WakUad 99 Jeugd is véél lekkerder D puistjes V.V. SCHOORL SCHOOR! SE GEMEENSCHAP DONDERDAG 29 OKTOBER 1964 39e JAARGANG No. 43 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef K.C.B. vraagt uw medewerking PUROL-POEDER De raad beslist over verzoek van de B.P. Huldig ing Bergen's kunstschilders Lezing over krant voor Plattelandsvrouwen R.K. Vrouwengilde hield expositie Filmavond KJVO Damclub „Bergen" Algemene ledenverga dering ,Het Witte Kruis' Bogaerswoningen in Bergen Schietwedstrijden BURGELIÏKE STAND BERGEN van 12 oktober tot 19 oktober 1964 ANWB wil rijkssubsidie v. toeristengemeenien PETTEN rojeóóor (^.réghel 2de deel 55 dit nummer bestaat uit 8 pagina's DUINSTREEK Redaktie en administratie drij. Volkers en Leegwater Laanweg 35, v.h. Oldenburg Schoorl, tel. (02209) 268 en b.g.g. 223. Giro 55 28 67 Bank: Hoornsche Bank n.v Bergen. Agentschap Bei gen De Haan's boekhandel. Telef. 24 52. Abonnementsprijs: f6,85 p. jr. fl,75 per kwartaal. Advertentieprijs 15 ct. p. mm Vraag en Aanbod 15 ct. mm. Woning- en vakantieruil 15 ct per mm. Familieadvertenties 15 cent per mm. Zoals u bekend is, kon de K.C.B. enkele maanden geleden, dank zij de loyale medewerking van Albert Heijn N.V. en het gemeentebestuur van Bergen, in het pand van de voormalige supermarkt van ge noemde firma een Verkoopcentrum Beeldende Kunst openen. De opening geschiedde door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. Th. Bot Dit Verkoopcentrum werd, zoals u ook herhaaldelijk in de pers hebt kunnen lezen, een groot artistiek en commercieel succes. Het was dit succes dat het K.C.B. deed beslui ten pogingen aan te wenden het pand PERMANENT in het bezit van het K.C.B. te doen overgaan. Deze pogingen sorteren momen- teal allerwege maximale sympathie, hetgeen begrijpelijk is als men zich realiseert, dat hier een unieke ge legenheid wordt geboden om in Bergen te komen tot een kunstcen trum van aanzienlijk meer dan al leen plaatselijke betekenis. Voor de verwezenlijking van dit plan (het grootste waarmee ons Centrum ooit te maken heeft ge had) is een kapitaal nodig van ca. 2 a 3 ton. Dat het K.C.B. niet over deze fondsen beschikt zal u zonder meer duidelijk zijn. Het is derhalve noodzakelijk, dat zij op korte ter mijn van vele kanten financiële steun zal moeten verkrijgen. In oprichting is thans een Stich ting ter exploitatie van een ver koop- en expositieruimte voor beel dende kunst. Wij zouden het buitengewoon op prijs stellen, indien u wilde over wegen ons 'materiaal' bijstand te verlenen. Met andere woorden: Wij verzoeken u om een geldelijke bij drage. De grootte daarvan laten wij uiteraard aan uw financiële draag kracht (en de hoeveelheid sympa thie die u het K.C.B. toedraagt) over. Voor iedere bijdrage zijn wij u bij voorbaat in hoge mate erken telijk. Mocht u uw bijdrage willen gire ren, dan kunt u dit doen op giro nummer 51 21 34 ten name van het K.C.B. te Bergen Nh., afd. Docu mentatie. Wilt u wel op 't strookje vermelden: 'Bijdrage Verkoopcen trum' Wij menen, dat het overbodig is meer te schrijven over de nood zaak van een dergelijk verkoop- en expositiecentrum. De kans die het K.C.B. momenteel wordt geboden is zonder meer uniek en zal zich ongetwijfeld nooit meer voordoen. Een kans, om van Bergen behalve een plaatselijk ook een regionaal en landelijk artistiek centrum te ma ken. (Ingezonden mededeling) Op 10 juli j.l. wendde bovenge noemde maatschappij zich tot B. en W., met het verzoek toestem ming te verlenen tot het oprich ten van een benzinepompstation