Idee Idee Idee Bronciiiletten AAAjGtGLtb (AA AAjetatb Najaarsvergadering V.V.V. Groet-Camperduin e.o. vatHotan winstpunt Gtm LOOP DER BEVOLKING Ingekomen en vertrokken personen. SCHOORL TWEEDE BLAD DONDERDAG 26 NOVEMBER 1964 PETTEN Wij lazen Gtm Twee aanwinsten in Stedelijk museum Bij het Hargergat De najaarsvergadering van de VW Groet-Camperduin vond op 20 november plaats in zaal Swart te Hargen. Een vijftigtal leden was komen opdagen en de voorzitter, de heer Sleking bleek verheugd te zijn over deze goede opkomst. In zijn openingswoord merkte hij uit Wenen Wollen handschoenen Yi lang heel warm) Wollen wanten met bijpassende haarband. Wollen ruiten handschoenen met bijpassende shawls en nog veel meer bij Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 op, dat er na de laatste contributie verhoging slechts enkele kampeer terreinhouders als lid van de ver eniging hadden bedankt. Dank zij deze contributieverhoging is de fi nanciële positie van de VVV zeer goed zodat er een nieuwe folder zal worden uitgegeven. De verwachting is, dat er in de komende jaren be langrijke dingen gaan gebeuren, zei de heer Sleking. De toegang tot het Noordzeestrand zal worden ontslo ten en de Hondsbosse Zeewering verhoogd, zodat de weg naar alle waarschijnlijkheid moet worden omgelegd en wel oostelijk van de z.g. putten. De telefooncel in Groet heeft zijn nut wel bewezen en de voorzitter dankte de PTT voor haar medewer king in deze. Veel is er gemopperd over de pa pieren en andere rommel die langs de weg lagen, maar door ziekte bij het personeel van gemeentewerken konden niet genoeg mensen wor den ingezet. De voorzitter deed een beroep op de verkopers, zelf zoveel mogelijk de rommel op te ruimen De evenementen zijn goed ge slaagd terwijl verder bij de Fede ratie is getracht een nieuwe con tributieregeling er door te krijgen hetgeen niet is gelukt. De nieuwe statuten van de vere niging zijn nu Koninklijk goedge keurd en het huishoudelijk regle ment zal in de a.s. voorjaarsver gadering aan de orde worden ge steld. De strandafgang te Camperduin zal in het voorjaar 1965 worden ge plaatst; doordat aanvankelijk de juiste houtsoort niet voorradig was duurde de realisering langer dan aanvankelijk werd vermoed. De dienst van gemeentewerken heeft getracht het strand met een eg schoon te houden, maar dit was volgens de voorzitter geen succes geweest, het volgend seizoen zal men het met een z.g. shovel probe ren. Steeds meer recreatiegebieden worden opengesteld en we moeten er rekening mee houden dat de zuigkracht op de toeristen steeds groter wordt. Zeeland werd open gelegd, Ameland zal door een dam met de vaste wal worden verbon den en ook elders zijn nieuwe ont wikkelingen gaande. Ook de heer Sleking sprak er zijn teleurstelling over uit, dat Staats bosbeheer haar belofte een zwem bad bij Hargen aan te leggen niet was nagekomen. We zullen het ge meentebestuur verzoeken haar in vloed in deze aan te wenden, zei de heer Sleking, een zwembad lokt mensen, maar het is voor ons een winstpunt dat burgemeester Bergh is benoemd in de provinciale ad viescommissie voor het toerisme. De zomer is arm geweest aan bij zondere evenementen, zei de voor zitter verder. Ook releveerde hij de brand die de familie Minkema midden