L wie banket wit teven moet fietsen ^zMLet veitoien winstpunt NOVIB-nieuws TWEEDE BLAD DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 Ze gaf hem hlet pakje sigaretten. „Steek op. Hier heb je m'n aansteker." Terwijl ze de stad uitreden, kreeg ze opeens een idee. Ik ga naar Oisterwijk, naar ons zomerhuisje, dacht ze. Wat een geluk, dat ik de sleutels bij me heb. En dan zullen we wel verder zien. De enkele kilometers, die hen scheidde van Oister wijk, waren spoedig afgelegd. Het was al geheel donker toen de wagen voor de zomerwoning arriveerde- Hij stapte uit en volgde haar niaar de deur, die ze ontsloot. Ze stak het licht aan en trok de overgordijnen toe, waamla ze hem een stoel wees. „Ga zititen." Talingen zakte langzaam in de stoel en keek naar ide vrouw, die nu rustig haar handschoenen uittrok en ze op de tafel wierp. Daarna stak ee een sigaret op en hield hem het pakje voor. Toen ze beiden rookten, ging ze tegenover hem zitten en zei: „Er is niet veel meer van je overgebleven, hè?" Hij rookte en keek spottend rond. „Heb je me daar voor bij Toon weggehaald? Om me dat hier te vertel len? Dan had je de moeite kunnen besparen." „Ik wil proberen weer een behoorlijk mens van je te maken." Hij schoot in een nare lach. „Zo, zomevrouw Borger daalt af in de goot om de gevallen broeder de hand te reiken om overeind te helpen. Ik zou haast gaan janken. Ik dacht eigenlijk, dat u zich wilde over tuigen van het resultaat van uw werk. Nou, u komt alle eer toe, hoor. Mag ik u voorstellen? Tom Talingen, voormalige procuratiehouder van de firma Borger. Schoon aan de lat. Met een verzopen lichaam en als nachtverblijf een hooiberg bij een boer of een bank in het park. Ik slaap op m'n buik en dek me toe met m'n rug. Dat moet erg gezond zijn, heb ik horen vertellen." Hij spreidde zijn handen uit en bekeek zich zelf. „Te vies om aan te pakken en een doorlopende dorst. Dat wilde u toch allemaal? Dat was immers uw streven? Om Talingen helemaal kapot te maken, maar dan ook helemaal? Nou, mag ik u gelukwensen met het resultaat? Ik ben het zelf, in levende lijve, zolang dat lijf nog wil leven tenminste. En dat zal zo heel lang niet meer duren. Overtuig u, mevrouw, en verheug u. Zo wilde u het toch. Ik heb aan uw verlangens vol daan. Ik hoop, dat u tevreden bent. Ik heb er echt m'n best voor gedaan, hoor. Maar veel moeite heeft het me niet gekost, het ging eigenlijk allemaal vanzelf. De trap afdalen gaat zo gemakkelijk en er zijn altijd wel mensen, die zo bereidwillig zijn om je een duwtje te geven, als het niet vlug genoeg gaat. Nou? Beantwoord ik niet geheel aan uw verwachtingen? Hebt u nog speciale wensen? U zegt het maar, hoor!' Hij kwam overeind en wankelde even. Maar mieteen liep hij door het vertrek, keek af en toe naar de vrouw, die in dezelfde houding op de stoel zat. Half achter haar bleef hij plotseling staan. „Wat moet u van me? Waarom hebt u me daar weggehaald? Waar om ben ik nog zo gek geweest om met u mee te gaan? Waar bemoeit u zich eigenlijk mee? Wat voor recht hebt u, om me nog meer te pijnigen? Nou? Geeft u daar een antwoord op?" En toen de vrouw bleef zwijgen, hervatte hij zijn wandeling door het vertrek. „Dus hier is dat mooie va kantieverblijf, waar Roelie Borger haar plan beraamde om de slome Talingen te overvallen met de knappe Lena, gebruik makende van de afwezigheid van meneer haar echtgenoot. U zult wel heel wat keertjes op uw horloge gekeken hebben, tijdens uw rit van hier naar huis, niiet? En gedacht hebben: nu zullen ze wel zo on geveer op de slaapkamer zijn. Als ik nog een half uurtje wacht, zullen ze wel in bed liggen, want wie zou ver moeden dat mevrouw zo geraffineerd was, dat ze alles van te voren tot in de puntjes had uitgekiend? Want dat hebt u toch gedaan, mevrouw? U hebt