^kozdse tftditsc (aa A.N.D.O. 30 JAAR Idee Idee (AAjeïatb (AA i Idee ^Adat oaiHoten winstpunt otm Schoorlse IJsclub TWEEDE BLAD DONDERDAG 19 NOVEMBER 1964 otm Plattelandsvrouwen Uitslag St. Maartenfeest Tentoonstelling .J Schoorlse Reddings Brigade o'tm De afdeling Schoorl van de Al gemene Nederlandse Drankbestrij dersorganisatie vierde op vrijdag de dertiende met een feestavond in 'Duinwijk' te Groet haar 30-jarig bestaan. De presidente van de afdeling, mevr. Bant-Groet merkte in haar uit Londen Wollen onder blouse in originele ruitdessins met bijpassend broekje Nylon nachthemden in verrassend nieuwe modellen. Nylon onderjurken en jupons met bijpassend slipje in nieuwe 'fashion' kleuren en nog veel meer bij i Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 ren weer enkele wijsjes op de blok fluit. Later op de avond gaf ook burgemeester Bergh blijk van zijn belangstelling voor de jubilerende vereniging. Om even elf uur werd de goed geslaagde bijeenkomst besloten. welkomswoord op dat het de laat ste tijd moeilijk is om jonge leden te krijgen. Toch hopen wij, zei me vrouw Bant, de afdeling in stand te kunnen houden. De slagzin 'Bij (snel) verkeer geen alcohol' slaat wel in, maar ook in huiselijke kring wordt alcohol gebruikt. Niet ieder een voelt aan dat ook dit niet goed is maar wij gaan voort. De alcohol veroorzaakt veel leed en gevaar in de wereld, dat is een ieder genoeg zaam bekend maar men mist veel al de moed zich bij een drankbe strijdersorganisatie aan te sluiten. Een viertal kinderen speelde on der leiding van de heer Kooge en kele canons op blokfluit waarna de dames Koel en Louter namens resp. de Plattelandsvrouwen en het Kath. Vrouwengilde enkele atten ties en de gelukwensen van hun verenigingen aanboden. Deputaties van andere verenigingen schitter den door afwezigheid. Hierna nam de heer Kuiper, hoofdbestuurslid van de ANDO het woord. „Het hoofdbestuur slaat ai- tijd met belangstelling de activi teiten van deze afdeling gade", zei de spreker. „Bij haar oprichting in 1934 maakte men ook hier moeilij ke tijden mee; een crisis met als gevolg werkloosheid. De drankbe strijdersorganisaties zijn al sinds 1842 actief bezig het geweten van het Nederlandse volk wakker te schudden en als we tot de jaren 30 teruggaan moeten we opmerken dat het alcoholisme toen veel meer naar voren kwam dan nu. We moe ten daaruit niet afleiden dat er geen dronkenschap meer bestaat want in deze 'welvaartsstaat' is het alcoholgebruik in zekere zin ver huisd van het café naar de huiska mer. Ook kinderen komen hierdoor met sterke drank in aanraking met alle gevolgen van dien. Nederland heeft de naam een van de matigste landen ter wereld te zijn, maar ook hier komen excessen voor die we moeten bestrijden. Verder die nen we te constateren dat er een veroudering van de leden in onze organisatie plaatsvindt. De huidige jeugd is niet meer zo op cultuur ingesteld en als je als oudere re gelmatig in het werk wordt betrok ken vraag je je weieens af waar je de energie vandaan haalt om op pad te gaan. De drankbestrijding wordt niet altijd aanvaard, vroe ger is de propaganda ook te fana tiek gevoerd. Maar als men on danks alle moeilijkheden kans ziet het werk te doen is dat een grote verdienste." Vervolgens wenste de heer Kui per mevrouw Bant geluk met haar 35-jarig bestuursjubileum en reikte hij oorkondes en insignes uit voor 25-jarig lidmaatschap aan de dames Buit en Koelewaard. Nadat de da mes een dankwoord hadden gespro ken werd het woord gegeven aan de declamatrice mevr. Backer- Breed. Zij droeg het toneelstuk 'Flierefluiters oponthoud' van A. M. de Jongh voor dat zoals bekend een deel is van de Merijntje Gijzen- cyclus. De