in het seizoen heeft getrof fen en sprak er zijn vreugde over uit dat de heer Minkema erin is ge slaagd de nodige voorzieningen te treffen. Hierna werden door de heer Veg- ter de notulen voorgelezen en goed gekeurd. Bij de mededelingen merk te de voorzitter op dat men in 1965 uit Parijs Wollen shawls (heel lang, heel breed) met bijpassende mutsen Stola's Lain des Pyrenees met Hermelijn dessin Wollen shawls vierkant moderne dessins en nog veel meer bij i zal trachten de schoolvakanties reeds op 1 juli te laten ingaan. Hij bracht dank aan het gemeen tebestuur voor het doen plaatsen van de nieuwe banken en zei dat de gebruikelijke verlichting van het Groeter kerkje door weigering van het kerkbestuur geen doorgang had kunnen vinden. Uit het verslag van de bureau houdster bleek, dat er in 1964 ruim 200 aanvragen meer waren dan het jaar daarvoor, vooral de aanvragen voor de kampeerterreinen namen toe. De heren Vegter, Schotvanger, Gutker en Marees brachten hierna verslag uit van de evenementen die in de zomer 1964 zijn georganiseerd. Na de pauze werd de begroting 1965 zonder commentaar aangeno men en zag de heer Schotvanger zich herbenoemd in het bestuur. Uiteraard was er ook nu weer voor de ronvraag veel belangstelling. De heer Hoogvorst pleitte voor een langere openstelling van het in formatiebureau hetgeen zoals de voorzitter zei en zoals ook uit de begroting bleek, het volgend sei zoen ook zal gebeuren. De heren v. d. Willigen en Tuin vonden dat men in Camperduin het mooiste zand maar het vieste strand had, terwijl door de heer Tuin ook werd gewezen op de gevaarlijke verkeerssituatie in Camperduin. Hij achtte het van het grootste belang dat ook daar voetpaden werden aangelegd. De voorzitter antwoordde dat in Groet hopelijk volgend jaar trot toirs zullen komen, maar in Cam perduin nog niet. De hele trottoir kwestie is in behandeling bij ge meentewerken, zei hij en waar wordt beslist of er trottoirs zullen worden aangelegd of dat men voor een gedeelte kan volstaan met weg- verbreding. De heer van 't Hof vroeg waar om het voorstel van de VVV aan de federatie over de contributie regeling was afgewezen; hij werd in deze door de heer Sleking uit voerig te woord gestaan. De heer J. W. Meedendorp vond de aan te leggen troittoirs van 2 meter te breed en na enige discus sie zegde de voorzitter toe hierover met het gemeentebestuur van ge dachten te wisselen. Ook attendeer de de heer Meedendorp op het ge brek aan papiermanden en vroeg hoe het stond met de z.g. weg ach terom. De voorzitter antwoordde dat de hoofdbuis van de waterlei ding reeds door het nieuwe tracé was gelegd. Nadat de heer Sleking op een vraag van de heer v. d. Willigen had geantwoord dat er na de con tributieverhoging vier kampeerter reinhouders hun lidmaatschap had den opgezegd, werd deze vlot ver lopen vergadering reeds even half elf door de voorzitter gesloten. Ingekomen Catharina M. Breg van Berkhout n. Bickerslaan 3. Yvonne M. Lambers van Den Helder naar Heereweg 2. Jan van Loo en gezin van Alkmaar naar Voorweg 40. Bregitta A. Kuit- waard e/v J. T. Raat van Bergen- Nh. naar Omloop 14. Elsa N. Ra venhorst e/v C. Brommer van Ber gen Nh. naar Rijksweg 5. Pieter J- Voorthuijsen en gezin van Warmen- huizen naar Voorweg 13. Elisabeth M. Westenbrink e/v J. Stoop van Krommenie naar Heereweg 161z. Hubert Haket en gezin van Havelte naar Hoogenolweg 16 (tijd. verblijf Heereweg 214). Klaas de Boorder van Beverwijk naar Burg. Peeckl. 