Gemeenteraad Schoorl Ronnie Toneeluitvoering „Ons Genoegen" 8 van TWEEDE BLAD DONDERDAG 1 APRIL 1965 De Schoorlse Gemeenteraad kwam gisteravond (woensdag) bijeen om een agenda van 17 punten onder de loep te nemen. Zoals u weet verschijnt ons blad op donderdag en was het ons helaas niet mogelijk om de discussies die op de raadsvergadering van gis ter werden gehouden, in deze editie te plaatsen. We hopen u volgende week een résumé van de discussies te kunnen geven en moeten ons nu beperken tot de voorstellen die B. en W. aan de raad hebben gedaan. Ingekomen stukken Van Gedeputeerde Staten waren goedkeuringen ontvangen van eer der genomen raadsbesluiten. Ook was een schrijven binnengekomen van de heer H. de Nie, lid van Pro vinciale Staten waarin aandacht werd gevraagd voor de wenselijk heid over te gaan tot fluoridering van het drinkwater. In het belang van de volksgezondheid wil hgj, B. en W. voorkomen dat de fluoride- ring van het drinkwater wenselijk is en stelde de raad voor met het betreffende besluit in te stemmen. Legesverordening Aangezien de huidige 'Verorde ning op de heffingen invordering van rechten onder de naam van leges in de gemeente Schoor!' reeds van 1948 dateert, komt het B. en W. wenselijk voor, dat een algehele herziening van deze verordening plaatsvindt. De hoogte van de di verse rechten is in het ontwerp van B. en W. zoveel mogelijk aan gepast aan het huidige prijspeil ter wijl er ook een aantal punten zijn weggelaten. Be bouwingsvoorschrif ten Aangezien Gedeputeerde Stater geen goedkeuring hebben gegeven aan het raadsbesluit tot aanvulling van de bouwverordening Schoorl stellen B. en W. de raad voor, het betreffende besluit in te trekken en een andere verordening vast te stel len. Ledigen van septictanks Sedert 1957 bestaat met de ge meente Alkmaar een gemeenschap pelijke regeling voor het ledigen van septictanks. len einde het mo gelijk te maken om het tarief dat de gemeente Alkmaar voor het le digen van de tanks van inwoners dezer gemeente aan ons in rekenmg brengt tot 'n gelijk bedrag van de belanghebbenden kunnen terugvor deren werd in februari door de raad bepaald dat het betreffende recht 11,- per half uur zou bedra gen. Aangezien de gemeente Alk maar het noodzakelijk acht om dit tarief te verhogen tot 12,50 stel len B. en W. de raad voor, aan be langhebbende inwoners met ingang van 1 januari 1965 dit bedrag in re kening te brengen. Grondruiling De heer P. de Boer, Voorweg 15, heeft B. en W. verzocht om tot ruiling van grond met de gemeente over te gaan. Het betreft hier de ruiling van 540 m2 grond van de heer De Boer gelegen aan het Den nenlaantje tegen een terrein van gelijke grootte achter de Voorweg. Aangezien de stedebouwkundige verantwoording reeds heeft plaats gevonden stellen B. en W. de raad voor tot de grondruiling te beslui ten Verkoop bouwgrond in het uitbreidingsplan 'Evendijk' In haar vergadering van 11 dec. besloot de raad om de grondprij zen in het uitbreidingsplan 'Even- dijk' vast te stellen op 22,per m2 voor de bouw van de zogenaam de Bogaerswoningen en op f 30, voor de bouw van bungalows. In deze vergadering werd tevens be sloten om een crediet van bijna 4 ton beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van deze gronden. Door Gedeputeerde Staten werd tot het doen van deze uitgave machti ging verleend terwijl verder is ge bleken dat er zowel bij ingezetenen als bij niet-ingezetenen grote be langstelling bestaat voor de aan koop van gronden in dit uitbrei dingsplan. Een 