BeW supermarkt BfW super SE IZ S3 io extra dikke (dubbeldooiers) Harger toneelver* „De Komedianten" NIET EEN BRIL, MAAR DE «JUISTE BRIL Padvindersgroep Jan van Scorel Vogelvreugde Uitvoering r.k. gymver. „Gym" Magere Runder Rollade 500 gram Varkens Rollade 500 gram Rosbief of Lende extra, 500 gr* Frikando speciaal, 500 gram Biefstuk botermals, 250 gram 219 SOEPPAKKET per stuk 1,19 Ossenstaart 500 gram 1,19 van 190 nu groente/fruit Champignons, 250 gram Grote Jaffa's a stuks le soort bananen kg Bloemkool per stuk Kasslapakket 3 kroppen Paaseitjes 150 gram Betzelsticks dubbel pak Bekend merk thee op 't PLEIN 4 te BEI IKK Verzoek OeaU êiefs aan Ronnie TWEEDE BLAD DONDERDAG 15 APRIL 1965 Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen PETTEN TH. VELDMAN SPORTVERENIGING PETTEN BESTAAT 35 JAAR Bij aankoop vers vlees Chocolade Wij lazen BERGEN COMITÉ OUDEN VAN DAGEN DE DUINSTREEK Bovengenoemde toneelvereniging gaf j.l, zaterdagavond in café Swart te Hargen een opvoering van het blijspel 'De Bungalow' geschreven door Toine Van Bergen. De Komedianten kunnen altijd wel op een volle zaal rekenen en ook nu had het publiek ze niet in de steek gelaten. De inhoud van het stuk kwam in het kort neer op het volgende Twee jongens, Jacues Perk en Frans van Dalen hebben een bunga low gehuurd en denken alleen en ongestoord vakantie te knnen door brengen. Maar zodra ze zich heb ben geïnstalleerd komen ze tot de ontdekking dat ze niet alleen zijn. Een jongedame komt binnen en vraagt op hoge toon wat de heren wensen. Want ook deze dame heeft samen met een vriendin de bunga low gehuurd. Het blijkt dat de ei genaar, de heer Du Croix een ver gissing heeft gemaakt en deze biedt de jongelui aan op zijn kosten een hotelkamer te betrekken. Maar zowel de jongens als de meisjes willen deze oplossing niet en dus blijven ze met z'n vieren in de bun galow al zijn de bokken van de schapen gescheiden door een touw dat de voortvarende Ivonne dwars door de woonkamer heeft gespan nen. Dit geeft aanleiding tot allerlei ruzietjes maar uiteindelijk komt ook Cupido om een hoekje kijken want Yvonne en Frans raken ver liefd op elkaar. De toestand wordt wel precair als tante Clara op be zoek komt. Zij is presidente van de Bond van Bescherming van Jonge Meisjes en heeft de toestand al gauw in de gaten. Oom Harry wordt in vertrouwen genomen en na allerlei verwikkelin gen buigt tante het hoofd en wordt de vrede met gebak gevierd. Een agent die had gehoord dat hier twee niet wettig gehuwde stelletjes sa men in 'n bungalow de nacht door brengen komt proces-verbaal op maken maar wordt hardhandig door tante de deur uitgewerkt. Jacques, de dichter is een stevige drinker en eigenlijk helemaal geen kampeerder. Zoals gezegd, Frans en Yvonne vinden elkaar maar Jacqu es en Louise zijn het nog niet eens geworden. De auteur heeft de toeschouwers in deze nogal in raadselen achter gelaten maar we zullen aannemen dat het zijn bedoeling was dat ook de laatste twee een echt paar zou den worden. De spelers bestonden bijna geheel uit jongere krachten waarvan enke len voor het eerst op de planken stonden. We moeten zeggen dat ze het er behoorlijk hebben afgebracht al was natuurlijk wel te zien dat ze nog veel routine misten. Jacques Perk de kampeerder met dichterlijke aspiraties werd ten to nele gebracht door de heer E. de Boer terwijl zijn vriend Frans werd vertolkt door de heer R. Houtman, de beide dames werden gespeeld door mej. G. v. d. Brink en mej. A. Schoen. Tante en oom Hoogstra wa ren mevrouw Honig en de heer Den Das, terwijl kleinere rollen als die van de eigenaar, 'n postbode en een veldwachter werden gespeeld door de heren Swart, Den Boer en J. Breed. Voor zover wij hebben kunnen beoordelen was de rolkennis vrij goed maar misschien kan de regis seur