28. Abram Wiering van St. Pancras naar Molenweg 8. Carla Kaat e/v W. J. de Klerk van Alkmaar naar Hoogenolweg 2. Jacobus J. Bakker en echtgen. van Alkmaar naar Hee reweg 182. Maria H. Breure van Dinteloord naar Nachtegalenlaan 5. Ingeborg Krausz e/v W. H. W. L. Arnold en kinderen van Duitsland naar Laanweg 30. Gustaaf H. Wil- bers van Schagen naar Groene- laantje 4. Johanna F. Dalenberg e/v H. Kok van Amsterdam naar Duinweg 22. Gerrit de Graaf en ge zin van Bergen Nh. naar Molenpad 6. Hendrik A. Kamphorst van Hoe velaken naar Slotlaan 2. Theodora P. M. Bouwman van Alkmaar naar Omloop 1. Vertrokken David van Duuren van Jaagkade 3 naar Amsterdam. Roelfien Sloots v. Nachtegalenlaan 5 naar Groningen. Willem Snip en gezin van Voorweg 57 nr. Castricum. Adrianus E. Tijm en echtg. van Teugelaan 29 naar Callantsoog. Jan Gleijsteen en ge zin en Johannes W. Geers en gezin van Voorweg 40 naar Alkmaar. Francis en Renée Hendrikse van Heereweg 215 naar Bergen Nh. En- gelina M. Mink e/v P. Praat van Munnikenweg 10 naar Zijpe. Tjiske Schiopers van Reigerweg 11 naar Amsterdam. Nantje Marees e/v C. Plomper van Wagemakersweg 1 nr. Bergen Nh. Adrianus J. Martin en gezin van Duinweg naar Mid woud. Joke C. M. Fortgens e/v P. G. de Groot van Reigerweg 1 naar Den Helder. Anna C. Meester van Hee reweg 169 naar Venhuizen. J. Boe- kei en echtg. van Laanweg 14 naar Callantsoog. Hendrika Baars van Munnikenweg 5 naar Princeton U.S.A. DE DUINSTREEK dat de heer N. Schuyt het gemeen tebestuur had verzocht de paarde- markt te verharden; dat de financiële positie van de ge meente slecht was en ook dat als geen punt van algemeen be lang werd geacht dat de aan vraag door B. en W. werd afge wezen; dat de raadsvergadering van 17 nov. 1932 werd bijgewoond door een grote groep werklozen; dat bij A. C. Kroon aan de Molen weg elektrische voetenbankjes te koop waren voor 7,50. VROUWEN NAAR KOUSENFABRIEK De vrouwenvereniging 'Vrouwen op Stap' van Burgervlotbrug heb ben een mooi en leerzaam uitstapje gemaakt naar een kousenfabriek in Haarlem. Nadat men bij aankomst eerst een kopje koffie kreeg aangeboden, volgde een kort filmwerkje over de fabriek. Daarna werd de fabriek bezichtigd wat op de vrouwen een geweldige indruk maakte. Ze kon den nu kennis nemen van de ver vaardiging van de kousen. Op deze fabriek werken 1200 mensen in ploegendienst. Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 in de Duinstreek van 25 november 1932 dat de toneelvereniging 'Nieuw Le ven' het stuk 'Verleden' in studie had genomen; dat er in de jeugdherb. 'De Bergt- hoeve' 63 trekkers konden over nachten voor 45 cent per per soon; KLAVERJASDRIVE VOOR SPORTVERENIGING De deelname aan de klaverjas- drive ten bate van het terreinfonds van de Sportvereniging Petten was weer zeer groot. Er waren in to taal 88 deelnemers naar ,Het Wapen van Petten' gekomen om gezellig te kaarten en op die manier hun club te steunen. Alle prijzen voor deze wedstrijd waren weer door de inge zetenen beschikbaar gesteld, zodat het inleggeld en de kleine verloting een