99 9 9 bezorgers Pu ro l Keltumpleet h©udl D0RRESTEIJN Negen leden 10 jaar bij de Schoorlse B*B* GER ITSE Gerritsen SCHOORLSE GEMEENSCHAP NIH EEN BRIL, MAAR DE JUISTE BRIL 87 DONDERDAG 10 JUNI 1965 40e JAARGANG No. 23 Verschijnt te Bergen, Bergen aan Zee, Schoorl, Schoorldam, Groet, Camperduin, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Egmond a. d. Hoef dan een ïlOPlOCJG van BERGEN Heropening winkelzaak brummcj PiGmaderm f2.95 Balonnenwedsirijd VOOR DE BEZORGING VAN 'DE DUINSTREEK' IN SCHOORL de huid smetteloos zuiver Y.V.V. evenementen Speelzaal geopend SCHOORL Mr. Opticiën D. W. PASTOOR, Bergen iDeekttai Dit blad bestaat uit 4 pagina's DE DUINSTREEK Redaktie en administratie drukkerij Volkers en Leegwater (v.h. C. Oldenburg) Laanweg 35 - Schoorl Telefoon (02209) 268 - 223 Giro 55 28 67 Bankrelatie Alg. Bank Nederland n.v. Bergen Coöp. Raiffeisenbank, Schoorl Abonnementsprijs 6,85 per jaar, f 1,75 per kwart. Advertentieprijs 15 ct. per mm, contracten speciale tarieven. De heren Bredewout; Koeman; Krul; Pasitoor; Schouten; Slijker- man; Vriendjes en van de Willigen (de heer De Leeuw kon niet aan wezig zijn), kregen jl. vrijdagavond in 'De Roode Leeuw' de vrijwilli- gersmedallle van de B.B. opge speld. Burgemeester Bergh die deze plechtigheid verrichtte, zei dat een aantal mensen zich al 10 jaar ter beschikking van de B.B. stelden. „Als je dit op je laat inwerken", zei de heer Bergh, „dan komt bij mij het beeld op van de maatschap pij van 40 jaar geleden. Grote delen van het Nederlandse volk leden toen armoede, maar het gemeen schapsgevoel was toen veel groter dan nu. Men was bereid om zijn tijd aan de gemeenschap te geven en na de oorlog is dit allemaal anders geworden. We kwamen beter in ons geld te zitten en naar mate wij rij ker werden ontstond het gevaar dat wij armer werden aan gemeen schapszin. Het werd hoe langer hoe moeilijker mensen te vinden die be reid waren zich zonder vergoeding in te zetten. Gelukkig zijn er nog verenigingen waar men dit nog wel voor wil doen zoals het Rode Kruis. Dit heeft grote waardering bij het Nederlandse volk. Bij de B.B. is dit anders; deze naam tovert vaak een glimlach op ons gezicht. Men neemt deze orga nisatie niet serieus en dit is toch wel een misvatting. Ik dacht dat dit was ontstaan omdat wij zo rustig leven op het ogenblik. Zijn er el ders spanningen in de wereld; wij zijn gespaard geleven. Maar toen het oorlogsgevaar tijdens de Cuba- crisis toenam toen was er wel waar dering voor de B.B. Wij zijn een nuchter volk en als er iets zou ge beuren dan zouden voldoende han den bereid worden gevonden om hulp te bieden. Dit zou wellicht een averechtse uitwerking hebben. Daarom waarderen wij het des te meer dat in deze, voor ons rustige tijd, mensen bereid worden gevon den die in alle nuchterheid hun tijd aan de gemeenschap geven. Ik heb veel waardering voor u, die dit al tien jaar doen, maar ook "oor degenen die u opleidde. Het is plezierig dat ik het niet alleen bij woorden behoef te laten. De ko ningin heeft nl. voor mensen zoals u een medaille beschikbaar gesteld. De heer Bergh speldde de heren hierna de medailles op en rekite de hierna de medailles op en reikte de ze oorkonden waren zeer fraai door de heer Van Wurkum gecalligra- feerd. Hierna sprak de heer Van Dijk, die het kringhoofd van de B.B. in Noordholland vertegenwoordigde Hij feliciteerde de heren met hun pas verworven onderscheiding en was vol waardering voor de goede teamgeest die in deze groep heerst. De heer v. d. Brink