3 231 Den super m BeW super mai rkt r Plattelandsvrouwen schoonmaakster schoonmaker Weekend Reclame 109 109 Mag* Doorr. Varkenslappen 500 gram 149 Hamlappen Speciaal 500 gram Varkensfricando 500 gram 3 Tartaar 500 gram Ossestaart 3 Slavinken 500 gram Varkenslever Heerlijk lijn gekruide sausijsjes 500 gram Grote Bloemkool per stuk nu S Spercieb. 500 g. 7 nieuwe Malta Aardappel, kg. 3 mooie Radijs 2 bossen Groente en fruit Kabeljauw 150 gr. Rol-Ham dag. verse aardbeien Nootmuskaat van 54 nu op 't PLEIN 4 te BEH GEN Bejaarden reisden naar zonnig Texel KERKDIENSTEN Alles voor de Fotografie ZJeell Hiafis van Ronnie O. i-lAf ci mop> GROOT PAK 400 gram BERGEN SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL, GROET en CAMP. FOTO DICK van BERGE PETTEN REDDINGSBRIGADE HEEFT VELE BELANGEN VJ GEMEENTE SCHOORL Sollicitanten worden opgeroepen naar de vakante betrekking van van de openbare lagere school aan de Molenweg. Vergoeding plm. f 1300,- per jaar, vermeerderd met 4% vakantietoeslag. Schriftelijke of mondelinge aanmelding gaarne vóór 20 juni a.s. ter gemeentesecretarie van Schoorl. zonder vel en graat 100 procent mager voor Strooibusje Ongeveer driehonderd bejaarden hebben woensdag 2 juni j.l. een onvergetelijke tocht meegemaakt die door het Comité 'Ouden van Da gen' Bergen, onder enthousiaste leiding van hun voorzitter de heer A. A. Tross was georganiseerd. De ze reis, van Bergens recreatieoord naar Texels stille romantische dre ven en prachtige landschappen, be geleid door een stralend zonnetje, goede verzorging van leidsters (ders) en onder het toeziend oog van ver pleegsters o.l.v. dr. Houdé, is een groot feest voor de bejaarden ge worden. 's Morgens kwart voor acht ver lieten zes bussen, plus enkele luxe wagens het Hertenkamp, en reed men rechtstreeks naar Den Helder waar de Texelse pont het rimpeloze Marsdiep overstak en men bij 't Homtje voet aan wal zette. In het gloednieuwe hotel 'Prinses Juliana' werd koffie gedronken, om daarna een tocht te maken door het noordelijk deel van dit 18.000 ha. groot eiland, dat met zijn fraaie groene weiden, verre einders bos. duin en pittoreske kerkjes lag te sluimeren in een weldadig juni zonnetje. Rijdend langs de kust, langs de zee, langs de vuurtoren, Cocksdorp, Oosterend en de Waal arriveerde het gezelschap weer aan het punt van uitgang De Koog, waar in het zelfde hotel werd gedineerd en de bejaarden na een copieus diner werden verrast door het optreden van onbekend talent, nl. de vrouwelijke leidsters, die met zang en voordracht aan de pi ano begeleid door mevrouw J. Schutte-Dunk grote vrolijkheid bracht met hun dwaze koddige in terpretaties van liedjes uit de oude doos. Tenslotte bracht voorzitter Tross namens het comtié dank aan de inwoners van Bergen die deze bijzonder mooie bejaarden dag hebben mogelijk gemaakt door hun financiële bijdrage hiervoor te verlenen. De heer P. Modder secretaris van het comité prees de grote ijver van de heren Tross en Maasen, die het belangrijke voorbereidende werk hebben verricht. Namens de bejaar den dankte de heer Vennik, en bracht hulde aan de organisatoren van deze overzeese reis. Zes negentig jarigen t.w. de dames Mevrouw v. d. Berg-Bogtman, me vrouw Broertjes en de heren A. Grin (92); J. Blom (92); A. Snij- vers en J. Breebaart poseerden daarna voor de film van de heer