op de Dreef hoek Plein. B. en W. hebben in principe ge weigerd op het verzoek van de B.P. in te gaan en wel om deze redenen: de veiligheid van het verkeer daar ter plaatse, en het esthetisch aanzien van de gemeente. Dit af keurende antwoord werd op 22 juli verzonden. De B.P. die volgens artikel 6, tweede lid van de verordening, bin nen veertien dagen beroep had moeten aantekenen, diende 5 okt. het beroepschrift in. Derhalve werd dit beroepschrift door B. en W. niet ontvankelijk verklaard. Wanneer de brief van 22 juni 1964 niet wordt aangemerkt als een weigering van B. en W., wenst het gemeente- stuur uit het oogpunt van rechtsbe deling, dat de leden van de raad zich over een of ander uitspreken. Het gemeentebestuur van Bergen zal zaterdag 31 oktober a.s. des morgens 11 uur, vier van zijn groot ste kunstschilders huldigen in het verkoopcentrum van Beeldende Kunsten aan het Plein. Deze huldigingsbijeenkomst is ge organiseerd om de bijzondere reden n.l. dat deze vier kunstschilders de vijfenzeventig-jarige leeftijd heb ben bereikt. Het zijn Engelina Reitsma-Valenga, Jan v. Herwijnen, Jacobus Koeman en Kasper Nie- haus. In het laatst van de vorige week, hield de Bond van Plattelandsvrou wen een bijeenkomst in één van de intieme bovenzalen van het Grand Hotel 'Atlantic' aan de Bree- laan. Nadat de presidente van de af deling mevrouw Strooker de avond had geopend en mevrouw Waay- boer verslag had uitgebracht van de 1.1. gehouden najaarsvergadering van Plattelandsvrouwen te Alkmaar gaf zij het woord aan de heer J. Schekkerman uit Bergen, die een lezing hield over het onderwerp 'Hoe komt een krant tot stand?'. Met veel kennis van zaken gaf de heer Schekkerman eerst aan de hand van verschillende meege brachte voorwerpen die verband houden met het drukken van een krant allerlei technische bijzon derheden. Ook gaf hij een duidelijk beeld van de grote aktiviteit in de snelle berichtgeving, via de telex, de vrije opinie-vorming en de eisen die men aan een krant stelt. Spreker was er van overtuigd dat de t.v. het nimmer van de krant zal winnen. Hij eindigde zijn inte ressante lezing met te zeggen, dat wij een voorrecht hebben een krant te kunnen lezen, die vrijheid van spreken kent Namens de leden van de afdeling, dankte de voorzitster de heer Schekkerman voor zijn on derhoudende lezing. De R.K. Vrouwengilde hield haar jaarlijkse handwerktentoonstelling in de serre van het café-restaurant 'De Rustende Jager', waarvan de baten deels ten goede komen aan enkele culturele instellingen en deels bestemd is voor aanschaf van nieuw materiaal voor de handwerk- club. Mevrouw A. Diesfeld-Pieters, pre sidente van de Gilde, opende de tentoonstelling en uitte haar be wondering over de grote activiteit, die de Gilde-leden dit jaar ont plooid hebben. Aan de grote hoeveelheid en ver scheidenheid van werkstukken, die op smaakvolle wijze waren geëxpo seerd, zoals fijn naaldwerk, naai-, brei- en borduurwerk enz. hebben de dames het afgelopen jaar ge heel belangeloos hun vrije tijd ge geven De voorzitster prees de goede geest die er de vereniging heerst en bedankte allen die deze tentoon stelling hebben doen slagen. Bij zondere dank werd gebracht aan mevrouw Roobeek, voor haar gast vrijheid. Verschillende attracties waren aan deze tentoonstelling verbonden en brachten een prettige sfeer. Er was veel belangstelling. Volgend voorjaar zal mevrouw Diesfeldt tien jaar presidente van het Gilde zijn. Dit jubileum zhl tevens haar af scheid betekenen. Zaterdagavond j.l. hielden