meeste delen van deze cyclus spelen zich af in een Brabants dorpje. Mevr. Backer-Breed is een rasechte Noordhollandse maar ze beheerste het Brabantse dialect vol komen en ze wist dan ook de figu ren van Flierefluiter, Merijntje, de oude dorpspastoor en de anderen levensecht ten tonele te voeren Na de pauze speelden de kinde- Voor de ledenvergadering die het bestuur van de Schoorlse IJsclub op 12 november in de zaal van de heer Jonk te Schoorldam had be legd, bestond maar weinig belang stelling, een vijftiental leden was slechts komen opdagen. De voorzitter, de heer G. de Boer zei in zijn openingswoord dat de samenstelling van het bestuur ge wijzigd is. Doordat de vereniging zoals de heer de Boer zei, een voor uitstrevend karakter heeft, benoem de zij een vrouw in het bestuur n.l. mevrouw Minkema-Wildeboer die zoals bekend op de vorige vergade ring de plaats van haar echtege- noot als penningmeesteres innam. De voorzitter bracht nog even de vorige vergadering in de herinne ring terug. „Er zijn toen dingen ge zegd", zei de heer de Boer, „die de vereniging niet ten goede ko men. Kritiek moet opbouwend zijn en men moet eerst nadenken voor men iets zegt. Het is erg makkelijk om iets af te breken; het opbouwen gaat moeilijk. Laten zij, die het goede met onze vereniging voor hebben proberen haar groot te hou den." De notulen werden vervolgens conform vastgesteld terwijl er geen ingekomen stukken te behandelen waren. Bij het agendapunt 'medede lingen' zei de voorzitter dat de toi letten op de ijsbaan nog middel eeuws waren en dat hieraan nodig iets moet worden gedaan. De ver eniging bleek verder nog niet te beschikken over statuten maar de heer de Boer zei dat aan de samen stelling hiervan hard wordt ge werkt. Verder maakte hij nog be kend dat er dit seizoen een cursus zal worden gehouden in het orga niseren van wedstrijden voor be stuursleden en ook voor andere be langstellenden die zich hiervoor bij het bestuur kunnen opgeven. De heer v. d. Garde was bereid gevon den de nodige ruimte gratis ter be schikking te stellen. Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse bleek dat de ver eniging er ook financieel goed voor staat, terwijl volgens de secretaris, de heer Blom het ledental zich in een stijgende lijn bevindt. De kas controlecommissie, schitterde door afwezigheid zodat, op deze verga dering althans, niet kon worden vastgesteld of de boeken klopten. De aftredende bestuursleden de he ren de Boer en P. Berkhout werden bij acclamatie herkozen terwijl de heren Delis en K. Stam zich bereid verklaarden in de kascontrole-com missie zitting te nemen. Bij de rondvraag kwam de da tum van onder waterzetting van de ijsbaan ter sprake. Na enige discus sie deelde de heer de Boer mede, dat dit na 25 november zal gebeu ren. Omdat vorig jaar door inval lende dooi de schaatswedstrijden voor kinderen geen doorgang kon den vinden zullen deze als het ijs eenmaal sterk genoeg is, het eerst aan de beurt komen. Reeds voor tien uur werd deze vlot en rustig verlopen vergadering gesloten. DE DUINSTREEK uit Zwitserland Zakdoekjes van Batist in exclusieve dessins Pannelappen met originele opdruk Place-mats met servet en nog veel meer bij Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 "Hé, IS DAT WESTFRIES?" Ik hew ut niet vor de gewoonte om in deuze stukkies are meinse of verenigings an te rekommendere. Maar deervan wouw ik nou durus ofwaike want ik wouw jullie efkes waize op un verlegen leukug boekie. Ut hiet; „Hé, is dat Westfries?" en ut is skreven deur ene Langedaik uit Spierdaik. Ut boekie is uitgeven in de Stolphoeve-reeks en ik docht wel dat Frans Laise ut levere kon. Meneer Breebaart, zoas ie skraift, presedent