Ronnie NOVIB-avond brengt f 337,- op Vee! lief Nog veel onbekend talent in Schoorl Gemeentebode in het zilver Ledenvergadering Hulp in nood VOLKERS LEEGWATER Duinmeertje s oan Onrustige Zenuwen? Burgerlijke Stand SCHOORL TWEEDE BLAD DONDERDAG 18 MAART 1965 Wij lazen BURGERLIJKE STAND BERGEN NAAR DRUKKERIJ SCHOORL .- TEL. 268 PETTEN De zaal van 'De Rustende Jager' was overvol toen daar j.l. zater dagavond de avond ten bate van de NuviB plaatsvond. De voorzitter van het comité Schoorl, de heer Koeman, wees er in zijn welkomswoord op, dat de avond praktisch geheel door plaat selijke amateurs zou worden ver zorgd. „Ik ben dankbaar dat er zoveel mensen uit de gehele gemeente sa menwerken", zei de heer Koeman; „want er is een tijd geweest dat Schoorl en Groet ruzie hadden. Een van de meest werkzame middelen om 'n oorlog tegen te houden is 't voorkomen van honger en de be strijding van rampen in de wereld en hiermee heeft de NOVIB zich belast. Deze organisatie is in het he le land werkzaam en houdt 1 x per jaar een collecte." Met enkele woorden herdacht de voorzitter vervolgens de heer Hart man Kok die onlangs is overleden. „Midden in de voorbereidingen voor deze avond is de heer Hartman- Kok ons ontvallen en hij heeft ont zettend veel werk voor ons comi té verzet." Verder zei de heer Koeman dat men vanavond plaatselijke artiesten van allerlei slag aan het werk zou zien en hij hoopte dat men met zijn kritiek mild zou zijn. Hierna begon het programma dat men door ziekte van enkele mede werkers hier en daar had moeten wijzigen. Ons plaatselijk fanfare korps beet de spits af en bracht 3 vlot gespeelde nummers n.l. een mars, een teenagerfantasie en een galop. Bij het tweede nummer dat de Vriendschap onder leiding van dirigent Luijting uitvoerde, bleek dat men zich ook waagt aan het Zuidamerikaanse genre, wellicht wordt de Vriendschap nog eens een geduchte concurrent van orkesten als dat van Edmundo Ross. Mej. Dapper zong vervolgens en kele bekende operettemelodieën waarbij zij door mej. Snijders-de Vogel op de piano werd begeieia Ook een groepje van de Volksmu ziekschool o.l.v. de heer O. Boots- ma verleende haar medewerking en speelde muziek van diverse origine. De kleine Martientje Kuys gaf en kele nummers op haar accordeon weg, een instrument waar achter het meisje bijna geheel schuil ging. We zouden bijna vergeten de naam te noemen van de conferencier, want die was er wel degelijk en wel in de persoon van de heer C. Hoogvorst uit Groet die op een voortreffelijke manier de verschil lende nummers aan elkaar praatte. Het mondharmonicaduo 'De Chro- monica's' oogstte veel succes met hun optreden. Zij werden zelfs door het publiek gedwongen nog even een derde nummer te spelen. De goochelaar Armandi, in het harde leven van alledag een eer zaam postdirecteur liet ook nu weer enkele staaltjes van zijn kunnen zien waarbij hij door zijn charmante echtgenote werd geassisteerd. Na de pauze speelden enkele le den van de HTV 'De Komedianten' de klucht 'Klaas Konijn, in huiden en vellen'. Er is door de aanwezigen hartelijk gelachen hoewel het jam mer was dat het gesprokene achter in de zaal soms moeilijk te verstaan was. De imitator Schoorstra gaf op de zelfde manier als André van Duin een rake imitatie van ons aller Do- rus tijdens zijn versie van een ge deelte uit de Barbier van Sevilla. De heer Schoorstra bleek bereid te zijn hierna nog een liedje van Do- rus te brengen. Ook Alfons Ley sen jr. was weer van de partij, hij zong enkele top hits met gitaarbegeleiding, waarna Kees Oud een paar nummertjes op zijn accordeon ten beste gaf. De Vriendschap kwam ook na de pauze weer