^koitsa Qtitsc Boferk ransen W eiknachf stollen Kersltaarten ROOS ROOS ROOS Roomboter Banketbakkerij Bergi Najaarsvergadering isH 2e Kerstdag geopend van lO—12 uur V-V-V. Noord- Kennemerland Uitslag trekking St. Nicolaas attraktie oetUctan winstpunt TWEEDE BLAD WOENSDAG 23 DECEMBER 1964 SCHOORL "N De Schoorlse VVV hield op 16 december j.l. haar najaarsvergade ring in café Honky-Tonk. Een vijf tigtal leden was op deze vergade ring verschenen en de voorzitter van de VVV, de heer v. d. Garde sprak hierover zijn voldoening uit. In het bijzonder heette de voor zitter de heer Adriani welkom, die voor het eerst een vergadering van de VVV bijwoonde. Zoals bekend heeft de heer Adriani de heer Ver maas opgevolgd als directeur van de Federatie. Doordat de secretaris, de heer Jonkers wegens ziekte verhinderd was deze vergadering te bezoeken, werden de notulen door de heer J. J. Meedendorp voorgelezen en hier na goedgekeurd. Bij het punt mededelingen zei de voorzitter dat het seizoen goed is verlopen het is mooi weer geweest en zo zei de heer v. d. Garde, we hebben allemaal weer wat verdiend. Hij dankte het gemeentebestuur voor de in totaal 18 geplaatste ban ken maar zei eerst tevreden te zul len zijn als er nog 40 banken in de gemeente bij zouden worden ge plaatst. Het zwembad te Hargen is er nog niet, zei de voorzitter en ook met de weg naar zee vlot het niet Ook het parkeerprobleem werd door hem te berde gebracht. Bij een onderhoud dat de heer v. d. Garde onlangs met de burgemeester had gehad had deze hem gezegd „Als jullie niet geschreven hadden dan was de parkeerruimte er al lang geweest." De voorzitter zei dat het hem dan speet zich met deze zaken te hebben bemoeid en merkte ver der op dat de gemeente bezig is met het creëren van liefst 5 parkeerter reinen door de hele gemeente, n.1. één in Aagtdorp, één in dorp Schoorl, één nabij de Schoorlse zee van logies met ontbijt zijn deze ex tra-inkomsten meegenomen alleen omdat u in Schoorl woont De heer van 't Hof vroeg waar om men in Groet minder per bed moet betalen waarop de heer v. d. Garde opmerkte dat er in de ge meente jammer genoeg 2 VVV's zijn die ieder apart hun begroting op maken. „Wij hebben in deze geen enkel contact met elkaar", zei hij. Na stemming werd het bestuurs voorstel met 5 leden tegen door de vergadering aangenomen. De heer Butter zei dat door ve len wordt vergeten dat de kam peerterreinhouders onder zeer hoge kosten moeten werken. „Wij heb ben bedrijven", zei hij „en men moet ons niet over dezelfde kam scheren met een rentenier die hier een huisje koopt en dat 's zomers verhuurt." De voorzitter dankte vervolgens de vergadering voor het aanvaar den van de contributieregeüng. „Er zijn natuurlijk altijd mensen die be danken als hen de kwitantie wordt aangeboden maar veelal komen ze wel weer terug. Sinds 1909 verricht de VVV hier al goed werk en zij heeft er door het maken van reklame mede voor gezorgd dat de mensen naar Schoorl kwamen. Daarom hebben wij de VVV allemaal hard nodig en u be nadeelt zichzelf als u de gasten naar niet-leden stuurt." Na deze wijze woorden werd de begroting voor 1965 behandeld waaruit bleek dat het salaris voor de informatrice tot f 6000,- is ver hoogd, terwijl de contributies tot 13.500,- zijn gestegen. In de begro ting zijn uiteraard reeds de ver hoogde contributies gecalculeerd. Vervolgens las mevrouw Roukens haar laatste jaarverslag voor. Hier uit bleek dat er in