Uitvoering gymnastiekver. „Olympia" CalviMel- fok //////////nm////////////, oordeel voor Spersiebonen. Itr.bl. 75 T* E R zelfbediening bespaart u 21 gulden per kalf voert tot winst1 Fa. v/h GOVERS en KUYPER V.V. SCHOORL Vrouwen Wereld gebedsdag Plattelandsvrouwen Macaroni, 500 gram Beschuit, 2 rol Knakworst, 8 stuks T omatensoep (met ballen) ltr.bl. Aroma per flesje Bramensap per fles Dikke appelmoes Goudreinetten Custard 400 gram Kapucijnders, 500 gram Lucifers, 2 pakken Aardbeien, literblik SI 49 Staalwol, 3 voor 29 Lolaborstels 33 Zeemlap, genaaid 89 Sponsen 49 Soepballen per blik 59 Pruimedanten 85 nu 75 Vruchtengrie# 49 nu 39 Mandarijnen per blik 81 Boterhamkorrels 500 gr 85 NU 350 gram 72 500 gram 96 £16 700 gram 127 Breng geluk aan minder bedeelden Damclub .Bergen' Jeugdcompetitie VOLKERS LEEGWATER Wij lazen TWEEDE BLAD DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 Want dat is het prijsverschil tussen 200 1. melk en 200 1. CalviMel-fok in het voordeel van CalviMel-fok. Nóg een voor deel: béter dan volle melk door de extra mineralen en vitaminen. Schakel daarom over op CalviMel-fok de kalvermelk van UTD. VERKRIJGBAAR BIJ Visserslaan 25 - Alkmaar (02200)12354 1 kaatsbal gratis Onrustige Zenuwen? Mijnhardt's Zenuwtablotten ITindj dan netalsbij Vader en Moeder je verkouden DAMPO BURGERLIJKE STAND BERGEN Handelsdrukwerk NAAR DRUKKERIJ SCHOORL - TEL. 268 De jaarlijkse uitvoering van de gymnastiekvereniging 'Olympia' vond deze keer op 20 februari in 'De Rustende Jager' plaats. Zoals gewoonlijk was de zaal weer voL Na de Olympische hymne en de vaandelgroet nam de voorzitter van Olympia de heer Alf. Leysen het woord. Hij heette naast burgemeester Bergh ook vertegenwoordigers van de zusterverenigingen welkom en bracht verder dank aan de Schoorl- se winkeliers die de baten van de St. Nicolaasactie bestemd hadden voor 3 plaatselijke verenigingen waaronder Olympia. Hierna begonnen onder leiding van de heer Schuyt de oefeningen. Iedereen zette zijn beste beentje voor en er waren veel mensen die de verrichtingen van hun kroost vereeuwigden gezien het veelvuldig oplichten van flitslampen. De heer Schuyt had weer een ori gineel programma opgesteld; voor al het optreden van de kleuters, de meisjes B met hun boerendan sen en het lesuurtje van de dames senioren brachten de handen op el kaar. Het nummer hoogbrug heren kon geen doorgang vinden. De oe fening zou door 5 heren worden uitgevoerd maar twee hiervan wa ren door ziekte verhinderd terwijl 'n derde zich op het laatste moment terugtrok. Verder was de gang van zaken hetzelfde als bij de uitvoeringen die in voorgaande jaren plaatsvonden. Kinderen, die door het soms vela uren later naar bed gaan, uit hun doen waren en dit demonstreerden door de zaal op en neer te rennen. De jongsten hadden vooraan in de zaal op banken een plaatsje gevon den en maakten nogal wat lawaai hetgeen uiteraard niet bevorderlijk was voor de concentratie van die genen die op het toneel stonden Ook vielen regelmatig banken om die soms op de voeten van een klein kind terecht kwamen. Wij zouden het bestuur willen adviseren hieraan eens wat meer aandacht te besteden. Verder zij opgemerkt, dat wij geen turndeskundige zijn, integen deel, maar we vonden sommige