Schoorl richting Schoorldam neemt ook deze route. Het gehele project wordt uitge voerd in drie gedeelten. Het gedeel te dat men onderhanden heeft is in die periode niet alleen voor het doorgaand verkeer, maar voor alle verkeer afgesloten. Het is te hopen dat het weer wil meewerken, zodat het werk in de geplande tijd uitgevoerd kan wor den. Schoorl-Zeevogels 1 2-4 Schoorl speelde zondag in een ge wijzigde opstelling. Zeevogels was compleet. Van het begin af heeft Schoorl de overwinning in de zak gehad. Steeds zwierf de voorhoede voor het Zeevogelsdoel. En direct al in de 2e minuut heeft H. Pronk VOOR DE BABY - VOOR DE KLEUTER VOOR DE TEENAGER STAAT 'DELANA' KLAAR. s HELANCA Skibroeken - Slobbroeken effen - ruiten - streep dessins SKIBROEKEN vanaf 10,95 SLOBBROEKEN vanaf 9,25 BROEK MET SOK vanaf 6,75 Voor Betere Textiel: BERGEN - RUÏNELAAN 18 TELEFOON 2532 succes met een pracht kopstoot, aangegeven door B. Hof. Dat hield heel wat in, echter Zeevogels maakte in de 4e minuut gelijk door dat Schreiner net een handlengte tekort kwam. Schoorl blijft over wegend sterker en op miraculeuze wijze ontkomt het Zeevogelsdoel aan een doorboring. In de 28e mi nuut een schot van H. Mooij als uit z'n beste dagen. Via de staan der doelpunt hij onhoudbaar 2-1. Tot de rust houdt Schoorl het beste van het spel. Daarna hetzelfde spel. Schoorl veel sterker met zeer ge vaarlijke en directere uitvallen van Zeevogels. Bij zo'n uitval kopt de rechtsbinnen van Zeevogels .buiten bereik van Schreiner in 2-2. Schoorl blijft echter de toon aangeven en droomkansen worden hierbij om zeep gebracht. Niets lukt er en de gemakkelijkste kansen worden niet benut. B.v. Twuijver, die eerst spil stond en een enorme versterking van de achterhoede betekende, gaat naar voren. Ook hij krijgt nog een prachtige kans, maar z'n schot, al leen met de keeper voor zich,I stuit af op diens knie. Wederom pech. Twee uitvallen, zeer gevaarlijk, van Zeevogels leveren echter even veel doelpunten op. Hoewel er een buitenspelluchtje aan was, konden we toch de indruk niet verbergen, dat Schreiner hierbij niet geheel in volle vorm was. De uitslag 2-4 is dus wel heel erg teleurstellend. Er zit echter meer in deze opstelling. Zo spelende, behoeft Schoorl geens zins te wanhopen. Programma zondag 25 oktober Jun. 1 Koedijk-Schoorl, anv. 10 uur Jun. 2 Schoorl 2-K.S.V. 2, aanvang 12 uur. Asp. A. D.T.S. b-Schoorl, aanvang 10 uur. Jun. 1: W. d. Maree, H. Zuidema, KI. Mereboer, R. Butter, B. d. Boer, W. Half, D. Greeuw, K. Oud, C. Duineveld, R. Bakker, P. A. Hooi veld. Vertrek 9.15 uur per brommer van Schoorldam, brug. Leider: Teuwisse. Jun. 2: La Pierre, W. Nieuwland, S. Bredewoud, B. Minkema, P. Wie- dijk, KL Medema, S. Duin, Sj. Min kema, P. Medendorp, T. Medendorp H. Volkers. Leider: W. Verhagen. Asp. A: K. Koel, O. Spoelstra, T. Schotvanger, B. Butter, G. de Jong, J. Mereboer, H. Hooiveld, B. Mede- ma, S. Kootstra, H. Hoogvorst, M. Snip, res. J. W. Medendorp. Leider: R. Koning. Vertrek 9.15 uur per auto van Schoorl. rechtstreeks naar de drukker Vrijdag 23 oktober, 20 uur, K.P.J.- bijeenkomst in het Verenigingsge bouw te Catrijp. Zaterdag 24 oktober a.s., aan vangende des avonds 8 uur, open bare klaverjasdrive, uitgaande van de Konijnen- en Pluimveefokvere- niging 'De Duinstreek' en te hou den in café 'De Rustende Jager' te Schoorl, Heereweg nr. 18. Bergen aan Zee. De heer A. C. Visser wonende te Bergen aan Zee, slaagde aan de Universiteit van Amsterdam met lof voor zijn doc toraal examen scheikunde. Bergen-Nh. De E.H.B.O. cursus van de afdeling Bergen-Nh. van het Nederlandse Roode Kruis, onder leiding van Dr J. J. A. A. Hodde, zal dit jaar aanvangen op donder dag 22 oktober a.s. te 17.30 uur. De cursus wordt gehouden in de Openbare van Reenenschool aan 't Spaansepad alhier. De cursisten, die hieraan wensen deel te nemen zul len op het einde van de cursus een examen moeten afleggen voor het verkrijgen van het E.H.B.O.-di ploma. Bezitters van dit diploma kunnen toetreden tot de colonne van het Nederlandse Roode Kruis, waarbij eerst gedurende één jaar als leer- linghelper(ster) worden ingescha keld. Darna kunnen zij, indien zij dit wensen als helper (ster) 3e klas tot de colonne toetreden, waarbij ook aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd- BERGEN Zondag a.s. Dr. LUIF Nw. Bergerweg 1 Tel. 3130 SCHOORL Zondag a.s. Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 In de wijnkelder Créghel bleef nog even in de deuropening staan en zag, dat hij in de wijnkelder van het paleis be land was. Aan een tafeltje zaten 2 lieden te borrelen. De één droeg een deftig zwart pak en had een brede sjerp om. De ander was in uniform. Verschrikt keken de beide man nen naar Créghel. „Haha, wel-wel", lachte de secre taris. „Ik bemerk, dat ge ontdaen zijt, een bewijs te meer hoe volkomen de gelijkenis is tussen deze een voudige buitenlander en onze door luchtige vorst één ogenblik slechts en ik leg u alles uit. Laet eerst de vreemdeling binnen treden en zich bekend maken." Professor Créghel stapte kordaat over de drempel en zei: „Ik ben Créghel, professor Gréghel, met een streepje op de 'e' en met 'gh'. ,,Een snertnaam", zei de dikzak met de sjerp. „Ik ben niet van plan om mijn tong daarop te breken, moet je de mijne horen: Brussels- lofski, minister van Bijzondere Bin nen- en Buitenlandse Belangen. Een naam om van te smullen - wat?" Professor Créghel wilde iets on aardigs zeggen, doch de secretaris was hem voor. „Gij kent nu de minister", sprak hij, ,,hebt thans de eer generaal Snufski, bevelhebber van de troe pen in en om het paleis te ontmoe ten." „Aangenaam", zei Creghél. „Snif", snoof Snufski. „U bent zeker verkouden", merk te onze prof op. „Nee - Snif -", antwoordde de generaal - ik ben snui „Dat snuiven is het familiebezit der Snufskis", verklaarde de secre taris. „Maer m'n waerde", ging hij voort, „zet u neder aan deze wrak ke tafel, drink een glas wijn en luister naar hetgeen ik ga vertel len. Wacht u weet nog niet eens hoe ikzelf heet. Nee maer, een grove tekortkoming mijnerzijds, m'n naam is Sluijper. Op uw ge zondheid proost 1"

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1