«Jan Bas z'n tuintje Lampionoptocht 20 jeugdleden Wereldfederalisten oan Ronnie f 3575,- Garage P. SMIT in Groet een groot succes PETTEN GROTE DEELNAME AAN STRAATTEKENEN TWEEDE BLAD DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1965 Burgerlijke stand BERGEN Als wij omstreeks negentien hon derd het oude strandpadje volgend door het duin naar het strand trok ken, dan leidde dit padje ons ook door een gedeelte van de duinvallei, die ten westen van de Basweg ligt. Aan de westzijde ervan was de ho ge duinrand, die nu nog vrijwel het zelfde aanzicht heeft als vele jaren geleden en aan de oostkant was de voet van het geweldige duinmas sief op welk hoogste punt het be kende torentje stond. Op de bodem van de vallei groeiden verspreide grote en kleine heipollen met er tussendoor kleine heiveldjes. Ook waren temidden van dit alles nog enige berken opgegroeid. Dit duin landschap zouden wij zo zijn voor bij gegaan zonder er iets merkwaar digs in op te merken. Het was al lemaal heel gewoon. Toch was er in deze duinvallei nog iets aanwe zig dat onze nieuwsgierigheid en verbazing opwekte en dat wa ren twee rijtjes bomen. Het waren twee zuiver rechte rijtjes en de bo men stonden onderling op dezelfde afstanden. Het ene was met den nen en het andere met eiken bezet en ook stonden er nog wat wilgen van een heel vreemd soort. Het ge heel had de wel wat zonderlinge naam: 'Jan Bas z'n tuintje'. Het gebeurde nog al eens, dat wij hier even/van het strandpadje af weken om nog eens een tijdje te vertoeven bij het zonderlinge tuin tje van Jan Bas. Dan verwonderden wij ons er over, dat dit een tuintje genoemd werd. Misschien had het die naam wel gekregen omdat de bomen zo mooi regelmatig op rijen stonden en was het juist die regel matigheid, die een cultuur ver schijnsel suggereerde temidden van dit woeste duingebied. Met een ge voel van respect dachten wij aan de man, die deze bomen eens op deze eenzame plaats had geplant, blijk baar met veel zorg. Jan Bas scheen ons toen een persoon te zijn uit 'n heel ver verleden, maar zo erg lang geleden was het toch ook niet. Om dat wij toen nog heel jong waren maakte het op ons die indruk. Later is ons alles veel duidelijker gewor den. Jan Bas was de uitvoerder van de bebossingsproeven in 't Schoorl- se duingebied, die werden uitge voerd naar de aanwijzingen van dr. Staring en het befaamde tuintje van Jan Bas moet een van deze proe ven al was het dan een heel kleintje zijn geweest. Het rijtje dennen waren zo ver ik kan beoordelen montana's, de eiken waren de Amerikaanse eik de wilgen waren zandwillegen. De naam 'Jan Bas z'n tuintje' was aan elk een, die op de een of andere wijze met de duinen in aanraking kwam bekend. In het boek (disser tatie) over de geschiedenis van de duinbebossing door dr. Van Stein wordt Jan Bas z'n tuintje ook ge noemd. De bomen, de dennen en de eiken staan nog steeds waar Jan Bas ze eens heeft gepland, zelfs is er nog wat van de zandwilg over gebleven. Ze moeten nu zo ongeveer honderd jaar oud zijn. Ze staan wel wat benauwend tussen jone den nenaanplant en als zodanig uit het gezicht verdwenen. Jan Pool Donderdagavond j.l. is het top- evenement van de VVV Groet- Camperduin weer bijzonder ge slaagd. Enkele uren hebben de in woners van Groet met de vele gas ten zich reuze geamuseerd met de jaarlijkse grote lampionoptocht. Hieraan werd medegewerkt door de Hoogoven Harmonie en de Harmo nie 'Excelsior' uit Alkmaar. Verder liep ook de Schoorlse jeugddrum band in de stoet mede. Omstreeks half negen kwam de lange stoet bij het kampeerterrein De Paardenhemel' in beweging. Via de Hargerzeeweg, de Heereweg, de Scholeksterstraat, de Reigerweg, de Meeuwenlaan, de Heereweg en de Achterweg trokken de honderden kinderen met hun