bedrag opbrachten van 188,-. De voorzitter van de Sportvereni ging, de heer C. v. Barneveld, dank te in zijn openingswoord de mensen die een prijs beschikbaar hadden gesteld en benadrukte nogmaals dat er op deze wedstrijd niet met het mes op tafel wordt gekaart. Het moet een gezellig onderonsje blij ven, iets wat door de meeste deel nemers zeer op prijs wordt gesteld. De prijswinnaars waren tenslotte 1 W. Boontjes-P. Klaver 7384 2 W. Kruil-P. Otten 7378 3 Fam. P. J. Brugman 7159 4 C. Glas-H. Otten 7081 5 Fam. H. Haster 7056 6 Gebr. Qaak 6951 7 J. P. Boskamp- J. J. de Vries 6861 8 J. Ridderbos-C. Tromp 6860 9 D Vorst-J. de Groot 6787 10 G. Afink-D.Verduin 6739 11 H. Jeensma-N. Zwakman 6630 12 Levendig-J. Vriesman 6557 13 Watertor- mej. G. A. Geensen 6525 14 Dekker-v. Twuijver 6503 15 Fam. Kamp 6344 16 Fam. Koning 6306 17 Mevr. v. Barneveld- T. Schippers 6304 VAN DE BRIDGETAFELS De bridgeclub hield haar 2de competitie drive, waar als gasten speelden: Brugman-Blom uit Scha- gerbrug. Zij legden in de o.w. lijn meteen beslag op de bovenste plaats Er werden zes tafels mitchel ge speeld met de volgende uitslag N. Z. LIJN 1 W. Boontjes-K. de Groot 97'/2 2 Mevr. Geensen- G. Rademaker 86 Vs 3 J. P. Geensen-C. v. Barneveld 76 4 P. Bosman-B. de Groot 73V2 5 A. J. Flink-A. v. d. Vlies 61 6 Dames Barneveld-Geensen 55'/2 O.W. LIJN C. Brugman-K. Blom 93 V2 P. Nanne-J. Bregman 86 Fam. Dalenberg 79V2 J. Eriks-J. de Groot 68V2 Fam. Versteeg 63'/2 Gebr. v. Leeuwen 59 De stand in de kopgroep is heden 1 W. Boontjes-K. de Groot 115,83 2 Mevr. Geensen- G. Rademaker 110,16 3 P. Bosman-B. de Groot 109,49 4 J. P. Geensen- C. v. Barneveld 109,41 5 Fam. Dalenberg 100,50 De bezoeker van de tentoonstel ling 'van beeld tot beeld' kan te vens zien de beide laatste aanwin sten van Alkmaars Openbaar Kunstbezit n.l. de bronzen portret- kop van de Bergense dichter A. Roland-Hoist door Titus Leeser en de sculptuur in hout genaamd 'de peneraal' door de Alkmaarder W. N. Commandeur. De opening van de tentoonstelling van werk van leden van de Neder landse Kring van Beeldhouwers heeft de belangstelling getrokken van de VARA, die daaraan in de radiouitzending Artistieke Staal kaart van woensdagavond aandacht zal schenken. In zijn openingswoord sneed de voorzitter van de Kring, Auke Het- tema, dan ook een belangrijk en actueel probleem aan: de samen werking tussen beeldhouwer en ar chitect. In Alkmaar wordt nu voor het eerst getracht een overzicht te geven van 't beeldhouwen in iedere fase, van de allereerste ontwerp- schets tot het uitgevoerde beeld dat zijn plaats moet gaan innemen als onderdeel van het gebouwde, een gehele stadswijk of een enkel gebouw. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Daar waar een bron ontspringt, Sta ik verbaasd te kijken. Ik ga mijn snaren strijken, Omdat het in mij zingt. Hoe schoon is alles hier, Het werk van God en mensen, Ik sta maar stil te dromen, En glimlach van plezier. En, één met de natuur, Het werk van God en mensen. Heb ik niets meer te wensen, In dit hoogwaardig uur. J. Visser @JBi @JBi iSiG) (5>Bi AG) Oig» Cc)JBi AG) speciaal voor de Sint Lambswool twinset 29,75 Lambswool pullover ronde hals, lange mouw 15,90 Lambswool pullover rolboord lange mouw 17,50 in diverse