Westerkimme op feestelijke wijze heropend Vraag Aanbad Nu plaats voor 60 bejaarden Midgetgolfclub in Schoorl OeeÉ Hiajls oan Ronnie TWEEDE BLAD DONDERDAG 20 MEI 1965 SCHOORL Burgerlijke stand Wij lazen Onder veel belangstelling vond j.l. zaterdagmiddag de officiële herope ning plaats van het bejaardente huis 'Westerkimme'. .Toen de talrijke aanwezigen zich omstreeks drie uur in de gezellige eetzaal verzameld hadden nam me vrouw Arpeau, de voorzitster van de Burg. Peeckstichting het woord. „Namens de stichting heet ik u al len van harte welkom", zei mevr. Arepau; „we zijn zeer verheugd dat zovelen zijn gekomen om de ope ning van de nieuwe vleugel mee te maken. Hieruit blijkt wel dat de Schoorlaar een warm plaatsje in zijn hart voor Westerkimme heeft. Ik heb van burgemeester Bergh be richt ontvangen dat hij tot zijn spijt in verband met eerder ge maakte afspraken verhinderd is. Toen we 7 jaar na de oprichting veel aanmeldingen kregen, zei me vrouw Arpeau verder, zeiden we dat er plaatsgebrek kwam. Over de mogelijkheden tot verbouwing is veel gepraat. Want toen het gebouw in 1954 werd geopend, bleven vele Schoorlaars aan de kant staan. Maar toen de zaak eenmaal draaide waren er bejaarden uit Schoorl die graag een plaatsje zouden hebben. Toen was het al te laat en hadden we de beschikbare ruimte al aan bejaarden van buiten de gemeente gegeven. In het begin was er dus een tijd van overleg en in september 1961 had de architect, de heer Fledderus uit Enkhuizen de definitieve plan nen gereed. In januari 1964 was eindelijk alles voor elkaar en kon tot aanbesteding van de verbou wing worden overgegaan. 5 Bedrij ven schreven in, en de laagste bleek de fa. Wildeboer te zijn die, nadat de gemeenteraad zich voor de le ning garant had verklaard, op 30 juni 1964 opdracht kreeg met het werk te beginnen. Allereerst wil ik de architect een compliment geven voor de eminen te aansluiting die hij tussen het oude en het nieuwe gedeelte van het tehuis heeft weten te vinden. U kunt er trots op zijn dat u zoiets moois kunt maken en ik dank u voor het geduld waarmee u onze bezwaren wilde aanhoren. Verder wil ik graag 'n compliment maken aan het adres van de heer Hoog- vorst die na z'n pensionering be reid werd gevonden als opzichter van het werk op te treden. We zijn u zeer erkentelijk voor de hartelijke toewijding en zorg die u hebt ge toond. De fa. Wildeboer maak ik ook een compliment voor de keurige af werking en de solide manier van aanpakken van het werk. Alles is tot in de puntjes verzorgd al zijn door het nakomen van beloften door anderen, een paar dingen niet klaar. Ook de onderaannemers werden door mevrouw Arpeau in het zon netje gezet. Dit waren: fa. Admi raal metselwerk; fa. Kors, stuka doorswerkzaamheden; fa. Meyer, schilderwerk, fa. Scheerman, elek trotechnische wterkzaamheden; fa. Smit, verwarmingsaanleg; de firma Kroon, lood- en zinkwerk, de firma Pot vloerbedekking en de firma Nieuwland meubilair en gordijnen. Een speciaal compliment kreeg de familie Doom die, zo zei mevrouw Arpeau, de tijd van de bouw met veel moed en geduld hebben door gebracht. Ook het personeel heeft haar best gedaan om alles weer keurig in orde te krijgen. Ik hoop, zo besloot de voorzitster haar toe spraak tot de directrice: „Dat het u nog jaren in goede gezondheid gegeven mag zijn om de bejaarden een onbezorgde levensavond te be zorgen. Hierna verkreeg loco-burgemees ter Kaandorp het woord. „Ik weet niet of het u als mij vergaat als ik hier binnenkom", zei de heer Kaan dorp; „maar ik voel me iedere keer op mijn gemak. Een mens wordt ouder maar ik