het valletje voor ons opengezet en wij tippelden er natuurl k arge loos in. Ja, en toen had u het wapen, waarnaar u zo lang gezocht had, nietwaar? U hebt altijd een hekel aan mij gehad en ik heb me jarenlang mijn suf geprak- kizeerd om te weten te komen, wat (daarvan de oor zaak was. Maar u had in mijn verleden gesnuffeld, en daarom moest u mij niet. Tijdens het leven van uw man kon u weinig doen nietwaar? Ik was immers de ver trouwensman van meneer Borger? Eerst na zijn dood kreeg u de kans, waarop u al die jaren gewacht had. En ik was nog zo naief te veronderstellen, dat het zo'n vaart niet zou lopen. Dat u niet zo dwaas zou zijn op een dusdanige wijze wraak te nemen Opnieuw slenterde hij door het vertrek en op een gegeven ogenblik stond hij weer vlak voor haar. „Weet u hoeveel geld ik bezat, toen u mij als een hond de deur uitjoeg? Bijna twintigduizend gulden. Van het vorstelijke salaris, dat uw man me al die jaren heeft betaald, had ik niet veel voor mezelf nodig. Want ik leefde sober en bracht doorgaans de weekeinden door bij mijn zuster in mijn geboorteplaats. Bijna twintig duizend gulden en een goede tweedehands auto, me vrouw. En een complete garderobe maatkleding met enkele paren schoenen, jassen, veel ondergoed en over hemden en weet ik wat allemaal nog meer. Dat alles had ik op de dag, dat u me met dat zogenaamde ziekte verlof stuurde. En kijk eens, wat ik nu bezit? Hij wees op zichzelf. „Dit, mevrouw, wat ik aan heb. De vodde boer geeft er nog geen stuiver voor. Alles heb ik ver zopen in dit jaar, alles totaal alles. Nou? Hebt u er nu geen voldoening van? Vindt u het niet ontzettend lollig? U wilde het toch zo? U kunt nu tevreden zijn. U hebt uw doel volledig bereikt. Dit is er nog over van de deftige en gerespecteerde meneer Talingen. Hij stond breeduit voor haar en sloeg zich daarbij op de borst. „Een zwerver, die een straatje omloopt, als hij de politie ziet aankomen. Zo. Nu weet u het- Wat moet u nog meer van me? Wilt u me misschien ook doden. Gaat uw gang maar. Ik hecht totaal geen waarde meer aan het leven. Omdat het voor mij niet de minste zin meer heeft. Er zal wel ergens in huis een mes liggen. Ik heb er zelf helaas geen meer. Niet eens een zakdoek- Maar tenslotte leer je, dat je al (die dingen kunt missen. Alles. Maar dan ook werkelijk alles." Hij zag, dat de vrouw in elkaar zakte en haar han den voor het gezicht sloeg. „Wat nu? Geen moed meer Wachter zal wel ergens een keuken zijn Hij liep met haastige passen door het vertrek en opende een deur. Na een minuut kwam hij terug met een groot broodmes, waarmee hij triomfantelijk lachend zwaaide. „We hebben er een gevonden. Kijk eens, mevrouw Borger? En het is nog tamelijk scherp." Hij probeerde het op zijn nagel en knikte voldaan. Daarna pakte hij het lemmet vast en bood het haar aan. „Alstublieft, mevrouw Borger, aan u de eer om de gerfadestoot toe te brengen. Gaat uw gang, u hebt mijn toestemming." En toen ze niet reageerde, trok hij ruw haar hand van het gezicht weg en duwde het mes er in. Zo. niet bang zijn. Hij scheurde zijn hemd open, zodat zijn harige borst zichtbaar werd. „Gaat uw gang. U wilde me toch kapot hebben? Nou, stoot maar toe. Geen mens zal er u lelijk om aankijken. Ik ben toch maar een zwerver, een paria Waarop wacht u Wees flink, mevrouw, maak er een einde aan, dan hebt u uw doel volledig bereikt. Hij was langzaam voor haar neergeknield en hield nog steeds zijn stukgescheurde hemd met beide handen vast. Doch de enige reactie die hij zag was, dat het mes langzaam tussen haar vingers door wegzakte en tenslotte op 1de grond kwam. Geleidelijk aan drupten er tranen van haar gezicht en begon haar lichaam te schokken. Geluidloos begon ze te huilen, het hoofd diep voorover gebogen. Nog even zat hij op zijn