kleuren bij Alkmaar Hoek Houttil Bergen Plein 17 FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (27) HOOFDSTUK 18 Het dorp had opnieuw stof tot praten. „Heb je hem al gezien? Talingen is terug. Ach, je weet wel, die procuratie houder van Borger. Gingen er verleden jaar geen praatjes, dat Roelie hem er uitgewerkt had na de dood van haar man? Omdat ze om de een of andere reden een hekel aan hem had? Dat zeiden ze toch? Nou mens, ik heb er nooit veel van geloofd, hoor. Maria Verdaasdonk, die toen bij Roelie als privé-sekretaresse werkte, zei immers, dat hij ziek was? Dat kind had wel gelijk, want je kunt best aan 'm zien, dat-ie ziek geweest is. Mens, wat is-ie mager geworden en hij ziet er nog heel slecht uit. Kijk maar eens naar z'n gezicht, als je hem ontmoet. Net of-ie al die maanden aan de boemel is geweest. Geloof maar dat-ie het goed te pakken heeft gehad. Wie weet, wat voor kwaal hij had Ja, zo sprak men in het dorp over de plotselinge terugkeer van Tom Talingen. Een week, nadat Roelie hem uit Tilburg had weggehaald, zaten ze in het zomerhuisje, toen plotseling Tom zei: „Ik durf nog niet erg goed, Roel, maar als je me vanavond wilt meenemen, dan gaat het morgenochtend mis schien wel." Anderhalf uur later stapte Tom Talingen na vele maanden weer huize Borger binnen. In de hal bleef hij een ogenblik aarzelend staan, net of hij het nog niet helemaal kon gelo ven. Maar Roelie, die hem begreep, pakte hem bij de arm en zei zacht: „Welkom in mijn huis, Tom. Hartelijk welkom." „Dank je, Roelie, ik geloof, dat ik nu voldoende moed heb." De volgende morgen was hij met haar meegewandeld naar het kantoor, de enkele voorbijgangers, die verbaasd keken, vriendelijk groetend. Op het kantoor had Roelie hem ter stond geïnstalleerd in zijn oude vertrek. Het kwam goed uit dat Roest net ontslagen was. Tom ging achter het bureau zitten, lachte wat onwennig en keek toen vragend naar de vrouw, die aan de andere kant was blijven staan. „Waar kan ik mee beginnen, mevrouw." Ze was nu weer de zakenvrouw en antwoordde op rustige toon: „We gaan straks eerst samen de post doornemen. Dat moet jij geleidelijk aan maar weer van me overnemen, zodat ik meer tijd krijg voor m'n kinderen, zie je, want dat is werkelijk nodig." En ze vertelde van de capriolen van haar oudste dochter, die ze nu tijdelijk in een klooster in Venray had. „Je moet haar terughalen, Roelie zo'n kind Ze knikte. „Vanmiddag, dan doen we het samen. Ik wil nog niet teveel van je vergen, zie je? Voorlopig halve dagen.' Hij keek haar verontwaardigd aan. „Zeg eens, ik ben niet ziek „Ssst!" Ze legde haar vinger op de lippen en antwoordde op gemaakte toon: „U bent ziek geweest, meneer Talingen, wilt u daaraan denken? Daarom gaan we niets forceren, doch doen voorlopig kalmpjes aan. 