geloof dat ook an dere factoren hier een rol spelen. Als we een vergelijking maken tus sen vroeger en nu, dan komt ons ongetwijfeld de figuur in herinne ring van Keesje het Diakenhuis mannetje uit Camera Obscura van Hildebrand. Deze tijd ligt niet zo erg ver ach ter ons maar er is een hemelsbreed verschil tussen de toestanden van toen en nu. Dank zij de overheid is er geen schrijnende armoede meer; het sociale klimaat is totaal veran derd. Als de bejaarden tegenwoor dig zelf de pensioenprijs niet kun nen betalen dan dient de Algemene Bijstandswet hierin te voorzien. Vroeger was het niet meer dan armenzorg in de mannen- en vrou wenhuizen maar de verzorgingscen tra van nu zijn werkelijke tehuizen. Hier is de liefde aanwezig waaraan vooral oudere mensen zoveel be hoefte hebben. In dit opzicht voert dit tehuis wel de boventoon en men heeft hier de kans zeer oud te wor den. Schoorl heeft voor wat betreft zijn bejaardentehuizen een goede naam en het is het gemeentebestuur een vreugde u te kunnen feliciteren met de uitbreiding van het gebouw. Ook de familie Doorn dank ik har telijk want zij bepaalde de sfeer die bepalend is voor het geheel. Ik hoon dat nog veel mensen zul len kunnen profiteren van de goe de zorgen van bestuur en directie", zo besloot de heer Kaandorp zijn toespraak. Hierna nam de heer Kaag het woord die namens de St. Jan ter Duinstichting zijn gelukwensen aan bood. „U hebt begrepen dat deze verbouwing noodzakelijk was", zei de heer Kaag. „Het ideaal is nu bij na bereikt en ik vond dat de ver binding tussen het oude en 't nieu we gedeelte gelukkig gekozen is. We hebben veel contact met elkaar, vooral de beide 'moeders' van de te huizen overleggen dikwijls samen." De heer Fledderus, de architect die ook het 'oude gebouw' heeft ontworpen, zei het jammer te vin den dat ook dit werk weer klaar was. Hij zei steeds met plezier te hebben gewerkt en dankte directie en bestuur voor de verleende mede werking. De heer Wildeboer jr. sprak ook zijn goede wensen uit en liet deze vergezeld gaan van een fraaie klok waarmee het bestuur ook door de fa. Meijer werd verrast. Als laatste spreker trad de heer H. J. Meedendorp op, die sprak in de hoedanigheid van toegevoegd be stuurslid. Hij richtte zich in het bij zonder tot mevrouw Arpeau en prees haar de liefde en de trouw die zij geheel belangeloos aan 'Wes terkimme' had gegeven. Hierna werd het gezelschap rond geleid door de nieuwe vleugel en kreeg men de gelegenheid de schep ping van de heer Fledderus te be wonderen. Er is in het gebouw een lift aangebracht hetgeen de bewo ners het trappenlopen bespaart. De eetzaal is uitgebreid en aan de nieuwe vleugel aangepast. In de .DE DUINSTREEK vleugel bevinden zich een biljart kamer, enkele gezellige zitjes en liefst 20 één-persoonskamers. Deze zijn voorzien van een eigen keuken met warm en koud water en een stopcontact waarvan de spanning 's avonds om 10 uur wordt weggeno men om ongelukken tegen te gaan. Ook zijn alle kamers voorzien van radiodistributie, een aansluiting op het centrale t.v. antennesysteem en een telefoonaansluiting. Er zijn op enkele plaasen in de gangen tele foontoestellen geplaatst zodat direc tie en personeel vlugger bij de hand kunnen zijn. Verder bevindt zich in het nieuwe gedeelte de linnenka mer terwijl er naast de gemoderni seerde keuken een verblijf voor het personeel is gerealiseerd. Het oude gedeelte is zoveel mo gelijk aan het nieuwe aangepast, 't is van een nieuw verfje voorzien en er zijn ook voor wat betreft de verlichting verbeteringen doorge voerd. Natuurlijk waren er veel cade- aux en