B&W supermarkt a ^Icotdse Q-ditsa Bloemkool Grote Perziken Grote Meloenen Grote navel Fijne 7 stuks per stuk 3 2 19 Chocolade Spinazie 2»s 99 69 59 B.&W. Supermarkt - Bergen r kg. 109 Manderijnljes Schouderham Midget-golfclub ,De Duinrand' V. HANDAPPELEN Weekend Varkenslappen 500 gram Varkens Rollade 500 gram Varkens Frikando Karbonade 500 gram Biefstuk op 't Plein 4 V.V. SCHOORl Ezeltjeshof KERKDIENSTEN puzzelwandeitocht V.V.V* Bergen Tienershow Rectificatie doktersdiensten TH. VELDMAN Een waardevol examengeschenk per stuk pak mee 500 gram 200 gram 500 gram 250 gram dikke tabletten extra lekker diepvries zachte vruchten melk - puur nu nu nu hazelnoot GEREFORMEERDE KERK 9.00 en 10.30 uur v.m. R.K. PAROCHIE VAN DE H. JOANNES DE DOPER Deze week publiceren wij boven staande foto van het fanfarecorps 'De Vriendschap' te Schoort, zoals het was in zijn gloriejaren. Wij plaatsen deze foto met een tweeërlei doel. Natuurlijk in de eerste plaats om onze lezers een plezier te doen. Ongetwijfeld zullen er velen onder u zijn die de per sonen op deze foto herkennen of gekend hebben. Ook zal deze foto bij velen de herinnering oproepen aan de dertiger jaren. Jaren van crisis en malaise, maar ook - getui ge deze foto - jaren van 'n bloeiend verenigingsleven. En dat brengt ons vanzelf op ons tweede doel, nl. door middel van deze foto de belangstel ling voor 'De Vriendschap' wat aan te moedigen. Veel mensen van deze foto zijn nog in leven, maar lang niet allen zijn nog lid van 'De Vriendschap'. Wij zoudon deze mensen willen vragen: ,Wat was de oorzaak dat U uw trompet, tuba of trombone aan de wilgen hebt gehangen? Was deze reden belangrijk genoeg om u de vreugde van het gezamenlijk be oefenen van de muziek te ontzeg gen? Ook jongere mensen die later op 'De Vriendschap' zijn geweest of er gens anders in een harmonie- of fanfarecorps gespeeld hebben zou den wij graag deze vragen willen stellen. Vanzelfsprekend bent u ook van harte welkom als u nog nooit een instrument bespeeld hebt maar het toch graag zou willen leren. Dit laatste geldt ook en vooral voor de jeugd. U hoeft niet bang te zijn dat er voor u geen instrument zal zijn want waarschijnlijk zeer bin nenkort gaat men over tot de aan schaf van nieuwe instrumenten. Inlichtingen over een en ander kunt u altijd inwinnen bij de voor zitter, de heer Joh. de Leeuw, tel. 525, de secretaris, de heer A. Ruis, tel. 610, bij drukkerij Volkers en Leegwater, tel. 268 en 223 of bij de andere leden van het fanfare corps. Het is in het belang van ons allen als het fanfarecorps 'De Vriend schap' weer het aantal leden krijgt als op deze foto. Als u nog niet kunt besluiten (weer) lid te worden, be denk dan dat de muziek een van de hoogste waarden in ons leven is en dat actieve beoefening daar van meer voldoening geeft dan het passieve kijken of luisteren naar t.v. of radio. Bij de opening van de tweede al gemene ledenvergadering van Mid- get-Golfclub 'De Duinrand', ten huize van de penningmeesteresse mej. G. Nagelhout, bleek dat geen der leden op het appel ontbrak. Deze vergadering was in de eerste plaats belegd om de statuten