knieën voor haar en keek verbaasd naar de huilende vrouw. Daarna kwam hij langzaam overeind, wankelde even, maar hij hield zijn blik onafgebroken op Roelie. Een paar keer schudde hij zijn hoofld. Hij bevochtigde zijn lippen en stak even zijn hand uit, keek er naar en trok die toen schielijk weeg terug. Automatisch veegde hij hem aan zijn broek af en stond verbaasd naar de vrouw te kijken, die nog steeds geluisdloos huilde. „Waarom huil je eigenlijk?" vroeg hij met vreemde zachte stem- Maar de vrouw bleef zwijgen en hij her haalde, nog zachter: „Waarom doe je dat? Waarom huil je?" Doch een antwoordt kwam er niet. Hij begon zich onbehaaglijk te voelen. Hij zuchtte en keek rond in hef vertrek, maar dan weer naar de vrouw. Opeens schreeuwde hij het uit: „Houd op met dat gejank! Versta je?" Nog steeds reageerde de vrouw niet en geruime tijd was het stil in het vertrek; alleen het lichte snikken klonk. Talingen wist zich met zijn houding geen raad. Hij deed een paar stappen door het vertrek, maar draaide zich half om en keek weer naar |de vrouw in de stoel. Langzaam keerde hij op zijn schreden terug om weer vlak voor haar tot stilstand te komen. Zijn lippen prevelden wat en langzaam zakte hij op de grond. Hij strekte zijn armen uit, beverig, onzeker. Langzaam, heel voorzichtig streek hij de vrouw over het haar, maar trok weer gauw zijn hand terug. „Sorry, Roelie, let maar niet op mijn woorden- Ik ken mezelf niet meer. Ik ken mezelf immers al lang niet meer?" Hij lag half voor haar en opnieuw kwam zijn hand naar voren en beroerde de hare. „Roelie," zei hij op zachte toon, huil niet meer.. wat geeft het alle maal? Er is toch niets meer aan te doen waarom ben je niet thuis gebleven? Bij je kinderen? En waarom laat je mij niet aan m'n lot over?" Langzaam kalmeerde de vrouw en even hief ze haar hoofd op en glimlachte door haar tranen. Ze nam haar tasje, haalde er een zakdoek uit, waarmee ze haar ge zicht afveegde en nog eens keek ze naar hem en greep zijn hand, die van de hare afgegleden was. „Ik. ik wil je weer graag terug hebben, Tom De man week terug en zijn hand viel nu geheel van haar af. Hij keek haar met grote ogen aan en zakte scheef op de grond, zijn lichaam met één hand steunen de. Hij lachte even en schudde zijn hoofd. „Je bent gek," antwoordde hij hard. „Zeker als kolensjouwer? Hoe krijg je me zo gek!" Een fiets moet precies als ieder ander vervoermiddel voldoen aan bepaalde technische eisen. Het zijn weliswaar slechts een paar eisen, maar het is wel goed daar nu extra op te letten. Juist in deze weken van het jaar zijn er verschillende controles van de zijde van de poli tie en het blijkt steeds weer, dat er dan altijd fietsen op de weg zijn, die niet voldoen aan die paar een voudige regels, regels trouwens die in wettelijke voorschriften zijn vastgelegd. De fiets moet in de eerste plaats een deugdelijke stuurinrichting heb ben. Laat daar desnoods door een vakman eens naar kijken. Dan moet 'n fiets steeds voorzien zijn van één goed werkende rem. Dat betekent dat rijwielen zonder zogenaamde vrij wielinrichting, dus de doortrap pers, ook een rem moeten hebben. Let wel, of de rem goed werkt is ook een punt waarop uw fietsenle- verancier best even controle wil uitoefenen. De bel mag nooit op een fiets ontbreken; het geluid moet op een afstand van 25 meter dui delijk hoorbaar zijn. Die bel mag niet zo maar in het wilde weg worden gebruikt. Fietsers zijn ver plicht, wanneer door hun nadering voor een weggebruiker gevaar dreigt, een belsignaal te geven, als dat ter afwending van het gevaar nodig is. Buiten bebouwde kommen mag men bovendien een belsignaal geven om aan andere weggebrui kers kenbaar te maken, dat men hen wenst in te halen. Verder is het verboden geluidssignalen te ge ven; let wel: men mag niet langer bellen dan noodzakelijk is. Mooie benen door fietsen Door regelmatig te fietsen ont wikkelt men de vorm van de be nen zodanig dat ze er gezond en fraai gaan uitzien. Dit is de me ning van de Amerikaanse huwe lijksadviseur Len Schrader, die on langs een bezoek aan Nederland bracht, waarbij het hem opviel dat de Nederlandse vrouw zulke mooie benen heeft. Hij schrijft dit toe aan het intensieve gebruik van de fiets in ons land. Hij heeft zijn mening niet onder stoelen of banken gesto ken en is nu doende zijn landgeno ten op de betekenis van het fietsen te wijzen. Bij een groep manne quins vond hij reeds direct gehoor, die zich nu voor de vrijetijdsbeste ding mede ter wille van hun bo terham fietsen hebben aange schaft. Fietsen en gezondheid De Amerikaanse arts Dr L H. Page, voorzitter van de Amerikaan se vereniging tot bestrijding van hartziekten verklaarde onlangs in een interview: „Bij mensen boven de vijftig blijft door het fietsen de elasticiteit van de bloedvaten be houden; fietsen voorkomt vroegtij dig oud worden." Hij sluit hiermee volkomen aan bij de mening van de hartspecialist Dr Paul Dudley White die voor de Amerikaanse te levisie vertelde: „Ik zou het liefst iedereen op de fiets zetten, niet al leen af en toe, maar vooral regel matig. Dit is de goede weg om hart ziekten te voorkomen." Ook veel Nederlandse artsen propageren de laatste tijd deze mening van hun Amerikaanse collega's. Fietsdichtheid in Nederland het grootst Dat Nederland het land van de fietsers is, is geen fabeltje; bepaald niet als men de cijfers uit een re cent onderzoek over de fietsdicht heid ter wereld bestudeert. In Ne derland is er op iedere twee per sonen 1 fiets beschikbaar, in Duits land 1 fiets op iedere 2,8 personen, in België op iedere fiets 3,7 perso nen, in Engeland op iedere 4,3 per sonen, in Frankrijk op iedere 5 per sonen, in de Verenigde Staten van Amerika op iedere 5,5 personen en in Italië op iedere 6,5 personen. Vouwfiets heeft toekomst De vouwfiets heeft in Nederland een enorme toekomst. Dat is het oordeel van verschillende ingewij den, nadat op de laatste RAI-twee- wielertentoonstelling de opvouwba re fiets in verschillende uitvoering is gedemonstreerd. De verkoop is in het laatste halfjaar dan ook bo ven verwachting geweest. Kopers van dit soort fietsen, die in opge vouwen toestand gemakkelijk kun nen worden vervoerd en met enke le handgrepen een normale fiets te voorschijn toveren, zijn tot nu toe vooral automobilisten. Zij gebrui ken de fiets in de stad en laten hun auto dan geparkeerd staan, caravan- bezitters, schippers en flatbewoners die met stallingsmoeilijkheden te kampen hebben. Ook voor toerist- tisch fietsen is de vouwfiets een oplossing gebleken, vooral voor hen die per auto er op uit trekken en dan eerst een rustig plekje zoeken om ontspannend te kunnen fietsen. Fiets als huurmiddel Een aantal kuurartsen in het Duitse Qeyhausen propageren sinds enige tijd het gebruik van de tan dem als onderdeel van hun kuur- behandeling onder het motto 'bewe ging zonder belasting'. De tandem garandeert naar hun mening een maximum aan gezonde beweging met zo min mogelijk energieverlies. Op de receptenbriefjes van deze medici kan men regelmatig het woord 'tandem' als voorschrift te genkomen. Toulouse Lautrec tekende ook fietsen In de bibliotheek van het Parijse Musée des Arts Décoratifs vindt men een collectie van tienduizend affiches uit de periode van voor de eerste wereldoorlog. Hieronder zijn een aantal tekeningen van Tou louse Lautrec met fietsers, terwijl hij met deze tekeningen tevens de doeltreffendheid van de Simpson- kettingen voor fietsen aanprees. Fietsen aan boord van tankschepen De Noorse kapitein Trygve Chris- tensen van de 96.000 ton grote tan ker „Borgsten" heeft