Schoorlse bevrijdingsfeesten uitstekend geslaagd Ronnie Oeeê dief 4 Mei herdenking Diamanten bruiloft in St. Jan ter Duin s oan Westerkimme Aantrekkelijk programma van Oranjecomité TWEEDE BLAD DONDERDAG 13 MEI 1965 PETTEN ONDERHOUDSWERK Wij lazen Evenals de festiviteiten op Ko-Jongens 10-11 jaar ninginnedag zijn ook de evenemen ten die het actieve Oranjecomité op de Bevrijdingsdag had georgani seerd mede dank zij een strakke regie, uitstekend geslaagd. „Ze ma ken mij niet zenuwachtig", zei de heer Koomen, de voorzitter van het comité en blijkbaar hadden ook de andere leden geen last van hun ze nuwen, want alle evenementen be gonnen precies op tijd. De dag begon voor de leden van de Schoorlse Motorkozakken al vroeg, de heren De Winter en Beets waren al om 2 uur per Mercedes vertrokken naar Wageningen om hun petroleumlamp aan te steken aan het Bevrijdingsvuur. Toen zij terugkwamen werden zij door hun collega's in Aagtdorp opgewacht en met brullende motoren reed men naar het gemeentehuis waar de he ren de toorts aan burgemeester Bergh overhandigden. Deze stak er het bevrijdingsvuur voor het ge meentehuis mee aan met de woor den: „Het feest is begonnen." De Schoorlse drumband gaf een roffel, de padvinders hesen het rood-wit-blauw en 'De Vriendschap speelde het Wilhelmus. Een aardige geste van de Kozak ken die het bevrijdingsvuur hadden gehaald was het aanbieden van een tegeltje met het wapen van Wage ningen aan de voorzitter van het Oranjecomité. Om kwart voor negen begon in de r.k. kerk te Catrijp de interker kelijke dankdienst waar Ds. De Jong en past. Herzberg voorgingen en waar Schoorls Gemengd Koor onder leiding van Klaas Venneker enkele liederen zong. Het viel ons op dat de kerk zo goed bezet was. Zowel in Schoorl als in Groet vonden om tien uur diverse kinder spelen plaats in Schoorl aan de Wolphert van Brederodeweg en te Groet op een terrein ten zuiden van het uitbreidingsplan. Enkele hon derden kinderen namen aan de wedstrijden deel warvan de uitsla gen als volgt luidden SCHOORL, jongens 4-5 jaar 1 Sjaak Stins 2 Peter Rens 3 Marius Damiaans Jongens 6-7 jaar 1 Joh. Ens 2 Piet van Duis 3 Klaas Stins Jongens 8-9 jaar 1 René Dekker 2 Gerard Blom 3 John Wittebrood 1 Joop Ens 2 Jan de Vet 3 Job Jong Meisjes 4-5 jaar 1 Daniëlla van Wester 2 Joke Koeten 3 Silvia de Boer Meisjes 6-7 jaar 1 Yolanda Dekker 2 Ada Wever 3 Mieke Snijder Meisjes 8-9 jaar 1 Marijke Hopman 2 Gery Nieuwland 3 Margiet Koel Meisjes 10-11 jaar 1 Gerda Koel 2 Dineke Rietveld 3 Mia Beukers GROET, kinderen 4 en 5 jaar 1 Marko Marees 2 Ronald Duinmeijer 3 Marjolein Marees Jongens 6 en 7 jaar 1 Theo Leeuwenkamp 2 John Venneker 3 M. de Jager Meisjes 6 en 7 jaar 1 Marjan Leek 2 Elsje Borst 3 Lucia Krimp 4 Rita Dalenberg Meisjes 8-9 jaar 1 Rria Stam 2 Margret Stam 3 Eva Dehee Jongens 8-9 jaar 1 Rob Leeuwenkamp 2 Dikkie Mink 3 Jan de Graaf Meisjes 10 en 11 jaar 1 Carla van Assem 2 Lia Mereboer 3 Alie Kooyman Jongens 10 en 11 jaar 1 Jan Kooy 2 Jan Stam 3 Huub Druiven. Om tien uur vond de start plaats van de fietstocht en vossenjacht waarbij de kinderen van 12 jaar en ouder bepaalde opdrachten moes ten uitvoeren. Ook voor dit evene ment was veel belangstelling. De prijsuitreiking geschiedde la ter op de dag door de heer Koomen op het terrein nabij de Catrijper kleuterschool. Hier waren de geluk kigen 1 Annemiek Ivangh; 2 Gerie de Hart; 3 Liza van Dam; 4 Alber- tina Groot; 5 Cora Wildeboer; 6 Hanneke Dekker; 7 Jan Hoogvorst; 8 Ruud Bergh; 7 Joke Nanne; 10 Onno Spoelstra. Willy Jansen kreeg een extra prijs, terwijl de volgende kinderen de naam van de Schoorlse molen goed hadden gera den: Ria Koortens; Jan