met enkele pittige nummertjes die over het algemeen foutloos werden gespeeld. Hierna verschenen de Raatsheertjes ten tonele. Het ensemble bestand uit een achttal heren, n.l. 6 gitaris ten, een drummer en een organist. Het had blijkbaar nogal wat voeten in aarde voor dat het gehele instrumentarium voorzien was van de nodige elektrische energie. Maar toen dit na enige tijd wachten was geschied produceerden de heertjes in no time een onnoemelijk lawaai en een dermate stampend ritme dat zij binnenkort wel zullen worden ge- engageerd door een opperhoofd van een nog niet ontdekte negerstam in de binnenlanden van Afrika. Maar ook over smaak valt niet te twisten want de aanwezige tieners bleken de klanken van de heerj es ten zeerste te appreciëren. Zij maakten zoveel lawaai, in de zaal dan, dat burgemeester Bergh zich bij het uitspreken van zijn slotwoord nau welijks verstaanbaar kon maken zo dat wij nauwelijks hebben kunnen horen wat de heer Bergh zei. „Het is moeilijk om nu stil te staan bij het probleem van de onderontwik kelde gebieden"; meende ik Mllnhordt's Zenuwtabletten de heer Bergh te horen zeggen." En ik dank iedereen die meegewerkt heeft aan welslagen van de avond en ik geloof dat iets als dit wel voor herhaling vatbaar is." Hierna werd er nog een geslaag de verloting gehouden waarvoor veel prijzen ter beschikking waren gesteld. Al met al heeft de avond vocfr het NOVIB-comtié zo'n 300 gulden in het laadje gebracht en dat was ook uiteindelijk de bedoe ling van het organiseren er van. De tieners zullen zich na afloop best geamuseerd hebben terwijl zij dansten op de muziek die de Raats heertjes voortbrachten. Hoe het allemaal is afgelopen kunnen wij u niet vertellen want het was half twee voor het feest was afgelopen en toen vonden wij het eerlijk welletjes. Maandagmorgen j.l. werd ten ge meentehuize van Schoorl het feit herdacht dat de gemeentebode- schrijver, de heer E. J. van Door- num, een dag tevoren 25 jaar in overheidsdienst was. In aanwezigheid van alle ambtenaren ter secretarie en enke le ambtenaren van de dienst voor gemeentewerken werd de zilveren jubilaris, die vergezeld werd door zijn echtgenote, toegesproken door de burgemeester, de heer J. H. Bergh. De heer Bergh releveerde dat de heer van Doornum 25 jaar geleden in overheidsdienst was gejkomen. Aanvankelijk werkte hij als bestel ler bij de PTT doch op 18 augustus 1958 trad hij in dienst bij de ge meente Schoorl als gemeentebode- schrijver. De burgemeester hoopte dat hij nog vele jaren in goede ge zondheid zijn werk zou kunnen voortzetten. Voorts bood hij, namens het ge meentebestuur, de jubilaris een en veloppe met de gratificatie en zijn echtgenote 'n bloemstuk aan. Daags tevoren had de heer Van Doornum reeds te zijnen huize een bloem stuk van het gemeentepersoneel ontvangen. Tenslotte dankte de jubilaris het bestuur en het personeel van de ge meente Schoorl heel hartelijk voor het gebodene. COLLECTE RHEUMAFONDS In de week van 22 tot 28 maart zal in onze gemeente een collecte worden gehouden ten behoeve van het Rheumafonds. Wij doen hierbij een beroep op de inwoners van onze gemeente om met gulle hand te geven en daar mee deze zoveel leed veroorzakende volksziekte te helpen bestrijden. Het Comité Er was een redelijke opkomst bij de vergadering die de ver.' Hulp in Nood' op 12 maart in 'De Roode Leeuw' hield; ongeveer 14 van de 42 leden waren komen opdagen. De voorzitter, burgemeester Bergh vroeg zich in zijn openingswoord af of een vereniging als deze momen teel nog wel bestaansrecht heeft. Hij kwam tot de conclusie dat dit al thans in Schoorl nog wel het geval was. Voor mensen in loondienst