ft 99 Vuilnisperikelen <2^1= DORRESTEIJN Bejaardencentrum 'Oldenhove' in wording Hengelsport vereniging ,de Karper Bejaarden streden om de eer Berger luchtpost Sint Urselaschool aan de top bij verkeersexamen Gevonden en verloren voorwerpen NUTSSPAARBANK ALKMAAR BERGEN CASTRICUM HEILOO Stille omgang Succesvolle jonge kapper 85 P3 VRIJDAG 28 MEI 1965 40c JAARGANG No. 21 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef SPAREN SPAARBANK BURGERLIJKE STAND Wij lazen ^Projeódor régkei 2de deel tVeekêéad Dit blad bestaat uit 6 pagina's DE DUINSTREEK Redaktie en administratie drukkerij Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coöp. Raiffeisenbank. Schoorl Abonnementsprijs 6,85 per jaar, 1,75 per kwart. Advertentieprijs 15 ct. per mm, contracten speciale tarieven. De gemeente Bergen heeft een geautomatiseerde vuilnisophaal dienst, hetgeen zo veel betekent dat één van de twee wagens er op is ingesteld dat vrijwel uitsluitend de daarvoor geconstrueerde emmers kunnen worden geledigd. Men klaagt nu wel eens dat de vuilnis- dienst geen extra doosjes en rom meltjes mee neemt. Men kan hierin gemakkelijk in voorzien door een extra emmer aan te vragen die slechts een gulden per maand kost en een 'onzichtbaar' genot oplevert. Het grote probleem is echter ge legen in het feit van het tuin vuil Vrijwel elke Bergenaar beschikt over een tuintje dat vooral in de zomermaanden de nodige rommel oplevert. Het is echter niet altijd mogelijk dit in het vuilnisvat te verwerken. Men kan bij gemeente werken een briefje halen dat toe stemming geeft om de afval op de belt aan de Baakmeerdijk te bren gen, tegen betaling van ƒ2,50. Het bezwaar is echter dat men er zelf 5 kilometer visa-versa voor moet rijden. Wil men het laten ophalen door de dienst gemeentewerken dan kost dit nog meer. Nu ontstaan er twee situaties. De een brengt het naar de belt maar haalt geen briefje. Hij vindt de poorten gesloten en gooit het voor het hek neer. Dit met het gevolg dat de troep zich reeds behoorlijk begint op te stapelen. Een ander vindt dat, dat de natuur weer tot de natuur terug moet komen en de poneert zijn tuinafval, nu echter niet tot bevordering van de natuur educatie, in het grote bos. Men ziet hiervan de resultaten langs de Meerweg en Maesdammerlaan. Een zeer goede oplossing zou het volgende zijn. De dienst gemeente werken stelt tegen betaling van een redelijk en nader vast te stellen be drag een stevige plastic emmer be schikbaar die zo'n afmeting heeft dat deze door het huidige vuilnis ophaaldienst systeem verwerkt kan worden. Als dit niet uitvoerbaar is zou men één of twee maal per maand, dit naar behoefte, een spe ciale wagen kunnen laten rijden. Het plastic heeft het voordeel dat men de zak dicht kan binden waar door het vuil, zonder een onaan gename geur te verspreiden lan gere tijd in de zak bewaard kan De eerste woningen van het be jaardencentrum 'Oldenhove' dat uit 60 woningen bestaat en aan de Nes- dijk wordt gebouwd, zullen onge veer half juli worden opgeleverd. Het zal voor Bergen een gedeel telijke verruiming van de woning nood in Bergen betekenen. Het complex bestaat uit 5 blok ken en elk blok bestaat uit twee woonlagen. Elk blok heeft boven dien een galerij die via trappen vanaf de begane grond bereikbaar is. De woonkamer heeft de volgen de afmeting: 4.93x3.40 meter, voor de woonkamer. Het heeft een slaap kamer die 4,11x2,60 meter groot is. De keuken; voorzien van een geyser meet 2.30x1.48 meter. Voorts heeft elke woning een douche en cen trale verwarming. Wil men voor één of meer dagen logé's ontvan gen dan kunnen deze in speciale lo geerkamers tegen vergoeding wor den ondergebracht. Voorts is er een eigen berging en een centrale rij wielberging. De bejaarden kunnen voorts tegen