's'Morgens werken en des middags een beetje rusten of een toertje maken. Dat lijkt me heel verstandig." Hij knikte lachend. „Wanneer u denkt, dat dit noodzakelijk is, mevrouw." Ze keek hem doordringend aan. „Het lijkt me zeer nood zakelijk, meneer Talingen, ik wil u niet een tweede keer kwijtraken, begrijpt u?" Hij slikte aangedaan. „Sorry, Roel, maar dat stel ik ont zettend op prijs. Dit laatste." s Middags reden ze naar Venray en haalden daar een vol komen tam geworden teenager op. Annie Borger had in die dagen begrepen, dat het werkelijk volle ernst was bij haar moeder. En daarom wasze besloten om maar eieren voor haar geld te kiezen. Het werk in de oude vertrouwde omgeving deed bij Tom Talingen wonderen. Binnen enkele weken had hij zich weer geheel ingewerkt en op een middag kwam Roelie zijn kan toor binnen en ging op de rand van zijn bureau zitten. Hij gaf haar een sigaret en vuur toen ze rookte, begon ze „Ik heb er vanmorgen eens over na gedacht: dit vertrekje is eigenlijk wat te klein voor jou. Je kunt nu het werk wel zo langzamerhand alleen af, dus na vanmiddag kom ik niet meer, tenzij je me beslist nodig hebt. Neem jij vanaf mor gen maar mijn plaats in, daar." Ze wees naar de geopende deur, waar haar bureau zichtbaar was. „Daar is dus vanaf morgen je plaats, voorgoed. Ik zal je alle volmachten geven, die nodig zijn. Jij hoort hier en ik in mijn huis. Bij m'n kinde ren, want daar heb ik een taak, niet hier. Dat is me nu dui delijker dan ooit." Ze rookte, keek hem even aan en tipte de as van haar si garet. Toen vervolgde ze: „Ten tweede ben je vanaf morgen geen procuratiehouder meer, maar directeur. Ik zal alles daarvoor in orde laten maken. Dan heb je volledige verant woordelijkheid en volledige handelingsbevoegdheid. Het is jou wel toevertrouwd. Enfin, mag ik dan de eerste zijn om je te feliciteren met je promotie, meneer Talingen?" Ze stak over het bureau haar hand uit en aarzelend legde hij de zijne erin. „Roelie dat is alles wat ik had gedacht maar dit ik ben gewoon sprakeloos." Ze knikte lachend en drukte stevig zijn hand. „Dan zijn we gauw klaar. Ik weet, dat ik me ten volle op je kan ver trouwen. Wat had je anders verwacht? Dat ik hier ten eeuwi ge dagen zou blijven zitten? Merci, ik heb er schoon genoeg van. Ik heb m'n kinderen al te lang verwaarloosd; zij hebben ook hun rechten. Ze hebben recht op mijn volle liefde, mijn belangstelling voor hun werk, hun hobby's. Dat wordt mijn taak." „De mooiste, die er voor een vrouw bestaat, Roelie." Die middag wandelde mevrouw Borger naar de pastorie waar ze aanbelde. Constance, de dienstbode, opende de deur „Komt u binnen, mevrouw. Meneer pastoor zag u al aanko men. Loopt u maar door, u weet de weg." In de grote kamer kwam een glimlachende man met uitge stoken hand naar de vrouw. „Mevrouw Borger, ik zeg profi ciat tegen u. En weet u waarom?" Verbluft ging ze zitten en keek naar de geestelijke, die -voor haar bleef staan. „Omdat u een grote overwinning hebt behaald. Op uzelf. Verleden jaar ben ik boos geweest. En bedroefd. En u begrijpt wel waarom. Ik mocht Tom. Hij is een veelbelovende man. Gisteravond was hij voor het eerst na maanden weer eens enkele uurtjes bij me. Hij heeft enkele dingen verteld. Daarom heb ik u nu gelukgewenst. Hij een gelukkig man, mevrouw, omdat hij weer het werk kan doen, dat hem lief is." Ze knikte. „Ik heb het ook gemerkt, meneer pastoor. En nu we het toch over Tom hebben, indertijd is besloten, dat hij na de dood van Dolf toeziend voogd zou zijn over mijn kinderen. U had dat zwart op wit, als ik me niet vergis? Heht u dat papier nog?" Hij glimlachte en antwoordde: „Inderdaad. Ik had het wil len verscheuren, maar iets weerhield me." „Ik ga ermee