verwanten, voor zien van lichtjes, naar de Kerk brink. Er werden ook spandoeken met namen van kampeerterreinen meegevoerd. De vele lichtjes en de muzikale klanken zorgden voor een fascine rend kijk- en* luisterspel, dat door honderden belangstellenden werd gadegeslagen. Verscheidene inwo ners hadden ook hun erven feeste lijk verlicht en versierd. Bij het Witte Kerkje werd de op tocht ontbonden. Alle kinderen wer den hier getracteerd op lollies. Het evenement, dat onder prach tige weersomstandigheden kon wor den gehouden, werd besloten met een taptoe van de beide Harmonie- en. Deze taptoe viel bij het veel koppige publiek zeer in de smaak. De heer Th. Schotvanger van de organiserende VVV-commissie dankte met een megafoon aan de mond allereerst deze commis sie en verder allen, die tot het wel slagen van dit gebeuren hadden meegewerkt. Voor het straattekenen, dat door de zomercommissie werd georgani seerd, bestond weer een grote be langstelling. Nog nimmer heeft de commissie zoveel deelnemers mogen inschrijven. Er deden in totaal 140 jongens en meisjes mee. Gelukkig had de commissie de jury uitge breid. Deze bestond nu uit negen mensen w.o. ook drie Duitsers. Hierdoor was het mogelijk om be trekkelijk snel tot een verantwoor de beslissing te komen. In totaal waren er 31 prijzen en alle kinde ren werden getracteerd. De prijs winnaars waren In de leeftijd van 6-7 jaar 1. Michael Heine 46 pnt; 2. Chris- fried Serrmann 46 pnt; 3. Pirn Snoeks 45 pnt; 4. Luitgard Janssen 42 pnt; 5. Richard Klein 42 pnt. Leeftijd 9-10-11 jaar 1. Gerdien Klant 51 pnt; 2. Erhard Böhm 46 pnt; 3. Hugo v. Dijk 45 pnt; 4. Wera Furtkamp 45 pnt; 5 Maurits de Welde 44 pnt. Leeftijd 12-13-14 jaar 1. Sabine Lemperski 55 pnt; 2. Son- ja de Bie 50 pnt; 3. Rina Meijer 48 pnt; 4. Stephen Smidt-Mulffen 48 pnt; 5. Ubrike Milbe 46 pnt. De firma v. d. Nes had zoals ge woonlijk weer voor gezellige mu ziek gezorgd, zodat de vele kijkers zich niet behoefden te vervelen. Vrijdag a.s. zal de commissie weer voor de kinderen blokjes vissen or ganiseren. Dit evenement zal in de Singel worden gehouden. Zondag 22 augustus zal men op het strand weer schatgraven. Als laatste attractie staat op het pro gramma een lampionopocht. De commissie doet een beroep op alle burgers en gasten om de col lectebus nog eens extra te geden ken, aangezien men zo langzamer hand op de bodem begint te schra pen. van v.v. Petten waren in K.N.V.B.-kamp Otterloo 20 Jeugdleden en hun begelei ders de heren D. Verduin en D. Manneveld hebben een week lang deelgenomen aan een KNVB-kamp in Otterloo. In deze prachtige om geving hebben de jongens een on vergetelijke week gehad. Bovendien hadden ze de beste week uitgezocht wat het weer betreft. Alle dagen 'n stralende zon verhoogt de stemming aanmerkelijk. Ze werden in het DE DUINSTREEK kamp alle dagen druk bezig gehou den met voetballen en andere spel letjes. Natuurlijk werd druk ge bruik gemaakt van het prachtige zwembad in de onmiddellijke om geving. Voor de leiders was dit een drukke week, aangezien ze van des morgens 7 tot 's avonds 12 uur met de jongens optrokken. Een woord van dank aan deze heren is dan ook zeer zeker op zijn plaats. met hooggeplaatsten en gewone burgers, in Amerika Voor ons werk was van beteke nis dat bij de opening van het con gres de hoogstgeplaatsten op aarde hun adhaesie betuigden of schrifte lijk of persoonlijk. Dat wij juist San Fransisko als plaats voor sa menkomst hadden gekozen, vond zijn oorzaak in het feit dat de V.N. 26 jaar geleden daar ter plaat se werd opgericht. Daarom bracht president Johnson in zijn telegram naar voren dat ons congres op een veelbetekenend tijdstip bijeenkwam vooral waar het thema van onze conferentie gericht als het is op de toekomstige rol der