99 Zomerpostzegels Boorsma - textiel H0RL0GFS GERRITSEN D0RRESTEIJN Examen doen? Kiamataisigti] Eel Opening nieuwe bar Jubileum van kleuterleidster Voetbalver. Berdos fDLnkstetHlad De Molenkrocht kampioen Nu DEKENS kopen Feestavond in Westerkimme SCH00RLSE GEMEENSCHAP 86 DONDERDAG 3 JUNI 1965 40c JAARGANG No- 22 inui 8 eebi9iGS rerschijnt tc Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef cent 12 cent +10 I5I5MI Mijnhardt's Zenuwtabletten Burgerlijke stand ZOMERDEKEMS WOLLEN DEKENS DRALON DEKENS SCHOORL Dokiersdiensien ^Pro^eóóor (^régkel 2de deel VII 'M*" Dit blad bestaat uit 6 pagina's INSTREEK Radaktie en administratie drukkerij Volkers en LeegwateT (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268- 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Abonnementsprijs 6,85 per jaar, 1,75 per kwart. Advertentieprijs 15 ct. per mm, contracten speciale tarieven. Dariirtcht De 26ste serie is uit. De zomerpostzegels hebben dit jaar als thema de vakantie; het vrij zijnDit in verband met de vijftigste verjaardag van de Alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer (ANVV). Karakteristieke beelden uit vijf Nederlandse toeristensteden vertel len dit motief op de vijf zomer postzegels van dit jaar, n.l. Staveren Medemblik, Dordrecht, Veere en Thom. Tussen dit thema van de Zomer- zegels-vakantie hebben, vrij zijn en de doeleinden van de zomerzegel- actie bestaat een opvallende over eenkomst. Zomerzegels willen ook mensen, landgenoten, vrij maken, vrij van zorg, van ziekte, van een zaamheid. De toeslag op deze wel dadigheidszegels komt dit jaar weer ten goede aan een aantal instellin gen op het gebied van gezondheids zorg, culturele en maatschappelijke zorg. Stttveren Woensdagmiddag, vier weken la ter dan oorspronkelijk was gepland vond de opening van de nieuwe bar met de naam 'Esperanza' aan de Oude Prinsweg 9 plaats. Hier was voorheen gevestigd de bloemen- zaak 'Floresco' maar na de opening van de bar kreeg het eveneens het idee van een bloemenzaak. De heer Bijlsma, die zijn zaak op uitnemende wijze laat vertegen woordigen door Jacqueline en John heeft zijn bar op zeer speciale wijze ingedeeld en zal daarom voor Ber gen zeker een bijzondere beteke nis krijgen. Juist omdat men hier in grote groepen maar ook op meer intieme wijze ongestoord met een klein gezelschap kan zitten aan de bar die in zig-zag vorm is opge bouwd en in totaal plaats biedt aan 65 personen. Vooral in deze gezel lige ongedwongen sfeer zal de gast maar ook de Bergenaar zich thuis voelen en men verwacht ook gedu rende de wintermaanden open te kunnen blijven. De opening werd bijgewoond door het bestuur van de VVV de heren Mr. P. Zomerdijk en Duyves, alsmede door de wethou der H. Zonjee en gemeentesecreta ris W. de Vries. Het heeft een gezellige feërieke verlichting bestaande uit tiental len kleine lampjes vlak boven de bar die vooral in de avond een bij zondere sfeer met zich brengen, en waarvan de aanleg werd verzorgd door de fa. Waslander uit Bergen. De aannemer de firma Jan Houten- bos, Molenkrochtlaan, zorgde voor de prima restauratie van 't verval len pand. De fa. Rademaker instal leerde de bar en de fa. Peperkamp, Bergen, verzorgde het schilderwerk met goed doordachte kleurencombi natie. Op 18 juni zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. H. J. Vennik, hoofd leidster van de Jan Hoogvorst-kleu- terschool voor het eerst als kleu terleidster werkzaam was. Mej. Vennik heeft door haar lief devolle toewijding, waarmee zij haar werk, heeft gedaan, een goed plaatsje in de harten van vele kleu ters verworven. Heel veel kinderen zullen met genoegen terugdenken aan de tijd die zij bij mej. Vennik hebben doorgebrcht. Juist deze ja ren blijven vaak het langst in de herinnering achter. De oudercommissie wil deze ju bileumdag van mej. Vennik niet on gemerkt voorbij laten gaan en biedt