Voor j aar s ver gader ing Ronnie Purol hfudde V*V*V* Noord-Kennemerland Heropening zaak fa* de Winter Üeell Schoorlse schaakclub tweede blad Schoorlse Reddingbrigade Schaken Bergen-Schoorl Verplaatsing postkantoor Groet aan PTT op Koninginne dag en bevrijding DONDERDAG 29 APRIL 1965 Wij lazen ■_??JLsmetteloos zu de.huia zuiver Onrustige Zenuwen? MHahardt'f Z«nuwtabU»fw De Schoorlse VVV, hield op 21 april in de zaal van 'De Rustende Jager' haar voorjaarsvergadering. De belangstelling was matig; de voorzitter, de heer v. d. Garde kon slechts een 20-tal leden welkom heten. In zijn openingstoespraakje be groette de voorzitter mej. Rietveld die zoals bekend, mevrouw Roukens is opgevolgd als informatrice. Verder vroeg de heer v. d. Garde de leden er toch vooral voor te zor gen dat de erven voor het a.s. sei zoen worden opgeruimd. Het is bij sommigen niet erg netjes en dit is een anti reklame voor Schoorl. De heer Jonkers, de secretaris van de VVV las hierna zijn jaarverslag over 1964 voor. Hierin releveerde hij dat de plannen met betrekking tot het creëren van een nieuw Cam perduin aan Zee ook in 1964 niet tot realiteit zijn gebracht. Dit geldt ook voor Schoorl aan Zee, waar mede in verband met het ontbre ken van elektriciteit en waterlei ding, de strandaccomodatie niet aan de eisen des tijds voldoet. Het parkeerprobleem heeft zich in toenemende mate doen gevoelen evenals de overladenheid van de Duin- en Heereweg. Het niet in vervulling gaan van deze wensen is echter niet de schuld van het gemeentebestuur. Men dient te bedenken dat hogere regionen de gemeentelijke overheid de middelen moet verschaffen om haar goede wil te realiseren. In het werkgebied van de WV verscheen een kampeer- en een caravanter rein terwijl er in de sectie nacht- logies met ontbijt van enige uit breiding sprake was. Bij de catego rie pensions heeft men helaas een inkrimping moeten constateren. Het aantal gasten nam ten op zichte van 1963 slechts weinig toe. Wel valt bij het totaal aantal over nachtingen enige vooruitgang te constateren; door ruim 33.000 per sonen werden ongeveer 290.000 overnachtingen geboekt, waarvan liefst 65 op tenthuisjes-, caravan- en kampeertentterreinen, 8 v. de ge geven overnachtigen werden door buitenlanders geboekt deze buiten landers bestonden voor 75% uit Duitsers. De heer Jonkers wees er op, dat wegens een gemis van een volledige gastenregistratie de cijfers niet steunen op volkomen betrouw bare gegevens. Het aantal leden van de WV be droeg op 31 december 1964: 345. Een toename van 24 leden die dank zij het werk van de hr. Van Teulingen werd tot stand gebracht. Door de informatrice werden 4500 poststukken behandeld, 2200 mondelinge aanvragen behandeld en 1550 telefonische. De secretaris zwaait in zijn verslag de toenmalige informatrice, mevrouw Roukens lof toe voor het vele werk dat zij ook in 1964 voor de vereniging heeft verricht. Met betrekking tot de georgani seerde attracties wordt opgemerkt dat in tegenstelling tot 1963 slechts een klein aantal evenementen werd georganiseerd. Een en ander be perkte zich tot een lampionoptocht, puzzelwandeltochten, kinderspelen, en duinwandelingen. Deze beper king is voortgekomen uit de erva ring dat kostbare evenementen de getoonde belangstelling van de zij de der gasten de door de WV te brengen financiële offers niet recht vaardigt. Tot slot releveert de secretaris de prettige samenwerking met de Fe deratie, de zustervereniging Groet Camperduin, het gemeentebestuur de rijkspolitie en het Staatsbosbe heer en brengt hij dank aan allen die belangeloos hun medewerking verlenen bij het organiseren en leiden van evenementen. Ook de penningmeester, de heer De Witte las zijn jaarverslag voor, en hieruit bleek dat de WV er fi nancieel gesproken goed voorstaat. Er was een voordelig saldo van f 162,—. Bij de bespreking van het zomer- programma kwam naar voren dat men in het komende seizoen weer de traditionele evenementen zal brengen die bij de aard en 't karak ter van Schoorl als rekreatieoord 't beste passen, zoals puzzelwandel tochten, kinderspelen duinwande lingen en lampionoptochten. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat er voor de buurtschap Aagtdorp geen maximum-snelheid is vastge steld, zoals dit voor de andere buurtschappen is gebeurd. De heer v. d. Garde merkte op, dat er in de gehele gemeente een snelheidsbeperking zal worden in gesteld. Tot slot van de rustig verlopen vergadering werden door de voor zitter dia's over Oud-Schoorl ver toond. Woensdagavond 14 april j.l. vond de sluitingsavond plaats. Alvorens de uitslag van de onderlinge com petitie bekend kon worden gemaakt moesten eerst nog een paar partij en worden uitgespeeld. Toen dit om half tien was ge beurd volgde een kleine vergade ring, de uitslag van de competitie en de prijsuitreiking. Uit een overzicht over de resul taten van de wedstrijden deze win ter gespeeld in de NHSB bleek dat indien Schoorl steeds met zijn bes te spelers uit had kunnen komen er zeker kansen op het kampioen schap zouden zijn geweest. Bij de bestuursverkiezing werd voor de heer Konijn die zich niet herkiesbaar stelde, de heer J. Ver koren gekozen zodat het bestuur is samengesteld uit de heren: H. Slot; P. Brouwer; Jb. de Boer; F. Schoen en J. Verkoren. Het oordeel over de competitie, die deze winter in twee gedeeltes werd gespeeld was, dat het eerste gedeelte te lang duurde. De oor zaak hiervan was het toetreden van nieuwe leden die nu ook ingelast konden worden. Het tweede gedeel te was spannender, ook omdat er een rooster was gemaakt. De uitslag was 1 H. Diderich; 2 F. Schoen; 3 R. Bakker; 4 T. Meedendorp; 5 P. Brouwer; 6 J. v. Loo; 7 H. Meeden dorp; 8 P. de Boer; 9 Jb. de Boer; 10 M. Slot; 11 J. Nieuwenhuizen; 12. J. Verkoren; 13. F. Nieuwenhui- zen; 14. K. Eikelenboom; 15 C. de Jager; 16 H. J. Ram; 17 G. Konijn; 18 W. Ruis; 19 B. Min- kema; 20 E. H. G. A J. Frank; 21 P. Vlam; 22 G. Minkema; 23 E. Frank. Aan de clubkampioen de heer H Diderich werd de wisselbeker uit gereikt en aan de promoverende le den, de heren H. Diderich F. Schoen P. Brouwer, J. v. Loo, J. Nieuwen- huizen, J. Verkoren, C. de Jager en H. J. Ram e enmedaille Tot besluit maakte de voorzitter nog bekend, dat tot juni op maan dagavond nog kan worden ge schaakt. «Ki DE DUINSTREEK Op de tweede Paasdag heeft de SRB zijn jaarlijkse puzzelwandel tocht georganiseerd. Een kleine 60 deelnemers liet zich hiervoor in café Slijkerman inschrijven. Het parcours was ruim 4 km en werd slechts door enkele goed gelopen. Mede door de op dat moment goede weersomstandigheden kunnen we terugzien op een bijzonder geslaag de middag. De prijswinnaars waren: T. Hoogvorst; J. Rezelman; B. Kuyper; G. Stoel; Dhr. Mayer; D. Bregman; P. Bregman; D. Seven- huijsen; A. v. Drongelen; G. Koop man; Z. Stoel. Verder hebben op donderdag 22 april enkele leden van de SRB in het Overdekte Zwembad te Alk maar examens der KNZB afgelegd, dit ter voorbereiding op de examens reddend zwemmen van de 8 candi- daten zijn er 6 geslaagd, het wa ren Voor diploma I Guus Sleeking en Hans Hoogvorst. Voor diploma III: Johan van Assem Louis van Assem; Ruud Selhorst en Gert Stoel. Alle candiaten zijn opgeleid door de heer van Es. Op 22 april j.l. vond in hotel De Brink te Bergen