ft 99 Voorjaarsvergadering UI K&Dampo N0RDEMANN Bronchiletten (iroet-Camperduin eo. Kristal met zilver Gerritsen ueiujteuuig wuikeimk uaiiung Atlauui gereed Alles voor de Fotografie In badplaats niet kamperen Viering bevrijdingsdag Wassalon bijna gereed Y.Y. SCHOORL SCH00RLSE GEMEENSCHAP NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen 76 DONDERDAG 1 APRIL 1965 40c JAARGANG No. 13 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoet FOTO DICK van BERGE ^Projeóóor ^régket 2de deel Itleekttad Dit blad bestaat uit 8 pagina's DE DUINSTREEK De VVV Groet-Camperduin e.o. hield op 29 maart haar voorjaars vergadering in café Mereboer te Groet. De voorzitter, de heer Sle- king kon een veertig-tal leden wel kom heten. In zijn openingswoord vertelde de heer Sleking dat de nieuwe kleurenfolder waarschijnlijk volgende maand klaar zal zijn. Ver der deelde hij mede dat de directie van de PTT had beloofd dat Groet een postkantoor zal blijven houden. De huidige kantoorhoudster, mevr. Praat gaat nl. per 30 april de dienst verlaten en dus moest door de PTT naar een andere oplossing worden gezocht. Het aantal aanvragen is reeds nu alweer sterk gestegen, nl. 13% meer dan in maart 1964. Financieel staat de vereniging er goed voor, er was een batig saldo van ruim 2000, Zoals bekend heeft de eigenaar van het terrein waar jaarlijks de Groe- ter kermis wordt gehouden gewei gerd om in het vervolg de kermis huisvesting te verlenen en de heer Steking deelde mede dat door de gemeente reeds een ander terrein is gevonden in het uitoreidingsplan. ue sirandatgang te Camperauin, ai sinds range tija een punt van dis cussie schijnt er nu toen einuenjK te komen; net Hoogneemraauschap heelt vergunning verleend voor het plaatsen ervan. Het öiaatsoosoeneer neext vorig jaar oeiooid te Hargen een zwembad te creeren maar is later op deze belofte teruggenomen. <Jp een desbetreitend schrijven dat de VVV aan deze instantie had ge richt was nog geen reactie gekomen. Het Groeter kerkje zal het aan staande seizoen weer worden ver licht, het kerkbestuur heeft dit jaar hiervoor zijn toestemming verleend. Ook de trottouaanleg werd door de heer Sleking onder de loupe geno men. Het bestuur had een brief van het gemeentebestuur ontvangen waarin stond dat Camperduin voor alsnog niet van een voetpad kon worden voorzien, het plan is om voorlopig niet verder te gaan dan tot de Munikkenweg. De jaarverslagen van de secre taris en de penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd en verder werd de heer Kroon in de financiële commissie benoemd. Het ontwerp huishoudelijk regle ment heeft enige tijd voor de leden ter inzage gelegen maar niemand heeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Desondanks werd het door de vergadering aanvaard waar bij de voorzitter de leden dankte voor hun gemakzucht. Er bleek niet zo veel animo meer te bestaan voor de jaarlijkse bin- dingstocht die de beide plaatselijke VVV's tot dusverre organiseerden. Er hadden zich nog zo weinig men sen aangemeld dat het, zo zei de heer Sleking, moeilijk zou zijn een bus vol te krijgen. Deze kwestie zou nader worden besproken. Bij de bespreking van het zomer- programma vertelde de voorzitter dat de VW Bergen een ballonwed strijd zal organiseren waaraan de WV zijn medewerking zal verle nen. Bij de rondvraag kwam weer de contributieverhoging ter sprake die enige tijd geleden door het bestuur werd voorgesteld. Zoals bekend hebben toen enkele leden die het met de gang van zaken niet eens waren als lid bedankt. De heer Butter, een van, van de weinige kampeerterreinhouders die op de vergadering aanwezig wa ren vroeg wat er nu eigenlijk op een kampeerterrein mag worden toegelaten, tenthuisjes, tenten of ca ravans. De voorzitter antwoordde dat hij zich hierin nog nooit had verdiept maar dat de WV in deze kwestie niets had te vertellen. De gemeente Schoorl bepaalt dit. Verder zei de heer Butter dat hij graag zou zien dat er een