en het huishoudelijk reglement ter goedkeuring aan de leden voor te leggen. Dit geschiedde. Het volgen de punt op de agenda was de af vaardiging naar het Internationale Midget-Golf tournooi in Boxtel. Na de droge stof van voorschriften en reglementen was dit een aange name afwisseling, zodat er een uit gebreide discussie ontstond over de noodzaak van een afvaardiging en de grootte hiervan. Besloten werd 'n team van 4 man uit te zenden. Deze 4 mensen zullen op 19 september aanstaande dus de club gaan ver tegenwoordigen in Boxtel. Hierbij is het streven om wedstrijdervaring op te doen. Want op hoge resulta ten zullen we nog niet mogen reke nen. Al hopen we dat natuurlijk in stilte wel, aangezien er in de zelfde maand wedstrijden om de Neder landse Kampioenstitel gehouden zullen worden. Teneinde niet als slechtste uit de bus te komen is op de vergadering besloten de zaterdag- en zondag morgen als gezamenlijke trainings- dagen te gaan benutten. Ook zullen er nog voor het einde van deze maand onderlinge wedstrijden ge houden worden teneinde een scher per overzicht over de resultaten te kunnen krijgen. In de rondvraag werd er door één der leden op gewezen dat het schrij ven dat het bestuur na de oprich tingsvergadering aan aspirant-leden heeft gestuurd op het punt van de contributie niet duidelijk genoeg gesteld was. Nadat de secretaresse van de club toegezegd had dit te zullen cor rigeren kon de voorzitter de verga dering sluiten. Symbool p erf ecfiee X^/; •n distinctie P R I Cl HO N Telefoon 27 78 J. Oldenburglaan 3. Bergen 'T KETTEVOOL 1) 't Was kort voor de tweide wereldoorlog. Jaap Jonker was wedenaar mit drie kindere. Hai weunde op un mooi spuitje op de Hoek van Soibekarspel. Wedenaar weze is niet alius teglaik. Deer is niks an vongen. Opnuw trouwe is soms ok niet alles tegloik. As ut niet hotte wul, den zit je mit de gebakke pere, want trouwe is houwe. En din nag dat: as je temet zestug benne, ken je dur niet zomaar ien op dekop tikke. Je denke dat je un pot benne weer gien deksel meer oppast, zoas un komfoor. 'n Kilometertje vedder weunde op de Gouw, op H 3, Gerritje Boon, de weduw van Wullem Hoines. Ze had gien kindere, Ze zat ok op un pittug spuitje. Jo, dur knecht, bementeneerde 'r bedraifie goed. Gerritje was un verlegen goed en pittug waifie. De hille buurt mocht ur graag. Ze was zowat veertug, maar ut volevleis lag dur nag op. Ze prakkezeerde niet over trouwen. Ze had un beste man in ut graf. Ze wist vanzelluf niet, dat Jaap Jonker weldurus over dur prakkezeerde. Maar hai was teuge de zestug en den gaan je niet zo makkeluk uit vraien as dat je twintug benne. Hoe most dat nou? Liefde zoekt liste Hai nam Dirk Jongert in de arrum. Die handelde nag wel durus in un beisie. Gerritje had un beste zeug mit un toom bigge legge. Die moet Dirrek Jongert koupe vor Jaap, maar den moet Jaap vanzelluf mei, om te kaike of de zeug um anstaat of niet. Dat beurde. En zo zat Jaap mit Dirk bai Gerritje an un koppie, lekker te lolle. Jonker vond ut un pracht waifie. Hai wou dur gauw weer durus heen, maar den alliendug. Nou had Gerritje behalleve die zeug mit