Vergaderiig raad van Schoorl 164 woningen in Schoorl-oost Dépendance Psychiatrische Inrichting ir „Klein Zwitserland" Algemeen Welzijn Schoorlse bridgeclub Zonder licht rijden Gezellige bijeenkomst V.V. SCHOORL (JcaU Hie fis aan Ronnie TWEEDE BLAD DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 Onrustige Zenuwen? De Schoorlse gemeenteraad kwam j.l. vrijdagavond ft spoedzitting bij een om, zoals wj reeds berichtten, de grondaankopn in uitbreidings plan Schoorl-oo't nabij de Evendijk, de Frederiksla»n en de Onderweg onder de loep te nemen. Dg heer Ee^fr was niet aanwezig terwijl burgemeester Bergh eerst in een gevoeli/ toespraakje Winston Churchill lerdacht. „Het is een voorrecht o&t wij hier bijeen kun nen komer", zei de heer Berg „Het Nederlandse volk kiest haar vertegenwoordigers in de parlemen ten, de Provinciale Staten en de Ge meenteraden en we achten het te genwoordig vanzelfsprekend dat het zo gaat. Maar de geschiedenis heeft ons wel geleerd dat het niet zo vanzelfsprekend gaat. We hebben in de jaren '40-'45 het tegendeel van de democratie meegemaakt en nu, aan de vooravond van Chur chill's begrafenis, gaan onze ge dachten uit naar hen die onze be vrijding hebben mogelijk gemaakt Engeland is de bakermat van de democratie en het Engelse volk heeft in die jaren onze geest wak ker gehouden. Een mens vergeet gauw maar in de oorlogsjaren heeft men de inspiratie vevonden die no dig was om ons in Europa de vrij heid te geven." Hierop nam een ie der staande enige ogenblikken stilte in acht waarna weer werd overge gaan tot de orde van de dag. De notulen werden vastgesteld en met het voorgestelde voor wat betreft de ingekomen stukken werd accoord gegaan. Jaarverslag De burgemeester besprak vervol gens enkele punten uit het jaarver slag. „Laten wij eens stilstaan bij de achtergrond van de stijging van het inwonertal", zei hij. „In 1928 hadden we 2000 inwoners, in 1946 3000 en in december 1964 4000 in woners. Schoorl neemt sinds jaren een belangrijke plaats in als ge liefkoosd recreatieoord terwijl er 'n duidelijke tendens is dat onze ge meente ook als woonoord wordt ge zocht. Beide punten zijn van domi nerende invloed op het werk van het gemeentebestuur vooral nu in 't streekplan Noord-Kennemerland grote gebieden van ons dorp als re creatiegebied zijn aangewezen. Het recreatieprobleem houdt nauw ver band met de aanleg van wegen, waarbij vooral de aanleg van de z.g. 'nieuwe weg' onontkojombaar is. Door vaststelling van een partiële wijziging van het uitbreidingsplan is het tracé voor de weg vastgesteld en we hopen dat er op korte termijn tot de aanleg ervan zal kunnen worden overgegaan. Ook is het tracé vastgesteld voor de ontsluiting van het Noordzeestrand bij Hargen zo dat dit ook niet meer lang zal du ren. Ook de parkeergelegenheid is een groot probleem en B. en W. hebben Gedeputeerde Staten gevraagd een subsidie voor de aanleg van 5 par keerterreinen te verlenen. Zoals gezegd neemt de belangstel ling voor Schoorl als woonoord toe en dit is afhankelijk van het feit dat de afstanden steeds minder worden. Het toenemende inwonertal verrijkt het gemeenschapsleven maar brengt tevens de noodzaak van het creëren van uitbreidings plannen met zich mee. Hier in Schoorl kunnen we door samenwer king met Economische Zaken, Eura tom en RCN woningen bouwen van een dermate beduidend aantal dat we er zonder deze instanties jaren over hadden gedaan. Verder moeten we concluderen dat het met de gemeentelijke fi nanciën nog steeds slecht is gesteld Er is wel enige reden om kritiek op de regering te hebben omdat de verhouding Rijk-Gemeente nog steeds niet zo geslaagd is. Het gemeenschapsleven excelleert niet in Schoorl, zei de heer Bergh verder en dit is merkbaar bij alle verenigingen. De