kampeer terreinhouder achter de bestuursta fel zou kunnen plaatsnemen. Wij zijn altijd in de minderheid vond de EN VOOR MOOIE T WINKELTJE KI. Dorpsstraat 25 - Bergen heer Butter, wij hebben niets te vertellen en hieruit is destijds die hele contributiekwestie voortgeko men. Er ontstond een uitgebreide dis cussie waaraan praktisch de gehele vergadering deelnam. De heer But ter en de heer v. d. Willigen zetten alle registers open en hierbovenuit kon zelfs de heer Sleking niet ko men. Toen deze zich weer verstaanbaar kon maken zei hijdat de leden uit maken hoe het bestuur er uit ziet. Toen we de contributieverhoging moesten doorvoeren hebben we ook de kampeerterreinhouders uitgeno digd. Maar deze beweerden de VVV niet nodig te hebben. Ook hebben we toen het verwijt gekregen dat we de leden van de ORKAVA niet hadden gevraagd om een en ander te bespreken maar we hebben de leden-kampeerterreinhouders wel uitgenodigd en dit was voldoende. De heer Butter zei dat er door het bestuur weinig aandacht wordt be steed aan de voorstellen van de kampeerterreinhouders maar de voorzitter ontkende dit. De discussies braken weer in alle hevigheid los en ten slotte .maakte de heer Sleking er een eind aan door het voorlezen van een ver slag van een ledenvergadering die in 1934 was gehouden. Dit kalmeerde de gemoederen even maar nadat de voorzitter de vergadering officieel had gesloten werden de debatten voortgezet. U neemt het ons niet kwalijk dat wij het resultaat hiervan niet heb- benn afgewacht. in ae jan UiaeiiidUiöAö^A vouu uc UJJtUUJUg pxddlb Vdil 0CHV-»CxiJli±i.ü JVdii- iuoi uuejuiaiiuci üd een giunui^e ver Douwing en sieiKe unuieiuin£ van het bestaande gedeelte. moor uitbreiding van de winkel ruimte met ib vierkante meter en de ophelling van de uitieenoioiio- tneeK neelt de zaaK een geneei an der karakter gekregen en is de te genwoordige eigenaar, de neer J. Willig zich gaan specialiseren op de kantoorboekhandel en kantoorma chines. In de door uitbreiding verkregen ruimte staan thans de modernste kantoormeubels zoals directiebu reaus, typetateis, huiskamer bureaus opgesteld. Voorts neeft de beschik king gekregen over de modernste uitvoering van type-, tel- en reken machines. Bovendien beschikt men over verschillende systemen, ord ners en opbergmappen. Mede door de bij het bedrijf gevestigde druk kerij beschikt men over alle moge lijke papiersoorten, kleuren en maten. Ook op het gebied van de kantoorboekhandel is de firma Schoelink uitstekend gesorteerd en ook hierin heeft men zich sterk ge specialiseerd. Elk gewenst kasboek is verkrijgbaar. Men is hoofdzakelijk tot deze specialisatie gekomen doordat het dorp veel groter wordt alsmede door de gunstige ligging van de zaak ten opzichte van het parkeer- vraagstuk dat hier bijzonder gun stig is. Op het Plein, in de Jan Ol- denburglaan en op de voormalige gemeenteopslagplaats is er vrije en ruim voldoende parkeergelegenheid. De winkel zelf is veel overzichte lijker geworedn, mede door de praktische en doelmatige winkelbe timmeringen, uitgevoerd door de fa Beka uit Heiloo, die de juiste har monie wist te vinden. De fa. Beu kers verzorgde het schilderwerk en de fa. Kofa uit Alkmaar de vloer bedekking. De fa. J. Wittebrood en Co. voor een heldere en rustige verlichting. Tevens wordt het feit herdacht dat de drukkerij 40 jaar bestaat en werd opgericht door wijlen de hr. G. Schoelink, die het bedrijf zelf 36 jaar heeft gevoerd en het toen heeft overgedragen aan de heer Willig die nu 15 jaar de boekhandel en 5 jaar de drukkerij voert. Hoestdrank in table+vorm.95ct r in Hoiel-Kestauant Atlantic' aan üe nreeraan is na verplaatsing, ver bouwing en verbetering de bar en de dancing, geheel gereed gekomen. ue bar, geneel in de Franse stijl ingericht biedt aan 50 personen een bijzonder gezellig en zeer intiem zitje. Rondom de gezellige bar met zijn gemakkelijk zittende krukje zijn er heerlijke stoelen in leren en stotfen bekleding. Ue