de uitspraak van sommige spe lers eens wat bijschaven. Een geslaagde verloting en een gezellig bal onder leiding van de Alkmaarse musici Smit en Zwanen burg besloten de avond. aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. soon van de jeugdige Bert je Laan zijn medewerking verleende. Over het algemeen zijn de oefe ningen naar behoren uitgevoerd. Pastoor Herzberg, de geestelijke adviseur van de 'Gym' sprak na af loop een dankwoord uit dat door een applaus van de aanwezigen werd onderstreept. Onze padvinders staan sinds de oprichting van hun horde regelma tig in de publiciteit. J.l. vrijdag avond hielden de jongelui een bon te avond in de Telstarbar, die een groot succes is geworden. De avond werd geopend door de heer Ram die een ieder bedankte die aan het totstand komen van deze bonte avond zijn medewerking had gegeven. Dit waren dan de zaaleigenaar, de Schoorlse midden stand, de drumband van de Sint Lambertusgroep. uit Bergen, uit Bergen. De jongens openden de show met een welpenlied, er werd door mej. Manooy op de accordeon gespeeld en er werd een toneelstukje opge voerd. Een door de heer Koeman op de Schoorlse toestanden afgestemde Katrientje van de Botermarkt was een groot succes terwijl ook de sketches door de jongens gebracht, opvielen. Na de pauze traden goochelaar van Wurkum op terwijl ook de drumband uit Bergen van zich liet horen. De avond werd besloten met een verloting en een quiz. In het Vereniginsgebouw te Cat- rijp gaf de R.K. Gymnastiekvereni ging j.l. vrijdagavond een uitvoe ring. De publieke belangstelling was matig maar dit kwam omdat de al lerjongsten deze keer niet mee de den. Onder leiding van mej. R. Lou ter werd het programma begonnen met de vaandelgroet waarna de voorzitter van de vereniging, de hr. De Wit de aanwezigen welkom heette. Hij vertelde dat de vereniging vooral kampt met een gebrek aan heren-leden en verder belichtte hij in het kort de bijzondere waarde van de katholieke gymnastiekver eniging voor de harmonische en geestelijke ontwikkeling van de mens. Hierna volgden de oefeningen terwijl ook een zangsolist in de per- Op dinsdag 6 april werd in Schoorl een afdeling opgericht van de Ned Bond van Vogelliefhebbers. De vereniging draagt de naam vo gelvreugde Schoorl en omstreken. Het bestuur werd samengesteld uit de heren Bredewout, Stam en Bos De heer H. Hooier als ringencom- missaris. Gaarne willen bovengenoemde heren nieuwe leden inschrijven. OOK IN PETTEN BEVRIJDINSFEESTEN Er zullen op de 5de mei ook in Petten bevrijdingsfeesten worden gehouden. In 'Het Wapen van Pet ten' kwamen de besturen van de oudercommissie, zomercommissie en de kermiscommissie bijeen om ge zamenlijk voor jong en oud op deze dag iets te organiseren. Het is de bedoeling dat er in de morgenuren een kinderpuzzeltocht zal worden gehouden voor de schoolgaande jeugd. Dan zal er 's middags voor de ouderen van 14 tot 80 jaar een gekostumeerde optocht worden ge houden waaraan 'n ieder kan deel- Svmbool van porfoctisKP'W*' en distinctie PRiClilON J. Oldenburglaan 3. bergen Teleioon 21 76 nemen. De prijsuitreiking zal 's avonds plaatsvinden in 'Het Wapen van Petten' waar dan inmiddels een dansorkest zal zorgen voor de nodi ge stemming. Men zal er tevens kunnen deel nemen aan de bekende rozendans waarmeö aardige prijzen zijn te verdienen. De deelname aan al deze evenementen zal geheel gratis zijn zodat niemand behoeft weg te blij - ven voor de kosten. De commissie hoopt dat de bur gerij in grote getale zullen mede werken om al deze evenementen te doen slagen. INZAMELING OUD PAPIER ZEER GOED GESLAAGD De inzameling van oud papier door de Sportvereniging Petten is ondanks het zeer slechte weer een groot succes geworden. In Burgerbrug werd 5500 kilo papier ingezameld en in Petten 3550 in totaal dus