Schooit in 1 lie fi msia Bronchiletten in nieuwe banen O eed aan Ronnie Rectificatie Algemeen Welzijn Schoorlse bridgeclub V olkshogeschool Bergen Nh* VOOR BABY'S HUIDJE TWEEDE BLAD DONDERDAG 7 JANUARI 1965 Aan het begin van het nieuwe jaar is het misschien goed eens de gebeurtenissen in uw herinnering terug te roepen die Schoorl in de afgelopen 12 maanden hebben be ziggehouden. Laten we beginnen met de acti viteiten van de verschillende plaat selijke verenigingen. De Schoorlse Gemeenschap, het overkoepelend orgaan van de ver enigingen belegde op 31 januari 'n bijeenkomst waarvoor men alle ver enigingsbesturen had uitgenodigd. Men beoogde de activiteiten van de verenigingen te bundelen om zo tot meer resultaten te komen en ook wilde het bestuur van de Schoorlse Gemeenschap overgaan tot het vor men van een vijftal secties waarin de verenigingen zouden worden on dergebracht. Omdat de meeste ver enigingsbesturen weigerden hun medewerking aan het plan te ge ven vond realisering er van geen doorgang. De beide VVV's ontplooiden ook het afgelopen jaar weer de nodige activiteiten. Er werden weer de traditionele evenementen georgani seerd en op de voor- en najaars vergaderingen werden weer de no dige kwesties aan een nadere be schouwing onderworpen. Ons in ziens waren het nijpende parkeer probleem en de ontsluiting van het Noordzeestrand wel de belangrijk ste punten. De informatrice van de Schoorlse VVV, mevrouw Roukens moest we gens gezondheidsredenen haar ont slag indienen terwijl de heer de Leeuw om dezelfde reden zijn be- stuursfunktie beschikbaar stelde. In zijn plaats werd de heer J. Mayer benoemd terwijl er voor mevrouw Roukens een opvolgster wordt ge zocht. De padvindersgroep 'Jan van Scorel' die eind 1963 werd opge richt, groeide dank zij de ijverige leiding uit tot een flinke afdeling. Begin september kregen de jongelui aan de Voorweg een eigen 'horde- hol' dat door burgemeester Bergh werd geopend. Voor de voetbalvereniging 'Schoorl' is het afgelopen jaar wel bijzonder goed verlopen omdat het eerste elftal kampioen werd bij de tweede klasse van de afdeling Nrd.- Holland en derhalve promoveerde. Op een receptie die op 16 mei in café 'Honky-Tonk werd gehouden voerden naast burgemeester Bergh ook afgevaardigden van naburige voetbalclubs het woord. Op 1 okt. a.s. is 't weer feest voor onze voet ballers want dan viert de vereni ging zijn 45-jarig bestaan waarvoor reeds nu een gezelschap is geënga geerd. Feest was het ook in de gelederen van de afd. Schoorl van de ANDO, de Algemene Nederlandse Drank- bestrijdingsorganisatie die op 13 no vember in 'Duinwijk' te Hargen haar 30-jarig bestaan vierde. De plaatselijke toneelverenigingen gaven weer enkele uitvoeringen ter wijl op de nationale Bevrijdingsdag een uitvoering plaatsvond die de 3 verenigingen gezamenlijk verzorg- den. De Oranjefeesten zijn zowel in Schoorl als in Groet uitstekend ge slaagd. Vooral het verjongde Schoorlse Oranjecomité had een uit gebreid feestprogramma opgesteld Er werden voor de kinderen ver schillende wedstrijden georgani seerd terwijl op het voetbalterrein van de VV Schoorl de wedstrijd van de eeuw werd gespeeld tussen een elftal van het gemeentepersoneel en de Schoorlse Middenstand. De Schoorlse motorkozakken gaven en kele spectaculaire staaltjes van hun kunnen ten beste terwijl 's avonds een groot Oranjebal werd gegeven. Ook in Groet