wanden, vi trage en verdere stoffering zorgen voor een echte Franse stijl. De dancing heeft een geheel apar te ingang verkregen met een ruime praktische garderobe. Die heeft evenals de bar 'n gezellig interieur met een unieke drie systemen ver lichting. Hier door is het mogelijk om met felle schijnwerpers, maar ook met zacht paars licht te wer ken waardoor een romantische sfeer ontstaat. De dancing heeft 200 rui me zitplaatsen. De bar en dancing kunnen zo nodig met een verschuif bare wanddeur met elkaar verbon den worden zodat een ruim geheel ontstaat met een totale capaciteit van 250 plaatsen. Voorts zijn er 2 toiletafdelingen met beiden een af zonderlijke ingang voor dames en heren. Dat hier aan de grootst mo gelijke comfort is gedacht bewijst wel de levensgrote spiegel in de damesafdeling. Met ingang van vrijdag 2 april introduceert de heer W. v. d. Klugt een Grieks trio, bekend door hun optreden voor radio, t.v. en film. Het trio is reeds veel malen opge treden in Parijs en verder Duits land en Italië. Ze zullen gedurende de maand april op vrijdag, zaterdag en zondag optreden en in de maan den juni en juli alle dagen. Het trio Hellennique wordt begeleid door Nico Elefteriadis. Ook voor de biljarter is 'Atlan tic' aantrekkelijk door zijn prachti ge match. Deze en volgende week worden hier de selectiewedstrijden gespeeld in de tweede klasse 3 ban den en binnenkort ook de voorwed strijden voor de Europa-cup. Ook de biljartclub 'Atlanta' is weer tot nieuw leven gekomen en legt zich vooral toe op de 3 banden en band stoten. Breelaan 13, Bergen Telefoon 20 01 KOLENHANDEL WORDT UITGEBREID MET BENZINESTATION De gebr. v. d. Bosch gaat mede in verband met de opmars van het aardgas naar andere wegen zoeken en meent dit gevonden te hebben door naast de nog steeds bloeiende kolenhandel, een benzinestation te vestigen. Op de hoek Kogendijk-Turfweg wordt een gedeelte van de kolen- schuren afgebroken om plaats te maken voor een modern benzinesta tion dat 4 pompen zal omvatten. Het geheel zal een veel beter aan zicht krijgen hetgeen vooral op dit punt de hele omgeving ten goede zal komen. Bovendien heeft de ge meente Bergen bepaalt dat voor het modern uitgevoerde gebouw een plantsoen zal worden aangelegci. Men hoopt het werk in juni gereed te hebben. JAARVERGADERING EN JUBILEUM U.V.V. Op dindsdag 6 april a.s. organi seert de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers, afdeling Bergen-Nh., haar jaarvergadering in De Rustende Jager te Bergen. Aanvang 10 uur precies. Aangezien de U.V.V. landelijk in mei 1965 20 jaar bestaat, wordt er op 6 april in De Rustende Jager feest gevierd voor en door de UVV- sters. Na de vergadering kan men deelnemen aan een lunch. Hiervoor kunt u zich opgeven bij mevrouw Pelser, Margietlaan 7, Bergen. Des middags wordt de dag afgesloten met een interessante lezing van een hoofdbestuurslid over haar reis naa Egypte met vertoning van dia's. Het bestuur rekent op een grote op komst. JUDO-TOURNOOI Op zondag 4 april a.s. in de grote zaal van het Oranje Hotel te Ber gen, van 10 uur v.m. tot 18 uur nam., organiseert de stichting het Dorpshuis te Bergen een groot judo- toumooi. Teams uit Bergen, Hoogwoud, Schagen, Alkmaar, en Den Helder zullen hier in het strijdperk treden. Op het verzoek van de heer Aar denburg van Pesie's natuurbad om in verband met de economische moeilijkheden met zijn openlucht zwembad een vergunning te ver strekken voor het plaatsen van ca ravans werd in Bergens raad afwij zend beschikt. De politieverordening die dateert van 13 april 1907 en het kampeer - verbod regelt en sindsdien enkele malen is ongewijzid en aangevuld, is echter nog volledig van kracht. De heer Dinkelberg vroeg voor de heer Aardenburg ontheffing van deze verordening omdat het bad zich uit economisch oogpunt zich niet kan bewegen, terwijl vele an dere gemeenten subsidies op derge lijke baden verstrekken van 20 tot 30.000 gulden per jaar. Burgemeester