V.N., bijzonder passend is. Het behoeft geen betoog dat de geschiedenis van de komende 2 jaren grondig beïnvloed zal wor den door het vermogen van de gro te organisatie. Ik zend u mijn beste wensen voor een produktieve en nuttige bijeenkomst. Zo eindigde het telegram van de president der Ver enigde Staten. Paus Paulus zont 'n telegram met aanmoediging bij ons werk en inroeping der Goddelijke zegen. De president van Senegal zeide o.a.: Nooit is in de wereld een or ganisatie zo onmisbaar geweest om vrede te verzekeren als die van de Wereldfederalisten. Zo spraken bij de opning vele eerste ministers en kamerleden. Daar ik zelf als studie-onderwerp de besprekingen over opvoeding der jeugd tot wereldburgers heb mee gemaakt, lijkt het mij het beste al leen daarover iets in dit stuk me de te delen. Bij 't geschiedenis onderwijs achtte men het van veel belang dat daar bij niet alleen de wonderen van het eigen volk naar voren worden ge bracht, maar juist ook de goede hoe danigheden van andere volken; ver der is vooral ook de internationale houding der ouders van groot be lang. Persoonlijk bracht ik als het meest noodzakelijke naar voren dat elk kind vanaf de eerste klas der lagere school, naast hun moedertaal ook een wereldtaal spreken. Veel moeilijkheden op internationaal ni veau ontstaan door onkunde van el kanders taal. Daar de V.N., zoals reeds gezegd gelijktiijdig met ons congres, haar 20-jarig bestaan vierde, ontvingen wij voor elk bij ons vertegenwoor digd land 3 toegangskaarten voor de feestbijeenkomsten van dat interna tionaal instituut. Tot de gelukkigen die dit dus zelf mochten beleven behoorde ook ondergetekende. De feestelijkheid bestond alleen in het uitspreken vaneen jubileum rede door elke gedelegeerde. De vorige dag werd de reeks van speaches geopend door Johnson, de president van U.S.A., waarover u waarschijnlijk wel in de dagbla den gelezen zult hebben. Het theatergebouw dat voor de 20-jarige herdenking van de V.N. in gebruik was genomen, werd door vele gegaloneerde militairen en po litie voor plechtige ontvangsten als voor bewaking, omringd. Aan de overkant van het gebouw wandel de; zonder ophouden; een lange stoet jongere en oudere mensen rond een grasperk, met borden waarop leuzen voqr ontwapening of actie tegen de strijd in Vietnam onder toezicht van politie te paard, te lezen stonden. Dit geschiedde wel doch zonder enige moeilijkheden. Gelijk met de herdenking van 't 20-jarig jubileum van de V.N-, sloot ook ons congres. Het negervraagstuk is ook in Ame rika, daar waar de algehele samen werking der rassen gewenst wordt, nog niet zo gemakkelijk op te los sen, omdat de meerderheid der ne gers, evenals alle onderontwikkelde volken niet begrijpen dat zij niet alleen werken om te verdienen doch tevens hun arbeid nodig te voor de samenleving. Daarom hou den zij op met de arbeid voor de gemeenschap zodra ze salaris in handen hebben. Dan turen zij rus tig voor zich heen of bezoeken drankgelegenheden. Dit nu is voor hun kinderen fataal. Het maakt het onmogelijk hen gelijk met de blan ke jeugd de lagere school te volgen. Johnson heeft daarom voorgesteld dat vooral negers tot onterwijzer zullen worden opgeleid opdat de FEUILLETON ik kan ze bewegen dus ik kan er ook op staan. Ja ja kijk daar hebben we het prille begin. Ik zei al: je moet door MAARTJE ZELDENRIJK 27 1 dat dit niet kan, omdat hij veel te ver van haar af staat. ,Goed. Maak je je dan niet te druk? Ik ga wel een uurtje net als een baby van voren af aan beginnen. Met dit ver- weg. Een beetje wandelen en winkels bekijken in de stad.' schil, dat jij als volwassen vrouw voldoende intelligent bentOm half acht klopte Ronnie aan de deur v®n haar kamer, om te weten, wat je moet doen en wilt doen. Probeer