haar op deze dag van 7-9 uur een receptie aan in het schoolgebouw aan de Maasdammerlaan. Men wil hierbij gaarne een geschenk over- De complete serie van vijf zomer zegels kost f 1,70, waarvan 44 cent als,toeslag aan de genoemde doel einden ten goede komt. In verband met de uitgifte van deze toeristische serie is door Otto Dieke een serie van elf prentbriefkaarten ontwor pen met schilderachtige stadsgezich ten: uit elke provincie één, n.l. Ap- pingedam; Rolde; Deventer; Har derwijk; Wijk bij Duurstede en Wil lemstad; de vijf overige kaarten to nen dezelfde afbeelding als de zo merzegels. De Mooi-Nederlandkaar- ten kosten f 2,Ze zijn evenals de zegels verkrijgbaar vanaf 1 juni aan de stand op het postkantoor te Bergen waar dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (UW) de verkoop van de zegels verzorgen. Wilt u uw steentje aan dit nati onale hulpwerk bijdragen? U helpt er uw landgenoten mee! Dus koopt royaal. ij&Ë '"X. handigen namens de ouders van de leerlingen en oud-leerlingen. Leden en oud-leden hebben een inzameling gehouden voor de aan koop van een geschenk. Inmiddels zijn er in deze 25 jaar velen ver huisd zodat niet iedereen met de intekenlijst bereikt kon worden. Voor hen en andere belangstellen den bestaat er nog gelegenheid om een bedrag per giro over te maken op nr. 526671 ten name van de hr J. M. Brouwers te Bergen., onder vermelding van geschenk mej. Ven- neker. Berdos is in alle opzichten een gezonde en bloeiende vereniging dat is uitgegroeid tot zelfs 14 eltfallen Dit deelde de heer Jansen in zijn jaaroverzicht op de jaarvergadering in café Nieuwendijk mede. Op verzoek van de zustervereni ging B.S.V. zal Berdos op 29 aug in een tournooi de wisselbeker 'de Bergenaar' gaan verdedigen. Op uitnodiging van Egmondia zal er het komende weekeinde een welpen A en B tournooi worden gehouden. Het eerste elftal, zeer matig de com petitie begonnen, bereikte toch nog een eervolle derde plaats. Een eer volle vermelding ontving het vierde elftal dat geen kampioenstitel be reikte maar dat door zijn sportieve gemeenschapssfeer en correct optre den een bijzondere prestatie lever de. De junioren I konden een felici tatie in ontvangst nemen voor hun kampioenschap. Door de afwijzing van Gedepu teerde Staten van het sportcentrum aan de Groeneweg is de situatie van de oefenterreinen nog kritie- ker geworden. Een verlichting kan pas over enkele jaren tegemoet worden gezien. Wel zal een ter rein aan de Groeneweg gereed wor den gemaakt. In het verslag werd tevens ge constateerd dat de prestaties over het algemeen veel hoger zouden kunnen liggen indien de training door een voldoende aantal spelers zou worden bezocht. Aan dit punt zal meer dan ooit bijzondere zorg worden besteed. Het bestuur werd ingekrompen tot 9 personen. Met het bedanken van de heer C. Duin en H. de Wit werd het bestuur niet aangevuld. In de vacature, ontstaan door het be danken van de heer J. Schmidt als A6l(d^A6)(d^iA6)(c)^iAG)(d^iA6)A6)A6)A6)(d£fAG)&.6)A.G)&.G)@jO&@)@j£i&® (Handelingen 2) Nu staan zij popelend in de dag en breekt het Wonder open. Gezegend zij hun hopen, omdat de Geest nu komen mag. Gods ademloze winden vervullen heel het huis. Ik hoor een groot gedruis, waar vlammen voedsel vinden. 't Wordt alles nieuw en nu, tot Godes dienst verkoren, weten zij zich herboren Drieduizend zielen vinden u. Jan Visser voorzitter, werd met algemene gekozen de heer Chr. Thomas. De heer H. Salman bracht dank aan de heer Schmidt die in een peri ode van twee jaar door zijn beleid aan Berdos nieuw leven en een nieuwe koers gaf. De heer Schmidt die wegens zijn huisvesting in Alk maar en andere particuliere rede nen heeft bedankt, werd het ere lidmaatschap aangeboden. (Advertentie) NATUURLIJK Ridderstraat Oudegracht ALKMAAR Zondag 30 mei heeft het compe titieteam van de Molenkrocht in haar afdeling het kampioenschap