zijn de festiviteiten uitstekend geslaagd, er werden films vertoond, hand- en voetbal wedstrijden voor de schooljeugd ge organiseerd en er werd een wie lerwedstrijd gehouden. Schoorl's gemengd koor gaf op 25 april een geslaagd concert in De Rustende Jager waarbij de hr. Corn. Jonker afscheid nam als dirigent van het koor. Hij gaf de dirigeer stok over aan de heer Klaas Ven- neker. De Schoorlse IJsclub had ook een goed jaar. Waren er op de verga dering van 23 april enkele moeilij ke bestuurskwesties, gelukkig is nu ales weer pais en vree. Ook de Plattelandsvrouwenafd. en het Kath. Vrouwengilde hielden weer haar maandelijkse bijeenkom sten die zoals altijd goed worden bezocht. De leden van de ver. Algemeen Welzijn konden genieten van enke le zeer goede culturele avonden, vooral de bijeenkomst van 6 nov. toen Hans Rensenbrink een voor dracht hield was, ook gezien de opdracht van de leden, een succes. Op de vergadering van het Cen traal Genootschap van Kinderher stellingsoorden die op 9 december plaatsvond was slechts 1 lid aan wezig, dit was ook het geval bij de op 9 november gehouden vergade ring van Het Witte Kruis. Op de op 6 april gehouden ver gadering van de ver. Hulp in Nood werd de heer A. Zwagerman ge huldigd omdat hij sinds 1924 deel van het bestuur had uitgemaakt. Voor de heer Jo de Leeuw was 1964 een gedenkwaardig jaar. Hij werd op 16 april in de bloemetjes gezet omdat hij 30 jaar geleden de eerste stappen zette op de lad der van de kunst met de kleine K. Dit gebeurde op een avond voor de Schoorlse bejaarden waaraan naast enkele plaatselijke artisten ook het herboren fanfarekorps 'De Vriendschap' meewerkte. Ook voor de heer N. Kaag, be stuurslid van tal van verenigingen waren er waarderende woorden. In de Raadszaal werd hij begin nov. gehuldigd omdat hij 44 jaar lang een bestuursfunktie bekleedde bij Het Witte Kruis (straks Het Groene Kruis) Bij de jaarlijkse lintjesregen wer den ook door enkele Schoorlse in woners de druppels ontvangen, de heren Com. Jonker en Jb. Ory wer den koninklijk onderscheiden. Verder nam Zr. Sneyders-de Vo gel op 30 mei afscheid als wijkver pleegster en werd haar in de Roode Leeuw een receptie aangeboden. Het aardgas kwam in 1964 meer en meer in de belangstelling te staan. Door de heer de Voogd van de ver. van exploitanten van gas bedrijven werd over deze materie in 'De Roode Leeuw' een interes sante inleiding gehouden die door 'n 70-tal belangstellenden werden bijgewoond. Eind maart zou ook te Camperduin aardgas zijn gevonden zo meldden wij in de Duinstreek. Enkele kapitaalkrachtige Schoorlse ingezetenen hadden 'n NV opgericht die zij de naam ESMEB hadden ge geven, de Eerste Schoorlse Maat- schapp- tot Exploitatie van Bodem schatten. Op 1 april zou bij strand- paal 27 een boortoren werden ge plaatst en hoewel enkele tientallen personen zich in de morgenuren op het strand hadden verzameld ge beurde er niets. Als deze mensen beter op de kalender hadden geke ken zouden zij zichzelf een reis naar het frisse strand hebben kun nen besparen. Want op 1 april is het een ieder geoorloofd zijn me demens op gepaste wijze bij de neus te nemen, een voorrecht waarvan wij dankbaar gebruik hebben ge maakt. Bij het doorbladeren van ons plakboek komen we dan op de da tum 14 mei, de dag waarop de eer ste Bogaerswoning die in Schoorl werd gebouwd door aannemer Vis ser officieel door burgemeester