van ut Historisch Genooskip „Oud Westfriesland", zait in ze voorwoord dat goeie waar gien uithangbord nodig hep. En deer heppie glaik in want die meneer Langedaik hep dur un bar leukug boekie van maakt en je leze dur uitdrokkings in, no meinse deer hep ok ik nooit van hoort en toch skraif ik al un taidje deuze stukkies. An de are kant stane dur zoo'n vaifhonderd zinne en woorde in die wai allegaar weldurus gebruike en je begraipe niet weer die skraiver ze allegaar vandein streunt hep. Agterin stane nag un paar barre lollugge stukkies ok in West fries vanaiges. Nou hep ik al zaid dat ur un strot woorde in stane en deer hew ik ur un paar van uitzocht. En die moete jullie nou durus zien te vertale in Houg-Nederlands. Azze je dur hillegaar niet uitkomme kenne den kejje op un are plaas in deuze krant neikaike hoe of ut den wèl most. En as je den alius vonden hep, den zei je net as ik zegge: Hé, is dat West fries? Ut beste en deer gane me den: 1 Ik bin bai me snaartje op de suikerstikke weest. 2 Dat waif is un helhaak, un poestugge grommelpot, maar ie- meslesten was ze hillegaar van de rol, ze kreig barre steke in dur onderlaif en most houpstoups nei ut ziekehuis. 3 Me moeder hep posken maakt om pangkoek te bakke. 4 Dur nuwe jurruk hep un speurug kleurtje. 5 Die koefe hewwe beste jare; die leiste benne puur gruizug net as de toete. 6 Jan is un barre weerwoest, hai is slachtug maar Arie is puur zo'n potuge buffel. 7 Ome Dirruk is un kneertuge kirrel, as die wat koupe wul geift ie dur un flut vor. 8 Toe de kindere telaat op skool kwamme en de meister teuge ze grommelde zaide ze: „We hewwe trut. 9 Mit alle verdol wou ie nei de marrukt toe; buvrouw kwam mit un kakboskip en om te lolle over iefie en afie. 10 Toe die maid bai ons op ut spul kwam lag ut volevleis dur nag op. 11 Jai benne niet rottug al beurs je wat. 12 Boere en toete worre gnarrende vet. 13 Ut liep over kuirf en klamp heen, ut gong van repas op repas 14 Toe ze poesie overreje was dransde Pietje snot en kwail. 15 Ik had me knip strooit en toe moste we de groene herreber- rug wel andoen. 16 As kranteman bejje zowat alle eivende an de gnart en je kenne de vergarings niet altaid mit un warreme pangkoek beloupe. 17 Jaap hep un wit peerdje trouwt maar hai hep niks te torten ok al is ie bar nauw te wachte. 18 Ut is ienmal wel zaide Harmen Kramer. In samenwerking met het Kath. Vrouwengilde organiseerde de afd. Schoorl van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bijeen komst in het Verenigingsgebouw te Catrijp. Mevrouw Louter, de presidente van het KVG, heette een ieder wel kom in het bijzonder de dames van de afdeling van de Plattelands vrouwen en de Hervormde Vrou wengroep. De avond werd gevuld door de voordrachtskunstenares, mevrouw van Gassel-Visser uit Utrecht.Voor de pauze liet zij de dames kennis maken met haar er varingen op het gebied van de vrije expressie en creatief spel. Zij ver telde hierover veel interessants en liet enkele opgaven door de aanwe- gen spelen. Na de koffie bracht zij enkele voordrachten van o.m. Olaf, J. de Landell en Simon Carmiggelt waar mee zij veel succes oogstte. Mevr. de Boer, de presidente van de Plattelandsvrouwen en mevrouw Louter brachten mevrouw van Gassel dank voor de mooie avond terwijl nog werd medegedeeld dat de Plattelandsvrouwen op 23 dec. het Kerstfeest zullen vieren. Dit zijn de kinderen die een prijs hebben gewonnen met een gesne den biet of voor zingen. Jacqueline Fakkert, Rogier Muskee, Mieke Snijder, Jeanette Zuidema, Jan-Simon de Witte, Rodie Rissela- da, Johnnie Bubbert, Marrie Bootsma, Johan Hoekstra, Gretha Butter, Hessel Bergh, Frank Hilge- voort, Kees Butter, Piet Roos, Piet Heystek, Jan Louwe, Piet de Vries, Margriet Besteman. O.L. SCHOOL, GROET Kleding 1 Willie en Armieke Visser, Chi nese koelies. 