Schoorl een nij pend tekort begint te ontstaan aan heer J. de Leeuw die wegens ge zondheidsredenen moet aftreden. Nadat de voorzitter de heer de Leeuw lof had toegezwaaid voor het vele werk dat hij voor de VVV had gedaan werden de verslagen voor gelezen van de evenementen die in de achter ons liggende zomer zijn gehouden. Bij de rondvraag zei de heer But ter de gemeentesubsidie van 2000 te laag te vinden en zag dit bedrag graag op ƒ6000,- gebracht. Verder achtte hij de légeskosten die de kampeerterreinhouders moe ten betalen veel te hoog en ver zocht de vertegenwoordiger van de Federatie zijn invloed aan te wen den om te trachten deze belasting te miniseren. De heer Butter bleek een tegenstander van de z.g. logeer- belasting te zijn. „Als we de gasten laten bgtalen, verdwijnen ze", zei hij. De voorzitter wees er op, dat men vorig jaar nog een hoge subsidie vermeerdering had ontvangen en zei een en ander nog eens in het bestuur te zullen doornemen. De heer Muelink vroeg of men in plaats van wandeltochten niet eens een fietstocht kon organiseren en de voorzitter antwoordde dat hij eens hiernaar zou informeren. .Ten slotte hebben we 32 km fietspad in de duinen", zei hij. De heer Zander merkte op dat de aanvragen steeds vroeger binnenkomen, reeds deze maand had hij de eerste verzoeken al ont vangen. De heer v. d. Garde zei dat de VVV in deze moeilijk een tijds limiet kan stellen, men kan de gas ten niet meedelen dat hun aanvraag te vroeg is ingediend. Nadat de heer Adriani de voor zitter had bedankt voor de gast vrije ontvangst werd de vergadering door de heer v. d. Garde gesloten. Echter niet voor dat hij de leden er op had gewezen dat het op de meeste erven nogal rommelig is. Dit is geen reklame voor ons dorp, zei hij. En als u even de tijd hebt ruim het dan op. DE DUINSTREEK ceel nabij de Munnikenweg als voorlopig terrein; dat de heer R. Wognum op 19 dec. van dat jaar 25 iaar voorzitter was van de Tuinbouwvereniging en daarom uitgebreid werd ge huldigd; dat er blijkens een mededeling van de uitgever gelegenheid bestond nieuwjaarswensen in De Duin streek te doen plaatsen, kosten ƒ0,35; hierbij was het ophalen van de avertentie inbegrepen; dat bij P. van Bodegraven, kwekerij 'Sursum Corda' kerstbomen wer den verkocht; zeer lage prijzen en franko thuis; dat een liter melk 7 cent kostte; dat bij A. Bekker 50 Bemardosiga- enren 2,75 kostten; dat bij M. van Teulingen de kerst kransjes 0,29 per ons kostten. lot prijs lot prijs 250,- 13353 1 400,- 4630 2 21135 3 100,- 18224 4 25,- 1671 5 10,- 4010 6 10,- 23433 7 10,- 24176 8 10,- 24516 9 10,- 14096 10 5,- 18320 11 5,- 13205 12 5," 18703 13 5,- 20753 14 5,- 18997 15 5,- 3815 16 5>~ 2721 17 5,- 1912 18 5 15749 19 5,- 12891 20 5,- 10147 21 5,- 17239 22 5>" 7080 23 5,- 12383 24 5,- 16729 25 5,- 4795 26 5,- 10825 27 5,- 23746 28 5>~ 196 29 5,- 10615 30 5,- 01S1 s 907SS 32 5- Ik weet niet of jullie ok al tillevisie hewwe maar ik hep dur guster ien kocht. Ut is wel leuk maar je gane bar laat tebed dat hew ik wel bekeken. Ut is nou halluf ien, ja ja in de nacht en nou zit ik nag achter de tikmesien. Deerom zei ik ut deuze keer kort houwe en jullie un klain verhaaltje vertelle dat ik hoort hep van Kees Stet uit Ierswoud, deer hewwe jullie wel- durus van hoort hei? Hai hep zoon jaar of tien leden nag voor de radio weest mit Ut Brandspuithuisie'. Maar om niet bai windjewaai om te gaan, deer ware durus twei meubelmakers