ontzettend veel bloemen en fruitmanden. In de avonduren was er voor de bewoners feest. Ons fan farecorps 'De Vriendschap' gaf een optreden, Jo de Leeuw bracht en kele Westfriese sketches en Ad. v. Wurkum vertoonde zijn goochel toeren. Accordeonist Schut luisterde het geheel muzikaal op en het was allemaal erg gezellig. De volgende dag (zondag) hadden velen de gelegenheid aangegrepen om het gebouw te bewonderen waarbij zij door bestuur en directie werden rondgeleid. Naast de vele goede wensen, die de Burg. Peeckstichting reeds van verschillende zijden heeft ontvan gen, voegen wij gaarne de onze. Even buiten de kom van Schoorl ligt de Midgetgolfbaan 'De Duin rand', die zoals u weet geëxploi teerd wordt door de hr. Schmidt uit Bergen. Het is echt 'n baan, waar de spelers zich thuis voelen want de fam. Schmidt heeft er in de loop der tijd een gezellig geheel van we ten te maken. Bij de opening kre gen we voor de eerste maal in Schoorl gelegenheid met het mid- get-golfspel nader kennis te maken en velen ook van de Schoorlaars zelf, zijn de baan blijven bezoeken. Er werd een aantrekkelijk pavil joen ingewijd waar de spelers zich kunnen verfrissen en dit is soms nodig want in het ogenschijnlijk simpele spelletje zit meer dan je denkt. De baan van de hr. Schmidt is een wedstrijdbaan en daarom ko men ook veel mensen van elders naar hier om hun geliefde sport te beoefenen. Voor het volgend seizoen heeft het echtpaar Schmidt enkele tram- polinematten besteld die terzijde v. de baan worden geplaatst. Het sport element wordt hierdoor nog eens geaccentueerd. Verder heeft mevrouw Schmidt het plan om volgend jaar een Ro sarium aan de baan te verbinden hetgeen ongetwijfeld zal resulteren in een nog drukker bezoek. Enige tijd na de oprichting van de midget-golfbaan hebben enkele Schoorlse ingezetenen de hoofden bij elkaar gestoken om ook in Schoorl te komen tot de oprichting van een club, die dan in wedstrijd verband tegen andere verenigingen zou kunnen uitkomen. Het initiatief van deze mensen is jammer genoeg op een mislukking uitgelopen, er meldde zich geen één lid. Misschien was het tijdstip van de oprichtings vergadering wat ongelukkig geko zen maar hoe dan ook, er blijft toch behoefte bestaan om ook in Schoorl te komen tot de oprichting van een midget-golfclub. Als er liefhebbers zijn die in club verband deze leuke sport willen be oefenen dan kunnen zij zich aan melden bij de heer C. Jonker, Teu gelaan 1 en de heer A. van Wur kum. Duinweg 13. Men zal dan later nader bericht krijgen over het houden van een oprichtingsvergadering. De initia tiefnemers willen niet hetzelfde ri sico lopen als hun voorgangers, nl. een vergadering uitschrijven voor dat er leden zijn en daarom willen zij het nu in de omgekeerde en ons inziens juiste volgorde pro beren. Hopelijk hebben zij veel suc ces en wellicht heeft het boven staande tot gevolg dat spoedig tot oprichting van de Schoorlse Mid getgolfclub kan worden overgegaan. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 16 Na zijn optreden in Warschau, dat opnieuw een geweldig sukses werd, hadden Ronnie en Yolanda de volgende dag enkele uren om de stad te bekijken. Bij een souvenirswin keltje bleef hij staan en keek naar de kaarten. Zodra hij een kaart met een kerktoren zag, dacht hij aan het meisje aan de Beemster, dat aan haar rolstoel gekluisterd was. Wellicht voor haar gehele leven. Wanneer was het, dat hij haar voor het laatst had gezien? Maanden geleden, toen hij pas be kendheid begon te krijgen, was hij er op een zondagmiddag geweest. Als gewoonlijk had hij haar wagentje gereden en