2 Fr. en M. Wijntjeterp, verpleeg sters. 3 M. de Jager, Chin. Mandarijn. Lied 1 Irene Sleking. 2 C. Berkhout en Carla van Assen. 3 M. en J. Stam. KONIJNEN EN PLUIMVEEFOK VERENIGING De konijnen en pluimveefok ver eniging in Schoorl is nog altijd een bloeiende vereniging, dat zal men weer laten zien op de a.s. tentoon stelling, waar konijnen, kippen en duiven aanwezig zijn. Wij vertrou wen op druk bezoek, op zaterdag 21 november. Traditiegetrouw weer de spelle tjes biljarten enz. om prijzen en na tuurlijk de verloting. Nieuwe leden kunnen zich op geven tijdens de tentoonstelling. Lamp Joke Kooyman en Waard. Leo Koeten. Maaike Schoen. Marian de Op 12 november hebben enkele leden van de S.R.B., tezamen met leden van de reddingsbrigade van Petten en'Callantsoog, in het Over dekte Zwembad te Alkmaar ge zwommen voor het B-diploma der K.N.Z.B. Uit Schoorl hebben 13 leden deel genomen waarvan er 11 geslaagd zijn. Dit zijn Mej. R. Koopman, De heren Johan v. Assem, W. Da- lenberg, P. Koopman, G. Koopman, Kees Laan, F. Mosch, Jaap Meere- boer, Joop de Ruiter, Rob de Rover en H. Zoon. Deze examens dienen als voorbe reiding tot de examens reddend zwemmen. uit München Ski-jacks, zoals de echte Ski-loper ze draagt, Modieus en doelmatig met Lycra-wol pantalon Wintersport- pullovers van Draion en wol in jaquard dessins pullovers en pantalons After-ski met lurex en nog veel meer bij Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (27) „Ik zal je iedere keer helpen, als je het maar probeert. Misschien lukt het niet dadelijk, maar eens zul je jezelf toch overwinnen, als je „Als je een beetje ruggegraat hebt," vulde hij aan en haalde zijn schouders op. „Vooruit, Roel, steek dat geld maar weer in je tas. Wat er met mij aan de hand is, weet ik niet, maar als jij bij me bent, kan ik je niets meer weigeren." Samen bekeken ze de andere kleren. „Pas straks alles even aan. wil je? Wat niet goed is, of wat je niet mooi vindt, neem ik weer mee terug." „Roelie, dat heeft je veel geld gekost...." „Ach wat wat heb ik aan mijn geld, als ik er niemand blij mee kan maken? Zo, en nu gaan we gezellig met z'n tweetjes koffie drinken. Ik heb een cake meegebracht. Ver draaid, Tom, wat staat je dat pak geweldig. Je bent bijna niets verandert. Je hebt een figuur „Ga weg. je steekt er de gek mee. Vel over been ben ik. Zo mager als brandhout." „Hindert niet. Dat vlees komt er wel weer op. Ik mest je wel vet. Vanmiddag blijf ik bij je eten. Ik heb nog meer meegebracht. En daarna gaan we eens rustig met elkaar bab belen. Ik heb je hard nodig, zie je?" Er kwam een trek van telturstelling op zijn gezicht. „Op kantoor? Gaat het soms niet goed? Wil je me daarom terug hebben?" Ze kwam naar hem toe en pakte de man ruw bij de schou ders. „Als je nu eens wat meer vertrouwen in me wilt heb ben? Ik zei, dat ik je nodig had. Is dat niet duidelijk genoeg?" Hij lachte verlegen. „Dat je al dat geduld met me weet op te brengen. Weet je, Roelie, je bent zo heel anders dan vroeger." Ze stonden nog steeds tegenover elkaar. „Beter of slech ter?" vroeg ze. Hij zag haar hunkerende blik. Met zijn voeten in de nieuwe schoenen liep hij een pas terug. „Zo zou ik het niet willen stellen. Ik zou zeggen: menselijker. Vrouwelijker vooral. Je stem klinkt ook veel warmer dan vroeger." Ze keek voor zich en knikte. „Misschien komt dat wel, omdat ik een harde les heb gekregen, Tom." 