behaald door een 4-4 gelijkspel te gen LTVZ uit Zaandam. Dit resul taat was des te mooier omdat de eerste dame, mej. Ursem verstek moest laten gaan, waarvoor nu Hanny Parriger uit het jeugdteam inviel, die dit overigens prima deed belangrijk was ook het aandeel van mej. S. de Jong in deze kampioens wedstrijd. Zij moest de spits afbij ten en van haar partij hing veei af voor het verdere verloop. Welnu, zij heeft het klaar gespeeld het eerste punt binnen te halen in een zenuwslopend gevecht met mej. Koeman. Na verlies van de eerste set, kwam zij in de tweede set zeer kritiek te staan door een stand van 2-5. Met haar prachtige wedstrijd mentaliteit wist zij de partij echter nog te winnen in 3 sets, hetgeen voor haar teamgenoten een enorme stimulans was. Van Rees Vellinga speelde vervolgens een uitstekende partij tegen J. Fris en won in 2 sets. Henny Parriger meende nu ook maar te moeten winnen en won zo waar in 2 sets van mej. Veth. Een goede prestatie. Het gemengd dubbel mej. De Jong en Van Rees Vellinga maak ten de vierde partij tot winst, waar mede de Molenkrocht ongelslagen kampioen werd. Nu wachten nog 2 zware promo tiewedstrijden, die beide gewonnen moeten worden, wil het team in een hogere klasse uitkomen. VANDALISME Op de boerderij, Groeneweg 6, Bergen, die onlangs door de bewo ners is verlaten is door jongelui met stenen bekogeld. Er zijn ver scheidene ruiten vernield. De poli tie zet een gedegen onderzoek in. BAR EN BOOS WEER Het weer kan in de vakantiepe riode de meest optimistische gast en pensionhouder tot wanhoop bren gen. Een welkome afwisseling kan dan een bezoek aan het museum betekenen waarvoor jong en oud heel veel te zien is. MIDGETGOLFBAAN De midgetgolfbaan, gelegen tus sen het Merelhof en de Oude Prins- weg is in een sprookjestuin her schapen. De heer Kuin hier grote verbeteringen aangebracht door het leggen van graszoden en het aan brengen van nieuwe bloembeplan- ting. Bovendien heeft hij een vo gelhuis geplaatst met verschillende soorten vogels. BEZOEK AAN RUÏNEKERK Vanaf woensdag na Pinksteren tot september is de Ruïnekerk elke woensdagmiddag tussen half drie en half vijf open voor bezichtiging. Mevr. Schutte-Dunk, bestuurslid van de VVV zal de bezoekers (ook Bergenaren) gaarne rondleiden en van voorlichting dienen. NIET VOOR DE POES De vogels hebben hun broeipe- riode achter de rug, de eitjes bre ken open en de jonge vogels gaan vliegen leren. Dit wordt vaak een moment van leven of dood. Het le ren vliegen of juister gezegd het uitvliegen gebeurt meestal in de vroege morgenuren. Een van hun vijanden is de poes die er een ge makkelijke prooi aan heeft. Bezitters van een poes, geeft hem die kans niet en laat uw huisdier 's nachts binnen. van 24 mei tot 31 mei 1965 GEBOREN: Marleen, dochter van M. van Bemmel, leraar, en H. G. Wiltenburg, Irenelaan 8. Margare- tha Adriana, dochter van J. Olden burg en M. T. M. Kleverlaan, Mo lenstraat 22. Esther, dochter van A. H. J. Pieters en J. A. Blaauboer, Jaap Weijandweg 32. Carolina Geer- truida Alida, dochter van S. P. van den Berg en M. A. Groen, Egmond- Binnen. Johannes Simon, zoon van J. D. Min en H. I. Kieft, Zwanen- bloemweg 30. ONDERTROUWD Karei Paul Wi- rix, 34 jaar, expert, Capelle aan den IJssel, Rembrandtsingel 27 en Jo hanna Christina Kettenborg, 32 jr., zonder beroep, Eikenlaan 21. Antonius Henricus van Heeswijk, 38 jaar, opperman, Orseleinstraat 20, Oss en Petronella Theresia Anna Brakenhoff, controleuse, Stroomer- laan 12s. AANVULLEN OF VERNIEUWEN vóór dat uw gasten komen 150x220 cm. 6 Fantasie dessins 24.75 17.95 150x220 cm. 8 Kleuren, effen en fantasie dessins 54.90 150x220 cm. 9 Kleuren, effen en fantasie dessins. VOOR BETERE TEXTIEL 65.