bigge, ok nag un kettevool te koup. Jonker most wel gien kettevool hewwe, maar je kenne toch weldurus vrage nei de prais. En den niet te houg biede, den ken je altemet 'rs heen gaan en wat bai biede. Ja, zo moet ut, den hep gien meins dur errug in Nou Jaap, bin je al zo veer heen, dat je denke, dat gnien 'r errug in hewwe zal De bure van Gerritje en dur ouwe vader, Jaap Boon, hadde ut al gauw in de smieze. De buurvrouwe stonde al durus achter 't gerdaintje. As je om un veehandultje komme, den kom je omteven in je kielegoed, maar Jaap die kwam al gauw in ze knappe goed bai ut vool kaike en den metien affies koppiese bai Gerritje. Jo, de knecht van Gerritje, kreeg ut ok op skot. Hai wier nittelug op Jaap. Niet dattie zelluf mit Gerritje troiwe wou hai was wel twintug jaar jonger den zai maar hai had dur un leventje as un luis op un zeer hoofd. En wat moet die stomme Jaap Jonker, die struul, nou de boel in de war sture. Jo wier lilluk tuge Jaap Jonker. Die had dur un barre hekel an dat Jo z'n aigen anstelde as un waakhond over Gerritje. En wat kon Gerritje dur an doen. Ze kon Jo nag niet misse. En ze wou dur ouwe skoene niet weggooie voor dat ze de nuwe had. Mit de Opmeerse tentoonstelling zou we Gerritje en Jaap mekaar ontmoete bai un kennus. Jaap was dur taieg, maar Gerritje kwam niet. Ze was tuis uitglist en omvallen. Ze had 'r puur bezeerd, ze lag in de koffer. Jaap Jonker was onrustig en hai gong nei de Gouw om te infermere. Hai durfde niet nei Gerritje te gaan, want de knecht was in de boet annut werruk en had de huissleutel in ze dizek. 'n Buvrouw, Duw Skouten, heb 'r maar over Jaap ontfermd. Ze is nei de boet gaan en ze heb de sleutel an de knecht vroegen, kwansuis om Gerritje te bezoeke, maar ze hep Jaap Jonker bin- nensmokkeld zonder dat de knecht 'r errug in had. Jolle wille vanzelluf wete, hoe dat allegaar ofkommen is. Jo, de knecht, kon 't niet winne oor. Verliefde meinse geve ut nooit op, die gaan, as 't moet mit dur kop deur un heelsteins muur. Jaap en Gerritje benne trouwt, al zowat vaifentwintug jaar en hil glukkig ok nag. Ze passé mekaar percies. En as je nou an Jaap Jonker, die al dik tachtug is vrage: 'Hoe ben jai an dat pitttug waifie kommen?' Den zait ie: 'Deer hew ik twei tussepersone vor nodug had, 'n ouwe zeug en 'n kettevool.' Uit: 'Hé, is dat Westfries?', van H. Langedijk 1) Veulen van een hit. Volop heerlijke stuks Mager doorregen doorregen Varkens extra 500 gram 3 Varkens Magere Botermalse 250 gram Zoals u bekend zal zijn vangt het nieuwe poolseizoen op zondag 22 augustus a.s. aan. U kunt uw pooiformulieren en registratiekaarten vanaf 12 augus tus afhalen bij onze zeer gewaar deerde medewerker, de hr. P. Roos, Laanweg 59. De poolformulieren dienen in het vervolg in plaats van op vrijdag op donderdag te worden ingeleverd. De formulieren voor de eerste pool derhalve op donderdag 19 augustus a.s. Wij wensen u veel succes in het nieuwie poolseizoen. U doet toch allen mee? U kunt immers 100.000,- winnen. HET BESTUUR Wandel je naar Groet Langs de binnenduinen Met hun hoge kruinen: Kijk en speur dan goed. Aan de linkerkant