een partij van ruim ton. De gehele partij is verkocht voor 0,05 per kg, zodat het aardige bedrag van ƒ450,- een prachtig re sultaat is. Een compliment voor de harde werkers, die regen en wind hebben getrotseerd, om dit mooie resultaat te behalen is hier zeer zeker op zijn plaats. Woensdag 14 april is het 35 jaar geleden dat de v.v. Petten werd opgericht. In die 35 jaar heeft de sportvereniging een bewogen tijd achter de rug. In totaal heeft men op acht velden gespeeld, is men opgeklommen tot de 1ste klas en teruggevallen naar de 3e klasse. Thans speelt de vereniging weer in de eerste klap en telt men het handbal, gymnastiek en tafeltennis 550 leden. Prachtige kleedkamers, een nieuw gymnastieklokaal, een tribune en een veld voor voetbal en handbal vormt de accomodatie van het 'Burgerrieester Breebaart Sportpark. Bestuur en leden kun nen hier met recht trots op zijn. mat gratis speldje extra groot zoute stokjes met gratis speldje per pak De heer A. Mastenbroek, Jaap Weyandweg 37, Bergen verzoekt ons om opname van het volgende verzoek „Het is verschrikkelijk om lang durig ziek of invalide te zijn. Is iemand daardoor getroffen dan is het nog een uitkomst dat zij of hij een hobby heeft. Voor zieke postzegelvrienden die in Huis ter Heide worden verpleegd vraag ik gebruikte Nederlandse en buitenlandse post- en portzegels. Ik ben gaarne bereid ze te komen af halen als men mij even een bericht je zou sturen. Bij voorbaat hartelijk dank. in De Duinstreek van 12 april 1935 dat leerlingen voor de kleuterschool zich konden aanmelden bij huize FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 12 TWEEDE DEEL HOOFDSTUK 1 Terwijl het koor de finale inzette van Verdi's II Trovatore, keek Yolanda vanuit haar gereserveerde loge eens rond in de volledig bezette, gloeiend hete zaal van het Teatro di San Carlo in Napels. Het resultaat van Ronnie's eerste optreden in dit beroemde theater was bij voorbaat al niet twijfelachtig meer. De massa keek gespannen toe naar de verrichtingen op het brede, fel-belichte toneel, waarin Ronnie Beelen als gasttenor en Friedl Loor als gastsopraan domineerden. Trots het feit, dat de bariton Valloni een zoon van Napels was en de alt ook geen onbekende behoorde te zijn voor het Napolitaanse publiek. Men had alleen maar aandacht voor de rijzige gestalte van de Hollandse tenor in zijn fleurige kledij. Yolanda wuifde zich met haar waaier wat koelte toe, voor zover dat mogelijk was in deze oven. Gelukkig, dacht ze, nog enkele minuten voor het doek valt. Hij zal wel doorweekt zijn van het transpireren. Dat ze in zo'n zaal nu niet zorgen voor air-conditioning. Wat dit betrof, waren de Italianen toch maar een achterlijk volk. De hitte, die hier heerste, kreeg je in geen dagen uit de zaal. En morgenavond was hier natuurlijk weer wat te doen. De zang bereikte zijn climax, maar de geoefende oren van Yolanda haalden de hoge, zuivere stem van Ronnie er toch tussen uit. Ze keek naar hem, zoals hij daar temidden van het koor stond te zingen, met aan zijn zijde de frêle Friedl, een klein katje overigens. Want hoewel ze weinig sprak, had den beiden die morgen tijdens de repetitie wel gemerkt, dat dit vrouwtje het maar zo-zo gevonden had, dat ze met de pas ontdekte Nederlandse tenor II Trovatore moest zingen. De in haar eigen land beroemde Friedl Loor, die waarschijnlijk alle bekende en minder bekende opera's en operettes al meerdere malen had gezongen. De begroeting was vrij koel geweest. Maar nu, op het toneel scheen alles weggevallen te zijn. Beiden, Ronnie en Friedl, waren nu alleen maar de kunstenaars, die met de hartstocht van hun jeugd de bekende opera vertolkten en straks kon den rekenen op de enthousiaste, aan zuiderlingen eigen, bijval van het in grote getale opgekomen publiek. Vanuit haar loge