KJVO en ANDO afd. Bergen hun tweede culturele avond in de goed bezette zaal van het Oranje-Hotel. Het be stuur had voor deze avond de Ne derlandse Schoolbioscoop uitgeno digd, die een 4-tal films vertoon den, waarvan de eerste een in teressante wetenschappelijke Ame rikaanse film was over de groei en ontwikkeling van boom en plant die de energie van de zon vasthou den en waarvan de mens in deze technische eeuw gebruik maakt. Hierna volgde een korte film over de grote trek van de zalm. het van gen van deze vis, die daarna langs de lopende band in de fabrieken, van vis tot blikje zalm wordt ge ponst. Na de pauze werd de boeiende hoofdfilm vertoond, over het vogel leven in de moerassen en meren van het Hongaarse land. Deze film gaf een suggestief beeld van de vele gevaren die in de vogelwereld door verschillende roofdieren drei gen. Deze uitzonderlijk mooie kleu- renprojectie werd met grote aan dacht gevolgd. Tenslotte draaide de heer Niekerk nog de extra film 'Groen Israël' die een boeiend beeld gaf van de beplanting van het Negev-gebied, waaraan een technische voorberei ding van bodemonderzoek, keuze van beplanting enz. voorafging. Aan het einde van de avond dankte de heer B. Schuil voor de goede opkomst en kondigde aan dat zaterdag 21 november a.s. de bekende natuurvorser J. P. Strij- bos naar Bergen komt, met een nieuwe kleurenfilm over IJsland. Kruizinga bezorgden hun vereni ging de volle winst. 6-0. In de vier volgende partijen wist Landsmeer door fraai spel haar ach terstand te verkleinen tot 8-6. De laatste drie partijen werden remise zodat de eindstand van deze span nende ontmoeting in het voordeel van Bergen eindigde. De uitslagen waren: S. Wester- veld-W. Hattum 1-1; J. Rademakers D. Buisman 1-1; K. v. Heeringa-J. Stam 0-2; Ruiter-J. Bliekendaal 1-1; W. Dobben-P. Boots 2-0; G. Dobben H. Kruizinga 0-2; G. Vet-P. Mienes 1-1; L. Rep-J. de Rover 2-0; K. Bos- schieter-J. de Moor 0-2; J. Langen- berg-C. Tromp 1-1. Bazar Op dinsdag 3 november is er een bazar van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, afdeling Bergen in de serre van de 'Rustende Jager' te Bergen. Attracties: boeken en bloemen, verlotingen, grabbelton, zeer mooie handwerken, babykleertjes, koffie- tentje en nog veel meer. Het bestuur. Bergen 1 beeft in de laatst ge speelde uitwedstrijd tegen Lands meer een 11-9 zege mee naar huis genomen. Jan de Moor, Stam en Vrijdagavond 1.1. hield het Witte Kruis, afdeling Bergen in het Wijk- gebouw aan de Karei de Grotelaan haar algemene ledenvergadering. Na de opening van voorzitter de heer W. de Vries werd op vlotte wijze de agenda afgehandeld. Më- vrouw Bodde-van der Wees. werd herkozen in het bestuur en kreeg veel waardering voor haar werk in het afgelopen jaar. Uit het verslag van de secretaris de heer E. Waldus bleek dat de ver eniging thans 1525 leden telt en de wijkverpleegsters een drukke werk kring achter hun .rug hebben. Het financieel verslag sloot met een bedrag van 40.742,97 en de begroting werd geraamd op ƒ42.100 De kascontrole-commissie bestaande uit de heren Van der Hagen en Houter, hebben boeken en beschei den van penningmeester G. J. Ter wee in de beste orde bevonden. Tot nieuwe kascontrole-commissieleden werden aangewezen de heren Hou ter en J. Timmer Een korte rond vraag sloot deze slecht bezochte vergadering. Ook in Bergen wordt grond be schikbaar gesteld voor de bouw van acht dubbele Bogaerswoningen. Ge zien de voldoende belangstelling voor dit type-woningen, stellen B. en W. de raad