Louwe; Mi- chiel de Wit; Barnise de Beurs en Richard Hooyer. Ook de Amsterdamse jeugddrum band verleende diverse malen me dewerking, om 11 uur maakte zij een muzikale rondgang door Groet en gaf op de Kerkbrink een staaltje van haar kunnen. Om half drie vond wel het hoog tepunt van het festijn plaats. Op de Wolphert van Brederodeweg werd nl. de optocht samengesteld die als hoofdmotief '20 jaar Bevrijding' had. Liefst een 25-tal wagens en groepen werkte hieraan mee en het was een grootse manifestatie van de eenheid die er ondanks alles toch in Schoorl is. Zoals u ongetwij feld hebt gezien is de optocht door een groot deel van de gemeente ge trokken hoewel Aagtdorp en Cam perduin er niets van hebben kun nen zien. Maar dit kon niet anders want er liepen vrij veel jonge kin deren mee waarvan het teveel zou zijn geweest om de route nog lan ger te maken. Woorop reed een pseudo-militair die, toen de optocht bij de kruising Voorweg-Heereweg kwam, direct begon het verkeer te regelen omdat de auto's volkomen vast zaten. Daarachter kwam een jeep met Amerikaanse militairen met hunne geliefden, die direct werd gevolgd door de Amsterdam se jeugddrumband. De Schoorlse schaakclub had over de hele lengte van haar wagen een schaakbord geplaatst met hierop een haken kruis met de aanduiding '5 mei- schaakmat'. Hierna volgde de gym nastiekvereniging 'Olympia' terwijl de brandweer met 2 auto's acte de présènce gaf. De 3 vrouwenorganisaties in ons dorp hadden de handen ineen ge slagen en een wagen geschapen waarin het vele werk dat de huis vrouw doet, werd gesymboliseerd. De Schoorlse drumband liep achter 'De wederopbouw' een wagen waarop het herstel en de wederop bouw van onze woningen was te zien. De voetbalvereniging 'Duinran- ders' had een aantal aspiranten op hun voertuig geplaatst waarbij Ge deputeerde Staten werden verzocht speelvelden ter beschikking te stel len. De r.k. Gymnastiekvereniging 'Gym' ging vooraf aan een wagen waarop werd angedrongen toch vooral op kinderen te letten als men aan het verkeer deel neemt. Ook de Schoorlse Reddings brigade nam aan de optocht deel en wel met twee echte reddingsbo ten. Er was maar één wagen die de toestand in de oorlogsjaren symbo liseerde, nl. met een spinnewiel en een zg. vuurduveltje. Het fanfare korps 'De Vriendschap' voor deze keer geformeerd tot Boerenkapcl speelde er lustig op los terwijl de DE DUINSTREEK Schoorlse Winkeliersvereniging met de Hoorn des Overvloeds de huidige welvaart treffend schetste. De pad- vindersgroep 'Jan van Scorel' hiel den een echt kamp terwijl de ANDO op het alcoholgevaar wees. Na de voetbalvereniging 'Schoorl' volgde de Berger drumband terwijl de Schoorlse motorkozakken de stoet sloten met het nodige lawaai en de nodige uitlaatgassen. Nadat de stoet in de Meeuwen laan was ontbonden, kwam uit het publiek de wens naar voren om ook de beste deelnemers aan dit evene ment met prijzen voor al hun moei te te belonen. Na ampere beraad slagingen werd het publiek tot jury gebombardeerd. Er zijn nl. van de optocht veel foto's gemaakt en men wil de wagen of groep waarvan de meeste foto's zijn gemaakt een prijs geven. Het Oranjecomité doet daar om op een ieder die foto's heeft ge maakt, een beroep deze vóór 15 mei bij de heer Kater of ten gemeente huize te willen inleveren. Uiter aard worden ze geretourneerd. Om vijf uur werd een bromfiets slalom gehouden voor de kleuter school te Catrijp waarvoor zich 'n 20-tal gegadigden opgaven. Er wa ren slechts weinig rijders die het parcours foutloos uitreden. De uit slag was 1 Nico Smit, Winkel; 2 John Polle; 3 Louis Schotvanger; 4 Simon Krom; 5 Gert Modder; 6 Kees Bakker. Er was een extra