de jaarlijkse vriendschappelijke ontmoeting plaats tussen de schaakverenigingen van Bergen en Schoorl. Schoorl had de laatste jaren in de Bergense club steeds zijn meer dere moeten erkennen ook nog de ze winter toen beide clubs tegen el kaar speelden voor de NHSB. Daar verleden jaar de wisselbeker defi nitief naar Bergen ging, moest een nieuwe beker worden aangeschaft. Beide verenigingen deden hun best en er waren spannende duels bij. Om kwart voor twaalf was de strijd gestreden, Bergen 7 punten en Schoorl 9 punten. De gedetailleerde uitslag van de 16 borden was C. Henstra-H. Diderich 0-1 J. Velsij-J. v. Loo 0-1 D. v. d. Bussche-F. Schoen 0-1 S. Pielaet-P. Brouwer 1-0 D. Henstra-Jb. de Boer 1-0 Mevr. Vels-H. J. Ram 0-1 G. v. Brenk-M. Slot 0-1 G. Lautenbach-P. de Boer 0-1 R. Bont-J. Verkoren 1-0 W. Stomps-T. Meedendorp 1-0 C .Houtman-F .Niewenhuizen 0-1 C. Ris-C. de Jager 1-0 C. Out-K. Eikelenboom 0-1 H. Overbeek-H. Meedendorp 0-1 S. Verwer-W. Ruis 1-0 A. v. d. Geest-P. Vlam 1-0 Als nabericht kan nog gemeld worden, dat de arbitrage partijen tussen Schoorl en Aartswoud een gelijkspel is geworden, dus 5-5. Hierdoor is Schoorl gevrijwaard van degradatie en Bergen op de één na bovenste plaats geëindigd. Op grond van de omstandigheden dat mevrouw W. J. Praat-Ypenlaan, kantoorhoudster PTT van het hulp postkantoor Groet, Heereweg 264 haar werkzaamheden bij PTT met ingang van 30 april 1965 zal be ëindigen, zal het kantoor te reke nen van 1 mei 1965 tijdelijk worden ondergebracht in het perceel Hee reweg 236 aldaar. in de Duinstreek van 30 april 1933 dat op 28 april van dat jaar de eerste steenlegging had plaatsge vonden van het nieuwe café-res taurant te Camperduin; dat deze plechtigheid geschiedde door 'den jongsten zoon des hui zes' Corneiis Minkema; dat op de kwekerij 'Sursum Corda' dahlia's voor crisisprijzen werden verkocht, de Mignondahlia's kost ten 15 cent per stuk; dat de Schoorlse Winkeliersvereni ging in de zaal van de heer Lou- we te Catrijp vergaderde; dat er volgens het jaarverslag van de penningmeester, een batig sai- do bestond van f 36, dat schoenmaker Schotvanger te Schoorldam voor f 1,70 u van nieuwe zolen en hakken voorzag. Op 20 april werd de geheel ver bouwde en gemoderniseerde winkel en showroom van de fa. De Win ter te Bregtdorp officieel door lo co-burgemeester Kaandorp geopend. Onder grote belangstelling van familie, vrienden en relaties van de heren De Winter opende de heer Kaandorp op 3 uur de deur met een sleutel die hem door Ineke Kager was aangeboden. In zijn toespraak herinnerde de heer Kaandorp er aan, dat het langzamerhand gewoonte is gewor den dat nieuwe panden door het gemeentebestuur worden geopend. Er is de laatste tijd op dit gebied veel werk. zei hij, en dit is een be wijs dat het de middenstanders en daarom ook de inwoners goed gaat. De opening van een zaak als deze is er 'n bewijs van dat we in een welvaartsstaat leven want alle hier tentoongestelde apparaten zijn be stemd voor het gemak en de ont spanning van de mens. Het is een lust voor het oog en we kunnen ons nauwelijks meer voorstellen hoe het is geweest. De firma is niet nieuw, zei de heer Kaandorp verder, „de naam Jan de Winter doet het wel" veel in ge bruik. In 1933 is de heer De Winter in dit pand, uiteraard bescheiden, be gonnen. Hij stond steeds voor een ander klaar en het is onvoorstelbaar wat voor klusjes hij wel heeft ver richt. Nu geniet de heer De Winter van een welverdiende rust en heeft hij FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 13 „Wat is het daar? De Serveuse Podrona, niet?" Ze knikte. „De komische opera van Pergolesi. Jé