zag ze de dirigent van het theater'orkest, de lange Francesco Molinari-Pradolli, die zijn dirigeerstafje als een toverstok gebruikte en zijn orkest daarmee zijn wil op legde. Vanmiddag had ze het al gezien: deze man was niet gemakkelijk, stelde ontzettend hoge eisen, niet alleen aan zijn orkest, maar ook aan de solisten. Doch het resultaat was dan ook bijna volmaakt. Napels mocht zich gelukkig prijzen met deze dirigent. En met dit orkest. Voor de zoveelste maal wiste ze zich het zweet van het ge zicht. „Straks, dacht ze, in onze hotelkamers, waar het heer lijk koel is. En morgen vliegen we naar Praag, waar het ho pelijk minder warm zal zijn. Nog enkele weken, dan kunnen we het kalmer aan doen. En in juli gaan we enkele weken naar onze bungalow in Spanje, al zouden ze met kontrakten van tienduizend gulden aankomen. Hij moet op tijd zijn rust hebben. Aan een overwerkte zanger heeft de wereld niets. Werkelijk groots was de slotapotheose. De laatste noten werden gespeeld en gezongen. Machtig ruisten de stemmen nog na in de goed geaccousteerde zaal. Gelijk viel het doek en zwol er een woest en enthousiast applaus op in de zaal en de loges, op het balkon en zelfs achter de coulissen. Ook Yolanda was opgestaan en klapte opgetogen. „Ronnie", pre velde ze zacht, „je hebt vanavond jezelf overtroffen. Morgen zullen de recencies je in alle toonaarden roemen, zoals we dat van de vlug ontvlambare Italiaanse kritici kunnen ver wachten. Je hebt Napels aan je voeten gelegd, jongen. Je kunt tevreden zijn, want je gaf jezelf." Ze bleef niet wachten, tot het doek bleef op en neer gaan, want het applaus hield aan en keer op keer waren spelers en zangers gedwongen terug te keren naar het voetlicht. Naar de deur lopend, zag ze, dat iemand een grote bos bloe men gaf aan de sopraan en één aan Ronnie. Hij boog even, glimlachend, en kuste de hand van het charmante meisje, dat ze gebracht had. In de kleedkamer keek ze rond. Alles lag al gereed voor het af schminken. Vlug maakte ze zijn glas sinaasappelsap klaar, wat hij altijd dronk na zijn optreden. Ook zijn siga retten lagen op de tafel, de aansteker er naast. Nog steeds klonk het oorverdovende applaus. Een nieuw sukses voor de pas ontdekte Ronnie Beelen. De bekroning van bijna vijf jaar sudie, onverzettelijk volhouden, blokken op vreemde talen en orders opvolgen van zijn leermeester in Rijswijk. De goede, oude Jan Pottenberg, die zich al die jaren had uitgesloofd om te trachten een volmaakte tenor te schep pen. Ze zou morgen een aantal recensies doorsturen naar Rijswijk. Dat was ze op zijn minst verplicht. Het applaus begon weg te zakken. Hoeveel keer zou er ge haald zijn? Vijftien keer? Eergisteren in Wenen was het 14 keer geweest. De dag daarna hadden alle Weense bladen in bloemrijke taal de lof gezongen van deze meesterlijke Ne derlander, deze ontdekking van de eeuw, deze gave zanger. In haar hotelkamer begon het eerste plakboek vol te raken. Het boek met de kranteknipsels over Ronnie's optreden. Van het schuchtere begin in Nederland af, waarin geblaseerde zangkritici heel matige bewondering en een dito geringe be langstelling aan de dag legden na ieder optreden. Ze wist pre cies, wat op het eerste blad stond: „Een ietwat over het paard getilde jongeman, die aardig kan zingen, maar daarom nog geen heldentenor genoemd kan worden „Een zenuwachtige meneer Beelen, die drie liederen zong uit 'Das Reisebuch' van Ernst Kronek, waarbij we alleen maar wensen op te merken, dat het voor de zielerust van deze briljante componist maar goed is, dat hij deze avond niet tegenwoordig kon zijn bij de vertolking van zijn liederen een zekere Ronnie Beelen, betekende de ontdekking van deze tijd, chansons zingend van Salvador en Bécaud met veel verve, maar met weinig stem Ze wist het bijna