geldt dit in mindere mate dan voor de zelfstandigen. De notulen werden conform vast gesteld en uit het jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de hr. Blom bleek dat men in 1964 veel zieken van het hen toekomende had moeten voorzien, er werd ruim 2000,- uitgekeerd. De commissie van onderzoek naar de kasmiddelen schitterde door afwezigheid; wel had zij bericht alles in orde te heb ben bevonden en werd de penning meester décharge verleend. Na enige discussie over een wijzi ging van het ziekenfondsbesluit werd de bestuursverkiezing gehou den; in plaats van de aftredende heren Obdam en Hofman werden de heren Beukers en Koel gekozen. Bij de traditionele verloting van de 3 maanden vrijstelling van de Qontributiebetaling bleek de heer Hofman de gelukkige, terwijl de he ren Blom en Timmer naar de aan staande bondsvergadering werden afgevaardigd. In zijn slotwoord merkte de voor zitter op dat er nu nog geen reden is, om tot opheffing van de vereni ging over te gaan en hij zei te ho pen dat eens het z.g. sociale pakket dermate wordt uitgebreid dat de vereniging geheel overbodig zal worden. Dat zal dan ook de zelf standigen ten goede komen die nu nog dikwijls achteraan komen. over de maand februari 1965 Geboren te Schoorl Bobbie Johannes, zoon van B. Mus- kee en M. de Bruijn. Catharina Jo hanna Nicoline, dochter van S. van Wonderen en A. G. Stam. Johannes Jozef, zoon van J. J. Kooijman en M. A. C. Minkema. Marcel Wilhel mus Henricus, zoon van C. W. de Klerk en C. A. A. Deckers. Jilles, zoon van A. Roos en M. C. de Vis ser. Marianne Simone Nicoline, d. van K. Hoogvorst en A. F. Selhorst. Harold Johannes, zoon van J. H. Ebels en A. van der Woude. Elders geboren Els, dochter van A. H. Gutter en J. M. A. Tamis. Gertjan, zoon van J. Boontjes en A. Kuijper. Astrid, d. van S. Stam en J. W. Tesselaar. DE DUINSTREEK Gehuwd Antonius A. W. van der Linden en Ida M. Kaag. Hendricus A. Kaan dorp en Cornelia J. M. Slijkerman. Dirk B. Ros, wonende te Zaandam en Regina A. Timmer. Elders overleden Hugo E. J. J. J. A. Hartman Kok, e/v H. M. Da vies, 69 jaar. Sjoerd Minkema, e/v M. C. J. Sel horst, 67 jaar. De loop der bevolking (febr. 1965) Ingekomen Agatha van Wonderen van Haarlem naar Duinweg 91. Petrus N. Bakker en gezin van Warmenhuizen naar Rijksweg 16. Maria C. Jacobus w/v G. J. de Wit van Heiloo-Nh. naar Gerbrandtslaan 19. Jacob Vlaming van Heiloo-Nh. naar Gerbrandtslaan 19. Maria A. H. de Gruijter w/v P. J. J. Ros van Amsterdam naar Hee- reweg 169. Pieter Gelder en echtg. van Bennebroek naar Duinweg 30. Paul de Groot van Schagen naar Heereweg 118. Paulina H. E. van Esseveld e/v M. G. Sijpheer en kind van Venray naar Laanweg 30z. Al fred L. Roos en gezin van Oudorp- Nh. naar Plevierweg 12. Vertrokken Dieuwertje Slik w/v J. G. F. Bou- man van Duinweg 30 naar Alkmaar. Emma W. Takes van Heereweg 257 naar Wognum. Doortje Zwakman, w/v J. Meijer van Bickerslaan 3 n. Castricum. Klasina van der Busse w/v C. Groot van Duinweg 30 naar Wieringen. Jan Kaandorp van Voor weg 54 naar Alkmaar. Maart je Gut- ker w/v H. M. Laurman van Rijks weg 16 naar Warmenhuizen. Jan J. Nottelman van Rijksweg 16 naar Warmenhuizen. Annelies IJ'ssels van Duinweg 121 naar Amsterdam. in de Duinstreek van 22 maart 1935 dat de salarissen van de wethou ders verlaagd werden van 300,- tot 250,- en het presentiegeld van de raadsleden van 4,- op ƒ3,50; dat er op 10 april van gemeente wege een keuring zou plaatsvin den van trekhonden 'en hunne karren en tuigen'; dat de heer P. Algra 25 jaar in dienst was bij de spoorwegen en daarom uitgabreid werd gehul digd; dat in hotel v. d. Garde een open bare