prijs beschikbaar voor de heer C. Stam met zijn duo-passagiere mevrouw Wittebrood-Delis. Zoals u wel zal hebben gehoord is de enorme hoop brandbaar mate riaal die op het sportterrein was samengebracht voortijdig door en kele onverlaten in brand gestoken. Maar gelukkig waren de Dienst der Gemeentewerken en enkele parti culieren bereid hun medewerking te geven. In een korte tijd tijd werd bij de burgerij zoveel afval enz. op gehaald dat de stook die op bevrij dingsdag door de padvinders tot ontbranding werd gebracht de vo rige in grootte verre overtrof. En kele duizenden mensen, we troffen bijna iedereen aan, keken gefasci neerd naar de vlammen, de boeren- kapel speelde, de Amsterdamse Drumband gaf een show en het ge heel vormde een goede afsluiting van een zeer geslaagde dag. Burgemeester Bergh prees het Oranjecomité voor het initiatief dat zij had genomen en zei dat men ook op deze dag van climax tot climax was gegaan. „Op niemand werd een vergeefs beroep gedaan", zei de burgemeester, „de optocht is bij zonder geslaagd en ik geloof dat hieruit de burgerzin van Schoorl blijkt. Dit is tot uiting gekomen toen een paar onverlaten de hoop in vlammen zetten. Een golf van verontwaardiging ging door het dorp, alle beschikbare krachten kwamen naar voren en in een mi nimum van tijd werd een nog gro tere hoop gevormd. Ook sorak de heer Bergh over de Schoorlse Drumband die zoals bekend in slechts 6 weken uit de grond is gestampt. Hij drong er bij het publik op aan, toch vooral do nateur van de band te worden, ook al omdat particulieren uit hun ei gen zak reeds voor 600,- aan in strumenten enz. hebben betaald. Hierna speelde de Boerenkapel 't Wilhelmus, dat door een ieder werd meegezongen. En op deze manier kwam een eind aan een voor het Oranjecomité ook voor uw verslag gever een enerverende en vermoei ende dag. Ook dit jaar vond weer op 4 mei de stille tocht naar het monument te Zijpersluis plaats. Reeds bij het begin van de Regbertslaan werd 'n stoet gevormd die bij de Rijksweg flink werd versterkt door de daar aanwezigen. Toen men bij het monument was aangekomen waar op 11 april 1945 10 mensen werden gefussileerd door de bezetter als represaille voor de aanval op een Duits convooi wer den 2 minuten stilte in acht geno men. Een trompetter speelde 'Last Post' er werden bloemen bij het door de Berger beeldhouwer Willem Ryers vervaardigde beeld gelegd waarna een ieder zijns weegs ging. De heer en mevrouw Bijlstra- Meerink, bewoners van het bejaar dentehuis St. Jan ter Duin herdach ten vorige week het feit dat zij 60 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. 60 jaar is een mensenle ven een hele tijd en daarom waren op 6 mei burgemeester Bergh, Ds. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 15 Hij was jolig en zeker van zijn overwinning. „Dat doe ik wel. Ik ga me verkleden. Met vijf minuten ben ik op het strand." Vijf minuten later was ze er ook. Ze zwommen, gingen tegen een rots liggen en wandelden, al gauw hand in hand met hun armen om elkaar heen, langs het strand. Maar om vijf uur werd ze onrustig. „We moeten naar huis, Ronnie. Als Yo al thuis is, is ze woedend." Hij schudde zijn hoofd. „Die komt voorlopig nog niet. Maar alla, om je gerust te stellen, gaan we. Voor we thuis zijn, is het ook al etenstijd." En terwijl ze langs het nu geheel ver laten strand terugliepen, had hij haar in zijn armen ge nomen en langdurig gekust. Ze had hem volkomen willoos laten gaan. Hij had haar dicht tegen zich aangedrukt en mis schien hadden ze zo wel minuten lang gestaan. Ze had geen woord gesproken, zich niet verweerd, maar ze had zijn kussen niet beantwoord. Een beetje