Zie je een wit huisje. Denk maar aan een kluisje Uit het sprookjesland. Prachtig toch die naam, Door wie weet verzonnen, 't Liedje is begonnen Voor een open raam. Jan Visser KATHOLIEKE KERK SCHOORL Op zondag 15 augustus zal in de oude parochiekerk om 10.00 uur een H. Mis in de Duitse taal voor de Duitssprekende kerkgangers worden opgedragen. Am Sonntag 15. August halten wir um 10.00 Uhr eine H. Messe in der Deutschen Sprache für unsere Deutschsprechenden Kirchen- besucher in der alten Pfarrkirche. ZONDAG 15 AUGUSTUS BERGEN HERVORMDE GEMEENTE RUïNEKERK 10.15 uur: Ds. Visser REHOBOTH KAPEL 10 uur: Drs. L. de Liefde, Leiden Ds. J. Sap, Bergen 16.30 uur: Ds. J. Sap 19.30 uur: Duits-Ned. zangdienst LEGER DES HEILS (Dorpshuis) 10 uur samenkomst Bergen aan Zee. M. A. D. STICHTING 10/30 uur: Ds. M. A. van Rhijn, Bergen. Liturgische dienst SCHOORL HERVORMDE GEMEENTE TE SCHOORL. GROET en CAMP. Schoorl, 9 uur: Ds. H. Stam, Nieuwe Niedorp. 10.30 uur: Idem Groet, 9 uur: Ds. J. H. Marwitz, Dieren. 10.30 uur: Idem. 20.00 uur: Ds. J. H. Smit Duyzentkunst, Amsterdam 7 uur H. Mis in de parochiekerk en 19.00 uur avondmis. 10.00 uur een H. Mis in de Duitse taal Toeristenkerk 8 uur hoogmis 9.30, 10.45 en 12.00 uur. Op werkdagen in de parochiekerk 7.00 en 8.00 uur (behalve op maandag). ALKMAAR DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10 uur: Da. C. Soutendijk, Haarlem EVANG. LUTH. GEMEENTE Corfstraat 1 10.15 uur: Ds. Herrmann ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP Oudegracht 114 Alkmaar 10.30 uur: Tempeldienst. Spreker: Hr. H. Neisingh REMONSTRANTSE GEMEENTE 10.30 uur: Ds. A. M. v. Peski Overweldigende belangstelling voor van de V.V.V. Groet-Camperduin Voor de puzzelwandeltocht vaa de VVV Groet-Camperduin, welke maandagavond werd gehouden, be stond 'n overweldigende belangstel ling. Niet minder dan 400 perso nen namen er aan deel. Voor de gasten waren 17 en voor de inwo ners 5 prijzen beschikbaar. De start en de finish vonden plaats nabij het café van de heer G. Me- reboer in Groet. Bij de gasten gingen de hoofd prijs en de tweede prijs naar het echtpaar J. v. d. Wilt uit Hilver sum. Nr. 3 Frans Schep uit Am sterdam; 4. Schott-v. d. Wild, Naar- den; 5. J. Schott, Naarden; 6. Frank Koppenbrouwer, Heerlen; 7. Anne- mieke Schep, Amsterdam; 8. Lida Schep, Amsterdam; 9. Tineke Schep Amsterdam; 10. Ebeling, Wiesbaden 11. Martha v. d. Wis, Hoorn; 12. K. v. Oosten, Amsterdam; 13. J. Wa genaar, Harderwijk; 14. Willy Breed Petten; 15. A. Nossin, Rijswijk; 16. Ronald Alrich, Apeldoorn. 17. B. Knikman, Amsterdam. Van de Schoorlaars was het J- Mereboer, die de hoofdprijs in de wacht sleepte. De tweede prijs was voor Ruud Selhorst; 3. Jaap Bak ker; 4. Adri Ruis; 5. B. Kuiper. WOENSDAG 18 AUGUSTUS 'Shout' Avro's tienershow in Duinvermaak. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a f 3,50 bij VW Bergen. Op de voorpagina is per abuis een verkeerde doktersdienst in een ge deelte van de oplaag afgedrukt. Dit moet zijn voor Bergen Dr. HODDE v. Reenenpark 2, telefoon 2027 Voor Schocrl Dr. BRUST Groet, telefoon 288

De Duinstreek | 1965 | | pagina 2