oe feningen deze keer nogal slordig uitgevoerd. Ook ging bij een der oefenin gen de laagste legger van de brug plotseling naar beneden hetgeen 'n ernstig ongeluk had kunnen ver oorzaken. Gelukkig was de heer Schuyt onmiddellijk ter plaatse. Men kan natuurlijk zo'n uitvoe ring als een gezellig feestje van gymnasten en aanhang zien maar wij vonden het geheel nogal rom melig. En dat mag op een uitvoe ring die men geeft voor donateurs en andere belangstellenden toch niet voorkomen. Aan het slot van de avond werd de heer Schuyt een enveloppe met inhoud aangeboden, terwijl ook mej. Butter voor haar vele werk een at tentie kreeg. Met een geslaagde verloting en een gezellig bal werd de avond besloten. in de Duinstreek van 24 februari 1933 dat het aantal leden van de VVV Groet-Camperduin dat jaar 113 bedroeg; dat deze VVV de busonderneming HABO steunde; deze had een ver gunning aangevraagd voor het ex ploiteren van een autobusverbin ding tussen Schoorl en Camper duin; dat een retour station Schoorl - Camperduin waarschijnlijk 0,30 zou kosten; dat er in Schoorl een flinke hulp voor de morgenuren werd ge vraagd, loon ƒ3,- per week; dat Berger slager Koning een kwartje vroeg voor een V2 pond ham. SCHOORL - WESTZAAN 2-1 In een van beide kanten zeer goed en snel gespeelde wedstrijd heeft Schoorl kans gezien om voor de 10e maal ongeslagen het terrein te verlaten. Beide ploegen stellen zich volle dig op en Schoorl trapt af. Direct ontwikkelt zich een boeiende wed strijd. Na 3 minuten heeft Schoorl reeds succes uit een combinatie v. Twuyver-Hartman Kok welke laat ste juist onder de lat doelpunt. Snel gaat het spel op en neer, van enig krachtsverschil is niets te bespeu ren, hoewel Schoorl de beste kan sen krijgt. Vooral de verdediging van Schoorl is zeer goed op dreef Snel w;ordt de bal opgebracht en vaak heel goed geplaatst. Totdat 10 minuten voor de rust een slecht weggewerkte bal Schoorl noodlottig wordt. Van dichtbij scoort de rechts binnen de gelijkmaker. Rust 1-1 wat de verhouding toch wel weergeeft. In de tweede helft een copie van de eerste. Er wordt keurig gespeeld en de wedstrijd is het aankijken volkomen waard. Beide doelen zijn om beurten in ge vaar en eenmaal mag Schoorl niet over geluk klagen als Schreiner reeds is gepasseerd en de bal ter gend langzaam naast het doel rolt. Toch zal Schoorl de overwin ning behalen. Vijf minuten voor het einde neemt B. v. Twuyver een hoekschop welke door de Westzaan- keeper wordt gemist en H. Pronk staat klaar om het vonnis te vol trekken. Hiermede is de wedstrijd afgelopen. Bijzondere dingen ge beuren er niet meer en heeft Schoorl een welverdiende over winning behaald. Tot nu toe zijn de 42 doelpunten gemaakt door resp. B. v. Twuyver 11; H. Pronk 9; Hartman Kok 7; B. Hof 6; E. de Boer 6; H. Mooy 2 en Schotvanger 1. Op vrijdag 5 maart, de eerste vrij dag in de lijdensweken, zal over de ganse aarde in meer dan 140 lan den de vrouwen wereld-gebedsdag worden gehouden. De liturgie heeft als onderwerp Wat verlangt God van de mens? En is samengesteld door mevrouw Jesse Mc. Neil, de vrouw van een neger predikant in Noord-Amerika. Mevrouw Mc. Neil heeft een uni versitaire opleiding gehad en is in het bezit van verscheidene acade mische titels. In 1960 werd