- Bergen - Ruïnelaan 18 - Telefoon 2532 GEHUWD: E. J. Baljet en I. Leger stee, Fortuinlaan 66, Krommenie. C. J. van den Akker en D. van Berge, Ogentroostweg 14. G. Brons en P. M. Renaud, Opsterland, de Walle 15. L. P. M. Thole en A. M. R. Franck, Jac. Obrechtstraat 67. OVERLEDEN: Jansje Bakker, w/v D. Stammes, 80 jaar, Russenweg 24. Maartje de Vries, w/v P. Reuzenaar 92 jaar, Breelaan 6. Jan Boon, e/v C. C. Sin jewel, 65 jaar, Hoflaan 8. GESLAAGD Onze plaatsgenoot Hans Klooster boer slaagde aan de gemeente uni versiteit van Amsterdam, cum laude voor het doctoraal examen, wis- en natuurkundige faculteit. Wij feliciteren hem van harte met dit succes. COLLECTE ANDO De ANDO afdeling Schoorl, deelt mede, dat de collecte gehouden in onze gemeente ter gelegenheid van de Blauwe Week heeft opgebracht ƒ282,60. Zij dankt een ieder die dit mooie resultaat heeft mogelijk gemaakt, de gevers en ook de collectanten Zaterdag 29 mei was het feest in 'Westerkimme'. De bond van Staats- pensionering bood deze avond aan. De heer M oot uit Burgerbrug, met zijn clubje heeft deze avond prima verzorgd. Er was voor ieder wat, zang, accordeon, en gitaar. De heer D. Vos kon prachtig fluiten en zingen. Het Droomlied en Rozen in Tirol werd door hem prachtig gefloten met begeleiding van het orketje. Allen deden hun best om het zo gezellig mogelijk te maken. In de pauze werd er getracteerd op gebak en koffie, later nog een glaasje om de stemming er in tc houden. Het was al laat toen mevrouw Doorn het einde aankondigde en ieder zeer- voldaan te ruste ging. Een woord van dank richtte mevr. Doom tot het bestuur van deze bond dat deze avond zeer geslaagd was. Ook de heer Lensing had woor den van dank voor deze mooie avond, en was vol lof wat de heer Moot deze avond naar voren had gebracht. ST. MAARTENSVLOTBRUG In het wildrijk bij St. Maartens- vlotbrug, een natuurreservaat van de Stichting Het Noordhollandsch Landschap, staan de wilde hyacin ten weer in volle bloei. De rose en blauwe bloemen bedekken met tien duizenden de bosbodem, die verder begroeid is met hoge varens, brand netels en andere planten, waarin tal van zangvogels een goede broedge- legenheid vinden. In het bos kan de zang van nachtegalen worden be luisterd. De wilde hyacint is een vrij zeldzame plant van vochtige loofbossen, buitenplaatsen en een denkooien. Op weinig plaatsen in ons land komt zij zo massaal voor als in het wildrijk. De bloei duurt echter maar vrij kort; wie de bloe men nog op z'n mooist wil zien dient zich te haasten. Toegangskaarten (50 cent per ge zin en 20 cent per persoon) zijn te verkrijgen bij de boswachter P. de Vries, wonende in het Torenhuis bij de ingang van het wildrijk aan de Maartenszeeweg. Bibliotheek van de vereniging 'Algemeen Welzijn' Geopend iedere dinsdagavond van 7 tot 8 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. Uitlening van boeken. ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN DR. LUIF Telefoon 3130 SCHOORL Dr. BRUST, Groet Telefoon 288 Bergen EEN WETSONTWERP Telkens weer stormde de koning op het harnas af, gaf hier een prik, daar een klap, avanceerde, retireer de en deed nog veel meer. Dat het blikken omhulsel daar niet tegen bestand was valt te begrijpen. Na een woeste stormloop, bekroond me een vorstelijke klap, viel het mid deleeuws costuum in verschillende delen uit elkaar. Het lawaai, dat volgde, had verdacht veel weg van het geluid dat geproduceerd wordt door het bekende blikje aan de hond zijn staart. Krelis nam het kopstuk van het harnas van de grond en niet zonder enige moeite tilde hij het zware geval boven zijn macht. „Het spijt me", sprak de kloeke vorst. „Het spijt me werkelijk dat ik deze krijgsuitrusting moest vernie len, maar ik verveelde me slap, snap je. Bij de volgende Staten-Ge- neraal zal ik een wetsontwerp in dienen ter bescherming van har nassen." „Ahem", kuchte Chréghel achter hem. „Ahem, als u een wetsontwerp wilt indienen moet u toch eerst weer op de troon zitten."

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1