hoofd van de individuele zelfbeschermings- ploeg vroeg de leden toch vooral de oefenavonden te bezoeken, waarna de heer De Boer het woord vroeg. Hij zei het jammer te vinden dat de andere leden en vooral de jon gere nu niet aanwezig waren en zei het prettig gevonden te hebben als ook de dames van de leden een uit nodiging zouden hebben gekregen. De heer Bergh gaf hem de ver zekering dat, als de heer De Boer ook 10 jaar bij de B.B. zou zijn, hij alle Schoorlse vrouwen die de heer De Boer een goed hart toedroegen zou uitnodigen. „We zullen dan wel een grotere zaal nodig hebben" zei de burgemeester. De heer Koeman brcht mede na mens zijn collega's dank aan de bur gemeester. „In 10 jaar hebben we heel wat avonden aan de B.B. ge wijd", zei de heer Koeman, „en we hebben een goed team dat op el kaar kan rekenen. Namens allen dank ik de heer Van Dijck die ons heeft ingewijd en al waren we het met sommige dingen niet eens, altijd kon de zaak worden uitgepraat." De burgemeester stipuleerde dat een goede geest in de groep zeer be langrijk is. De B.B. mag dan een organisatie zijn die zich bezig houdt met de noden die tijdens en na een oorlog optreden; het is ook bij uit stek een vredesorganisatie die ook bij natuurrampen e.d. de helpende hand biedt. Na de pauze werden een viertal films vertoond door de filmdienst van de B.B. Wij zagen films over de zeevaart, over Limburg, over het leggen van aardagasleidingen en een slapstickfilm met Abott en Costello. Na het filmprogramma werd een voortreffelijke slaschotel geserveerd en er werd iets gedronken. En hiermee kwam een einde aan een voor de leden van de Schoorlse B.B. gedenkwaardige dag. Kerkstraat 6 Bergen Na een grondige verbouwing, mo dernisering en verdubbeling van de verkoopruimte heeft de drogisterij Groeneveld zijn zaak op feestelijke wijze heropend. Door de aanbouw van een nieuw magazijn is de vroegere magazijn ruimte bij de zaak getrokken en is de totale verkoopruimte vergroot van 25 tot ruim 50 vierkante meter. Het interieur is geheel vernieuwd en gemoderniseerd. Vooral de win kelbetimmering heeft hier bijzonder veel aandacht gekregen, en werd uitgevoerd door de firma Beka. Eerst nu komt de enorme sor tering drogisterij artikelen die de heer Groeneveld altijd in voorraad heeft, goed tot zijn recht. Iets nieuws is de lip-stick-bar waar een brede keuze mogelijk is. Bij de opening heeft de heer Groe neveld het Mime theater van Will Spoor er in betrokken, met de zeer originele gedachte om aan elke 20ste bezoeker een vrijkaart ter waarde van 2,50 te verstrekken, maar bovendien nog talrijke verras singen. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de fa. Kamp, de zorgvuldig gekozen verlichting door de firma J. M. Wittebrood en Co., de ver warmingsinstallatie door de fa. Kla ver, de vloerbedekking door Van Meurs uit Weesp, de kantoormeu bilering en inrichting door de firma Schoelink en de totale verbouwing door de specialisten, de fa. Jan Hou- tenbos, Molenkrochtlaan. en bescherming In samenwerking met de 7 or ganisaties van de VW in Bergen, Schoorl, Groet, Camperduin, Ber gen aan Zee en de 3 Egmonden zal er zaterdag een algemene ballon nenwedstrijd plaatsvinden. In totaal zullen er aan de kust 3000 ballon nen worden opgelaten, allen op het zelfde tijdstip. Voor Bergen zijn er 600 stuks beschikbaar. Er zijn prachtige prijzen aan verbonden. Ook voor hen die de kaart aan de afzender terug zendt, ontvangt een prijs, waarvan sommigen bestaan uit pakketten bloembollen. Ballon-kaartjes kunnen aan de VW tegen betaling van 25 cent worden afgehaald. De ballonnen zullen zaterdagavond om 7 uur op de Landweg tegelijk na een speci aal sein worden losgelaten. vragen wij voor enkele kleine wijken in Schoorl op donderdag. Aanmelden; Laanweg 35. OPTREDEN STUDENTENCABARET Het oudste studentencabaret van Nederland, het Amsterdams studen tencabaret. La pie qui chante zal donderdag om half negen optreden in het theater van Will Spoor. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de WV. VOOR KERKBEZOEKERS KINDERBEWAARPLAATS Voor de bezoekers van de R.K. Kerk bestaat er in het gebouw St. Jan, naast het kerkgebouw gelegen heid hun kinderen onder bekwame leiding onder te brengen. Men wordt in dit verband verzocht even tueel de gasten hierop attent te maken. AMBTSJUBILEUM De heer C. Sijpheer, Paulineweg 10, Bergen aan Zee herdenkt van daag 10 juni het feit dat hij in to taal 25 jaar verbonden is aan het elektriciteitsbedrijf. Eerst als incas seerder bij het Gemeentelijk Elek trisch Bedrijf en daarna bij de Pro vincie. De heer Sijpheer, bekend om zijn goocheltoeren is nog meer gezien om zijn uitstekende reputa tie bij het publiek. Steeds voorzien van een kwikslag is hij een geziene man die accuraat de elektrameters op neemt. SUBSIDIE MIME THEATER Voorlopig voor dit jaar zal het gemeentebestuur het mime theater van Will Spoor dat in de Olden- burglaan staat subsideren in de vorm van nog verschuldigde verma kelijkheidsbelasting over 64, ten be drage van 1200. De raad achtte het voortbestaan van dit theater van nationaal belang. Over het verlenen van een susidie over 1965 zal nog nader worden beslist. Het bestuur van de VW, alsmede de personeelsleden van het bureau op het Plein die inmiddels voor hun service-verlening ver buiten Bergen een uitstekende reputatie hebben verworven, hebben weer talrijke evenementen op hun programma staan. Hierbij gaan ze vooral uit van een voorzichtig beleid om onvoorziene omstandigheden voorbehouden uit te komen en die evenementen te or ganiseren die financieel gezien zo veel mogelijk geen verlies opleve ren. Het Openluchttheater zal in ruime mate worden bespeeld. Een zware druk vormt nog altijd de vermakelijkheidsbelasting die een zesde deel van de entreeprijzen of wel 1600 tot 2000,uitmaken. Over het verdere programma ko men wij in het volgende nummer nog uitvoerig terug. In hotel Atlantic aan de Breelaan is een speelzaal geopend waar een behendigheidsspel wordt beoefend in verenigingsverband. Deze vereniging Olympus is een besloten vereniging onder voorzit terschap van de heer Schermacher uit Amsterdam. Ze is eerst kort ge leden opgericht en telt 300 leden. Men wordt uitsluitend ingeschreven via ballotage waarbij men wordt getest op credietwaardigheid en een goed moreel verleden. Het lidmaat schap bedraagt f 5,- per maand. Het spel dat geen Saturnus is wordt gespeeld met balletjes die op be hendige wijze in bepaalde vakken moeten worden gedeponeerd. Uit sluitend op vertoon van een per soonlijk gesteld lidmaatschapskaart verkrijgt men toegang tot de zaal via een deur die van binnen af ont grendeld wordt. Het spel wordt reeds in 8 plaatsen in Nederland met toestemming beoefend, zoals in Loosdrecht. Het bestuur van de vereniging be staat nu nog uit niet-Bergenaren maar in de toekomst lig het in de bedoeling ook Bergenaren in het bestuur op te nemen. Om een zo groot mogelijke openheid te geven staan de namen van de leden ver meld op een lijst die in het afge sloten lokaal zichtbaar aan de wand hangt. De eigenaar