ontgoocheld liepen ze verder, zwijgend. Mis schien ben ik te ver gegaan, dacht hij, toen ze bleef zwijgen. Maar opeens zag hij, dat ze huilde. Hij had haar beetgepakt en gedwongen te kijken. „Waarom huil je? Heb ik heb „Let er maar niet op. Dat zijn zenuwen. Ik ik ben nu eenmaal zo." „Heb ik je beledigd, Bep?" Ze had haar hoofd geschud. „Nee, welnee, misschien ben ik zelf wel schuldig. Misschien heb ik je zelf aangemoedigd. Let er maar niet op. Sorry, Ronnie." Een kwartier later, in de halfduistere salon, had hij haar opnieuw in zijn armen genomen. „Was ik te wild, Bep?" „Nee", had ze zacht geantwoord. „Je bent een lieve jongen maar dat is het 'm juist. We hadden er niet aan moeten be ginnen." „Waar niet aan?" Ze maakte zich los. „Ons jij en ik. Toe, Ronnie, laat me met rust. Dat is veel beter. We hadden het helemaal niet moeten doen." Hij had gelachen. „Doe niet zo mal, Bep. Jij bent jong en ik ben het. Wat steekt er nou voor kwaad in, als we een beetje vrijen met elkaar?" Ronnie wilde haar weer grijpen, maar nu ontweek ze hem beslist. „Houdt op, Ronnie, het is zo mooi genoeg geweest. Doe je zo met iedere vrouw, als je er de kans toe krijgt?" „Nu ben jij jaloers. Op Yo. Er is niets serieus tussen ons, hoor. Om die eenvoudige reden, dat zij het niet wil. Kom, laten we het niet te zwaar opnemen." Plotseling had hij haar weer beet en trok haar naar zich toe om haar opnieuw te kussen. Maar ze verweerde zich en had verstoord gekeken. „Wil je een klap hebben?" Hij had zijn hoofd geschud. „Nee, een zoen." Meer had ze niet kunnen zeggen, want hij had haar opnieuw met kussen overladen. En toen ze eindelijk stil in zijn armen lag, beant woordde ze zijn kussen, schuchter, haast verlegen. Pas later was Yolanda thuisgekomen. Ronnie en Bep had den heel netjes in een hoek van het vertrek gezeten. Yo had zich verontschuldigd: „Ik ontmoette een oude kennis en hoe gaat het dan, he? Hebben jullie je nogal vermaakt, kin- ders"? Enkele dagen later waren ze weer in Wassenaar. De studie werd hervat en de gewone gang van zaken van iedere dag maakte, dat hoogop een paar uurtjes in de avond er gelegen heid was voor een intiem gesprekje tussen hem en Yolanda. Ze had terstond door gehad, dat hij die middag met Bep ge flirt had. Weken later pas kwam het gesprek er op. Op een stormachtige oktoberavond waren ze naar de zee gereden, hadden een poosje naar de golven gekeken, maar er al spoe dig genoeg van gekregen. In de auto, onder het genot van een sigaret, begon Yolanda er plotseling over. „Ik heb begrepen, dat je een prettige middag en avond gehad hebt met Bep. Die dag, toen ik weg was." Van terzijde had hij haar aangeken. „En nu ben je bele digd. Geschokt in je vertrouwen, is het niet?" Een resoluut schudden van haar hoofd zette het antwoord in. „Integendeel. Heb ik je niet zelf verzocht je te ontfermen over mijn vriendin? Ik heb toch gezegd, dat ik er geen be zwaar tegen zou hebben, als je haar kuste en zo? Je hebt m'n advies opgevolgd." „Hoe weet je het?" „Beste Ronnie, ik zal je wat vertellen uit onze jeugd. Als nare bakvis van zeventien kwam ik bij de revue. Ik had ge zegd, dat ik al achttien was, anders hadden ze me vast niet aangenomen. Bep werkte er al een paar jaar en nam me in bescherming tegen de troep, want al lacht iedereen op het toneel, in werkelijkheid gunt de een de ander het licht in de ogen en heerst er een grote naijver, want iedereen is bang, dat de ander voorgetrokken zal worden en iedere nieuweling wordt met scheve ogen aangekeken. Vooral als die nieuwe ling het nodige van moeder natuur heeft meegekregen. En dat was toevallig met mij het geval, zie je? Dus Bep werd mijn