J. Bestijn, die de gehele reis door Texel op het celluloid vastlegde. Vervolgens werd de reis voortge zet door de zuidelijke helft van dit vogeleiland en in Den Burg de reis nogmaald onderbroken in ho tel 'Lindeboom' om vandaar naai de aanlegsteiger van de Texelse boot te rijden, vanwaar men de te rugtocht naar het vaste land van Noordholland ondernam en de chauffeurs het ongeveer, in totaal 2000 jaar tellend bejaardengezel schap, feilloos langs de Hondsbosse- zeewering via Huisduinen en Cal- lantsoog naar de heerlijkheid Ber gen reed, waar ze bij het Russen monument door Bergens Harmonie en zijn jeugddrumband op feestelij ke wijze werden ingehaald. Het be stuur van het comité met zijn scha re medewerksters(ers) kan met veel genoegen op deze uitstekend ge slaagde bejaard en tocht terugzien. Jan Timmer HEROPENING CAFE DE ZON Van de week vond de heropening plaats van het café ,De Zon, aan de Jan Oldenburglaan door de nieuwe eigenaar de heer Molenaar die voor heen 6 jaar het hotel-café-restau- rant De Lindeboom in Westwoud exploiteerde. De heer Molenaar die hier reeds 8 weken gevestigd is, ging eerst nu tot de heropening over omdat hij eerst de zaak geheel verzorgd wilde hebben. Het interieur is geheel ver nieuwd, voorts is er nieuwe wand- bekleding, vloerbedekking aange bracht en alles opnieuw geschilderd Het geheel heeft een gezellig aan zien gekregen en voor een café met biljart en nieuwe juke-box met prijzen in de middenklasse is de ligging in het centrum van het dorp ideaal. Omdat het pand nog niet geheel vrij opgeleverd kon worden beperkt de heer Molenaar zich voor lopig tot de cafésector met kleine restaurant. De aanvankelijk onpret tige benaming van nozem-tent is nu geheel verdwenen, hetgeen het bes te tot uiting komt in de bedrijfsre sultaten die in deze 8 weken boven de verwachtingen van de heer Mo lenaar uit kwamen. De heer Mo lenaar heeft er een sfeer weten te brengen waar iedereen zich direct thuis voelt, en waar het gezellig is. COOP. BOERENLEENBANK 'SCHOORL VERGADERDE De Coöp. Boerenleenbank te Schoorl hield donderdagavond 3 juni in café Slijkerman haar jaarlijkse Algeme ne Vergadering. Deze vergadering stond in het te ken van het afscheid van de heer W. Ruijter als kassier, welke funktie hij 10 jaar- lang heeft bekleed. De voorzitter de heer J. v. As sem heette de aanwezigen van har te welkom, speciaal de heren Schats van de Inspectie te Haarlem, de ere voorzitter de heer Kaag en de nieu we kassier de heer Van Egmond. In de vergadering, die een gezel lig verloop had, kwam heel sterk naar voren, de enorme groei die de bank thans ondergaat. Niet minder dan 15 miljoen werd er méér om gezet, dan vorig jaar. De totale om zet bedroeg maar liefst ruim 42 miljoen. Het bestuur prijst zich dan ook gelukkig, dat deze week de eerste steen officiëel kon worden gelegd van het nieuwe bankgebouw zodat men, wat de gebouwen be treft ook de enorme vooruitgang zal gaan maken. Na de ingelaste pauze arriveerden de heer Ruijter met zijn echtgenote. De voorzitter sprak woorden van dank tot de heer Ruijter voor het vele wat hij heeft gedaan voor de bank en haar leden. Hij deed zijn woorden vergezeld gaan van een fraaie ruiker bloemen voor mevr Ruijter, die hij ook in zijn dank betrok en bood de heer Ruijter een cadeau aan in de vorm van een muntenkastje voor de muntenverza