Bergh werd geopend. Ook in 1964 werden weer enkele nieuwe of herbouwde bedrijven ge opend. Op 26 juni werd de Simca- en Chryslergarage van de heer C. Rijke uit Heiloo in gebruik gesteld. De garage die zoals bekend eerst eigendom was van de hr. van Ree- nen is door de nieuwe eigenaar voorzien van de modernste snufjes op het gebied van autotechniek. Op 9 december werd de wild- en zuivelhandel van de heer Rietveld heropend. Burgemeester Bergh stond bij die gelegenheid stil bij de brand die enkele jaren geleden het bedrijf verwoestte en zei te wen sen dat het de fam. Rietveld na alle tegenslagen goed mag gaan. Voor de fam. Minkema was 28 juni wel één van de rampzaligste dagen in haar leven want toen brandde het strandpaviljoen te Camperduin tot op de grond toe af. Maar dankzij het doorzettingsver mogen van de heer Minkema en de zijnen kon enkele weken later het bedrijf weer worden geopend, zij het op een bescheidener schaal. In juli werd een begin gemaakt met de verspreiding van de Gids voor Schoorl. Hierover behoeven wij niet verder uit te wijden, na tuurlijk heeft u dit naslagwerkje altijd bij de hand al was het alleen maar om de geschiedenis van ons dorp nog eens na te lezen. Wij zijn van mening het hierbij te moeten laten. Misschien zijn niet alle gebeurtenissen de revue gepas seerd maar het zij ons vergeven als wij iets over het hoofd hebben ge zien. U zult zich wel hebben afge vraagd waarom wij geen aandacht besteedden aan de toeristenkerk, de trottoiraanleg, de uitbreidingsplan nen en andere voor ons dorp ge wichtige zaken. Maar dit zijn on derdelen die in het binnenkort ver schijnende jaarverslag van de ge meente ongetwijfeld zullen werden gememoreerd. Als wij dit verslag in ons bezit hebben zullen wij er gaarne een uitvoerige beschouwing aan wijden. In het verslag dat wij maakten van de kerstbijeenkomst van de Plattelandsvrouwen is een onduide lijkheid geslopen. De presidente, mevrouw de Boer zou hebben ge zegd dat de chocolademelk gratis door de Fa. Wardenaar zou zijn be schikbaar gesteld. Bij nadere infor matie blijkt dit niet het geval te zijn geweest en voor deze onjuiste voorlichting bieden wij graag onze verontschuldiging aan. Op vrijdagavond 15 januari 1965 wordt door deze vereniging weer een avond aan haar leden en andere belangstellenden aangeboden. Met medewerking van het Ko ninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam zal door de heer drs. W. Z. Mulder een causerie worden gehouden over het onderwerp 'China als republiek'. Deze voor dracht zal worden verlucht met kleurendia's en daarbij zal veel we tenswaardigs worden verteld en ge toond over een indrukwekkend ge bied dat door zijn groeiende macht juist de laatste jaren steeds meer op de voorpagina gaat treden. Met het oog op de terugreis van de spreker is de aanvangstijd deze keer gesteld op 19.50 uur. Uitslag van maandag 4 januari 1965 LIJN A DE DUINSTREEK 1 Mevr. Bimie-Burgering 52 2 Mosch-Half 47 3 Mevr. Arpeau-Goet 4572 4 Lensing-Haasbroek 42 5 Fam. Kuyper 4072 6 Bekker-Mevr. Repko 39 7 Kaandorp-Berkhout 3872 8 Dapper-Goudsblom 3172 LIJN B 1 v. d. Oort-de Wit 50 2 Nieuwland-de Wit 4872 3 Roos-Nieuwland 4472 4 Ens-Ens 43 5 Schipper-de Hart 40 6 Thomassen-Half 3972 7 de Jong-Teuwisse 36 8 Houtkoper-Repko 3472 LIJN C 1 Mej. Haring-Hummeling 12 2 Dames Timmermans- Stenneberg 11 3 Fam. Hoogschagen 10 4 Bas-Mevr. Dapper 9 5 