vrouwenvereni gingen floreren echter en dit is ook het geval met de Oranjevereniging die op voorbeeldige wijze feesten organiseert en het contact tussen Schoorl en Groet tracht te verste vigen. Op de Schoorlse Gemeen schap is vaak kritiek, maar die ge meenschap vormen wij zelf en met het Oranjecomité zou zij goed werk kunnen doen. Ook releveerde de burgemeester aan de toeristenkerk en toonde zich dankbaar dat dit nu tot de mo gelijkheden behoorde. „Ik hoop dat men begrijpt dat hiermee iets kost baars ten dienste van de gemeen schap wordt gesteld." Verder zijn alle lagere scholen van nieuw meubilair voorzien en werd in het verslagjaar in de Groe ter School centrale verwarming aangebracht. Met het gymnastiek lokaal zijn er enkele moeilijkheden, de verbouwing geschiedt in fasen en ook wordt het hoog tijd dat er voor dit gebouw een concierge komt. V.w.b. de nieuwe kleuterschool in Groet beperkte de heer Bergh zich tot wat hij reeds eerder had gezegd, Wel stond de staatssecretaris van Onderwijs op het standpunt dat er een middel moest worden gezocht om van de (houten) noodoplossing af te komen. Er waren estetische bezwaren en het zou een geldver spilling zijn. Voor de politie is er verder een kans dat zij binnenkort beter wordt gehuisvest omdat dit jaar waar schijnlijk met de bouw van een nieuw politiebureau kan worden be gonnen. Prof. Ir. Tauber is bezig met de vervaardiging van de defi nitieve tekening. Voor wat betreft de beide postkantoren die niet meer aan de eisen des tijds voldoen is men bezig met de directie der PTT be sprekingen te voeren. Tot slot dankte de heer Bergh de Raad voor het vele werk dat zij ook in 1964 weer had verricht. Door de heer Kaag werd deze dank gere tourneerd waarna agendapunt 3 en 4 aan de orde kwamen. Aankoop gronden en woningbouw Namens de gemeente zijn met de betreffende grondeigenaren voorlo pige koopovereenkomsten tot stand gekomen om te geraken tot realisa tie van nieuwe woonwijken in Schoorl-oost. Het merendeel van de verkopers moest hiervoor een in ex ploitatie verkerend tuinbouwbedrijf beëindigen waarvoor zij behalve een opoffering van hun bedrijfsopstan- den ook de eigen huisvesting moes ten verliezen. Hierdoor moesten aanvullende bedingingen worden geaccepteerd die onder meer hieruit bestonden dat de verkopers een wo ningwetwoning kunnen huren of n premiewoning kunnen kopen. In het agendapunt 4 werd aan de raad medegedeeld dat de minister de gemeente machtiging heeft ver leend tot de bouw van 60 woning wetwoningen aan de Frederikslaan en de Onderweg. Deze woningen zijn bestemd voor woningzoekenden uit de gemeente en voor personeel van Euratom en R.C.N. B. en W. merkte op, dat de bouw van dit soort woningen dringend noodzake lijk is. Uiteraard veroorzaakten de ze agendapunten de nodige discus sie. De heer de Leeuw prees de bur gerzin van de verkopers van de grond terwijl de heer Koelewaard de suggestie deed de gronden in erfpacht te geven zodat mensen met een krappe beurs ook aan hun rek ken zouden komen. Dit zou een re- eel stuk socialisme zijn, merkte hij op. Wethouder Meedendorp bleek be reid te zijn deze kwestie binnen het college van B. en W. te bespreken. Verder zei de heer Koelewaard nog dat men door het toepassen van erfpacht de speculaties uit de hand neemt. Volgens de burgemeester is het niet zeker of de erfpacht bij het betreffende plan kan worden toegepast terwijl de heer Dekker zei niet te geloven dat het op die manier goedkoper zou zijn. Op een desbetreffende vraag zei de burgemeester dat men er naar streeft ongeveer 30% van de 164 huizen, dus 50 aan woningzoeken den uit de gemeente toe te wijzen. Ten slotte bracht ook de voor zitter hulde aan de verkopers van de grond en ging de raad accoord met het door B. en W. voorgestelde. De