meling. Vervolgens drukte de heer Schats in een geestige speech zijn dankbaarheid uit voor de wijze waarop de heer Ruijter de belangen van de bank en haar leden heeft behartigd. Hierna sprak de ere voorzitter enkele woorden van dank en memoreerde de bereidheid van de heer Ruijter de mensen ten alle tiide te woord te staan. Nadat de voorzitter de vergade ring onder dank voor het prettige verloop hod gesloten, bleven de aan wezigen nog enige tijd gezellig bij een. De afdeling Schoorl van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield op 3 juni haar slotavond van dit seizoen in de zaal van 'De Rustende Jager'. De belangstelling voor deze bij eenkomst was groot en dat was geen wonder omdat de voordrachts kunstenares mej. Aafje Top uit Am sterdam zou optreden. Mej. Top is voor de afdeling een oude bekende, vandaar dat zoveel dames waren komen opdagen. Na enkele huishoudelijke medede lingen nam mej. Top het woord. Zij droeg het boek 'Het jongetje in de grijze jas' van Jean Ross voor; het boek bestaat uit drie gedeeltes In het le gedeelte is mevrouw Man nering, een gouvernante aan het woord, in het tweede deel de moe der, mevrouw Kenmair, en in het laatste deel de schrijfster zelf. Het jongetje in de grijze jas is Colin, een jongetje van 5 jaar die als baby een zenuwinstorting heeft gehad en daarom nog steeds eigen aardig is. Zijn moeder, lady Ken mair kan niet tegen de grillen van haar kind op en stelt daarom me vrouw Mannering als gouvernante aan. Deze weet door haar tactvol optreden het kind in gunstige zin te beinvloeden. Nadat mevrouw Kenmair ook van haar tweede man is gescheiden besluit zij zich met Colin alleen in 'n dorpje terug te trekken en zijn opvoeding zelf ter hand te nemen. De gouvernante vestigt zich bij haar eerste man, Gavin Neai, op diens kasteel in Schotland. Maar ondanks haar goede voor nemens slaagt mevrouw Kenmair er niet in, haar zoontje op te voe den en ten einde raad reist hij met het jongetje naar Schotland. Zij laat het kind daar achter onder de hoede van mevrouw Mannering en haar eerste man en gaat alleen terug. Dit was in het kort de inhoud van het boek en mej. Top is er in ge slaagd de verschillende mensen uit stekend te typeren. Vooral haar cre atie als mevrouw Kenmair was heel goed. Na afloop dankte mevrouw Broers- ma mej. Top hartelijk voor het ge- bodene waarna de notulen werden voorgelezen door mevrouw Kroon. Een gezellige verloting besloot de geslaagde avond. De verloting bij de Plattelandsvrouwen is een bij zondere; iedereen neemt namelijk een prijs mee naar huis. Zo ook uw verslaggever, die, zoals bekend geen lid kan zijn van de afdeling. Maar toch krijgt ook hij ieder jaar een prijs die dit jaar bestond uit een schort. DOCRAS Door een advertentie in dit blad wordt wederom bekend gemaakt dat er met de kermisdagen weder een tentoonstelling is van handwer ken. De dames hebben zich weer veel moeite en zorgen getroost en menig uurtje zitten pikken om een goed geheel te krijgen. Wij hopen dan ook wederom op een druk be zoek. De entree is 10 cent. Loten 50 ct BERGEN HERV. GEMEENTE RUÏNEKERK 10.15 uur: Ds. Boonstra, Alkmaar 7 uur: Ds. T. D. Emous. H.A. REHOBOTH-KAPEL 10 uur: Ds..C. Keers, Amsterdam Voorbereiding H.A. 7 uur nam.: Geen dienst GEREFORMEERDE KERK 9.00 en 10.30 uur v.m. Ds. J. Sap, Bergen 19.30 uur: Ds. Th. Strays, Amsterdam LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur samenkomst SCHOORL Schoorl: 10 uur: Ds. De Jóng Groet: 10 uur, Ds. S. G. van der Haagen, Amsterdam VERBREIDING DER WAARHEID SCHOORL Voorweg hoek Huismansweg Zondag 7.30 uur en dinsdag 15 juni 7.30 uur: Ds. J. Ruijs ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur: Dr. Alb. Vis, Beverwijk REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. A. M. v. Peski EVANG.