Dapper-Kluft 8 Hoestdrank in tabletvorm.95ct Radiotoespraak van de minister van Maatschappelijk Werk, mevr. drs. J. F. Schouwenaar-Franssen ter gelegenheid van de inwerking treding op 1 januari 1965 van de Algemene Bijstandwet. Op 1 januari 1965, verviel de Ar menwet en treedt de Algemene Bij standwet in werking. Zonder twij fel hebt u in de afgelopen jaren al een en ander over deze nieuwe wet gehoord. Toch lijkt het mij goed op dit ogenblik nog eens in het kort de bedoeling en de hoofdzaken van de Bijstandwet uiteen te zetten. Waar gaat het om? De zorg voor diegenen ondér ons, die - om welke redenen dan ook - zelf niet vol doende in hun onderhoud kunnen voorzien, heeft in ons land van ouds bestaan. Eerst waren het voor al de kerken en de particuliere or ganisaties, die deze zorg op zich namen. Langzamerhand kwam het zwaartepunt, voor wat de financiële hulpverlening betreft, meer en meer bij de overheid te liggen. De nieuwe Bijstandwet nu bete kent een afronding, vormt het sluit stuk van deze ontwikkeling. De fi nanciële hulpverlening aan degene, die zelf niet in de noodzakelijke kosten van het bestaan kan voorzien worden door deze wet tot gemeen schapszaak, waarvoor de overheid de verantwoordelijkheid en de kos ten draagt. De wet zegt uitdrukke lijk in artikel 1, dat bijstand wordt verleend aan iedere Nederlander, die niet over de middelen beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien. Hieruit blijkt duidelijk, dat het verlenen voortaan geen gunst meer is, die men verleent en waarvoor men de hand zou moeten ophouden. Het tegendeel is waar: iedereen, die in dergelijke omstandigheden komt te verkeren, kan vrij en met opge heven hoofd aanspraak maken op de bijstand, die hij nodig heeft. Deze bijstand zal voorts zoveel mogelijk in algemene, voor ieder toegankelijke - dat wil dus zeg gen gepubliceerde - uitkeringsrege lingen worden neergelegd en be kend gemaakt. De vrijheid en het zlelfrespect, waar de wet van uitgaat, houden te gelijkertijd in, dat men in de eerste plaats zelf alles in het werk stelt om in eigen onderhoud te voor zien. Slaagt men daarin echter niet tijdig, dan wordt bijstand of aan vullende bijstand verstrekt. Het spreekt vanzelf, dat daarbij ook voorwaarden worden gesteld. Hij, bijvoorbeeld, voor wie passende ar beid beschikbaar is, zal die arbeid ook dienen te aanvaarden Het doel van de bijstand is namelijk de aan vrager zoveel mogelijk in staat te stellen weer zelfstandig in zijn be staan te voorzien. De bijstand wordt verleend door Burgemeester en Wethouders. Men kan zijn aanvraag voor bijstand in dienen bij het gemeentehuis of bij de gemeentelijke sociale dienst. Voor bejaarden en zieken zeg ik erbij, dat men dit niet persoonlijk hoeft te doen. Ook een ander kan, namens hen, een aanvraag indienen. Wijkt de beslissing van de gemeen te af van de aanvraag, dan brengt het rechtskarakter van de bijstand mee, dat in zo'n geval voldoende mogelijkheden van beroep op die beslissing open staan. De wet biedt deze mogelijkheden. Men kan als eerste stap bij Burgemeester en Wethouders een bezwaarschrift in dienen en vervolgens kent de Bij standswet het recht van beroep op Gedeputeerde Staten van de pro vincie en tenslotten van hoger be roep op de koningin. Een belangrijk punt uit de wet betreft het zogenaamde verhaal van de kosten van bijstand op de fa milieleden. Daarover kan ik kort zijn, omdat