rest van de agenda werd vlot afgehandeld; er werd accoord ge gaan met het aangaan van een geld lening en ook werd na enige dis cussie accoord gegaan met verho ging van de gasprijs van 1 cent per m3 en tot verhoging van de meter- huur met 0,60 per maand. Hierop volgde de rondvraag. DE DUINSTREEK Rondvraag De heer Pastoor zei gehoord te hebben dat de heer Dorré diens be drijf zou hebben overgedaan aan de Psychiatrische Inrichting. Hij vroeg of dit voor de gemeente eeen na delige gevolgen zou hebben. De burgemeester ging in zijn ant woord diep op deze vraag in. De St. Willibrordusstichting heeft de ze kwestie destijds met het gemeen tebestuur opgenomen en het betreft hier oudere patiënten die nog nau welijks zorg behoeven. We hebben ons, zei de heer Bergh, in deze kwestie verdiept en we kwamen tot de conclusie dat we zowel moreel als juridisch niet konden weigeren, wel hebben we de conditie gesteld dat, mocht een patient een inzin king krijgen, hij direct naar de in richting wordt teruggezonden. Op een desbetreffende vraag ant woordde de heer Dorré dat de ver koop voorlopig is vastgesteld. De heer Koelewaard vroeg verder hoe het met de strandafgang te Camperduin stond; de burgemeester antwoordde dat deze nagenoeg ge reed was. Verder attendeerde de hr. Koelewaard op het feit dat mevr. Praat op 30 april haar funktie als kantoorhoudster op het postkantoor te Groet neerlegt. Spreker zwaaide mevrouw Praat lof toe omdat deze altijd voor het publiek klaar staat maar vroeg zich af wat er nu ver der gaat gebeuren. De burgemeester had zoals hij zei reeds aandacht aan dit probleem ge schonken; men heeft de districtsdi recteur van de PTT al een stukje grond nabij de nieuw te bouwen kleuterschool in Groet aangeboden maar verder is het een kwestie die alleen de PTT aangaat. De heer Sleking informeerde naar het door Staatsbosbeheer eerst toe gezegde en later geweigerde zwem bad te Hargen. De burgemeester zei dat Staatsbos beheer en Gemeentebestuur het nog niet met elkaar eens waren. Maar tot op deze dag voeren we nog cor respondentie in deze Tot slot zei de heer Sleking nog dat de Groeter kermis niet meer op het terrein van de heer Mereboer zal worden gehouden. Deze heeft geweigerd de kermis nog langer op zijn grond gastvrijheid te verlenen. „We zullen trachten hiervoor een nieuw terrein te vinden beloofde de burgemeester. En hiermede kwam dan even half tien een einde aan deze raadsver gadering. 'De mens in de muziek', is het onderwerp voor een avond die de toonkunstenaar de heer Corn. Jon ker op vrijdag 12 februari a.s. in 'De Roode Leeuw' voor de vereni ging Algemeen Welzijn ten beste zal geven. Het organiseren van zulk een avond was reeds lang de wens van het verenigingsbestuur. Het is een zeer gelukkige omstandigheid dat de heer Jonker, zo bekend in de muziekwereld, als plaatsgenoot ge negen is de derde avond van de vereniging in dit seizoen met woord en klank te verzorgen. Het is de be doeling om te laten horen hoe ver schillende componisten (Bach, Schu bert, Tsjaikofski) d.m.v. hun wer ken hun menszijn gestalte hebben gegeven. Het gesprokene zal worden geïllustreerd met grammofoonmu- ziek. ble, 5 leden van het Bergen's Man nenkoor, onder de altijd bewonde renswaardige leiding van Mevrouw Corry Moree-Dol. Zij brachten leuke frisse liedjes, waarvan er ook ver scheidene door de bewoners spon taan werden meegezongen. Als hoofdschotel werd gepresen teerd de vrolijke 2-acter 'Aardappe len', waarvan in onze vorige editie een uitvoerig verslag van deze op voering in 'Elkshove' reeds werd ge publiceerd. Alle medespelenden van dit groepje, een woord van hulde voor de goede vertolking van hun rol len, die stuk voor stuk in goede handen waren. We zijn nieuwsgierig naar een volgende uitvoering