deelde mede dat de laatste wetswijziging in 1963 plaats vond. Er is toen door de raad een uitvoerig debat over deze verorde ning gevoerd en men was toen una niem van mening deze te handha ven. We hebben wel begrip voor de ondernemer maar kunnen geen uit zondering gaan maken. De heer Sluis stelde dat alleen B. en W. en niet de raad onthef fing kan verlenen. Hij meende voor de heer Aardenburg nog een licht puntje te zien in de nieuwe kam- peerverordening die nu op stapel staat. Dat een zeker gedeelte van de raadsleden de viering van bevrij dingsdag blijkbaar maar matig qp prijs stelt, bleek wel op de raads vergadering waar een voorstel aan de orde kwam om het comité Be vrijdingsdag een subsidie te ver strekken van slechts 2.000,Om dat deze dag met enorme kosten ge paard gaan (alleen het vuurwerk kost al 1.000,is ook nog een huis-aan-huis collecte georganiseerd De heer W. Zee meende mede na mens zijn fractiegenoten dat deze subsidie nu wel niet meer zo nodig was en vroeg B. en W. dit bedrag als een garantiefonds te verstrekken en het bedrag niet gebruikt zou worden weer te gaan terug vorde ren. Voorzitter vond een en ander nu niet direct erg tactisch opgemerkt en meende tevens dat het comité heus wel op de centjes zou passen. Op verzoek van de fracties zou de voorzitter verlangen dat een over zicht van de uitgaven zou worden gegeven door het comité. Mogen we nog even opmerken dat de subsidie neer komt op een be drag van 17 cent per inwoner ter wijl de minister heef goed gevonden dat 60 ct. per inwoner kan worden uitgetrokken, hetgeen voor Bergen zou neerkomen op 6.000,waar van hierbij akte BEVRIJDINGSBOOM EN MONUMENT Tijdens de raadsvergadering maakte mevrouw Zeiler-Kouwenaar de opmerking dat het kerkhof haar niet de juiste plaats geleek om daar de bevrijdingsboom die nu in het Van Reenenpark staat, over te brengen. Voorts meende ze dat het in dit kunstenaarsdorp gepast zou zijn als er een behoorlijk monument vervaardigd zou worden waarop al le namen van alle gevallen Berge- naren op voor zouden komen. Biurgemeester de Ruiter deelde mede dat de boom een afzonderlijke plaats op een gedeelte van de be graafplaats zou krijgen. De ver plaatsing van het huidige gedachte nis steentje was op verzoek en in overleg met de familie geregeld. Persoonlijk zou hij een passend monument op prijs stellen. Hij ver zocht mevrouw Zeiler hier toe zelf het initiatief op zich te nemen. CONCERT B.A.V. De Berger Accordeon Vereniging B.A.V. geeft op vrijdag 9 april a.s. haar jaarlijkse uitvoering onder lei ding van haar dirigent W. Comelis- sen. Er is weer gestreefd naar een zo gevarieerd mogelijk programma. Gezien het succes dat de BAV in Arnhem behaalde in november 1964 op het bondsconcours, nl. een pro motie naar de afdeling uitmuntend heid met 269 punten is het zeker dat het een avond van zeer goed muzikaal gehalte wordt. Naast het muzikale zal ook de vrolijke noot aanwezig zijn door het optreden van het Lowland Trio. Wij wekken dan ook een ieder op om deze avond te bezoeken. EIEREN LOTERIJ Om de St. Lambertus groep fi nancieel te ondersteunen wordt a.s. zaterdag een aanvang gemaakt met de verkoop van loten. Deze loterij heeft als inzet een groot aantal eieren en zal trekken op 12 april a.s. De prijs van de loten is 0,25 en evenals vorig jaar worden de eieren thuis bezorgd. Voor onderhoud en aflossing van de gebouwen, het vernieuwen van instrumenten voor de drumband is veel geld nodig en wij bevelen deze loterij bijzonder bij u aan zodat de ze aktieve groep nog lang met zijn werk door kan gaan. Inlichtingen en verkoop ook bij de groepleider J. J. Burgering, Ka- rel de Grootelaan 26, Bergen, tel. 2819. Als de levering van de benodigde machinerieën een vlot verloop heb ben zal op 8 april de opening kun nen plaatshebben van de Miele was salon Atlanta die in een apart ge deelte van restaurant Atlantic op het ogenblik wordt ingericht. De wassalon zal bestaan uit Miele apparatuur en