's Middags, na het eten, zaten ze in de kamer en rookten. Tom lag half op de divan en bengelde met zijn benen over de rand. „Ik kan nog helemaal niet wennen aan de gedachte, dat je me werkelijk terug wilt hebben. En, eerlijk gezegd, ik zie er tegenop. Ze zullen bij jullie in het dorp natuurlijk wel gehoord hebben, hoe ik aan het zwabberen ben geweest. Vroeger was ik 'meneer' Talingen. En wat ben ik nu?" Ze glimlachte. „Weer meneer Talingen. Als je het niet ge looft, bekijk je jezelf maar weer eens in de spiegel." „Dat zeg je maar, om me moed te geven." „Tom, ik zeg alleen de waarheid. Waarom blijf je nu zo wantrouwend? Ik ben toch eerlijk tegen je?" Hij schudde zijn hoofd. „Ik ben natuurlijk een stommeling. Maar m'n hospita.. ik zei tegen haar die morgen, dat ik ontslagen was...." „De oude vrouw Berends is van 't voorjaar gestorven. Bovendien, je bent nooit ontslagen." Talingen grinnekte. „Met ziekteverlof gestuurd. Kwam dat niet op hetzelfde neer?" Ze zuchtte. „Misschien was dat indertijd wel mijn bedoe ling. Nu niet meer. Beslist niet meer. Wil je het bewijs? Je salaris is al die maanden voor je gereserveerd gebleven. Je bent boekhouder van je beroep, dus tel zelf maar op, hoeveel dat is: dertien maanden." Hij draaide zich naar haar toe. „Meen je dat? Dat zou een kapitaal zijn." „Ik meen het, zoals ik alles meen, wat ik sinds gisteravond tegen je gezegd heb." „Dat zou een kapitaal zijn," herhaalde hij nadenkend. „Zo, dus mevrouw Berends is dood. Ergens moet ik toch weer in de kost." „Je komt bij mij thuis. Het huis is groot genoeg. Ik heb je liever dicht bij me, zie je? Niet alleen in werktijd, ook daarna." Hij kwam overeind en keek haar enige tijd aan. „Ben jij wel Roelie Borger? Of ben je een ander? Ik ken je gewoon niet meer. Waarom doe je dat allemaal?" Ze stak een sigaret op en rookte nadenkend. „Ik zal je iets van m'n jeugd vertellen, Tom. Als jong meisje droomde ik van de prins, die me eens zou komen halen. Honderden dagdromen heb ik doorleefd en dan stelde ik me mijn toe komstige man voor, de ideale, de grote liefde. Ik wou mooie koetsjes, als ik trouwde, met witte schimmels ervoor en koetsiers in uniform en palfreniers achterop. Een droom van een bruidsjapon met een lange sleep en twee bruidsjonkers. En een grote bruiloft en daarna een huwelijksreis naar vreemde landen." Ze slaakte een diepe zucht. „Van dit alles is niets terecht gekomen. We trouwden kort na de bevrijding Dolf en ik, geen deftige rijtuigen, want we gingen lopen. Geen dure bruidsjapon, een eenvoudig mantelpakje. Geen grote bruiloft, maar een klein etentje bij Verdaasdonk. En helemaal geen huwelijksreis. Ik zal verdere details maar verzwijgen. Natuurlijk had Dolf vele goede eigenschappen. Je hebt hem jaren gekend en je weet zelf, hoe populair hij in ons dorp was. En zelfs in de wijde omtrek. Ongetwijfeld heeft hij veel goeds gedaan. Op organisatorisch gebied was er geen tweede als hij. Maar van al zijn goede eigenschappen heb ik nauwelijks geprofiteerd. Anderen wel. Mijn huwelijk was één grote desillusie, al liet ik dat voor de wereld nooit merken. Ik dacht: daar heeft een ander niets mee te maken en dus speelde ik in mijn huis de gelukkige echtgenote, die het aan niets ontbrak. Mijn hele huwelijk was één groot toneel stuk. En niet eens een boeiend drama. Een vervelende tragi-comedie, zo zou je het kunnen noemen. Misschien werd ik daardoor op de duur verbitterd. Misschien werd jij daar om wel het slachtoffer, op wie ik al mijn slechte buien af reageerde. De grootste schok kreeg ik, toen ik die map met papieren doorlas, de map, die jij in je privélade had liggen en die je had moeten verbranden. Toen wist ik ook, dat mijn vader helemaal niet straatarm was gestorven en Dolf niet de edelmoedige man was, die met me wilde trouwen, omdat ik geen toekomstmogelijkheden had maar dat het precies an- „Ach nee, dat bedoel