hebt hem van de winter al gezongen in Mannheim. Weet je niet? Toen was het nog zo koud." „Er staat me zoiets van voor, jaren na Praag?" Ze bladerde even. „Donderdag vliegen we naar Warschau. Daar zing je de Tiefland. De dirigent is Witold Rowicki. We kennen hem geen van beiden. Vrijdag kunnen we twee din gen doen. Eerst even de stad bekijken. Ik ben er natuurlijk ook nog nooit geweest. Het moet een interessante stad zijn. Nou dan hebben we keus: 's middags naar Moskou vlie gen of 's avonds. Gaan we 's avonds, dan zijn we tegen mid dernacht in Moskou. Zaterdagmorgen heb je om half elf re petitie onder Kyril Kondrashin." „Wat moet ik in Moskou zingen?" Zondag en maandag de Idomenco van Mozart. Dinsdag geef je een liederenavond voor het Corps Diplomatique in de Ne derlandse ambassade. Dat is dus een rustige avond. Ik heb de liederen al voor je uitgezocht. Je hebt uitsluitend piano begeleiding. Je kunt dinsdagmiddag repeteren." Hij legde even zijn vork en mes neer, veegde zijn mond af met het servet en keek haar met opgetrokken wenkbrau wen aan. Wanneer heb ik eens een paar vrije dagen, Yo? Ik heb nu laat eens zien van november af bijna iedere dag aan het werk. Vier, vijf opvoeringen per week." Ze knikte. „Ik weet het. Maar het gaat ook om je naam. Als je ergens op je lauweren zit te rusten, vergeet het publiek je, behalve in de warme zomerweken natuurlijk." Hij haalde zijn schouders op. „Mij dunkt, het was gisteravond in San Carlo anders al om te stikken. En we hebben pas eind april." „Ja. Italië moeten we voortaan voor de winter reserveren. Spanje eveneens. Ik zal er een aantekening van maken, zo dat ik het onthoud. Enne ik ben vanmorgen al opgebeld uit Londen. Ze willen je voor drie opera's hebben in juni." „Welke opera's?' „Italiaanse in ieder geval. Ze weten nog niet precies wel ke. Het worden een paar minder bekende. Ze willen je tien dagen hebben, de repetities inbegrepen. Twee in Londen en één in Edingburg. Onder Richard Boynge. Met het Londens Symfonieorkest. Ik heb achtduizend gulden per avond be dongen. Plus kostenvergoeding. Ze gaan ermee akkoord Heb je zin? Ik dacht: je hebt er tussendoor een paar gemak kelijke avonden, zie je?" Hij kinkte. „Maak het kontrakt maar in orde, ik vind het goed. Hoe zitten we voor en achter die dagen?" Ze bladerde weer in het boekje. „Twee juni zing je nog in Pariji, met Pierre Dervaux: De Parelvissers. Nu, die kun je wel dromen. Pierre ken je ook. Je hebt al eens bij hem gezongen in Lyon. Met het Lamoureux orkest. Achttien juni zing je in Bern en de twingste in Bazel. De Traviata. Daarna nog twee avonden in Duitsland, één in Bamberg, de vier en twintigste en de zeven en twintigste in Frankfurt. Juli en augustus heb ik voorlopig alles afgewimpeld. Misschien dat je begin juli nog ergens moet optreden, maar daarna is het voor mij en jou vakantie." „Juist. Goed. Maak het met Londen maar in orde. En dan in juni alsjeblieft niets meer. Mei is ook al zo ongeveer vol, he?" Ze knikte en glimlachte. „Wat wil je? Iedereen wil de beroemde Ronnie Beelen horen en Ronnie wuifde. „Laat maar, liefje. Jé bent fantastisch. Heb ik al genoeg verdiend om je terug te kunnen betalen?" Ze lachte hartelijk. „Beste vriend, je bent weliswaar nog geen miljonair, maar je schiet hard in de richting, weet je dat?" Hij keek geschrokken. „Nee „Nu ja, zo erg is het nog niet. Maar dat duurt toch geen twee jaar meer. O ja, voor ik het vergeet Londen wil één avond uitzenden op de televisie. Wat denk je ervan?" Hij dacht na. „Wanneer moet je beslissen?" „O, een paar dagen respijt heb ik nog wel. Ik wil ook weer niet te happig zijn, zie je? Ik beding vijfhonderd pond extra. En geen life-uitzending." „We praten er morgen of zo nog wel over. Nog meer?" Moskou zal ook wel een ,t.v.