zal het volgende om vatten: 10 wasmachines, 2 centrifu ges en 3 drogers en als primeur voor Noordholland een strijkmachi- ne waardoor het mogelijk wordt zijn 5 tot 6 kilo droge wasgoed voor slechts 2,60 kant en klaar, ge- Redaktie en administratie drukkerij Volkers en Leegwaier (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 208-228 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Abonnementsprijs 6,85 per jaar, 1,75 per kwart. Advertentieprijs 15 ct. per mm, contracten speciale tarieven. droogd en gestreken, mee naar huis te nemen. De bedrijfsvoering ge schied in samenwerking met de he ren W. v. d. Klugt en P. Beijnes. Gedurende de wachttijd kunnen de dames tegen gereduceerde prijzen koffie met gebak in het restaurant gebruiken. Met de Bergense kunstenaars wordt voorts overleg geplegd om de grote kale muur te voorzien van een toepasselijke beschildering. PROGRAMMA ZATERDAG 3 APRIL Schoorl jun. 2-BOL 2, 3 uur. ZONDAG 4 APRIL DTS 3-Schoorl2, aanvang 2.30 uur Asp.: Schoorl-VIOS b, 12 uur Junioren 2, zaterdag La Pierre; W. Nieuwland; S. Bre- dewout; B. Minkema; H. Volkers; Sj. Minkema; KI. Medema; S. Duin; W. Half; K. Hooiveld; P. A. Hooi veld. Leider: P. Volkers Reserves: R. Bakker; KL Half Aspiranten, zondag K. Koel; B. Butter; T. Schotvanger; B. Medema; H. Hoogvorst; J. de Vet S. Kootstra; J. Mereboer; T. Teu- wisse; G. de Jong; M. Snip. Reserve: H. Hooiveld. Leider: R. Koning. Zaterdag 3 april, 2 uur Schoorl welpen a-Bergen a N. Mooi; R. Leen; J. Vet; J. Ens, F. Bootsma; J. R. Vriesman; A. IJssels; R. Hooier; T. Teuwisse; J. Rotteveel; H. Hooier. Bergen welpen b-Schoorl welpen h aanvang 2 uur, vertrek 1.15 uur per fiets. P. Roos; F. Hilgervoort; H. Koeman R. Selhorst; R. Koelewijn; R. But ter; K. Sevenhuysen; E. J. Van Nieuwkoop; H. Hooiveld. Reserve; K. Purmer. VRIJDAG 9 APRIL A.S. 'Bonte Avond', verzorgd door de welpengroep 'Jan van Scorel' in de Telstar-Bar te Schoorl, aan vang 20.00 uur. ZATERDAG 10 APRIL A.S. Uitvoering Harger Toneelvereni ging 'De Komedianten' met het stuk 'De Bungalow' in café Swart te Groet. Bal na. Aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 3 APRIL A.S. K.P.J.-bijeenkomst in het Verenigingsgebouw te Catrijp. Aanvang 19.30 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN H. W. J. M. POOT Dorpsstraat 30 Telefoon 2423 SCHOORL Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. 'T PRACHTIGE SLOT Het volgende half uur besteedde Créghel aan het opsommen van de voordelen, die de regering van ko ning Krelis aan Boelmania had op geleverd. Hij deed het op zijn be kende onderhoudende manier en ontlokte de menigte nu eens een traan en dan weer een gulle lach. Geboeid luisterde een ieder toe. Niet echter secretaris Sluyper en de minister van bijzondere binnen- en buitenlandse belangen, Brussels- lofsky. „Mm", mopperde de laatste, ..dat is me ook een mooie rede, die je in elkaar gedramd hebt, Sluyper Je laat Créghel allemaal goeie din gen over Krelis de Kale vertellen." „Jae maert, je hebt de rede toch ook doorgenomen", sprak Sluyper, „het verbaast mij uitermate, dat Créghel hem anders voorleest dan hij is: wellicht brengt hij met een kleine variant je kunt nooit weten." „Zoals het er stond was het goed" bromde Brusselslofsky, „Ik houd niet van veranderingen als je dat maar weet." Créghel kwam intussen bij het einde van zijn rede: „Beste mensen" sprak hij, „je weet dat ik altijd een tegenstander ben geweest van hoge belastingen. Het is nu eenmaal no dig dat er belasting betaald wordt, anders kan de staat zijn schulden niet betalen. Verleden week echter heb ik eens in de schatkist gekeken en zag, dat er nog aardig wat dub beltjes in zaten. Daarom zou ik zo zeggen: houd dit jaar je belasting centjes maar in je zak of koop er iets aardigs voor, ik heb ze niet no dig. Verder kunnen jullie dit jaar allemaal nog een week extra va kantie krijgen. Ik heb gezegd."

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1