incidentele vergoeding tijdelijke huishoudelijke verzorging of verpleeg-verzorging ontvangen. Hiervoor zijn 2 bejaarden, respec tievelijk gezinsverzorgsters aange trokken. Onvoorziene omstandighe den buitengesloten is de vergoeding vastgesteld op f 125,- per maand. In deze huurprijs is begrepen Het verbruik van gas, water licht en verwarming. Gezinsverzorging en verpleeghulp is hierin dus niet be grepen. Het ligt in de bedoeling om onge veer 15 juli een 30-tal woningen, op 15 augustus 10 en op 15 septem ber de overige woningen op te le veren. De hengelsportvereniging 'De Karper' die zich in toenemende be langstelling van de hengelsport mag verheugen, hield haar bekerwed strijd aan de Afsluitdijk. Er namen 26 leden aan deel met als winnaar en bekerhouder A. Mol. Het goede weer en tevens de goede vangst zorgden er voor dat het een heerlijk ontspannend evenement werd. Er werd voor het grootste deel Puitaal en Knorhanen gevan gen. De uitslagen luiden als volgt 1 A. Mol, wisselbeker en kip; 2 J. Ellis, hengel; H. v. d. Steen, visstoeltje; Jb. van Baar worst; Th. Loos, hengelsteun; A. Groenewoud; J. Vrasdonk; G. v. d. Steen; Dick Min; Vondel; J. Houtenbos. Voor zaterdag 5 juni staat er weer een wedstrijd op stapel in de binnenwateren. In verband met de luilakviering wordt er reeds om 6 uur in de'morgen gestart vanaf de brandweerkazarne en niet zoals oor spronkelijk in de bedoeling lag om 8 uur. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de heer J. de Koning Stroomerlaan 10, Bergen. Reeds enkele jaren bestaat er een hechte band tussen de bejaarden van de sociëteit uit Bergen en de sociëteit van Luttik Oudorp in Alk maar. Elke winter vinden er weder zijds ontmoetingen plaats tussen beide groepen en gaat men er in competitieverband klaverjassen en biljarten. Deze keer was Alkmaar de gast heer. De Berger Bus onderneming NHADO die reeds vele malen be wezen heeft met de bejaarden mee te leven, zorgde er voor dat er een speciale bus kon rijden die de be jaarden vlak voor de deur in Alk maar af zette. Voor de bejaarden betekent dit in hun vaak eentonig bestaan een welkome afwisseling, vooral omdat velen niet verder ko men dan het centrum van het dorp of stad. Er_heerst bij beide partijen een gezonde rivaliteit in een pret tige sfeer. Bij biljarten blijkt Alkmaar steeds de sterkste te zijn. Ze wonnen met 406 caramboles van Bergen die er 374 maakten, een verschil dus van 32. De uitslagen luiden: Te maken ca ramboles 75. Termaat 41 29 6 G. de Waard 75 30 10 Constanje 75 36 10 Vondel 73 36 9 J. Renooij 75 28 9 Molenaar 50 26 12 Stins 75 44 7 Louwe 38 43 8 Bierman 75 38 9 Venn ik 63 38 10 Koster 65 54 4 Zijp S. J. 75 54 6 Bij het klaverjassen was Bergen in de meerderheid en won met een puntenverschil van liefst 1226 pun ten. Hieraan van beide partijen 20 personen. De partijen luiden Bergen 1 4398 2 3641 3 4222 4 4434 5 5127 6 3735 7 5112 8 4292 9 5091 10 4972 Alkmaar 1 4638 2 5047 3. 4424 4 4702 5 3807 6 5497 7 3690 8 4273 9 3875 10 3820 LANGS HET FIETSPAD VAN HARGEN NAAR BERGEN Ter weerzij van loof en duinen, Met bolgeblazen rug, En dennen die omtuinen Het blonde landschap stug. Er ligt een meeuwenmeertje Verloren in het zand, Met hier en daar een veertje, En bloemen langs de kant. Met vogels en konijnen, Sloot ik een vast verbond Een spel van kleur en lijnen, Zoals ik nergens vond. J. Visser Wedvlucht vanaf Tergnier over 'n afstand van 348 km. Los om 6 uur met een zuid-oosten wind. Aan komst eerste duif om 11.31.27. Hij vloog met een snelheid van bijna 80 km per uur. De uitslagen luiden: M. Zuidema; G. de Waard; P. Tiebie; N. v. d. Kamer; gebr. Overpelt; P. Schaaper W. Houtenbos; A. de Klerk; B. Dobben; J. van Exter; J. Out; C. J. Pijper; H. Wijers; T. Houtenbos; P. Brakenhoff; A. Mink; J. Duinmeijer