-uitzending willen. Dat is daar zo gebruikelijk. We kunnen er mee akkoord gaan, ook al onder hetzelfde voorbehoud: geen life." Hij stond op en stak een sigaret op. „Doe maar." „Dat is alles. O ja in. Warschau wacht een meute jour nalisten. Voor een interview. Ik heb een kwartier gegeven, in het hotel. Is dat goed?" „Ja, maar ik ken geen Pools. Hoe doen we dat?" „Ze hebben een tolk." Yolanda lachte. „Er zijn er bovendien bij, die Duits verstaan." „Dan komt het wel in orde." De vrouw keek op haar horloge. „Je hebt nog een uurtje. Als je nu eens kalmpjes de recensies gaat lezen? Dan laat ik de boel afruimen en kan ik ondertussen gaan pakken." Hij knikte verstrooid en pakte de stapel kranten op. Even aarzelde hij, een lach kwam op zijn gezicht. Hij liep naar de vrouw, boog zich over haar heen en drukte een kus op haar lippen. Even nestelde ze zich in zijn armen, die hij om haar heen sloeg. Opnieuw kuste hij haar, bijna plechtig. „Dank je, liefje, dat je zo goed voor me zorgt. Denk je aan een Pools woordenboekje? Ik wil in ieder geval een paar woorden in die taal kunnen zeggen." Ze streek hem over zijn wang. „Ik heb het al gekocht. In het vliegtuig zal ik het je geven. O ja, straks, in de hal, moet je nog een paar handtekeningen zetten. Ik kon het echt niet weigeren „Hij kneep een oog dicht. „Zijn ze knap?" vroeg hij zacht. Ze kneep haar lippen samen. „Tieners Het kwam er verachtelijk uit. „Jaloers? Een klein tikkeltje, he?" Hij zag, dat ze begon te kleuren. Ze probeerde zich los te werken, maar hij hieild haar stevig vast. „Je verliest node loos tijd, Ronnie!" Ze wees naar de kranten in zijn hand. „Jij bent voor mij veel belangrijker dan alle recensies bij elkaar. Nog steeds niet verliefd op me?" .Ronnie", begon ze, zich verwerend, „we hadden afgespro ken Hij kuste haar nog één keer, vluchtig, haar dicht naar zich toe trekkend. „Je bent lief, af en toe onweerstaanbaar en eens val je voor goed in mijn armen. Daarom heb ik geduld. Yo landa mijn chaperonne Ze wist zich plotseling los te rukken en lachend verliet ze het vertrek. Ronnie installeerde zich op de bank, waar hij in de kranten bladerde. Maar al gauw maakte hij zijn sigaret uit en dacht na. Hier zit je nu, Ronnie Beelen, als operazanger. Nederland moest je niet. Wat zei Jan Pottenberg ook weer? O ja: een profeet is nooit geëerd in zijn vaderland. En buiten ons land heb ik sukses. Onverschillig waar. Hij leunde tegen de armleuning. Twee jaar zing ik nu en hebben Yo en ik half Europa doorgereisd. Ongeveer vijf ja ren studie zijn er aan vooraf gegaan. Honderd keer heb ik op het punt gestaan er mee op te houden en honderd en één keer ben ik weer verder gegaan. Studeren, toonladders zin gen, Italiaans leren, Duits leren, Frans leren, opera's door lezen, muziekgeschiedenis, ademhalingsoefeningen, toneelop leiding, danslessen en weer zingen. Opnemen op de band en dan beluisteren. Avondjes geven voor kennissen en door Yolanda genodigden. Liederenrecitals van bekende componis ten: Schiller, Beethoven, Bach. Kalman, Marcau, Mozart, Zei ler, Strauss, Massenet. Bizet neem maar op. Daarna weer studeren: naar het conservatorium, naar Jan Pottenberg, naar de toneelschool, naar m'n spraakleraar naar mijn dansmees ter, naar de balletschool en thuis leren, op mijn kamer in Wassenaar. Met nauwelijks vrije tijd. Na een week studie een malende kop en dan lange wandelingen met Yolanda en Bep of met Yolanda alleen. Of met de hele meute. Augie voorop. De eeuwig hatelijke Augie, die