27-tal gegadigden heeft zich reeds bij B. en W. ge meld met het verzoek om gronden te mogen aankopen. Met het oog op de snelle realisering van de bouw plannen van de aanvragers stellen B. en W. de raad voor om tot ver koop van de gronden aan de aspi rant-bouwers over te gaan. Crediet bouwrijp maken plan Oost-I Er worden sinds enige tijd met een aantal instanties onderhande lingen gevoerd omtrent de bouw van woningen in het uitbreidings plan Oost-I. De besprekingen zijn thans, zo de len B. en W. de raad mee, in een fase gekomen dat verwacht mag worden dat tot spoedige realisering van de plannen kan worden overge gaan. Deze plannen hebben betrek king op de bouw van 60 woningwet woningen, 8Z premiewoiungen, bz woningen in de vrije sector en 92 garages. z.odra üe oetreiienue par tijen tot overeenstemming zijn ge- Komen dient zo spoedig mogelijk n aanvang te worden gemaakt met 't bouwrijp maken van de grond waarna op Korte termijn zal wor den begonnen met de bouw van de bü woningwetwoningen. Voor het bouwrijp maken van de grond m het bovenvermelde plan is een bedrag gemoeid van 709.000 en B. en W. stellen de raad voor een crediet tot dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. Verkoop terrein aan de üamweg De heer R. Dekker heeft B. en W. verzocht om voor uitbreiding van zijn bedrijf een stuk gemeente grond te mogen aankopen waarmee een bedrag van f 15.000,zal zijn gemoeid. Mede gezien het feit, dat dit gedeelte van het uitbreidings plan 'Evendijk' bestemd is voor de vestiging van de z.g. 'verzorgen de bedrijven' stellen B. en W. de raad voor, tot verkoop van de grond aan de heer Dekker over te gaan. Onbewoonbaar verklaring woningen aan de Kerkbrink De aan de Kerkbrink te Groet staande gemeentewoningen nrs. 18 en 20 Verkeren in een zodanige staat dat zij voor bewoning onge schikt zijn geworden. Hoewel de gemeente aan deze woningen in de loop van de jaren wel de nodige verbeteringen heeft doen aanbren gen is wel/gebleken dat een verder gaande verbetering in geen enkel opzicht meer verantwoord is. Alvo rens tot afbraak van de percelen kan worden overgegaan zal voor de betrokken bewoners een oplos sing dienen te worden gezocht. Het college van B. en W. stellen de raad voor de concept-besluiten tot onbewoonbaarverklaring te be krachtigen. Plaatsing sirene op brandweergarage Voor het rayon Schoorl kan brandmelding plaatsvinden bij het politiebureau en als dit gesloten is bij de heer C. Bakker. Voor, Groet kan de melding ook geschieden bij het politiebureau en wanneer dit gesloten is, bij de brandmeester, de heer J. Koeten. De districtsinspec teur voor het brandweerwezen bleek echter van mening dat deze regeling niet de zekerheid geeft dat op een melding snel zal kunnen worden gereageerd. De inspecteur adviseert reservering van één tele foonnummer voor brandmelding en. op de lijn waarover de melding bin nenkomt, twee of drie telefoontoe stellen bij verschillende daarvoor in aanmerking komende personen aan te sluiten. Dit soort alarmermgsin- stallatie zou een eenmalige uitgave vergen van 128U0,en een oiy- venae uitgaaf van 22,p. maand. Verder merken B. en W. op, dat üe sirene voor het rayon Schoorl zich op het raadhuis Devindt. Met het oog op de weersgesteldheid en op de komende uitbreiding van de bebouwing komt het college wen selijk voor om ook op de brand weergarage aan de Laanweg een si rene te plaatsen. Hiervan bedragen de eenmalige kosten 6755,Ge let op het belang van een snelle bestrijding van branden geven B. en W. de raad in overweging over te gaan tot het aanbrengen van bo venvermelde voorzieningen en het ter beschikking stellen van de be nodigde gelden. Benoeming woonruimte-adviescommissie De aftredende commissie heeft la ten weten dat zij zich, voor een herbenoeming als zodanig zullen laten welgevallen, met uitzondering van de heer C. Duin. Ook het plaatsvervangend lid van de com missie, de heer K. Krimp is bereid gevonden aan te blijven. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor, de heer T. Vegter te benoe men tot lid van de commissie en tot plaatsvervangend lid de heer C. A. Kater. Opheffing gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg Door de inwerkingtreding van de Algemene Bijstandwet is de taak in deze van de gemeentelijke instel lingen voor maatschappelijke zorg ontnomen; deze taak is ni. uitslui tend aan B. en W. opgedragen Er kan nu dus worden overgegaan tot opheffing van genoemde instelling maar in verband met de afwerking van de administratie adviseren B. en W. de raad dit niet voor 1 juni a.s. te doen. Verder stellen B. en W. de raad voor de bezittingen van de instelling in eigendom van de ge meente te doen overgaan. Stichting van een Witte-Kruisgebouw In het laatste agendapunt voor de rondvraag wijzen B. en W. de raad er op, dat er in de door het college gehouden vergaderingen meermalen is gesproken over de be stemming van de gelden die het ge meentebestuur voor de stichting van een dorpshuis zijn toevertrouwd. Zoals bekend omvatten deze gel den een bedrag van 50.000,als schenking van Esso-Nederland N.V. en 12.300,als erflating van wij len baron Fridagh. De reeds in 1961 ontwikkelde plannen voor de stich ting van een dorpshuis uitgaande van de Schoorlse Gemeenschap had den een veelbelovende start. Maar .DE DUINSTREEK zij hebben toch niet die weerklank gevonden bij het verenigingsleven en de burgerij die ook door B. en W. werden verondersteld aanwezig te zijn. Een en ander heeft enkele raadsleden tot de conclusie gebracht om de bovengenoemde geiden be schikbaar te stellen voor de stich ting van een Witte-Kruisgebouw. Ook werd van de plaatselijke afde ling van het Witte Kruis een daai- toe strekkend verzoek ontvangen. Op grond van de gedachte dat de totstandkoming van een dorpshuis, hoewel op zichzelf misschien nog wenselijk, door de aanstaande ver- wezeiijking van de plannen tot uit breiding van de sportaccomodatie in de in aanbouw zynde Toeristenkerk enigszins op de achtergrond zijn ge drongen, verdient het ook naar de mening van het college van B. en W. aanbeveling om de suggestie van de raadsleden over te nemen. In eerste instantie stellen B. en W. de raad dan ook voor, om tot de schenkster, resp. de mede-erfge namen het verzoek te richten met de bovenuiteengezette wijziging van het doel accoord te gaan. De toneelvereniging 'Ons Genoe gen' bracht zaterdagavond j.l. voor een volle zaal van 'De Rustende Jager' het blijspel 'Boeing-Boeing' voor het voetlicht. Het blijspel was geschreven door Mare. Camoletti en het speelde zich geheel af in de flat van Bernhard, 'n Parijs zaken man. Nou zakenman, waar de goede man z'n dagelijks brood mee ver diende is ons niet recht duidelijk geworden maar waarschijnlijk leef de hij van de liefde die hem door drie lieftallige stewardessen zo rij kelijk ten deel viel. Maar laten wij niet op het stuk vooruitlopen maar u eerst eens iets over de inhoud er van vertellen De hoofdrolspeler Bernhard is door een tip van een employé van het Parijse vliegveld