het,Kom maar binnen!!' klonk een stem, die hij herkende als nog eens? Heel kalm niets forceren Wacht, sla nu die van Aagje. Nieuwsgierig kijkend kwam hij over de drem- je arm eens om de hals van zuster Baumhegger. Ja en pel. Terwijl hij op haar toeliep, kwam ze vrij gemakkelijk nu langzaam zakken. Je voeten iets wijder uit elkaar. Ja j overeind, hem glimlachend aankijkend. Expres treuzelend, kijk toch eens aan Ziet u, zuster? Er is al een beetje deed ze een paar passen in zijn richting. Meteen was hij bij Hij ging zitten en drukte zijn sigaret uit. Ik houd niet meer van Yolanda, ik weet het zeker. Al sinds die bewuste morgen in Spanje niet meer. En evenmin van Bep. Ik vind haar een sympathieke meid, maar om er mee te trouwen nee. Yolanda dan? Met haar is het nu heel anders. Ze is mijn manager, mijn zaakwaarnemer. Ze regelt alles voor me, zodat ik me daarover geen zorgen behoef te maken. We zijn goede vrienden, meer niet. Misschien houd ik nu van haar als van een zuster. Nee, ik wil niet meer trouwen. Nu zeker niet. Augie heeft het recht op haar. Ze hebben tien jaren op elkaar gewacht. Vandaar, dat Yolanda zo dikwijls zei je kent me nog lang niet. Gelijk heb je, kind; eigenlijk heb ik je nooit goed gekend. Dat blijkt nu weer. Augie wat ter wereld kan een vrouw in zoiets zien HOOFDSTUK 11 Twaalf dagen na de operatie verklaarde dokter Schellen boom op een zonnige morgen: ,Zo, jongedame, nu gaan we eerst eens nieuwe foto's nemen. Waarna we moigen een eind gaan maken aan dat luieren van je, want ik ben van mening, dat je al veel te lang door iedereen hier verwend bent ge worden. Een koningin kan het niet beter hebben.' Aagje glimlachte, omdat ze wel wist, dat hij overdreef en het goed met haar meende. Vanuit haar bed keek ze naar haar bewegende benen. ,Ga ik morgen proberen te lopen, dokter?' Staan', verbeterde hij. .Beschouw jezelf nu maar weer als een babytje; babytje Aagje. Je begint precies eender als een kind van een maand negen, tien. Eerst ga je proberen te staan.' Hij dacht na. Wacht even dat is een idee. Ik denk,, dat ik een box voor je ga aanschaffen. Kun je je aan de spijlen leren optrekken.' Aagje schoot in een lach. ,Als u toch het hart hebt, dok ter De arts knipoogde. ,Dat versier ik wel, let eens op.' De foto's maakten uit, dat de operatie in ieder geval aan het beoogde doel had beantwoord. Nu moest alleen de praktijk uitmaken, of de patiënt voldoende kracht in haar benen zou hebben om er op te staan en in de toekomst ermee te lopen. Hoewel Aagje voor het grote ogenblik was aangebroken in duizend angsten en vrezen verkeerde omtrent hetgeen haar te wachten stond, beheerste ze zich op het eigenlijke moment wonderwel en aan de armen van de twee zusters, die haar stevig ondersteunden, kwamen haar benen op de vloei. Dokter Schellenboom stond erbij te kijken, goedkeurend knikkend ,Nou, langzaam er op gaan steunen. Je niets aantrekken van de prikkelingen, die je gaat voelen. Alleen «ïaar denken: kracht in. Zie je nu zelf, dat je met beide benen op de grond staat, jongedame? Dus wat voor conclusie trekken we hier vanmorgen uit? Juist, ik zie al aan je gezicht, dat je me begrijpt, er is al een beetje kracht in. En dat wordt iedere dag beter Het werd iedere dag beter. Hoewel de pogingen, die meer dere malen per dag gedaan werden, de patiënt duidelijk ver moeiden, hield ze hardnekkig vol, daarbij trouw terzijde ge staan door de beide verpleegsters en de dokter. En op de vierde dag was Aagje op een middag plotseling zover, dat ze enige sekonden, zij het dan ook wankelend, alleen stond naast haar ledikant, stralend van geluk, met een hoogrode kleur op haar wangen. Nog een paar dagen verstreken, toen heel voorzichtig de eerste loopoefeningen werden gemaakt. Dokter