-LUTH. GEMEENTE Corfstraat 1 Alkmaar 10.15 uur: Ds. v. d. Ree, Amsterdam Samenzang Men kan tijdens de diensten der Evang.-Luth. Gemeente te Alkmaar de kinderen onderbrengen in het gebouw Oudegracht 8. Breelaan 13, Bergen ZAAK VERKOCHT De heer S. Koning heeft zijn zaak van rijwielen, elektrische artikelen en benzinepomp verkocht aan de heer J. Mol uit Schoorl. Aangezien de heer Mol nog niet over alle ver gunningen beschikt zal men voor lopig samenwerken. De heer Mol komt in Petten wo nen en de heer Koning verhuist naar de woning van de heer Mol in Schoorl. Op de ledenvergadering van de reddingsbrigade 'De Puitaal', welke in café Bellis werd gehouden, werd voor de eerste maal vergaderd on der leiding van de nieuwe voorzit ter de heer J. C. Bellis jr. Hij was niet zo best te spreken over de ac tiviteit van de leden, dat kon be slist beter. Natuurlijk zijn er vele leden die door studie niet kunnen oefenen. Maar daarnaast zijn er toch ook die er met de pet naar gooien. De secretaris de heer Tas had en kele belangrijke mededelingen. Er was een schrijven gekomen van de KNBRD waarin werd gesteld dat men ter zijner tijd er op zal moe ten rekenen dat men zelf voor een boot zal moeten zorgen. Dit komt neer op een uitgaaf van ƒ2100.-. Dit bedrag zal in zeven jaar moeten worden voldaan. Aangezien de bri gade dit niet zelf kan bekostigen, heeft men aan deze bond gevraagd om bij het rijk subsidie aan te vra gen. Men was algemeen van mening dat men niet steeds bij de gemeente kan vragen om subsidie. Zelf zal men dit seizoen tweemaal een col lecte houden. Verder was er van de brigade een schrijven gericht aan het gemeen tebestuur, tevens ondertekend door de VVV's van Petten en St. Maar tenszee en de beide strandexploi- tanten. Hierin wordt allereerst ge steld dat de bewaking van het ver pachte strand nog lang niet ideeal is. Wel zijn er de laatste tijd geluk kig weinig verdrinkingsgevallen (de vereniging verrichtte in het afge lopen seizoen twee redingen) maar er wordt alleen maar op zondag wacht gelopen. Door de week is er dus weinig of geen toezicht. Men wil hier verandering in brengen door in het seizoen een betaalde strandwacht aan te stellen. Verder werd er gedacht aan een licht red dingsmiddel nl. een zeescooter, ter wijl men het zeer noodzakelijk vindt om bij de pieren borden te plaatsen. Deze moeten de zwemmer dan waarschuwen tegen gevaar. Een en ander is als volgt begroot: Twee badmeesters f 3000,-; twee scooters 1500,- en het plaatsen van borden 1200,-. Kosten worden opgevangen door doelbelasting. Besloten werd om de wachtposten te vergroten tot tien man. In vori ge jaren liep men wacht met 6 man dit houdt in dat ieder lid nu 3 zon dagen zal moeten offeren voor het goede doel. Verder zal de brigade te herkennen zijn aan een oranje band. Deze zal men nu verplicht moeten dragen. Ook werd een tech nische commissie benoemd voor de verzorging van