er de brui aan gegeven om bij het laden en lossen steeds het 290 meter lange dek van zijn schip op en neer te moeten rennen. Hij kocht een fiets en reed daarmee op het dek heen en weer, zowel in de haven als op zee. Het werd zo'n sukses dat zijn rederij, de Fred Olsen Company nu opdracht heeft gegeven op alle gro te tankschepen fietsen voor dage lijks gebruik te plaatsen. Naar ver luid zijn officieren en bemanning bijzonder ingenomen met dit doel matige nieuwe scheepsvervoermid- del. DE DUINSTREEK Fiets met harde banden Fiets steeds met harde banden, want met een zachte band gaat het fietsen veel zwaarder en wordt meer energie van de fietser ge vraagd. Vooral als de voorband te zacht is, is het moeilijk goed recht te rijden en de volledige macht over het stuur te houden, terwijl ten slotte de slijtage bij een zachte band aanzienlijk groter is dan bij een hard opgepompte. De fietser in het verkeer Veel fietsers hebben de neiging elementaire verkeersvoorschriften met de voeten te treden. Naast het richting aangeven vergeet men vaak dat fietsers zich bij stopstre- pen rechts moeten opstellen, dus niet de gehele breedte in beslag mogen nemen, zodat het snelver keer bij het teken 'doorrijden' on gehinderd kan optrekken. Fietsers mogen bij dit rechts hou den wel met zijn tweeën naast el kaar rijden, maar alleen als het verkeer dit toelaat. Op zogenaamde verkeerspleinen mogen fietsers niet naar believen links of rechts passeren, maar dienen recht aan te houden. Sportfiets meest in trek Uit recente cijfers van het Cen traal Bureau voor het Statistiek blijkt dat de sportfiets het geleide lijk aan van de toerfiets gaat win nen. De verwachting is dat deze tendens zich in de toekomst zal voortzetten. Jeugd-fietstoerisme neemt toe In het afgelopen seizoen heeft de jeugd een steeds groter wordende belangstelling voor het fietstoeris- me getoond, vooral voor het geor ganiseerd toeristisch fietsen, waar bij niet alleen de prestatie maar ook het ontdekken van het eigen land een grote rol speelt. Toer-clubs beijveren zich om de jeugd te inte resseren en een groot aantal vere nigingen heeft belangrijke initiatie ven op dit terrein ontwikkeld. Bij landelijke en regionale evenemen ten vertoonde het aantal jeugdige deelnemers een stijgende lijn. Over wogen wordt om in het komende seizoen twee landelijke Dagen voor de jeugd te organiseren. Korte berichten In Duitsland maakt bijna dertig procent van alle forensen bij het reizen van de woonplaats naar het werk gebruik van een tweewieler; vijftien procent van alle forensen gebruikt daarbij de fiets. In Engeland bestaat op het ogen blik een ware rage voor de op vouwbare fiets, nu een paar beken de persoonlijkheden het grote voor beeld hebben gegeven. De op vouwbare fiets is er nu volkomen 'in'. De produktie van 1200 van deze fietsen per week kan aan de grote vraag bij lange na niet vol doen. In Zweden waar de fiets nooit zo bijzonder in trek is geweest, bestaat op het ogenblik een stijgende be langstelling voor dit populaire ver voermiddel, gestimuleerd door de verkeersmoeilijkheden voor auto mobilisten. De luxe modellen met velgen van roestvrij staal zijn er het meeste in trek. Dr J. Reed de onder-directeur van het Britse Laboratorium voor wegenonderzoek heeft tijdens een onlangs gehouden internationale studieweek voor verkeerstechniek in Londen gepleit voor het gebruik van valhelm voor fietsers. Hij acht de fietser in het moderne verkeer te weinig beschermd. De fietsenomzet in Nederland blijft stijgen. Het totaal van de in dexcijfers over de eerste zeven maanden van het jaar was in 1964 122 punten of 16% hoger dat dat over dezelfde periode van 1963. Be langrijke stimulansen voor het aan schaffen van een fiets blijken ge- FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (24) zondheidsmotieven