van hotel Atlan tic die in het geheel geen bemoei enis heeft met de eigenlijke orga nisatie heeft de zaal voor een be paalde periode afgehuurd. De zaal is speciaal voor dit doel ingericht met een gewijzigde receptie. Voorlopig zullen Duitse instruk- teurs de leden aanwijzingen geven maar deze zullen binnenkort hun taak aan Nederlanders overgeven. Om eventuele ongewenste gevol gen te vermijden is de bestaande bar verwijderd en zal men slechts buiten het lokaal iets kunnen ge bruiken. De heer v. d. Klugt ziet in deze vestiging een groot belang "onr Bergen en zeker voor de midden stand in het voor- en naseizoe" "et is te verwachten, aldus de heer van de Klugt dat het ledental zich SDoe- dig zal uitbreiden tot 1000 personen Indien de zaal te klein blijkt te zijn is uitbreiding mogelijk. (Advertentie) NATUURLIJK Ridderstraat Oudegracht ALKMAAR GEMEENTERAAD BENOEMT COMMISSIE TOERISME Om zitting te nemen in de com missie voor het toerisme zijn de volgende heren benoemd: Mr. P. J. Zomerdijk, voorzitter VVV Bergen; J. Duyvis, bestuurslid VW Bergen; D. Bos, bestuurslid VVV Bergen a. Zee; H. J..N. M. Woudstra, raads lid KVP; Ir. v. d. Rest. Bergen aan Zee, raadslid VVD. De enige niet deskundige op het terrein van het VVV of Horecawezen is het raads lid N. F. A. d. Graan PvdA. Deze laatste is gekozen om zo nodig een tegengewicht te vormen om eventu eel de gemeentebelangen scherp in het oog te houden. SCHAARSTE AAN VUILNISBAKKEN Destijds heeft de gemeente onge veer 5000 vuilnisvaten aangekocht. Hiervan zijn er inmiddels ongeveer 500 verloren gegaan. Er is inmiddels een tekort ontstaan zodat men ever. moet wachten tot de nieuwe bestel ling is gearriveerd. Deze nieuwe zending bestaat deze keer niet uit verzinkte plaatijzeren vaten die niet geheel voldoen, maar uit een nieuw produkt, onder meer polyester met een proef van 500 stuks. Bergen gaat nu een rustige toekomst tege moet. Nu het geraas van de brom fietsen in de nachtelijke uren ver dwenen is zal straks ook de vuilnis man geluidloos zijn emmers in de wagen deponeren. Straks zal alleen nog de brandweer de stilte kunnen verstoren als hij bij een brand de sirenes loeien. NIEUWBOUW IN PLAN NOORD/ In het plan Noord dat gelegen is tussen de Van Peltlaan en de Duin weg naar Schoorl, zullen binnen kort verschillende bouwterreinen vrij komen. De eerste percelen bouwgrond zijn voor de prijs van circa 30,- per vierkante meter aan 8 gegadigden uit velen die hiervoor hebben in geschreven, verkocht. Het Algemeen Burgelijk Pensioenfonds heeft plan- om in augustus te beginnen met de bouw van ongeveer 80 woningen en een viertal flats, te bouwen in de eerste fase van het partieel uit breidingsplan dat momenteel bouw rijp wordt gemaakt. Hiervoor is no dig een riolering met gemaal die het afvalwater in het riool van de Koninginneweg moet pompen. De ze kosten zullen f 218.000,- belopen en in de grondprijs worden door berekend. AANLEG RINGWEG Om het verkeer door Bergen te ontlasten zal een weg worden aan gelegd die vanaf de Duinweg naar Schoorl, onmiddellijk zal aanslui ten op de Bergerweg. Deze weg zal als volgt lopen: Bergerweg, Weg naar Zanegeest, door het weiland achter de Haaf aansluiten op de Koninginneweg, vervolgens Land weg naar de Duinweg. De werk zaamheden die goede vorderingen maken zullen echter dit jaar nog niet voltooid worden. Verkeersdes- kundigen achten deze weg op de zondagen van weinig belang ten aanzien van de ontlasting van het verkeer door de Breelaan en het centrum van Bergen omdat zon