Orly aan de weet gekomen dat een stewardess eigenlijk het toppunt van vrouwe lijk schoon is. Hij speelt het klaar er een soort internationaal harem op na te kunnen houden en wel in de vorm van drie stewardessen, nl. een van de Pan-American Airways één van de Air France en één van de Duitse Lufthansa. Wie mocht denken dat zo'n multilaterale ver houding wel eens fout zou kunnen lopen, kent niet het vernuftige brein van de heer Bernhard. Hij heeft nl. het gehele dienstrooster van de vliegtuigen die op Orly lan den zorgvuldig genoteerd en prak tisch uit z'n hoofd geleerd. De drie schone maagdelijns zijn zo verkik kerd op hem dat zij, al hun vrije tijd, uiteraard ook in de nachtelijke uren in de flat van Bernhard door brengen. Bernhard heeft het zo uitgekiend dat de drie meisjes elkaar nooit ont moeten want dan zou het leed niet te overzien zijn geweest. Op een dag krijgt hij bezoek van een oude schoolvriend, Robert, die stomverbaasd staat over de veel wijverij die Bernhard bedrijft. Ook hij vraagt zich af of dit nu wel al lemaal zo maar kan door gaan want het zou volgens hem toch wel mo gelijk zijn dat een vliegtuig om technische redenen of door slecht weer niet op tijd kan vertrekken of dat de aankomst van een andere kist vertraagd zou kunnen worden. Dan zou de dienstregeling niet meer kloppen en dus ook niet meer het liefdesschema van Bernhard. Bernhard heeft nog een dienst bode, Berthe, die van alle amou reuze avonturen van haar brood heer gek wordt en veelvuldig ver klaart dat het hier voor een meisje geen leven is. De narigheid begint al als ste- wardes Jacqueline er is en haar col lega Judith opbelt dat zij eerder aankomt. Maar door allerlei foefjes weten de twee vrienden een ont moeting tussen de meisjes te voor komen. Al met al een gecompliceer de geschiedenis maar gelukkig vindt in het derde bedrijf de oplossing plaats. De stewardes van de Luft hansa kust per vergissing de vriend van Bernhard en die zoen heefi haar op slag verliefd gemaakt op Robert. De Amerikaanse stewardes geeft plotseling te kennen dat zij haar verhouding met Bernhard al tijd als zuiver experimenteel heeft gezien en vertrekt naar haar enige echte liefde in de States. Blijft over voor Bernhard: de lieftallige Fran- caise, terwijl vriend Robert Judith in zijn armen sluit. Zo is ieder weer tevreden maar aangezien er huwe lijksplannen zijn die spoedig ver wezenlijkt zullen worden, worden de meisjes serieus en dulden niet dat hun sponde plaats biedt aan een lid van het mannelijk geslacht. De vrienden krijgen ieder van hun aan staanden een hoofdkussen en vlijen zien op de harde vioer ter rusie. wei, uat was uan m uei Kon ae beie gescmeaems. We zyn in ue geiegenneia om aiie loneeisiunneu te zien die ae piaaiseiijKe toneei- veieiugmgeu opvoeren, iviaar wij Kunnen u verzeKeren noon n stua gezien te heooen waarin zo irequ- ent en innig werd gevrijd ais m uit oiyspei. We zuilen maar hopen dat dit voor ae ongetwyieia sonae nu- weiijKen van de spelers geen con sequenties zal heooen. Kr was verder geen uitbhnKer te noemen, de spelers waren dit stun voor stuk en hun rolkennis was fan tastisch. Wij zaten voor in de zaai en hebben geen enkele hapering oi luisterend overbuigen naar het soui- fieurshokje kunnen waarnemen. Er waren zoals uit het bovenstaande blijkt dus maar 6 spelers zodat hun roiKennis des te groter moest zyn. De rol van Bernhard werd door de heer F. Leysen gespeeld. Janet, de stewardes van de Pan-American Airways werd ten tonele gevoerd door