duenna, hielp me en gaf me steun. Zo werden we vrien dinnen. Mijn ster schoot wat sneller omhoog dan de hare, dus „De rollen keerden om", vulde hij aan. „Precies. Toen kwam Bemhard in mijn leven. Je weet er alles van ik heb het je verteld. Bep moedigde het aan. Na mijn huwelijk bleef ze mijn vriendin. Vooral nadat Bernhard genoeg van me gekregen had. Ik haalde Bep over om met dansen op te houden en bij me te komen als als nu ja, gezelschapsdame zullen we maar zeggen. Ze heeft ook veel teleurstellingen in haar leven gehad. Met mannen na tuurlijk." Hij meesmuilde. „Die slechte mannen." „Ronnie, je weet, dat er schoften zijn in de wereld. Bep is erg lief, was indertijd ontzettend goedgelovig. Er was een akteur ik zal maar geen namen noemen. Ze scharrelden een poosje samen en Bep was weg van 'm. Ging uit met hém en liet zich helemaal gaan. Hij beloofde met haar te trouwen. Ze gaf hem al haar spaarduitjes nu ja, misschien begrijp je het al zo'n beetje. Hij was al jaren getrouwd, had vier kinderen en haar geld maakte hij op met andere vrouwen. Ze heeft het er erg kwaad mee gehad. Ik had nog wel eens hoop, dat Han, als hij klaar zou zijn met zijn studie, met haar zou trouwen. Maar Han is een idioot „Hij heeft alleen maar oog voor jou." Ze had geknikt. „Ik weet het. Wat die sufferd in mij ziet. En Bep aanbidt hem in stilte. Ze heeft een hart, dat over vloeit van liefde. Heb je dat dan zelf niet gemerkt?" Hij begon haar te begrijpen. „Je bedoelt dat ze een flirt serieus opvat?" „Zoiets. We zijn viendinnen en ze heeft enkele dagen later alles opgebiecht, dat je haar in je armen hebt genomen pn kuste. Ze schaamde zich voor mij, omdat ze denkt, dat wij op de duur zullen trouwen." „Dat denk ik ook." Ze had gelachen. „Houd op, Ronnie. Als je dan te zijner tijd met alle geweld wilt trouwen, waarom dan niet met Bep? Ze zal een ideale echtgenote zijn voor een beroemde kuste- naar HOOFDSTUK 3 Yolanda kwam de kamer binnen. „Ronnie, het is tijd om te gaan. Dat nu? Ben je in slaap gesukkeld?" Hij kwam lachend overeind. „Een beetje gedoezeld en nage dacht over het verleden." Ze nam zijn arm. „Je hebt nog gelijk. Gelukkig ben jij iemand, die ieder kwartiertje kunt benutten om te rusten. Gaan we? Beneden staan enkele meisjes, die je handtekening willen. Wees lief voor ze Hij bleef staan en keek de vrouw aan. „Ik ben voor dames altijd lief. Dat brengt m'n vak mee. Overigens, als je zo'n gedistingeerde schat als manager hebt Ze kuste hem vluchtig op de wang. „Houd op, Ronnie, je maakt me ijdel. Je mag beneden je charmes verdelen over die schapen." In het vliegtuig zat hij een poosje te bladeren in het Poolse woordenboekje, maar al spoedig zat hij weer te mijmeren. Bep, dacht hij, zit altijd maar in haar eentje in Wassenaar. Nu ja, Han en Augie zullen er op gezette tijden wel binnen wippen. En ze had natuurlijk haar werkzaamheden in het grote huis met alleen de werkster. Bovendien kon ze gebruik maken van de kleine auto, als ze ergens heen wilde. Tussen de bedrijven door schreef Yo af en toe een briefje en hij wist, dat ze dan van zijn suksessen vertelde. De kleine, slanke Bep. Met haar lieve gezicht en schitte rende ogen. Gek, dat hij na die middag, en avond, dat hij met haar gezwommen en gewandeld had, vaker aan haar dacht. Misschien, omdat ze toen uren samen waren? Onge stoord? Omdat hij haar enkele malen gekust had? En ze zo ontroerend stil in zijn armen gelegen had? Ja, Yolanda had gelijk: Bep zou inderdaad een uiterst toegewijde vrouw zijn. Een vrouw, waarmee je niet spoedig ruzie zou krijgen, die alleen maar aan opofferingen zou denken en het geven van haar liefde als haar hoogste levensopdracht