en het vastlo pen van het gemotoriseerde ver keer in de grote steden te zijn. Wie langer wil leven moet gym nastiek doen, fietsen en regelmatig wandelingenmaken. Wie dagelijks fietst heeft de "kans zijn levens duur met ongeveer vijf tot zes jaar te verlengen, aldus de opvatting van groep artsen die aan dit onder werp een onderzoek hebben gewijd. Het jeugdsparen heeft in de EEG- landen in de laatste jaren een enor me vlucht genomen. Het bedrag dat jaarlijks door jongeren gespaard wordt loopt in de miljarden. Een onderzoek naar de besteding van dit geld bracht aan het licht dat het meest gespaard wordt voor de aankoop van fietsen, fototoestellen en radio's. Helsingin Sanomat, het grootste dagblad in Finland heeft zich inge zet voor de verdediging van de fiet sen die door de Finse eenheden op Cyprus worden gebruikt, dit tegen de Britse (ex) oppositieleider Ha rold Wilson die tanks zou willen gebruiken. 'Fietsen hebben een be ter psychologisch effekt en symbo liseren beter het doel van de Ver enigde Naties' aldus dit dagblad. Op de bijeenkomst welke het N.O.V.I.B.-komité Schoorl kortgele den hield, werden twee belangrijke besluiten genomen. Ten eerste zou aan het verzoek van het Nationale Comité, om in ons dorp een huis- aan-huiscollecte te houden, gevolg worden gegeven. En er komen al aanmeldingen om in de week van 24 tot 31 oktober te collecteren, bij ons binnen. U weet het misschien nog wel, maar deze inzameling is de vierde van een 5-jarenplan. Dit plan van de Wereld-Anti-Honger-Aktie (de FAO, de UNESCO en in ons land de NOVIB) beoogt in een aantal door eenzijdige en door ondervoe ding bedreigde gebieden hulp te bieden. Deze hulp wordt gegeven in de vorm van betere zaden en fokvee, voorlichting inzake besmet ting, grond- en oogstbewerking en uitbreiding van het sortiment, ten einde de voedingstoestand te ver beteren. Voor de mensen, die het werk van ons Schoorlse NOVIIB- comite al jarenlang volgen, mag hier nog even in de herinnering ge bracht worden dat het is voortge komen uit de uitgebreide commis sie die vroeger in de laatste week van oktober de avond organiseerde ter gelegenheid van de 'Dag der Verenigde Naties' (24 oktober 1945 werd n.l. met het vredswerk der V.N. begonnen). Velen bewaren nog prettige her inneringen aan de reeks van avon den die al vijftien jaar lang geor ganiseerd zijn. En vooral aan de laatste op 11 mei 1963. Zo'n avond, waarop de talenten die Schoorl op het gebied van con ference, zang, toneel, muziek en goochelen enz. bezit voor het voet licht treden, gaan we weer organi seren. Dat was het tweede besluit. De datum moet, in overleg met de verschillende personen in ver enigingen die hun medewerking al hebben toegezegd, nog definitief worden. Vermoedelijk zal het in de tweede helft van februari 1965 zijn. O ja, en als u uw medewerking soms wilt aanbieden, hieronder vindt u de namen van het dagelijks bestuur van het N.OV.I.B.-comité. Maar, allereerst natuurlijk onze collecte in de laatste week van ok tober. Niet vergeten! We zijn een goed werk begonnen ten bate van onze minder bevoor rechte mede-wereldburgers. Samen afmaken dat karwei! Het dagelijks bestuur NOVIB-comité Schoorl: W. Koeman, voorzitter H. E. Hartman-Kok (sekr..) N. Kaag (penn.) Bergen aan Zee in de herfst Verlaten ligt het brede strand, En eenzaam slaapt de boulevard, Vanwaar ik over 't water staar, Tot aan de blinde overkant. Ik voel mij hier een vrije meeuw, Die langs de vochte vloedlijn zwerft De dag ginds aan de kim versterft, Onder een luide meeuwenschreeuw. Zeg weet je nog van toen, van toen? De badplaats in de schemer slaapt. Een man die zich aan droom vergaapt, Bewogen door het herfstseizoen. J. Visser

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5