ik voorop kan stellen, dat daar, waar dit in de hedendaag se verhoudingen- dus van het ogen blik - de meeste bezwaren gaf, n.l. het verhaal tussen ouders, schoon ouders en meerderjarige kinderen, dit verhaal radicaal is afgeschaft. Verhaal van kosten is alleen moge lijk binnen de kring van het gezin, dat wil zeggen tussen de ouders en hun minderjarige kinderen en dan nog slechts als de financiële om standigheden dit niet bezwaarlijk maken en verder uiteraard tussen echtgenoten en eventueel tussen ge scheiden echtgenoten. Verhaal op de nalatenschap is alleen mogelijk als dat geen 'klaarblijkelijke hard heid' betekent voor de overblijven de echtgenoot en de inwonende kin deren. Nu de financiële hulp taak van de overheid is geworden, krijgen ker kelijk en particulier initiatief rui mer mogelijkheden tot ontplooiing van de andere hulpverlening, bijv. op het terrein van het maatschap pelijk werk. Zo nodig geeft de amb tenaar van de gemeente voorlich ting aan de aanvrager van bijstand over de mogelijkheden van dienst verlening door dit kerkelijk en par ticulier initiatief. Als de aanvrager van bijstand dit zelf wenst, zal de ambtenaar van de sociale dienst ook contact voor hem met deze instel lingen opnemen. Dit nu zijn in grote trekken de hoofdpunten uit de wet. Ik kan mij in denken, dat er onder u zijn, die er nog meer van willen weten en na dere inlichtingen wensen. Deze zijn te krijgen in de vorm van een een voudig vouwblad over de Algemene Bijstandwet, bij de gemeenten ver krijgbaar en eventueel ook bij mijn departement - het Ministerie van Maatschappelijk Werk - aan te vra gen. Ik heb al gezegd, dat burge meester en wethouders belast zijn met de verlening van bijstand. Wilt u weten of u in een bepaald geval voor bijstand in aanmerking komt, wendt u dan rechtstreeks tot de ge meentelijke sociale dienst of het ge meentehuis, waar men u zal inlich ten. In de afgelopen jaren is er overal in 't land hard aan gewerkt om het nieuwe bijstandsbeleid op 1 januari 1965 geheel volgens de be doeling van de wet uit te kunnen yoeren. Bestuurders en ambtena ren zijn ingelicht over de nieuwe voorschriften. Ik ben er dan ook gerust op en ik reken erop, dat een ieder straks de bijstand zal ont vangen, waar hij of zij recht op heeft. Graaf vragen wij uw aandacht voor een drietal cursussen, die het volgend jaar op onze Volkshoge school zullen plaatsvinden 'Stad en land' In deze cursus zullen wij onze he dendaagse samenleving in ogen schouw nemen, te beginnen met de verhouding stad - land. Eeuwenlang is deze verhouding bepaald door twee verschillende leefsferen, die soms met elkaar verbonden, vaker echter tegenge steld waren. Het platteland: De woonplaats van boeren, vissers en handelaren, een samenleving gekenmerkt door tra ditionele instelling en afhankelijk heid van de natuur. De stad: Centrum van handel, in dustrie, gezag, administratie, recht spraak, wetenschap, cultuur, onder wijs, e|en plaats waar enierzijds nieuwe denkbeelden ontstonden, anderzijds waardevolle tradities overboord werden gegooid. In deze tijd zijn beide leefsferen meer en meer met elkaar verbon den en op elkaar aangewezen, zij beinvloeden elkaar diepgaand. De plattelanders werken in de industrieën in de stad, bezoeken de scholen en doen hun inkopen in de grote warenhuizen. Zij komen in contact met de leefwijze in de stad en nemen die over. De stedeling