psychometrische seance zou plaatsvinden; dat de Coöp. Zuivelfabriek 'De Goede Verwachting' Edammer kaas aanbood. Prijs: 65 cent per stuk. van 1 maart tot 8 maart 1965 Geboren Saskia Emma Johanna, dochter van Klaas W. Roeda en Jannie Stel, Wollegrasweg 12. Frederik Jacobus Maria, zoon van Franciscus J'. Feijen en Elisabeth C. M. Postma, Natteweg 68. Ondertrouwd Nicolaas Pieter Jan Schuurman, 22 jaar, expediteur, Zuidlaan 29 en Anna Bouke Koster, 20 jaar, zonder beroep, Zuidlaan 29. Gehuwd Joseph Johannes Comelis Keijer en Editha Maria Elisabeth Schotten, Amsterdam, Stadionweg 209 II. Overleden Petrus Johannes van der Steen, 77 jaar e.v. A. H. J. M. Geers, Kastan- jelaan 9. van 8 maart tot 15 maart 1965 GEBOREN Mar jam,dochter van Cornelis Vel, en Elly Dirkje de Vries, Wikkeweg 15. Maria Elizabeth, dochter van Cor nelis Jozef Kaandorp en Catharina Dieuwertje Kager, Groeneweg 42. Hilde, dochter van Tonny Souwer, en Hilde Koppen, Zuurvensweg 28. Maichel Ariën, zoon van Bertus Veenstra en Antje Petronella Havik, Jaap Weijandweg 11a. ONDERTROUWD Jan Rol, 27 jaar, bouwkundig op zichter, Alkmaar, Eikelenburgstraat 17 en Beletje Elisabeth de Goede, 18 jaar, zonder beroep, Karei de Grotelaan 2. GEHUWD Franciscus M. Oudhoff en Geertrui- da P. Buur, St. Antoniusstraat 23. Willem A. F. Hasselaar en Johanna C. Renes, Zeeweg 34. Franciskus E. M. Lotz en Maria D. Bakker, Notweg 30. OVERLEDEN Geen. Voor Handelsdrukwerk Aan de Oorsprongweg Wuivend riet en water Droom voor nu en later, Luister, wat ik zeg. Sta je daar te kijken, Door geen mens gestoord, Als er eenden strijken Langs de stille boord. Wil dan niet vergeten Wie dit wonder schiep 'k Heb mezelf vergeten, Toen het meertje riep. Jan Visser GYMNASTIEKVERENIGING OOK IN BURGERBRUG SUCCES De tweede uitvoering van de afde ling gymnastiek, Z.S.C., van de sportvereniging 'Petten' is uitste kend verlopen. Ook in Burgerbrug weer een uitverkochte zaal van ca fé Dekker. Voorzitter de heer H. Raat bena drukte nog eens in zijn openings woord de moeilijkheden van het oude Z.S.C. van voor de fusie. Het ging met onze vereniging ieder jaar slechter, het werd tenslotte een martelpartij. Thans kunnen wij weer beschikken over een levendige vereniging van 250 leden. Terwijl ons een prachtig gymnastieklokaal ten dienste staat met de aller nieuwste toestellen. We kunnen nu weer flinke groepen vormen, kort om het is nu weer een lust om te turnen. Het programma werd op de zelf de wijze gebracht als in Petten en had ook een dankbaar publiek. Aan het einde van de avond dank te voorzitter de leidster mej. v. d. Kolk en overhandigde haar een boekenbon. Dank was er voor de mensen die voor vervoer hadden gezorgd vanuit Petten, voor de ca féhouder de heer Dekker en voor het vervoer van de toestellen. Penningmeester de heer W. Bou- wes overhandigde tenslotte een boekenbon aan voorzitter de heer H. Raat, die iedere week mej. v. d. Kolk helpt bij de oefeningen in Petten. U bent daar iedere week van 7.15 tot 10.00 uur aanwezig, wij willen dit op deze wijze belonen. Een gezellig bal hield de aanwe zigen nog lange tijd bijeen. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 10 „Arrangeer een muziek- en zangavondje bij je thuis", was zijn advies. „Jij danst een van je oude nummers, ik speel wat en Ronnie zingt één of andere aria. Huur een bassist en een violist laat ze dansen, dan heb je een complete avond. Als je dan een paar belangrijke opera-recensenten uitnodigt je hebt relaties genoeg, nietwaar? heb je de kans, dat er over hem geschreven wordt in de krant." Yolanda dacht na. „En als de kritiek negatief is? Dan is hij in staat om meteen naar Amsterdam terug te keren." Hij knikte begrijpend. „Er zit natuurlijk een zeker risico in. Maar jij kunt vooraf met de jongens praten. Als je ze er opmerkzaam op maakt, dat hij pas een half jaar Conserva torium heeft, dan zou het al heel honds zijn, wanneer ze daar mee geen rekening houden. Jij kunt ze in ieder geval mild stemmen. „Er zit wel wat in", antwoordde ze terloops. „Heb je hem al eens wat laten zingen? Ik bedoel één of andere bekende aria?" „Een paar. Ik kies wel iets uit, wat niet te moeilijk is." Yolanda begon er wat meer voor te voelen. „Goed, vol gende week zaterdag? Schikt jou dat? En zorg jij dan voor alles?" „Best. Behalve de verslaggevers natuurlijk." „Je hoeft het niet voor niets te doen, Jan. Ik maak dat wel met je in orde." „Mijn kind, je weet dat geld mij weinig interesseert." Ze liep op hem toe om hem een kus op zijn voorhoofd te geven. „Dat weet ik. Maar je moet ook leven. Zorg ervoor, dat je niets tekort komt, hoor? Ik vind, dat je er de laatste tijd niet zo best uitziet." Hij lachte. „Kind, ik leef voor tachtig procent van de mu ziek." „Weet ik. Maar daar vul je je maag niet mee. Ik zal wat meer op je gaan letten, meneertje. Ik kom je Eerste Paasdag halen. Eet je bij ons." Het werd een gezellige dag, waarop gemusiceerd werd en Yolanda de oude leermeester volstopte met allerlei heerlijk heden. Maar 's avonds verklaarde Ronnie, dat hij de volgende dag weg ging. „M'n familie eens opzoeken. Ze zullen niet weten, wat er met me aan de hand is." „Waar woont die?" vroeg Yolanda belangstellend. „O, ergens boven Amsterdam. Ik ben 's avonds wel tijdig thuis." De volgende morgen was de jongeman al vroeg beneden, at hetgeen Bep de avond tevoren had klaargemaakt en ver liet om acht uur de woning. Maar halverwege het hek hoorde hij een bekende stem: „Ronnie!" Hij draaide zich om en zag Yolanda in het raam van haar kamer. Hij kwam enkele schreden terug. „Goedemorgen. En ik heb nog wel zo stil gedaan," voegde hij er lachend aan toe. „Waarom neem je je wagentje niet?" Hij schudde zijn hoofd. „Voor een plezierreisje zeker?" „Is-ie daar niet goed genoeg voor? Je mag ook mijn wagen nemen, als je wilt." Hij kwam nog enkele passen terug en keek haar verbaasd aan. „Ik kan toch voor familiebezoek niet met jouw auto gaan." „Net zoals je wilt. Waarom ga je dan niet met de jouwe?" „Meen je dat?" „Natuurlijk. Hij is toch voor jou? Hoe had je dan willen gaan? Met de trein?" „Ja, allicht." Ze keek hem enige tijd aan. „Ronnie, soms kan ik geen hoogte van je krijgen. De wagen is van jou, Ronnie Voor iedere rit, die je wilt maken. Is dat duidelijk genoeg?" Hij lachte verlegen. „Nou als je er op staat wat graag natuurlijk." Drie minuten later kwam hij weer voorbij het raam, ditmaal in de wagen, heftig zwaaiend. Ze wuifde terug en keek hem na tot hij het hek uit was. „Soms nog net een kind," zei ze zacht, terwijl ze het raam sloot. In de Beemster werd Ronnie opgetogen begroet, niet alleen door echtpaar Vet, maar voornamelijk door Aagje. Ze drukte zijn hand en keek hem blij aan. „Ik dacht al, dat je ons vergeten was", zei ze zacht. Hij ging bij haar rolstoel zitten en vertelde de oorzaak. „Ik ben sinds enkele maanden weer aan het studeren. Onder meer aan het Conservatorium. Of het wat worden zal, weet ik natuurlijk nog niet. Daarom ben ik verhuisd, zie je? Naar Wassenaar. Dat is de oorzaak, dat ik niet zo vaak meer kan aanwippen." Ze greep even zijn hand en drukte die. „Maar nu ben je er, dat is voor mij het voornaamste." Na het eten reed hij haar zoals al vaker gebeurd was over het rustige pad. „Vind je het prettig?" vroeg ze. „Ik bedoel: dat je weer studeert?" „Zeker. Vroeger