hadden ze prettig gebabbeld. Bij zijn vertrek had ze zijn hand gegrepen en gezegd: „Ronnie, ik voel, dat je een beroemde zanger zult worden. Ik wens je heel veel sukses." Hij kocht drie kaarten met kerken en ging ze bij het stal letje schrijven. „Hoe kom ik aan postzegels?" vroeg hij aan Yolanda. Ze bladerde in het woordenboekje en na veel gehaspel begreep de vrouw in het stalletje, wat ze wilde. Ronnie on dertekende de kaarten met 'Veel liefs van Ronnie." Teruglopend naar hun hotel merkte Yolanda op: „Je ver geet dat meisje in de Beemster nooit, he?" Hij onderkende een beetje jaloezie in haar stem. „Wij heb ben alles, Yo, zij heeft niets. Een heel beperkt wereldje. Waarom zal ik haar af en toe niet blij maken met een kaartje?" „Zodra we een paar dagen in Nederland terug zijn, wil ik eens kennis met haar maken", besliste Yolanda. „Misschien kunnen we wat voor haar doen." Dat was in het late voorjaar geweest. Begin juli, na zijn laatste optreden in Parijs, reisden ze terug naar Wassenaar; waar ze door een opgetogen en van blijdschap huilende Bep werden begroet en geknuffeld. „Jongens, wat een verrassing! Ik maar meteen koffie. En hoe was het, Ronnie? Ik heb ver slagen gelezen in de kranten. Als de pers er de lucht van krijgt, dat je thuis bent belegeren ze je mogren." Yolanda haalde haar schouders op. „Laat ze maar komen. Een interviewtje is altijd een goede reklame." „Hoe lang blijven jullie?" informeerde Bep enkele minuten later, toen ze gedrieën van de koffie genoten. Haar vriendin begon te glimlachen. Ga overmorgen maar de koffers pakken, Bep. Donderdagavond heeft Ronnie nog een liederenavond in Brussel, vandaar reizen we meteen door naar Spanje." Bep's gezicht glunderde. „Hoera jongens, als ik nog eens in m'n rijke dagen kom, wil ik altijd in Spanje wonen. Het klimaat is er om te zoenen." De volgende morgen verklaarde Ronnie, dat hij naar de Beemster zou gaan. „Eens kijken, hoe het met Aagje is. Ik heb haar maanden niet gezien." Yolanda keek hem enige tijd aan. Mag ik mee? Of ga je liever alleen?" „Laten we met z'n drieën gaan", stelde hij voor. „Misschien wel zo leuk voor haar." „Wat kunnen we voor haar meenemen?" informeerde Yo landa. „Boeken. Ze is dol op lezen. Zullen we haar eens lekker verwennen?" „Dat doen we; lui. We hebben zoveel en dat kind mist bijna alles." In de Beemster heerste tenminste in één huisje die dag een blijde stemming. Opgetogen werd Ronnie door Aagje verwel komd en hij was niet zo goed, of hij moest zich een omhelzing door het ongekunstelde meisje laten welgevallen. „O, Ronnie wat een grote verrassing ik dacht minstens, dat je nog in Franriik was. Ik heb veel over over je gelezen de laatste weken. In de kranten? Ik heb alles over je uitgeknipt Zeg, Ronnie, dank je wel voor al die kaarten kijk eens ik ben al aan mijn vierde album ik heb er al bijna meer uit het buitenland dan van Nederland. Wat mooi; die Ste- phansdom in Weenen kijk, hier is hij. En die uit Rusland de postbode zei: dat is voor het eerst in mijn leven, dat ik post uit Rusland bezorg en kijk deze eens, Ronnie Mevrouw Vet viel haar in de rede: „Maar Aagje, Ronnie is er niet alleen?" Het meisje kreeg een kleur en keek de beide vrouwen aan. „Neemt u me niet kwalijk, ik was zo blij, dat Ronnie er weer is hoe maakt u het,mevrouw?" „Zeg maar Yolanda, hoor. Of gewoon Yo. En dit is mijn vriendin Bep. Ronnie zei, dat je van lezen hield. We hebben een paar boeken meegenomen. We hopen, dat je ze nog niet gelezen hebt Ronnie ging zitten en keek toe, hoe het meisje boek voor boek uitpakte. Met een kleur van opwinding bekeek ze