J. Pluister: P. Nanne; J. v. d. Linde Donderdag inkorven Corbeil. Aan het verkeersexamen dat in samenwerking met het verbond van Veilig Verkeer in Bergen werd ge houden, namen leerlingen van de twee hoogste klassen van 15 lagere scholen deel. Van deze scholen namen 381 kin deren deel aan het schriftelijk exa men dat vooraf werd gehouden en waarvan er 66 zonder fouten door kwamen. Bij het praktisch examen in de straten van Bergen waren de nodige verkeersattributen opgesteld waarbij het kind zijn geleerde ver- keerslessen in de praktijk kon bren gen. De examencommissie bestond uit de heren adjudant C. J. Verduin opperwachtmeester G. F. van Brenk en J. de Haas. Bij het practisch ex amen waren 9 kandidaten niet op gekomen. Van de 372 leerlingen slaagden 40 met lof, met de aandui ding geheel foutloos. Zij ontvangen naast hun diploma bovendien een 'Veilig Verkeers speldje' hetgeen vooral nu een waar geschenk bete kent. De Sint Ursela-school aan de Lou- delsweg in Bergen telde 16 leer lingen met lof. De uitslagen luiden: Ursela-school Guda Kamp; Truus Lij en; Tonny Prinsen; Marian Krom; Ria v. Oort Ria Tromp; Marga Schotten; An neke Jansen; Carla Thomas; Gerry Bakker; Trudie Henneman; Ria Monicx; Anneke Worm; Marja Rood Angela v. d. Berg en Truus de Ro ver. Van Reenenschool Bergen: Harry Duivekate; Jannie Kuindersma; Ma rijke de Vries. Bosschool Bergen: Sabrien Parig- ger; Els de Ridder. Sint Adelbertusschool Bergen: S. Kaandorp: Theo Schotten; E. Win der; J. Kraakman; D. Ranzijn; D. Ranzijn; P. van Duin; Koos Koet; Tim Kröger. Openbare School, Schoorl Han- neke Ruis. Openbare L.O. School, Groet: Ti neke Kooge; Dineke Vader. St. Petrusschool, Catrijp: Freddy de Haas; Clasina Meereboer. St. Josephschool, Egmond aan den Hoef: Kees Glas. O.L. School, Egmond aan den Hoef: Anneke IJkel, Adrianus Ben jamin, Hendrica Rosing. St. Adelbertusschool, Egmond- Binnen: Truus Weijers, Coby Admi raal. in het tijdvak van 7 t.m. 17 mei 1965 GEVONDEN: Bruin kinderregen jasje, groene etui inh. 3 vulpennen 3 ballpoints en nagelvijl; rozenkrans met zwarte kralen; dubbele fietstas met z.g. diplomtentas; dameshorloge merk 'Pronto', trekkar 4 wielen, kinderleesbril bruin montuur, ko ralen kinderketting; bruine kinder schoentjes, zonnebril in rood etui; gouden broche staafvormig, kinder- bril licht blauw montuur; zijtas van fiets inh. 2 schriften. VERLOREN: Bruine portemonnee inh. 2 pasfoto's en 25,-; regenbroek bruine suede herenhandschoen; vulpen 'Parker' zwart; paar grijze handschoenen; bruine schilpadleer portemonnee inh. 100,- en sleutel tjes; zwarte hond met rode hals band, rond doublé dameshorloge m. gevlochten bandje, sleutelring met sleutels; kinderportemonnee met wit-grijs; grijse zijtas met muziek stukken; kindertrekwagen; gouden armbandje (schakels); nikkel heren horloge met grijs bandje. (Advertentie) Een sociale instelling zonder winstoogmerk. Zij kent slechts één belang, het belang van haar spaarders. 43.300 spaarders uit Alkmaar en omgeving weten dit. Zij namen geen enkel risico en vertrouwden hun spaargeld, totaal 47.300.000,toe aan de nuts spaarbank Het r.k. genootschap 'de Stille Omgang' organiseert op zondag 30 mei een stille omgang ter herden king van het feit dat in 1421 bij de Sint Elisabethvloed, toen de zee bij Petten in een stormnacht door de duinen brak, tot aan Bergen door stroomde en een tabernakel mee voerde, afkomstig uit het kerkje van Petten. Voorheen was het gebruikelijk dat de dames niet deel namen aan deze tocht die in de vroege morgen om 4.45 uur vanaf de Ruïnekerk vertrekt met een tocht door de pol ders rondom Zanegeest, afgewisseld met gebed. Om 6 uur volgt dan een H. Mis in de parochiekerk. Men heeft nu besloten niet alleen de dames toe te staan om