van dit enthou siaste groepje onder leiding van Miep Hauber. Ter afsluiting van het programma nog een keer het optreden van de zangers en daarna volgde een zeer welgemeend dankwoord van de di rectrice mede namens alle bewo ners, die dit met warm applaus be vestigden en zich zeer voldaan ter ruste begaven. T.R. Uitslag van maandag 1 februari '65 LIJN A 1 Mevr. Birnie-Burgering 52V2 2 Thomassen-Half öDA 3 v. d. Oort-de Wit 41 4 Mosch-Half 40Va 5 Mevr. Arpeau-Goet 39V2 6 Berkhout-Kaandorp 39 7 Fam. Kuyper 37 8 Bekker-Beeldman 35 LIJN B 1 Mevr. Thomassen-Haasbroek lijn A: Beeldman-Bes; Thomassen-Haasbroek Van lijn A degraderen naar lijn B: Fam. Kuyper; Kaandorp -B erkhout Van lijn B degraderen naar lijn C: Mej. Haring-Hummeling Heystek-Lensing Ml|nhardt's Zenuwtabletten Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor, dat jeugdige kinderen, die zoch per rijwiel op weg bege ven naar school dan wel hiervan terugkeren, tijdens de duisternis zonder licht rijden. Afgezien van het ontoelaatbare hiervan, vormen deze kinderen een gevaar voor zich zelf en voor an deren. De Groepscommandant der Rijks politie te Schoorl verzoekt dan ook de ouders van deze kinderen drin gend, hun medewerking te willen verlenen door hun kinderen op het bovenstaande te wijzen en eventu ele gebreken aan de verliching te laten herstellen. De Groepscommandant, De Adjudant, J. Heijstek voor bewoners van Bejaardencentrum St. Jan ter Duin te Catrijp Woensdagavond de 27ste hadden de bewoners van St. Jan ter Duin weer eens een gezellige avond. Medewerkers(sters) werden harte lijk welkom geheten door de direc trice Zr. van Sommeren. Er werd die avond gezongen door een bijna geheel vernieuwd ensem- 2 Mej. Haring-Hummeling 3 Nieuwland-de Wit 4 Schipper-de Hart 5 Nieuwland-Roos 6 de Jong-Teuwisse 7 Beeldman-Bes 8 Goudsblom-Dapper LIJN C 1 Houtkoper-Repko 2 Dames Klinkenberg- Timmerman 3 Dames Dapper-Bulloper 4 Dapper-Kluft 5 Dames Stenneberg- Timmermans 6 Heren Ens-Ens Van Lijn C promovieren naar lijn B H:outkoper-Repko Van lijn B promoveren naar PROGRAAMA ZONDAG 7 FEBRUARI 1965 Schoorl-P.S.C.K., aanvang 2.30 uur Jun. Schoorll-Vrone, aanv. 10 uur Jun. Schoorl 2- R.K.A.F.C. 5 aanvang 12 uur Asp. D.T.S. b-Schoorl, aanvang 10.45 uur Jun. 1: W. d. Maree; H. Zuidema; KL Mereboer; P. Medendorp; B. de Boer; E. R. Bakker; D. Greeuw; C. Oud; C. Duineveld; KL Half; F. A. Hooiveld. Reserve: R. Butter. Leider: W. Verhagen Jun. 2: La Pierre; K. Hooiveld; S. 33 Bredewout; B. Minkema; H. Volkers W. Nieuwland; Kl. Medema; S 29V2 Duin; W. Half; T. Medendorp, N.N 28 Leider; Volkers 23 Asp. A: K. Koel; O. Spoelstra; T. Schotvanger; B. Butter; B. Medema; 19 G. de Jong; J. Mereboer; H. Hoog- 19 vorst; H. Hooiveld; S. Kootstra; M. Snip. Reserve: T. Teuwisse. Leider: R. Koning Vertrek 10 uur per auto van Schoorl 46J/2 46 45V2 42V2 41 40 38V2 36 FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK Om half twaalf imiteerde Ronnie Trenet in zijn chanson 'Retour a Paris' en oogstte een dankbaar applaus, niet in het minst van Yolanda, wier gezicht nu straalde. Hij boog voor haar zonder een spier van zijn gezicht te vertrekken. Als je soms denkt, dat je me al bij je hebt, dame, vergis je je. Misschien kom ik morgen, misschien niet. Zal er van af hangen, hoe ik morgenochtend gemutst ben. Donderdagmorgen stapte Ronnie Beelen evenwel om tien over half elf in de trein en reed naar Den Haag. Met de bus bereikte hij Wassenaar en na enig vragen had hij de Pape gaailaan gevonden, waar hij de villa al heel spoedig ontdekte. Precies twaalf uur drukte hij zijn vinger op de bel. De bleke deed open en herkende hem onmiddellijk. ,,De pianist-zanger uit Amsterdam, Komt u verder, meneer „Beelen, Ronald Beelen. Voor mijn vrienden Ronnie." Ze sloot