de titels en opeens begon ze te huilen. Ronnie was meteen bij haar, beschermend zijn arm om haar schouder leggend. „Wat is er, kruimeltje? Is het niet naar je zin?" Het duurde even, voor Ronnie, tussen haar snikken door haar begreep. „Ik ben zo blij dat jij er weer bent en jullie hebben zoveel meegenomen en al die kaarten van je je hebt altijd aan me gedacht, hoe ver je ook weg was ik ben zo blij Hij klopte haar rustig op de schouders. „Nou, dan is "het toch in orde? En we blijven de hele dag. Laat je moeder maar een extra pan aardappelen schillen, want we gaan vast om twaalf uur niet de deur uit. En vanmiddag gaan we met z'n vieren een poosje vandoor. Laten we je moeder in haar eentje achter. Reken maar." Mevrouw Vet lachte. „Ik vind het best, dat weet je wel." 's Avonds laat, toen ze over de smalle weg tussen Pur- merend en Amsterdam terugreden naar huis, zei Yolanda „Ronnie, is daar werkelijk niets aan te doen?" De jongen, die achter het stuur zat, haalde de schouders op. „Wat zouden wij nog kunnen doen, als alle artsen en chirurgen alles geprobeerd hebben, wat mogelijk was? Ze zal altijd verlamd blijven. Maar ze is er overheen en aan vaardt haar lot. Natuurlijk krijgt ze het een enkele keer nog wel eens te kwaad. Daarom verwen ik haar af en toe eens." „Verdraaid, Ronnie, dat kind is dolgelukkig, als jij er bent", constateerde Yolanda en opnieuw bemerkte hij jaloezie in haar stem. „Het is al het minste, wat ik voor haar doen kan. Vroeger toen ik nog pianist was, kwam ik regelmatig". Hij zuchtte „Tegenwoordig heb ik natuurlijk veel minder tijd." Bep opperde: „Kunnen we haar niet iets blijvends geven? Iets, waar ze altijd wat aan heeft? Een boek is zo uitgelezen." Yolanda dacht na. „We kunnen haar natuurlijk iedere nieuwe opname sturen, die je maakt." „Ze heeft al vijf platen van me", herinnerde Ronnie. „Ze moest je eigenlijk kunnen zien, als je zingt", merkte Bep nadenkend op. Ronie ging ineens afremmen en zette de wagen aan de kant op een parkeergelegenheid. „Wacht eens zeg ik geef haar een televisie. Misschien kan ze me dan opvangen, als ik voor de t.v. zing." Yolanda knikte. „Dat is een idee. Jammer, dat het al zo laat is." Bep opperde: „Kunnen we het morgen niet doen?" Ronnie en de andere vrouw keken elkander aan. „Wat denk je? Kan mijn bankrekening het lijden?" Ze schoot in een lach. „Ga nou wel hronderd t.v.'s.' „Dan doen we dat. Verrassen we haar morgen opnieuw. En met een t.v.-grootbeeld." Een halve etmaal later waren ze weer terug. In Purmerend bekeken ze bij een handelaar in toestellen. „Kunt u vandaag ook een antenne plaatsen?" De winkelier keek bedenkelijk. „Dat zal niet meevallen.' „Hebt u ze in voorraad?" „Allicht." „Mooi. Moet u eens luisteren. We kopen dat grootbeeld toestel hij wees naar een modern apparaat in de etalage We betalen kontant de antenne eveneens. Maar op voor waarde, dat antenne en toestel vandaag geplaatst worden, zodat ze vanavond al kunnen ontvangen. Het is voor Aagje Vet in de Beemster. Misschien kent u haar? Het meisje in de rolstoel." De winkelier knikte. „Ja, ik ken Aagje wel. Mijn dochter was op dezelfde school in Amsterdam. Ik weet er nog van. Als het voor Aagje is, zal ik er beslist voor zorgen, dat ze om zeven uur vanavond t.v. kan zien. Op straat keken ze elkaar aan. „Wat doen we, jongens? Ronnie besliste. „We gaan een beetje toeren, eten ergens en gaan vanavond nog een uurtje op visite bij Aagje. Naar de t.v. kijken." De vrouwen knikten. „Dat lijkt me een uitstekend idee." Ze reden over de Afsluitdijk naar Friesland, zwierven rond door dorpen en stadjes en aten in