mej. J. Weeshof terwijl haai collega's bij de Air France en de Lufthansa resp. werden vertolkt door mej. E. Joling en mevr. De Geer van Jutphaas-Snyders. Berthe het dienstmeisje, overigens heeft de auteur voor haar geen man kunnen vinden, werd vertolkt door mevr. I. Beeldman-v. d. Garde, ter wijl vriend Robert door de heer P. Sevenhuysen werd gespeeld. Zoals gezegd had souffleur Breen een gemakkelijke avond. De toneelopbouw was verzorgd door de heren Koel en Sevenhuysen terwijl de heren Koeten en Paarl- berg de verlichting voor hun reke ning namen. De regie en ook de algehele leiding had de heer D, Broersma. Nadat de aanwezigen zich de tra nen uit de ogen hadden geveegd toen het stuk was afgelopen nam de voorzitter van de vereniging, de hr. J. Kuyper het woord. Hij merkte op dat men na slechts 5 weken repe teren het stuk onder de knie had gekregen en dankte een ieder die aan het welslagen van de avond had medegewerkt. Verder zei de hr. Kuyper dat in februari 1966 de ver eniging 50 jaar bestaat en ook dat, zlei hij zullen we moetenvieren met een goede volle zaal. Hierna volgde de gebruikelijke verloting waarbij uw verslaggever vele heerlijkheden aan zich zag voorbijgaan. Een gezellig bal o.l.v. het Eg- mondse trio 'The Dynamo's besloot de geslaagde avond. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 11 En hij herhaalde, op de dag van ons huwelijk geef ik je een bruidschat, waarvan je zelf het be drag mag bepalen. Ik stond er toen anders voor, omdat mijn werk bijna ten einde was, en ik nog geen ander emplooi had. Hij zag mijn aarzeling en daarvan profiteerde hij. Opeens nam hij me in zijn armen en voor ik er goed en wel erg in had, kuste hij me. Hoewel ik enerzijds woedend was, vond ik zijn kus, tot mijn eigen grote verbazing, toch prettig. Hij kuste me nog eens en nog een keer en toen vond ik het welletjes. Ik duwde hem van me af. Ga zitten, zei ik, en houd je handen thuis, anders heb je het bij voorbaat al ver knald. Ik mag dus zelf het bedrag van mijn bruidschat be palen? Hij knikte en haalde zijn chequeboek te voorschijn. Je krijgt meteen een voorschot, antwoordde hij, als je toe stemt in een huwelijk met mij. Ik vatte het humoristisch op en dacht: hij houdt me voor de gek. Ik geloof er niets van. Ik zei dan ook: Meneer van Poelgeest, dit wordt een groot fiasco, want ik houd helemaal niet van u. Ik vind u interes sant. En ik mag u wel. Maar dat is zo ongeveer alles. En wat zullen uw vrienden en kennissen en familie er van zeggen, als u met een nachtclubdanseres voor de dag komt? Hij lachtejne uit. Kaboutertje, antwoordde hij, je trouwt met mij, niet met mijn familie en ook niet met mijn vrienden. Mijn vrouw zal dezelfde achting genieten als ik. In ieder opzicht. Dat garandeer ik je. Nog meer bezwaren? Ik voelde dat hij me steeds meer in het nauw dreef. Ergens vond ik het niet eerlijk, als ik zou accepteren, want ik had zo het idee, dat iedereen zou denken, dat ik hem op zijn geld trouwde. Ik hield immers helemaal niet van hem? Dus ik besloot een stunt uit te halen. Ik dacht: dat doet hij na tuurlijk nooit en dan houd ik voet bij stuk. Zijn we meteen klaar en smeert-ie 'm wel. Dus vroeg ik hem voor de derde keer: Ik mag dus werkelijk zelf mijn bruidsschat, zoals u dat noemt, bepalen? Hij knikte en zwaaide nog eens met zijn chequeboek. Mooi, besloot ik en begon te lachen. Ik weet het nog als vandaag. Dan vraag ik honderdduizend gulden en geen cent minder." Ronnie kwam half overeind en keek met grote ogen naar de