het materiaal. Men zal weer met een roeiploeg deel nemen aan de bondsdag in Scheve- ningen. Ook is het de bedoeling om roei- wedstrijden te organiseren in Pet ten. Verder zal men inschrijven voor de prestatietocht op de Bosbaan in Amsterdam. Deze zal worden ge houden op zaterdag 19 juni a.s. Het is de bedoeling om ook in Petten een dergelijk evenement te houden. FEUILLETON door MAARTJE ZELDENRIJK 19 Met een rak draaide ze zich naar hem toe, hem met vlam mende ogen aankijkend. „Dat is gemeen, Ronnie, om zoiets te Hij schudde zijn hoofd. „Let maar niet op me. Misschien ben ik toch anders als verleden jaar. Het spijt me alleen, dat je die hele meute hebt meegenomen. Misschien was het beter geweest, als ik niet meegegaan was." Ze greep zijn arm weer. „Ik deed het juist voor jou, Ron nie. Om je af te leiden. Goed, misschien was ik wel bang voor mezelf. Je bent zo vasthoudend. Je weet, dat ik je graag mag. Goed, ik houd van je, je mag het gerust weten. Ergens voel ik wat voor je. Als je zoals wij, al jaren met elkaar omgaan en optrekken je groeit naar elkaar toe. Maar dat neemt niet weg ik ben er nog immer van overtuigd, dat een huwelijk tussen ons een grandiose mislukking zal wor den. Ronnie, ik spreek toch uit ervaring? Waarom wil je dat nu niet aannemen?" „Wil je mij op één lijn stellen met hem? Alle respect voor meneer Poelgeest, maar dat zou ik nooit doen." Ze knikte. „Dat zal wel zo zijn. Jij bent natuurlijk anders. Maar toch ik wilde wel, dat je het kon begrijpen." „Zal ik ook een cheque uitschrijven op onze huwelijksdag? Of in onze huwelijksnacht? Je mag kiezen." Ze werd rood van woede. „Dat is wel het toppunt van ge meenheid!" „Waarom? Hij was in het voordeel, want toen hij jou vroeg, had je geen geld en stond je praktisch op de keien. Nu heb je zelf geld genoeg, dus moet ik andere middelen te baat nemen. Maar ik weet niet welke. Geloof me alsjeblieft, Yo- landa, ik ben ziek van verlangen naar je Als ik mijn werk heb, dan denk ik er zo niet aan. Dan ben ik des avonds doodmoe en ben ik tevreden, als jij bij me bent en voor me zorgt. Maar hier hier zie ik je, zoals je bent Hij greep haar armen beet en trok ze uiteen, haar met zijn be wonderende blikken opnemend. „Jé badpak verhult nauwe lijks je goddelijke gestalte. Snap dan eindelijk eens welk een pijniging dit ieder jaar voor mij is: je zo te kunnen zien, dagen achtereen, doch je alleen maar te mogen kussen en bij de gratie je te mogen aanraken, maar meer ook niet. Dat is meer dan voldoende om een man, die van je houdt, stapel gek te maken, zie je dat dan niet in? Wat denk je, waar ik van gemaakt ben? Van steen? Of van pap, zoals die akelige wangzak van een Augie? Ik ben een man, die van je houdt en met je wil trouwen, begrijp je? Nu meer dan ooit als we zoals vorige jaren, liggen te zonnen en je gaat in mijn armen liggen, dan begint het in me te branden en moet ik me met geweld beheersen om om Hij slikte en draaide zich om. En toen ze bleef zwijgen, vervolgde hij: „Zo, nu weet je het. Ik vraag je niet meer om met me te trouwen. Je weet nu, wat ik wil .Maar als je ook nee zegt, zal ik je ontlopen. Omdat ik niet meer zeker ben van mezelf. Ik zou op een keer mijn hoofd kunnen ver liezen en dan En toch wil ik dat niet." Hij draaide zich nog eens naar haar toe en schreeuwde: „Begrijp je het nu? Wil je me nu