glimlachend de deur achter hem. „Het moet een voorrecht zijn om tot uw vrienden te behoren. Mag ik u voor gaan." In de salon zag hij Yolanda. Ze kwam overeind en liep met uitgestoken hand naar hem toe. Ontzettend aardig, meneer Beelen, dat u aan mijn verzoek gehoor hebt gegeven." Ze stelde voor: „Bep Interna, mijn vriendin, sekretaresse en cha peronne. Gaat u zitten. Wat mag ik u aanbieden? Een ape ritiefje?" „Is het erg, als ik gewoon koffie prefereer?" „Integendeel. Bep?" Het meisje verdween en Yolanda ging tegenover haar gast zitten. „Is het toegestaan, dat ik u mijn compliment maak over uw zang en voordracht? Uw imitatie van Trenet was werkelijk heel aaridg." Hij boog. ,,Dank u, mevrouw." „Voor mijn vrienden ben ik gewoon Yolanda, of Yo. Hij lachte. „En voor de mijne heet ik Ronnie." Ze knikte. Terwijl ze haar ene knie over de ander legde, keek ze hem onderzoekend aan. ,,Dit vergemakkelijkt het praten, Ronnie. Daar staan sigaretten. Of als je liever een sigaar wilt?" Hij schudde zijn hoofd. „Daar ben ik nog niet groot genoeg voor." „Mijn man rookte kleine sigaren. Eer zijn er nog steeds over. want niemand van mijn vrienden rookt ze." Hij stak een sigaret op. Wat moet hij hierop nu antwoorden? Dat ze weduwe was, wist hij van Willem Volland. Dat ze behoorlijk in haar slappe was zat, kon je wel merken aan dit huis. Een klein paleisje. Overigens, de wagen, die hij bij het huis had zien staan, kostte ook wel een kwart ton. Toen hij bleef zwijgen, vervolgde de vrouw: „Ronnie, als ik je complimenteer over je stem, zul je daarover waarschnij- lijk niet verwonderd zijn. Je weet zelf natuurlijk, dat je heel behoorlijk kunt zingen?" Hij haalde zijn schouders op. Een beleefde glimlach kwam over zijn gelaat. „Wat verstaat u onder behoorlijk? Ik zing graag. Meestal geef ik 's avonds enkele nummertjes weg, zo tussen het dansen door. Het publiek stelt het blijkbaai op prijs, gelet op het applaus, anders deed ik het niet. Maar bij Caruso vergeleken ben ik vanzelfsprekend maar een schoi kikkert j e.' Ze keek hem onafgebroken aan. Terwijl ze zich dichter naar hem toe boog, antwoordde ze zacht: „Weet u, dat u na harde en lange studie in staat zult zijn om Caruso te benade- ren?" T, Hij begon eerst langzaam, toen harder te gnnneken. „Ik zie mezelf al in de Scala van Milaan: O sole mio Mevrouw o pardon, Yolanda, ik zou haast gaan blozen.' U hebt mijn toestemming. Wat dat blozen betreft. J zijn hier sans gêne. Ha, daar is onvolprezen Bep. Ronnie, nu krijg je koffie, zoals je nog nooit geproefd hebt. Bep zette de koppen neer en schudde haar hoofd. „Houd op, Yo, wat heb je er aan?" Laat Ronnie ze eerst maar eens keuren. x- U k;; to rlrinken De koffie was werkelijk Voorzichtig begon hij te drinken, ue kou ft uitstekend. Hij proefde nog eens en knikte -Yolanda gelijk." Met het kopje in zijn hand keek hij inffrouw meisje, dat nu ook was gaan zitten. „Hoe is het, juff Interna Nou BÏp'Tk'heeTRonnie. Ik heb al jaren 8«°cht 'in vri™ heerlijke koffie ka» zetten. Maar noo.t WH~sjf hf~sde°Tï,n^ antwoordde lachend: „Ze is „i" veriooM, du, Maar ze moet bij mij d„e maanden V Hij'k.°eknha0aPrZ meteen ondeugende blik aan.^.Het is van daag 6 juni Wat denk je van 7 september, Bep. Het meisje had hem wel door. „Ik zal het aan m'n moeder vragen," pareerde ze, toch wel gevleid door zjjn lof. Dan hoor ik het resultaat wel. Yolanda vervolgde, nu weer serieus: „Ik zei net tegen Ronnie, dat hij meer in zijn stem heeft, dan hij vermoedt Het meisje knikte. „Dat kon wel eens waar zijn. Je zing^ bijzonder, Ronnie. Je hebt iets in je stem j ik het zeggen dat opvalt. „Heb je wel eens zangles gehad?" informeerde Yolanda Hij knike heftig. „Nou, en of: zes jaar." „Dat dacht ik al. Van wie?" „Van een juffrouw en wee meesters. Om precies te zijn van mijn zesde tot mijn twaalfde jaar. Op school."