ik niet. 0- - „We hebben nimmer meer wat van je gehoord. Dus ook j dersom was: Dolf was praktisch faillieten mijn vader had geen kwaads." me alles bij elkaar een ton nagelaten. Met mijn geld heeft Dolf zijn zaak van de grond af aan opgebouwd. Kun je mijn gemoedstemming indenken, toen ik dit alles te weten gekomen was?" Hij knikte. „Ik was ook niet achterlijk en ik vermoedde dadelijk, nadat ik het gelezen had, dat jij niet vrijwillig je handtekening gezet had. Ik snapte zo ongeveer, dat meneer Borger via een linke manier aan je geld was gekomen. Maar ja hij was mijn baas, hè? Bovendien, het was en bleef altijd een veronderstelling. Tenslotte had ik er geen enkel bewijs voor." „Dat je het vermoedde, begreep ik die avond, toen wij er over spraken. Maar ik wilde je niet in mijn binnenste laten kijken. In jouw nabijheid pantserde ik me altijd. En toen je voorgoed weg was. ik dacht voor die tijd: wat zal me dat een voldoening geven. Maar dat kwam helemaal niet. In tegendeel. Ik ging je missen en ik werd nijdig op mezelf om de stommiteit, die ik uitgehaald had. En sinds gisteravond, toen ik je mee hierheen had genomen, toen besefte ik, dat ik ook na de dood van Dolf toneel bleef spelen. Dat ik sinds mijn huwelijk niets anders meer gedaan heb. Doch eens schudt het leven in zijn ware gedaante daarom hoop ik, dat het nu wust geworden. Ik ben ineens klaar wakker. Vandaar al die veranderingen." Ze kneep haar sigaret uit en vervolgde: „Nu ben ik me zelf, zoals ik mezelf altijd was voor ik trouwde. Nu bezie ik het leven in zijn ware gedaanteen daarom hoop ik, dat het nu nog niet te laat is om althans wat goed te maken. Ik heb bij mezelf Dolf alles vergeven. Hij mocht fouten gemaakt heb ben en dingen gedaan, die niet door de beugel kunnen, maar ik was geen haar beter. Hij heeft mij bedrogen en be stolen, ik heb jou het leven zuur gemaakt. Nu bid ik iedere dag voor Dolf en houd mijn kinderen voor, dat hij altijd een goede vader is geweest, dat ze zijn nagedachtenis in ere moe ten houden. Jan heeft een groot portret van zijn vader op de kamer. Op Dolf's verjaardag hadden de meisjes zijn vroe gere stoel aan de tafel gezet en bloemen op tafel voor zijn bord. Liesbeth zei bij het ontbijt: „Nu is het net, of ons pap pie er weer is, niet mam?" Ook omwille van de kinderen wil ik alles vergeten. Maar niet alleen daarom. Ik mag een ander - en zeker een dode - niet zijn fouten verwijten, want ik heb ze zelf ook. Als het leven je wakker geschud heeft, wordt een mens vanzelf zachter in zijn oordeel. Dan ga je alles anders bezien. Misschien komt het daarom, dat ik zo veranderd ben." Hij sprong overeind en kwam op haar toe, en terwijl hij voor haar knielde, nam hij haar handen in de zijne en kuste die eerbiedig. „Roelie, als je denkt, dat je me weer kunt ge bruiken, dan ga ik vechten. Willy, mijn zus, zei altijd: ls je wilt, dan kun je het. Nu ga ik het zelf weer geloven. Ik wil het, Roelie, maar laat me nog een paar dagen hier blijven om een beetje te acclimatiseren. De overgang ineens is zo groot. Misschien kun je dit begrijpen. Ik zal echt proberen de drank te laten staan." Ze knikte en knipperde met haar ogen. Terwijl ze lachte, drupte er een traan op zijn knie. „Ik zal je helpen, Tom, ik zal je helpen. En let eens op? Samen lukt het ons." Hij knikte en zei, meer tot zichzelf dan tot de vrouw. „Als Willy me nu zag. ze zou een gat in de lucht springen van blijdschap." Ze trok hem mee overeind en stond vlak bij hem. „Wat let ons om erheen te gaan? Nu meteen? Gaan we die pracht van een zuster van je gelukkig maken. Nou?" Vijf minuten later reed een auto weg uit Oisterwijk.

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5