is voor zijn recreatie geheel aangewezen op 't land, voor de uitbreiding van zijn industrieën en woonwijken heeft hij grote land bouwgebieden nodig. Een tweede woning buiten is voor vele stede lingen een ideaal. Dagelijks ver binden pendelaars en forensen stad en land. Beginnend met deze problematiek zullen wij in deze cursus overgaan naar die samenlevingsasnecten die voor stedeling en plattelander ge lijke belangrijkheid bezitten. Stad en land, de ruimtelijke or dening - Industrie en landbouw - Arbeid en vrije tijd - Welvaart en armoede - Verkeersproblemen - Land en water - Huwelijk en gezin - Democratie en communisme - Oorlog en vrede - De zin van le ven en dood. Het weekeinde tijdens de cursus vormt echt een onderdeel - en zelfs een bijzonder prettig en waardevol onderdeel - van de eehele cursus. Wij rekenen er dus op, dat ieder daaraan deelneemt. Het programma van de zondag heeft een speciaal karakter. Er is dan meer vrije tijd en na tuurlijk gelegenheid tot kerkgang. Bovendien kunnen echtgenoten en verloofden die dag tegen een kleine vergoeding als gast komen op de Volkshogeschool. Diegenen, die in verband met ge zinsomstandigheden het weekeinde beslist thuis dienen te zijn, worden in de gelegenheid gesteld de cursus van zaterdagmiddag tot maandag morgen 10.00 uur te onderbreken. De cursus eindigt vrijdagmiddag 15 januari om ongeveer 17.00 uur, zodat ieder vóór het weekeinde weer thuis kan zijn. Opgave voor de cursus kan ge schieden aan de Volkshogeschool te Bergen-Nh. Ongeveer een week voor de aanvang van de cursus ont vangt u nog enkele praktische gege vens. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK De guitarist lachte. „Je eigen compositie natuurlijk." Ronnie aarzelde. „Ik weet niet, of dit publiek er wel ge schikt voor is." De ander keek naar de klok. „Om half één? Het kan net nog. Zal ik je aankondigen?" „Vooruit dan maar. Ik wou, dat ik het nooit gemaakt had." „Man, het is toch goed? De melodie is voortreffelijk. We doen het maar, he?" Zwijgend gaf Ronnie hem de microfoon en de guitarist begon: „Dames en heren, u hebt vanavond een paar keer naar onze Ronnie Beelen kunnen luisteren. Maar behalve pianist en zanger is hij ook componist. Zelf heeft hij een liedje ge schreven met nederlandse tekst en bovepdien de muziek ge componeerd. Op verzoek zal hij dat nu nog zingen. De titel slaat precies op hem en luidt: Ik ben heel gewoon maar een jongen. Dames en heren, ik vraag uw welwillende en gewaardeerde aandacht voor onze Ronnie Beelen, heel gewoon maar een jongen." Er klonk een applausje. Terwijl hij opstond en de micro foon overnam, ontmoette hij de blik van Yolanda, die hem vriendelijk toeknikte. Nou, op hoop van zegen dan maar. Beter nu dan om negen uur. Het orkestje zette met veel lawaai een vlot tempo in, maar toen Ronnie Beelen begon te zingen, ebde de muziek naar de achtergrond en was het zijn stem, die domineerde. „Ik ben heel gewoon maar een jongen, geen nozem en ook vast geen bink; ik heb een paar sterke longen, 'k forceer niets, dat is me te link. Ik weet het: ik ben geen Adonis, aan wedstrijden doe ik niet mee, en trots aan mij alles gewoon is, ben 'k toch met mezelve tevreê. Daarom zing ik rustig een liedje, in m'n eentje, wie weet krijg ik chance. 