Schellenboom slaakte die avond in het ziekenhuis een diepe zucht, toen mevrouw Vet en haar man, die telegra fisch naar Bern opgeroepen was en onmiddellijk per trein naar Zwitserland was vertrokken, tegenover hem zaten. Ik kan u gelukwensen, mevrouw, meneer, uw dochter zal weer kunnen looen. Maar realiseert u zch alstublieft, dat ze waarschijnlijk voor de rest van haar leven gebruik zal moeten maken van een derde been, in casu een stevige wan delstok. Het kan nog weken duren, misschien maanden dat is op het ogenblik nog niet met zekerheid te zeggen maar ik heb goede hoop, dat ze in ieder geval in staat zal zijn zich op een rustige, kalme manier voort te bewegen en dat was het uiteindelijke doel. Uw vrouw weet, meneer Vet, dat ik vooruit gezegd heb, dat honderd procent slagen uitge sloten was. Daarvoor was de beschadiging, die evenwel in de loop der jaren is vergroeid, te ernstig. Weest u dank baar voor het feit, dat de rolstoel straks afgeschaft kan wor den. U krijgt weer een dochter thuis, die haar benen zal kunnen gebruiken.' In de laatste week van augustus verliet Aagje Vet het zie kenhuis, aan de arm van haar moeder, voetje voor voetje het pad aflopend naar de gereedstaande auto, met een verheer lijkte blik in haar ogen, bij de auto achterom kijkend en wuivend naar de zusters en dokter Schellenboom, die belang stellend hadden toegezien. De rit bracht haar terug naar de stad, waar in het hotel een kamer gelijkvloers voor het meisje en haar moeder in gereedheid was gebracht. Op ad vies van Ronnie zouden ze nog enkele dagen in Zwitserland blijven om te genieten van het mooie weer, maar vooral om dagelijks te oefenen, zodat het lopen steeds beter zou wor den. Na het avondeten zei Aagje tegen haar moeder: ,Mams, straks komt Ronnie. Doe me een plezier en bedenk een of ander excuus, zodat ik een uurtje met hem alleen ben. Ik wil hem voor alles bedanken, ziet u?' Mevrouw Vet keek haar dochter, die in deze dagen weer opnieuw opbloeide tot een knappe jongevrouw, nadenkend aan. Als het kind maar niet op Ronnie verliefd is, dacht ze. Dat zou een nieuwe teleurstelling zijn. Als ze maar begrijpt, haar en greep haar vast. .Fantastisch', prees hij. Zacht kuste hij haar en hield haar een eindje van zich af. 'Ben je nu blij, dat je hebt door gezet?' Ze knikte, haar hoofd tegen zijn schouder leggend. ,Blij? Dat is geloof ik niet het goede woord. Ik ben alleen maar zo gelukkig, dat ik het niet in woorden kan uitdrukken. Het is, alsof er een jarenlange nachtmerrie achter me ligt. Net alsof ik al die tijd in het donker gezeten heb en nu ge niet, volop geniet van het zonlicht. Kun je het je indenken? Hij voerde haar terug naar de stoel, hielp haar behoedzaam zitten en nam vlak bij het meisje plaats. Maar ze greep vrij wel meteen zijn handen en keek hem diep in de ogen. Ronnie, zeg me, hoe ik je voor dit alles kan bedanken. Het moet een kapitaal gekost hebben. Hoe kan ik dit ooit vergoeden?' Hij bracht haar handen naar zijn lippen en kuste ze. Kruimeltje, alleen het feit, dat mijn geld me de gelegen heid verschafte om met jou hierheen te gaan, ifc>dat je geholpen kon worden om je nu weer kunt lopen, is voor mij de grootste beloning. Als jij gelukkig bent, Kruimeltje, ben ik het ook. Je bent nog heerlijk jong en als je straks terug bent in de Beemster en vrij op straat kunt lopen en binnen niet al te lange tijd zelfs naar Purmerend kunt gaan als je wilt, dan zullen de aanbidders om je heen zwerven en loop je vast nog eens tegen een knappe jongen op, die je meeneemt naar het altaar.' Ze glimlachte flauwtjes. ,Wil je wat drinken? Daar staan sigaretten, bedien je zelf. Zal ik wat bestellen? Hij schudde zijn hoofd. Alleen een sigaret. Waar is je moeder?' ,0, die maakt een wandeling in de stad. Ze