eindelijk begrijpen?" Ze deed geschrokken een paar passen achteruit, zich in stinctmatig met haar armen beschermend. Met grote ogen var ontzetting keek ze naar de jongeman, die hijgde van opwin ding. Niet in staat één woord uit te brengen, keek ze naar hem, toen hij met grote passen door het zand beende en naar de rotsen liep. Ze bleef kijken, toen hij de stenen trap beklom, die hem naar de bungalow voerde. Ze zag van boven af Han van Oirschot aankomen, in een badjas, met een hand doek onder zijn arm. Ronnie liep door, terwijl Han even bleef staan om hem na te kijken. Daarna kwam hij op haar toe. „Hebben jullie gekibbeld?" vroeg hij, de vrouw aankijkend. „Hij is gepikeerd, omdat we gisteravond nog zo laat opge bleven zijn. Om de muziek en het dansen. Waarschijnlijk heeft hij slecht geslapen", legde ze uit. „Dat gaat wel weer over.' Ze greep zijn hand. „Kom, we gaan zwemmen." Doch toen ze een half uur later terug waren in de bunga low, vonden ze in de keuken een huilende Bep. „Ronnie is weg. Hij heeft zich aangekleed, een taxi genomen en is met zijn koffers vertrokken. Hij zei, dat hij er genoeg van had. Waar zou hij heen zijn? Naar Wassenaar? Hij heeft niet eens een sleutel. Hoe komt dat nou? Hebben jullie ruzie gehad?" Yolanda ontstak opnieuw in woede. „Dat is jullie schuld!' schreeuwde ze. „Van jullie allemaal! Dat komt door dat ver rekte dansen en omdat jullie van geen ophouden weten. Ik donder jullie vanmiddag allemaal de deur uit, verstaan? Alle maal! Ik heb m'n buik vol van jullie, van iedereen! Trek ze hun nest uit, Bep, en maak hun ontbijt klaar, zodat ze kun nen oplazeren' Gelijk viel ze in een stoel en begon ook te huilen, terwijl Bep en Han lijkbleek van schrik en ontzetting stonden toe te kijken. HOOFDSTUK 5 Na een vermoeide reis van meer dan zesendertig uur stapte Ronnie op een warme juliavond in Amsterdam uit de trein. Halsoverkop was hij vertrokken en op het kleine stationnetje van Sancta Luz had hij geluk, want net stond er een trein klaar voor de stad, alwaar hij de sneltrein voor Frankrijk kon nemen. Een ogenblik had hij er aan gedacht per vliegtuig te gaan, maar bij nader inzien gaf hij de voorkeur aan de trein. Als ik op Schiphol uitstap, is de pers er natuurlijk en ik heb nu vakantie. Ik wil niemand van de kranten zien. In Amsterdam nam hij een taxi en liet zich naar een hotel rijden. Daar liet hij zich inschrijven, nam een bad, schoor zich en trok een ander pak aan. Hij overtuigde zich ervan, dat bootje van Bergman. Met de bus reed hij naar de Beemster en ontketende bij Aagje Vet een indianengehuil. „Allemensen Ronnie ik wist niet beter of je zat te zonnen in Spanje!" Ronnie zette kwasi een verongelijkt gezicht. „Ik zie het al", zei hij op droge toon. „Ik ben helemaal niet welkom. Zal ik maar weer gaan?" Het meisje trok hem met beide handen naar zich toe en kuste hem op de wangen. „Dat weet je wel beter, Ronnie. Iedere keer, als jij er bent, is het voor mij een feest. Heerlijk, Ronnie, en een geweldige verrassing. Wat zie je bruin! Is het daar mooi, Ronnie?" Hij ging bij haar zitten en hield haar hand vast, terwijl hij er naar keek. „Iedere dag zon en mooi weer en niet al te warm vlak bij zee. En rustig. Maar nu blijf ik een poosje in Nederland en kom je iedere dag opzoeken. Tenminste1, als je het goed vindt."

De Duinstreek | 1965 | | pagina 2