dagsrijders juist graag door de dor pen heen rijden om wat gezelligheid op toe zoeken en de kale grote we gen vermijden. KAMPEERTERREIN 'DE PAARDENHEMD 35 JAAR Voor de familie Kos te Groet is 1965 een gedenkwaardig jaar; 35 jaar geleden werd nl. de grondslag gelegd voor het huidige, modem ge outilleerde kampeerterrein waar talloze gasten in de loop der jaren een zorgloze vakantie hebben door gebracht. Het bereiken van de mijlpal werd 2e Pinksterdag in intieme kring ge vierd; de oude getrouwen onder de gasten boden de heer Kos en zijn zoon en diens echtgenote in de mid daguren een receptie aan waar een enkele gast het woord voerde. Mevrouw Schipper uit Amsterdam zei dat de fam. Vos zich steeds als pleegouders hebben gedragen tegen over hun gasten die ze als kinde ren beschouwden. De heer Koelewaard feliciteerde de fam. Vos namens de ORKAVA en merkte hierbij op dat het logeer- bedrijf niet zo eenvoudig is als men denkt. De gasten boden hierna 2 cadeaux aan, een bloemstuk van de ouderen en een fraaie lantaarn van de kin deren. De heer P. Kos en de heer J. Kos dankten hierna een ieder voor de goede gaven waarna een rondgang over het terrein werd gemaakt en de vele versierde huisjes werden bewonderd. Hierna werd een openlucht bal gehouden terwijl Jo de Leeuw succes had met zijn Westfriese sketches. Ook van onze kant wensen we de fam. Kos nog veel goede jaren toe en we hopen dat hun fraaie terrein zich in lengte van jaren in een goe de belangstelling mag blijven ver heugen. Bibliotheek van de vereniging 'Algemeen Welzijn' Geopend iedere dinsdagavond van 7 tot 8 uur in het Oude Raadhuis te Schoorl. Uitlening van boeken. Dokiersdiensien ZONDAGSDIENST ARTSEN BERGEN Dr. LUGTEN Hoflaan 6 Telefoon 2700 SCHOORL dr. RISSELADA Dr. Heringalaan Tel. 360 aangemeten door HOFLAAN 2, TELEF. 2202 Leverancier van alle ziekenfondsen UITSLUITEND SPECIALISTISCHE BEHANDELING Brillen op ziekenfondsrecept van uw oogarts, worden in de snelste tijd geleverd. ^Profeóóor (^régket 2de deel M'N ANDERE IK Ontdaan keerde koning Krelis zich om. „Bliksemslagers", riep hij uit, „wie bevindt zich hier in dit gewelf?" Toen bemerkte de vorst onze professor. Hij had hem nog nooit eerder gezien en daarom be grijpt ge welk een ontzetting zich van hem meester maakte. „Alle mensen, m'n andere ik! Daar zie ik de mop niet van in! Hela, zeg eens wat!' „Ja, als u wellicht even wilt zwij gen?' sprak Créghel, „dan zal ik tussen de bedrijven door het een en ander bekend maken. Ten 1ste ben ik uw andere ik niet, ik ben mijn eigen ik: professor Créghel, aange naam. Ten tweede kom ik even met u praten over de koningskwestie.' „Dat kan,', antwoordde Krelis de Kale, „kom maar mee naar bene den.' Ze verlieten het vertrek en kwa men bij een trap. „Ga je gang', zei de koning Krelis, die er niets om gaf bij het eerst of het laatst be neden was. „Welnee", antwoordde Créghel, na u hoor. ,Kom nou' sprak de ander weer ,wees nou niet flauw. Ga gerust voor.' Een tijdlang putten de twee zich uit in beleefdheden en stonden 'n half uur later nog steeds boven. Het was onze professor, die de knoop doorhakte en daarmee blijk gaf een heldere kijk op het pro bleem te bezitten. „Ziet", zei hij tot de koning, „de trap is breed genoeg voor ons tweeën. We gaan tegelijk naar be neden. Beleefdheid is heel mooi, maar er zijn grenzen." De koning stond versteld van zoveel vindingrijkheid en ging on middellijk accoord met het plan ven Créghel. Samen daalden ze de trap af.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 1