vrouw. Meteen begon hij te lachen. „Jeetje, Yolanda En hij verklaarde je natuurlijk voor gek." Ze schudde haar hoofd. „Hij knipperde wel even met zijn ogen, maar toen schroefde hij zijn vulpen los. „Honderd duizend gulden. Best, je zult ze hebben. Ik zal je twee pro cent voorschot geven. Kim je aardige kleren kopen en zo. Dat is afgesproken. Op de avond van onze trouwdag krijg je acht en negentigduizend gulden van me. In baar geld. Hier is de cheque." „O, Yolanda, was je er niet van ondersteboven?" „O nee, helemaal niet. Ik beschouwde het altijd nog als een mop. Ik dacht: Ja, die is daar crazy en zal me zo maar tweeduizend gulden geven. Ik lachte zo'n beetje en ant woordde: Een cheque uitschrijven is geen kunst. Wie garan deert me, dat ik het geld krijg? Je houdt me voor de gek." „En toen?" Hij werd een beetje nijdig, greep me bij m'n pols en zei „Ga mee, kaboutertje, dan zal ik persoonlijk op toezien, dat het geld je uitbetaald wordt. Enfin, we gingen naar een bank op het Rokin en daar telden ze me inderdaad twintig briefjes van honderd gulden uit." „En van pure dankbaarheid viel je hem toen op zijn hals." „Dacht je? Ik vertrouwde het nog steeds maar half. Hij zei: Vooruit, steek dat geld in je tas. Dat is nu van jou. En, nu we toch onderweg zijn, kunnen we meteen ringen kopen. We gingen naar buiten en bij een juwelier in de Kalverstraat kocht hij de ringen." Ze stak een hand uit. „Ik draag hem nog steeds." Ze zuchtte. Hij keerde zich naar haar toe en bekeek de ring en daarna de vrouw aandachtig. „Dus toen was je plotseling verloofd?" Ze knikte. „Ja. Die zes weken, voor we trouwden, waren net een droom. Hij kocht m'n kontrakt af en nam me overal mee heen. Als hij naar de fabrieken moest er was er één in Enschede, waar hij vaak heen ging liet hij me in de stad winkelen. Hij leerde me auto rijden en ik maakte ken nis met zijn familie, voornamelijk ooms en tantes, zijn ouders waren al jaren dood. En een broer ontmoette ik, die ook in de zaak zit. Ze waren allemaal erg vriendelijk. In die dagen leerde ik ook Augie kennen. Die was zijn speciale vriend. En we gingen natuurlijk ook naar mijn familie. Daar heb ik wel tegenop gezien, omdat mijn vader gewoon arbeider is Maar Bernhard vond het heel gewoon en was tegen mijn vader en moeder net zo aardig als tegen iedereen. Mijn moeder was al dadelijk weg van 'm. En hij mocht haar ook graag. Ja, hij was nog uitgekookt op zijn manier. We zijn heel wat keertjes in Purmerend geweest en. Hij kwam met een ruk overeind. „In Purmerend, zeg je?" Ze begon te glimlachen. „Dat vind je gek, he? Yolanda Zol- ban is natuurlijk mijn artiestennaam. In werkelijkheid heet ik gewoon Jopie, Johanna Peters. Ik ben van mijn leven nog nooit in Hongarije geweest." HOOFDSTUK 9 Zijn gedachten werkten bliksemsnel. Jopie Peters. Wacht eens nu wist hij het: Peters, allicht. Hij begon te lachen. „Jeetje, Yo, wat is de wereld verschrikkelijk klein. Hier lig gen we nu, meer dan duizend kilometers van Purmerend en we zijn er beiden geboren en getogen. Joop, kleine kattekop, je wieg heeft gestaan in de Vooruitstraat en later zijn jullie verhuisd naar de Kanaalkade, vlak bij de sluis." Ze keek hem met grote ogen aan. „Nee prevelde ze. „Ja, malle meid! Jij met je Hongaarse naam! Je kwam me die eerste avond bij Volland al zo bekend voor, maar toen de baas zei, wie je was, dacht ik: dat kan natuurlijk niet. Een Hongaars vluchtelingtje waarschijnlijk. Als je me nou toch. Je vader werkt in Amsterdam op een scheepswerf Je