wilde ik al graag naar het Conservatorium maar ja dat kostte geld en dat had ik toen niet." Ze zuchtte. „Ja, dat geld dat weet wat." Hij glmlachte. „Heb je tekort, Aagje? Wil ik je een tientje lenen? „Welnee. wat zou ik met geld moeten doen? Dat is tenminste één voordeel vooor mij: financiële zorgen heb ik niet. Tenminste, voorlopig niet." Hij legde zijn hand zacht op haar schouders. „Jij hoeft je nooit zorgen te maken, weet je? Als je me nodig hebt, schrijf me of laat iemand bellen. Ik ben zo gauw mogelijk bij je. Vooor zover dat in haar vermogen lag, draaide ze haar hoofd Op mij kun je altijd rekenen, onthoud dat maar." om en keek hem dankbaar aan. „Fijn, Ronnie. Maar ik had het kunnen weten. Jij bent mijn enige vriend. Dat je op tweede Paasdag naar mij toegekomen bent ik vind het ontzettend fijn." „Ik blijf de hele dag." Hij dacht: mijn broer in Purmerend is met dit mooie weer misschien niet eens thuis. En dit kipd kan ik een blijde dag bezorgen. Hij haalde een zak snoepjes te voorschijn en legde die op haar schoot. „Dank je, Ronnie. Maar als je niets meeneemt, ben ik ook blij." „Dat weet ik, Aagje. Als ik in de komende zomer tijd heb, wip ik nog wel eens aan. En in de grote vakantie in ieder geval." Toen hij terugreed naar huis, vroeg ze: „Waarvoor studeer je eigenijk? Heb je bepaalde plannen, Ronnie?" Hij dacht even na, alvorens te antwoorden. „Ik heb natuur lijk iets bepaalds op het oog. Maar ik zwijg er nog even over, omdat ik nog altijd niet weet of ik zal doorzetten of niet zie je? Als ik verder ga, moet ik rekenen op drie a vier jaar. Voor ik geheel klaar ben." „Zeg, Ronnie je maakt me nieuwsgierig. Mag ik het echt niet weten?" Na enige aarzeling antwoordde hij: „Dit blijft voorlopig onder ons, Aagje. Ik zing tegenwoordig. Men zegt, dat ik een goede tenorstem heb. Misschien is het zo ik weet het nog niet. Maar mondje dicht!" „Mijn hand erop, Ronnie, dit blijft een geheim tussen ons tweeën." Maar in de zomervakantie kwam er geen Ronnie Beelen naar Beemster. Tot groot verdriet van de gehandicapte Aagje. Want Yolanda besliste, dat hij met haar meeging naar Spanje. „Een maandje vakantie, meneer de student. Dat is ook een onderdeel van het leerprogramma; dus protesten helpen niet. Ik heb een huisje, dicht hij San Sebastian, waar het klimaat fantastisch is en daar gaan we ons vermaken. Met ons drieën. HOOFDSTUK 8 Als Ronnie Beelen later nog eens terugdacht aan die augus tusmaand in Spanje, dan wist hij, dat hier het keerpunt in zijn leven definitief was gekomen. Daar raakte hij over het dode punt heen. Daar wist hij: als ik doorzet, kan ik het halen. Terugziende op het jaar, waarin hij zes dagen van de week gestudeerd had, theorie en praktijk, begreep hij: ik heb in dit jaar heel veel geleerd. Mijn stem is al heel wat beter en mijn talenstudie breidt zich uit. Frans, Duits, en Italiaans zing ik al vrij gemakkelijk. Yolanda is een grote steun voor me en Jan Pottenberg staat ook altijd klaar om te helpen. Als ik dan niet bereik, wat ik nu graag wil bereiken, weet ik het niet. Ik moet er komen. Ik ben het nu ook aan mezelf verplicht. Tijdens de vakantieweken in Spanje werd er echter alleen maar gezwommen, gezonnebaad en geluierd. Soms was Bep van de partij, maar doorgaans gingen Yolanda en Ronnie er samen op uit. Al vroeg waren ze 's morgens in het water, zwommen een eindje en gingen dan ontbijten. Soms wan delden ze 's morgens door het stadje, bekeken de souvenirs winkeltjes en op een keer bleef Ronnie voor een stalletje met kaarten staan en nam er één uit. Hij betaalde en ging hem schrijven.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5