is nu wat vrijer, zie je? Ik kan al -bijna alleen voor mezelf zorgen. Met uitkleden en naar bed gaan en zo ,Wat zijn je toekomstplannen?' Ze lachte breeduit. Lopen, alleen maar lopen. Later zien we wel verder.' ,Je hebt gelijk. Geniet eerst maar eens een poosje, he?' ,En of. Ik heb tien jaar schade in te halen, is dat even wat? Maar wanneer moet jij weer aan het werk?' Volgende week al, Kruimeltje. Zondagavond moet ik weg. Met het vliegtuig naar Berlijn.' Zijn gezicht betrok. ,Ik zal je missen.' Ze voelde, dat ze een kleur kreeg. ,Meen je het?' Hij keek haar verwijtend aan. ,Wat dacht je anders? Zo veel dagen zijn we al bij elkaar praktisch de hele va kantie. We raken helemaal aan elkaar gewend, is het met? ,Ik zou best met je mee willen, Ronnie', antwoordde ze zacht. ,Ik weet zeker, dat het vreemd zal zijn, als jij er niet meer bent.' ,Ik wip nog wel eens aan in de Beemster', suste hij. ,En af en toe stuur ik je een kaartje.' negerkinderen in de lagere school tot een dusdanige ontwikkeling en gedragslijn zullen komen, dat zij met de blanken de middelbare scho len zullen kunnen volgen. Een Amerikaans gepensioneerd kolonel; die de tweede wereldoor log met al zijn ellende in Europa heeft meegemaakt, zeide mismoedig 'Uw ideaal zal niet helpen; de on ontwikkelde volken en eigenlijk el ke man heeft vechtlust in zich'. Ik antwoordde daarop: Juist daarom moeten nu de wapens uit handen der volken genomen worden door een wereldrechtsorde met een wereldpolitiemacht. Door de moder ne wapens is een oorlog geen kwestie meer van vechten, men kan vernieling van beide partijen. M. Meijers-Kehrer Volwassen 4-persoons auto, volledig uitgerust met o.a. verwarming, ruitensproeiers, zonnekleppen e.a. Heus, slechts Thans ook leverbaar met roldak. Meerpijs ƒ250,-. OFF. DEALER Dorpssraat 18, Bergen-Nh. van 2 augustus tot 9 augustus GEBOREN Louise Adriana, dochter van C. W van Vleuten en T. Schermerhorn Kogendijk 67. Juan Comelis, zoon van C. K. Kloosterboer en B. Scotti Franchini Prins Hendriklaan 40. Hendricus, zoon van H. Meijer, en I. van Loon, Heiloo. ONDERTROUWD Alfred Postma, 26 jaar, rotatiedruk ker, Filarskiweg 36 en Jentje Mo- nen, 22 jaar, hulp in de huishouding Kastanjelaan 9. Derk Antonie Lamers, 26 jaar, monteur, Zutphen, Akkerstraat 32 en Guusje Geri Smit. 20 jaar. kan toorbediende, Dorpsstraat 18a. GEHUWD Geen. OVERLEDEN Meijer Hamel, 70 jaar, e/v J. H. van Nus, Amsterdam. Johanna Kramer, 83 jaar, Lijtweg 51. van 9 augustus tot 16 augustus GEBOREN Mark, zoon van W. J. van der Starre en W. Pijper, Alkmaar. Judith Christina, dochter van W. C. Jannen, en A. v. Ham, Alkmaar. Andreas Raijmond, zoon van W. A. van de Leijgraaf en H. M. G. van Engelen, Alkmaar. Nicolaas Wilhelmus, zoon van J. G. Bouman, en G. T. van der Waal Zuurvensweg 18. ONDERTROUWD Jacobus Petrus Verburgt, 36 jaar bouwkundig-tekenaar, Den Helder, Stakman Bossestraat 14 en Geer- truida Penning de Vries, 39 jaar, apothekers-assistente, Kruisweg 56. Arie Vet, 24 jaar, kantoorbediende Dr. van Peltlaan 41 en Annie Moeijes, 22 jaar, secretaresse, Hei loo, Kennemerstraatweg 12h. GEHUWD Gerrit Waal en Trijntje Catharina Anthonia Visser, Marstetten, Zwit serland, Bahnhofstrasse CH 8560. OVERLEDEN Johanna Kramer, 85 jaar, Lijtweg 51. Johanna Wilhelmina de Vries w.v. L. Mensonides, 81 jaar, Alk maar, Comanstraat 13, Maria Boere 84 jaar, Lijtweg 51. Huig Moraal 93 jaar, w.v. A. Eekhout, Karei de Grootelaan 9. ERNSTIGE BALDADIGHEID Zondagmiddag is door onbekende daders één van de twee beeldjes, voorstellende Apollo en Diana van zijn voetstuk gestoten en vernield. Het inmiddels zo geliefde zandste nen beeldje was van top tot teen doormidden gespleten. De politie stelt een onderzoek in.

De Duinstreek | 1965 | | pagina 5