uit Nierup en die gonge nei Parais. Mit un soortement Rais- vereniging. Toene ze in die grote stad ankommen wazze zaide de Raislaier „No mejoos jullie vinde ut wel hei? en hai fort. Deer stonde ze, ze konne gien barst fan Frans vanzelluf en wat mot je den? Maar ze hewwe overal in de wirreld herreberrege en ok in Parais. Toen onze meubelmakers den ok zoon bouwsel vonden hadde zaide de ien teuge de aar: „Mezeun je kenne hil- legaar gien Frans docht je datte we wat kraige kenne? Die ober ken toch niet an ons luchte datte we un pilsie wuile? „Komt voormekaar mejoon", zaide de aar „houwe jai jeaigen maar an Arie vast." Afain ze gane an un tafeltje zitte, deer komt zoon Fransoos en die begint te koeterwale teuge onze Nieruppers. „Ho manje", zaide Arie. „Je kenne net zo goed teuge die ouwe piano deer prate want ik verstaan je toch niet. „Met graipt ie un lege suikerbrief uit ze dizek en tekent dur twei glaze bier op. De ober bekaikt ut, smeertum en effies later komt ie mit twei pilsies trug. „Nou", zaide Arie „is ie effies mooi? Ze maat perbeerde dat kunsie ok us hai tekende twei klaine glasies op ut briefie en waarachtug deer komt die ober mit twei glasies ouwe klare an. Zo ziene je maar weer datte je overal moet zien te kenne redde. Maar ut verhaal is nag niet uit, want in de hoek van dat kroegie zit un dame no ja hoe zal ik ut noeme un beetje netjes noja un dame afain je begraipe me wel Die staat op komt nei de twei Hollanders durlui tafeltje graipt un endje potlood en tekent un ledekant op Arie ze briefie. Die kaikt ze maat an en zaide: „Hoe zou dat maidje wete datte wai meubelmakers benne?" Hoe of ut oflopen is ken ik jullie eerluk niet zegge azze je nagurus in Nierup komme moete je wegens het gebrek aan plaatsruim te- De heer v. d. Garde gaf een toe lichting op de regeling. „Er zijn mensen", zei hij, „die zeggen dat het veel geld kost. Maar wij, het bestuur dat door u is gekozen, moe ten de boel zo goed mogelijk laten draaien en dat kan nu eenmaal met zonder voldoende financiën. Verder is de informatrice, mevrouw Rou kens altijd zwaar onderbetaald ge weest en daarom moet ook haar salaris drastisch worden herzien. Mevrouw Roukens heeft per 1 januari a.s. wegens gezondheidsre denen haar ontslag als bureauhoud ster moeten vragen en het moet mij van het hart dat zij al die jaren haar uiterste best heeft gedaan voor niets. Het officiële afscheid komt nog, zei de voorzitter, maar ik dank u hartelijk voor wat u heeft gepres teerd. Het was bewonderingswaar- dig en we zullen het nimmer ver geten. De woorden van de heer v. d. Garde werden door een applaus van de vergadering onderstreept. Enkele leden vroegen vervolgens hoe het bestuur de juiste contribu tie denkt te innen omdat deze hoofdzakelijk per bed, dus per per soon is berekend. De voorzitter ant woordde hierop dat men op de eer lijkheid van de pensionhouders e.d. rekent. „Wij zijn geen politieagen ten", zei hij. „En we kunnen dus niet'zomaar bij u binnenvallen om de zaak te controleren. U moet ons als bestuur niet beschouwen als de WV, dat bent u als leden zelf en wij hebben slechts uit te voeren wat de leden willen. Het gaat om de kas en we moeten elkaar kunnen vertrouwen." Enkele leden maakten hierna be zwaar tegen de lage contributie die de kampeerterreinhouders moeten betalen in vergelijking met de ge meubileerde verhuurders. De voorzitter repliceerde dat ie der facet van de herziening met de betreffende