van mening was, dat Yolanda verliefd op hem zou zijn. En de sympathieke Han van Oir- schot met zijn hondeogen. Of een avondje uit: in Leiden, den Haag of Amsterdam, Haarlem of Rotterdam. En dan dansen. En ruzie maken met Augie: dat wordt nooit wat met jou zie je dat zelf nu niet in? Heb je ooit al beseft, welk een voortreffelijke klaploper je eigenlijk bent? De Fransen heb ben er zo'n mooi woord voor Esquilleur. Nou, jij bent wel de koning der Esquilleurs. Van Yolanda kan ik in dit op zicht geen hoogte krijgen, wat die in je ziet Dank je Augie, ik heb van de eerste dag al af geweten, dat jij een vriendelijk mens bent Je vergist je, nachtclubpianist, ik ben helemaal niet vriendelijk. En zeker niet tegen jou. Ik ben de enige die jou doorziet. De anderen zijn allemaal blind. Maar te eniger tijd gaan hun ogen wel open. Ik zie je te zij ner tijd wel weer in die tingeltangel achter de piano Ik zal je een verzoeknummertje opgeven, reken er alvast maar op het bedrijf overgedaan aan zijn bei de zoons die het hebben aangedurfd het bedrijf voort te zetten. Namens het gemeentebestuur, zo besloot de loco-burgemeester, spreek ik de wens uit dat het mag worden wat zij er van verwachten en ik wens hen veel succes toe. Hierna sprak de heer C. Kager een persoonlijk woord terwijl de heer J. C. de Winter namens vader, moeder en broer een ieder hartelijk dankte voor hun aanwezigheid en vertelde dat het ontwerp was ge maakt door architect Greveld. De fa. Schotvanger had het geheel ge realiseerd, daarbij terzijde gestaan door loodgieter Kusch, schilder Meijer, stukadoor Ris en stoffeer der Pot. Er is aan de bestaande ruimte on geveer 100 m2 toegevoegd en het geheel maakte een overzichtelijke indruk. T.v.-toestellen, radio's, was machines, centrifuges, koelkasten, stofzuigers en andere elektrische apparatuur in alle soorten en prijs klassen hadden een plaatsje gevon den. Alle apparaten worden door de aanwezigen bewonderd terwijl de heren De Winter klaar stonden om zo nodig tekst en uitleg te geven. Terwijl een dronk werd geser veerd vertelde mevrouw De Winter ons, dat haar man de feestelijke opening om gezondheidsredenen niet kon bijwonen. „Wij zijn in 1933 in dit pand begonnen", vertelde zij, „uiteraard zeer bescheiden terwijl mijn man alle mogelijke werkzaam heden heeft uitgevoerd. Toen de jongens opgroeiden en het bleek dat zij voor het bedrijf voelden, namen zij geleidelijk de zaak over, Kees ging de kant op van de auto's en bromfietsen terwijl Jaap meer bleek te voelen voor radio en t.v. Lang zamerhand is de zaak uitgebreid en u ziet het resultaat." Dat zagen wij en misschien een wat afgezaagde zin te gebruiken Schoorl is weer een modem en fraai bedrijf rijker geworden. Naast de vele gelukwensen die de firma De Winter al heeft ont vangen voegen wij gaarne de onze. Op Koninginnedag (vrijdag 30 april) en Bevrijdingsdag (woensdag 5 mei) zal de PTT-dienst worden uitgevoerd als op zondag. Op donderdag 29 april en dinsdag 4 mei zullen de ochtend- en mid- dagbriefpostbestellingen te Amster dam, Den Haag, Haarlem en Rot terdam aanvangen als op vrijdag. Op zaterdag 1 mei zullen ook pakjes en aangetekende stukken besteld worden. De nachtposttreinen rijden niet in de nachten van 29-30 april, 30 april-1 mei, 4-5 mei en 5-6 mei. In de vroege ochtend van zater dag 1 mei en van donderdag 6 mei zullen extra vervoersmaatregelen worden getroffen. In het bijzonder voor de week waarin Koninginnedag valt, geldt dat stukken die voor het weekeinde op hun bestemming moeten zijn, extra vroegtijdig ter post moeten worden bezorgd.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5