een rustig restaurant aan het water, waar ze volop gelegenheid hadden naar de zeilers te kijken. Hoewel de vakanties nauwelijks begonnen waren, was het in de watersportcentrums al vrij druk. Via Overijssel en Gelderland reden ze terug naar de hoofdstad. Ze dren telden nog een uurtje in Amsterdam en reden tegen half zeven naar de Beemster, waar ze door een overdonderde fa milie opnieuw werden begroet. OVER DE MAAND APRIL 1965 GEBOREN TE SCHOORL Edwin, zoon van M. Koopman en E. Welbie; Johannes Jacobus, zoon van J. N. de Moei en W. G. M. Kuiper. Ma ria Margaretha, dochter van A. Lou ter en M. Schilder. Wolbert Jacob zoon van T. J. Koek en A. J. Spaar garen. ELEDERS GEBOREN: Renata, d. v. J. P. Rietveld en P. J. G. v. Meene. Marjoleine Annette, dochter van A. J. Daniëls en G. Scholte. Monique, dochter van W. Sevenhuijsen en J. Danhof. Ronald Marcel zoon van W. Tuijn en E. C. van der Willigen. GEHUWD Anton P. Stoop, wonende te Zijpe en Heroïne Kruize. Johannes A. J. Faro en Jantje IJpma. Comelis A. Borst, won. te Schagen en Guurtje M. Doorn. Anthony A. C. Maasdijk wonende te Utrecht en Hubertina C. Groet. OVERLEDEN TE SCHOORL Comelis Mulder, w/v S. E Kuijper, 86 jaar. Helena G. van Dijk, e/v P. H. Kelder, 51 jaar. Sjoerd Koop- mans e/v M. Zwaan, 86 jaar. Lu- cretia J. Korsten w/v A. P. J. Hol- lebrands, 92 jaar. Simon de Jong e/v G. W. Both, 68 jaar. Adrianus van de Kamer, e/v A. Liefting, 78 jaar. DE LOOP DER BEVOLKING INGEKOMEN: Elizabeth Bruin van Oterleek naar Bickerslaan 14. Cor nelia A. de Groot van Amsterdam naar Bickerslaan 3. Adrianus A. Meijland en gezin van Warmenhui- zen naar Bovenweg 7. Hendrik K. IJpma en gezin van Harderwijk nr. Munnikenweg 5. Jan H. But en ge zin van Den Helder naar Plevier- weg 32. Pieter Aarsen en gezin van Zijpe naar Laanweg 39. Johan R. Pegels en gezin van Italië naar Ple- vierweg 20. Jan Bakker van Mid- woud naar Heereweg 307. Everdina Verbrugge e/v A. Modder van Am sterdam naar Oude Heereweg 3. Lydwiena J. M. Mink e/v A. W. Zwagerman van Alkmaar naar Hee reweg 272a. VERTROKKEN Gerardus W. H. de Ruijter en gezin van Heereweg 265 naar Schagen. Jacobus Pos en echtg. van Heereweg 136 naar Alk maar. Heroïne Kruize e/v A. P. Stoop van Heereweg 292 naar Zijpe. Anna M. C. de Haas van Heereweg 279 naar Heemstede. Rosa M. Hauch van Gerbrandtslaan 9 naar Haarlem. Emma C. van der Maas w/v C. Langenberg van Heereweg 167 naar Zaandam. Paulina H. E. van Esse- veld e/v M G. Sijpheer en kind van Laanweg 30z naar Hellevoetsluis. Johannes A. G. Faro en echtg. van Dr. Heringalaan 12 naar Wieringer- meer. Jan Noë en echtg. van Duin weg 15 naar Bergen-Nh. Paul Nau- mann en echtg. van Nachtegalen- laan 9 naar Alkmaar. Jan Schoen van Bergeendstraat 5 naar Alkmaar. Guurtje M. Doom e/v C. A. Borst van Heereweg 66 naar Warder-Nh. Hubertina C. Groet e/v A. A. C. Maasdijk van Laanweg 18 naar Rot terdam. Wilt u iets kopen, wilt U iets kwijt plaats dan een in De Duinstreek van 12 mei 1933 dat de burgemeester bekend maak te dat de zomertijd in ging op 15 mei; dat de verkoop tegen contant geld van de in 1932 aangespoelde goe deren op het strand te Camper duin op 17 mei zou geschieden; dat er in Bergen 3 nieuwe zaken werden geopend, nl. die van de heer De Sain, bloemen; de heer Ton, lederwaren en de heer Den Broeder, manufacturen; dat de heer Geurts voor Algemeen Welzijn een lezing hield over Es peranto, de taal der toekomst; dat er te Schoorldam een 'heldere Waschvrouw' werd gevraagd; dat de anthraciet 2,- per hl. en de roomboter 60 cent per pond kostte

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5