voor, het bouwrijp maken van een gedeelte terrein ge legen tussen de Kogendijk en het verlengde van de Van Blaaderen- weg, groot plm. 8.000 vierkante m. Dit plan in Bergen-Oost heeft in grote lijnen betrekking op het op hogen van het terrein, het verlen gen van de Van Blaaderenweg en van het daarin liggend gemeente riool. Tevens de aanleg van een toegangspad naar de garages en een viertal kleine bruggen over de weg sloot langs de Kogendijk en van openbaar groen, alsmede de uit breiding van de openbare verlich ting ter plaatse. De totale kosten van het bouw terrein kunnen dan worden gesteld op ƒ110.500,Aangezien de per celen voor wat bouwgrond be treft een oppervlakte hebben van gemiddeld 345 vierkante meter, Ge- tekent voormelde berekening een gemiddelde bouwgrondprijs van 6.468,75 terwijl de werkelijke prijs loopt van ƒ5.906,25 voor het kleinste tot ƒ7.500,voor het grootste terrein. Bergen - In de tweede ronde van de schietcompetitie, die in de grote zaal van café-restaurant Nieuwedijk werd gehouden en waarin Castri- cum, Heiloo, Bergen, Limmen, Eg mond aan Zee en Egmond aan de Hoef zijn ingedeeld, waren de in dividuele uitslagen van de drie laatstgenoemde dorpen Castricum: P. Duin 120 pt; T. Woordman 120 pt; W. Rond 120 pt; J. Admiraal 118 pt; S. Scheevman 118 pt; K. A. Gort 118 pt; Dijkman 118 pt; N. Duin 118 pt; D. Schelle- vis 117 pt; K. de Wild 117 punten. Heiloo: Burgering 119 pt; A. Slo tenmaker 118 pt; Van der Poel 118 pt; Zaadnoordijk 118 pt; A. de Reus 116 pt; P. Oostermeijer 116 pt; J. Kamerlink 116 pt; N. Nielen 116 pt; A. Koning 116 pt. Bergen: H. Groenewoud 120 pt; J. Ley en 120 pt; A. Albers 118 pt; J. v. Baar 118 "t; N. de Graaf 117 pt; G. Rooslöot 116 pt; F. v. 't Hof 116 pt; Th. Hof 116 pt; H. Verwey 115 pt; W. Beemsterboer 115 pt. Hierdoor werd de competitiestand in de tweede ronde 1 Castricum 1184 pt; 2. Limmen 1182 pt; 3. Bergen 1171 pt. 4. Heiloo 1 1170 pt. 5 Egmond aan Zee 1168 pt. Egmond aan de Hoef 1107 pt. Kunstenaars Centrum Bergen De eerste Kunstavond van dit seizoen wordt gehouden op vrij dag 30 oktober a.s., des avonds om acht uur in de Ruïnekerk. Vanaf half acht zijn aan de zaal kaarten verkrijgbaar. Prijs der plaatsen voor leden 1,50 voor niet-leden 2,50 voor jeugdleden 1, Op deze avond zal voor het K.C.B. ontreden de Israëlische zangeres AVIA SEMADAR die zich geheel heer gespecialiseerd in {het verza melen van geestelijke en volkslie deren uit vele landen. Geboren Johannes Adrianus Nicolaas zoon van Adrianus Martinus Staadegaard en Cornelia Catharina Molenaar, Verlengde Geestweg 48. Johannes Franciscus, zoon van Johan van d. Eijnden en Wilhelmina Antonia Pe- tronellla Jansen, Ruïnelaan 4a. Annemerie, dochter van Evert Wal dus en Ieke de Jong, Willem Reijersweg 4. Hendrik Jan, zoon v. Marinus Bustraan en Neeltje Cor nelia van der Brugge, Prins Bern- hardlaan 12. Wanda Maria Clemen tina, dochter van Jan Siefkes Jan sen en Clementina Elisabeth van Trappen, Jaap Weijandweg 19. Isabella Simone Christina, dochter van Bernardus de Beer en Annie Blokker, Oosterweg 14. Ondertrouwd Tetje Fransen, 23 jaar, adjuct-in- specteur 's Rijks belastingen, Rot terdam, Lombartkade 139d en Eno- china Kloos, 20 jaar, zonder beroep, Dorpsstraat 82 Getrouwd Petrus Theodorus Wilfried Groot, 22 jaar, timmerman en Elisabeth Maria Margriet Jonk, 21 jaar, zon der beroep, Turfweg 2. Overleden Petronella Zonneveld 79 jaar, wed. van Cornelis Bijwaard, Midden- geestweg 54. Christiaan Kuitwaard, 59 jaar, echtgenoot van Neeltje Meijer, Schapenlaan 