zuster Truus is getrouwd met een graanhandelaar in Wormerveer en je broer is ergens in Friesland onderwijzer." Ze zat overeind met haar handen in de zij en keek nog steeds verbaasd naar de lachende jongeman. „Wie ben jij dan?" „Nou, dat weet je: Ronnie Beelen. Ronald. M'n broer Arie woont nog steeds in Purmerend. Werkt op een drukkerij. En m'n moeder woont sinds een paar jaar in bij m'n zus. Die woont in een dorp bij Zwolle Berkum, maar daar zul je wel nooit van gehoord hebben." Ze dacht na. „Wacht eens, ergens komt het me bekend voor. Beelen Wat je vader vroeger niet bij 't spoor?" „Klopt. Herinner je je mij niet meer?" Ze dacht opnieuw na, maar schudde na enige tijd haar hoofd. „Niet bij mijn weten. Je vader wel. Je broer kan ik me ook nog wel herinneren. Waar was jij op school?" „Singeltje. En jij? Op de openbare school?" Ze knikte. „O, Ronnie, ik moet lachen Ze schaterde uit. Kennen we elkaar al meer dan een jaar en komen nu pas tot de ontdekking, dat we allebei uit Purmereutel ko men. Ons dierbare stadje." Hij schudde zijn hoofd. „Je bent er zeker een hele poos niet meer geweest, he? Moet je toch eens doen. Je kent de stad niet meer. Ze zijn een hele nieuwe woonwijk aan het bou wen in Overwhere. Over enkele jaren is die groter dan de oude stad." „Ik kom er nooit meer. Vader is erg oud geworden. Hij woont nu bij Truus in, in Wormerveer. Moeder is drie jaar geleden gestorven. Dus ik heb geen banden meer met Purmerend, zie je?" Ze kwamen bijna gelijktijdig overeind. „Allemensen, zeg ik kan er nog niet over uit, Yo. Maar hoe ging het ver der met je Croesus?" Samen liepen ze terug in de richting van de bungalow. „O, we trouwden in mei. Heel deftig natuurlijk, dat wilde Bernard zo. In Wassenaar. En hij hield zijn woord. Die dag gaf hij me acht en negentigduizend gulden, maar ik wilde het natuurlijk niet. Zoveel geld. Hij heeft het toen op een boekje gezet en maakte er de bepaling bij, dat alleen ik het geld er af kon halen. Zo begonnen we ons huwelijk." Ze zuchtte en zweeg en toen bleef zwijgen, vroeg hij „Was je dan niet gelukkig? Mij dunkt het moet voor jou toch een hele overgang geweest zijn. Zo maar ineens midden in de luxe. Een gefortuneerde vrouw Ze haalde haar schouders op. „Wat is geluk? Kun je het definiëren? Ik weet het niet. Lach me niet uit, maar ik weet het vandaag de dag nog niet, wat geluk is. Natuurlijk was hij geweldig lief voor me. Dat ontroerde me en wat ge beurt er dan? Je ziet alleen de goede eigenschappen en je begint hem sympathiek te vinden. Aardig. En ook lief. Maar ik weet nu, dat dit toch niet voldoende is. Wat ik acheraf eigenlijk altijd al verwacht had, gebeurde. Na een half jaar had hij genoeg van me. Och, ik wil geen kwaad van hem zeggen. Hij had beslist vele goede eigenschappen en hij kon alles missen. Zijn laatste cent zou hij je geven. Zo was hij. Maar hij was geen man voor één vrouw. Die types heb je. Ik kan het hem nu nog niet kwalijk nemen. Ons huwelijk was natuurlijk een komedie, een stommiteit. Na een half jaar beseften we dit allebei. Enfin, we bleven gelukkig beiden nuchter en met beide benen stevig op de grond staan. Geen scenes of iets dergelijks. In onderling goedvinden besloten we ieder onze eigen gang te gaan. Scheiden wilde hij niet, want dat zou de naam van de zaak geen goed doen. Hij was bo vendien nog optimistisch en zei: O, ik word wel weer een keer gek op je en dan beginnen we van voren af aan," „En gebeurde dat?"

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5