groep was besproken er was door deze mensen accoord mee gegaan en inderdaad zijn er verschillen zei hij. Als gemeubi leerde verhuurder of als verschaffer 11L1LLI Schotvanger werden bij acclamatie" herkozen terwijl de heer J. Mayer de plaats zal innemen van de de dat de Raad besloot het gymnas- I V. v.cj. tieklokaal te bouwen op een per- vertoond over vv^Mv«w* IlUOl ClU TT uu „Hongarije, het Hongaren zijn geen huiselijk volk en hoopte op een tót weerziens FEUILLETON DOOR LEIDA GRAAFLAND (31 „Ga je gang geneer je niet, op het moment bestaan alleen maar jij en ik en die ik is niet de rijke mevrouw Borger, maar gewoon Roelie, zonder meer Roelie, begrepen?' Langzaam schoof hij zijn arm om haar schouder en trok de vrouw naar zich toe. Even keek hij in het donker naar haar gezicht, hetzelfde ogenblik bereikten zijn lippen de hare. „Roelie zei hij met gesmoorde stem „verwijt me later alsjeblieft niets, want je hebt er zelf om gevraagd en een man zou wel van steen zijn, als hij als hij Opnieuw kuste hij haar, terwijl zij haar armen om zijn hals sloeg. Enige tijd lag ze zo in zijn armen en begon toen zijn kus sen te beantwoorden. Ze streek hem over zijn haren en trok hem nog eens dicht naar zich toe. Tenslotte zei ze zacht „Tom, idiote lieveling van me, begin je nu iets te begrijpen? Of nog niet?" Hij duwde haar even van zich af en keek in het duister naar haar gezicht, dat hij ternauwernood kon onderscheiden. „Bedoel je, dat.dat. „Ga verder, mijn knappe ridder, ik wacht op je liefdes verklaring." „Dathoudt jij van me, Roelie?" „Wat dacht jij dan? Zal ik jou eens wat vertellen, heer m 't "kwadraat? Toen ik jou daar in Tilburg weghaalde en je bij me in ons zomerhuisje had, toen wist ik het al: die vol gende dag, toen je weer behoorlijk gekleed was en je zo voor de spiegel stond te draaien, toen had ik het te pakken. Herinner je je niet meer, dat ik toen zei: Ik heb je nodig, Tom Weet je dat nog? En dat was om de drommel niet alleen voor de zaak. Ik wilde je hebben voor mezelf. En jij? Zeg nou eens wat.. zoenen is geen kunst.. overigens, dat kun je wel. Hoe is het? Heb ik een klein plekje in jouw hart?" Roelie.... meid ik ben stapel op je. maar "Maar de nette Tom Talingen dacht: ja, ik ben daar gek ik heb toch zeker geen schijn van kans? Als ik het waag haar te vragen, schopt ze me zo de deur uit. Zo was het wel ongeveer, niet?" Hij knikte. „Ik kan het me nog niet helemaal goed realise ren. Zeg, droom ik, of Ze kneep hem stevig in zijn arm. „Voel je het?" „Au! Nou, en of. Zeg jij hebt stevige knuisten, hoor. Be doel jewil je met me trouwen, Roelie?" „Hé, hé het hoge woord is er eindelijk uit. Het antwoord is: ja, Tom Talingen, ik ben gek op je en daarom wil ik je helemaal hebben, niet alleen als directeur, maar als man, mijn echtgenoot, hoor je dat? En als de vader van mijn kinderen, onze kinderen. Bof jij even, dat ze stuk voor stuk, Jan en de meisjes, weglopen met oom Tom?" Ze nestelde zich weer in zijn armen, trok zijn hoofd naar zich toe en drukte een lange zoen op zijn mond. „Zo, nu heb ik eindelijk een man, waar ik stapel op ben, mijn aanstaande man. Hij kuste haar terug, maar opeens riep hij verschrikt uit „Maar Roelie die ander Ze knikte duidelijk. „Ja, die ander. Wat doen we daar nu mee, he?" „Ken ik 'm? Wie is het?" Ze leunde, genietend van de voorpret, in zijn armen en antwoordde op kalme toon: „Ja ik geloof van wel, dat je 'm kent. Hij heeft een