^ Bep begon te proesten. „Dat hebben we allemaal. De weduwe keek verstoord en Ronnie bemerkte het. Ik moet niet te ver gaan, dacht hij. ,/Als je bedoelt, dat ik daarna een opleiding heb gehad, moet ik je teleurstellen. In het stadje, waar ik gewoond heb, was ik een paar jaar lid van de zangvereniging. Maar verder Och, ik zing graag, dat wel." „Je weet natuurlijk, dat je een tenorstem hebt.' Hij dacht na. „Ja, ik kan tamelijk hoog zingen." „Heb je enig idee, waarvoor ik je vroeg hier te komen? Om je eerlijk de waarheid te zeggen: nee. Ik wil ver helen, dat ik een tikkeltje nieuwsgierig ben geworden.' Dan zal ik je nieuwsgierigheid meteen maar bevredigen, Als ik je aanbied, ik je in de gelegenheid stel enige jaren te studeren met de bedoeling een klassieke, een operazanger van je te maken, zou je dit aanbod dan aannemen?" HOOFDSTUK 5 Ronnie knipperde een paar keer met zijn ogen. Hij zette het kopje neer en keek Yolanda aan. Ze weerstond zijn blik. Bep stond intussen op en verliet het vertrek. Toen begon hij een beetje béte te lachen. „Veel verstand heb ik er niet van", begon hij aarzelend, „maar ik heb wel eens gelezen, dat een gedegen zangopleiding, een allroudn scholing met conservatorium en zo kapitalen kost. Dat kunnen slechts enkelingen zich veroorloven en betalen. Afgezien nog van het feit, dat misschien één van de duizend werkelijk de top bereikt. Een dusdanige hoogte, dat hij bekend wordt in de gehele wereld. Wie kwamen er zover? Caruso, Gigli, Rudolf Schock en nog enkele anderen. Gezwegen nog van een leven van opofferingen, dat vooraf gaat voor men zover is, dat men een ster is geworden." Ze ging er niet op in, maar vroeg enkel: „Hou je van zin gen? Ik bedoel: doe je het graag? Vind je het prettig?" Hij knikte overtuigend. „Zeker. Natuurlijk bouw je in je jonge jaren luchtkastelen. Op school had ik al een vrij goeie stem volgens onze hoofdonderwijzer. Tijdens een openbare les op de ouderavond zong ik solo. Ik was erg trots op het com plimentje, dat ik toen kreeg. En soms droomde ik een groot zanger te zullen worden. Och, hoeveel toekomstdromen komen er werkelijk uit in 't leven? Dat hindert ook niet. Ik ben best tevreden met mijn baan. Ik verdien goed, ben vrijgezel, dus wat wil ik nog meer? En of mijn stem nu werkelijk zo bijzon der is.Hij haalde zijn schouders op. De vrouw dacht na. „Je zoudt hem kunnen laten testen door een deskundige." Hij keek haar aan. „Door wie? Wie is er in dit opzicht des kundig in Nederland?" .O, die zijn er wel. Voel je wat voor een test? Voor mijn rekening uiteraard." „Dat kan ik anders best zelf betalen." „Maar ik kom met het voorstel, dus dan is het redelijk, dat ik de kosten draag." Hij ging rechtop zitten en keek de vrouw enige tijd aan. „Waarom wil je dat, Yolanda? Heb je daar een speciale reden voor?" „Misschien wel. Laten we vaststellen, dat ik er wat verstand van heb, he? Hoe, dat doet er nu niet toe. Ik ken iemand - een zangleraar, die al menige jongeman en jonge vrouw gele verd heeft aan het Conservatorium. Je zoudt het moeten pro beren." Hij dacht een poosje na. „Hoe lang duurt dat? Die test be doel ik?" Ze haalde haar schouders op. „Enkele dagen, een week mis schien. Dat hangt van verschillende factoren af." „Enne neem eens aan, dat die man wat ziet in mijn stem? Wat dan?" „Hoe oud ben je eigenlijk?" „Drie en twintig. Doet dat er wat toe?' „Zo ongeveer schatte ik je. Als de test positief uitvalt, zou je "dan je baantje er aan willen geven om enkele jaren te stu deren? Dat zou bovendien betekenen, dat je heel wat moet op offeren. Minder roken bijvoorbeeld, weinig drinken. Op tijd naar bed. Zoals een sportsman.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5