akkoord, meneer pastoor. Op dit ogenblik ben ik de vaste overtuiging toegedaan, dat ik geen betere voogd voor mijn kinderen kan wensen." Pastoor Derksema ging tegenover de vrouw zitten en leun de met zijn armen op de tafel. Hij keek ernstig. „Ik heb veel gebeden, mevrouw, voor u en voor Tom. Ik heb God gevraagd een zijner engelen te zenden om over Tom te wa ken. Wat mensen niet vermogen is bij Hem niet onmogelijk. En dat heeft hij door u getoond. Voor ons men sen zijn Zijn wegen soms ontzettend ondoorgrondelijk. We begrijpen zoveel niet, maar uiteindelijk komt alles ten goede. Dat zien we ook nu. ,En, meneer pastoor, met ingang van morgen zetelt Tom op mijn plaats. Ik heb hem vanmiddag benoemd tot direc teur." De geestelijke keek haar blij aan. „Al die maanden, dat de last van het grote bedrijf op uw schouders rustte, heb ik u bewonderd. Ik heb alle respect gehad voor uw wilskracht en doorzettingsvermogen. Maar aan de andere kant had ik ook vrees. Niet dat ik een vrouw minder acht dan een man. Er zijn bewijzen genoeg in het leven, die aantonen, dat een vrouw een massa aan energie kan opbrengen, dat ze in staat is grote, drukke zaken te leiden en uit te breiden. Desondanks vreesde ik wel eens, dat u een te zware taak op u had ge nomen. Uw beslissing van vandaag, om Tom met de leiding van het gehele bedrijf te belasten, lijkt me een verstandige beslissing. Hij heeft feeling en zal zelf kunnen beoordelen, wat hij kan en wat hij aan anderen moet overlaten. En voor dat andere zal hij de juiste medewerkers uitzoeken." Hij ging even verzitten en vouwde de toppen van zijn vin gers tegen elkaar. „Indertijd heb ik eens tegen Tom gezegd, dat hij zijn capaciteiten beter op een groot bedrijf, in de stad bijvoorbeeld, tot ontplooiing kon brengen. Hij heeft leiders capaciteiten en dus zou hij mogelijk meer tot zijn recht ko men daar, waar hij een topfunctie zou krijgen. Maar Tom zag zijn roeping hier, in ons dorp. Hij heeft het goed gezien, beter dan ik. Ik ben er van overtuigd, dat hij in uw bedrijf al zijn gaven en talenten zal aanwenden om het nog verder uit te breiden." Roelie knikte. „Die overtuiging ben ik ook toegedaan, me neer pastoor. Ik prijs mezelf gelukkig, dat ik hem weer heb." Op Roelie's uitdrukkelijke verlangen had de installatie van Tom als directeur een officieel tintje. Ze nodigde enkele no tabelen uit, maar ook zijn zuster en zwager uit Lage Mierde. Ze huurde de toneelzaal van Ties Verdaasdonk, bestelde een brabantse koffiemaaltijd voor alle genodigden en het gehele personeel en liet een bandje komen, dat des avonds gezellige dansmuziek ten beste gaf, zodat de feestelijke middag en avond besloten werd met een intiem samenzijn, waarin vooral de jongelui genoten van een dansje. En het was reeds ver na middernacht, toen het feest gesloten werd en men wel moe, maar voldaan omdat alles zo geslaagd was, huiswaarts keerde. Thuis gekomen stuurde Roelie haar beide oudste kinderen, die het feest hadden mogen meemaken, naar bed en rookte daarna met Talingen nog een sigaret. Ze zaten tegenover el kaar in de kleine salon en Roelie zei glimlachend: „Zo, me neer de directeur, ik hoop, dat deze middag en avond naar uw genoegen is geweest."

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5