uit haar hoofd, deze eerste persbeoorde lingen van Ronnie's optreden in Nederland. Hoewel hij er zowel door Jan als door haar op voorbereid geweest was, dat de pers hem beslist niet met open armen zou ontvangen, was hij na veertien dagen toch min of meer down door al deze onvriendelijke bejegingen. Toen had Yolanda een concert bureau in de arm genomen, dat belangrijke relaties onderhield met het buitenland. Door bemiddeling van dit bureau waren de eerste kontrakten gekomen, ondergeschikte rollen in ope rettes, zangrecitals, een voorzichtige rol in een opera. Maar in het buitenland waren de kriticti eerlijker. Na Ronnie's eerste optreden in Hamburg waagde een krant te voorspel len, dat deze uitstekend zingende jongeman uit Holland een goede toekomst tegemoet kon zien. „Wij zijn ervan overtuigd, dat deze Ronnie Beelen binnen een jaar hoofdrollen zal zingen in de meest bekende opera's en in de meest bekende stedelijke operagebouwen van ons continent." En deze krant had gelijk gekregen. Na enige maanden zin gen een avondhonorarium van 250 gulden, had Ronnie zijn kans gekregen, toen vlak voor de opvoering van Don Pasqu- als de tenor Hans Strohauer ziek werd. Haastig werd er geprobeerd de tenor Richard Conrad zijn plaats te laten innemen, maar deze had zijn eigen kontraktuele verplichtin gen, zodat men in Berlijn ongeveer de wanhoop nabij was. Middels een impressario kreeg Yolanda de tip. Ze -stuurde een telegram naar Berlijn en reisde met Ronnie onmiddellijk per vliegtuig naar de voormalige Duitse hoofdstad, waar een wanhopgie Von Karajan er aanvankelijk weinig voor voelde, om de zware tenorpartij te laten zingen door de nauwelijks bekende Ronnie Beelen. Maar tenslotte was hij bereid Ronnie een kans te geven tijdens de repetitie. Ging het niet, dan kon de opvoering altijd nog afgelast worden. Tenslotte was dit force majeur. Cleyn Martyn aan de Laanweg; dat de WV Schoorl in dat jaar 173 leden telde; dat op de voorjaarsvergadering van deze vereniging werd besloten de secretaris een vergoeding van 30 gulden per jaar toe te staan; dat de Berger bakkers hadden be sloten de prijs van het melkbrood te verlagen van 20 tot 18 cent; dat de N.S.B. een propagandabij- eenkomst belegde in de zaal van De Rustende Jager. Werklozen vrije toegang stond er in de ad vertentie; dat bij Alf. Leysen een complete fiets te koop was voor de somma van 29,50. Op woensdag 2 juni kunnen de bejaarden weer een heerlijke uit gaansdag verwachten. Het zal weer een dag worden waar over reeds weken tevoren wordt gesproken. Maar nu zal men alleen over de herinneringen kunnen spreken want het comité Ouden van Dagen gaat er deze keer een verrassingstocht van maken. Het beloofd iets speci aals te worden. Maar het organise rend comité dat de financiën zuinig en doelmatig beheerd moet ook voor het komende jaar constateren dat de onkosten zijn gestegen. In de week van 20 tot 25 april zal u een intekenlijst worden aan geboden. U weet het, uw bijdrage is onmisbaar en u weet ook dat het wordt gewaardeerd. VUILNISOPHAALDIENST De directeur van het bedrijf ge meentewerken maakt bekend dat de komende feestdagen de vuilnis- dienst vervalt op 16 april (goede vrijdag) en maandag 19 april (2e paasdag). Bij dringende gevallen kan uitslui tend bij hotel en restaurantbedrij ven huisvuil worden opgehaald, mits dit voor 15 april wordt aan gevraagd bij gemeentewerken. Met het oog op de voorjaars schoonmaak (in het West-Fries ook wel schaak genoemd) zal vanaf he den tot 14 mei de mogelijkheid be staan tot het kosteloos doen weg halen van grof vuil, geen tuinvuii of puin. Men kan hiervoor bij ge meentewerken een verzoek in die nen. Voor het weghalen van tuin vuii of puin worden echter kosten in rekening gebracht.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5