6. van 19 oktober tot 26 oktober 1964 Geboren: Marjolein dochter van J. van Win gerden en T. Gerritsen, Juliana- lana 29, Colette dochter van P. J. Keesman en E. Huismans, Russen- weg 21. Eric Thomas Petrus zoon van K. W. Vink en C. M. Baltus, Karei de Grootelaan 20. Petronella Geertruida Maria dochter van J. C. Glorie en M. T. Delis, Kogen- dük 57. Cornelis Petrus Maria zoon van C. Bloetjes en M. A. Ridder, Groeneweg 30 Ondertrouwd: Leonardus C. A. Pekelharing, 21 jr. radiotechnicus, wonende te Roer mond en Annette A. M. Klanker. 20 jaar, typiste wonende te Bergen-Nh. Jacob Kalffweg 12. Gehuwd: Henricus C. van Kleffens en Eve line van Laer, Amsterdam, Nic. Anslijnstraat 169. Overleden: Theodorus Duin, 74 jaar, gehuwd met C. M. Reinders, St. Antonius- straat 40. Toeristenbond acht toeristenbelasting onbillijk De ANWB heeft de regering voorgesteld, om een aantal gemeen ten in ons land in aanmerking te brengen voor een recreatiesubsidie. De bond heeft ihierbij het oog op die gemeenten, die zich in het bij zonder lenen voor het vreemdelin genverkeer. Om dit 'verkeer' in goede banen te leiden zijn de ge meenten vaak genoodzaakt maatre gelen te treffen, die hun financiële krachten ver te boven gaan. De Toeristenbond doet de rege ring dit voorstel, totdat er vooral de laatste tijd weer geluiden opgaan, om over te gaan tot het in voeren van een toeristenbelasting. Tegen het heffen van een derge lijke belasting veelal een toe slag op overnachtingskosten heeft de ANWB ernstige bezwaren, omdat dit niet billijk kan worden toegepast. De enige toeristen, die 'grijpbaar' zijn, zijn de geregistreerde in ho tels, pensions en kampeerterreinen. Het is n.l. in de praktijk vrijwel onmogelijk om belasting te innen van het z.g. 'eendagsbezoek'. En het is dikwijls speciaal dit bezoek dat het treffen van maatregelen no dig heeft. Van de toeristen, die overnachten in niet bij het bedrijf schap Horeca bekende bedrijven zoals gemeubileerde woningen, flats en kamers, zal het eveneens onmo gelijk zijn om belasting te innen. Dit acht de bond een discriminatie. Voorts leert de ervaring, dat de opbrengst van een bestemmingsbe lasting vaak niet ten volle voor de betrokken bestemming wordt ge bruikt. Bovendien vraagt de bond zich af of er van een toeristenbe lasting, na aftrek van de innings- kosten, nog wel voldoende over blijft voor het doel, waarvoor het is bestemd. De Toeristenbond heeft alle be grip voor de moeilijke situaties waarin sommige gemeenten zich als gevolg van dit vreemdelingen verkeer bevinden. De bond meent dat een betere oplossing dan het heffen van een toeristenbelasting gevonden kan worden in een rijks subsidie. Dit toekennen van voor rechten aan bepaalde gemeenten is niets bijzonders. Het gebeurt al ve le jaren in het kader van het indu- striespreidingsbeleid. Cursus E.H.B.O. afd. Petten Petten - Het is de bedoeling dat de afdeling 'Petten' van de EHBO, op dinsdag 3 november, weer zal starten met een nieuwe cursus. Deze zal net als vorig jaar onder leiding staan van dr. Rookmaker uit Petten. Men kan zich voor deze cursus opgeven bij de heer J. Kou- wenberg, Muiweg 7, Petten, telef. (02268) 354. V.V.V. gaat vergaderen Petten - De plaatselijke V.V.V. zal op dinsdag 24 november in 'Het Wapen van Petten' haar najaarsver gadering houden. Deze vergadering zal voor het eerst worden gehou den onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer C. v. Barneveld. Nog meer vergaderingen De tennisclub 'Petten' zal haar ledenvergadering houden op