zij af gevaardigd naar de conferentie op het Witte Huis over het werk on der kinderen en tieners. Ongetwijfeld moet mevrouw Mc. Neil herhaalde malen persoonlijk de vernederingen hebben ondervonden haar rasgenoten aangedaan. Maar de liturgie ademde enkel liefde tot de medemens. Ook voor ieder van de deelneem sters individueel is dit rustige uur van bezinning een versterkend mid del om kracht te ontvangen de eigen moeilijkheden moedig te doorstaan. Wij wekken u dus vol vertrouwen en met aandrang op, die gebedsuur bij te wonen. Die heeft plaats te Schoorl in de Ned. Herv. Kerk om kwart voor 8. Te Bergen in Rehoboth-kapel, Di. van Peltlaan, Bergen, aanvang 8 uur. Voor de filmavond die de afdeling Schoorl van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen in samenwerking met de Hollandse Mij. van Land bouw in 'De Roode Leeuw' had ge organiseerd bestond veel belangstel ling. Zelfs zo, dat er eerst nog veel stoelen te voorschijn moesten worden gehaald voordat de avond kon beginnen. De heer Mulder van de Holl. Mij. van Landbouw heette een ieder wel kom en leidde de heer Nijhuis van de Caltex Nederland N.V. in, die het verdere programma voor zijn reke ning nam. Enige jaren geleden heeft de heer Nijhuis met enkele anderen een rit per postkoets gemaakt van Istan- DE DUINSTREEK boel naar Rotterdam; een rit van 4000 km. die 400 jaar geleden ook gemaakt is en wel door degenen die de bloembollen van Turkije naar Nederland brachten. De heer Kleiboer was de initia tiefnemer van deze tocht die door enkele grote maatschappijen was gefinancierd. De heer Nijhuis ver telde veel interessante dingen over dit onderwerp, terwijl na de pauze een film over Turkije op het witte doek verscheen. Mevr. Broersma, de nieuwe presi dente van de Plattelandsvrouwenaf deling dankte aan het eind van de avond de heren van de Caltex en deelde nog mede dat de volgende bijeenkomst van de dames op 19 maart zal zijn. PROGRAMMA V.V.V. SCHOORL ZONDAG 28 FEBRUARI 1965 S.V.A.-Schoorl, aanvang 2.30 uur Schoorl 2-S.V.W. 4, aanvang 2.30 uur. Koedijk 3-Schoorl 3, aanvang 10 uur Jun. Schoorl 1-Koedijk aanvang 10 uur Jun. Schoorl 2-Kolp. Boys 2 aanvang 12 uui V I u BOTERHAMWORST 150 gram0,39 PALINGWORST 100 gram0,43 BLOEDWORST 100 gram0,22 BELEGEN 500 gram 1,95 JONG 500 gram1,69 KRAKELINGEN0,45 EIERKOEKEN0,69 TOFFEE-MELANGE DROP - VANILLE 200 gram0,45 HOEST-MELANGE 200 gram0,46 Iglo spina: lou- ylOÜTE^ Rnïnelaan 12 BERGEN Asp. Dirkshorn-Schoorl, aanvang 10 uur Jun. 1: W de Maree; H. Zuidema; KL Mereboer; P. Medendorp; B. de Boer; P. A. Hooiveld; D. Greeuw; C. Duineveld; C. Oud; R. Bakker; KI. Half. Leider: W. Verhagen. Jun. 2: La Pierre; B. Minkema; S. Bredewout; W. Nieuwland; H. Vol kers; Sj. Minkema; KL Medema; S. Duin; W. Half; K. Hooiveld; J, G. de Boorder. Leider: Teuwisse. Asp. A: K. Koel'; B. Butter; T. De stand in groep A is als volgt Schotvanger; B. Medema; G. de J. Stam 14 9 1 4 19 Jong; Jb. Mereboer; H. Hooiveld; P. Mienes 14 5 6 3 16 H. Hoogvorst; T. Teuwisse; S. Koot- W van Hattum 10 6 3 1 15 stra; M. Snip. H. Kruisinga 14 6 3 5 15 Reserve: J. de Vet, J. Rotteveel P. Beukers 9 6 1 2 13 Leiders: Volkers en Koning. P. Boots 11 6 1 4 13 J. de Rover 10 4 2 4 10 Wie van de leden heeft thuis nog D. Buisman 12 3 4 5 