'k Ben vrij man, ik heb dus geen grietje, dus, dames, u hebt nog een kans." Toen het eerst couplet gezongen was, had Ronnie al gezien dat Yolanda en haar vrienden, met uizondering van de dikke aandachtig geluisterd hadden. Er werd zelfs niet aan de tafel gesproken, terwijl ook elders in de zaal belangstelling groeide voor dit nummer. Hij knikte onmerkbaar tot de guitarist en begon het twee de couplet „Wie sprak van boosaardige mensen? Die kennen geen lied'ren, nietwaar? Daarom wil 'k u allen toewensen Wees vrolijk en zing met elkaar, tesamen een simpel, klein liedje, in 't Hollands, in 't Engels of Frans; en kijk dan maar rond naar een grietje, wie weet, hebt u plots'ling een kans!' Hij haalde diep adem. Nog steeds keek Yolanda hem onaf gebroken aan. De gehele zaal was opmerkelijk stiller gewor den dan gewoonlijk. Ik heb er sukses mee, dacht hij. De guitarist zette in voor het volgende couplet „U kent me, ik speel hier al weken of maanden? Ik weet het niet meer. Ik heb u al heel vaak bekeken, u, dames, en ook u, meneer. Ik zou best zo door kunnen kwelen, maar de baas kijkt al scheel, da's niet fijn. Dus ga 'k u niet langer vervelen, en zing nog tot slot dit refrein Zo'n gewoon huis- en tuinmelodietje, waarin je wat zinnetjes vlecht, 't geheel wordt dan soms een leuk liedje och, 't leven is heus niet zo slecht!" Hij boog en het applaus daverde op. Vriendelijk lachend boog hij nog eens speciaal naar de jonge vrouw, die enthou siast klapte en hem toelachte. Als het ware liefkoosde hij haar met zijn ogen, maar wendde zich voorts naar de andere bezoekers, van wie velen niet minder aktief aan de bijval deelnamen. De guitarist keek hem aan en zei: „Zie je nu wel, dat je er altijd sukses mee hebt?" Ronnie knikte en wuifde met zijn handen, waarna het ap plaus verstomde. „Dank u wel, dames en heren, voor uw waardering. Maar over een kwartierje is het sluitingstijd, dus moeten we het hierbij laten. Doch, we zijn zeer erken telijk voor uw hartelijk applaus en daarom zullen we be sluiten met een langzame wals: 'Sag' beim Abscheid leise: Servus'. Terwijl de paren dansten, begon Blikkie en de beide dien stertjes af te rekenen. De dikke aan de tafel van Yolanda haalde een portefeuille te voorschijn, keek op het briefje, dat Blikkie voor hem op tafel gelegd had en haalde non chalant enkele bankbiljetten te voorschijn. Blikkie zocht naar geld om terug te geven, maar de man wuifde onverschillig met zijn hand, waarna de kelner boog en zijn vriendelijkste grijns toonde. Tien over één was de zaal leeg. Ronnie sloot de piano en borg de muziek in zijn tas, terwijl de anderen hun instrumen ten inpakten. „Zo, jongens, dat hebben we ook weer gehad. Voor Willem was het geen slechte avond, veronderstel ik. Ronnie knikte en dacht: Als ze van de week nog een keer komt, zit er voor ons een tientje extra aan. Dat vind ik be langrijker. HOOFDSTUK 2 Op de straat was het gezelschap in een grote auto gestapt, die aan de overkant geparkeerd stond. „Wat doen we nu?" vroeg het bleke meisje. „Naar het Plein?" Yolanda schudde haar hoofd. „Ik vind het mooi genoeg geweest; we gaan naar huis." De dikke, die naast haar zat, begon luidruchtig te protes teren. „Maar Yo, 't is net één uur! Wat denk je van Gaston? Daar hebben ze een nieuw cabaretprogramma met een franse danseres. Iets aparts. En „Er komen nog meer avonden, Augie, ik ga nu naar huis. Wat jullie willen doen, moet je zelf weten. Ik ben geen lid van de voogdijraad."

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5