vrijdag 30 oktober en de Reddingsbrigade heeft haar leden bijeen geroepen op maandag 2 novtenslotte volgt de afdeling gymnastiek Z.S.C. met een ledenvergadering on vrijdag 6 november. Programma zaterdag 31 okt. Asp. A Schoorl-BOL, aanv. 3.30 uur Zondag 1 november Westzaan-Schoorl, aanvang 2.30 uur Schoorl 2-LSW 3, aanvang 2.30 uur Jun. Schoorl-Alkm. Boys 4 aanvang 12.00 uu. Asp. A: K. Koel, W. Nieuwland, S. Bredewoud, B. Butter, G. de Jong, T. Schotvanger, H. Hooiveld, J. Mereboer, S. Duin, H. Hoogvorst, S. Kootstra. Res. O. Spoelstra, B. Medema. Leider: R. Koning. Jun. 1: W. d. Maree, H. Zuidema, KI. Mereboer, R. Butter, B. d. Boer, W. Half, D. Greeuw, K. Oud. C. Duineveld, R. Bakker, P. A. Hooi veld. Res.: T. Medendorp. Leider: Teuwisse. Vrijdag 30 oktober a.s., 20.00 uur, openbare klaverjasdrive, uitgaande van de voetbalvereniging 'Duinran- ders' en te houden in het café van de heer P. Slijkerman. Tennisclub 'Schoorl' Op 30 oktober a.s. vergadert de tennisclub 'Schoorl', aanvang 20.00 uur, in 'De Roode Leeuw'. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Zondag a.s. dr. POOT Dorpsstraat 30 Tel. 2424 SCHOORL Zondag a.s. Dr. RISSELADA Dr. Heringalaan 18 Tel. 360 O Het boze plan „Allee, Sluyper, we hebben ge noeg wijn gedronken", zei Minister Brusselslofski. „Kom op met je plan ik wil weten waar je die professor eh Krekel of Stekel voor wilt gebruiken." Met moeite hield professor Cré- ghel zich in toen hij zijn mooie naam zo hoorde verminken. „Welnu dan." begon Sluijper, de secretaris. „Gij allen weet dat Kre- lis de Kale ons niet aanstaat als koning." „Maar ik weet niet waarom,,' merkte de professor op. „Dat is nogal liaht te begrijpen, m'n beste professor", hernam Sluij per. „Stel je veur, Krelis heeft het in zijn kale bolletje gehaeld om de be lastingen voor het volk te verlagen, hoe komt de man er bij, nietwaar, bovendien heeft hij alle feesten aan het hof afgeschaft vroeger had den we er iedere nacht een, hij is bezorgd over 't lot van arme men sen en zoveurts en zo veurts. Ge vat wel dat dit niet langer dulden. Daarom hebben wij 't plan om mi nister Brusselslofski tot onze heer ser te verheffen." „Hm', dacht professor Créghel, „zie je wel dat die koning voor zijn volk is. En nu wilen deze dwazen hem wegjagen. Voorlopig kan ik nog niets doen, maar toch zal ik er een stokje voor stekenn." „Mijn plan is nu als volgt," ging Sluijper verder. „Gij drieën ver stopt u achter een vat en ikzelf breng Krelis de Kale onder een voorwendsel naar deze kelder. Ik maek hem hier onschadelijk laet dat maer aan mij over. Wanneer nu Krelis de Kale onder onze 'bescher ming' staet hi-hi-hi gaet de professor voor enkele dagen op de troon zitten en doet als ware hij de echte koning. Niemand zal het bedrog ontdek ken, daar professor Créghel spre kend op de koning lijkt. Dan is het grote moment aangebroken, waarop de professor, vermomd als Krelis, een verklaring tot het volk richt, waarbij hij afstand doet van de troon, ten behoeve van onze ge- eerde vriend Brusselslofski". „Goed bedacht, heel goed Sluij- pertje brulde de minister. De secretaris wachtte niet langer en verdween uit de wijnkelder. Hij haastte zich naar de troonzael. „Waerde vriend", sprak hij tot een lakei. „Laet zijne majesteit we ten dat ik hem gaerne een belang rijke medeling zou willen overbren gen." De lakei ging, en bracht de koning de boodschap over. ,,Laat maar komen," riep koning Krelis uit, „want ik zit me op 't moment een aap te vervelen

De Duinstreek | 1964 | | pagina 1