zou beschouwen. Misschien wel een wild feest van twee jonge, blijde mensen. de Jong en pastoor Herzberg naar St. Jan ter Duin getogen om het diamanten bruispaar van harte ge luk te wensen. Het fanfarecorps 'De Vriendschap' bracht in de avond uren met medewerking van Jo de Leeuw en de heer Schut een bonte avond. Hiermee werd een buiten gewoon gezelige avond, aan het bruisdpaar aangeboden. Na afloop dankte de heer Bijlstra de medewerkenden en bood het fanfarecorps vele nieuwe donateurs aan. Tevoren werd een enveloppe met inhoud aangeboden voor nieu we instrumenten. Hieruit blijkt wel dat de muziek hier niet gemist kan worden. Nieuwe leden zijn van harte welkom op donderdagavond in De Rustende Jager, om 8 uur. Zaterdag 15 mei zal het bestuur van de Burgemeester Peeckstichting vele genodigden ontvangen om de nieuwe vleugel van het bejaarden huis 'Westerkimme' feestelijk in ge bruik te nemen. Vele oudere inwoners van de ge meente Schoorl kunnen nu weer ge holpen worden aan een geheel aan de eisen des tijds aangepaste woon ruimte. We weten, dat bij de ingezetenen van Schoorl veel belangstelling be staat voor het wel en wee van Wes terkimme en zijn bewoners. Daarom heeft het bestuur gemeend er goed aan te doen belangstellen den de gelegenheid, te bieden het gebouw te bezichtigen. Zij worden daartoe uitgenodigd op zondag 16 mei tussen 3 en 5 uur. OPGEDRAGEN AAN FA. KUIPER en LEEUWENKAMP Op de gehouden aanbesteding, van het onderhoud van de zeewering van Petten tot Den Helder, is dit werk gegund aan de firma Kuiper en Leeuwenkamp te Petten. FEESTELIJKE HEROPENING VAN GEMODERNISEERDE IJSSALON ANNEX SNACKBAR De feestelijke heropening heeft plaatsgevonden van de gemoderni seerde ijssalon annex snackbar van de familie A. Bakker aan het Plein 1945. De familie Bakker heeft getoond, met de tijd mee te willen gaan. Met deze modernisering is Petten tevens weer een aantrekkelijke zaak rijker geworden. Vorig jaar was al gebleken dat deze zaak veel te klein was, waar door velen teleurgesteld moesten worden. Er moest dus eten uitbrei ding komen. Het is de familie Bak ker gelukt om in de beschikbare ruimte een prachtig geheel te cre- eren, waardoor de zaak 40 m2 gro ter is geworden. Tevens is er een keuken en een magazijn van 5 bij 4 meter bij, dat volgens de voor schriften noodzakelijk was. Daar naast treft men keurige toiletten, ook al de vereisten van de tegen woordige tijd. Een bar met 10 kruk ken keeft het geheel een forse in druk. In dit pand is thans een ver lof A aanwezig, zodat de familie Bakker nu ook bier kan schenken. Ook heeft men een nieuwe ijsma chine en een nieuwe patatoven aan geschaft, zodat niets aan het toe val is overgelaten. Keurige tafeltjes en stoeltjes noden tot een gezellig zitje. De wanden zijn betimmerd met decoal, wat een zeer moderne in druk geeft. Het timmerwerk werd verzorgd door de heer W. Bouwes, het sanitair door de heer P. Delver en de moderne verlichting door de heer T. Bigot. in De Duinstreek van 5 mei 1933 dat de afdeling Schoorl, Bergen en Koedijk van de S.D.A.P. gezamen lijk hun 1 mei-viering hadden gevierd; dat de burgemeester geen toestem ming had gegeven voor het hou den van betogingen; dat een colecte voor het kinderfeest van de S.D.A.P. f 28,38Va had op gebracht; dat er in Bergen een meisje werd gevraagd. Loon acht gulden per week; dat huize 'Tjandi' te Aagtdorp te huur was; dat de veteranen van SVV een wed strijd speleden tegen BSV. De strijd ging om een lauwertak, maar onze veteranen kwamen thuis met, zo stond er in het ver slag, lauw tak; dat een overhemd f 1,25 en een hoed f 1,75 kostten.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5