deel te nemen, maar hen zelfs uit te nodi gen. Ook de jeugd die zo gaarne aan dauwtrappen doet, is dit een mooie gelegenheid te tonen dat zij ook op dit terrein tonen spirit te bezitten. De 16-jarige kapper Tom Beentjes die bij zijn vader in de kapperszaak in de Dorpsstraat 94 werkt, heeft een groot succes op een kappers concours behaald. Het nationale concours dat ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de N.K.B afdeling in Haarlem werd gehou den en waaraan herenkappers uit alle provincies deel namen, heeft hij de eerste prijs behaald. Deze bestond uit een prachtige bokaal. van 17 mei tot 24 mei 1965 GEBOREN: Cornelis Tom, zoon van G. J. Sijpheer, en N. B. Pedersen Breelaan 126. Catharina Helena Maria, dochter van W. J. van der Steen en M. A. Hopman, Zwanen- bloemweg 12. ONDERTROUWD: Wouterus An- dries Blokhuis, 38 jaar, werktuig bouwkundige, C. S. Adama van Scheltemaweg 7 en Louise Christina Wijnberg, 35 jaar, onderwijzeres, Postjeskade 1111. Willem Anton Berend Johan Tromp, 27 jaar, ver tegenwoordiger, Heiloo, Rector Fre- deriklaan 15 en Alida Gijsbertha Vogel, 22 jaar, bankemployé, Lin- denlaan 6. Marco Enno Eelman, kor poraal Koninklijke Landmacht. Prinsesselaan 5 en Constantia Din- gena Maria Masser, 20 jaar, zonder beroep, Kerkelaan 14. GEHUWD: Albert Carl Lagrange en Alida Wilhelmina Sluijs Ogentroost- weg 12. OVERLEDEN: Nicolaas van den Berg, 85 jaar, w.v. A. Brasser, Prin sesselaan 54. (Advertentie) NATUURLIJK Ridderstraat Oudegracht ALKMAAR in de Duinstreek van 26 mei 1933 dat de heer M. W. v. d. Garde voor de radio zou spreken over het on derwerp: 'Blijf in eigen land'; dat het eerste elftal van SVV kam pioen werd; dat dit gevierd werd met een groot se feestavond in de zaal van de heer Nic. Schuyt; dat Schoorls Gemengd Koor op het concours te Amersfoort de eerste prijs behaalde met 355 punten; dat het fanfarecorps 'De Vriend schap' op het bondsconcours de eerste prijs behaalde met lof van de jury; dat de Communistische Partij Hol land een openbare vergadering hield; 'entree tien cents, debat ge- wenscht'; dat VAMI-ijs bij de heer J. Roos 0,75 per halve liter kostte, het werd gaarne thuisbezorgd. NIET LEVENSVATBAAR In Ouwehands Dierenpark ver blijft een rendier kudde, die enkele jaren geleden naar Nederland van uit Finland werd overgevlogen met een hier te lande gevierd jubileum van een grote papierfabriek. Eén van de vrouwtjes van deze kudde kreeg dezer dagen haar eerste jong, dat echter door haar werd versto ten. Onmiddellijk werd de tweejari ge geit Marja van de familie De Wit uit Ede naar het park overge bracht omals min te fungeren. De geit accepteerde het rendierjong di rect, doch het bleek niet levens vatbaar en stierf vier en twintig uur later. KRELIS DE KALE IN GEVECHT Het getik bleek echter niet van een paar knagende houtwormen te komen. Het werd steeds sterker. Verbaast keek professor Créghel om de hoek van de deur. „Hm dat lijkt meer op een zware hangklok', zei hij, maar nee, nu hoorde hij ook het geluid van 'n opgewonden mannenstem. De professor kennende, begrijpen we wel, dat hij niet bleef treuzelen, doch kordaat over de drempel stap te om polshoogte te gaan nemen De deur gaf toegang tot een an dere gang. De professor stapte dus om zo te zeggen met een flinke gang van de ene gang in de andere gang. Aan het einde hiervan zag hij iets interessants. Op de muur ver toonde zich namelijk een schaduw beeld, dat de gekste sprongen maakte. Op alles voorbereid keek hij voor zichtig langs een pilaar en zag daar Koning Krelis de Kale van Boel- mania in hevig gevechr, gewikkeld met een leeg harnas. „Haha schreeuwde de koning. „Val aan Pareer schitterend val uit Treffer en zo ging het maar door.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1