10 een wit reserve-shirt van de vere J. Bliekendaal 16 2 4 10 8 niging. Inleveren bij Regtop s.v.p. J. de Moor 16 1 5 10 7 Ongeveer 2 maanden weg. Iedere dag wendt men zich tot de Nederlandse Centrale voor Prac- tische Hulpverlening (Groesbeekse Tehuizen) met het verzoek een kind of een volwassene op te nemen in één van de 14 tehuizen en gezins paviljoens, die van deze protes tantse instelling te Groesbeek uit gaan. Kinderen, die de veilige be schutting van het ouderlijk huis moeten ontberen; volwassenen, die gehandicapt zijn naar lichaam of geest of in sociaal opzicht; langdu rig zieken, die vaak reeds jaren aan hun ziekbed zijn gekluisterd', en voor wie een passende verpleging thuis niet langer mogelijk is. Deze allen vinden in de Groes beekse tehuizen rust, werk en naar wij hopen wat geluk. Maar van de plm. 350 aanvragen per jaar moet een groot gedeelte worden afgewe zen wegens plaatsgebrek. Daarom wil men deze arbeid in Groesbeek financieel verder helpen, zodat uitbouw van het werk voort gang kan vinden. Tot dat doel zal er in de week van maandag 1 maart tot en met 7 maart ook in onze gemeente een openbare inzameling worden gehou den. Veel is er nodig, geeft dus met gulle hand. En als u kunt en wilt. helpt dan met deze collecte en meldt u bij Mevrouw Alblas-Roscam, Ab- bing Maesdammerlaan 7, Bergen, telefoon 2670. Groep B E. Stam C. Tromp G. Roosloot N. Erkamp P. Fransen N. Veld A. Tromp K. Span Dongelmans 15 13 2 0 28 14 13 1 0 27 16 12 1 3 25 16 7 2 7 16 14 5 3 6 13 15 4 3 8 11 15 5 0 10 10 15 2 0 13 4 15 1 0 14 2 3 D.V.V.a, Noord-Scharwoude 160,0 Uitslagen algemeen individueel klassement 1 G. Houtenbos, D.I.O. 49,7 2 K. Ruitenberg, Excelsior 48,8 3 M. Min IJbz., DIO 44,9 4 J'. Koomen. DWa 44,7 5 G. Desseling, Excelsior 44,1 De juiste datum en de deelnemers aan de finale zullen nog nader be kend worden gemaakt. GYMNASTIEK In Obdam vonden zaterdag in de jeugdcompetitie gymnastiek de wed strijden plaats in de halve finale jongens in de leeftijd van 12 en 13- 14 jaar. Er werd gewerkt in 6 on derdelen. De uitslagen luiden 12 jaar 1 Nieuw Leven, Hoogkarspel 184,1 2 GYM, Schoorl 176,6 3 D.I.O,. Bergen 175,7 4 St. Victor, Obdam 174,5 5 Excelsior, Grootebroek 159,5 De beste individuele prestaties gym.ver. D.I.O. 1 M. Leijen 45,8; St. Koopman 43,6 K. v. cL Pluim 43,5. Uitslagen groepen 13/14 jaar 1 D.I.O., Bergen 178,0 2 Excelsior, Grootebroek 175,2 der gemeente Bergen-Nh. van 15 febr. tot 22 febr. 1965 Geboren Leendert Christian, zoon van Leen- dert C. Biskanter en Theodora W C. van der Helm, Berkenlaan 16. Catharina Alida Maria, dochter van Wilhelmus J. Jonk en Alida A Koopman, Turfweg 9. Mattheus Theodorus Maria zoon v. Jacobus van Baar en Maria A. Groe- newoud, Filarskiweg 23. Ondertrouwd Joseph Johannes Keijer, 21 jaar, boekhouder, Lutmastraat 71"', Am sterdam en Editha Maria Elisabeth Schotten, 20 jaar, laborante, Kleine Dorpsstraat 9. Gehuwd Gerardus Hendrik Kager en An ja Jacoba Bes, IJmuiden, Kennemer- laan 71. Cornelis Schotten en Johanna Mar- garetha Roozendaal, St. Adelbertus- laan 9s. Overleden Cornelis Dirk de Roode, 36 jaar, Amsterdam, Tugelawag 17'. Teunisje Tromp, 81 jaar, wed. van J. Spaan, Elkshove 1. Voor

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5