leidende functie in ons dorp. Is directeur van een vrij groot bedrijf, een knappe jongen en eigenlijk ben ik dol verliefd op hem." Talingen, die nog steeds niets begreep; herhaalde: „Direc teur van een groot bedrijf in ons dorp wie kan dat zijn.' De bedrijven, fabrieken en grote zaken bij ons hebben alle getrouwde directeuren en bazen bij mijn weten Hoe heet-ie dan?" „Op de personeelstaat vind je hem genoteerd als Tom Ta lingen. Je kent hem toch?" Eindelijk begreep hij haar. „Was ik het dan?" Ze schaterde het uit. „Natuurlijk; bange aanbidder; wie anders? Daarom probeerde ik je een zetje te geven, maar jij slome.. je krabbelde iedere keer terug.' En ze imiteerde: ,;Maar Roelie wat verwacht je eigenlijk van me? Ik ben geen Dat heer zijn van je waardeer ik natuurlijk geweldig, anders was ik niet verliefd geworden. Maar je moogt ook wel eens een uitzondering zijn. Die uitzonderingen bevestigen immers de regel?" „Roelie geraffineerde vrouwik verlang er naar je met kussen te straffen „Waarom doe je het dan niet, mijn minnaar?" Het was al laat, toen ze eindelijk huiswaarts reden, dicht tegen elkaar rustig rijdend. Nabij de overweg voorbij Deurne zei Tom op droge toon: „Ik heb achterin de wagen een stuk touw zien liggen. Als je me soms nog wilt vastbinden op de rails?" Ze kneep hem in zijn arm. „Over niet te lange tijd bind ik je wel vast, aan mezelf. Ik wil je niet meer kwijt. Wat denk je? Zul je tevreden kunnen zijn met je bijne veertig jarige bruid? Moeder van vijf grote kinderen?" .Roelie, schat; ik aanbid je. Ik heb altijd van je gehou den Ze knikte. „Ik las het in je ogen. Nu ben ik er dankbaar voor." Vlak voor het dorp stopte hij even. „Roelie; we zullen samen gelukkig zijn, he?" Ze knikte. „Heel erg gelukkig, jongen." Hij dacht na, terwijl hij haar even kuste. „Wanneer denk je; Roelie; dat we Ze pakte met haar beide handen zijn gezicht en met hare vlak bij hem antwoordde ze: „Hoe laat gaat morgenochtend het gemeentehuis open? Half negen? Wel, dan staan we om 1 minuut over half negen voor de ambtenaar van de burger lijke stand, begrepen?" Hij lachte. „Ja, baas." Ze legde haar hoofd tegen het zijne. „Weldra ben ik je baas niet meer; dan ben jij het helemaal. Mijn aanstaande heer en meester, mijn gemaal „Roelie ik ga rijtuigen bestellen, met witte schimmels ervoor en palfreniers achterop en koetsiers in mooie unifor men. En je krijgt een mooie witte bruidsjapon met bruids jonkers en -meisjes en een grote bruiloft en daarna een hu welijksreis naar vreemde landen Stil lag ze in zijn armen. „Zeg dat nog eens Tom vroeg ze zaeht. „Het hele dorp zal uitlopen om je te zien in de bruids japon met lange sleep, opgehouden door je eigen kinderen, als je wilt, in mooie pakjes. En ik zal zorgen, dat alles ge fotografeerd wordt de lange stoet rijtuigen met fiere witte paarden ervoor en de koetsiers met hun versierde zwepen en over de bruiloft zal nog dagenlang gesproken worden en onze huwelijksreis zal dan tenslotte de bekroning zijn van al je jeugddromen, want ik wil alleen maar een heel gelukkige vrouw, omdat ik het voorrecht zal hebben wat goed te kunnen maken voor wat je in je leven tekort bent gekomen." Ze trok zijn hoofd naar zich toe en kuste hem heftig. Met gesmoorde stem zei ze: „Dank je, jongen.wat vind ik dat ontzettend lief van je De torenklok liet twaalf slagen horen, toen de auto eindelijk voor huize Borger stopte. EINDE

De Duinstreek | 1964 | | pagina 5